UIT HET BUITENLAND I THIJS IJS EN DE BOOZE HEKS Sproeten komen vroeg in JAPAN UIT DEN VOLKENBOND. CATARRH VRIJDAG 5 APRIL 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 4 TsjecIao^Slowakije. Eden's besprekingen te Praag, Over de besprekingen die Eden gisteren te Praag met dr. Benesj voerde, is het volgende officifcgle communiqué gepubliceerd: ,,De Lord-zegelbewaarder Eden is Donder dagochtend vroeg te Praag aangekomen. Bij de bijeenkomst, die in het ministerie van buitenlandse he zaken te Praag werd gehou den. wisselde minister Anthony Eden op vriendschappelijke wijze met minister dr. Benesj van gedachten over alle in het Lon- densche communiqué van. 3 Februari 1935 behandelde kwesties. Minister dr. Benesj dankte minister Eden hartelijk voor zijn be zoek aan Praag en zal de meded.eelingen, die Eden hem over het resultaat van zijn reis naar de andere hoofdsteden deed, verder be- studeeren. Zijnerzijds gaf minister Benesj uitvoerige inlichtingen over de vredespolitiek van Tsjecho-Slowakije. Beide ministers con stateerden een volledige overeenstemming tusschen de politiek van hun landen inzake de handhaving van den algemeenen vrede en hun oprechten steun en trouw aan de po litiek van den Volkenbond". Eden te Keulen op gehouden. Lord grootzegelbewaarder Eden is even over 5 uur Donderdagmiddag op het vlieg veld van Keulen geland. Hij werd v-vwel- komd door den Engelsch'en consul generaal, een vertegenwoordiger van den Keulschen regeeringspresident en den politie-president der stad. In verband met het ongunstige vliegweer is Eden pas vanmorgen naar Londen door gereisd. Engeland. Kabinetszitting uitgesteld. Nu Eden niet .zooals verwacht werd Don derdagavond in Londen aankwam, is de oor spronkelijk op morgen beoaalde kabinetszit ting uitgesteld tot Maandag. Vandaag zal een kabinetscommissie het rapport van Si mon over zijn reis naar Berlijn bestudeeren. In diplomatieke kringen is men verder van meening. dat MaoDonald niet zal deel nemen aan de conferentie te Stresa op 11 April. Tot dusverre is echter nog niets de finitief besloten, daar het kabinet tevore" nog den geheelen toestand- eeliik deze in verband met het rarmort van Eden zal blij ken to zijn, moet bespraken. Duitse lh la nel. Eden voerde gisteren te Praag besprekingen met dr. Benesj. Britsche kabinetszitting uitgesteld wegens Eden's vertraagde aankomst. Duitschland zou een com promisvoorstel voor de hangende Europeesche vraag stukken hebben opgesteld. worden geschapen als in het Duitsche moe. derland. Onder daverenden bijval riep minister president Goering uit: Voor de vrije Duitschers. het vrije woord, voor de door de internationale gezonden agen ten dén muilkorf. Goering kantte zich tegen ..alle pogingen van andere zijde door provocaties de nieuw- geschapen goede betrekkingen tusschen Duitschland en Polen, die den vrede dienen te verstoren. Ook Frankrijk behoeft niet naar Moskou te- gaan. wanneer het vrede en veiligheid wil hebben. Voor Europa- is een sterk Duitsch land noodig. In zijn hoop op een toekomstigen duur- zamen vrede in Europa moet. het Rijk sterk zijn naar binnen en naar buiten". Duitsck compromisvoorstel inzake de Europeesche vraagstukken? Volgens een telegram uit'Berlijn -aan de ,.Gazeta Polska" zou de Duitsche regeevin"" de mogelijkheid zien van een compromis, dat ais volsrt zou ziin geformuleerd. Ie. Een Europeesche overeenkomst over de bemerking der bewapening, welke de Duit sche eelijkgerechHerleid onaangetast laait 2e. Een Oost-Europêesch veilighéidspact dat de verplichtingen bevat van non-agres sie. niet-inmenging en het, weigeren van hulnverleen'ing aan den aanvaller en tot we- d.ërziid*che raadnlesing; 3e. Een Donau-oact van niet-inmeneïnv met de juiste bepaling van het non-interven- tiebegrip. 4e. Een West-Furopeesch hiehtpact. Duitschland. zoo luidt het telegram verder, zou bereid ziin al deze documenten te on derteekenen en in den Volkenbond terug te kèeren. indien het VoTcenbondsóact zou wor den losgemaakt van de vredesverdragen en alle sporen van een uosttie: welke Duitsch land benadeelt, zouden verdwijnen. Daaron der zou moeten w^vfipti bo°rer>en het. recM van Duitschland or, koloniale mandaatge bieden en de on^effing; vap de internat'o- nalisatie van de Oder en van het'Duitsche deel van den Donau. Zwedcri Het Duitsche aandeel in de Zweedsche wapenindustrie. Tijdens het debat dat in den Zweedschen senaat plaats vond over het door de regee ring voorgestelde wetsontwerp tot regeling- van en toezicht op de wapenindustrie ver klaarde de minister van buitenlandsche zaken Sandler, dat een groot deel van de aandeelen der Zweedsche Bofors-fabrieken in handen was van Duitschers en wel in het bijzonder var. de firma Krupp In de Tweede Kamer voegde minister-pre sident Per Hansson hieraan toe, dat van de 198.COO Bofors-aandeelen 63,000 in Duitsche handen waren. In den Senaat verklaarde minister Sandler verder dat de vliegtuigenfabrieken der Aktie- bolaget Fiygindusm te Limhamn nauw ver bonden was met de Junker-fabrieken, terwijl ook de wapenfabriek te Landskrona voor twee derde onder Duitsche controle stond. In de Kamer werd opgemerkt dat in den laatsten tijd van de 63.000 Bofohs-aandeelen die in Duitsche handen waren, weer vele in Zweedsch bezit zijn overgegaan. De Kamer nam het regeeringsvoorstel met 101 teeen 96 stemmen aan, doch de Senaat nam met 76 te gen 56 stemmen een amendement aan. waar bij elke verdergaande i-egeermgscontrole dan de huidige op de bestaande bewapeningsin dustrieën werd afgewezen. Dantzig. Voor de a.s. verkiezingen. De Duitsche rijksminister Goering heeft in zijn te Dantzig uitgesproken redevoering o.m. verklaard: Het is niet het belangrijkste of het land van Dantzig thans organisatorisch bij het Rijk behoort of niet. maar het komt er op aan of het Duit-sch is. Het Duitsche Rijk er kent, wat is. Het behoeft en zal Dantzig nim mer met geweld bezetten want de natuurwet zegeviert van zelf. De overige wereld zal zelf eens de natuurlijke wetmatigheid erkennen Goering legde er vervolgens den nadruk op, dat in Dantzig om natuurlijke en „voelki- sche" redene den zelfde toestand moet Schulthess' opvolger gekozen. De bondsvergadering, samengesteld uit Na- tionalen Raad en Standenraad, heeft als op volger van den afgetreden Bondsraad Schul thess, tot lid van den Bondsraad gekozen het lid van den Nationalen Raad Hermann Obrecht uit Solothurn. Obrecht. wiens candidatuur door de burger lijke fracties gesteund werd, kreeg 125 van de 214 uitgebrachte stemmen. De sociaal-demo cratische tegencandidaat kreeg 54 stemmen. Frankrijk, Minister Marchandeau naar België. De Fransche minister van handel zal zich vandaag naar Brussel begeven, teneinde met den eersten minister, van Zeeland, de uit werking te bespreken, die de devaluatie van den Belga op de Fransche productie en de Fransche markt zal hebben. België. Clearingaccoord met Duitschland. De onderhandelingen tusschen Duitsch land en België over de uitwerking van de devaluatie van den Belga op het Duitsqh- Belgische clearingaccoord hebben tot over eenstemming geleid. Van beide kanten zal dagelijks een verrekeningskoer's worden vast gesteld. welke gebruikt zal moeten worden bij de transacties Hongarije. Goemboes' overwinning. Van toonaangevende Hongaarsche zijde, wordt inzake cle .tot dusver verkregen verkie zingsresultaten medegedeeld dat de regeering Goemboes, zal beschikken over een meerder heid van 2/3. De regeeringspartij heeft thans reeds 160 zetels d.w.z. 15 meer dan bij de ontbinding van het Huis van Afgevaardig den Duitsche emigranten te Londen vergiftigd. Verband met de affaire-Jacob? De raadselachtige dood van twee Duitsche refugiées, Dora Fabian, een bekende feministe en Mathilda Wurm. die in hun Londensche kamers vergiftigd werden gevonden, wordt naar Reuter meldt, in verband gebracht met de affaire Jacob. Alen gelooft, dat Dora Fa bian zich met Wesemann in verbinding had gesteld om iets voor Jacob te doen. Een paar maanden geleden is haar woning door nazi-agenten soorzocht, bij welke gele- ;enheid belangrijke documenten zijn ver dwenen. Dora Fabian is secretaresse geweest van Ro- senfeldt, oud-lid van den Rijksdag. Naar algeheele uitsluiting der Joden. het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. (Adv. Ingez. Med.) MERKWAARDIG ONGEVAL TE PORT ELIZABETH. Een houten patroon van een houwitser, die te Port Elizabeth in Natal werd afgeschoten door opvarenden van den kruiser Carlisle ter gelegenheid van een parade voor het publiek, heeft een paniek veroorzaakt onder de toe schouwers. Een splinter van deze losse pa troon trof n.l. een wouw in den linkerschou der. De splinter kwam aan de rugzijde weer te voorschijn. De vrouw snoest naar een zie kenhuis gebracht worden 'waar de splinter verwijderd werd. SCHEEPVAART6ERICHTEN Verdere maatregelen tegen de niet-Ariërs in Duitschland. Reuter meldt uit Berlijn: Naar men aanneemt, zal het dezer dagen door de „Reicl'.sschrifttumskammer" genomen besluit tot uitsluiting van alle niet-arische schrijvers onverwijld ook ten aanzien van de musici worden toegepast. Het besluit in zake de niet-arische schrij vers heeft zoowei betrekking op de publicatie van boeken als op die van persartikelen Alleen al te Bellijn worden door dezen maatregel 1800 auteurs getroffen. Men gelooft, dat een en ander het voorspel is van de wet op het staatsburgerschap, waar bij de Joden van de volksgemeenschap zouden worden uitgesloten. ROOSEVELT OVER ZIJN AFSTAMMING ..Het kan mij niets schelen, of mijn voor ouders Joden of Protestanten waren, als zij maargoede burgers zijn geweest", aldus pre sident Roosevelt in zijn antwoord op de vraag van Philip Slomovitz. redacteur van de ..Detroit Jewish Chronicle", of het waar is dat. hij van Joodsche afkomst ls De president zei verder: ..Het eenige, wat ik van de herkomst van de familie Roose velt weet, is, dat alle familietakken, die den zelfden naam gedragen, afstammen van. Claes Martenssen van Roosevelt, die vóór 1648 uit Holland naar Amerika moet zijn gekomen. Uit welke plaats in Holland hij afkomstig is. weet ik niet. Ongeveer veertig jaar geleden woonde een familie Roosevelt op een van de Neder- landsche eilanden en andere Roosevelts elders in het land. maar eerlijk gezegd, ik heb nooit tijd of zin gehad mijn afstamming aan de andere zijde van den Oceaan vast te stellen. In het verre verleden kunnen zij Joden Ka tholieken of Protestanten zijn geweest, maar wat mij meer interesseert is, of zij goede burgers waren en in God geloofden". (Reuter). HOLLAND—AMERIKA LIJN. Volendam 3 (n.m.) xan New-York naar Zuid-Amerika en West-Indië. Damsterdijk. Vancouver naar Rotterdam 4 (v.m.) te Londen. Burgerdijk 3 (v.m.) van New-Orleans naar Rotterdam. Boschdijk (3 v.m,) van Rotterdam te Phi ladelphia. Lochgoil, Rotterdam naar Vancouver 3 van Cristobal. Nictheroy, Vancouver naar Rotterdam 2 te New-Westm. Drechtdijk, Rotterdam naar Vancouver p. 3 Fayal. HALCYON LIJN. Flensburg 4 van Vlaardingen naar Narvik. Stad Amsterdam. Vlaardingen naar Ser- volla 3 van Oran. Stad Zwolle. 3 van Makri naar Oran en Rotterdam-Vlaardingen. Stad Zaltbommel, Rotterdam naar Paler mo pass. 3 Gibraltar. Stad Zaandam, 4 van Vlaardingen naar Cov. Vecchia. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Springfontein 4 van Hamburg te Amster dam. Heemskerk (thuisreis) 4 van Duinkerken naar Bremen. Bloemfontein (thuisr.) 4 te Duinkerken. 6 verwacht. HOLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Helder (uitreis) pass. 2 Ouessant. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Meerkerk (thuisreis) pass. 3 Perim. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk (uitreis) 4 te Bombay. Almkerk (thuisreis) 3 van Melbourne. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Streefkerk (uitreis) 4 te Colombo. KON. NEDERL. STOOMBOOT MIJ. Agamemnon, 3 van Carthagena naar San Feliu de Guixols. Ceres 3 van Piraeüs te Calamata. Orestes 3 (5.45 n.m.) van Hamburg naar Amsterdam. Poseidon, 3 van Port au Prince naar Belize Titus, 3 van Burrïana naar Rotterdam Vest-a. 3 van Cadix naar Alicante. Vulcanus. 3 van Lissabon naar Amsterdam. Venezuela. 2 van Barbados te Cristobal. Son ja Maersk, Liverpool naar Amsterdam 3 in de Duns geankerd. Cri.inssen, 4 van West-Indië te Amsterdam. Saturnus. 4 van Amsterdam naar Musel. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Gaasterland 4 van Hamburg te Amsterdam Waterland (thuisreis) 3 te Bahia. Amstelland (thuisreis) pass. 3 Ouessant, 5 (v.m.) verwacht. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Blitar (thuisreis). 3 van iSngapore. Garoet (thuisreis) 3 (7 n.m.) van Port Said. Kota Gede, (thuisreis) pass. 4 (1 v.m.) te Pt. de Galle. Modjokerto (uitreis) pass. 4 Ouessant. Kota Tjandi (thuisreis) 3 van Balawan. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alphacca 4 van Hambugr te Rotterdam. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Salabangka (uitreis) 2 van Bombay. Poelau Tello 'uitreis) pass. 2 Gibraltar. Po?lau Roebiah (thuisreis) 4 (n.m.) van Londen. Poelau Laut thuisr.) 4 van Suez. Bij het verstrijken van den tweejarigen opzeggings termijn. Een verklaring van secretaris-generaal Avenol en een Chineesch protest daartegen. De verdere samen werking tusschen den Volkenbond en Japan. (Van onzen Geneefschen correspondent) Wanneer een staat om de' een of andere reden het lidmaatschap van den Volkenbond opzegt, troost men zich hier meestal met de gedachte, dat die opzegging volgens het bin dende voorschrift van art. 1 van het Volken bondsverdrag eerst twee jaren later van kracht wordt, zoodat er in den tusschentijd nog heel wat gebeuren kan, dat den afvalligen staat ertoe zou kunnen bewegen de opzegging in te trekken en lid der internationale statenge meenschap te blijven. Deze hoop is inderdaad bij twee gelegen heden ook vervuld. Spanje, dat op 8 Septem ber 1926 het lidmaatschap van den Volken bond opzegde uit boosheid, dat bij de toeken ning van een permanenten zetel in den Vol kenbondsraad aan Duitschland niet tevens Spanje een vasten raadszetel verkregen had. heeft op 22 Maart 1928, dus nog voordat de twee jaren om waren, de opzegging ingetrok ken en is gewoon lid van den Volkenbond ge bleven. Eveneens heeft Mexico, dat eerst in 1931 tot den Volkenbond is toegetreden en geheel onverwachts op 14 December 1932 uit financieele overwegingen het verlangen te kennen gaf den Volkenbond weder te verlaten, het opzeggingsbesluit nog tijdig ingetrokken en wel op 5 Mei 1934. Men ziet uit deze twee voorbeelden, dat dank zij den tweejarigen wachttijd een aankondiging van uittreden uit den Volkenbond niet steeds door een wer kelijk uittreden gevolgd wordt. Daarentegen hebben Brazilië, dat in 1926 uit dezelfde overwegingen als Spanje beziel den het lidmaatschap opzegde, en Costa-Rica. dat reeds in December 1924 geen lust had zijn Volkenbondscontributie langer te betalen, de twee jaren laten voorbijgaan, zonder op hun besluit terug te komen. Dit is thans ook ten aanzien van Japan ge schied, dat op 27 Maart 1933 uit ontevreden heid met de aanbevelingen der Volkenbonds vergadering tot oplossing van het geschil met China over Mandsjoerije te kennen gaf uit den Volkenbond te willen treden en zich niet geroepen heeft gevoeld als berouwvolle ver niet ontkennen, dat men na de weinig hoop- die ons nog slechts van den tweejarigen op zeggingstermijn zijn overgebleven, den weg naar Genève zal terugvinden. Staat het eigenlijk wel vast, dat Japan thans niet langer lid van den Volkenbond is? Een protest van den permanenten gedelegeerde van China bij den Volkenbond dr. Hoo tegen een verklaring, die de secretaris-generaal van den Volkenbond Avenol aan een paar Japan- sche bladen had afgegeven, heeft deze vraag tot onderwerp van discussie alhier gemaakt. Avenol had aan twee Japansche kranten als zijn oordeel uitgesproken, dat Japan na .27 Maart 1935 „geenerlei rechten, nóch verplich tingen" nieer jegens den Volkenbond heeft. De Chineesche gedelegeerde heeft onmiddellijk tegen deze verklaring geprotesteerd, herinne rend aan het bepaalde in het derde lid van art. 1 van het Voikenbondsverdrag, volgens hetwelk een staat na den opzeggingstermijn van twee jaren den Volkenbond slechts ver laten kan, „mits hij op dat oogenblik al zijn internationale verplichtingen, met inbegrip van die van het Volkenbondsverdrag, vervuld heeft". Aan deze bepaling moet worden vast gehouden, verklaarde dr. Hoo. want het zou niet aangaan, dat een Volkënbondsstaat. die het Volkenbondsverdrag geschonden heeft, daarna eenvoudig zou kunnen wegloopen en ;een enkele verplichting meer zou hebben. Voor de opvatting, dat Japan eigenlijk nog steeds lid van den Volkenbond is moeten blij ven. omdat dit land aan de voorwaarden voor het uittreden gesteld niet heeft voldaan, is stellig van, juridisch standpunt veel te zeggen. Want Japan heeft ongetwijfeld de verplichting van artikel 10 van het Volkenbondsverdrag over de „eerbiediging van het grondgebied" der andere Volkenbondsstaten geschonden, evenals de verplichting van art. 15, om geen oorlog te voeren tegen den staat,, die de aan bevelingen van de Volkenbondsvergadering tot oplossing van een geschil heeft aanvaard! De ervaring der laatste twee jaren heeft echter helaas reeds geleerd, dat de andere staten niet van plan zijn eenigen maatregel tegen Japan te treffen. Hetgeen niet verwon derlijk is, wanneer men ziet, hoe de andere staten ertegen opzien om zelfs het kleine wordt gewoonlijk gebaat door de dampen van 1 VOOR ALLE VERKOUDHEDEN (Adv. Ingez. Med.) ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTEU.INO baloorige Paraguay de eerbiediging der ver plichtingen van het Volkenbondsverdrag af te dwingen. Onder deze omstandigheden bestaat: er bitter weinig kans, dat de Volkenbondsraad zou weigeren Japan's uittreden uit den Vol kenbond als een feit te aanvaarden, indien China hiertegen een officieel protest aan hangig mocht maken. De Volkenbondsraad zal des te minder be reid zijn door een beroep op het derde lid van art. 1 het conflict tusschen Genève en Japan te verscherpen, omdat de Japansche regeering te kennen heeft gegeven ook na het uittre den uit den Volkenbond, waardoor alle „ban den" met Genève verbroken zijn, toch nog in regelmatige „betrekkingen" met den Volken bond te blijven staan! Zoo zal Japan .alsof er geen conflict over Mandsjoerije bestaat, blijven samenwerken met de Internationale Arbeidsorganisatie en het Haagsehe Internationale Gerechtshof, of schoon dit tork twee onderdeelen van den Volkenbond zijn. Deze Japansche medewerking is ook voor de Volkenbondsfinanciën niet zon der belang. Want hierdoor zal althans één derde gedeelte van de bijna 2 millioen goud- franken, die Japan als Volkenbondslid jaar lijks aan contributie betaalde, toch nog in de schatkist der Geneefsche instelling blijven binnenvloeien! Japan is ook bereid regeer in gs vertegen woordigers naar de zittingen der technische Volkenbondscommissies te blijven zenden, in dien hetzij de Volkenbondsraad, hetzij de Vol kenbondsvergadering uitdrukkelijk Japan hiertoe uitnoodigt. Een dergelijke uitnoodi- ging zal natuurlijk slechts tot Japan gericht worden, indien de desbetreffende technische commissie, b.v. de opiumcommissie, een voor stel in dezen geest tot den Volkenbondsraad richten zal. Het zal interessant zijn in de maand Mei, wanneer de opiumcommissie we der bijeenkomt, te zien, of China, dat ook lid dezer commissie is, zich niet tegen zulk een voorstel verzetten zal en wat dan de houding der andere regeeringen worden zal! B. DE JONG VAN BEEK EN DONK Zeer mistroostig verlieten Thijsje en Elewijn het koninklijk paleis. Elewijn was zeer teleurgesteld. „Nu ben ik met schande de poort uit gejaagd! Wat nu te doen. Er is hier niets, dat ons nog baat." Thijs ontdeed zich van zijn doktersmantel en, na te hebben na gedacht, zei hij: „Ik heb nog wel één middel dat ons helpen kan het is ook het laatste. Ik roep Gogos, de oude geest hij ziet er griezelig uit, maar wees maar niet bang. Ik draai die ring hier om en zeg daarbij„Gogos, kom bij me." Gogos was er heel gauw en riep: „Meester, wat beveelt gij?" ZATERDAG 6 APRIL 1935. HILVERSUM, 301 M. 10,00 v.m. VPRO. 7.00 n.m. VRO VARA-uitzending. 8.00 Gram.pl. 8.05 E. Walis en zijn orkest. 9.00 De Notenkrakers o.l.v. D. Wins. 10.00 Mor genwijding. 10.15 Voor arb. i. d. continubedr.: VARA-orkest o.l.v. H. de Groot, C. Rijken (de clamatie) en Gram.pl. 12.00 Gram.pl. 12.45 Orvitropia o.l.v. J. v. d. Horst. 2.00 Muzikale causerie 2.20 De Zonnekloppers o.l.v. C. Steyn. 2.50 De Flierefluiters o.l.v. E. Walis. 3.20 A. v. Nierop: Uit het begin der Nederl. Arb. Bewe ging. 3.40 Gram.pl. 5.00 Reportage Hockeywed strijd NederlandEngeland. 5.20 Gram.pl. 5.40 Literaire causerie L. Zielens. 6.00 Voor de Roode jeugd. 6.30 Orgelspel C. Steyn. 7.00 VRO 8.00 Gram.pl. 8.15 Een werkloos kapper spreekt. 8.30 Nap de Klyn (viool) en J. Jong (orgel). 8.45 Optreden Joh. Kaart. 9.00 Vaz Dias en VARA-Varia. 9.10 Gram.pl. 9.15 Willy Derby en het XX-Ensemble o.l.v. C. Steyn. 9.45 Brederode-herdenking. 10.30 VARA-orkest 0.1.v. H. de Groot. 11.15 Zang door J. Papier bariton). 11.3012.00 Strijkorkest o.l.v. E. Walis. HUIZEN, 1875 M. KRO-uitzending'. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 Orkestconcert. 1.00 Gra- mofoonpl. 1.20 Schlagermuziek. 2.00 Voor de jeugd. 2.30 Sport, 3.00 Kinderuur. 4.00 Afge staan. 5.00 Gramofoonmuziek. 5.15 Cursus. 5.45 Schlagermuziek en Lezingen. 8.00 Vaz Dias. Gram.pl. 9.05 Voordracht. 9.20 Orkestconcert en Piano-recital. 10.30 Vaz Dias. 10.35 Gra- mofoonpl. 10.45 Orkestconcert. 11.1512.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 10.35—10.50 Morgenwijding. 11.20 Gram.pl. 12.05 BBC-Northern-orkest o.l.v. Morrison m. m. v. M. Skelley (sopraan). 1.20 Commodore Grand-orkest o.l.v. Davidson. 2.20 Belfaster Omx-oeporkest o.l.v. Brown. 2.50 Verslag v. d. Boatrace Oxford-Cambridge. 3.35 Verslag voetbalwedstrijd SchotlandEngeland. 5.00 Amerikaansch Relais. 5.35 BBC-Dansorkest o. 1. v. II. Hall. 6.20 Berichten. 6.50 Sportpraatje. 7.05 Welsch Intermezzo. 7.20 Interviews. 7.50 BBC-Theater-orkest o.l.v. Robinson. 8.50 Va- riété-pi-ogramma. 9.50 Berichten. 10.20 Het Glasgow Orpheus-koor o.l.v. Sir. Hugh Ro bertson. 10.50 Gram.pl. 11.20—12.20 Ambrose en zijn Embassy Club orkest. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 Gram.pl. 11.25 Orkestconcert o.l.v. Doyen. 8.05 Zang. 8.50 Orkestconcert. 9.50 Dansmuziek. KALUNDBORG, 1261 M. 11.201.20 Concert uit Rest. „Ritz". 2.20— 4.20 L. Preil's orkest. 7.20 Operamuziek o.l.v. Reesen. 7.35 Koorconcert. 8.10 Dansen van Lumbye. 8.35 Zang en piano. 8.55 Hoorspel. 9.45 Operetteconcert o.l.v. Reesen. 10.2011.35 Dansmuziek. KEULEN, 456 M. 5.20 Gram.pl. 6.35 Orkestconcert. 11.20 Con cert uit München o.l.v. Kloss. 12.35 Gram.pL 12.45 Concert uit München o.l.v. List. 1.35 Gra- mofoonpl. 3.20 Vroolijk programma. 5.35 Lezing met gram.pl. 6.20 Trio-concert. 7.30 Gram.pl. 8.40 Radio-tooneel. 9.55 Gram.pl. 10.2012.20 Dansmuziek uit Hamburg o.l.v. Erwin Bolt. ROME, 421 M. 8.20 Opera-uitzending. BRUSSEL. 322 M. 11.20 Gram.pl. 11.50 Salon-orkest, 12.452.20, 3.20, 3.50, 5.20 en 6.20 Gram.pl. 7.20 Cabaret. 8.20 Salon-orkest. 9.3011.20 Gram.pl. BRUSSEL. 484 M. 11.20 Max Alexys' orkest en zang. 3.45 Gra- mofoonpl. 4.20 Omroeporkest. 5.20 Zang. 5.50 Piano-recital. 6.20 Gram.pl. 8.20 Omroeporkest 7.50 Hoorspel. 8.10 Orkestconcert. 8.35 Repor tage. 8.50 Concert. 9.3011.20 Dansmuziek. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 7.35 „Fahrt in den Frühling". groot gevar. programma. 9.20. en 10.05 Berichten. 10.20— 11.50 Concert uit München o.l.v. Erich Klosz,

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 6