THIJS IJS EN DE BOOZE HEKS Hoe Van Zeeland de meerderheid kreeg Nieuw vertrouwensvotum voor Flandin. Tooneel te Londen Radio-Programma 1 WOENSDAG- 3 APRIL 1935 H A A RAEM'S DAGBLAD 4 BUITENLAND. De premier verklaart de valuta te zullen blijven verdedi gen. Aanmunting van nieuwe goudstukken. De Kamer op recès. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS FRANKRIJK. Ministerpresident Flandin heeft gisteren in de kamer een redevoering uitgesproken, waarin hij er allereerst aan herinnerde, dat Duitschland zichzelf een luchtleger had ge geven en de algemeene dienstplicht had in gevoerd. Deze beide dingen vormen naar zijn meening een eenzijdige en onbetwist, bare schending van het verdrag van Ver sailles en van het Volkenbondsstatuut. Aan gezien Frankrijk niet kan toelaten, dat een bestaand recht geschonden wordt heeft de Fransche regeering besloten een beroep te doen op den Volkenbond. Tegenover een zoodanig leger moet Frank rijk zijn veiligheid organiseeren door mili taire maatregelen en door militaire verdra gen met de op dezelfde wijze bij den vrede belanghebbende volken. Voor de luchtstrijdkrachten zijn de noodige maatregelen genomen, zei de premier. Voor de luchtbescherming heeft het parlement een principieele wet aangenomen. De tot dusverre genomen maatregelen zijn echter slechts van voorbij gaanden aard. aan gezien een besluit over de kwestie, of er voor Frankrijk aanleiding bestaat zijn ge- heele militaire organisatie te wijzigen, eerst dan genomen kan worden, wanneer de nieuwe militaire organisatie van Duitschland in alle bijzonderheden bekend zal zijn. Het parlement heeft de onontbeerlijke cre- dieten gevoteerd. Men heeft de noodzakelijk heid van nieuwe credieten reeds aangekon digd. Dit tweede gedeelte zal gebruikt wor den, zoodra het aanvullend program van het ministerie van luchtvaart uitgewerkt is. Het zelfde geldt voor het oorlogsmateriaal. De regeering zal zich bij het gebruiken der cre dieten steeds laten leiden door de volgende twee principes: productiecapaciteit van de Fransche fabrieken en verhindering van on achtzame verkwisting van middelen. Het program van de vestingwerken wordt verder uitgevoerd. De regeering zal ging Flandin voort ook het openbare crediet en de valuta ver dedigen. Ten onrechte is er aan getwijfeld, dat het departement van Financiën niet aan de gestelde eischen zou kunnen voldoen. Tot dusverre heeft het departement van Financiën al zijn verplichtingen nageko men. Voorts keerde Flandin zich tegen het ge rucht, dat de opbrengst der belastingen zou aqhter blijven bij de uitgaven. Ook wees hij de beweringen af, die spraken over een devaluatie van den franc tengevolge van de door België genomen maatregelen. Flandin betoogde, dat de situatie van de Fransche banken niet kan worden verge leken met den toestand van de Belgische banken, welke tenslotte aanleiding had ge geven tot de waardevermindering van de Be!°ra. Frankrijk hoopt, dat de inspanning van Beiaië met succes bekroond moge worden, evenals de tijdens den oorlog.'geleverde in spanning door succes bekroond is geworden. De-regeèring heeft besloten tér Verdediging van den goudfranc het aanmunten van goud stukken te bespoedigen. In Stresa.. in Moskou en in Genève staan moeilijke onderhandelingen te wachten. Het is noodig, dat de minister van buiten- landsche zaken daar met de volledige autori teit van Frankrijk kan spreken. De op deze rede van Flandin volgende stemming bad tot resultaat dat de kamer met 410 tegen 134 stemmen haar ver trouwen in de regeering uitsprak. Vervolgens is de kamer op reces gegaan tot 28 Mei. droeviger dan een desillusie. Het is niet onze bedoeling, de conferentie van Stresa te onder schatten. Wij willen slechts de conferentie plaatsen in de politieke en diplomatieke at mosfeer van het huidige Europa een atmos feer. die geen wonderbaarlijke of zelfs illusies gedoogt. Het is begrijpelijk dat de hoop en de belangstelling van de wereld zich richt naar de aanstaande conferentie, maar er is geen reden voor een voorbarige geestdrift, voort vloeiende uit de verwachting, dat Stresa de voorlooper zal zijn van het duizendjarig rijk." Polen. Diiiitscüilaind. Dienstplichtwet 1 October in werking. Volgens den Berlijnschen correspondent van de Times ti'eedt de onlangs afgekondigde wet op den algemcenen dienstplicht op 1 October in werking. Zuid* Amerika, Naar het einde van den Chacostrijd? Naar van officieele zijde te Santiago wordt medegedeeld, hebben zoowel Paraguay als Bo livia de door.de Argentijnsche en Chileensche regeering gedane voorstellen tot bijlegging van het Chaco-conflict, aanvaard. (Tel.) Italië. Mussolini en de conferentie van Stresa. „Het gebruikelijke luchtkasteel is in aan bouw". zegt Mussolini in een hoofdartikel in de Popoio d' Italia. ,.Het is volstrekt noodza kelijk zegt hij. een beetje water te gieten bij den wijn van dit overdreven optimisme. De Italiahen moeten zich niet overgeven aan een bijzondere illusie. Het is onze plicht, deze waarschuwing uit te spreken, want niets is BIJ RENAUDEL'S DOOD. Op 64-jarigen leeftijd is naar wij gis teren in het grootste deel der oplaag gemeld hebben na een langdurige ziekte te Palma op het eiland Majorca overleden het Fran sche socialistische Kamerlid Pierre Renau- del. Renaudel was een der bekendste interna tionale socialistische figuren, die tot den uitersten rechtervleugel der Fransche partij behoorde. Hij werd geboren in 1871 en trad in 1899 tot de socialistische partij toe. Van 1906 tot 1918 was hij redacteur van de toen nog onder leiding van Jean Jaurès staande „Hu- manité". In 1914 werd hij door het departe ment Var afgevaardigd naar de Kamer, waar hij een der voornaamste figuren in de socia listische fractie werd. Hij werd de leider van den uitersten rechter-vleugel der S. F. I. O., wat in de laatste jaren herhaaldelijk tot ge schillen met de partijleiding en de partijmeer derheid leidde, en tenslotte in 1933 de scheu ring tengevolge had. Samen met Marqué', richtte Renaudel de Neo-Socialistische Partij op. Renaudel was echter niet zooals Marquei bereid in de regeering der nationale eenheid zitting te nemen.. Compromis inzake uitbreiding der bestaande non-agressie- pacten? De ministers Eden en Beek zouden in hun bespreking van Dinsdag over het Oostelijk pact. naar Reuter meldt, in groote trekken een compromis hebben opgesteld, dat geba seerd is op de non-agressie-pacten, die reeds m dat deel van Europa zijn gesloten. Daarbij zou dan nog komen een pact voor het niet- verleenen van hulp aan een aanvaller en een consultatief pact gelijk aan het ver drag. dat wordt overwogen, om de onafhan kelijkheid van Oostenrijk te waarborgen. Men gelooft in Warschau, dat Engeland er in zou toestemmen toe te treden tot een derge lijke conventie voor Oost-Europa. Zwitserland dreigt met uit zetting der Duitsche journalisten. Hoe Berthold Jacob ontvoerd werd. Zwitserland heeft de Duitsche re geering verzocht den anti-nationaal socialistischen journalist Jacob, die ontvoerd is, te willen uitleveren. Het verluidt, dat wanneer Duitsch land dit verzoek niet zal inwilligen alle nationaal socialistische journalisten direct uit Zwitserland zullen worden gezet. De N. R. Ct. ontleent aan de door Zwitser land aan Berlijn gezonden not-a nog de vol gende bijzonderheden: De Duitsche oud-kapitein Manz en dr. Richter zijn de mannen geweest, die het plan gemaa.kit hebben Jacob door een ontvoering weer onder.de Duitsche macht te brengen. Zij hebben reeds in .1934 dr. Hans Wesemann ertoe bewogen het vertrouwen van Jacob te winnen door hem in verbinding te brengen met den bekenden Engelschen journalist Wickham Steed en eenige Engelsche bladen, die artike len van Jacob opnamen. Op 26 en 27.Februari 1935 heeft Wesemann te Bazel Manz en-.Rich ter ontmoet, waarbij zij het plan maakten Jacob naar Zwitserland te lokken en hem door een. list per automobiel .over de Duitsche grens te brengen. Begin Maart heeft Wesemann Jacob per brief uitgenoodigd naar Bazel te komen, waar hij nieuwe Engelsche betrekkin gen zou kunnen aanlcnoopen. Op 8 Maart heeft Wesemann daarop telefonisch van Parijs uit een afspraakt rftet Jacob gemaakt, dat zij elkaar den volgenden dag te Bazel zouden ont moeten. Op 9 Maart des avonds 6 uur kwam Jacob te Bazel in het hotel van Wesemann aan, waar Wesemann beloofde hem des avonds met een staatsburger van Lichtenatein in ver binding te brengen, die hem aan een valschen pas zou helpen. Om 7 uur des avonds gingen Wesemann en Jacob in het afgesproken restaurant eten, waar Manz zich bij hen voegde en als be doelde burger van Lichtenstein aan -Jacob werd voorgesteld. Men besloot hierop naar de woning van Manz te rijden, waar de valsche pas zou worden vervaardigd. De drie mannen bestegen, een in de buurt staande auto uit Zürich, waarbij Wesemann naast den aan Manz bekenden Duitschen chauffeur plaats nam en den wagen» in de richting van de Duitsche grens liet gaan, waar zij tegen 9 uur aankwamen. De Zwitsersche grenswach ters geven het signaal om stil te houden, doch de chauffeur gaf plotseling vol gas, zoodat de renswachters moesten terzijde springen en de auto moesten laten passeeren. De Duitsche tolboom stond op dat oogenblik open en de Duitsche grenswachters sprongen opzijde toen de auto kwam aanrazen. 200 meter verder is de auto gereden in de Adolf Hitlerstraat van het eerste Duitsche grensplaats, waar 2 Duit sche ambtenaren een lichtsignaal gaven, waar op de auto stilhield en Jacob werd gevangen genomen. Dienzelfden nacht keerde Wese mann naar Bazel terug. Wesemann. die later door de Zwitsers te Ascona gevangen is genomen, heeft te Bazel bekend dat hij Jacob naar Bazel had gelokt om hem zoo den Duitschen autoriteiten in handen te spelen en dat Jacob tegen zijn wil over de grens gebracht is. DEENSCHE MINISTER-PRESIDENT ZIEK De Deensche premier, minister Stauning is wegens een nerveuze hartaandoening in het ziekenhuis opgenomen, waar hij één tot twee weken blijven zal. Ook gedurende dien tijd echter zal hij de belangrijkste staatszaken zelf regelen. EERSTE KAMER ENKELE MINUTEN BIJEEN. Aan de orde was een zestal naturalisatie- ontwerpen. vermeldende tezamen 101 namen Ze werden zonder debat en z.h.st. aangeno men. .Love on the Dole. LONDEN. Mai (Van onzen correspondent.) Een tooneelstuk dat levendig en realistisch den ontaarden invloed van werkloosheid op haar slachtoffers weergeeft kan van de alge meene belangstelling verzekerd zijn. „Love on the Dole", dat sedert eenige weken in het Barrick Theater wordt vertoond, bewijst het. Men stroomt er heen en er wordt druk over gepraat en getwist. Men heeft te doen met een omzetting van een roman van den zelfden naam van de hand van Walter Greenwood, die met Ronald Gow samen er tooneel van heeft gemaakt. Het is geen tooneel, dat de purist kan toejuichen. De tendenz ligt er zoo dik op, dat de toeschouwer met een licht be wogen hart. gevaar loopt in zijn verontwaar diging over zekere maatschappelijke toestan den zijn aandacht voor het spel te verliezen. Wij vernemen van de ervaringen van ver armde menschen in een van de fabrieksste den der nooddistricten, van hun strijd om zich uit knagende armoede op te heffen en van de ondoeltreffendheid van de worsteling, „Love on the Dole" (liefde met geen andere inkom sten dan de uitkeering voor werkloosheid) bloeit hier niet en de schrijvers hebben geen moeite overtuigend aan te toonen, dat de lief de onder zulke omstandigheden niet kan bloeien. Het eerste bedrijf bereidt ons. zooals het een eerste bedrijf past, voor op wat ons te wachten staat. Wij ontmoeten de fiksche hel din en haar minder fikschen jongen en de bloedverwanten, die het beeld van een familie in nood helpen voltooien. Het is een onder houdend bedrijf, waarin de socialistische pro paganda vaak wordt verzacht met echten volkshumor. De typen zijn trouwens in al hun openbaringen voortreffelijk geteekend en dit geeft geur en smaak en bevrediging aan een tooneeldisch, die over het geheel aan hoeda nigheid te wenschen overlaat. Het tweede bedrijf laat ons te zeer in het onzekere en wordt gevuld met te lange liefde-tooneelen. Maar het laatste bedrijf maakt veel goed, is dramatisch effectief en kan alleen het hardste gemoed onbewogen laten; want het geeft een aannemelijk en diep treurig beeld van de wanhoop en het verval waaraan op het oogen blik duizenden gezinnen in Engeland zijn over geleverd. De verloofde van de heldin wordt in een gevecht tusschen politie en werkloozen gedood en het beroofde meisje wordt door de omstandigheden gedwongen de bescherming van een bookmaker te aanvaarden, die haai en haar familie diepst verval en ontbering kan sparen. De bookmaker is in het stuk de eenige vertegenwoordiger van de bezittende klasse en is voorgesteld als een zwetsende „patser". Zoo de „kapitalist" er in de uitbeelding slecht af komt, de „proletariër" doet het niet minder. De werkman is in „Love 011 the Dole" een zwoeger in lompen, een ongewasschen luiaard en een dronkaard. Op een toeschouwer van evenwichtig gemoed maakt zulk overnadruk- kelijk contrast niet den gewenschten indruk. En toch blijft er veel in het stuk te waardee- ren. De menschen er in leven al moet men be zwaar maken tegen de keuze van de menschen. een keuze klaarblijkelijk gebaseerd op het doel „het stelsel" in de zwartste kleuren te schilderen. Het had nog zwarter gekund maai de regisseur verstond zijn werk en Wendy Hiller heeft van de heldin een creatie ge maakt even ongewoon voor het Londensch tooneel als onvergetelijk. A. K. VAN R. ONZE DACELIJKSCHE KADERVERTELLING „Laat mij die pil eens ruiken," zei Elewijn, „mijn vogelneus is heel erg fijn." Thijs hield hem de pil voor en deze rook eens goed. „Aha!" riep hij, „geloof mij dat is vergif! De koning wordt langzaam aan vergiftigd door prins Kalerad." „Nu zijn we dan eindelijk op het goede spoor gekomen," zegt Thijs tot den koning. „Ik heb het wel geweten. Hadden wij het niet gemerkt, dan stierf U zonder dat er iets was uitgelekt. Prins Kalerad wilde de troon erven en is daarom Uw papjes gaan vergiftigen!" Jaspar's teleurstellend tegenbetoog. Ongekende tooneelen in de hoofdstad. (Van onzen Brusselschen correspondent) Nu de resultaaten van de beide stemmingen- in de Tweede Kamer en in den Senaat, be kend zijn, is er een merkbare ontspanning ingetreden. Zelfs de tegenstanders van de de valuatie verkiezen deze zekerheid boven de angstige spanning van de laatste dagen. Wie enkel op de cijfers afgaat stelt vast dat prof. Van Zeeland in beide vergaderingen een zeer aanzienlijke meerderheid verwierf. Maar wie de debatten en vooral de onderhandelingen achter de schermen van nabij gevolgd heeft, weet. dat ö^e overwinning niet zonder moei te behaald 1 erd. Paul van Zeeland. Wanneer wij de opeenvolgende phasen van den strijd nagaan zien wij duidelijk de ups en de downs. Bij het begin beginnende zien wij eerst twijfel en wantrouwen in de levens vatbaarheid van een kabinet Van Zeeland. Dit wantrouwen werd nog versterkt door de berichten omtrent de moeilijkheden welke zich bij de samenstelling voordeden. Toen men hoorde, dat vele eminente persoonlijkheden weigerden in de regeering zitting te nemen en toen uitlekte hoe allerlei persoonlijke be langen de taak van den formateur bemoei lijkten, concludeerde men a priori; uit zoo'n gekonkel kan nooit iets goeds voorkomen. Toen echter de definitieve samenstelling bekend gemaakt werd, daagde er voor velen licht aan de kimme. Het beginsel van een nationaal kabinet berustende op de drie par tijen vond algemeen instemming en over de persoonlijkheden was meh over het algemeen nogal te spreken. Zij, wier sympathie naar de rechterzijde uitgaat, voelden zich ongerust over de aanwezigheid van dr. Paul Spaak, terwijl de linkschen bezwaar hadden tegen het toekennen juist van de belangrijke por tefeuille van binnenlandsche zaken aan een zoo uitgesproken clericaal man als dr. Du Bus de Warnaffe. Maar de aanwezigheid van een aantal mannen van erkende bekwaamheid en algemeen erkend karakter, en ik denk hier speciaal aan prof. dr. Soudan,' gaf weer ge ruststelling. Over het algemeen heerschte in deze tweede phase een gematigd optimisme. Daarop volgde het voorlezen van de regee- ringsverklaring. Dit zeer uitvoerige en zeer technische stuk ging ver boven de bevatting van den gemiddelden kiezer en ook vele volksvertegenwoordigers voelden zich tegen over zooveel staathuishoudkundige geleerdheid weinig op hun gemak. De ontvangst was dan ook eerbiedig en afwachtend. Van eenig enthousiasme was geen sprake en de aan dachtige toeschouwer stelde vast, dat de poli tieke barometer weer sterk terugliep. Maar in het voorjaar wisselen zonneschijn en re gen elkaar op het onverwachtste af en zoodra prof. Van Zeeland het woord nam om zijn programma toe te lichten werd dadelijk de stemming williger. Na zijn, in ieder opzicht magistrale, rede leek het of het pleit gewon nen was, vooral toen bleek, dat de oppositie heel zwak inzette. Vrijdagavond om een uur of negen beklom dr. Henri Jaspar het spreek gestoelte om een lange rede tegen Van Zeeland af te steken. Over het algemeen had men hier een groote verwachting van. Jaspar geniet in weerwil van het mislukken zijner politiek nog altijd een onmiskenbaar prestige. En zelfs de voorstanders van de nieuwe regeering duchten een ernstig gevaar van zijn optreden. Hoe anders is dit alles uitgekomen. Het betoog van Jaspar was een teleurstelling, zijn toon was ingesteld op de goedkoopste demagogische ef fecten en zijn sentimenteele aanroepingen maakten een pijnlijken indruk. Ik laat hiel de vraagstukken, waarover het debat liep bui ten bespreking. Ik wil niet beweren, dat dr. Jaspar ongelijk had toen hij zich zoo heftig tegen Van Zeeland en zijn programma keerde. Het eenige, waarop het hier neerkomt is de wijze en de kwaliteit van zijn bestrijding. Te genover het ietwat professorale exposé van den eersten minister met ernst en een sobere overtuiging uitgesproken, logisch gebouwd en rijk aan documentatie, stelde Jaspar een on samenhangende rethorica, welke weinig met de feiten te maken had en die eigenlijk ner gens de rede van Van Zeeland raakte. Zel den kreeg men zoo sterk den indruk, dat hier twee levensstijlen geconfronteerd werden, dat hier twee typen menschen tegenover elkaar stonden. Aan den eenen kant de man van wetenschap en praktijk, wien het om waar den, aan den anderen kant de politicus, wien het om woorden te doen is. Ik geloof, dat een grondige bestrijding van Van Zeeland moge lijk geweest zou zijn en dat er in dat geval zelfs een zeer groote kans bestaan zou hebben hem omver te werpen, maar dan had de op positie gevoerd moeten worden door iemand, die hem naar geest en karakter gewassen ware. Nadat Jaspar met een huilerige tirade welke niet ter zake deed, de tribune verlaten had, diende prof. Van Zeeland hem van re pliek. Hij was op een vernederende wijze vriendelijk en beleefd. Punt voor punt toonde hij aan, dat Jaspar absoluut niet begreep, waarover de kwestie liep en geduldig vischte hij alle onjuistheden, wanbegrippen en ver keerde voorstellingen uit zijn redevoering op. Dit correcte hooghartige antwoord was een executie. En de stemming, die, toen Jaspar begon even weifelend was. fixeerde zich meer dan ooit ten gunste van de nieuwe regeering. Zelfs zij, die niet in staat waren om de vol ledige porté van het debat te begrijpen, zagen duidelijk voor zich hoe hier een nieuwe wil, een jeugdig enthousiasme en een omvangrijke kennis tegenover een parlementaire routine geplaatst werd. Men moet duidelijk onder scheid maken tusschen de theorie en den mensch. De theorie van Van Zeeland te be- oordeelen is de taak van zijn vakgenooten. financiers en economisten. Maar ieder onzer zag duidelijk, dat hier een mensch voor ons stond van onmiskenbare kwaliteiten en nog altijd is karakter, óók in de politiek, de hoog ste factor voor een welslagen. De nachtzitting duurde eindeloos en er werd niets van werkelijk groot belang te ber de gebracht. Het resultaat was minder gunstig dan de premier verwachtte. Hij had als eisch gesteld niet slechts een ruime algemeene meerderheid in de kamer, maar ook een meerderheid in elk der drie groepen afzon derlijk. Het bleek nu. dat zoowel katholieken als liberalen sterk verdeeld waren, terwijl de socialistische eenstemmigheid te danken was aan de partijdiscipline en dus geen enkele aanduiding gaf omtrent de werkelijke ge zindheid. De barometer daalde sterk en prof. Van Zeeland wilde er het bijltje bij neer gooien. Alleen door de persoonlijke interven tie van den koning werd dit voorkomen. Van Zeeland stelde echter als eisch, dat de senaat. zich duidelijk zou uitspreken. Oorspronkelijk meende men, dat de regeering de grootste moeite zou hebben om een meerderheid ln de Eerste Kamer te verwerven en Zaterdagoch tend had het pessimisme weer zoodanig de overhand gekregen dat niet alleen de val van het kabinet als zeker werd voorspeld, maar dat men reeds te verstaan gaf. dat nieuwe verkiezingen onvermijdelijk geworden waren. Het schijnt, dat inderdaad het Hoogerhuis in den aanvang zeer huiverig stond.tegenover de radicale plannen van de nieuwe groep. Er is echter in de wandelgangen krachtig gearbeid, zoodat reeds spoedig de zekerheid van een overwinning kwam vast te staan. De senaats debatten misten overigens alle vuur. Er waren achttien sprekers ingeschreven en daarbij was er niet een, die iets nieuws te berde bracht. Zaterdagochtend was er nog eenig leven en de groote speech van den premier oogstte on miskenbaar enthousiasme, maar 's middags leek de vergadering uitgeput en er was geen vonkje meer uit te slaan. Er heerschte veeleer een gedrukte en landerige stemming. Dit komt meer voor in een parlementaire verga dering, wanneer de posities reeds definitief zijn ingenomen en de uitslag dus reeds vast staat. maar wanneer de sprekers desondanks tot eiken prijs hun woordje willen plaatsen. Terwijl in 's lands hooge vergaderzaal de debatten zich rekten, vertoonde Brussel een ongekend stadsbeeld. In de binnenstad heerschte een levendigheid van een feestdag en de winkeliers hadden geen handen genoeg om hun klanten te bedienen. De groote maga zijnen waren tjokvol. De anders zoo goed voor ziene levensmiddelenafdeeling der „Bon Mar- ché" was om vijf uur vrijwel leeggekocht. Er werd een aanval gedaan op de schoenenafdee- ling der Innovation. Het geld, dat zooveel ja ren achter slot en grendel gehouden was kwam plotseling uit alle hoeken en gaten op zetten. In zulk een paniekstemming begaan de eenvoudige zielen dwaasheid op dwaasheid. De concierge van een mijner vrienden haalde Zaterdagochtend haar centjes van de spaar bank en kocht er wollen dekens van, die zij absoluut niet noodig had. Het belangrijkste psychologische punt in deze crisis wordt ge vormd door de vrees voor de toekomst, zeer veel menschen dié gezien hebben, dat .óe de- flatiepolitiek totnogtoe gevolgd geen enkel resultaat opleverde, zijn geneigd om het nieu we experiment mede te maken en zijn ook bereid om, in de hoop op beter tijden,, den strop der waardevermindering te dragen. Maar allen zeggen zij: wie garandeert ons dat de re geering de franc in de hand kan houden en verdere devaluatie kan voorkomen? En prof. Van Zeeland die veel en goed en overtuigend gesproken heeft, gaf op dit punt niet voldoen de geruststelling, zoodat zelfs bij hen, die den moed hebben de nieuwe richting toe te jui chen, toch altijd die angstige twijfel blijft be staan. En iederen dag zal men zich afvragen of de franc zich kan handhaven op het ge- wenschte, vooraf bepaalde niveau. Het is moeilijk om midden op een steile helling stil te houden! Skihui# iniiiHii|H,^HiiQiiuij[(ttiuiiM|||IM> DONDERDAG 4 APRIL. HILVERSUM 301 M. Avro-uitzending. 8.00 Gram. pl. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Avro-ZEolian-orkest. 11.00 Knipcursus Kinder- kleeding. 11.30 Zang door Ré Koster, mmv. E. Veen (piano). 12.00 John van Brück's en de „Three Syncopators". 2.00 Omroeporkest olv. A. van Raalte. 3003.45 Naaicursus. 4.00 Voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Gram. pl. 4.45 Hoorspel voor de kinderen. 5.30 Gram. pl. 5.45 Omroeporkest olv. A. van Raalte. 7.15 Gram. pl. 7.30 Engelsche les Fred Fry. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Die Winterreise, cyclus van Schubert. 8.15 Concertgebouworkest olv. Prof. W. Mengelberg, mmv. Yv. Iéfébure (piano). In de pauze: Gram. pl. 1100 Vaz Dias. 11.10— 12.00 Concert uit „Pschorr", Rotterdam. HUIZEN 1875 M. 8.00 Kr., 10.00 Ncrv., 11.00 Kro„ 2.00— 11.30 Ncrv. 8.009.16 en 10.00 Gram. pl. 10.15 Morgen dienst olv. Ds. H. C. v. d. Brink. 10 45 en 11.00 Gram. pl. 11.3012.00 Godsd. halfuur. 12.15 Gram. pl. .12.20 Orkestconcert en gram. pl. 2.00 Cursus fraaie handwerken. 3.00 Voor de vrouw. 3.303.45 Gram. p). 4.00 Bijbellezing Ds. A. E. van Baaien, mmv. bariton en orgel. 5.00 Cursus Handenarbeid v. d. Jeugd. 5.30 Trioconcert. 6.45 Causerie A. Stapelkamp. 7.00 Politieberichten. Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Gram. pl. 7.30 Weekoverzicht. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Gram. pl. 9.00 Causerie J. Ofman. 9.30 Dubbelmannenkwartet „Excelsior" te Baarn o.l.v. F. Everaars en gram. pl. Om 10.05 Vaz Dias. 10.30 Mis Mary Dingman, seer. Y.W.C.A.: Het Werk van den Wereldbond van Christen- Jongevrouwen (gr. pl.). 10.45—11.30 Gramo- foonmuziek. DPOTTWTrH 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.25 Orgelspel H. Croudson. 11.50 Gram. pl. 12.20 Het Rut- land Square exx New Victoria-orkest olv Aus tin. 1.20 Gram. pl. 2.20 Het Garrick-Theater orkest olv. Chapman. 3,20 Vesper. 4.10 Gram. pl. 5.50 Orgelconcert T. W. North. 5.35 Lou Preager en zijn Band. 6.20 Berichten. 6 50 Bach-koralen. 7.10 Duitsch lezing 7.40 Gram. pl. 7.50 Lezing. 8.20 Episode Past. spel van V. Dunn. 9.15 Anona Winn en haar „Four Win ners". 9.35 Causerie. 9.50 Berichten. 10.20 Korte Dienst. 10.35 Zang - cellorecital. 113512.20 BBC-dansorkest olv. Henry Hoil. ROME 421 M. 8.05 Symphonieconcert olv. Benintende.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 6