DE BILT VRIJDAG 12 APRIL 1935 HAARLEMS DAGBLAD 2 Slachtoffers der Leeuwerik ter aarde besteld. AMSTERDAM, 11 April (V. D.) Vanmiddag heeft op de begraafplaats Zorgvlied aan den Amsteldijk de droeve plechtigheid plaats ge had van de ter aarde bestelling van de vijf onigi^omen leden van de" bemanning van het K.L.M.-toestel Leeuwerik, dat Zaterdag jl. op zoo tragische wijze is verongelukt bij Brilon. Reeds ver voor den aanvang van de be grafenis heerschte op het anders zoo stille Zorgvlied grootte drukte. Auto's rijden af en aan. Honderden wa ren naar het kerkhof gekomen om de laat ste eer. te bewijzen aan dë- manhen van de Leeuwerik, die gevallen, zijn bij het vervullen van hun plicht. Bé politie"'had' voor een sterke afzetting gezorgd. Het was gpur .en koud op de.begraafplaats. Om het graf, .dat zich bevindt op het nieuwe gedeelte, van het kerkhof- was een enorme bloemenschat opgesteld. Er waren tientallen kransen. In de omgeving van het graf was een groo te hoeveelheid h^ gemaakt,-die het mogelijk maakten de redevoeringen te vol gen. Om ruim een uur -kwam de F 22, de Lap land, die laag over. de begraafplaats vloog om, teen laatsten'groet, te brengen. Tegen kwart over één arriveerden de eer- #te rouwauto's. Aanwezig waren de heeren A. Plesman, di recteur der K.L.M., E. Enthoven, voorzitter van den raad van bestuur, van de K.L.I.M., wethouder J. ter Haar, mr. Smeenge, H. C. E. van Ede van der Pais, waarnemend direc teur van den luchtvaartdienst, als vertegen woordiger van den minister Waterstaat, die tevens den directeur van den Luchtvaart dienst vertegenwoordigde, de directeur van P.T.T, was vertegenwoordigd door den alg. secr. mr. J. F. van Royen en de heer W. R. van Goor. Voorts waren talrijke collega's van de om gekomen vliegs en vele leden van het perso neel der K.L.M. diensten aanwezig. Rede van den heer Plesman. In de eerste plaats heeft de directeur, de heer A. Plesman, namens de K.L.M. een laat sten groet aan zijn gevallen mannen ge bracht. Vrienden, zeide de directeur wanneer wij zoo straks aan den schoot der aarde toe- vertrouwen deze vijf jonge luchtvaarde'rs, dan gaan onze gedachten uit naar de beidé passagiers, die daar bij Brilon het leven lie ten. Ons hart is vervuld met weemoed en als we straks huiswaarts gaan is er voor altijd plaats in,ons hart voor hen allen, die het le ven verloren, opengehouden. Allen die gevallen zijn, zij hadden geen vrees, alleen de vreeze des Heeren en naar Hem zijn hun gedachten gegaan in hun laat ste stonde. Hun taak hier is geëindigd Dit ongeluk heeft ons weer geleerd, dat wat menschen maken en organiseeren nooit on feilbaar is. Maar de ontwikkeling gaat voort. Wat nu niet kam zal binnenkort regel zijn, dank zij de wetenschap en de .techniek. Wij hopen dan ook dat het offer van deze men schen niet tevergeefs is geweest. Een zwaar offer, een bewijs van de gevaren tegenover den velen zonneschijn, dien de vlie gers ook hebben. Uw kameraden zetten even wel uw schoone werk- rustig voort! Soer, Prillwitz, Weiman, Klein, Wingelaar, gij hebt u in uw leven geheel gegeven.- Ik dank u voor uw groote gaven en uw toewij ding. ,yo.o£vuV .nabestaanden moge het,een troosfazijir 'em-berüstipg geven,, dat- -gij<uw. werk met. zooveel liefde verricht hebt. Gij. waart één'tri.uw arbeid,, gij'zijt'ook in den dood ver- eenigd.en. zult.'tezamen rusten.,... Rust in vrede.;k .- Diep ontroerd"' hoorde men deze woorden aam- - De heer E. Enthoven, voorzitter van den raad van bestuur der K. N. I. L. M. herdacht speciaal de heer Prillwitz. Van hem kan ge tuigd worden dat hij een welbesteed leven heeft gehad, een leven dat geheel in dienst stond van de hooge taak, die hij op zich had genomen, een taak die voor hem een vervul ling van zijn leven was geworden. De derde spreker was de heer J. ter Haar, wethouder der gemeente Amsterdam, die sprak namens het gemeentebestuur. In deze plechtige ure, bij het stoffelijk overschot van de vijf jonge, omgekomen K.L.M.-mannen, wil ik getuigen, aldus sp., van de groote waar deering en de bewondering, die het gemeente bestuur steeds heeft gekoesterd voor het prachtige werk der K. L. M.; voor het werk ook van piloten, mecaniciens en marconisten Weest overtuigd, zoo eindigde de heer Ter Haar, van de waarachtige deelneming van het Amsterdamsehe Gemeentebestuur. De Burgemeester van Nieuwer Amstel, Mr. Haspels, zeide dat zijn geheele gemeente innig medeleeft met het tragisch lot van hen, die omgekomen zijn bij het verongelukken van de „Leeuwerik". Vervolgens sprak de heer Eggink, burge meester van Havelte de geboorteplaats van Soer. De Burgemeester sprak mede namens den Commissaris der Koningin in Drente. Tragisch en vreeselijk, zoo zeide hij, was de ramp, die zeven menschenlevens kostte.Onder hen was een stoex-e trouwe Drent, Soer. Drente weet dat hij zijn leven aan zijn plicht heeft opgeofferd. Tot in lengte van dagen zullen de Drentenaren hem dankbaar ge denken. Vervolgens voerde de heer Stemerding, wethouder van Rotterdam het woord en gaf namens het gemeentebestuur uiting aan de droefheid en het medegevoel in dit vreeselijke gebeuren. Mr. Harm Smeenge lid van de Eerste Ka mer, herdacht Soer als Drentenaar. Een slotwoord sprak daarop Ds. Konings bergen. Als Evangelieprediker, zoo zeide hij, ben ik in uw midden om een woord van hart tot hart te spreken. Wij kunnen niet spreken van het waarom van de groote droefheid, die thans in onze hai'ten is. Woorden van troost kunnen wij niet spreken, slechts God kan ti'oost bi'engen in deze moeilijke en zware uren. Het orgel deed hierop het slotkoor uit de Matthaus Passion van Bach hooren. Hierop werden de vijf kisten, welke bedekt waren met witte seringen en aronskelken, naai* buiten gedragen, en vervolgens ging het grafwaarts onder de tonen van het orgel, dat „Ases Tod" ten gehoore bracht, welker klanken door middel van de luidspre kers ver werden uitgedragen. De kisten met de stoffelijke hulsels van P. Soer, E. A. J. Prillwitz, P. Weiman, H. Winge laar en Th. van der Klein werden vervolgens op het door balken afgedekte graf geplaatst, waarna mevrouw Soer als eerste der familie leden bloemen over de lijkbaren strooide. In den kouden wind, die in felle vlagen over de open vlakte blies, schaarden zich de familie leden rondom de groeve. Kransen werden i aangedragen, waarmede het graf en de kis ten langzamerhand geheel aan het oog weiden onttrokken. De Burgemeester van -Nieuwer Amstel Mr. Haspels, sprak daarna, hoewel hij zelf niet tot- de familieleden behoorde, namens hen eenige woorden v rok. Tenslot-i - kapelaan Van der Klein uit Bever\ noer van den omgekomen radiotelegiv gebeden uit, welke deel uitmaken van de oeaaidingsplechtigheid. De teraardebestelling van den heer Briel. Zeer veel belangstellenden zijn getuige ge weest van de teraardebestelling van het stof felijk overschot van den heer Briel op het Protestantsche kerkhof „De Bieberg" te Gin- neken. Op Ginneken's grondgebied heeft de burge feester van Ginneken de heer Jhr. mr. F. Ser- raris een krans namens de gemeente aan den lijkwagen gehecht. Hierna arriveerde de stoet te Ginneken alwaar directeur en hoofdper soneel van de A.K.U. en vele andere belang stellenden aanwezig waren. Op het kerkhof waren nog verschillende autoriteiten. Toen de kist langzaam in de groeve was neergedaald, trad als eerste spreker ds. Ter Haar Romerey naar voren. Spr. voegde mevr. Briel en hai'e kinderen woorden van troost toe en noemde den overledene een stoe- i"en werker, die een voorbeeld voor allen was. De heer Stoelemeijer voerde het woord na mens het bestuur der H. K. I., de directie der maatschappij en zuster fabrieken. Hij sprak woorden van dank voor de toewijding en de kennis van den overledene voor de zaak. Hij noemde den heer Briel een voorbeeld voor zijn collega's. Tenslotte spraken nog de heer Andries, namens de Verkoopcentrale, de heer Pauw, namens de K.L.M,, de heer Eggelte, een vriend van den overledene, waarna de zoon van. den heer Briel allen dank bracht voor de betoonde belangstelling. HET TOONEEL. HAARLEM'S TOONEEL VARIA. DE METEOOR. Dinsdag zagen wij Dolle Hans op de plan ken van den Schouwburg aan den Jansweg, gisteren verscheen er zijn- Javaansche twee lingbroer, luitenant Arpa. De handeling van Fabricius' De Meteoor dat hier ongeveer 15 jaar -geleden voor het eerst door Het Schouwtooneel met Jan Musch in de titelrol werd gespeeld, loopt in de eerste twee bedrijven vrij wel parallel aan die van Dolle Hans. Ook in dit stuk een majoor, die sterk tegen Inlandsche officieren is gepor teerd, een jonge getrouwde vi'ouw, die de jeugd-liefde is geweest van den luitenant van het andere ras, een expeditie tegen een onafhankelijk vorst en de., insubordinatie van den Inlandschen officier tegen den majoor aan. het slot van. het. jtweede be-, drijf. „i Pas in de derde act.e voert Fabricius de handeling' op een ander spoor en vindt hij gelegenheid in een krijgsraadszitting »ijn talenten als tooneeischrijver overtuigend te toónen. Arpa. komt er beter af. dan Dolle Hans, want het is aan het slot wel zeker, dat dank zij de getuigenis van de vrouw de Javaansche officier niet tot den kogel zal worden veroordeeld. Fabricius neemt het In De Meteoor evenals in Dólle Hans niet al te nauw met de waarschijnlijkheid. Ik heb zeven jaar lang in Indië geleefd in hetzelfde soort milieu, dat Fabi'icius in dit Indische drama schildert en mêen dus wel tot oordeelen be voegd te zijn. Ik durf -verklaren, dat het dramatisch conflict, zooals Fabricius dat in De Meteoor geeft, ondenkbaar is en de toe standen, zooals hij die beschrijft, onmoge lijk zijn. Ik wil hier eenige voorbeelden noemen. Arpa is natuurlijk van hooge geboorte; anders toch zou hij geen officier zijn gewor den. Hij is bovendien geparenteerd aan een Inlandsch vorst, met wien ons gouvernement waarschijnlijk oorlog zal gaan voeren. Nu wil Fabricius 't doen voorkomen, alsof Arpa aan die expeditie tegen het land, waar hij ge boren is en als kind heeft gespeeld, zou wor den toegevoegd en dat nog wel, zonder dat men zich eerst omtrent de gezindheid van den jongeman heeft vergewist. Dit is een cardinale fout. Maar nu komt het ergste: de majoor Stoutenbergh laat zich aan een of ficierstafel in het bijzijn van Arpa op denigreerende wijze uit over Inlandsche offi cieren en dat nota bene nog wel in het bij zijn van den kolonel, die voor Arpa een warme sympathie koestert. Arpa staat op en verlaat op demonstratieve wijze het gezelschap. Een hoofdofficier,* die zich zoo ontactvol in Indië gedroeg, zou niet lang meer in het Indische leger blijven. De kolonel in dit stuk vindt het zelfs niet eens nóodig den majoor een ernstige reprimande te geven over zijn verregaande onvoorzichtigheid, en hij stelt onder zulke omstandigheden zelfs Arpa onder de bevelen van den majoor. Zoo ezelachtig dom zou geen enkele kolonel in Indië ooit handelen, maar Fabricius had dit noodig voor zijn pakkende scène in II en bekommerde zich dus niet om de waarschijnlijkheid. Maar tooneeischrijver toont Fabricius zich ook in De Meteoor, althans in de tweede helft van dit stuk. Het zal wel om de vele pakkende speel- scènes geweest zijn en om het militaire mi lieu, waarin de heeren Roza en Holt-slag zelf oud-militairen zich voelen als visschen in het water, dat de vereeniging Varia uit IJmuiden De Meteoor op haar repertoire heeft genomen en hier gisteren in'den kring van Haarlem's Tooneel heeft gespeeld. Toch blijkt zoo'n militair stuk altijd een min of meer gewaagd experiment. Ér waren daar onder die Indische officieren gisteren ette lijken, die zich in hun uniform blijkbaar erg vreemd voelden en meer deden denken aan de beroemde schutters van Speenhoff dan aan officieren van het Indische leger. Maar S. P, Roza en A. H. Holtslag waren wel volkomen militair, ondanks de allerminst fraaie uniformen, die Serné hun geleverd had. Roza was een gemoedelijke, humane kolonel, die vooral uitblonk als voorzitter van den krijgsraad uitstekend was dat van hem Holslag was een markante majoor en tevens volkomen de koudbloedige, beheersch- te figuur, die hij moest zijn. Ven-eweg de beste echter was L. W. Boe ree, die als Arpa een zijner mooiste rollen speelde. De uniform zat hem als het aan het lijf gegoten en hij toonde gisteren met zijn soepel spel, dat hij een der weinige jeunes premiers is, die het dilettanten-too- NIEUWE MODELLEN COSTUMES JAPONNEN MANTELS Wij hebben in zwarte Mantels ook zeer groote maten voorradig WEILL ZOON BARTELJORISSTRAAT (Adv. Ingez. MedJ neel in Nederland rijk is. Misschien was zijn spel voor een Eilander nog wat te levendig, maar het tooneel stelt zooals Musch mij eens naar aanleiding van deze rol terecht zeide zijn eischen en Boeree gaf in ieder geval dezen officier met zijn geladen harts tocht sterk bedwongen, met groote distinctie, prachtig ja dat woord is niet te sterk van'plastiek, en Opsterscli van uitbeelding. Een kranige prestatie hoe mooi was o.a. zijn uiterlijk onbewogen maar toch sterk suggestieve houding voor den krijgsraad waarop Boeree trotsch kan zijn. Zeer goed was ook Jack Roza als het zoon tje van den gouverneur-generaal, verwend, maar ridderlijk, met prettig elan, en ook volkomen officier. En de heer D, J. Bais maakte van Jacob, den sergeant-majoor,' weer een' aardig type. Mevrouw Roza-Peek had de eenige vrou wenrol in dit soldatenstuk. In het begin was zij nog wat mat, maar zij trof mij door haar gevoelig,ingehouden en mooi spel voor den krijgsraad. Hoe licht zou zij door een te theatrale, houding hier alles hebben kunnen bederven. Zij heeft Fabricius een grooten dienst bewezen door de rol zoo volkomen van binnen uit min of meer gedempt zelfs te spelen. Trouwens heel die krijgsraadszit ting was een uitstekend stukje regie van den heer A. P. Roza. Varia heeft hier met De Meteoor een flink succes behaald ien vooral aan het slot was de huldiging van-de spelers door het publiek heel hartelijk, ja 'zelfs warm van toon. J. B. SCHUIL. meldt: Hoogste barometerstand 762.7 m.M. te Isafjord. Laagste barometerstand 738.8 m.M. te Röst, ..T-fS.eW r'o> wtaèwJ r. en voorspelt: Zwakken tot matigen veranderlijken wind. Later uit Noordelijke richtingen.Zwaar be wolkt tot betrokken.- Later opklarend. Regen buien. Weinig verandering in temperatuur. Geseind heden om 10.20 uur aan alle pos ten: „Attentiesein neer". Uit het Buitenland Noorderwind en koel, bewolkt weer venvacht. De depressie in het' Nooi-dert' vult geleide lijk op, zoodat de storm afnemend is. Een uitlooper van de zwake depressie op den Oceaan kwam gisteravond uit het Zuidwesten over Spanje naar het Noordoosten en ligt thans over Brittanje. De warme luchtstroom aan haar Zuidzijde doet zich bemerken aan tempueraturen tot 9 graden boven noivnaal in het Rhóriedal en aan hooge temperaturen in de Alpen. De hooggelegen stations aldaar melden heftige stormen uit Zuidwest. In het Westen en in Duitschland.werd het iets kou der. In onze Omgeving nam de wind af tot zwak en van veranderlijke richting. Het arctische gebied van hooge drukking over Groenland met temperaturen van min. 30 graden aan de Oostkust verandert niets. In het Zuidwesten stijgt de barometer na het passeeren van het minimum sterk. Het is te verwachten dat de ten Zuiden of Oosten van ons passeerende depressie den wind naar Noord zal doen draaien met koel en bewolkt weer. een boi'd van de, A.R.-partijuit den-grond trókken eii meenamen. De aangehoudene zijn door den Commissa ris van Politie gehoord, waarna zij op vrije voeten worden gesteld. Ook te Aerdenhout was dit het geval. ZANDVOORT BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 12 April. Ondertrouwd 11 April: B. C. Fonteijne en A. A. Sinink; J. J. Delfos en T. J. Roggeveen; J. E. Kruiswijk en K. M. den Hartogh; C. Smits en P. J. Schous; Getrouwd 11 April: M, A. Kaub en E. J. Smits; J. Kempen en S. M. Landstra; G. v. d. Pijpekamp en P. Vlot. Bevallen 9 April: L. Wijtvlietden Dekker, d.; 10 April: J. RepkoKruijff, d. Overleden 9 April: H. A. L. Beuns, 69 j„ Spruit en Boschstraat: 10 April: C. J. Vlugt. 64, j., 't Krom; J. F. Dodenhuis, 86 j., Voor uitgangstraat; R., 19 d., z. v. H. L. van Eer den, Bandoengstraat; H. van Meursvan Rossum, 84 j., Brouwersvaart; C. Roeland- Mes, 55 j., Celebesstraat; W. C. van Leersum— Fremij, 82 j., Reitzstraat. BLOEMENDAAL ALE WAARSCHUWEN NIET HELPT Door de politie is proces-verbaal opgemaakt tegen verschillende personen, die zich schul dig maakten aan het onafgesloten op of aan den openbaren weg plaatsen van vuilnis emmers, waarvoor reeds door de politie ge waarschuwd was. VERNIELING VAN VERKIEZINGS BORDEN. Hedennacht plm. 1 uur zijn door de po litie aanugheouden twee leden van de N.S.B., die in een tuin aan den Zuiöer-Stationsweg HET CONFLICT OVER DE STEENEN. De Regeeringspex'sdienst zendt ons de vol gende mededeeling: In het Volk van Zaterdag 30 Maart jl. komt een bericht voor omtrent een conflict tus- schen de wethouders en den burgemeester van Zandvoort inzake een gehouden aanbe steding van steen. Aan het slot van dat be richt wordt gezegd: ..De burgemeester heeft nu een brief aan de Kroon gestuurd met het verzoek om vernietiging van het meerder heidsbesluit. Daar echter de termijn voor schorsing of vernietiging verstreken is, moet het besluit van den wethouder" uitgevoerd worden". Naar aanleiding daarvan wordt van regee- ringswege op-gemerkt, dat de. conclusie in den laatsten volzin hierboven aangehaald juist zou zijn, ware het niet dat zich met betrekking tot bedoeld besluit omstandig heden voordoen, waardoor de zaak in een bij zonder licht is komen te staan. Ged. Staten van Noord-Holland hebben namelijk overeenkomstig het inzicht van den minister van binnenlandsche zaken geoor deeld, dat het besluit van den burgemeester als betreffende het onderhandsch aanbeste den van een leverantie ingevolge art. 228 f der Gemeentewet aan de goedkeuring van hun college is onderworpen. Dienovereen komstig wordt de zaak door Ged. Staten ver der met het gemeentebestuur afgewikkeld, terwijl in verband daarmede de vraag of ter men bestaan voor schorsing of vernietiging van het besluit verder buiten beschouwing blijft Vermits aldus bezien het besluit geen rechtskracht bezit, zoolang de vereischte goedkeuring daarop niet is verleend, is uit diexi hoofde de burgemeester niet alleen niet verplicht, doch ook niet bevoegd tot uitvoe ring daarvan over te- gaan. óck al is de in het- bericht bedoelde termijn voor schorsing of vernietiging verstreken. R.K. VOLKSBOND. Dinsdag 16 April, houdt de R.K. Volksbond, afd Zandvoort een propagandaavond in het Patronaatsgebouw waar de heer H. A. Vulik, lid van Prov. Staten van Noord-Holland zal spreken over: „Branding". DE HEER J. DE BRUIN VERLAAT ZANDVOORT. De heer J. de Bruin, hoofdcommies ter secretarie werd benoemd tot' gemeente-secre taris van de gemeente Opsterland: (Friesland). De gemeente Zandvoort verliest in hem een ambtenaar die zijn groote kennis-" van zaken met ijver en nauwgezetheid ten dienste van de gemeenschap sttelde. Velén- en' in cle eerste plaats de afd, Zandvoort van Nederl. Vereen, tot afschaf fing van Alcoholhoudende dranken, waarin hij een stuwende kracht was zullen hem noode zien vertrekken. „NIEUW LEVEN IN DE BROEDERSCHAP". Donderdagavond 'sprak Ds.'Lèéndei-ts^ in teen druk bezochte bijeenkomst- in „Ons Huis" óver;- „Nieuw leven in, de, Broederschap". Met tal vair voorbeèlden toonde' spr. aan, dat de Doopsgezinde gèrheenten, hoe langer hoe meer last gingen ondervinden doordat alle gemeenten geheel los van' elkaar "stonden. Vele gemeenten hadden zelfs afzonderlijke liederbundels. Aanvankelijk gingen de Doopsgezinde ge meenten er prat op, dat zij geheel hun eigen baas waren, en geen kerkvoogd of synode boven zich hadden. Gedurende de laatste jaren is er evenwel een strooming ontstaan om een hecht verband te leggen tusschén de verschillende gemeen ten. Om het noodige verband met elkaar te krijgen worden gemeente-dagen, gewestelijke dagen en landdagen gehouden. Op den l.en gemeentedag, die te Lunteren gehouden werd, kwam het stichten van een Broederschapshuis ter sprake en het duurde niet lang of te Elspeet werd heb-eerste huis van de Doopsgezinde gemeenten geopend. Thans vindt men Broederschapshuizen bij Heerenveen, Steenwijkerwold, Giethoorn en Schoorl. Toen op een van de gemeentedagen een voorstel werd ingediend om jeugdkampen in te richten vond dit algpmeenen bijval. Thans worden geregeld jeugdkampen georganiseerd. 2luMfié ^awoi/laiaaüi (Adv. Ingez. Med.) Vooral Giethoorn schijnt zeer in trek te zijn bij de jeugd, 't Gevolg hiervan is, dat hier reeds twee kamphuizen zijn verrezen. Het verband tusschen de jeugd wordt be vorderd door het vormen van jongerenkringen, die allen op hun beurt weer zijn aangesloten bij den Jongerenbond. Zoo is er niet alleen bij de ouderen maar ook bij de jongeren nieuw leven ontstaan bij de broederschap der Doops gezinden. De lezing werd door lichtbeelden verduide lijkt. KIOSK BADHUISPLEIN Voor de kiosk op het Badhuisplein, clie na een kortstondig gebruik gedurende vele maan den ledig stond worden thans gegadigden op-) geroepen voor het seizoen 1935. De gesloten inschrijvingsbiljetten moeten voor 1 Mei bij den burgemeester worden in gezonden. De verkoop van consumptie- en rookartikelen is verboden. UITSLAANDE BRAND. Hedennacht half twee werd een bewoon ster van de Stationsstraat hoek Prinsenhof- s tra at gewekt door het knetteren van vuur. De bovenverdieping van perceel Prinsenhof- straat 2, bewoond door J. K. bleek ixi lichte laaie te staan. Onmiddellijk werd de brandweer telefonisch gewaarschuwd, die zeer spoedig op de plaats van den brand aanwezig was en den laaienden gloed met 3 stralen op de waterleiding begon te bestrijden. Inmiddels waren de bewoners, K. en twe-» kinderen, gewekt. De meeste moeite kostt® het een paard dat in een naast het bran dende perceel gelegen schuur was gestald uit de reeds brandende schuur te redden. Pas na dat het dier geblinddoekt was, kon het naar buiten worden gebracht. Ondanks het krachtdadig optreden van do brandweer brandde de bovenverdieping, waarop een 70-tal sriandstoelèn en ander brandbaar materiaal vair den strandwachter Kemp was geborgen, geheel uit. Ook de schuur kreeg groote brandschade. De benedenverdieping van het perceel bleef wel door het vuur gespaard, maar kreeg zeer ernstige waterschade-.' De oorzaak van den brand is onbekend. OUDERAVOND Donderdagavond werd in het gymnastiek lokaal van deWilhel-mlnaschool een ouder avond gehcudem ;dip zeer,..druif, bezo.cht /wei'4?, Nadat een'gioep kinderen uit--de 5e,.6e.en. 7e-.klass^ een' viertal', liederen, had. gezongen, en eenige meisjes een aantal gedichtjes 'had den gedeclameerd, opende Ds. Tromp den avond met w.oord van dank aan de Oudercom- missie voor. ha,ar werk en sprak .de aan wezigen toe naar-aanleiding van de woorden uit Klaagliederen: „Heft uwe handen tot Hem op voor de ziel. uwer kindei'en". Heel in 't kort samengevat, kwam het gesprokene hierop neer: Al groeit het kind ook op in een steeds moeilijker wordende wereld, toch is het in Gods hand. Hierop gaf spreker het woord aan den heer Wagtendonk, die een interessante causerie hield over den ontwikkelingsgang in het kin derleven de opvoeding tot zelfstandigheid, de moeilijkheden en de vraag: „Wat zal er worden van 't opgroeiende kind, beperkt door aanleg, erfelijkheid, enz." Na de pauze volgde een uitgebreide gedach- tenwisseling over dit onderwerp. Ds. Tromp dankte den heer Wagtendonk voor zijn leerzame inleiding,waarna hij den Ouderavond sloot. Van de gelegenheid, het werk der kinderen te bezichtigen werd een ruim gebruik ge maakt. In de hal was een kleine tentoonstelling van teeken en sloydwerk ingericht. Heden overleed plotseling tot onze diepe droefheid onze lieve en zorgvolle Echtgenoote, Moeder, Be huwd- en Grootmoeder Elisabeth Wesseling geb. Verlees in den ouderdom van 78 jaar. Uit aller naam: J. J. WESSELING Haarlem, 10 April 1935 Voor helmstraat 30- zw, Geen bezoek De teraardebestelling zal plaats vinden op Maandag 15 April a.s. om 2 uur o-p- de Algemeene Begraaf plaats te Haarlem (ingang Kleverlaan) Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze lieve Eehtgenoote en Moeder Bertha Georgina ter Weer geb. Koellenbach G. L. TER WEER G. M. TER WEER Haarlem, 11 April 19 35 Van der Vinnestraat 15 Geen bezoek De teraardebestelling zal plaats vinden op Maandag 15 April a.s. om half drie op de Algemeene Begraaf plaats te Haarlem, ingang Kleverlaan. Volstrekt eenige kennisgeving. Hedon' overleed tot onze diepe droefheid onze innig geliefde Man en Vader HENDRIK GROENENDIJK, Med. Docts. en Arts, in den ouderdom van 52 jaar. A. J. J. GROENENDIJK—POEDERBACH. LETTY GROENENDIJK. INEKE GROENENDIJK. Haarlem, 12 April 1935. Zijlweg 308. Geen bezoek. De teraardebestelling zal plaats vinden op Woensdag 17 April a.s. om 2 uur op de Alg. Begraafplaats te Hloemendaal. Heden overleed, zacht en kalm, na. voorzien te zijn. van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze ge liefde Vrouw. Moeder, Be huwd-, Groot en Over grootmoeder Agatha Agnes Cramer geb. Stiphout in den leeftijd van 86 jaar. Uit aller naam: J. P. CRAMER Haarlem, 11 April 1935 Brouwersstraat 75 Geen bezoek Geen bloemen De H.H. Uitvaartdiensten zullen gehouden worden op. Maandag 15 April a.s. in de Parochiekerk van den H. Bavo, Leidschevaa.vt, om 7.30 en 8 uur de stille en ten 9.30 uur de gezongen Requiemmis, waarna de teraardebestelling zal plaats hebben op bet R.K. Kerk hof St. Barbara. Heden overleed tot onze diepe droefheid, geheel on verwachts, onze innig ge liefde en zorgzame Vrouw, Moeder. Behuwd- en Groot moeder Cornelia Elisabeth Erdtsieck gel). Van der Steeg 72 in den ouderdom van jaar. Mede namens Kinderen Behuwd- en Kleinkin deren, J. TH. ERDTSIECK I-Iaarlem, 10 April 1035 Schoterweg 150 Verzoeke van rouwbeklag verschoond te blijven De teraardebestelling' zal plaats hebben Zaterdag 13 April a.s, om 11 uur op de Algemeene Begraafplaats, ingang Kleverlaan.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 2