N.S.B, Ds. VAN DUYL De Leeuwerik. Aanval op den gulden afgeslagen. Hel Bd&H#tiiksle 52e Jaargang No. 15886 Verschijnt dagelijks, behalve óp Zon- en Feestdagen Maandag 8 April 1935 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTEN: per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand 0.22, p. 3 mnd. f 0.65, franco p. post f 0.7254. UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 Ho9fdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTïëN 15 regels f 1.75, elke regel meer f 0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 1—4 regels 0.60. elke regel meer ƒ0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-, Duim ƒ250.-, Wijsvinger 150.-, Elke andere vinger 50.-, Arm-of Beenbreuk 30.— Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: - Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.-, Overlijden ƒ600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400-, Verlies Duim 75-, Verlies Wijsvinger ƒ75.-, Verlies andere vinger ƒ30.-. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN. HAARLEM, 8 April. De Leeuwerik. Het droevig einde van de Leeuwerik, dat zeven jonge menschenlevens gekost heeft en diepen indruk in geheel ons land gemaakt, herinnert aan eenige waarheden. In de roes van behaalde successen waren die bij velen in het vergeetboek geraakt. De eerste is. dat de luchtvaart ondanks haar snellen groei nog lang niet. zooals het automobilisme, in het stadium van technische volmaaktheid is. Naast groote technische problemen, zooals de vraag hoe het verticaal opstijgen en landen verwezenlijkt moeten worden een raadsel, door de la Cierva met zijn autogiro nog maar voor een klein deel opgelost zijn er van minder ingrijpende beteekenis. Dat zien we ook na deze ramp weer. Ijsafzetting op de vleugels moet, volgens de meening van den directeur der K. L. M., de Leeuwerik boven de gevaarlijke heuvelen van Sauerland om laag gedwongen hebben, zoodat het tegen den Burgberg is aangevlogen. Afdoende midde len tegen dergelijke ijsafzetting, een schrik voor alle piloten bestaan nog niet. De techniek heeft het nog niet zoover gebracht. Ook aan de reeds zoo sterk ontwikkelde navigatie ha pert zeker nog het een en anderanders zou Soer niet vertrokken zijn voor de etappe, die zijn laatste zou worden. Overviel deze sneeuwstorm de Leeuwerik onverhoeds? Zijn de weerberichten van het traject onvoldoende geweest? .Is dit wellicht een route, waarop de organisatie der weerbe richten nog niet uitvoerig genoeg is? Dit zijn vragen, die vanzelf rijzen en waarop het on derzoek naar de oorzaken van de ramp hope lijk antwoord zal geven. Naast onze sympathie met de in rouw ver- keerende familiebetrekkingen der slachtof fers doet zich deelneming jegens de K. L. M. gevoelen. Het verlies van uitstekend personeel Is zwaar voor onze luchtvaart-maatschappij. Daarbij komt. dat deze ramp zoo spoedig volgt op den ondergang van de Uiver in Syrië. De godin der Fortuin, die de K.L.M. zoo veelvuldig heeft toegelachen en haar soms jaren achtereen heeft bijgestaan in het ver mijden van ongelukken, is haar in dit jonge jaar 1935 tot dusver minder welgezind. Om trent de Uiver-ramp blijft de oorzaak een mysterie, zoolang de regeering het rapport niet openbaar maakt. Maar aangaande de Leeuwerik schijnt het onmiskenbaar, dat eenig geluk zooals Duimelaar indertijd had, toen hij onder dergelijke omstandighe den een noodlanding in het Sauerland maakte dit droevig einde zou zijn verhoed. De kwaliteiten van het vliegtuig schijnen hier volstrekt niet in het geding te zullen wonden gebracht. Uit den buitengewoon mooien staat van dienst van de K.L.M. heeft- men in ons land vaak en gaarne, met begrijpelijken trots, af geleid dat wij alles op het gebied van het luchtverkeer veel beter doen dan andere lan den. De vaderlandsche Jantje-secuur-begrip- pen zijn daarbij veelvuldig verheerlijkt. Maar terwijl dit tegenover de ietwat-roekelooze op vattingen van Zuidelijker volken makkelijk aanvaardbaar leek, scheen het jegens de En- gelschen, de Duitschers en de Scandinaviers, die bij velerlei gelegenheden bewezen hebben óók grondig en nauwkeurig te kunnen voor bereiden en organiseeren, minder aannemelijk. Dat wij altijd maar een vrijwel-blanco-ver- liezenlijst zouden houden, terwijl al die anderen al verscheidene rampen beleefd had den, leek bij nuchter nadenken vrijwel uit gesloten. In mist of sneeuwstormen of zand stormen is het een zware strijd, die de mensch in het luchtruim te voeren heeft, en de machtige elementen bedreigen zijn leven zonder te vragen of hij een Engelschman. een Duitscher. een Deen of een Nederlander is. In zulke omstandigheden voert de mensch strijd tegen een overmacht.ontsnapt hij, dan is het de Voorzienigheid die hem redt. De Leeuwerik heeft, vlak voor zijn on dergang, nog net over hooge masten en dra den kunnen passeeren. Een groot Engelsch toestel vloog, een jaar geleden, in noodweer tegen een dergelijke hindernis bij Dixmuiden op. viel en werd verpletterd. De luchtvaart biedt in slecht weer groote gevaren. Is dat een wonder? Eeuwen en eeuwen lang strijdt het menschelijk kunnen al om de gevaren der zee te overheerschen. Het is nimmer afdoend gelukt. In grooten mate bedreigen zij den zeeman nog steeds. Hoe zou de amateur, steunend op een ervaring van slechts 'n dertig jaar tijds, zoo ver kunnen zijn? Neen, deze rampen zullen af en toe blijven voorkomen, evenals zij voorkomen op elk an der verkeersgebied. Het is beter, deze on vermijdelijkheid te erkennen dan bij elke luchtvaartramp in panischen schrik tot snelle veroordeelingen te komen. Het menschenleven is geen veilig bestaan, is het nooit geweest en zal het ook nooit worden. R. P. De ramp van de Leeuwerik. Gouverneur-generaal De Jonge betuigt zijn deelneming. SOERABAJA. 8 April (Aneta). De Gou- verneud-Generaa lseinde het volgende aan den Directeur der K. L. M.: „Diep onder den indruk van de ramp. welke andermaal de Kon. Luchtvaart Mij. trof. betuig ik haar directie en haar personeel mijn Wtel-'ke sympathie. Wilaan de nabestaanden van de zoo smartelijk om het leven gekomen vliege niers en technici de verzekering geven van mijn oprechte deelneming." De Jonge, Gouverneur-Generaal," WOENSDAG 10 APRIL SPREEKT IN GEM. CONCERTGEBOUW Toegangskaarten 25 cent, werkloozen 10 cent, verkrijgbaar Kringhuis Spaarne 59 en 's avonds aan de zaal. (Adv. Ingez. Med.) Des morgens heel vroeg, als het duister gaat wijken, En nauwlijks een menschenkind 't daglicht nog ziet, Zingt hoog boven 't landje van polders en dijken, De leeuwerik trillend zijn jubelend lied. Een lied van de vreugde, een lied van herleven. Een lied, aan de zon en haar glorie gericht. Hij juicht er, ver boven de aarde verheven, Zijn lied in de glans van 't ontwakende licht. Hij zingt het er dagelijks, tot hij moet zwijgen. Een vogel is sterflijk en kort zijn bestaan. Maar andren staan klaar om ten hemel te stijgen En bieden het daglicht hun zanghulde aan.... Een Leeuwerik vloog over bergen en dalen En zeeën en landen in juichende vlucht. Vaak warmde de zon hem met koestrende stralen En keek op hem neer uit een reinblauwe lucht. Vaak stond hij in wind en in striemenden regen, Toch steeg hij vol vreugde en wilskracht omhoog, Totdat hij eens, midden in 't lied, heeft gezwegen, Totdat hij, een dag, voor de laatste maal vloog. Men treurt op het nest, waar hij niet meer zal keeren, En waar men zijn jubellied nimmer meer hoort, De dood nam hem weg naar nog hoogere sferen, Men rouwt om den aoode het leven vliegt voort. P. GASUS. Verklaring van mr. Trip. In den zetel van de Bank voor Interna tionale Betalingen te Bazel hebben de gouver neurs en presidenten der circulatiebanken Zondag geconfereerd. De president van de Nederlandsche Bank, Mr. L. J. A. Trip, prof. Bachmann van de Zwitsersche Nationale Bank en de gouverneur van de Banque de France, Tannery, namen aan de bijeenkomst deel. Mr. Trip deelde mede, dat de aanval op den Nederlandschen gulden is afgeslagen, zon der dat de Nederlandsche Bank haar goud dekking in belangrijke mate heeft zien ver minderen Non-stopvlucht om de wereld. Plan van Clyde Pangborn. NEW YORK, 8 April (V.D.i De Amerikaan- sche aviateur Clyde Pangborn, de eerste vlie ger die een non-stopvlucht maakte tusschen Japan en de Ver. Staten, heeft gisteren mede gedeeld, dat hij voornemens is van San Diego in Californië uit een non-stopvlucht rondom de wereld te maken in 4 1'2 dag, waarbij hij in de lucht benzine en olie wil bijvullen. Hij zal worden vergezeld door den vlieger Ben nett Griffin en zij hoopen den tocht om de wereld te kunnen maken zonder tusschen- landingen. Jhr. Mr. D. J. de Geer laakt S.D.A.P. en N.S.B. Critiek zonder verantwoordelijkheid! In zijn rede over Beginseltrouw, die de oud-minister van financiën Za terdagmiddag voor de Christelijk- Historische Unie in het gebouw van den Protestantenbond heeft gehou den, besprak hij de houding van de S.D.A.P. en der N.S.B., waarna hij in acht punten de regeeringstaak samenvatte In tijden van nood schijnt het moeilijker trouw te zijn aan de beginselen dan voor heen", aldus de oud-minister en leider der Christelijk Historische Unie. Daarbij komt dat er groepen zijn die van den nood der tijden misbruik maken. Dat zijn die groepen, die zelf geen verantwoording heb ben te dragen en makkelijk de houding der verantwoordelijke partijen kunnen afbreken. Deze manier van doen vinden we bij de S. D. A. P. en de -N. S. B. Strijdt de eerste partij nog voor een bepaalde groep der be volking, de tweede zegt voor alle groepen der bevolking te kunnen zijn en bij haar vin den wij bovendien nog een tegenstrijdigheid in de beloften onderling! De N.S.B. dan belooft: een betere defensie (iets waarvoor vele Nederlanders zijn te vindenf ofschoon de minister van defensie van meening is dat onze verdedigingsmidde len voldoende zijn). Ten tweede belooft de N.S.B. meer ouderdomsverzekering, (wat op zich zelf een zeer lofwaardig streven is, als het uitgevoerd kan worden) en ten derde wil zij openbare werken laten uitvoeren ter be strijding der werkloosheid (hetgeen onze re geering reeds doet). Dit alles brengt ver hooging van staatsuitgaven mee, waarmee men zich, aldus de spreker, eventueel zou kunnen vereenigen. Maarde N.S.B. belooft de belastin gen te zullen verlagen en dan vraagt men zich af: waar moet dan het geld vandaan komen? Ook hiervoor is een oplossing te vinden: leeningen aangaan en .de lasten op den kapitaal dienst brengen. Echter zegt de N.S.B. dat leeningen uit den booze zijn, om dat. de'staat zich dan afhankelijk zou maken van het groot kapitaal. Sterker nog: de N. S. B. wil de bestaande leeningen aflossen bovendien! Nu rijst werkelijk de vraag: wat is de be doeling nu van personen die al deze tegen strijdigheden opdisschen, met beloften komen die elkander niet dekken? En andere leuze der N.S.B. is die der na tionale eenheid. Jhr. De Geer stelde voorop dat dit kostelijke bezit door den nood waarin ook ons land is komen te verkeeren. hechter is dan ooit. Een overtuigend voorbeeld is ons nationale kabinet zelf, waarin personen van verschillende richting zitting hebben, louter en alleen ter wille van het land. En de N.S.B. die onze nationale eenheid verstoort, waarin zij slechts door de communisten even kan worden overtroffen, scheldt op dit na tionale kabinet en verwüt den ministers dat zii met elkander regeeren! Het geheele optreden der N. S. B. heeft haar in tegenstelling tot eigen beweringen tot een politieke partij gestempeld, zooals er reeds zooveel zijn. Doch deze nieuwe partij voert de onverdraagzaamheid en gebrek aan waardeering van anderen ten top. De juiste opvatting van het partijwezen (uitwisseling der goede gedachten en de bestrijding van elkanders verkeerde opvattingen) komen bij haar nimmer tot uiting. Dat de N.S.B. een zuiver politiek karakter heeft, bewijst het feit dat zij geen enkel middel zal ontzien, noch verdachtmakingen, noch concrete zaken, als bewezen is door de schending van het briefgeheim. Het blad van de N.S.B. praat deze schending en de oublicatie goed ,door te zeggen dat het al- aemeen belang zulks vorderde en dat dit uitgaat boven dat van een paar perso nen. Jhr. de Geer noemde dit. een typisch voor- DE L U CHTÜ^ff^^^fFRPAM-gQTTEBPAM- PC AftG v Praag. TSJ ECjUO -510V/AKJE Situatie v. p kampplaats v. pe - leeuwerik CfcJ?OTTERDAM V» PR WE5TFALE.H 0ortmund^G«-*e,^v>. AütRlD stH BEtk BRiLoH r.TT.'TVr.^ f Arnsbg *-w-£Dil, &sseL 3P beeld van de gevaarlijke nationaal-socialis- tische mentaliteit. Immers is elke partij de vaste overtuiging toegedaan het algemeen belang te dienen. Komt men echter eens zoover dat men derhalve begrippen als fat soen, eer. rechtvaardigheid en andere over boord gooit, en zoo het algemeen belang tot partijbelang degradeert, dan moet men on middellijk denken aan 't spreekwoord: „Het doel heiligt de middelen". De geschiedenis kent van deze verderfelijke geestesgang voorbeelden te over, alleen.... men moet enkele eeuwen teruggaan. De guillotine tij dens de Fransche revolutie was ook „alge meen belang". Komt men in het land dat de bakermat is van het nationaal-socialisme (Duitschland) dan ontmoet men praktijken als „sluipmoord in het algemeen belang" i30 Juni 1934) en ge vallen-Jacob! De S.D.A.P. verweet de oud-minister de afbrekende critiek op de regeering. terwijl de partij zelf geen verantwoordelijkheid draagt. De S.D.A.P. zegt dat de koopkracht van het volk vermindert, doordat de re geering personeel laat afvloeien en de loonen verlaagt. Dit is juist, aldus de spreker, doch in de particuliere bedrijven is het zelfde 't geval. Het is de fout van de S.D.A.P. het onvermijdelijke aan de regeering te verwijten die tenslotte door haar daden niets anders doet dan de verminderde koopkracht van het geheele volk. die ontstaan is door ver schillende (internationale) oorzaken, in haar organen tot werkelijkheid te brengen, gelijk de particuliere bedrijven doen. Jhr. De Geer was ervan overtuigd dat de S.D.A.P. zelf niet anders zou kunnen doen waarbij hij voor beelden noemde van gelijke socialistische maatregelen in verschillende kantons van Zwitserland. Het is in dezen tijd noodig zich niet in den afgrond te storten, het evenwicht en de bezinning te bewaren, zelfdiscipline te heb ben evenals verantwoordelijkheidsbesef en te waardeeren wat ons nog is overgebleven vooral op geestelijk gebied. Wij moeten de regeering steunen, ook door goede critiek. en ons onthouden de goede motieven die onze regeering bewegen, in twijfel te trek ken De acht punten die in hoofdzaak de taak der regeering uitmaken, formuleei'de Jhr. De Geer als volgt: 1. De ruilhandel, die door autarkie in het buitenland is ontwricht, in goede banen te leiden, hetgeen een nieuw terrean van re- geeringszorg is geworden. 2. De binnenlandsche afzet te bevorde ren. 3. Rechtstreeksche steun te verleenen aan bedrijven, vooral aan de landbouw, daar langen tijd braak liggen van den grond een vèrstrekkenden funesten invloed zou heb ben. 4. De gevolgen der werkloosheid te ver zachten door werkveiTuiming (die naar de meening van den spreker nog te langzaam ?aat). eenerzijds. en steunmaatregelen an derzijds. 5. Bezuiniging op staatsbedrijven. (Het be- zuinigingsontwerp is binnen eenigp dagen te wachten. Bezuiniging is vooral teeenwoordis zeer moeilijk, daar dit vaak direct weer werkloosheid schept). 6. Gezagshandhaving. de eerste taak van elke regeering. (Sommigen zouden een no? krachtiger bestrijding willen zien van het communisme: de regeering heeft bij de aan staande grondwetswijziging, die op komst is. overweging van dit punt toegezegd. Krach tiger optreden tegen oproerige buitenlanders- is eveneens zeer gewenscht. In dit verband noemde de heer De Geer weer het geval Jacobs). 7. Het handhaven van het vertrouwen in de munt. (Dit is wat anders dan de over weging van het al of niet aanvaarden van devaluatie, waarvan Jhr. De Geer geen voor stander is. Devaluatie immers beteekent een met verstand ingevoerde verlaging van de muntwaarde. Het andere kweekt een paniek stemming) 8. Bevorderen van de internationale toena dering. zoowel politiek als economisch. (Het werk van den Volkenbond schijnt den laat- st-en tijd, in tegenstelling tot vroeger min der effect te hebben. Toch kunnen vooral de kleine staten naar de meening van den spreker veel invloed hebben en hij prees onzen tegenwoordigen minister van buitenlandsche zaken. Jhr. Mr. A. C. D. de Graeff, die z.i. alles zal doen. wat hem mogelijk is). Over de Koninklijke macht en het vor stenhuis zei de spreker tenslotte nog dat wii ervoor hebben te waken dat wij niet denzelf den weg opgaan als Italië en Duitschland. Na zijn rede beantwoordde de spreker eenise vragen, waarvan er eenige waren van de ziide der N.S.B. De belangrijkste waren die betreffende het ambtenarenverbod, uitge vaardigd door het nationale kabinet en een betreffende de schending van 't briefgeheim waarin de vragensteller vroeg of naar de meening van den oud-minister deze brief niet de corruptie van het politieke stelsel duide- l"k tot uiting bracht en of Jlir. De Geer "•nveel sympathie had voor de liberalen dat bij het noodig vond hen te verdedigen en waarom bii dacht dat de N.S.B. den inhoud had gepubliceerd alleen om er winst uit te slaan. Over het ambtenarenverbod zei de heer De Geer, dat hij het in principe niet geheel met dit verbod eens is. ofschoon bij de N. S. B. zich de bijzondere kwestie voordoet van een weerbaarheid bij een politieke partij Ook dat herinnert aan eeuwenoude toestan den toen de burgers in den staat eigenmach tig zich gingen bewapenen en waarvan kort geleden Oostenrijk en Duitschland nog de droevige gevolgen hebben getoond. Vaak heeft hij zich afgevraagd: „Zouden het nu *een fratsen zijn om zich een air te geven?" Zoo neen. dan., zie bovenstaand. Zoo ja... waarom dan niet direct afgeschaft! (Ar> plaus) Over den brief zei de spreker tenslott' nog dat uit het blad der N.S.B. blijkt dat het om politieke winst was te doen, onder de dekmantel van algemeen belang en over- de beide andere vragen zei hij met stemver- ZATERDAGMIDDAG IS HET K. L. M. TOE STEL DE „LEEUWERIKBIJ BRILON TE GEN EEN BERG GEVLOGEN EN VERBRAND .ALLE ZEVEN INZITTENDEN KWAMEN OM HET LEVEN. pag. 3 Bij de verkiezingen in Dantzig hebben de nazi's geen twee derde meerderheid gehaald zoodat de grondwetswijziging niet zal plaats hebben. Dag. 4 De keizers van Maiulsjoekwo en Japan ont moeten elkaar te Tokio. pag. 4 Bij een brand te Monnikendam is een oude man in de vlammen omgekomen. pag. 4 Met September wordt aan het Kcnnemer Ly ceum begonnen met Middelbaar Montesso- ri-Onderwijs. pag. 4 Mr. Trip verklaart den aanval op den gulden afgeslagen. pag. 1 De Nederlandsche hockeyers lijden een eer volle nederlaag met 21 tegen Engeland. pag. 8 Ons damcsliockeyelftal wint met 50 van België. pag. 8 Bekende Haarlempiers: de heer E. H. Krelage pag. 3 ARTIKELEN. ENZ. R. P.: De Leeuwerik. Van onzen Londenschen correspondent: De boatrace. pag. 1 J. B. Schuil over Toekomst. pag. 2 K. de Jong: Symphonia Passionis. pag. 3 K. de Jong: Leerlingenuitvoering van E. A. Cats. pag. 2 H. L. Warnier.: Leerlingenuitvoering Ruth Tobi en Els Keezer. pag. 2 Dr. Tjebbo Franken: De bloembollen. pag. 9 A. Meilink over de bloem van den dag: Clema tis „Prins Hendrik". pag. 4 heffing dat hier nu duidelijk het verschil in. mentaliteit tusschen den N.SB.'er en hem tot uiting kwam: de eerste voelt als N.S.B.'er en Jhr. De Geer voelde als Nederlander wien het ten harte gaat. als in Nederland het publieke leven zoo bedorven wordt als door de schending met den brief is geschied, af gezien of het liberalen of anderen betreft! (Applaus). De tentoonstelling „Flora". NU HET BLOEMENPALEIS GESLOTEN IS. Het tijdelijk gesloten zijn (tot Vrijdag 12 uur) van het Bloemenpaleis op het terrein der groote bloemententoonstelling Flora te Heemstede behoeft geen reden te zijn om geruchten te gelooven. alsof dan ook de ten toonstelling zelf gesloten is. Voor een sluiting zou trouwens geen en kele reden zijn omdat de 20 H.A. terrein zoo veel te genieten geven en zooveel bijzondere bekoorlijke plekjes opleveren, dat aan den bezoeker ontnomen zou worden de rustige bezichtiging van alles wrat de ruim 300 in zenders op dit uitgestrekte gebied hebben tot stand gebracht. De avondverlichting is op zichzelf een be zienswaardigheid en een verblijf op het^ groote terrein van den tulpenhof met het verlichte warenhuis dat dezer dagen in vol len bloei staat, zal het tijdelijk gemis van de bloemen in het gebouw doen vergeten. Een zitje in de café's en restaurants geeft een prachtig uitzicht op den verlichten Tul penhof. Het nu toch zeker komende lenteweer zal van deze dagen van spannende afwachting van wat Flora Drie gaat brengen een reeks van genotvolle dagen maken. Dagen die niet terugkomen. SCHOOLKINDEREN-EXAMEN VEILIG VERKEER Hedenmorgen had onder leiding van de po- litie-autoriteiten alsmede voor enkele Haar- lemsche burgers het schoolkinderen-examen voor veilig verkeer plaats bij school 32/33, Ka- rolingestraat en omgeving. Allereerst de wielrijders(sters) die op hun weg de meest voorkomende verkeersobstakels alsmede een verkeersagent op verhoogd voetstuk op hun weg vonden. Ook werd een nadere oefening ge houden voor de wandelaars van de scholen: Spaarnwouderstraat, Kleine Heilige Theresia- school, St. Josephschool enz. Van enkelen ontvingen de kinderen choco lade en andere versnaperingen. Morgen, Dinsdag, heeft op hetzelfde terrein wederom een examen plaats. Mochten er Haar lemmers zijn .die een kleine versnapering wil len missen, dan wordt dit aan het Politiebu reau (Smedestraat) gaarne ingewacht. NEGERJURYLEDEN IN ALABAMA. V. D. meldt uit Montgomery Alabama). Gouverneur Bibb Graves heeft medegedeeld, dat ook de namen van negers moeten worden geplaatst op de lijsten, waar juryleden uit wor den gekozen. Deze mededeeling houdt verband met een beslissing van het Opperste gerechts hof, naar aanleiding van de behandeling der zaak tegen de negers van Scottsboro.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 1