O ST0OMEN KEUKENGEHEIMEN. VERVEN STOPPAGE ■J^TTGERING. WEEKNIEUWS ABR. MEIJER VREDESWERK DER VROUWEN. VRIJDAG 5 APRIL' 1935 HAARLEM'S DAGBLAD De hier afgebeelde alleraardigste voorjaars blouse wordt, vervaardigd met een haaknaald van ongeveer 2 1.2 m.M. middellijn en 150 gram zerirwol. Daarvan is 50 gram witte wol. 50 gram grijze wol 25 gram koningsblauwe en 25 gram donkerblauwe wol. De pull-over wordt heen en terug met stokjes gewerkt telkens afwisselend: twee toeren wit, twee toeren grijs, een toer koningsblauw, twee toeren grijs. De toeren werkt men op de vol gende manier: negen stokjes, een kettingsteek een stokje van de vorige toer overslaan, een stokje, een kettingsteek. een stokje van de vorige toer overslaan, negen stokjes enz. Men moet zorgen dat de open ruimten precies bo ven elkaar komen. Is het werk klaar. dar. rijgt men de donkerblauwe draden door de openingen, een op. een neer. De teekening iaat u duidelijk zien, hoe dat gebeuren moet Men moet vooral oppassen de draden niet in te trekken-en ook zorgen, dat de ruimten geheel gevuld worden. Daarvoor heeft men 4 of 5 draden noodig. Men kan het beste hier voor een groote rijgnaald gebruiken. Voor de rug zetten we 34 centimeter ket tingsteken op. Dan haken we 23 centimeter omhoog aan iedere zijde meerderend om ter hoogte van de armgaten een breedte van 42 centimeter te hebben. De meerdering ver krijgt men door 2 stokjes op 1 te maken. De armsgaten worden gevormd door aan iedere zijde 4 12 centimeter te minderen. Daarna haakt men de armsgaten 17 centimeter hoog. Voor de halve voorkant zet men 19 centi meter kettingsteken op: men werkt 23 centi meter hoog en meerdert aan een zijde tot men 23 centimeter breedte heeft. Dan begint men aan het armsgat en mindert aan de zijde, waar men gemeerderd heeft 6 c.M. Op 14 c.M. hoogte begint men aan den tegengestelden kant de halsopening te maken. Deze wordt 7 c.Ma uitgehold. Men houdt op, wanneer het armsgat 17 centimeter hoog is. De tweede helft wordt hetzelfde gemaakt, men moet echter opletten, dat de ruimten aan beide kanten hetzelfde zijn: anders wor den bij het doorrijgen de zijden ongelijk. Voor de mouw een rij kettingsteken opzet ten ter lengte van 28 centimeter 8 Centime ter hoog werken. In de volgende 8 centime ter aan beide zijden minderen tot men een ronde bovenkant heeft. Voor de kraag zetten we een rij kettingste ken op, die een lengte heeft van 8 c.M. Met de witte wol haken we stokjes zonder tus- schenruimten. Deze kraag moet de lengte hebben van de halsopening: dat is ongeveer 55 tot 60 centimeter. De bandjes waarmee de kraag gestrikt wordt zijn twee centimeter breed en 25 centimeter lang. Zijn de verschillende deelen klaar: dan naait men de deelen aan elkaar. Aan de beide voorzijden haakt men een rand van 2 centi meter breedte van witte wol. In een der ban den maakt men knoopsgaten. Aan de andere zijde naait men vervolgens de knoopen. Is de pull-over heelemaal klaar; dan persen we hem onder een vochtige doek. AFTERNOON-TEA. In Frankrijk wordt je ?s morgens vroeg ver rast met warme thee en goudbruine brioches of knapperig versch brood, zóó dat het leven je van de eerste minuut af iederen dag versch aandoet. In Holland krijg je omstreeks elf uur een kop konkel-gekleurde, geurige koffie en dat geeft je een werklustig en tevreden gevoel. En Engeland heeft de gewoonte den langen middag te breken, door een huiselijke thee, gegarneerd met allerlei eetbaars, een vaag hongerig gevoel te stillen en een aangename afwisseling te geven. Merkwaardig genoeg schijnen er geen we- relddeelen te bestaan, waar men al deze goe de gewoonten verzameld heeft. Vermoedelijk omdat al die gewoonten gebaseerd zijn op de dagelijksche gang van zaken in elk land. Zoo zijn bijvoorbeeld de Engelsche middagen lang, de avondmaaltijden laat. Kantoren en Bu reau's sluiten vaak niet voor zessen (ze ope nen dan ook meestal niet voor half tier 's morgens) en de lange afstanden in Londen dragen er het noodige toe bij, om de avond maaltijden tot na zevenen of achten te ver schuiven. Des ondanks is de Engelsche manier van theedrinken een tè goede, om er niet ook in Holland af en toe een voorbeeld aan te ne men, als er zich een gunstige gelegenheid voordoet, ook al is de dagindeeling daar door gaans een andere. Het plezierige is, dat een dergelijke thee net zoo eenvoudig of neb zoo uitgebreid kan zijn, als het je uitkomt. Hier volgen een aantal „gerechten" (die zoo'n gewichtige naam eigenlijk niet verdie nen), waaruit elke keuze mogelijk is, en die een gezellige theetafel of „serveerboy" vol schalen en schaaltjes vormen. Om met het meest eenvoudige te beginnen: dunne beboterde sneedjes casino-brood (niet meer dan een 1/2 centimeter dik, bijna door zichtig dun) schuin in tweeën gesneden. Warme beboterde toast, die vooral warm moet zijn.. Het groote geheim voor het ma ken van toast, is ieder sneedje te keeren, juist vóórdat het bruin wordt, dan de andere kant naar het vuur te houden, en juist voordat die bruin begint te worden weer omdraaien en beide zijden bruin toasten. Dat maakt toast knapperig en tegelijk zacht van binnen zooals het behoort te zijn. Biscuits, chocolade-biscuits, bonbons alles heel erg gemakzuchtig. Er zijn natuurlijk sandwiches, in alle soor ten. Alweer vervaardigt uit dunne sneedjes casino-brood en gevuld met wat smaak en fantasie maar kunnen bedenken. Hier zijn er een paar uit de bijna onbeperkte hoeveelheid sandwich-vulsels: kaas in alle soorten; to maten in dunne sneedjes met wat fijngehakte peterselie, eieren; plakjes ei en tomaat; een mengsel van eieren en kaas, of van eieren, biet, tomaten en veldsla. En voor de meer on- dernemenden: sandwiches van dunne sneedjes bruin brood, gevuld met een mengsel van ba nanen en fijngesneden hazelnoot, of van fijn gesneden appelen, kaas en walnoten, waar voor zooals trouwens in alle andere geval len tamelijk pikante kaas gebruikt moet worden. Er zijn natuurlijk nog dozijnen andere ma nieren, om van de blikjes leverpastei, garna len pastei enz. maar niet te spreken. Verder cake in iedere verscheidenheid: ge wone cake, vruchtencake, chocolade-cake, gembercake, klaargekocht of zelfgemaakt. Hier is voor de aardigheid een eenvoudig re cept voor amandeltaart: Meng een ons gezeefd meel, een ons boter, wat water en 25 gram suiker, rol het uit en bedek er een beboterd bakblik mee met ongeveer 2 12 centimeter hooge rand. Maak een vulsel van twee eieren, 75 gram suiker, 75 gram amandeipers, een klein glas melk. Prik een paar gaatjes met een vork in het deeg. giet het roomachtig dik ke vulsel er op, en bak het in een warme oven ongeveer 15 minuten. Bestrooi met sui ker juist voor de taart gereed is, neem de taart uit de oven en laat afkoelen. Tenslotte nog een recept voor een speciaal Engelsch, oorspronkelijk Schotsch. theegebak: Zeef een half pond zelfrijzend bakmeel, voeg wat zout en 25 gram fijne suiker toe. Roer twee eieren, één voor één in het meng sel. Voeg voldoende melk toe om een niet te dun deeg te maken, klop het met een houten lepel, tot blaasjes aan de oppervlakte ont staan. Giet het lepel voor lepel op een heet beboterd bakblik, zoodat het nette rondjes vormt. Keer ze als ze bruin zijn. Laat ze koud worden en presenteer ze met boter, want ze worden in twee helften, beboterd gegeten. Vr. S. ONS WEKELIJKSCH KNIPPATROON. Hier volgen weer een paar modellen voor het voorjaar. No. 540: mooie japon van donkere zijde of stof, gagarneerd met een rand van geplis- seerde crêpe satin of georgette. Het model is zeer slank kleedend. Benoodigd materiaal: 4 meter van 100 centimeter breedte. Prijs van het patroon: 0.50 cents per stuk. No. 541: elegant voorjaarscomplèt van diagonaal gestreepte wollen stof. De rok is nauw aangesloten, terwijl de mantel ruim valt. Genoodigd materiaal voor de rok 1 maal de hoogte. Voor de ma;xtal: 2 meter van 130 centimeter breedte. Prijs van rok of man tel apart f 0.38 per stuk. Prijs van rok en man tel samen: f 0.70. Bij het bedrag moet nog 6 ets extra voor portokosten geveegd worden. Deze patronen zijn in alle 'mateii tegèn de aangegeven prijzem te verkrijgen bij de „Af- deeling „Knippatronen" van de Uitgevers maatschappij „De Mijlpaal", postbox 175 te Amsterdam. Toezending zal geschieden na ontvangst van het bedrag, dat kan worden overgemaakt per postwissel, in postzegels, of wel postgiro 41632. Den lezeressen wordt vriendelijk verzocht bij bestelling van een der patronen duidelijk het nummer van het verlangde patroon en tevens de gewenschte maat, d.w.z. boven-, taille-, heupwijdte enz., op te geven. Gelieve verder -naam en adres zoo volledig mogelijk te vermelden: men voorkomt daardoor on- noodige vertraging in de opsturing. Sardine-croütons: een blikje sardines, boter, peper, 1 ons ham, sneetje geroosterd brood. Ontdoe de sardines van het vel en de graten, wrijf ze fijn en vermeng ze met wat boter, peper, iets cayenne-peper en desge- wexxscht ook wat zout. Bestrijk niet te groote plakken ham met het sardinemengsel, rol ze op en bind er een draadje omheen. Bak de rolletjes rondom in de boter, neem ze uit de pan, verwijder de draadjes, en beleg de sneetjes geroosterd brood met, deze rolletjes. Spinazieschotel (4 personen): 1 kilo spi nazie, 2 ons kalfsgehakt. 21/2 deciliter bouillon, 1/2 deciliter melk, 25 gram bloem. 40 gram boter, zout, iets peper, 3 eieren, wat citroensap. Maak de spinazie schoon, wasch ze eenige malen tot het water volkomen helder is. zet ze zonder water op en laat ze vlug gaai- worden; laat ze uitlekken en hak of maal ze zoo fijn mogelijk. Zorg dat onder het gaar worden van de spinazie een witte saus is bereid; verwarm hiervoor roerende de boter met de bloem, voeg er langzamerhand de bouillon en de melk bij, laat de saus roe rende even doorkoken en maak ze verder af met iets peper en eenige druppels citroen sap. Roer de spinazie door de saus ,meng er ook kalfsgehakt door en de goed geklopte eieren. Doe de massa in een vuurvaste scho tel, sluit dete met een deksel of beboterd pa pier af 'of bestrooi de schotel met wat pa neermeel en leg hier en daar een klontje boter); zet de schotel 45-' minuten in een warme oven. CR. HOUTSTRAAT 5a (Adv. Ingez. Med.) TE LEF. 10771 „De zachte krachten zullen zeker winnen in 't eind zegt Henriëtte Roland Holst in een van haar gedichten. De zachte krachten, krachten van vrede en liefde. Dat is een groote uitspraak in tijden als deze, tijden van geweld en bewape ning. We wanhopen er wel eens aan als wij zien hoe zij, die in de zachte krachten geloo- ven, hoe langer hoe meer terrein verliezen. Maar in onze beste oogenblikken weten we toch wel dat het waar is. dat de zachte krach ten zullen winnen eens. En dan voelen we het als onze plicht naar dat „eens" toe te leven. En natuurlijk aan ook om de kinderen dat geloof bij te brengen. De zachte krachten in de opvoeding Jawel, zeggen we, dat is een mooie theorie. Maar je moet de praktijk eens kennen! Pro beer eens een stelletje opgewonden, ondeu gende bengels te regeeren met lieve woorden en zachte vermaningen. Hoe heerlijk kan het dan soms helpen als vader binnenkomt en met een stem die door het huis davert comman deert, dat het nu uit moet wezen. Alleen een bevel, zonder eenig commentaar. En het is dikwijls pas met straf of dreiging met straf dat we wat rust in huis of op school kunnen krijgen. Het gaat met de kinderen als met de men- schen in de maatschappij. Ze kunnen niet met enkel zachtheid aangepakt worden, ze hebben niet genoeg geweten om zich uit eigen beweging behoorlijk te gedragen, als er geen straffen stonden op allerlei vergrijpen zouden er nog meer van die vergrijpen plaats vinden. Uit angst voor straf gedraagt het meerendeel der menschheid zich fatsoenlijk en kinderen doen al net zoo. Maar niemand zal beweren dat dit een ge zonde toestand is. Want het kwade nalaten uit angst „op je kop te krijgen" is nog geen bewijs dat je zelf het kwaad in je op zijn kop gegeven hebt. En al is het noodig voor de vei ligheid van de maatschappij en voor de rust van school en huisgezin dat er opgetreden en estraft wordt we moeten toch blijven in zien dat dit gewelddadig onderdrukken van het kwaad niet het laatste woord mag hebben. Hoe meer de mensch leert naar zijn eigen ge weten te luisteren, hoe minder de harde krach ten als straf en geweld noodig zullen zijn. Als we dat als richtsnoer bij onze opvoeding nemen zullen we al vast niet komen tot oxx- noodig straffen of hard optreden. Alleen als het „verdiend" is krijgt het kind straf, het moet weten dat het in vrede kan leven ais het zelf vrede wil. Het is soms noodig hard op te treden, in te grijpen. Maar het is niet noodig alle kwaad te straffen; als het eenigszins kan probeer dan op het hart en geweten te werken, zoodat het kind het kwade laten zal, omdat het kwaad is en niet uit angst voor straf. Als we gelooven, dat de zachte kracSten zeker zullen winnen in 't eind, dan moeten we van vandaag af beginnen die zachte krachten te laten leven en werken in ons eigen hart en ze zoo uitdragen naar de kinderen. We moeten hen leeren kennen de macht van het geweten, we moeten hen ook dat gewe ten in anderen leeren eerbiedigen. Als iemand zich dol en raar gedraagt, ja. dan moet je hem wel met geweld tot de orde brengen, maar als er geen orde verstoord wordt dan hebben wij ook geen recht tot geweld. Verdraagzaam heid, vrede, liefdeWe twijfelen er dikwijls aan. Maar laten we de kinderen toch opvoe den in dat wat we in onze beste oogenblikken gelooven: dat eens, ondanks alles, de zachte krachten zullen winnen. BEP OTTEN. De eerste gezelschapsreis. Die werd ge houden den 5 den Juli 1841 op initiatief van Thomas Cook den lateren oprichter van het Engelsche reisbureau Thos. Cook en Son voor een treinreis van Leicester naar Loughbo rough, waar een groote meeting werd gehou den door een drankbestrijdingsvereeniging. Groote Houtstraat 16 Het MOOISTE en tevens STERKSTE tricotweefsel ter wereld is wel het Bleyle Fabrikaat Er is letterlijk geen enkele nadeelige hoedanigheid aan verbonden. Het is elegant, soepel, waschecht, kleurecht en onverslijtbaar. Voor kinderen maakt Bleyle: Jurkjes, truien, blazers en schoolbroeken, en voor dames: japonnen, deux pièces en blazers. ABR, MEIJER toont U al deze artikelen in groote ver scheidenheid van kleuren. (Adv. Ingez. Med.) Aan het slot van haar preadvies, uit te brongen op de algemeene vergadering van den Nat. Vrouwenraad van Nederland op 6 April 1935, over de Resultaten der Vrouwenbeweging, zegt mevrouw Wijnaendts FranckenDyse- rinck: „In het op het oogenblik voor de be schaafde wereld belangrijkste vraagstuk heeft de internationale vrouwenbeweging méér ge- praesteerd dan, gezien den nog veel te wen- schen< overlatenden economischen toestand der vrouwen, verwacht, laat staan geëischt kon worden. Herinnerd moge hier worden aan het feit, dat de Zweedsche voorloopster Fre- derika Bremer op dit punt reeds internatio nale samenwerking zocht en dat onze belang rijkste Nederlandsche pionier, Mina Kruse- man haar laatste krachten aan het vredes werk gaf. „Het is dus duidelijk, dat mevr. Wij naendts Francken met (het belangrijkste vraagstuk", dat van den vrede bedoelt, wat van beteekenis is voor een strijdlustige natuur als deze pionier hoewel wie haar goed kennen, zeer wel weten, dat haar strijdlust wel is waar ontwaakt, overal waar onrecht is, of geknoei door haar wordt vermoed, maar dat zij den oorlog evenzeer verafschuwt als de meest op den voorgrond tredende actieve pacifisten. Dat de aangehaalde woorden uit haar preadvies waarheid bevatten, bewijst weer het feit, dat nog pas in de dagbladpers een bericht heeft gestaan, volgens hetwelk de Engelsche vrouwen bezig zijn kapitaal bijeen te brengen, om een nieuw op te richten courant te kun nen in stand houden, die zich in dienst van den wereldvrede zal stellen. En op dit bericht is weer een ander bericht gevolgd, dat men in Oostenrijk een Weensche „Call Club" heeft gesticht, die ten doel heeft een centrum te vox-men om de vrouwen over de geheele we reld op te voeden voor vrede en arbitrage. Niet alleen hebben de twee neutrale wereld bonden van vrouwen de Wei-eldbond voor Vrouwenkiesrecht en de Int. Vrouwenraad elk onder haar oudste comités een vredescomité, van beide comités is altijd een initiatief uit gegaan tot vredesactie. Op het programma van het Congres, dat de Wereldbond voor Vrouwen kiesrecht en Gelijk Staatsburgerschap van1 1825 April a.s. te Instanbul zal houden be vinden zich o.a. twee onderwerpen, welke den vrede raken: lo. Women of East and West in Cooperation en 2e Peace ant the League of Nations. Beide zullen zeker voldoende stof tot gedachtemvisseling bieden. En op de agenda van de a.s. te Assen te houden jaarvergadering van den Nat. Vrou wenraad van Nederland komen twee voorstel len voor, welke eveneens van pacifistische strekking zijn. Het eerste is ingezonden door mevrouw W. van ItallieVan Embden. int. comitélid voor Vrede en Arbritage en luidt: „De N. V. R. dringe er bij de Regeex-iixg op aan, dat zij al haar krachten zal inspannen, om te komen tot een algemeen internationaal verbod van luchtbombardementen en tot het instellen van een internationale controle op de bur gerlijke luchtvaart ten einde die te beletten voor militaire doeleinden te worden mis bruikt." In beginsel zullen natuurlijk alle echte vrouwexx in Nederland instemmen met dit voorstel, want, zelfs al moet men veelal lauw heid en onverschilligheid constateeren bij tal van vrouwen, als 't de vredesdoeleinden betreft 'dit is toch meer onnadenkendheid en opper vlakkigheid, dan bewondering voor wapenge weld of geest van militarisme, Toch zullen er zijn, dit het eerste gedeelte van het voorstel vair geringe practische beteekenis zullen vin den, oxxxdat, alle deskundigen het er over eens schijnen te zijn, dat, als eeftmaal de oorlog is verklaard, alle verdragen betreffende verzacn- ting van de wijze van oorlogvoeren, vergeten worden, om dat dan de militairen aan het woord zijn, die geen middel willen verzuimen, om op de snelste wijze den oorlog te winnen. Dit klinkt heel treurig, maar het is beter dat men de werkelijkheid onder de oogen ziet, dan zich illusies maakt, dat de oorlog humaan kan worden gevoerd. We herinneren ons te goed al de ellende van den wereldoorlog, om niet te weten, dat als de ooidogsgeest woedt, alle par tijen ernaar sti-even, om het doel te bereiken, alle overwegingen van humaniteit daarvoor wijken. Humaan oorlogvoeren schijnt op zich zelf reeds een tegenstrijdigheid! Juist daarom mag niets worden verwaar loosd, dat de oorlog kan voorkomen, en daarom krijgt het tweede gedeelte van het voorstel te meer beteekenis, omdat dit dient tot voor koming van oorlog, de internationale controle op de burgerlijke luchtvaart. Ook hier zullen de bevoegdheden wel redeneei-en dat er groote practische moeilijkheden zijn, maar in vre destijd mag geen middel worden verzuimd, om den vrede te handhaven, oorlog te voox-komen. Het andere voorstel, dat eveneens wordt ge daan door mevr. van Itallie, ditmaal tezaxnen met mej. L. C. A. van Eeghen heeft tot strek king, dat de Nat. Vrouwenraad zich zal wen den tot de Nederlandsche regeering met het verzoek een soortgelijke enquête als door den Amerikaanschen Senaat is gehouden betref fende de particuliere wapenfabricage exx wa penhandel te doen houden, met verplichte be kendmaking der uitkomsten. Ook dit voorstel heeft ten doel voox*koming van den oorlog, omdat zeer velen van meening zijn, dat de particuliere wapenindustrie, die belangheb bend is, invloed kan oefenen ten gunste van den oorlog. Zelfs al heeft men het volle ver trouwen, dat Nederland in dit opzicht geen gevaar loopt, een onderzoek op zichzelf, kan in dat geval slechts geruststellend werken en waarschijnlijk ligt in het voorstel mede de be doeling door dit voorbeeld elders tot navol ging te wekken. In elk geval is het duidelijk, dat het voorstel weder getuigt van den arbeid der georganiseex-de vrouwen in Nederland en in het buitenland, ten bate van den vrede. Zelfs al zouden deze voorstellen in Assen niet worden aangenomen ze kunnen enkel worden aangenomen met algemeene stem men, onxdat zij van principieelen aard zijn en het is mogelijk, dat een enkele vereenisiing met eenig principieel bezwaar komt dan zal de gedachtenwisseling toch opvoedend wei-ken. de vei-slagen in de pers vestigen weer de aan dacht op de quaesties en zoo is het mogelijk, dat weer enkele onverschilligen wakker wor den en nxedestrijdstei-s worden in de vredes beweging. Het is nog geen Call Club, als in Weenen. maar het is veel moeilijker in een land als het onze, waar de groote meerderheid der bevolking vredelievend voelt, tot waak zaamheid tegen oox-log aan te sporen dan in landen, waar men in, een oox-logszuchtiae sfeer leeft 1 EMMY J. B. Nu is het eigenaardig om te zien dat de geheele mode ock zonder deze driekwart mantel in dezelfde jolig-onverschillige lijn blijft. Want of u nu hetzelfde hoedje bij een ge tailleerd mantelpakje of een rechte mantel draagt, dat onverschillige airtje moet het behouden: dat airtje dat ons doet denken alsof 't keurig voor de spiegel in den juisten stand is opgezet, precies zooals de mode hel voorschrijft, maar toen we ons van de spiegel afgedraa'id hadden om uit te gaan, scheen de voorjaarszon zoo aanlokkelijk naar bin. nen, dat wij een laatste uitbundig mepje tegen het dopje hebben gegeven en ons er nu mee voelen nu ja, als een Engelsch officiertje in de voorjaarszon die zijn stokje speelsch door zijn hand laat draaien. Daarom zal er ook veel verschil te zien zijn in het dragen der hoeden, de eexxe zal het laatste mepje achter tegen het hoedje geven en er één oog geheel mee bedekken een ander zal het aan den voorkaixt doen. zoodat het zonnetje vrij spel in het gezicht heeft. Maar kwiek en vlot, dat xxxoet het zijn. E. E. J.—P. GEHAAKTE VOORJAARSBLOUSE. iO^-13' fo HOE DRAGEN WIJ ONS HOEDJE. De driekwart nxaixtel die ixx de mode is, draagt den schoonen naam van ..swagger'', wat volgens het woordexxboek „bluffer, groot spreker of tiran" beteekent; ook het keiïge wandelstokje vaxx den Engelschen officier wordt swagger genoemd, wat dunkt mij. alles met eikaar voldoende uitdrukt, hoe de mode-bedoelixxg van dit kleedingstuk is. Maar daarbij moet de rest van onze kieeding passen, anders krijgen wij geen eenheid: stel u voor eexx swagger-mantel met een paar dikke kousexx en hooge rijglaarzen, donker-glacé handschoenen en een keurig rechtstaande platte matelot! Wij dragen dus met onze driekwart jas een paar lichte, vroolijke schoenen eix kousen handschoenen met kappexx die xxet zoo on verschillig mogen vallen als zij zelf willen, of zooals de wijdte van de mantelmouw wil En ons kleine hoedje plakken we op de be kende wijze voorover op oixs rechteroog, of ons linker, als ons dat beter staat exx het swagger-geheel is ixx orde.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 15