NEDERLAND-BELGIË VOETBAL VOETBALNIEUWS MAANDAG 1 APRIL 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 6 De Hollanders zetten een 2O achter stand om in een verdiende 42 over winningBakhuys scoort één ongeldig en drie geldige doelpunten. Geest driftig spel van de Oranjeploeg in de tweede helftLagendaal neemt de plaats van Drok in. Van Heel weer een pittige aanvoerder. P. Oranje heeft weer slag geleverd tegen de Belgen en de conclusie van dezen wedstrijd mag zijn: Ai, het is nog goed afgeloopen. Alles bij elkaar genomen heeft onze nationale ploeg Zondag geen besten wedstrijd gespeeld; ik geloof wel, dat dit een samenvatting is. die door geen van de 35000 aanwezigen zal worden bestreden. Als wij willen uitmaken, of deze zooveelste zege op de Belgen al dan niet verdiend was, moeten wij wel oppassen, dat wij ons niet al te zeer laten beïnvloeden door het spelbeeld van de laatste 20 minuten. In deze periode was de Nederlandsche over macht groot, maar voor de rust hadden wij anderzijds niet veel tegen nog een doelpunt meer van de Belgen kunnen inbrengen. Laten wij maar tot de slotsom komen, dat het vierde Nederlandsche doelpunt voor de geheele ver houding een beetje overwicht was, dat den onzen nauwelijks toekwam. Het is eigenlijk een wat vreemd geval met onze nationale ploeg. Vreemd in den zin van on-Nedeiiandsch. Op grond van onze vaak geroemde degelijkheid en nuchterheid, zou men toch eigenlijk van ons voetbal een ver tegenwoordigende ploeg verwachten, die een degelijk middelmatig spel vertoont, zonder noemenswaardige uitschietingen naar bijzon der zwak of extra sterk spel. Maar onze oranje ploeg is en dat bewijst zij in bijna eiken wedstrijd weer een combinatie, die zeer slordig en zwak spel afwisselt met perioden van geïnspireerde bevliegingen, waarin zij in staat is, elke tegenpartij tijdelijk te overspelen. Het voorlaatste voorbeeld hiervan leidde tot de beide doelpunten, waarmede de stand tegen Duitschland gelijk gemaakt werd en dezen Zondag hebben de Belgen er den strijd weer door verloren. Plotseling, uit niets, komt zoo'n storm opzetten. Je hebt een tijdlang zitten wanhopen, hoe het ooit moet lukken met zulk slecht plaatsen en zulk een gebrek aan con structief spel. En dan, opeens, lukt het. Er wordt plotseling wel goed geplaatst, alle spe lers worden eensklaps een meter sneller, het tempo stijgt en binnen de vijf minuten is er gescoord. Het publiek voelt de nieuwe span ning, waarmede zijn voetbalhelden geladen zijn en helpt mee, die lading op sterkte te houden. Er ontstaat verwarring in de gelede ren der tegenpartij, de venijnigheid der Ne derlandsche aanvallen neemt toe en meestal blijft het niet bij het eene doelpunt, dat noo- dig was, om den weg te wijzen. Zoo heeft de Nederlandsche ploeg reeds ettelijke wedstrij den gewonnen, soms voor de rust, soms vlak er na, soms in het laatste kwartier, zooals dezen Zondag tegen de Belgen. En je dreigt te vergeten dat zij gedurende den verderen speeltijd toch eigenlijk beduidend zwakker is geweest. Maar wanneer een ploeg tot zulk een verhoogde krachtsinspanning tegen het einde van een wedstrijd in staat is, dan verdient zij daar toch zeker ook wel wat voor, want daar uit spreekt een goed moreel. De volgorde der doelpunten in dezen wed strijd was als volgt: 17 minuten België 01 26 België 0—2 38 Nederland 1—2 70 Nederland 22 75 Nederland (buitenspel). 81 Nederland 3—2 83 Nederland 42 Uit dit chronologisch statistiekje teekent zich het beeld van den strijd al aardig af, meer in het bijzonder de laatste twintig mi nuten, die besloten werden met wanhopige pogingen der Belgen om den achterstand nog te verkleinen. Zij hebben waarlijk geen oogenblik den strijd opgegeven. Nu wat de eerste helft betreft. Het begon met een iets sterker zijn van de gasten, die het eerst hun weloverwogen spel te pakken hadden. Wel leverde de Nederland sche voorhoede wat vuurwerk, met een kop bal van Lagendaal tegen de lat als galanum mer, maar het betere spel der Belgen was on miskenbaar. De voorhoede vooral was zeer ge vaarlijk en dit was in deze beginperiode vooral te wijten aan Caldenhoven, die blijkbaar onder den indruk van de groote gebeurtenis was en wel veel werk verzette, maar slecht op zijn plaats bleef. Het was niet onbegrijpelijk bij een debutant, maar ook van Run, Paauwe en van Heel raakten hierdoor af en toe in de war en de achterhoede maakte geen hechten indruk. De oranje aanval ondervond hierdoor veel minder steun dan die der Belgen, waarin Voorhoof en de beide vleugelspelers van Beeck en de Vries een snel en beheerscht spel speel den. En toen, na 17 minuten van Beeck met een harden schuiver de score had geopend, ging het bij oranje van kwaad tot erger. Het spel der achterhoede werd steeds onzuiverder, er werd bijna geen bal meer goed geplaatst. Zelfs vrije schoppen gingen de een na den ander recht naar een tegenstander en het was geen wonder, dat Voorhoof met een ju weeltje er 2—0 van kon maken. Een groepje van de overigens in kleiner getale dan anders aanwezige Belgische toeschouwers vond hierin aanleiding, in koor: tien-tien-tien te roepen, een kleine wraakneming op het Nederlandsche koor van één jaar geleden, toen het 93 voor de onzen stond. En nu waren wij stellig niet bevreesd voor tien doelpunten maar het zag er toch wel naar uit, dat het bij die twee niet zou blijven. Onze achterhoede had de grootste moeite zich den aanvallers van het lijf te houden, onze voorhoede kwam niet tot een gevaar lijken aanval. En hoewel van Gelder na 38 minuten zeer handig werk deed naast het Belgische doel, moest er een verkeerd uitloo- pen van Badjou en een leelijke misser van een Belgischen back aan te pas komen, om Lagen daal in de gelegenheid te stellen, den bal in een leeg net te trappen. Daarna leefde het spel der onzen wat op. De aanvallen werden menigvuldiger, Badjou kreeg een kanjer van Lagendaal te stoppen, Smit schoot tegen den onderkant van de lat, v. Gelder loste een har den schuiver, dien Badjou nog net vallend uit het hoekje kon tippen. Het ware was het ech ter nog niet, want in dien tusschentijd ge beurden er ook angstige dingen voor het Ne derlandsche doel, waar Halle eenige fraaie saves verrichtte, zonder nochtans in stijl zijn collega aan de overzijde te evenaren. En toen de teams gingen rusten waren wij het er in elk geval over eens, dat oranje maar heel matigjes speelde en de tegenstanders hun voorsprong ten volle verdienden. We waren er weinig gerust op. En toen na een krachtig begin der tweede helft onze ploeg weer minder ging spelen, toen bleek dat van Heel nog maar steeds zijn vleugelman teveel vrij liet, kregen wij er een erg hard hoofd in. Gedurende meer dan de helft van den tweeden speeltijd zag het ex- slechts zeer zelden gevaarlijk uit, voor de Belgen, hoewel ook hun voorhoede niet meer zooveel wist te bereiken. Caldenhoven had zich nu hersteld en speelde blijkbaar met meer zelfvertrouwen, terwijl ook Paauwe steeds beter werd. Tot het opeens ging. in de geheele ploeg. Bakhuys opende het feest, door vallend een schot te lossen, waarnaar Badjou alleen maar kon kijken, hoe het laag in den hoek ver dween. Hierna ging Anderiesen, die een der zeer enkele constant goed spelende oranje mannen was geweest, zich waarlijk als een leeuw weren. En hij.sleepte allen mee. Het plaatsen werd zuiver, het tempo versneld, de bevlieging kwam. Van Gelder stond eenige malen buitenspel en dit gebeurde weer, toen Bakhuys. vlak bij hem, den bal kreeg, zich omkeerde en hoog in het net schoot. De ar biter raadpleegde den Belgischen grensrech ter en het doelpunt werd niet toegekend. Naar onze overtuiging (en Wij zaten precies in de lijn) stond van Gelder wel degelijk off side, doch Bakhuys zeker niet. Wel stond van Gelder nauwelijks vijf meter van den midden voor af. Het was een teleurstelling, maar we voelden nu wel, dat er nog meer kansen zou den komen. En nog tweemaal wist Bakhuys met harde schoten Badjou te passeeren, een merkwaai*dige prestatie, vier treffers in 13 minuten tegen een doelman van het kaliber van Badjou. Over de laatste zeven minuten valt niet veel meer te vertellen. Over de spelers nog hét volgende: Totnutoe heb ik Smit nog in het geheel niet genoemd en helaas kan het nu niet prijzend zijn. Smit had een slechten dag, het wilde eigenlijk geen oogenblik lukken en zelfs in de periode der Nederlandsche goals schoot hij tekort. De Haarlemmer was ditmaal de zwakste stee in de ploeg en het was voor het eerst, dat hem dit overkwam. Onzen bes ten speler vond ik Anderiesen. Hij. heeft enorm veel werk verzet en maakte geen fouten, be houdens een tijdelijke infectie van de alge- meene epidemie van slecht plaatsen. Na hem moet Bakhuys worden genoemd. Hij blijft onze gevaarlijkste voorhoedeman. Lagendaal kan tegenwoordig bij het publiek geen goed meer doen en ik heb nooit begrepen waarom. Lagendaal. Ik vind hem een zeer goed speler, die af en toe zeer onnoozele fouten kan maken. Maar ik zou hem rustig in de ploeg willen laten in plaats van Drok en zelfs van Vente. Wels was in zijn element, omdat hij niet teveel ,.op zijn huid" werd gezetep en van Gelder deed ook veel goede dingen. Van Heel en Paauwe waren in de eerste helft niet op hun gewone peil. Eerstgenoemde is. vrees ik, nu toch wat op zijn retour, de han digheid is er nog wel. de snelheid gaat tekort schieten. Paauwe vind ik toch altijd nog wat minder dan Pellikaan, die nog altijd niet ge heel fit is. Van Run is safe en hij weerde zich ditmaal beter dan tegen de Duitschers. Cal denhoven is zeker niet minder dan Diepen beek, maar een speler van extra klasse wist hij zich toch ook na zijn weifelend begin niet te toonen. Halle heeft geen fout gemaakt, maar een groot doelverdediger is hij niet. Daar stompt hij toch wat teveel voor. Wanneer de Engelschen op 18 Mei in het Stadion komen, vrees ik wel, dat onze achterhoede in haar geheel te zwak zal blijken te zijn. De Belgen speelden het grootste gedeelte van dezen wedstrijd sterker dan wij in lang van hen hebben mogen aanschouwen. De in tensieve training blijkt ook daar gunstig ge werkt te hebben. Maar wanneer de Belgische leiders zeggen, dat zij geen fijn technisch spel nastreven, maar op de basis van vurig spel de kracht van de ploeg verder wenschen te ont wikkelen, dan vrees ik, dat dit doel niet be reikt wordt. Want terwijl het Belgische spel 'technisch vooruitgegaan is, wij hebben de Belgen, hoewel zij af en toe snel genoeg waren, in vroeger jaren weieens „duivelachtigex-" ge zien. Alles bijeengenomen was het een zeer boeiende wedstrijd, echt „waar voor ons géld" met een prettig einde, maar als we tegen de Engelschen spelen, zal toch uit een ander vaatje moeten worden getapt. En in België waarschijnlijk ook. De Wedstrijd. Het is even voor half drie als de Belgen het eerst het veld opkomen, veiwelkomd door het Belgische volkslied. Er zijn maar weinig Belgische supporters meegekomen, dat is duidelijk mei-kbaar; en het hartelijk applaus is dan ook hoofdzakelijk van Ne derlandsche zijde. Enkele minuten later komen Van Heel en zijn mannen naar buiten. Het Wilhelmus weerklinkt: ongeveer 40.000 toeschouwei's zingen het uit volle borst mee. De Engelsche scheidsrechter Fog,g laat de beide aanvoerders bij zich komen voor den toss. Van Heel is niet gelukkig: de Belgen kiezen het windvoordeel in de eei-ste helft. De vrij sterke wind staat nl. schuin over de lengte van het terrein. Bakhuys trapt te vijf minuten over half drie af. De ploegen staan dan als volgt te genover elkaar: Nederland: Halle. Caldenhoven. Van Run. B. Paauwe. Anderiesen. Van Heel. Wels, Lagendaal, Bakhuys, Smit, Van Gelder. België: Van Beeck, Isenborgs, Mondelé, Voorhoof. De vries. Claessens. Stijnen, Dalem, Smellinckx, Paverick, Badjou. Wels. Het eerste gevaarlijke moment ontstaat voor het Nederlandsche doel, als Van Beeck naar Mondelé doorgeeft. De Belgische mid denvoor rent op Halle's doel af; de Go-ahead keeper loopt iets te laat uit, maar Mondelé trapt juist naast. Een gelukkig moment voor Nederland. Wels is actief; als hij even wordt vrijge laten, plaatst hij een hoogen bal op doel, die door Badjou wordt opgevangen. Het spel golft vlug op en neer; beide ver dedigingen hebben handen vol werk om de aanvallen te breken. Van Run kan dat een maal niet anders doen dan door een corner, welke echter door Devries wordt achter ge plaatst. Samenspel tusschen Lagendaal en Bakhuys heeft tot resultaat, dat Wels het leder krijgt toegespeeld, een voorzet volgt, doch nu is het hoekschop voor Nederland. Wels zet den bal niet fraai voor, maar Bakhuys draait zich handig een halven slag om, schiet, maar de bal gaat naast. Na opbrengen van onzen linkervleugel krijgt Nederland zijn tweeden hoekschop te nemen; deze woi-dt door Van Gelder precies op de lat geplaatst. Er komt wat meer teekening in het spel, al is het nog verre van fraai. Als Lagendaal door de verdediging wil dringen begaat een der Belgen een overtreding. De vrije trap wordt door Paauwe voor doel gezet. Lagen daal kopt in, maar de bal komt tegen de lat. Weer wordt het jfcier ingezet, maar dit be nauwde moment 'foorstaan Smellinckx en Paverick goed. Dd Mal is al weer aan den an deren kant. Nederland mag dan reeds zijn derden hoekschop nemen, maar de Belgische backs geven geen kans; Voorhoof krijgt ook zijn beurt. Devries centert nl. afgemeten naar dezen geroutineerd en internationaal; zijn schot wordt echter gemakkelijk door Halle geke°rd. Van Gelder krijgt een moeilijke kans. welke hij dan ook niet weet te benutten, want de Hagenaar trapt een eind naast. Dan is het woord weer aan België. Nadat Devries den tweeden Belgischen hoekschop heeft mogen nemen overspelen Voorhoof en Mondelé onze verdediging totaal. Keihard wordt van dichtbij ingeknald, maar Halle. wien het uitzicht ontnomen is. kan nog net met den voet keeren. Een benauwd moment voor de Hollandsche verdediging. Het spel is intusschen weer aan den ande ren kant, waar Smit den bal van rechts krijgt aangegeven; de Haarlemmer aarzelt een oogenblik met schieten: de razend snelle Paverick heeft hem den bal al ontnomen. België leidt. Van een bepaalde meerderheid in het veld is geen sprake, al gaat er van de Belgen wat meer initiatief uit. Hetgeen ook hoofdzake lijk komt door het feit. dat onze midden linie sterk verdedigend speelt. Het eerste kwartier van den wedstrijd is daarmede verloopen. Onze beide backs zijn nog niet ingespeeld; vooral Van Run kan den bal maar niet weg krijgen. Een aai'zeling in onze verdediging is dan ook voldoende om aan België ae leiding te bezorgen. Een worsteling op twee meter afstand van Halle is er de aanleiding toe. Anderiesen en Mondeie vallen; het leder gaat naar links, waar Van Beeck snel toe loopt om hard iix den hoek te schieten. (01) Er zijn dan 16 minuten gespeeld. België blijft sterxer; onze verdediging doet rare dingen. Vooral Van Run is er totaal uit, terwijl Halle zichtbaar nerveus is met deze beide aarzelende backs voor zich. De midden linie der Oranjehemden deelt in het slechte spel, zelfs Van Heel plaatst keer op keer verkeerd. Steeds is nu België aan het woord, behou dens een enkelen uitval van Bakhuys c.s. De laatste ziet kans van vrij verren afstand een hard schot te lossen, maar met een dergelijk schot heeft Badjou geen moeite. Een derde hoekschop voor België ontstaat, als Van Run geen kans ziet, den bal weg te krijgen. Even later trapt de Eindhovenaar finaal over den bal heen, maar Devries pro fiteert- niet van de kans. België vergroot den voorsprong. Eeix mistrap van Caldenhoven, die ontac tisch ver naar voren is geloopen. is de in directe oorzaak van een tweeden Belgischen goal. want Van Beeck kan daardoor onge hinderd opbrengen. Zijn voorzet laat Mon delé tactisch loopen. ook Van Run kan er niet bij; Voorhoof komt alleen op tw.ee meter afstand van Halle te staan. In plaats dat onze doelman uitloopt, wacht hij het schot van den Belg af. die in zeer moeilijke positie staand, nog juist een gaatje ontdekt, niet aarzelt en hoog den bal in het net jaagt (0—2). Onze debutant Caldenhoven. Het Nederlandsch elftal speelt in deze pe riode ver beneden zijn kunnen; vooral in onze verdediging hapert er heel wat. En onze middenlinie moet al haar aandacht aan de defensie besteden om verdere doelpunten te voorkomen. Van Run neemt een vrijen trap zeer slecht, Voorhoof stopt het schot, plaatst direct door naar Devries. die op zijn beurt voorzet. Paauwe kan nog juist met het hoofd den voorzet onderscheppen; alweer heeft ons doel een benauwd oogenblikje doorstaan. In de Hollandsche voorhoede hebben Bak huys en Lagendaal van plaats verwisseld. Aanvankelijk heeft het er veel van weg, dat dit een verbetering blijkt. Want vooral La- gendaal's spel komt nu wat beter tot zijn recht. Samenspel tusschen Lagendaal en Wels doet een goede kans ontstaan als de kleine rechtsbuiten fraai voor doel plaatst. Maar de Xerxes-man krijgt het leder verkeerd op den schoen en het schot gaat ver naast. De achterstand verkleind. Het laatste kwartier van de eerste helft is inmiddels gekomen. Wels is er goed in, her haaldelijk passeert hij Claessens, maar men weet van zijn voorzetten geen gebruik te maken. Als Smit weer van Wels een kans krijgt, zitten de Belgen er direct op; de Haar lemmer, die er lang zoo goed niet in is als bji vorige interlandwedstrijden, ziet ook deze kans teloor gaan. Maar het blijkt uitstel te zijn. Want dan wordt er op links goed gecombineerd. Van Gelder passeert achtereenvolgens Dalem en Paverick, komt vrij voor doel te staan, maar bemerkt, dat Lagendaal er nog beter voor staat. Hij geeft kalm door naar den Rotter dammer, die geen moeite heeft, deze gemak kelijke kans te benutten, zonder dat Smel linckx of Badjou kunnen ingrijpen. (12). Holland is. door dit doelpunt aangemoe digd, er veel beter in. Er zijn nog zeven mi nuten te spelen. Onze voorhoede doet kra nige pogingen om nog vóór de rust den ge lijkmaker te scoren. Een pass uit het mid den van het veld belandt bii Smit. Deze rent even door en lost een prachtig hard schot, dat nog net door Badjou uit het doel kan worden gegrabbeld. Maar Oranje komt terug: wederom heeft Smit een goed moment, als een kogel van den Haarlemmer tegen den onderkant van de lat terecht komt. De terugspringende bal kan worden weggewerkt. De Belgen zitten inmiddels ook niet stil; als Van Beeck een vrijen trap mag nemen, laten Van Heel en Van Run Devries geheel onbewaakt staan. De bal wordt door Van Beeck keurig schuin voor doel geplaatst: de ijlings toeloopende Devries kopt juist even naast. Weer ontstaat een precair moment voor Halle's doel, als de bal hoog voor doel zweeft, maar de Deventenaar weet zich te herstellen en stompt den bal tot corner. Deze vierde hoekschop voor Belsië levert niets op. Vlak voor de rust koeelt Van Gelder na een soloren prachtig in. maar de lage keiharde bal wordt door Badjou keurig uit het doel gehouden. Een doelpunt, dat menigeen reeds telde. Dan is het rusten. De tweede helft. Te zes minuten over half 4 fluit de heer Fogg voor het begin van de tweede helft. Lagendaal staat nog steeds op midvoor- ulaats. terwijl Ba'Truys achter b1,s*t en door het steunen van Wels en Lagend*"' ook goed werk doet. Na een doelworste'ing schiet Stijnen langs vele snelers in. Onze doelman net nog kans. door bli^rtv^ei uitvallen den bal tot hoekschop t,e werken. België is over het'algemeen weer iets ster ker en daar onze middenlinie weer achter blijft. gaat ook van de Roode Duivels het meeste initiatief uit. Aan beide ziidén stranden enkele aanval- 'en op buitenspel. Met hooge schoten heeft Halle vei-volgenc -'een moeite: zijn ontreden wekt al aanstond^ meer vertrouwen dan in de eerste helft. Ook Anderiesen heeft zich hersteld. Doordat België iets meer in den aanval is. ontstaan er kort achter elkaar drie corners welke echter geen van alle resultaat voor de Belgen opleveren Bakhuys midvoor! Dan woi'dt er van de zijde der Technische Commissie het consigne gegeven: Bakhuys weer midvoor. Lagendaal rechtsbinnen. Een wisseling, die, naar later zou blijken, de beslissin~ heeft gegeven. Bepaald gevaarlijk zijn de Nederlandsche aanvallen inmiddels nog niet, terwijl boven dien het spel te weinig open wordt gehou- ien om met succes tegen Smellinckx c.s. te kunnen optreden. Want met het korte veelal langzame spel van Lagendaal weten de Bel- Halle. gen wel raad. Jammer genoeg belanden de voorzetten van Wels te dicht bij doel, zoodat Badjou telkens kan ingrijpen. Inmiddels zijn reeds 20 minuten van de tweede helft verloopeix. Onze beide backs werken wel hard. doch hun wegti-appen is verre van zuiver, zoodat het nuttig effect van hun zwoegenden arbeid niet altijd even gi-oot is. Als het een beetje al te niw toegaat tusschen Lagendaal en Paverick. kalmeert de kleine scheidsrechter de gemoederen op tac tische wijze. Mooi voetbal wordt ook nu niet te zien ge geven, maar de spanning is intusschen enorm gestegen. Zou Holland het nog halen? Gelijk. Van Heel zou geen aanvoerder zijn, als hij zijn kans niet zag. Tactisch werpt hij zich in den strijd. Hij geeft op prachtige wijze het voorbeeld; hij is weer geheel de oude, beheerscht het spel volkomen, doet met zijn tegenstanders wat hij wil en stuwt zijn voor hoede op. Zoo bereikt een vooi-zet onzen midvoor. Met Smellinckx op de voeten draait Bakhuys zich half om, een schot volgt laag in het uiterste linkerhoekje. Onhoudbaar voor Bad jou is de gelijkmaker gescoord. (Z—2). Een pracht goal. De spanning stijgt nu tot het hoogtepunt. Er zijn 26 minuten gespeeld, er kan nog alles gebeuren, De echte HollandBelgië-sfeer, die we in de eerste helft zoo gemist hebben, wordt weer vaardig over de tienduizenden; ieder gevoelt, dat het kan. Enkele minuten na dezen gelijkmaker geeft Van Heel weer een pass naar Bakhuys. O.i. starten de Z.A.C.'er en Paverick op ge lijke hoogte staand tegelijk, zoodat geen bui- tenspelgeval aanwezig kon zijn. Met een zelf de schot als den gelijkmaker scoort Bakhuys op onhoudbare wijze. Maar Fogg, die niet was meegeloopen, achtte dit een twijfelgeval en riep de meening van den Belgischen grensi-echter in. Die is van meening, dat Bakhuys buitenspel had gestaan. Waarop Fogg het punt annuleerde. Bakhuys op schot! Enkele tegenaanvallen van België hebben geen resultaat. Enkele hooge ballen bezorgen Halle geen moeite; bovendien heeft onze verdediging zich prachtig hersteld. Van Heel werpt zich in den strijd of hij zijn eersten interlandwedstrijd speelt. Prach tig geeft de Rotterdammer het voox-beeld; Anderiesen speelt, evenals Paauwe nu veel beter. Als Wels er door heen is centert hij naar het midden, waar Smit een kans krijgt. De Haarlemmer kan den bal echter niet on der controle krijgen; zijn te zacht schot wordt gemakkelijk door Badjou gestopt. Van Heel stuwt den aanval, geweldig op; als hij weer een van zijn bekende passes geeft, krijgt Lagendaal nu den bal te pak ken. Geheel vrijstaand faalt de Xerxes-man echter jaxnmerlijk. En weer is het Van Heel die'terug komt. Wederom passeert hij enkele tegenstanders; hij ziet dat Bakhuys vrij staat. Rustig en af gemeten krijgt onze midvoor den bal voor de voeten, een zwaai met een been, en hoog in den linkerhoek verdwijnt de bal voor de derde maal in het Belgische doel. Een schot, volkomen onhoudbaar voor Badjou. (32) Er zijn dan nog 9 minuten te spelen; Hol land is sterker. Als Smit handig vrijmaakt, passeert hij naar Van Gelder. De Hagenaar wringt zich resoluut door de Belgische verdediging heen en zet op het goede moment voor. Bakhuys .staat weer vrij; een hard schot volgt, maar Smellinckx houdt vallend het leder tegen. Bakhuys blijft in het bezit van den bal, voor de tweede maal kogelt hij in en op de zelfde wijze als het derde Nedei-landsche doelpunt ontstond, scoort hij nu zijn derde goal. Voor Badjou was daar geen houden aan. (42). Alle toeschouwers staan overeind; de geestdrift stijgt ten top. Deze drie doelpun ten van Bakhuys hebben alle slechte mo menten van het Nederlandsch elftal van vóór de rust goed gemaakt. Intusschen is Bakhuys er niet zonder kleer scheuren afgekomen; hij hinkt erg. Samen spel tusschen Lagendaal en Bakhuys geeft aan Lagendaal een magnifieke kans, maai de Xerxes-man is weer even te langzaam met schieten en ook die kans is verkeken. De laatste drie minuten zijn voor België, dat nog een corner krijgt te nemen, maar Halle is nu goed op dreef; hij loopt tijdig uit zijn doel om gevaar te voorkomen. Als scheidsrechter Fogg het einde aankon digt heeft Nederland wederom van België gewonnen. Belgische elftallen in ons land. Behalve het officieele Belgische elftal, dat Zondagmiddag in het Amsterdamsche Stadion door de Oranjeploeg met 42 geklopt werd en de Brusselsche combinatie, die aan de Spanjaardslaan met 10 van het Haarlemsche elftal klop kreeg, hebben nog meer Belgische elftallen in ons land getoerd. Een team uit Brussel wist met 42 van het Haagsche elftal te winnen. Het Rotterdamsche elftal won met 64 van een Antwerpsch team en de wedstrijd tusschen een Amsterdamsche en een Brussel sche combinatie eindigde met een 22 gelijk spel. Engelsche voetballers in Haarlem. Op Zaterdag 20 April a.s. speelt R. C. H. in het Heemsteedsche Sportpark een voetbal wedstrijd tegen het Londensche Wimble- doxx F. C. Sportclub Handels- en Kantoor bedienden. De Alg. Ned. Bond van Handels- en Kan toorbedienden, afd. Haarlem, heeft nu ook een sportafdeeling opgericht, voor voetbal, korf bal. zwemmen en tennis. Het secretariaat is gevestigd Merwedestraat 4, Haarlem-Noord.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 10