KARSOTE UIT DE OMSTREKEN VRIJDAG '12 APRIL 1935 H S S R L E M'S DS'GBE S D u IJMUIDEN De vischvoorziening van Rotterdam. 'Klachten over de vischauto's van IJmuiden. „Een visclih an delaar' schrijft het volgen de aan het Rotterdamsch Nieuwsblad: Het was j.l. Woensdag' weder mis met den aanvoer op de vischmarkt. Den geheelen morgen alweder in weer en wind staan wachten op den aanvoer van IJmuiden doch omstreeks halféén kwam de langverwachte auto met visch, 1 (zegge één) maar die ééne auto is lang na de andere vertrokken naar Rotterdam, zoodat die andere voor de visch markt bestemde plaatsen er nog niet waren, om de visch door den slager te doen afslaan. Die ééne wagenbestuurder wilde zelfs zijn visch niet laten verkoopen en zeer terecht van wege de mindere opbrengst bij de an dere auto's vergeleken. De andere beladpn auto's zijn bp,'hun gemak in Schiedam en Omstreken een beetje blijven wachten, enkel en alleen om de vischhandelaren wat in de maling te .nemen. Wachten is het parool, doch het'wegblijven van de markt en'het komen tegen één uur is hij duur te staan gekomen, want nu lieten de koopers hen zit ten met de aangevoerde visch. De visch- koopers konden toch niet meer venten of winkelen omstreeks twee of drie uur als alles afgeloopen was met verkoopen en in- koopen. Gelukkig is alles ordelijk verloopen, zoo dat geen politie-beambte behoefde in te grij pen. Toen dan ook het bestuur der visch. vereeniging 'naar het kantoor van den af slager ging, om de handeling der afzenders mede te deelen, werd eenparig besloten geen visch te koopen. Voorwaar een woord van dank aan den afslager, maar ook aan de voorvechters van deze beslissing. Wellicht is langs dezen weg te bereiken, dat de af gezonden auto's uit IJmuiden op tijd (ca. 11 uur) aan de markt zijn, iets wat heel goed kan en de kooplieden kunnen nog dien dag venten en verkoopen om wat te kunnen ver dienen DS VAN OOSTROM SOEDE REPATRIEERT. Naar wij vernemen zal ds. T. J. van Oostrom Soede, die van 1921 tot 1926 predikant was bij de Ned. Hervormde Gemeente alhier en daarna, benoemd werd tot. secretaris van de Indische Kerk, standplaats Ambon, binnen kort naar het vaderland zal terugkeeren. Ook kustbooten van de Vem in de vaart Invoering van een nieuw type gewenscht. Door de Vem zijn een viertal schepen uit de Haringhaven. gehaald met de bedoeling deze in de Tva.a.rt te brengen bij de reeds varende vloot, yan deze maatschappij,, aldus lezen wij in d.e !ljmuidei; Federatie. Een en ander zal wel .gevolg zijn van het feit dat deze reederij van uitsluitend groote booten althans de in dé vaart zijnde het over het. jaar 1934 niet slecht heeft gemaakt. De gemiddelde reis besomming, van de van deze reederij over 1934 in de vaart'zijnde, schepen lag een ietsje bo ven de f3000.wat haar onze meening ruim schoots voldoende is om de exploitatiekosten te dekken, zoo vervolgt het blad. Merkwaardig; is,- dat hierbij een tweetal kleinere booten zijn. Dit beteekent öf dat men bij de Vem zélfs voor dit soort schepen' deii moed nog niet verloren heeft, öf, dat men voor het in de vaart brengen hiervan zich ver plicht gevoelt tegenover den handel en dus tegenover het bedrijf als zoodanig in verband met de vischvoorziening. In het laatste geval zal men dan eigen reederijbedrijf als één geheel willen zién. Maar hoé het ook zij, het is in beide gevallen een verblijdend ver schijnsel. Christ.-Hist. Unie. Verkiezingsvergadering in het Vereenigingsgebouw. In het Vereenigingsgebouw Kalverstraat heeft gisteravond Mr. G. J. N. Schouwen burg uit Amsterdam gesproken in een open bare vergadering van de Christ. Hist. Unie, over het onderwerp: stemt Chr. Historisch De vergadering werd geopend door den heer J. Walthuis. Deze zeide, in zijn openings woord, dat de tijd waarin wij leven een tijd is waarin veel vertwijfeling is en menigeen zich de vraag stelt: waar gaan wij heen? De Christen heeft een houvast, en wil de Christ. beginselen ook in politiek doen door leven, omdat in een buiten de ordonnatiën Gods levende gemeenschap de samenleving vast moet loopen. Mr. Schouwenburg. Deze begon met iets te vertellen over het ontstaan van de Christ. Historische Unie. Indien men op een partij moet stemmen, dan moet men ook iets van zoo'n partij weten. Daarom bespreekt de heer Schouwenburg de geschiedenis der Unie, zooals die zich in 1907 heeft gevormd, na de samensmelting der verschillende Prot.-Christ. groepen. De grond beginselen die toen bij de samensmelting aanvaard werden, werden in het kort door den heer Schouwenburg besproken en toe gelicht. Hierna vestigde spr. de aandacht op de verantwoordelijkhied die rust op de schou ders van de kiezers. Toch, zegt spreker, zijn er velen die eertijds onverschillig hier tegen over stonden. Thans schijnt hier plotseling verandering in te zijn gekomen. Personen die zich vroeger nooit met de politiek be moeiden, zijn nu plotseling politiekers ge worden. Hierbij bepaalt spreker de hoorders bij de N.S.B. Deze noemt spreker een politieke sloopersoartij. Vervolgens spreekt den heer Schouwen burg over de Christ.-Dem. Unie. Snreker be treurt het dat er Prot.-Christ. kiezers zijn die zich. zooals de Chr..Dem. Unie, op zij paden hebben begeven. Sprekende over de linker partijen begint spreker over de S.D.A.P. in welker gelederen een Christen zich nooit thuis gevoelt. Even min kan een Christen zich thuis gevoelen bij de meer gematigden, dé liberale partij. Vervolgens staat spreker stil bij den ko menden verkiezingsdag. Hierbij herinnert hij eraan, dat de Christ.-Hist. Unie een verleden heeft en ofschoon op di'tverleden door tegen standers nog wel eens critiek wordt uitge bracht, erkent sprekér gaarne dat de partij ook fouten heeft, zooals andere, maar daar bij heeft de partij zich tot dusver getoond een rotsvaste partij te zijn waarom spreker dan ook met vol vertrouwen de aanwezigen opwekte, om 17 April hun stem uit te bren gen op de Chr.-Hist. Unie. Aan het einde der vergadering werden door eenigen der aanwezigen vragen aan spreker gesteld die door hem werden beant woord. VAN EIGENAAR VERANDERD. Twee inwoners van Velsen. die hun rijwiel hadden geplaatst in de Meervlietstraat kwa men even later tot de ontdekking, dat hun kafretjes verdwenen waren. Dezelfde ontdekking deed een inwoner van' Bloemendaal, die zijn rijwiel had geplaatst /oor een perceel in de Sparrenstraat. WINTERLEZING HOOGOVENSTATEN. Donderdagavond hield de vereeniging Hoog oven Staten voor haar kernleden haar vierde wiftterlezing in Casino. Spreker voor dezen avond was Mr. Stufkens over het onderwerp „De waarde van een eenige middelen tot ont wikkeling". MARKTPRIJZEN VAN VRIJDAG 12 APRIL. Tarbot per K.G. f 1.30—f 0.58. Griet per 50 K.G. f 42—f 21. Tongen per K.G. f 1.70—f 0.90. Kleine schol per 50 K.G. f 24f 12. Schar per 50 K.G. f 7.50—f 6. Kabeljauw per 125 K.G. f 38—f 35. Wijting per 50 K.G. f 6. Heilbot per K.G. f 0.80. BESOMMINGEN. Trawlers Johanna IJM. 107 30 manden f 590. MotorloggersKW 105 f 350, KW 62 f 420, KW 78 f 1350, KW 48 f 530. Stoombeuger: VI. 195 f 2000. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Zaterdagmarkt: Rotterdam IJm. 112, Vangst: 220 manden schelvisch, 130 manden braadschelvisch, 40 manden kleine braadschelvisch, 50 manden gul en leng, 30 .manden, wijting, 10 manden varia, 130 manden koolvisch. Totaal 610 man den, benevens 170 stijve kabeljouwen. WEER EEN N. S. B.-ER MISHANDELD Een bewoner van de Gerard Doustraat, lid van de N, S. B., is Donderdagmiddag, nabij •zijn-woning., vrij, ernstig mishandeld door een 15-tal communisten. VELSEN OPENBARE VERGADERING DER N. S. B.; Voor de N. S. B. trad Donderdagavond de iiistaanvoer der, dé heer Vlékke, voor de twee de rhaal in,onze; gemeente ditmaal in de bioscoop de Pont., Ook deze vergadering was druk bezocht. Na afloop van de rede van den spreker werd weer gebruik gemaakt van de gelegenheid tot het stellen van, vragen. TERUG UIT DE WERKVERSCHAFFING OM TE STEMMEN. Naar wij vernemen zullen de arbeiders uit onze gemeente die tewerk gesteld zijn bij de werkverschaffing, te Rollecate Woensdag 17 April des middags 3 uur in Velsen komen om in staat te worden 'gesteld, hun stemplicht te vervullen. Dén 23en April dus na de Pascheh vertrek ken zij weer. DE WERKLOOSHEID. J.l. Zaterdag waren aan de Gem. Arbeids beurs als. werkzoekende ingeschreven 422 bouwvakarbeiders, 350 metaalbewerkers, 35 kantoorbedienden, 23 huisbedienden, 37 hout- beperkers, 436 visschers, haven- en transport arbeiders, 681 losse en fabrieksarbeiders en 341 arbeiders in overige beroepen. Verder be neden den leeftijd van 18 jaar: 4 bouwvak arbeiders, 16 metaalbewerkers, 7 kantoorbe dienden, 2 visschers, 50 losse en fabrieksarbei ders en 10 in ovérige beroepen. Het totaal aantal ingeschreven werkzoeken den bedroeg derhalve 2420. BEVERWIJK RAADSVERGADERING. Onbewoonbaarverklaring en-gros. Toeslagen op de ziekenfondspre mies. De begrooting aangebo den. Het Roode Kruis in het debat. Geen gedelegeerde in het bestuur. Donderdagavond vergaderde de gemeente raad onder voorzitterschap van burgemeester H. J. J. Scholtens. Afwezig de heer W. de Groot. Benoemingen. Na vaststelling der notulen volgt de benoe ming van een leerares in koken, warenkennis en voedingsleer aan de Nijverheidsschool voor Meisjes. Benoemd wordt mej. C. Kaaskooper, thans tijdelijk aan de school verbonden. Tot leden der Streekplan-commissie worden benoemd de heer Mr. H. J. J. Scholtens, bur gemeester en K. Steijn, wethouder; tot plaats vervangende leden de heeren W. de Groot en C. Versteeg. Als opvolger van Dr. D. A. Boon wordt tot lid van de schoolcommissie benoemd de heer J. C. Boon Jr. Voor het dienstjaar 1935 worden de kohieren voor de hondenbelasting en voor de straatbe lasting vastgesteld. Een commissie, gevormd door de heeren Eijking, Brantjes en Versteeg onderzocht daar na de geloofsbrieven van het nieuwe raads lid, den heer A. L. van Groningen (s.d.a.p.), die den heer Joh. de Bruin zal opvolgen. De commissie adviseert tot toelating, waar toe wordt besloten. Daarna worden vastgesteld de voorschotten op de gemeentelijke vergoeding ex-art. 101 Ondanks IwAhoujMykwjtk "~l" mooie handen; Tsanaflocts (Adv. Ingez. Med.) der L. O.-wet 1920 over 1935 en de vergoeding (definitief) over 1931. De voorgestelde afwijking van de bepalin gen der winkelsluitingswet ten behoeve van de melkslijters, wordt met algemeene stemmen vastgesteld. Ten behoeve van de voortzetting der werk verschaffing stellen B. en W. voor hen een cre- diet te verleenen van f 20.000. Het voorstel van B. en W. wordt daarna met algemeene stemmen aangenomen. Het voorstel tot wijziging der gemeen schappelijke vleeschkeuringsverordennig in den keuringskring „Beverwijk" wordt aange nomen, evenals het voorstel tot het treffen van een gemeenschappelijke regeling met de gemeente Haarlem omtrent toelating van leer lingen van voorbereidend hooger- en middel baar onderwijs. Opruiming van krotwoningen. Daarna komt het voorstel aan de orde, om over te gaan tot het onbewoonbaar verklaren van 21 woningen aan den Hoflanderweg, Hob- bestfaat en Heemskerkerweg. Van de eigena ren dezer perceelen zijn adressen ingekomen, met verzoek niet tot dezen ingrijpenden maat regel over te gaan. Ook van drie huurders was een dergelijk verzoek ingekomen. De heer E ij k i n g herinnert er aan, dat aan de woningen van den heer Bol eenige ja ren geleden nog belangrijke verbeteringen zijn aangebracht. Ook met het oog op het feit, dat de bew/iers duurdere huizen zullen moeten betrekken en de eigenaar door dit besluit ge ruïneerd zou worden, wil spr. voorstellen de voordracht aan te houden en althans te wach ten met de woningen aan den Noordkant van den Hoflanderweg. Het voorstel van den heer Eyking wordt met 1 tegen 11 stemmen verworpen. De voordracht van B. en W. wordt met alge meene stemmen aangenomen. Na een besloten zitting wordt het voorstel van B. en W. om een bijdrage van f 837.30 te verleenen aan het plaatselijk crisiscomité voor bijzondere hulp aan werkloozen (z.g.n. B-steun) met algemeene stemmen aange nomen. Toeslag op ziekenfondspremies. Vervolgens wordt overgegaan tot nadere be handeling van het voorstel van B. en W. om trent het verleenen van toeslagen op door on- en minvermogenden te betalen ziekenfonds premies, met het daaromtrent door de raads commissie ad-hoc uitgebracht rapport. De voorzitter deelt mede, dat B. en W. geen bezwaar hebben tegen de aanvulling, zooals de commissie dat wil. De regeling wordt op proef voor een half jaar ingevoerd. Voor personen, die bedankt hebben voor het zie kenfonds is de regeling met de fondsen ge troffen, waarbij de terugkeer voor hen moge lijk wordt, zonder dat zij voor den achterstand tijdens,hun werkloosheid zullen wprden aan gesproken. De voordracht wordt met 102 stemmen aangenomen. (Tegen mevr. T. KempHaan en de heer J. Visser). B. en W. bieden vervolgens de gemeente- begrooting voor 1935 aan. Zij wordt in han den gesteld van de financieele commissie voor dit doel aangevuld door de heeren C. Versteeg en mevr. KempHaan. De heer Eijking, die aanvankelijk was voorgesteld vei'zoekt om gezondheidsredenen van deze opdracht ontheven te worden.. Spr. vestigde er tevens de aandacht op, dat de heer A. L. van Groningen die eveneens was voorgedragen, nog geen zitting in een com. missie kon nemen, omdat hij nog niet be- eedigd is als lid van den raad. De gemeente en het Roode Kruis. Tenslotte kwam in behandeling; het af wijzend prae-advies van B. en W. over het voorstel van den heer J. Visser, om een ge delegeerde te benoemen in het bestuur van de plaatselijke afdeeling van het Roode Kruis Ziekenhuis. De heer Visser is er van overtuigd, dat de raad zijn voorstel zal verwerpen, maar toch wil spr. zijn verdediging aan de open bare meening prijsgeven. Spreker was namelijk tot de ontdekking gekomen, dat de „Loge" invloed op de ge meente-politiek uitoefent. Dat vindt spr. in 't nadeel der gemeente. Oud-wethouder Gor ter heeft ook ervaren dat de „Loge" dien invloed bezat. Reeds heeft een Loge-lid spr. te kennen gegeven, dat zijn voorstel met slechts twee stemmen vóór zou worden verworpen. De heer Visser heeft echter meer respect voor een tegenstander, dien hij op geestelijk ter rein in het openbaar kan bestrijden, dan voor het „achter-de-schermen-werken" van de Loge. De R.K. Staatspartij was zelfs bevreesd, dat spr. een succesje beoogde in verband met het naderen van de verkiezingen, maar dat „lapt spr. aan z'n laars", want de kiezers zullen straks moeten beslissen. Spr. releveert vervolgens de stichting van het ziekenhuis en hij betreurt het, dat men. schen uit de volksklasse angstvallig uit de afdeeling worden geweerd en natuurlijk eveneens uit bestuur en commissies. De ge meente heeft er wel degelijk belang bij, dat een afgevaardigde uit den raad in het be stuur van het Roode Kruis zitteng neemt. Spr. begrijpt niet, waarom men zoo'n lid zou willen weren. Men heeft ook wel gezegd, dat het er om te doen is om een relletje te veroorzaken, maar dat zijn „kwade tongen". „Die zijn er in Beverwijk niet!" zegt de voorzitter. Met de actie buiten den raad heeft de heer Visser volgens zijn nadrukkelijke verklaring niets te maken. Het voorstel is slechts ge daan uit een gemeentebelang. De heer W e 1 a g e n verklaart, dat hij van het betoog van den heer Visser geen cent wijzer is geworden. Spr. vraagt zich af, waarom al die drukte in den raad noodig is. De leden kunnen inzage van de boeken krij gen. De heer E ij k i n g fulmineert tegen den heer Welagen en tegen het feit. dat de pen ningmeester een salaris van f 2000 toucheer de. „Wanneer dat dan allemaal niet waar is, wat het comité beweert, dan moeten ze het heele comité maar in Haarlem achter slot en grendel zetten", roept hij uit. Maar als het waar is, dan noemt spr. het schaam teloos, om dergelijke dingen te doen. Men schijnt bevreesd te zijn om maatregelen te nemen. Spr. heeft ervaren, dat de R.K. Staatspartij de Loge steunt. Dat vindt spr. verschrikkelijk. De heer Eijking windt zich daarover op en dwaalt af naar vroegere wet houdersbenoemingen. De voorzitter hamert voortdurend. Mevr. K e m pH aan betoogt, dat het in het belang van het Roode Kruis is, wanneer een afgevaardigde van de gemeente in het bestuur zitting neemt. Het bestuur had zelf met dit voorstel moeten komen. De voorzitter zegt, dat het contract opnieuw bestudeerd is en zeker zijn toen punten ontmoet, die uit een oogpunt van gemeentebelang beter anders hadden kun nen zijn. Het contract lijkt in dit opzicht wel wat op het gas.contract met Heems kerk. Spr. zal het ten alle tijde uit den booze achten om het bestuur van het Roode Kruis in te enten met politieke smetstof. De ge meente heeft zich slechts af te vragen, of het Roode Kruis zijn verplichtingen tegenover de gemeente nakomt. En dat dit niet-gebeurt is nimmer gebleken. Wanneer de gemeente garant was, zooals bij den bouw van het Witte Kruis-gebouw, zou de zaak anders staan. Zelfs al zou het Roode Kruis gevraagd hebben om een afgevaardigde van de ge meente. dan zou de houding van B. en W. niet anders Zijn. Het college heeft de zaak objectief bezien. „Wij hebben zorgen genoeg en wel wat an ders te doen dan gesubsidieerde vereenigin- gen te controleeren", zegt de voorzitter en hij beveelt het voorstel van B. en W. ter aan neming aan. De heer E ij k i n g dringt er nogmaal op aan, om van het recht tot het aanwijzen van een gedelegeerde gebruik te maken. Ook de heer Visser breekt voor zijn voorstel nog een nieuwe lans. Na langdurige discussies wordt een voor stel van mevr. KempHaan, om den heer Visser als gedelegeerde van de gemeente, in het bestuur van het Roode Kruis aan te wijzen met 3 tegen 8 stemmen verwor pen. Met dezelfde stemverhouding (83) wordt het afwijzend prae-advies van B. en W. aan genomen. Tegen stemmen mevr. KempHaan en de heeren Eijking en Visser. Eenige ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. VOLKSVOORDRACHT MAATSCHAPPIJ TOT NUT VAN 'T ALGEMEEN. De maatschappij tot Nut van 't Algemeen hield Donderdag in het Kennemer Theater een „Japansche avond", waarop Gerard Pilger sprak over het onderwerp „Japan van vroeger en nu". Na een inleidend woord van den heer J. Teer was het woord aan Gerard Pilger. die op interessante wijze zijn bevindingen, opgedaan in zijn vijfjarig verblijf in Japan, wist te schetsen. Chronische Verkoudheid. Binnen enkele uren verlicht. Karsote Inhalatie Middel is een nieuw preparaat, dat chronische of hardnekkige verkoudheden binnen 24 uur verdrijft. Spren kel-enkele druppels Karsote op een. zakdoek én. snuif dan goed op.. De aangenamè, des- infecteerende damp verspreidt zich nu in Uw ademhalingsorganen waar bacteriën van ver koudheid of griep onmiddellijk vernietigd worden. Uw neus wordt weer geopend, vast zittend slijm komt los, ge kunt weer onbelem merd ademen. is verkrijgbaar bij apothekers en drogisten a ƒ0.90 per flacon (zakformaat) en ƒ1.35 per flacon (2 x de kleine maat),- omzetbelasting inbegrepen. (Adv. Ingez. Med.) HILLEGOM RAADSVERGADERING Donderdagmiddag vergaderde de raad on der voorzitterschap van den burgemeester. Af wezig waren de heeren de Wreede, Goemans, van Deursen, Jansen. Er is één vacature (Kerkhof). Winkelsluiting'. (De bestaande- verordening moet opnieuw worden vastgesteld.) Wethouder Vermeer is op principieele en sociale gronden tegen het openstellen van winkels op Zondag. Hij wordt hierbij gesteund door den heer Carlier. De heer Mathot stelt voor, gesteund door de heeren Meskers en Loerakker, opening op Zondag van winkels toe te staan, indien St.- Nicolaas valt op Maandag en Dinsdag. Allereerst komt het artikel in stemming, geredigeerd door B. en W. (openstelling van den Zondag vóór St,-Nicolaas). Hierover sta ken de stemmen. Het voorstel-Vermeer (geen openstelling), wordt verworpen. Het voorstel-Mathöt wordt aangenomen. Waar voor 15 April geen raadsvergadering meer wordt gehouden zal de burgemeester de wet naslaan of het staken der stemmen over het eerste voorstel genegeerd kan worden. De geheele verordening wordt aangeno men. Voorgesteld wordt een wijziging van de hef fing van schoolgeld voor de openbare school. Uit de toelichting van den burgemeester blijkt dat de heffing per kind lager is ge worden doch dat daarbij de reductie voov meer kinderen uit één gezin is komen te ver vallen. Verschillende heeren zijn het hiermede niefc eens. De burgemeester stelt daarop voor de reductie weder in de verordening op te ne men. waarna deze met algemeene stemmen wordt goedgekeurd. Gedeputeerde Staten hebben geordineerd de door den raad aangenomen verlaging op gebouwde eigendommen te verhoogen van 1: 1.02 op f 1,14 per strekkende meter. De heeren zijn hierover niet te spreken, waarop wethouder Vermeer opmerkt dat men blijde mag zijn dat het oude peil van f 1,50 niet moet worden gehandhaafd. De leden nemen, hoewel niet van harte, de verordening aan. Tot onderwijzeres aan de openbare lagere school wordt benoemd mej. M. H. Brons te Rotterdam. Indertijd is de regeling over den schoolarten dienst met de andere gemeenten door Hille- gom en Noordwijk opgezegd. De burgemeester deelt mede dat intusschen met de andere gemeenten volledige overeenstemming is be reikt en nu besloten is dezen dienst ondanks de slechte tijden te continueeren. Dé be- grootihg wordt goedgekeurd. Het voorstel om geen wijziging te brengen in het maximum-aantal verloven A dei- Drankwet wordt met algemeene stemmen aangenomen. In een vorige vergadering is aangehouden een voorstel tot opschorting van het besluit inzake de maximum-snelheid op Weerestein. De stemmen staken opnieuw. Zoodat de maximum-snelheid op dit gedeel te van den straatweg gehandhaafd blijft op 25 K.M. De burgemeester deelt mede dat van regee- ringswege bepaald is dat de salarissei; der politie verlaagd moeten worden en wel als volgt: Inspecteur van f 2100 tot f 2600; hoofdagent van f 18Q0 tot f 2000 en agenten van f 1350 tot f 1750. Bovendien moet het corps met 2 agenten 2e klasse worden uitge breid. Het college van B. en W. wenscht zich hierbij niet neder te leggen en zal in den Haag hierover onderhandelen, naar men hoopt met succes. De salarisverlaging houdt geen verband met de uitbreiding. Ook de leden van den raad zijn het hier mede niet eens en men wenscht geen uitbrei ding. Gewezen wordt op het feit dat een politieman behoorlijk moet worden ge salarieerd om omkooping e/ dergelijke te ver mijden. De wethouders-salarissen zijn door Ged. Staten verlaagd van f 1250 tot f 800 hetgeen volgens mededeeling van den burgemeester nog een uitzondering is, gezien de vele werk zaamheden; anders waren zij teruggebracht tot f 700. Het presentie-geld van de raadsleden be draagt" voortaan f 3 per zitting; voor leden der stembureaux is dit teruggebracht van f 10 op f 4, terwijl geen koffie of brood meer van gemeentewege mag worden verstrekt. Onder applaus verklaart de heer Loerakker dat men hiermede niet accoord gaat. De werkzaamheden der wethouders zijn in dezen tijd zoovele dat men alle. respect moet heb ben voor hun préstaties en wenscht handha ving der oude regeling. Men kan van boven af wel alles decreteeren. De heer Fijma stelt voor dat de heer Loerak ker als oudste raadslid mede naar den Haag gaat om een en ander te bepleiten. De burgemeester verwacht hiervan weinig heil. De burgemeester deelt mede dat het hem gelukt is des 4 3/4 pot. leening van Patrimo nium ad f 81,500 te converteeren in een van 4 pet. hetgeen wordt goedgekeurd. In de rondvraag wordt ernstig geklaagd over het groot aantal losloopende honden, die tuinen vernielen. Breedvoerig wordt gesproken over de schan delijke vernieling der fraaie Van den Ende laan door het rooien der iepen die aan de ïepenziekte lijdfen. De heer Van Lierop bepleit een tijdelijke uitbreiding der verlichting langs den Rijks straatweg hoofdzakelijk bij de Steenfabrieken op de Haarlemmerstraat. De burgemeester antwoordt dat de financiën geen tijdelijke maatregelen toestaan. Op verzoek van den heer Spilker zal het aantal stembureaux bij de volgende verkiezing met. één worden uitgebreid. De heer Van Lierop klaagt over de ontsie rende biljetten der tramwegmaatschappij in zake de reisbiljetten op de palen dier maat schappij. Geantwoord wordt dat de maatschappij is gesommeerd deze binnen twee weken te doen verwijderen terwijl proces-verbaal is op gemaakt omdat geen vergunning was aange vraagd. BLOEMENDAAL VOORDRACHTAVOND RITA NAUTA Vrijdag as, zal Rita Nauta met haar leer lingen een openbare dansles geven in Hotel Duin en Daal. HAARLEMMERLIEDE BURGERLIJKE STAND. Overleden: Sjieuke Bakker, oud 59 jaren, echtgenoote van C. van der Meij. BENNEBROEK BURGERLIJKE STAND. Bevallen: A. Vermeulen, geb.. van Beek, een HAARLEMMERMEER ANTIREV. BONDSKIESVEREENIGING Door de antirev. Bondskiesvereeniging „Haarlemmermeer" zal op Zaterdag 13 April a.s. in de Beurs te Hoofddorp een openbare vergadering worden gehouden, waarin als sprekers zullen optreden de .heer Chr. v. d. Heuvel, Lid van de Tweede Kamer met het onderwerp: „Een strijd op vele fronten" en Mr. A. Bruch. Lid van Ged, Staten van Noord holland, met het onderwerp: „Provinciale Po litiek". De afdeeling Haarlemmermeer der N.S.B. en C.D.U. zijn tot debat uitgenoodigd. GRAANBEURS Op de Donderdag te Hoofddorp gehouden Graanbeurs was de aanvoer als volgt: Rogge 7.50; Gerst (chevalier) en Winter gerst 5.50; Haver, Paardeboonenen Kanariezaad 6.50; Duiveboonen 8.25; Bruine boonen 11.75; Groene erwten 9.50; Vale erwten en Blauwmaanzaad 14.50; Geel mosterd en Karwijzaad 18. Alles per 100 K.G. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: J. van OeverenScheijgrond. z.; M. BlomBuis, z.; T. N. v. d. Meer—Clement, z.; G. de Heij—Scheunhage, d,M. van Groe ningenvan Es, dochter: W. de Jong Grauwelman, z.: M. Werkhoven—Dijksman, z.; J. H. W. v. d. PuttenKampkes, z.; S. de Snaijervan Emden, d. Ondertrouwd: J. H. Verbruggen en M. M. M, Baars. Getrouwd: S. H. Brust en C. E. Arentsen; M. J. Verbeek en H. T. Roosendaal; H. den Hol lander en W. Verbeek. Overleden: Cornelis Bus. 63 j., gehuwd met J. Bon; Jacoba Cornelia, 1 dag, dochter van N. A. de Heij en G. Scheunhage.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 11