DE BILT voor jongersskleeding. VRIJDAG 29 MAART 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 2 Teekenschool der St. Jozefs gezellen Vereeniging. Overgangs- en eind-examens. Bij het deze week gehouden overgangs- en eindexamen aan de Teekenschool van de St. Jozefs Gezellen Vereeniging zijn de vol gende leerlingen geslaagd. Van de eerste naar de tweede klasse namen 54 jongens aan 't examen deel. Bevorderd zijn 46 leerlingen. J. J. F. Banken. G. L. J. Booms. J. v. Dalfsen A. Th. v. Dam. W. L. de Groot, C. Heeremans N. J.. Hekelaar. F. Th. y. d. Horst, A. Th. Hu- neker, W. de Keyzer, G. G. Massaro. H. J. Meyer, G. Nieuwenhuizen. J. L. Roelofs, A. W." Schoonebeek. P. S. Winnubst, H. P. IJssel- muiden, J. J. de Bie, P A. v. d. Bogaard. J. Vaandrig, J. A. M. v. Dijk, W. v. Runt. H. Fortgens, R. A. Duineveld, J. Th. v. d. Eykhof. C. Chr. Hartog. G. v. Horick, C. Hugtenburg. A. W. Krouwels, J. v. d sleden, H. A. Logmans, N. Lustig, D. Marchand. J. F. Maurits, W. H. Molenaar, j. Puts. A. Schooi-1, J. A. Schreurs A. A. B. Stroband. B. Th. v. Tol. J. Uytendaal, J. W. Verzijlbergen, N-. C. Vlaai-kamp, C. Beusekom, J. P. Logmans, Th. v. Thienen. Van de tweede naar de derde klasse namen 48 jongens deel aan het examen. Bevorderd zijn 43 leerlingen. A. J. Antonisse. E. Hofstra. A J Otte. W. M. v. d. Prijt. R. Schützinger, L. H. Winnubst, A. C. Zandstra. L. C. J. Fielmich. K. W. van Heusden, J. J. L. Schipper, A. Zwart, J. M. v. Bakel, J. M. Christiaans. A. Deen, A. M. Hoes, C. J. Jongejans. W. L. H. Kok, A. H. Massa, H. Schraa. W. J. Staats. C. A. te Wel- scher, H. M. Montfoort. P. J. v. d. Hoeven, G. Ligthart, Th. Ottenbos, P. J. v. Schooten. A. B. Snoek. J J. de Wit. G. Ebelie fvoorw.) C. Th. Heerens, A. R. J. Kuypers ivoorw.), Th. L. Thijssen. A. Th. G. Schoonebeek, C. Berkhout, N. Coblens, L. J Evers. J A. van 't. Hoff, J. A. Kenselaar. J. B. C. Lubbers. W. J. B. Philipse, H. J. Smolenaars, H. Teeuwen, J. B. Th. Wijdeman. Van de derde naar de vierde klasse namen 36 jongens aan het examen deel. Bevorderd zijn 31 leerlingen. M. H. Alofs, J. Groot, J. Jelsema, J. H. Op penkamp, H. Timmerman, S. v. Bragt, J. S. Frank, W. v. Kampen, A. G. Liedmeijer, J. W A. Meyer, P. v. d. Pols, S. Spoor. G. J. de Zeeuw. J. v. Dijk, J. M. van Leeuwen, M. Schiefer, L. V. P. Chr. L. Franse, J. Heus, S. Nijssen, A. Serné, C. J. Zwarts. A. H. Clavaux P. A. Huit, J. G. Klomp. A. M. v. d. Maat, C. A. Out, G. de Ruiter, J. M. Verheyde, H. Wal lenburg, J. A. Ebelie, A. Niezen. Van de vierde naar de vijfde klasse namen 29 jongens aan het examen deel. Bevorderd zijn 29 leerlingen. J. G. v. Baaren, A. A. Beumer, H J. Ekel, H. J. 'Kunnen. C. Lunenburg, E. Molenaar, W. M. Vogels, A. E. Zoet, A. v. Bakel, J. H. v. Enge len, D. J. Schouten, N. J. v. Wees, A. W. Klin- gers, N. G. Veeken, H. F. Steyl. H. A. Been- ders, G. v. Bruggen, N. P. de Keyzer, Chr. J. Luiten, J. H. Lusthuis, H. J. v. Rossum, J. A. Wesseling, H. v. Amersfoort, J. J. Duin, W. J. Hopman, J. B. Snoeks, G. A. v. Duin, J. H. Termets, P. Witkamp. Aan het eindexamen werd door 35 jongens deelgenomen. Het einddiploma kon worden uitgereikt aan 32 leerlingen. D. v. d. Heyden, J. Koopen, F. M. de Lange, J. J. Molenaar, A. A. M. Mol. P. A. Althuisius, A. Geels, A. J. M. Handgraaf, P. J. v. Horick, W, Keesmaat, J. Koopman, A. Officier, P. M. Ouddeken, H. J. Spanjaart, J. Winnubst, J. W. Meegdes, H. M. Huneker, G. W. Krouwels, P. C. v. Meurs, B. Morseld, F. J. Romein, R. J Bruseker, S. Groot, C. Hoogland, J. A. v. d. Kamp, H. B. Kersten, J. W. Luiten, G. Op den Kelder, W. A. de Paus, L. v. Veen, J. v. Horick, A. Schotman. Voorbeurs te Amsterdam. Nu het een feit is geworden, dat de belga zal worden gedevalueerd is de onrust op de beurs toegenomen hetgeen tot uitdrukking kwam in een koersstijging gedurende de och tenduren, zoowel op de aandeelenmarkt als voor ponden. De dollar stelde zich op het bo venste goud punt en Uiteraard hebben goud verschepingen naar de Ver. Staten plaats ge vonden. Dit is een gewoon verschijnsel en na de verklaring van mr. Trip, dat geen veran dering zal worden gebracht in de monetaire politiek, was niet anders te verwachten. Latei op den morgen werd de markt ook veel kal mer en de aanvankelijk geboekte koerswin sten op de aandeelenmarkt gingen grooten- deels verloren De handel droeg hedenmorgen op onze effectenbeurs een levendig karakter. Kon. Olie openden 1 percent hooger, liepen vervolgens nog eens 1 percent op. doch moes ten later de koerswinst geheel afstaan. Philips stegen aanvankelijk 3 percent, doch liepen daarna weer terug. Unilevers waren per saldo onveranderd, ter wijl Aku op peil bleven. H. V. A. boekten een tijdelijk avance van 2 1/2 percent, terwijl Amst. Rubber nauwelijks prijshoudend wa ren. Op de wisselmarkt vonden slechts zeer ge ringe omzetten in belgas plaats, waarbij de noteeringen daalden tot f 28,50. Het pond steeg tot f 7,18, de dollar noteer de f 1,48 18. De Fransche francs f 9.76 1/8. (Adv. Ingez. Med.) KOOKDEMONSTRATIE GASBEDRIJF. Donderdagmiddag had op de Voorjaars- beurs in het Gemeentelijk Concertgebouw de tweede vanwege het Gasbedrijf georganiseer de kookdemonstratie plaats. De heer Uiterwijk, die deze demonstratie leidde, zette in het kort het nut ervan uit een en was van meening. dat als alle huis vrouwen. die momenteel gebruik maakten van petroleum met de bekende bezwaren. een dergelijke demonstratie bijwoonden, zij ten spoedigste wederom tot het zooveel zinde- lijker gas zouden terugkeeren. Hij was echter overtuigd, dat de heerschen- de meening over duurte van het gas bijna altijd is te wijten aan het feit, dat door toe passing der gebruikelijke, zeer verouderde kookmethode, veel gas onnut wordt ver bruikt wat hij aan de hand van de dezen middag te verbruiken hoeveelheden gas voor bereiding van twee menu's voor 5 5personen zou bewijzen. Het eene menu bestond uit hutspot met klapstuk en de andere, meer uitgebreide maaltijd, uit vleesch, visch, aardappelen, groenten en rijst. Eerstgenoemde menu werd bereid op een eenvoudig comfoor, en de uitgebreide maaltijd op het nieuwste type fornuis, waarvan de oven door isolatie veel economischer is dan de oudere uitvoering. In dezen oven werd het vleesch gebranen. terwijl gelijktijdig de visch met hetzelfde gas verbruik droog werd gekookt. Uit de bereikte resultaten bleek inderdaad dat bij toepassing van de. juiste, kookmethode het gasverbruik zeer laag kan worden ge noemd. Voor den stamppot bedroeg dit 150 Liter, omgerekend tegen den normalen gasprijs van 9 cent per M3.. dus 1.35 cent en voor den uitgebreiden maaltijd 600 Liter gas of 5.4 ct.; berekend tegen vastrecht-tarief met den gas prijs vaxi 5 cent per M3., zou dit 3 cent zijn. - v "töfsr. OPENBARE LES. uistermiddag had de jaarlijiksche open bare les plaats in de Marnixschool. Zeer vele ouders en belangstellenden heb ben het werk der onderwijzers en leerlin gen gadegeslagen. Heden middag vindt de openbare les plaats in de Groen van Prinstereschool. SPREEKUREN VAN WETHOUDER VAN LIEMT, De heer W. van Liemt, wethouder voor de bedrijven en de werkloosheidszorg, zal in plaats van Maandag, Dinsdag a.s. zijn ge wone spreekuur ten Stadhuize houden, tevens als waarnemend wethouder van Openbare Werken. OUDERAVOND VAN ZEGGELENSCHOOL De lezing op den ouderavond aan de Van Zeggelenschool, over „Schoolwerktuinen" werd niet, zooals wij meldden in ons nummer van Donderdag, gehouden door den heer H. C. Verkruysen maar door den heer J. Vercruijs- sen. AGENDA Heden: VRIJDAG 29 MAART. Groote Kerk: Orgelbespeling van 3 tot 4 u. Stadsschouwburg: „Volksvoorstelling „De heilige Vlam". 8.15 uur. Gem. Concertzaal: Voorjaarsbeurs Ver. van Huisvrouwen. 13.30—17.30, 19.30—23 uur. 's Middags en des avonds Modeshow van Van der Laan's Modemagazijnen. Gebouw Haarl. Kegelbond: - Jazzconcert door Cor van Lier's Swingers. 8 uur. Luxor Sound Theater: „One Night of Love Doorloopende voorstelling van 7 uur 11.30 u. Palace: Jessie Matthews in „Evergreen". Op het tooneel: Lilian Hel ten, muziek, dans, humor. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Die englische Hei rat". Op het tooneel: Zibral, musicale non sens. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „De Bengaalsche lan- ciers". 2.30. 7 en 9 15 uur. Informatiebureau Stationsplein: Alg. Ver. voor Vreemdelingenverkeer. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags Toegang vrij. Heemstede: Bloemententoonstelling in Groenendaal van 's morgens 9 tot "s avonds 12 uur. ZATERDAG 30 MAART Stadsschouwburg, WilsonspleinFritz Hirsch Operette „Mein Liebchen wohnt am Donau- strand", 8 uur. Teyler's Museum: Lezing Dr. Frits Künkel voor de Volksuniversiteit. 8.15 uur. Cabaret La Gaité. Raaks 13: groote Wie ner feestavond, 8 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Heemstede: Bloemententoonstelling in Groenendaal van 's morgens 9 tot 's avonds 12 uur. CÓUDEN ECHTPAAR meldt: Hoogste barometerstand 773.9 m.M. te Jan Mayen. Laagste barometerstand 748.8 m.M. te Helsingfors. en voorspelt: Aanvankelijk tijdelijk nog krachtigen, later meest matigen Noordelijken tot Noordooste lijken wind. Half tot zwaar bewolkt. Waar schijnlijk eenige regen of hagelbuitjes. Aan vankelijk iets kouder. Uit het Buitenland Kans op buien en afkoeling. Het daalgebïed van den barometer dat gis teren over Zuid-Scandinavië lag heeft zich via de Oostzee naar Midden-Duitschland ver plaatst. De kern van den hoogen druk verplaat ste zich Westwaarts en heeft via een smallen rug nog verbinding met het maximum in het Noorden. Nabij IJsland nam de depressie in beteekenis toe. De daling van den druk in Duitschland en stijgingen van den barometer over de Noord zee veroorzaakten een toenemen van de lucht- drukgradient waardoor de wind hier te lande toenam. Ook over Zuid-Noorwegen en Dene marken, waaien krachtige winden evenals over Zuid-IJsland. De Noordelijke wind bracht in de bovenlucht afkoeling waardoor de kans op buitjes toeneemt en verder afkoeling aan den grond waarschijnlijk is. In Duitschland is het weer thans slecht met regen en sneeuwbuien. Over Frankrijk en Engeland is het rustig met zware bewolking en betrokken lucht. Barometer 766 mM. 769 m.M. Stand van heden Vorige stand Neiging: Vooruit. ■Opgave vanj FA. FEDERMANN, Opticien. Groote Houtstraat 37. Tel. 11059- Thermometer 29 Maart Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden tot 12 uur 52 F. 42 F. 49 F. BURGERLIJKE STAND Op 13 Mei a.s. zullen Nicolaas Stoute en Cornelia Anetta Bel, alhier, hun 50-jarig hu welijksfeest vieren. De bruidsdagen gaan in op 30 April a.s. De aanstaande gouden bruidegom is 69, de bruid 71 jaar oud. Dè heer Stoute is vroeger gedurende vele jaren machine-bankwerker geweest bij de firma Beynes alhier en geniet nu van zijn pensioen. HAARLEM, 29 Maart. Ondertröuw<F28 Maart: M. A. Kaub en E. J. Smits; J. J. Severijnse en M. H. Bluming; J. Kempen en S. M. Landstra; G. v. d. Pijpe- kamp en P. Vlot; Getrouwd. D. v. d. Velden en E. M. Piek; A. N. H. van Nes en J. :Schaafstra; C. Verwer en E. Boeree; W. T. van Muijden en G. H. v. d. Mast. Bevallen 26 Maart: M. P. ten HaveGlas meier, z.; 27 Maart: G. Makkelie—Brouwer, z.; P. J. GroenlandStringer, z.; E. Weljers v. d. Wiel, d.: H. R. TimmermanElsnerus, z.; K. de GoedeKusch, z.; 28 Maart: W. G. Jansenv. d. Zwet, z. Overleden 26 Maart: W. C. Kloos. 51 j., Leidschevaart; E. C. Gabel—Pronk, 90 j„ Van Dortstraat; J. J. Spek, 63 j„ Hazepaterslaan; 27 Maart J. J. Blankwater, 67 j„ Talmastraat; K. H. C. A.-, 2 mnd., z. v. E. A. M. Ziegler, Vos- moerstraat; P. Kramer, 64 j., Hazepaters laan. Bekroningen Flora II. Ter gelegenheid van de 2e tijdelijke ten toonstelling zijn de volgende bekroningen toegekend: Aan groep nieuwe seringen (Hugo de Vries). Ingezonden door Firma K. Keessen Jr. Aalsmeer, Firma W. Topsvoort, Aalsmeer. Eereprijs. groote gouden medaille. Aan groep cyclamen Kalanchoë Cineraria Calceolaria. Ingezonden door firma D. Spaar garen Nzn. Zn., Aalsmeer. Eereprijs, gou den medaille Aan groep Genista. Ingezonden door Er ven W. C. Keessen, Aalsmeer. Verguld zilve ren medaille. Aan groep Anthuriums. Ingezonden door firma G. Oud, Aalsmeer. Groote gouden me daille. Aan groep seringenstruiken. Ingezonden door Gebrs. J. A. Alderden, Aalsmeer. Eereprijs zilveren penning van Kamer vari Koophandel van Rotterdam. Groote gouden medaille. Aan groep cyclamen. Ingezonden door N.V. Handelskweekerij v.h. J. C. Maarse. Aals meer. Extra eere-prijs: zilveren medaille ge meente Aalsmeer. Groote gouden medaille -met felicitatie van de jury. Aan groep Cacteeën en Succulenten. Inge zonden door Fa. van Zijverden, Aalsmeer. Groote gouden medaille. Aan groep Cacteeën en Succulenten. In gezonden door Fa. K. Mantel, Aalsmeer. Eereprijs: groote gouden medaille.' Aan groep Begonia's. Ingezonden door fir ma Wed. P. Eveleens en Zoon, Aalsmeer. Extra eereprijs: Kleine gouden medaille van de afdeeling Noordwijk van de Algem. Ver. Bloembollencultuur. Groote gouden medaille met felicitatie van de jury. Aan groep Hortensia's.'ingezonden door D. Keessen Czn. f Co., Aalsmeer.- Groote gouden medaille. Aan groep Clematis (Prins Hendrik). In gezonden door Fa. K. Maarse Dzn. Jr., Aals meer.. Kleine gouden medaille. Aan groep Rozen. Ingezonden door Aals- meerschen Tuinbouwbond, Aalsmeer. Extra eere-prijs: groote zilveren medaille van H. K. Prinses Juliana. Groote gouden medaille met gelukwenschen van de jury. Aan groep Seringen. Ingezonden door Aals- meerschen Tuinbouwbond, Aalsmeer. Extra eere-prijs: groote zilveren medaille van H. M. de Koningin. Groote gouden medaille met gelukwenschen van de jury. Aan 'groep Snijbloemen. Ingezonden door Aalsmeerschen Tuinbouwbond, Aalsmeer. Eere-prijs een groote gouden medaille. Aan groep Gemengde Snijbloemen. Inge zonden door Aalsmeerschen Tuinbouwbond, Aalsmeer. Eere-prijs: groote gouden medaille. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Handschoenen en ceintuurs, bur. v. pol., Smedestraat; bak m.i.. Politieposthuis hond, kennel „Haerlem"; heerenhorloge, Zaagsma, J. v. Walréstraat 4; dameshand schoen. Schutte, Kamperstraat 40rd.; heeren handschoen, Larones, Westerstraat 51; 2 kat ten. kennel „Fauna"; konijn, v. Loenen, Brou wersstraat 66; kindermuts, Kuiken, 2e Hoo- gerwoerddwarsstraat 9; nummerplaat vent vergunning. Dörr, Delftstr. 43r„ portemon- naie m.i.. Meulman, Boekenrodestraat 9; da- mesportemonnaie m.i., v. Leersum, Spaansche- vaartstraat 61; heerenportemonnaie- m.i., Broertjes. Pleiadenstraat 33; achterschot van vrachtauto, garage Den Hout, Wagenweg 164168; sleutels, Kuijken, Obistraat 63; tasch m.i., Slot. Parklaan 24; damestasch m.i., v. d. Haas, Lijsterstraat 60; vulpotlood, Westra, Schoterveenstraat 14. Handschoenen en ceintuurs, bur. v. pol., Smedestraat; autoped, Homans, Bastiaan- straat 22; ceintuur. Roest, Bastiaanstraat 19; hond. Brunveld, Hagestraat 45r.; hond, v. d. Ben. Houtvaartpad 48, Aerdenhout; jongens- Jas, Timmermans, Leidscheplein 29r„ étui m.i., bur. v. pol., Smedestraat; muts, v. Vliet, Ol menstraat 23; oorknop, Heuvenkamp, Zocher- straat 34; parkiet, Bouwens, Oudeweg 2; pet, Brouwers, Gasthuislaan 112; jongenspet, Koeienmans, Leidscheplein 37r; portemonnaie m.i., bur. v. pol.. Smedestraat; kinderpara- pluie, Kuik, J. Haringstraat 82; rijwielbelas- tingplaatje, Mooy, Haarlemmerliedestraat 6; rozenkrans. Schotman, Spaarnhovenstraat 22; ruitenwisschers, Wichers, 2e Hoogerwoerd- dwarsstraat 43; rijwielbelastingplaatje, Fer- werda. Tamarindestraat 4; bloemstruiken. Koning, v. Zeggelenstraat 74; kinderschoen, Leeuwen, Zomerkade 61; mouwvest, van Leeuwen, H. v. Alphenstraat 36. INFORMATIEKOERSEN. (Medegedeeld door de Rott. Bank Ver.) Londen 7.17 1/2—7.18 1/2. Berlijn 59.38—59.41 Parijs 9.76—9.76 1/2 Brussel 28.75. Zürich 47.87—47.91. Rome 12.22—12.27 New York 1.48.1/4—1.481/2. VRIJZINNIG-DEMOCRATISCHE GEMEENTERAADSCANDIDATEN. De afdeeling Bloemendaal van den Vrijzin nig Democratischen Bond heeft met alge- meene stemman de volgorde der candidaten voor de gemeenteraadsverkiezingen vastge steld: 1. A. Csssee, Bloemendaal (aftredend)2. Dr. W. H. C. van Esveld, Bloemendaal; 3. W. H. Dalmeyer, Overveen; 4. C. Bach, Aerdenhout; 5. mevrouw J. J. kestingFlaterick; 6. B. Mica Czn., Bloemendaal; 7. M. Lolkus, Over veen. NATIONAAL COMITé VOOR ARBEID AAN WERKLOOZE INTELLECTUEELEN. Wij ontvangen het volgende communiqué: Het Nationaal Comité voor Arbeid aan Werklooze Intellectueelen maakt bekend, dat de tegen zijn werkzaamheid reeds geruimen tijd ingezette actie, niettegenstaande de her haalde ernstige pogingen zijnerzijds om deze te overwinnen en tot een bevredigende op lossing te komen, thans zoodanig is toege nomen, dat voortzetting van zijn arbeid on mogelijk bleek en tot ontbinding moest wor den besloten. Het Comité herdenkt met groote dankbaar heid de offervaardigheid, welke van particu liere zijde voor het beoogde doel is betoond. Het batig saldo zal zooveel mogelijk in over eenstemming met dit doel worden aange wend; hierover zullen nadere berichten vol gen. VRIJZINNIG DEMOCRATISCHE BOND. De voorloopige lijst, vastgesteld door de le denvergadering van de afdeeling Bloemen daal van den Vrijzinnig Democratischen Bond vermeldt de volgende namen voor de aan staande gemeenteraadsverkiezingen 1. A. Cassee, 2. Dr. W. H. C. van Esveld, 3. W. H. Dalmeyer. 4. C. Bach, 5. Mevr. J. J. Kesting, 6. B. Mica Czn., 7. M. Lolkus. Over de volgorde op de lijst, zal bij refe rendum beslist worden. BIJEENKOMST HAARL. HENGELAARSBOND Bovengenoemde bond heeft Donderdagavond naar aanleiding van de vele verdrinkingsge- vallen var, hengelaars een bijeenkomst ge organiseerd in het gebouw van de Haax-lem- sche Jongelingsvereeniging, Lange Margare- thastraat. Als spreker was uitgenoodigd de heer A. J. Meyerink. Hij begon met een be schouwing over het vele water, voorkomend op de wereldoppervlakte en wees daarna op ons waterland met zijn tallooze rivieren, meren, slooten, vaarten en plassen. Gewezen werd op het groote verdrinkingsgevaar, daardoor ver oorzaakt, daar velen op, langs of nabij het water wonen en werken. Met behulp van sta tistische gegevens werd duidelijk gemaakt, dat dank zij de uitbreiding van de zwemkunst, het schoolzwemmen, de stichting van talrijke open en overdekte inrichtingen, het ver- drinkingscijfer in Nederland zich in sterk da lende lijn beweegt. Verdronken 25 jaar geleden gemiddeld 939 menschen en kinderen per jaar, dit ontzet tend hooge getal is door de uitbreiding dei- zwemkunst en de in ons land bestaande red dingsbrigades, teruggebracht tot ongeveer 686, niettegenstaande de bevolking van Nederland in die kwart eeuw gestegen is met ruim 2 mil- lioen zielen. Afbeeldingen van tal van eenvoudige red dingsmiddelen verschenen op het witte doek;' het juiste gebruik van het reddingsmateriaal werd duidelijk uitgelegd. De causerie en de beelden over hulp aan drenkelingen uit te water geraakte auto's werden met aandacht gevolgd. Nadat enkele vragen waren beantwoord, dankte de voorzitter, de heer Peper, den spre ker voor zijn leerrijke voordracht. De heer Meijerink ontving als aandenken aan dezen avond een sigarenkoker met gouden plaat, waarin gegraveerd: „H. H. B. 28/3 '35". PRAAGSCH GEZELSCHAP NAAR FLORA. Maandag 1 April wordt de luchtlijn Am sterdamPraag geopend met speciale vluch ten vice-versa. De burgemeester van Praag, evenals de onder-burgemeester zal met vier luchtvaartautoriteiten met him dames door het uitvoerend comité van Flora worden ont vangen. Naar Gr. Houtstr. 30 (Adv. Ingez. Med.) Bij de opening van Flora Twee waren de onderstaande autoriteiten aanwezig: van links naar rechts de heeren Jhr. Mr. Dr. A. Röell, Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland: Ernst H. Krelage, voorzitter van de Vereeniging v. Bloembollencultuur: J. Kastelein, burgemeester van Aalsmeer: J. C. M. Mensing, secretaris van den Aalsmeerschen Tuinbouwbond; Dr. E. A. M. Droog, wethouder yan Heemstede; H. J. Voors, secretaris van het uitvoerend comité en Tom M. H. van Waveren, voorzitter van het uitvoerend comité. KORFBAL. NED. KORFBALBOND. PROMOTIE-DEGRADATIEWEDSTRIJDEN Twee Haarlemsche twaalftallen hebben Zondag een moeilijken strijd te aanvaarden. Want èn Haarlem 1 èn Oosterkwartier gaan hun concux-renten bestrijden voor een plaatsje in een hoogere afdeeling. Haarlem 1, dat nummer twee werd, neemt de plaats in van Westerkwartier III, dat niet deelneemt aan deze wedstrijden. De reis van Haarlem naar Purmerend, om daar B. E. P., haar alouden tegenstander, te ontmoeten, is de eex-ste in de serie van lastige ontmoetin gen. We wenschen haar het beste! Onze tweede deelnemer, Oosterkwartier zal in Kattenburg een zeer lastige tegenpartij hebben, waarop we voor de Haarlemmers nog niet zoo gerust zijn. Maar, O. K. is een goede strijder, die tot het laatst volhoudt! COMPETITIEWEDSTRIJDEN. Sport Vereent zal na Zondag o.i. wat vaster op de vierde plaats komen, want Hercules is beduidend zwakker dan haar bezoekers. Haarlem II ontvaxxgt de hekkesluiters van haar afdeeling n.l. D. D. V. II, dat wel een veer zal moeten laten. HAARL. KORFBALBOND. WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. De eex-ste en tweede klassers gaan hun ge luk weer eens probeeren bij de beker en la- jexe series, zoodat er van de competitie een klein schoteltje vol heerlijks overblijft: de dex-de klasse A heeft het rijk alleen. Aux-ora II zal op eigen terrein wel in staat zijn het zwakkere Sport Vereent 5 te over winnen, o.i. met flinke cijfers. Meerlebosch 2Ons Genoegen 3. De eerste, die stevig onderaan staat zal er, al speelt ze op eigen terrein, wel aan moeten gelooven. Haarlem 5, dat ook niet sterk is, zal aan Oostei-kwartier 4 wel de punten moeten af staan. BEKER ONTMOETINGEN. In afdeeling A hebben de drie volgende ont moetingen plaats: Ons Genoegen 1S. S. H. 2, Flora 1Palvu 1 en De Thorn 1S. V. 3, de drie eerste winnen. In B heeft S. S. H. 1 de meeste kans tegen Haarlem 3, Always Ready 1T. H. B. 2 wox-dt een ovex-wiiming voor de gastlxeeren. Aurora 1Ons Genoegen 2 kan de eerste winnen. Tempo 1 gaat naar Oosterkwartier 3; Tempo 1 geven we de meeste kans. C geeft Tempo 2Osno 1, welke strijd voor de gastheeren is. Bij O. S. V. 1—Haarlem 4 kan het aardig spannen. Sport Vereent 2 ontvangt Oosterkwartier 2; Oosterkwartier 2 wint. LAGERE SERIES A: Animo 2S. S. H. 3, Zeemeeuwen 1— D. S. V. IH, I. V. II. 2—Flora 2. B: s. S. H. 4I. V. H. 1 en Palvu 2Always Ready 2 ADSPIRANTEN-AFDEELING. D. S. V. d—Oosterkw. b, S. V. b—D. S. V. ft en Flora bAurora, b.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 2