WOENSDAG 3 "APRIL '1935 H X X R E E M'S D 'A 'G B E A IJMUIDEN Wie wordt onze burgemeester? Het wachten is op den Ministerraad. Wel blijft de benoeming van den nieuwen burgemeester onzer gemeente lang uit. Het spreekt vanzelf, dat velen met belangstelling en niet zonder eenige spanning afwachten, wie door H.M. de Koningin zal worden aange wezen om in Velsen de functie van eersten burger te vervullen, te meer daar sommige bladen eenige weken geleden reeds wisten te vertellen wie de gelukkige zou zijn. In elk ge- va! moet dit als een al te voorbarig bericht be schouwd worden, omdat ook nu nog met geen enkele zekerheid een naam genoemd mag worden. Het is ons bekend, dat Mr. M. Kwint, bur gemeester van Zuilen die door bedoelde bladen als de opvolger van wijlen burgemeester Rambonnet werd gedoodverfd, is aangezocht, mede te solliciteeren, maar dit sluit nog lang niet in, dat een benoeming volgt. Er zijn tal van andere ernstige sollicitanten. De oorzaak, dat de benoeming zoo lang uit blijft, moet gezocht worden in het feit, dat de Ministerraad nog advies over de voordracht, die reeds gereed is, moet uitbrengen. Wellicht is de ziekte van minister Colijn er de oorzaak van, dat dit nog niet is geschied. Het benoemingsproces verkeert thans in een dusdanig stadium, dat onmiddellijk na de eerste vergadering van den Ministerraad de benoeming verwacht kan worden. Tot zoolang zullen we dus geduld moeten hebben. p VOOR JEUGDIGE WERKLOOZEN. Dezer dagen is alhier opgericht een com missie, die zich ten doel stelt, te bevorderen, dat dezen zomer een aantal jeugdige werk- loozen naar een werkkamp gezonden wordt. In deze commissie hebben zitting vertegen woordigers van verschillende protestantsche kerken en van Christelijke vak- en andere vereenigingen. Het bestuur is samengesteld als volgt: Ds. R. J. v. d. Meulen, voorzitter, mevr. Mr. Bie- winga—Gij mink, secretaresse, de heer A. Krij ger, penningmeester en de heer J. v. d. Burg, algemeen adjunct. Het ligt in de bedoeling om ter bestrijding der kosten op 27 April a.s. een straatcollecte te houden. VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD. Er wordt een openbare vergadering van den Raad der gemeente Velsen gehouden op Dinsdag 9 April 1935, des namiddags 7 uur, ten gemeentehuize. Agenda: 1. Aanwijzing van een vervanger van den Gemeente-ontvanger. 2. Belastingzaken. 3. Ingekomen stukken en mededeeling. 4. Financieele besluiten. 5. Steunverleening in de kosten der gemeen tehuishouding. 6. Advies omtrent adressen inzake vaststel ling van een maximum aantal vergunningen en verloven A Drankwet. 7. Advies omtrent het beroepschrift van J. A. Bode te Driehuis, tegen de aanhouding dei- beslissing op een verzoek om bouwvergunning. 8. Gebruikmaking van de bevoegdheid gege ven bij artikel 36, allinea 4, der Woningwet, om te bepalen, dat een herziening van het plan van uitbreiding voor deze gemeente wordt voorbereid. 9. Vel-koop en verhuur van grond. 10. Advies omtrent het beroepschrift van H. M. Troupin te Haarlem, tegen de weigering eener bouwvergunning. 11. Aanwoop en verhuur van de woning De Ruij terstraat no. 120 te IJmuiden. 12. Verleenen van machtiging en toestaan van een crediet voor verbetering van het riool in den Wijkerstraatweg. 13. Vaststelling van de vergoeding, bedoeld in artikel 101, le lid, der Lager-onderwijswet 1920 over 1932, voor de Da Costaschool en de P. W. A. Cort van der Lindenschool en afreke ning dezer vergoeding voor de beide scholen over het tijdvak 1 Januari 1930—31 December 1932. 14. Aanwijzing van een verloskundige. 15. Verlenging aanstelling tijdelijk leeraar aan de Gemeentelijke Visscherijschool te IJmuiden. CONSULAATWEZEN. Aan den heer W. P. Mets alhier is op ver zoek met ingang van 1 dezer eervol ontslag verleend als consulair-agent van Italië. Tege lijkertijd wordt het consulaat opgeheven en vereenigd met dat te Amsterdam. NED. VEREEN. VAN HUISVROUWEN. Voor de middagbijeenkomst der afdeeling Velsen-IJmuiden van de Ned. Vereeniging van Huisvrouwen bestond goede belangstelling. Mej. I. Ruys, chef der afdeeling Albums van Verkade's fabrieken te Zaandam, hield een interessante causerie over het ontstaan en de ontwikkeling dezer album-sei'ie. PRIJZEN VAN DE VISCH VAN DE NOORSCHE KUST. Jumbo's f 2.40—f 2.10. Groote schelvisch f 3.50—f 2.10. Middeischelvisch f 3.90—f 2.40. Klein Middeischelvisch f 3.50f 2.90. Roodbaars f 2.40f 1.65. Kabeljauw f 13—f 8.50. Groote gul f 3—f 2.50. Kleine gul f 4.60—f 4.20. Heilbot per K.G. f 0.80—f 0.88. Leng per stuk f 0.30. Koolvisch per stuk f 1.40—f 0.02. ONGEVAL OP EEN LOGGER. Een der opvarenden van den logger KW 105, die heden aan den afslag was, had het onge luk met zijn hand tusschen een machinedeel bekneld te raken, waardoor hij een ernstige wonde opliep. Na alhier te zijn verbonden is hij naar Kat wijk overgebracht. Omzet in den Rijksvischafslag Wederom achteruitgang. De omzet in den Rijksvischafslag gedurende de maand Maart 1935 bedroeg f 500.223 tegên f 603.838 in de zelfde maand van het vorige jaar. zoodat wederom een achteruitgang van meer dan f 100.000 valt te constateeren. De omzet in het eerste kwartaal van 1935 bedroeg f 1.625.263 tegen f 1.841.282 in het zelfde tijdvak van 1934. Het smokkelgeval met de Hoop II. De trawler wordt uit Dover gehaald. Gistermiddag 4 uur is van hier vertrokken de stoomtrawler De Hoop IJM 46 met bestem ming Dover. Zooals men weet, ligt gedurende eenigen tijd in genoemde haven van dezelfde reederij de Hoop II IJM 40, op welken trawler aldaar is beslag gelegd, omdat zich aan boord een groote hoeveelheid spiritus bevindt. De reederij had dezen trawler voor de visscherij verhuurd, doch spoedig bleek, dat met den trawler niet gevischt, doch gesmokkeld werd. De naar Dover vertrokken trawler heeft een complete bemanning aan boord, waarvan, als de reeder er in slaagd zijn boot in Dover vrij te krijgen, eenige opvarenden dan op laatst- geonemd vaartuig zullen overgaan om dit naar Rotterdam te brengen. MARKTPRIJZEN VAN WOENSDAG 3 APRIL. Tarbot per K.G. f 0,62f 0,48 Griet per 50 K.G. f 25f 16 Tongen per K.G. f 1,20f 0,55 Middelschol per 50 K.G. f 17—f 16 Zetschol per 50 K.G. f 23f 21 Kleine schol per 50 K.G. f 20f 4 Schar per 50 K.G. f8,50—f2,40 Tongschar per 50 K.G. f 25f 22 Vleet per stuk f 2.60—f 1,70 Kleine poon per 50 K.G. f 9f 3,40 Groote schelvisch per 50 K.G. f 9f 6 Middeischelvisch per 50 K.G. f 8,50f 6.10 KI. middeischelvisch p 50 K.G. f 7,50f 4,60 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 5,50f 1,90 Kabeljauw per 125 K.G. f 42f 16. Groote gullen per 50 K.G. f 12,50f 7,50 Kleine gullen per 50 K.G. f 15f 7,50 Wijting per 50 K.G. f3—f 0,40 Makreel per 50 K.G. f 8,—f 6,50 Heilbot per K.G. f 0,75—f 0,52 Leng per stuk f 1f 0.21 Koolvisch per stuk f 0,25—f 0,16 BESOMMINGEN. Trawlers: Antje RO 15 70 manden f 900 Claesje RO 46 730 manden f 1930 Gerberdina Johanna IJm. 38 1300 manden f 2570 Sc.hoorl IJm. 39 800 manden f 2320. IJselmond IJm. 78 335 manden f 1320 Eemmond IJm. 76 210 manden f 780 Vios 4 IJm. 96 95 manden f 1380. Zwarte Zee IJm. 27 25 manden f 600 Liesbeth Betty IJm. 183 435 manden f 1320 Margaretha IJm. 94 235 manden f 1470 Emma IJm. 177 85 manden f 1000. Dolfijn IJm. 103 70 manden f 1230 Kotter: E 369 f320 Loggers: Sch 135 f 400; Sch 250 f 600; KW 38 f 540; KW 60 f 350; KW 173 f 500; KW 105 f 300; KW 110 f 340; KW 42 f 400; KW 124 f 380; KW 134 f 400; KW 91 f 360; KW 74 f 600. KW 147 f 290. VELSEN Een bouwvergunningskwestie. Geen winkels in half-open bebouwing. In de raadsvergadering van 7 Maart j.l. werd in handen van B. en W. om advies ge steld, een adres van J. A. Bode te Driehuis, waarbij hij in beroep komt van hun besluit dd. 24 November 1934, tot aanhouding der be slissing op zijn verzoek om op den hoek van den Driehuizerkerkweg en de Hofdijklaan al daar een winkelhuis te mogen bouwen. B. en W. deelen thans t,en aanzien hiervan het volgende mede. Het terrein, waarop adressant een winkel huis wenscht te bouwen, is gelegen in een ge deelte der gemeente, dat bij plan XI tot her ziening van het plan van uitbreiding voor deze gemeente, vastgesteld bij raadsbesluit van 20 Februari 1934, is aangewezen voor half-open bebouwing. Volgens de bestaande en de tege lijk met dat plan vastgestelde bebouwi'ngs- voorschriften is het bouwen van winkels in de voor half-open bebouwing bestemde gedeelten der gemeente verboden, zoodat, ware het plan door Gedeputeerde Staten goedgekeurd, de vergunning zou moeten worden geweigerd. Het plan is echter nog niet door Gedeputeer de Staten goedgekeurd. Artikel 6, alinea 4, der Woningwet bepaalt nu o.a., dat de beslissing op een verzoek om vergunning, dat is ingeko men, nadat een ontwerp van een plan van uitbreiding of een ontwerp tot herziening van een plan van uitbreiding, waarin het bij het bouwplan betrokken eigendom is begrepen, ter gemeentesecretarie voor een ieder ter in zage is neergelegd, indien er overigens geen grond is om de vergunning te weigeren, bij besluit van B. en W. wordt aangehouden tot de beslissing over het plan onherroepelijk is geworden. Aan dit voorschrift is door B. en W. voldaan. Het verzoek van appellant, om hem de ver gunning in beroep alsnog te verleenen, is dus niet voor inwilliging vatbaar, tenzij de Raad gebruik zou wenschen te maken van de be voegdheid, gegeven bij artikel 68. alinea 7. der Bouw- en Woningverordening, om voor het hebben van winkels in half-open bebouwing vrijstelling te verleenen. Afgezien van de vraag echter of dit onder de huidige omstan digheden, nu het herzieningsplan aan Gede puteerde Staten ter beoordeeling is voorgelegd, mogelijk is, zouden B. en W. het verleenen dezer vrijstelling onjuist achten, omdat daar mede een precedent zou worden geschapen, waarvan de gevolgen niet te overzien zijn. B. en W. stellen U daarom voor. hen te machtigen, appellant te berichten, dat zijn ver zoek niet voor inwilliging vatbaar is. De commissie van bijstand in het beheer der openbare werken kan zich hiermede ver eenigen. BURGERLIJKE STAND Bevallen: T. van der LeeOudhuizen, d., Popelstraat 9, IJmuiden; J. M. ArtsKreemer, d., Ladderbeekstraat 27, Velsen N.; A. M. Stam—van Tunen, d., Beverwijk; R. Len- '.ingMulder, d.. Eikenstraat 12, IJmuiden; E. Maarschalk—Koster, z., Rijksweg 402. Santpoort; J. SchipperTeekman,d., Burg. Weersstraat 17, Velsen N.; E. KuiterSchol, z. Kon. Wilhelminakade 50 rd., IJmuiden; M. KalisBierens, d„ Frans Naereboutstraat 5, IJmuiden; T. Molemanvan der Doel, d., IJmuiderstraatweg 139. IJmuiden; B. J. van Huffelde Tender, z., Kerkweg 28, Velsen; M. i WaagmeesterWitkamp, z., Driehuizerkerk weg 30, Velsen; A. Vergers—Been, d., Rijksweg 222, Santpoort; M. GlasSchuiten, z., Bloem - straat 65 a, IJmuiden. Overleden: I. J. Haartsen, 79 jaar, echtge noot van J. Kareis, Voorplaats 3, Santpoort; J. Berkhout, 67 jaar, echtgenoot van J. v. d. Laan, Wilhelminakade 85, IJmuiden; V. Smit, 69 jaar, weduwnaar van A. H. Alkemade, Be verwijk; G. Verwaters. 78 jaar, echtgenoot van Th. Verkooijen, Hagelingerweg 109, Santpoort- Ondertrouwd: F. Cossee en G. M. Roest, J. P. Coenstraat 10 en Oranjestraat 28, IJmuiden. DE WERKLOOSHEID. J.l. Zaterdag waren aan de Gem. Arbeids beurs als werkzoekende ingeschreven 431 bouwvakarbeiders, 345 metaalbewerkers, 33 kantoorbedienden, 42 houtbewerkers, 398 vis- schers, haven- en transportarbeiders, 696 losse en fabrieksarbeiders en 333 in overige beroe pen. Verder beneden den leefijd van 18 jaar: 3 bouwvakarbeiders, 24 meaalbewerkers. 11 kanoorbedienden, 6 huisbedienden. 1 visscher, 53 losse en fabrieksarbeiders en 11 in overige beroepen. Het totale aantal werkzoekenden bedroeg derhalve 2408. BEVERWIJK Vrijz.-Dem. Kiesvereeniging. De groslijst voor de Gemeenteraads verkiezing. In de Dinsdagavond gehouden vergade ring van de Vrijz. Dein. Kiesvereeniging is de groslijst voor de aanstaande gemeente raadsverkiezingen samengesteld als volgt: C. de Boer, R. Ewouts, G. Joor, R. van Lunzen, K. Stijn. Over de volgorde van de candidaten op de definitieve lijst zal bij referendum door de leden worden beslist. De heer C. de Boer, die door afwezigheid van den voorzitter den heer Steijn, de ver gadering leidde, heeft er in zijn openings woord aan herinnerd, dat de samenstelling van den zoogenaamden „Dubbelen Raad", dank zij de houding van de V.D. Kiesvereen. die de voor haar bestemden zetel beschik baar stelde voor een der andere groepen, bij enkele candidaatstelling zal kunnen geschie den. Besloten werd voor de aanstaande Staten verkiezingen een openbare vergadering te houden, waarin Dr. A. J. van Leusen, uit Vel sen. zal spreken. Voorloopig werd deze bij eenkomst op 15 April vastgesteld. JAARVERGADERING „TURNLUST". In de Dinsdagavond gehouden jaarverga dering van de B. V. G. „Turnlust" werd het bestuur als volgt samengesteld. J. Steijn, voorzitter; G. Versteeg, secretaris, A. Olthoff, penningmeester. Visser en Ver steeg Jr. en de dames Hoogland en Wagenaar. commissarissen. De voorbereiding voor de viering van het zilveren jubileum in 1936 werd opgedragen aan een daartoe benoemde feestcommissie. De candidaatstelling voor den dubbelen Raad. Een lijst ingediend. Dank zij het feit. dat de verschillende nar tij en in Beverwijk het in dit opzicht eens waren, zal de verkiezing van de in art. 158 der Gemeentewet bedoelde commissie uit de ingezetenen, die voor 1 Juni a.s. aan Ged. "taten advies moet uitbrengen over de aan de Kroon verzochte samenvoeging van de gemeenten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin, bij enkele candidaatstelling kunnen geschieden. On den dag der candidaatstelling werd alleen de gecombineerde lijst van de partijen ingeleverd. Geheel overeenkomstig onze bespreking in ons blad van 23 Maart beeft deze aangelegenheid zich afgewikkeld Gegrolde redenen om aan te nemen, dat nog van een of andere onbekende" zijde een 'öst zou worden ingediend waren niet aan wezig. Geuite veronderstellingen „dat nog ■vel eens een anti-fusiebeweging roet in het °ten zou kunnen gooien" waren trouwens daarvoor het eenige gevaar. Het is goed afgeloooen en de» Beverwij- kers is daarmede een extra-gang naar de stembus bespaard gebleven. De volledige candidatenlijst vermeldde on derstaande namen: P. J. J. Haazevoet (R.K. Staatspartij) W. Niesten. (R.K. Staatspartij). Joh. N. Tromp (R.K. Staatspartij). J. L. F. Post. (R.K. Staatspartij). Mr. J. A. B. Sanders (R.K. Staatspartij). Ph. van Groningen (S.D.A.P.) J. J. Romunae (S.D.A.P.) J. C. Duin (Groep-Eijking). Ir. K. L. Moens (Neutrale Groep). E. de Ruyter (Groep Visser). J. Piso (Chr. Hist. Unie). C. Dingier Sr. (Anti Rev. Partij). L. Grapendaal (C.P.H.) J. Beltermann (Vrijz. Dem.) H. Holt (R.K. Staatspartij). Het Hoofdstembui'eau zal nu allereerst de geldigheid van de ingediende lijst moeten vaststellen. Daarna zal de benoeming ge- -cbip.den Wanneer dit is geschied zullen de eerste dertien candidaten zitting hebben in de commissie uit de ingezetenen. NAAR DE FLORA. De plaatselijke afdeeling van de Ned. Ver eeniging van Huisvrouwen zal op Maandag 15 April een excursie maken naar de bloe mententoonstelling „Flora" te Heemstede. PROMOTIEWEDSTRIJD AMSTELBEVERWIJK. De Beverwijksche kampioenen van de vierde klas spelen a.s. Zondag te Amsterdam hun eersten promotiewedstrijd tegen Amstel. „Beverwijk" verschijnt met haar volledige opstelling waarin waarschijnlijk ook Theo Kuyer weer opgenomen zal zijn. KERKCONCERT VOX HUMANA. In de Nederlandsch Hervormde Kerk werd Dinsdagavond een kerkconcert gegeven dooi de Christelijk Gemengde Zangvereeniging „Vox Humana". Aan dit concert werkten mede een volledig orkest en als solisten mevrouw SuickSchik, sopraan, mejuffrouw A. Ehrbecker, viool, de heer B. Hopman, cello en de heer B. J. Pot- gieser, kerkorgel, het geheel onder leiding van den heer P. J. Potgieser. De heer C. Dingier ging voor in gebed en sprak hierna een kort openingswoord. Als eerste nummer gaf het koor een uitste Deskundiöen roemen deze tabak al» Prima van smaak Stevig in de mond Wordt niet glad Lang houdbaar Geen gebruiker van pruimtabak verzuimc met dit nieuwe pakje kennis te maken. (Adv. Ingez. Med.) kende vertolking van „O, Gulden Hoofd", van Jac. Bonset naar een gedicht van Guido Ge- zelle, waarna de heer Potgieser een orgelsolo van Bach ten gehoore bracht. Mejuffrouw A. Ehrbecker speelde een drie tal vioolsoli, waarbij vooral „Bouree" van F. Handel zeer voldeed. Ook de daarna volgende nummers „Sanctus" van Palestrina. „Wat beweegt daar" van Wil mink en „Lentegezang" van Fred. J. Roeske. uitgevoerd door het koor, werden door de aan wezigen met groote aandacht gevolgd. Mevrouw SuickSchik gaf een zuivere weergave van „Maria Wiegelied" van Max Reger, „Er weidet seine Herde" van F. Han del en „Kirchen-Aria" van Stradella. Nadat de heer B. Hopman op zeer verdien stelijke wijze eenige cello-soli ten beste ge geven had, zong het koor met orkestbegelei ding „Vrede" van P. J. Potgieser, hetgeen door de keurige uitvoering een waardig slot van dezen concertavond was. De dirigent legde met zijn compositie wederom veel eer in. Aan het einde dankte de heer Dingier allen, die aan dezen avond medegewerkt hadden en sloot de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze. WIJK AAN ZEE EN DUIN De candidaatstelling voor de commissie uit de ingezetenen. Een pro- en een anti-fusielijst. Bij de Dinsdag gehouden candidaatstelling voor de verkiezing van de leden voor de commissie bedoeld in artikel 158 der Ge meentewet, zijn de navolgende lijsten inge leverd: Een lijst bevattende de namen van: 1 Ds J A. L. Hovy; 2 Ph. F. van Gooi; 3 A. van Velt- hoven; 4 A. Vosse; 5 H. Rothe; 6 C. G. Riet kerk; 7 M. Klein; 8 F. van der Meij; 9 P. C. Stam; 10 S. Bol Fz.; 11 H. W. de Haan; 12 Chr. de Goede Sr., 13 J. van den Berg; 14 J. W. Koet; 15 J. van der Wel; 16 J. van der Meij Ez.; 17 J. van Amersfoort en 18 F. Bol. (Deze lijst is van het anti-fusiecomité). Een lijst bevattende de namen van: 1 H. B. Vink; 2 C. C. Schaapers; 3 D. Jansen; 4 P. Houtkooper; 5 Th. Runia, 6 H. J. W. Meij- ran; 7 J. P. M. van Doorn; 8 W. van der Meulen; 9 E. Berghuis; 10 C. M. Bakker; 11 G. Massee, 12 W. Smit; 13 G. Heere Dz.; 14 J. P. Th. Bruijns; 15 J. W. Wicherink; 16 D J. B. Klein Onstenk. Een lijst bevattende den naam van C. Gouma. In totaal zijn dus drie lijsten ingediend, zoodat in Wijk aan Zee en Duin op 30 April een verkiezing moet worden gehouden. Op 4 April, dus a.s. Donderdag zal het hoofd stembureau in het openbaar zitting houden om over de geldigheid van de lijsten te be slissen ZANDVOORT Spoedeischende Raads vergadering. De electrificatie van de spoorlijn HaarlemZandvoort. Op Donderdag 4 April 's namiddags 4 3/4 uur zal een spoedeischende raadsvergadering ge houden worden. De agenda luidt: 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel tot het geven van f 100 ver goeding per iaar aan het Rijk voor het heb ben van een ijzeren damwand voor het Zui- der Bad. 3. Voorstel tot aankoop van een woning z.g. in huurkoop uitgegeven. 4. Voorstel tot het geven van straatne- men. 5. Voorstel betreffende betaling der pacht som over 1934 van den pachter van een standplaats voor een ijstent en ijskarren. 6. Herstemming over het voorstel tot het in gebnhk geven van een der lokalen van de oude bewaarschool, voor het lesgeven in hlokfluitspel, onder de gewone huurwaar de. 7. Benoeming van 4 leden der Schattings commissie Ink.bel. 1934. 8. Voorstel tot overdracht van strand- pacht. 9. Voorstel betreffende de electrificatie van de spoorlijn HaarlemZandvoort. 10. Voorstel tot wijziging der verordening van het Gas- en Waterleidingbedrijf. DE HEER J. DE BRUIN. De heer J. de Bruin, hoofdcommies ter secretarie, is als no. 1. geplaatst op de voor. dracht voor gemeentesecretaris der gemeente Opsterland. KUNST NA ARBEID. De gem. zangvereeniging Kunst na Arbeid directeur de heer E. Dees, houdt Zaterdag 6 April een feestavond voor leden en genoodig- den in gebouw Centraal aan het Stationsplein. Het a.s. seizoen. Hotel d'Orange blijft gesloten. In tegenstelling met een vorig bericht kun nen we thans mededeelen. dat Hotel d'Orange dit jaar niet geopend zal worden. Het bedrag, noodig voor vernieuwingen en herstellingen bleek bij nader onderzoek zoo groot te zijn, dat de directie van de Buffet Mij. E.P.U. zich niet verantwoord achtte, dit bedrag voor Hotel d'Orange uit te trekken. Dit besluit werd waarschijnlijk wel beïnvloed door de vrees, dat men d'Orange ondanks alle kosten en moeiten, toch niet rendabel zou kunnen maken in het a.s. seizoen in verband met den lagen koers van de Belgische fran ken en de Brusselsche wereldtentoonstelling. VERGADERING ZANDV. HOCKEYCLUB. De Zandvoortsche Hockeyclub hield onder voorzitterschap van den heer P. Meeth Sr. Dinsdagavond een vergadering in Hotel Wel gelegen, te Zandvoort. Eenige belangrijke besluiten werden geno men, o.a. werden de statuten en het huis- houdelijkreglement vastgesteld. In verband met de te betalen contributie werd besloten de leden te verdeelen in adspiranten, junio ren en senioren. De jonge vereeniging, die thans reeds 60 leden telt. zal in het a.s. seizoen in de com petitie komen met 1 dames-elftal en 2 heeren-elftallen. Getracht werd op deze vergadering een naam voor de vereeniging vast te stellen. Deze poging mislukte echter, doordat bij stemming over twee voorgestelde namen, de stemmen staakten. Het bestuur deelde nog mede. dat pogin gen in het werk gesteld werden om deel te nemen aan den Hockeydag. die op tweede Paaschdag te Amsterdam gehouden wordt. De dispensatie van den Ned. Hockèy Bond, die hiervoor noodig is, zal gevraagd wor den De voorzitter sloot de vergadering met een opwekking tot de aanwezigen om alle krach ten in te spannen voor den groei en bloei der vereeniging. O.H.'s MANNENKOOR. Dinsdagavond hield O.H.'s Mannenkoor een ledenvergadering in de groote zaal van „Ons Huis". Na de opening door den voorzitter, den heer T. Koper, kwamen de ingekomen stukken aan de orde. Hierbij was o.a. een dankbetuiging van de vereeniging tot bestrijding van de T.B.C. in Nederland voor de medewerking, die het Mannenkoor op een propaganda-avond van deze vereeniging verleende. Op voorstel van het bestuur werd besloten een feestavond voor de leden te organiseeren. Deze avond zal gehouden worden in Monopole op Zaterdag 4 Mei a.s. Tot leden van de feest commissie werden benoemd de heeren; Jac. Steenken. C. van Leeuwen. T. van Duyn, C. v. d. Aar. W. v. d. Mye en C. Koper. Vervolgens werden de heeren Gijs Bol en Floor Koper tot vaandeldragers van de ver eeniging benoemd. Hierna kwamen de werkzaamheden in ver band met het a.s. concours ter sprake. De verschillende werkzaamheden werden ver deeld en de noodige commissies daarvoor in het leven geroepen. In principe werd nog besloten om den diri gent van het koor te verzekeren tegen ziekte en ongevallen en de bezittingen van het koor tegen brand te verzekeren. Medegedeeld werd nog. dat van den Be schermheer Baron v. d. Heydt een mooie gift was ontvangen. De hierna gehouden rondvraag leverde niets belangrijks op. BLOEMENDAAL VANDALISME. De heer S„ te Zandvoort, heeft bij de politie aangifte gedaan, dat van zijn toekomstige woning aan den Potgieterweg alhier, ongeveer 25 glas-in-lood ruitjes zijn vernield. Reeds vx-oeger zijn van een in den tuin staande koe pel acht ruiten stuk gegooid en verschillende tuingewassen uit den grond getrokken of op andere wijze vernield. De politie stelt een onderzoek in. HAARLEMMERMEER GEMEENTERAADSVERKIEZING Chr. Hist. Partij. Door de centrale Haarlemmermeer van de Chr. Historische Partij werd voor de a.s. ge meenteraadsverkiezing het volgend politiek advies samengesteld: L. J. W. Bras. metselaar te Hoofddorp; 2 K Kistemaker. wethouder te Hoofddorp; 3 J. A. Bos, landbouwer te Abbe- nes. 4 G. C. v. Arendonk. landbouwer te Rijk; 5 G. Bakker, timmerman te Vijfhuizen; 6 M. v. d. Voet, arbeider te Lisserhoek; 7 G. J. de Mol, bi-oodbakker te Zwanenburg; 8 C. van Beem, landbouwer te Hoofddoxp; 9 P. J. Kraak, metselaar te Hoofddorp; 10 B. W. v. 't Riet. wagenmaker te Abbenes: 11 de Koter, arbeider te Rijk; 12 Chr Honcoop. arbeider te Nieuwvennep. De vier eerstgenoemden hebben thans zit ting.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 11