De Duitsche spionnage in Parijs. THIJS IJS EN DE BOOZE HEKS De conferentie van Stresa begonnen. ingezonden. Radio-Programma VRIJDAG 12 APRIL 1935 HAARLEM'S DAGBLAD BUITENLAND. Frankrijk dient een resolutie in tegen Duitschland's militaire maatregelen. Britsche delegatie onthield zich van een ernstige waarschuwing. Londen wenscht de verplichtingen van 3 Februari niet uit te breiden. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS De driemogendhedenconferentie is gisteren te Stresa begonnen. Bij de openingszitting waren twaalf zetels geplaatst rondom de groote tafel in de conferentiezaal, waarop hadden plaatsgenomen Mussolini, Baron Aloisi en staatssecretaris Suvich, Macdonald, Sir John Simon, Sir Robert Vansittart, de permanente ondersecretaris van het departement van buitenlandsche zaken en Strang, die Eden begeleid heeft naar Warschau en Moskou en Praag, en tenslotte Plandin en Laval, die ver gezeld zijn door Noel en Léger. Allereerst gaf de Britsche minister van bui tenlandsche zaken blijkens het officieele com muniqué een uitvoerig rapport over de bezoe ken, die hij en Eden aan de Europeesche hoofdsteden hadden gebracht. Dit rapport was zoo uitgebreid, dat daarmede anderhalf uur gemoeid was, waarna Sir John Simon zijn in lichtingen op zekere punten, waarin de Ita liaansche en Fransche gedelegeerden bijzonder geïnteresseerd waren, nader preciseerde. In de late middaguren werd een tweede zit ting' gehouden, waar de Fransche minister van buitenlandsche zaken, Laval, kennis gaf van een memorandum, dat de Fransche delegatie zal indienen op de bijzondere zitting van den Volkenbondsraad van Maandag a.s., die bij eengeroepen is door een beroep van Frankrijk op artikel 11, deel I van het Volkenbondshand vest. ter bespreking van de bedreiging "van den vrede en de goede betrekkingen, die voort vloeit uit de unilaterale opzegging door Duitschland van het verdrag van Versailles. Naar verluidt wijst het memorandum, zon der een directe veroordeeling van Duitschland te eischen, er op, „dat de Duitsche methodes de internationale samenwerking zooal niet onmogelijk, dan toch op zijn minst buitenge woon moeilijk maken". De tekst van de door Frankrijk in te dienen resolutie werd ook door de conferentie besproken en het leek moge lijk, dat door de drie mogendheden overeen stemming zou worden bereikt over een geza menlijke resolutie, in te dienen in de zitting van den Volkenbondsraad. Naar de N.R.C. voorts verneemt heeft MacDonald tijdens den eersten dag de groote lijnen ontwikkeld van de tegenwoordige Engelsche buitenlandsche politiek, waarbij hij vooral hierop dén nadruk legde, dat alles moest gedaan worden om. de solidariteit tus- sclien Engeland, Frankrijk en Italië te ver sterken. Vermeden moet z.i. worden, dat eenig land zou kunnen veronderstellen, dat er eenig verschil zou bestaan inzake den vasten wil van deze drie staten om door hun onderlinge solidariteit het behoud van. den vrede van Europa te waarborgen. De Britsche delegatie heeft zich onthouden van een waarschuwing aan Duitschland. welke enkele buurstaten van dit land wenschten. De Engelsche ministers, aldus Reuter deelen de ongerustheid, welke is veroor zaakt door de houding vair Duitschland. maar zij geven de hoop niet op, dat Duitschland bereid zal zijn, overeenkomsten met enkele zijner buurstaten aan te gaan. De Engelsche regeering is namelijk overtuigd, dat Duitsch land op dit stuk zijn laatste woord nog' niet heeft gesproken. Indien echter na een nieuw onderzoek mocht blijken, dat Duitschland niet genegen is. metterdaad mede te werken tot de ver zekering van algemeene veiligheid, zou de Britsche regeering ongetwijfeld met instem ming de pogingen van andere mogendheden om zich wederzijds veiligheid zonder mede werking van Duitschland te verzekeren, over wegen. Engeland wijkt geenszins af van de gedrags lijn. welke is vastgelegd in de Fransch- Engelsche verklaring van 3 Februari en zal natuurlijk de reeds aangegane verplichtingen ten volle nakomen, maar zij zal elke uit breiding van de bestaande verplichtingen vermijden, Regionale verdragen in het kader van den Volkenbond zijn, naar de overtuiging van Engeland de beste methode, om algemeene veiligheid te waarborgen, maar Engeland zelf is niet voornemens deel te nemen aan regionale verdragen, die betrekking hebben op Midden- en Oost-Europa. Omtrent de verklaring van Hitier aan Sir John Simon, dat Duitschland buiten den. Volkenbond zal blijven, zoolang Duitschland als een staat van den tweeden rang wordt beschouwd en met name zoolang Duitsch land geen koloniën krijgt, zün parlementaire kringen te Londen van oordeel, dat het pro test van Hitler met sympathie moet worden begroet, als het een protest is tegen het standpunt, dat Duitschland niet waardig is koloniën te beheeren. Indien echter het pro test mocht beteekenen dat Duitschland niet naar Genève zal terugkeeren, zoolang het de koloniën, die voorheen Duitsch waren, niet heeft teruggekregen, zou het Duitsche stand- punt in Engelsche politieke kringen heel an ders worden beoordeeld. Belöië, Een tegenspraak van minister Devèze. In de Belgische Kamer heeft de minister van landsverdediging Devèze tegengesproken, dat er een overeenkomst met Frankrijk zou bestaan, volgens welke het Fransche leger eventueel zonder toestemming te vragen Bel gisch grondgebied zou mogen betreden. Italië. Rome bereid tot arbitrage. De Italiaansche regeering heeft Donderdag een schrijven gericht tot den Volkenbond, waarin zij een uiteenzetting geeft van de arbitrageprocedure, gelijk die in het Itali- aansch-Abbessinische verdrag van 1928 wordt omschreven, Italië heeft, aldus dit schrijven aan Addis Abeba medegedeeld, dat het bereid' is zich er aan te onderwerpen. Oostemrïjlï, Starhemberg acht algemeene dienstplicht niet doelmatig. Tijdens een leiders-appèl van de Heimat- schutz-organisatie te Weenen heeft vice- kanselier Starhemberg naar verluidt, ver klaard, dat de algemeene dienstplicht in den vorm van een oproepen van alle tot het dra gen van wapenen bekwame personen niet: doelmatig' is, aangezien men dan zou kunnen verwachten, dat het leger een groot contin gent nationaal-socialisten en socialisten zou krijgen, Dit zou vooral het geval zijn bij de speciale technische troepen, .waarvoor men academisch opgeleide personen noodig heeft. De muiters van Seres gevonnist. De krijgsraad te Saloniki heeft thans de -31 T3il tiUA sasfjftra ap ttba pjapueqaq jjuuz giment van' Seres. Vijf werden tot levenslange gevangenis straf veroordeeld, alsmede degradatie, twee tot 20 jaar met degradatie, en 10 tot straffen van 8 jaar 6 maanden,, terwijl 16 werden vrijgesproken. Verder werd besloten de vermogens van de veroordeelden in beslag te nemen ten bate van de schatkist, tot.een bedarg van 500 mil- lioen drachmen. Officieel wordt medegedeeld, dat 22 profes soren van de universiteiten van Athene en Saloniki zijn ontslagen, Japan. Non-agrcjsiepact met Rusland nog niet aan de orde. De Japansche gezant te Moskou, Ota, heeft, alvorens naar zijn .standplaats terug te kee- ren, aan de pers verklaard, dat het door de Sovjet-regeering in 1932 voorgestelde non agressiepact op het oogenblik niet aan de orde is. De Sovjet-Unie, aldus meldt Reuter, wenscht het pact te sluiten, voordat de hangende kwes ties zijn geregeld, terwijl Japan een tegenover 'gesteld standpunt inneemt. De gezant acht het noodig, dat het sluiten van een dergelijk pact wordt uitgesteld, totdat accoorden zijn bereikt over een herziening van 'het vissche- rijverdrag, de exploitatie van die oliebronnen op Sachalin, een handelsverdrag, de grensin cidenten en de demilitarisatie van het grens gebied. Dat de Sovjet-Unie het eiland Sachlin zou willen verkoopen, acht Ota onwaarschijnlijk. De arrestatie der Duitsche predikanten. Dwangarbeid in het concentratiekamp? LONDEN, 11 April. De Times meldt uit Berlijn, dat'de 14 dagen geleden gearresteerde predikanten nog. steeds in .het concentratie kamp vertoeven. Men-heeft hen de hoofden kaal geschoren en gevangenisklee.ding laten aantrekken. Ook.zouden zij volgens het blad dwangarbeid moeten verrichten, MEVROUW GOFPTWG ALS „MINNA VON BARNHELM". In hotel Kaiserhof is Woensdagmiddag het bruilofsmaal van hét 'echtpaar Goeririg-Son- nemann gehouden, dat bedoeld was als een echt nationaal-socialistisch familiefeest, meldt het. D.N.B. Voor het hotel, waarin zoovele nationaal- socialis'tische bijeenkomsten hebben plaats gehad, verdrong zich een dichte menigte, die de aanrijdende gasten, en het bruidsnaar geestdriftig toejuichte. Behalve zijn naaste familieleden en vrienden en talrijke autori teiten had generaal Goering ook onderoffi cieren .van-het les-er en wachtmeesters van de gendarmerie mtffehoodigd. Rijkskanselier Hitl-er hield een korte re-de waarin hij zeide verheugd te. zijn. zijn ouden strijdmakker en diens levensgezellin veel ge luk te kunnen wenschen. De minister van Rijksweer, von Blomberg, bracht de wenschen over van alle. soldaten Ongaarne zeide hij ziet men mevrouw Goe- ring het' tooneel verlaten, zij zal' echter in haar nieuwe levensperiode het symbool zijn van de personen die zij in "den schouwburg heeft ten tooneele gebracht.'Zij zal een echte Minna von Barnhelm. een echte soldaten vrouw zijn. Mini-ster Kerrl hield een humoristische toe spraak tot zijn intiemen vriend Goering. Bij het vertrek van het bruidspaar en de gasten stonden tienduizenden voor het hotel SPIONNAGEBFNDE OP HET SPOOR. PARIJS, 11 April (V.D.) In verband met de arrestatie van Edward Bernh-u-ber, die er van wordt beschuldigd de leider te zijn ge weest van de Duitsche spionnage te Parijs, gelooft de Parijsche politie een nieuwe inter nationale spionnagebende te hebben ontdekt. DE „AQUITANIA" OP EEN ZANDBANK. LONDEN, 11 April (Reuter). De Cunard Whitestar-liner „Aquitania" is gisteravond op een zandbank geloopen voor de haven van Southampton. Negen sleepbooten trgchten het schip vlot te sleepen, doch tot nu toe mocht dit niet gelukken. Nog in den loop van den avond werden de 300 passagiers die er op rekenden, dat het schip om half vijf de haven zou binnenloo- pen, met booten aan land gebracht. De positie van de „Aquitania" wordt niet gevaarlijk geacht Men tracht thans bij het opkomen van den vloed om half vijf het schip vlot te sleepen. De heftige Zuid-Westerstorm, welke de „Aquitania" op de zandbank dreef, heeft ook verder in Engeland schade aangericht. Te Londen is de kroonlijst van een gevel af gewaaid, waardoor een man werd gedood en zeven anderen werden gewond. Zij moesben in een ziekenhuis worden op genomen. Het schip thans vlot. LONDEN, 11 April De „Aquitania" is hedenavond spoedig na den vloed weer vlot gebracht. Het schip was op zachten grond vastgeloopen, zoodat men den indruk heeft dat het geen schade heeft gekregen. Des ondanks zal het in het dok door duikers zorg vuldig' worden onderzocht. Het schip werd door tien sleepbooten vlot gebracht. Russisch vliegtuig verongelukt Acht inzittenden omgekomen. Uit Wladiwostok wordt gemeld: Ten westen van het eiland Sacha lin is een groot Russisch vliegtuig neergestort. De acht inzittende per sonen werden gedood. INBESLAGGENOMEN. Door crisisambtenaren is in samenwerking met de Rijkspolitie bij den heer B. aan den Uweg in Haarlemmermeer een 200-tal kippen- kuikens inbeslag genomen, wellce gefokt waren in strijd met de Crisispluimveehouderswet. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet veranUooordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. Over het Haarlemsche Vacantie Kinderfeest. Uit verschillende uitlatingen blijkt ons, dat nog niet voldoende bekend is, wat de com missie voor het Haarlemsche Vacantie Kin derfeest wil. Haar werk is een navolging van wat in andere groote steden al langer of korter ja ren bestaat. In Amsterdam b.v. al dertig jaar. Daar bezit de commissie al drie eigen huizen. Waar die huizen voor gebruikt worden? Wel, iedere zesde klasse van de lagere scho len kan in aanmerking komen om in één van die huizen drie dagen te logeeren. U be grijpt dat zooiets voor die Amsterdamsche kinderen -een feest is. Dat feest willen wij nu ook een aantal Haarlemsche kinderen be reiden. We hebben hooren -zeggen: „Die hebben zooiets n-i-et noodig. Die hebben het natuur schoon vlak bij de hand". Die opmerking is eclit-er slechts gedeeltelijk waar. Er zijn al-, leen minder Haarlemsche kinderen, die het noodig hebben. Maar wie zoo spreken, vergeten dat die kinderen, behalve van de sch-oone natuur, die drie dagen van nog veel meer genieten. Zij maken een -treinreis en hun gezamen-lijke: maaltijden zijn ware feesten voor hen.. En zij leven die drie dagen zonder eenigé zorg. Dot telt ook mee. Weet u wel dat verscheidene kinderen op hun vacantiedagen belast zijn met de zor? voor kleinere broertjes en zusjes? Dat zij daardoor aan huis .en straat gebonden zij-n. en dat du-s al ons natuurschoon hun niets doet? En "denkt u dat zij werkelijk en volou genieten als zij tenslotte toestemming krij gen naar de heerlijke duinen te gaan mits zij het broertje en zusje meenemen? Kunt u zich grooter handicap indenken? Gelooft u ook iiiet dat die zorg het. pleizier van het kind aanzienlijk vermindert? Als de .commissie slaagt in,-haar werk zullen..,er-.-kin deren -drie dagen uitgaan zonder van eenige zorg last te hebben. Gaf u al bli.ik van sympathie, met dit .plan? Nog niet? U -hebt Zaterdag een mooie gele genheid daarvoor. De leerlingen van de Open bare U.L.O. schoolA géven dién. avond een 'gymnastiekuitvoering in -den schouwburg aan den Jansweg. waarvan de 'opbrengst' be stemd is voor het 'Vacantie "Kinderfeest. Dank zii de medewerking van het Bestuur van den K.T.K. treedt het. keurkorps met "een viertal nummers on. Na afloop volgt - een bal tot twee uur. U krijgtdus wel waar voor uw geM. En u steunt een-goed do-el, Wilt u een paar bewijzen van sympathie 'met dergelijk werk? In Amsterdam ziet een fabrikant teruakeerende kinderen. Hij vraagt naar den leider van dat werk.... en doet hem de toezegging duizend "gulden per jaar te zullen schenken; Na zijn dood 'blijkt een kapitaal gelegateerd te zijn, waarvoor de commissie een -der-de tehuis kan laten bou wen. De benoodigde grond krijgt zijn cadeau van een veree-nïging, die ophoudt te bestaan Juist gisteren zagen wij een plaatje in de courant: de Rotterdam,sch-e wethouder Ni- var d opent den bazar voor het Rotterdam- sche Vacantie Kinderfeest. Als u deze dingen 'verstaat.bent u Za terdagavond in den Jansschouwburg.of steunt u op andere wijze dit werk. De com missie bestaat uit: m-ej. H. Fockens. Bron- steeweg 25, Heemstede, en de heeren A. de Brie, Soendastraat 5, J. H. Kuling, Overveen oostrekening 61607. A. van T-ohuizPn. Marnix ■straat 23 postrekening 234880, W. Nieman Perseu-sstraat 37 en C. Nieuwenweg, Dolfijn straat, 12. allen Haarlem. KULING. IHM (Adv. Ingez. Med.j Hoe Bernhuber in de val liep. (Van onzen Parijschen correspondent) Het is opvallend hoe vele gevallen van Duit sche spionnage in de Fransche hoofdstad in de laatste weken worden gesignaleerd. Gelukkig wordt eindelijk eens een radicale opruiming ge houden; het gev-al-Jakob heeft de oogen ge opend, Nog was men niet uitgesproken over de verrassende ontdekking in Rouaan (nog geen veertien dagen geleden, voor dat er nog maar iets gaande was schreven we in deze zelfde ko lommen: „het zou verstandig zijn eens in Rouaan te gaan kijken") waar men de Duitsche spionnen aantrof die kisten friet munitie ver voerden, of daar staan we voor een nieuw ge val. Laten we dadelijk zeggen dat het een jour nalist is, die, merkwaardig goed blijkbaar op de hoogte, de autoriteiten opmerkzaam maakt op sommige zeer verdachte feiten. En wanneer men dat spoor volgt, dan is het succes verze kerd. Over deze nieuwe affaire nu van heden ochtend, de arrestatie van een van de meest gevreesde spionnen, kunnen we hier enkele details geven. Rue Franque-ville, op het trottoir, voor een deftige woning, welke hij zoo juist had verla ten, een keurig gekleede meneer die met on geduld wacht op een taxi. En juist wanneer er een langzaam nadert stopt er voor hem, vlak tegen den trottoirband een andere auto, en vijf heeren stappen uit. Eén hunner wendt zich tot den meneer die juist de taxi wenkt Pardon, Meneer Edward Bernhuber, niet waar mag ik u maar verzoeken om in on zen wagen plaats te nemen? De aangesprokene kijkt om zich heen of er geen uitweg is, maar de vijf mannen hebben een kring rond hem gevormd. Bernhuber ver bleekt even, maar zonder een woord stapte hij met de vriendelijke gastbeeren in. Zoo, zon der dat ook. maar iemand er. het minste van bad gemerkt had de arrestatie plaats van een van. de meest gevreesde spionnen. Het ging regelrecht haar den specialen dienst van de Préfecture, en Edw-ard Bernh-u- ber werd dadelijk naar het kabinet van com missaris .Li-n-as geleicl. De commissaris is een van de chefs van den contra-spionnage-dienst en doorkneed iri het „vak". Met de grootste hoffelijkheid verklaarde hij aan zijn bezoeker de redenen van zijn arrestatie. Misschien heb ben we 't geheel bij het verkeerde eind, maar. En Bernhuber aan het protesteeren: jawel, hij wilde wel toegeven dat hij Duitscher was, maar. als elke Duitscher een spion zou zijn.... U schijnt me mijn diverse reizen heen en terug naar Berlijn te verwijten, zoo sprak hij, overigens in vloeiend Fransch, zonder het minste accent, tot den commissaris. Maar u weet ook wel dat mijn beroep reiziger in Pharm-aceu-tische artikelen is, en dat onze fa brieken zich in Berlijn bevinden. Het is dus heel logisch dat ik herhaaldelijk op en neer reis. Is dat alles? Ja, voor het oogenblik wel, zoo scheen de commissaris eenigszins verlegen op te merken. Natuurlijk, dat is niet strafbaaral uw '.papier-en zijn;, overigens in ordehet is een .vervelende zaakvooral omdat ik er toch voor mijn lastgevers een rapport over moet opmaken. Maar ik heb hier geen schrijfma chine. Dan, na een moment, waarin Bern huber al triomfantelijknaar de deur keek, waardoor hij zoo straks vrijuit zou weggaan: weet u wat?om er een einde aan te ma ken en u niet langer hier te houden: schrijft u maar zelf een kort zakelijk rapportje waarin u zegt wat uw geregelde bezigheden zijn Hier is een vel papier en een potlood. En Edward Bernhuber aan 't schrijven. Na enkele minuten was het rapport gereed en hij overhandigde het den commissaris, met een: kan ik nu gaan? Pardon, één oogenblik. En -meteen haalde commissaris Linas uit de lade van zijn schrijf bureau een lijvig, dossier. Op den eersten blik reeds zag hij dat het handschrift volkomen overeen kwam met dat van de papieren i-n het dossier. - Edward Ber.nhuber..-wilt u soms ont kennen dat u ook deze brieven hebt geschre ven, zoo vroeg de commissaris. Ontkennen zou nutteloos zijn geweest en Bernhuber verkoos dan ook maar wijselijk, te zwijgen. „Hoe verklaart u uw buitengewone nieuwsgierigheid inzake diverse Fransche mi litaire en politieke, aangelegenheden, welke u in deze brieven manifesteert en waarvoor u, teneinde een betrouwbaar antwoord te krij gen, zulke hooge bedragen toezegt? Al deze brieven zijn gericht aan een Franschen 'corres pondent, aan een Fransch journalist, M Ar- mand Avr.onsart. Aan hem, denkend dat hij uw agent was, vraagt ge inlichtingen betref fende den Franschen generalen staf. U weet dat u te doen hebt met een journalist, die ge- ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC woonlijik heel goed is ingelicht.. Daarom vraagt u hem ook bijzonderheden over enkele ge wichtige internationale besprekingen wellce hier den laatst-en tijd hebben plaats gehad. U interesseert u bijzonder voor enkele audiën ties, welke aan den vertegenwoordiger van een der centrale mogendheden werden verleend, daarop vraagt u nieuws over de actie van den staf in het buitenland. Niet minder interesse toont u voor de communistische beweging in Frankrijk. Alle antwoorden daarop betaalde u geregeldoh, dat kan niet worden ont kend. Maar u zult het ons niet ten kwade dui den dat we een einde wenschen te maken aan zooveel nieuwsgierigheid. Onder beschul- ging van spionnage arresteer ik u. Wenscht u iets tot uw verdediging in te brengen?" Geen antwoord. Onmiddellijk nadat de spion was weggeleid zijn enkele inspecteurs naai' het woonhuis van Bernhuber gegaan, om daar huiszoeking te doen en beslag te leggen op alle papieren. Een Italiaansche danseres met wie Bernhu ber, die zich uitgaf voor Oostenrijk-er, in nauwe relaties stond, is aan een langdurig verhoor onderworpen, maar men meent dat ze niet op de hoogte was van het „werk" van haar beschermer. En onder deze geschiedenis kunnen we thans gevoegelijk schrijven: wie volgt? Want de schoonmaak is nog lang niet compleet. HENRY A. TH. LESTURGEON. dienen uiterlijk Dinsdagsavonds betaald te zijn daar de bezorgers op Woensdag af rekenen. DE ADMINISTRATIE. De koning klom op zijn troon; daarna riep hij prins Kalerad, die spoedig buigend vóór hem stond. Doch daarna zag de booze man prins Elewijn staan en plotseling begon hij te beven. „O, jij Kalerad!" riep de koning boos. „Jij hebt mij bedrogen! Mijn zoon liet je betooveren om de kroon te erven! Maar nu is al je schurkerij uitgekomen, en genade vind je bij mij niet, Je moet direct het land verlaten en nimmer mag je terugkeeren." ^tuiiniitiHit,||,l|||ll!Hiini ZATERDAG 13 APRIL 1935. HILVERSUM, 301 M. VARA-uitzending. 8.00 „Orvitropia", o.l.v. J. v. d. Horst. 8.45 „De Zonnekloppers", o.l.v. C. Steyn, 9.15 „De Flierefluiters", o.l.v. E. Walis. 9.50 N. de Klijn (Viool) en R. Schoute (piano). 10.00 Morgen wijding VPRO. 10.15 Voor Ar-b. in d. Continü- bedf.,: „De Notenkrakers", o.l.v. D. Winfj;;'E. Walis en zij-n orkest, VARA-tooneel o.l.v.- W,;V. Gappel-len, en J Lemaire "(voordracht). 12.00 Graan.pl. 12.30 J. v. Kinsbergen en zijn kwin tet. 1.0 0Gram.pl. 1.15 Vervolg kwintetconcért. I.301.45 Voordracht, J. Lem-aire. 2.00 „Hoe de toonkunst groeide. 2.20 Gram.pl. 3.00 Huis muziek. 3.15 Filmpraatje. M. Sluyser. 3.30 R'damsch Bhilh. Orkest o.l.v. Flipse, m.m.v. Berthe Seroen (zang) en M. Velt (piano). 4.00 Lezing. 4.50 Vervolg orkestconcert. 5.40 Lite raire causerie A. M. de Jong. 6.02 Ad-a Dassy (piano en zang). 6.30 Esperanto-uitzending. 7.00 Terschellingsohe uitzending. 7.30 Gevar. progr. m.m.v. orkesten en solisten. 8.05 Herh. SOS-ber. 8.08 Gram.pl. 8.20 Vaz Dias en VARA- Varia 8.30 Vervolg gevar. progr. 9.00 Mannen koor „Zang na Arbeid", o.l.v. G. Leenders. 9.10 Gram.pl. 9.20 Vervolg gevar. progr. 9.50 „The Berg Sisters". 10.05 Dubbel X-ensemble o.l.v. C. Steyn, m.m.v. Gaby Ehrh-ardt en Alb. de Booy. 10.35 Orgelspel J. Jong'. 11,00 Rep. v. d. Intern Bleemententoonst. „Flora", Heemstede. II.30—12,00 Gram.p.l HUIZEN, 1875 M. KRO-uitzending. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 Gram.pl. 1.00 Schlager- muziék. 2.00 Voor de jeugd. 2.30 Sporthalfuur 3.004.00 Kinderuur. 4.15 Gram.pl. en orkest concert. 6.20 Lezingen en orkestconcert 8.00 Vaz Dias. Gram.pl. 8.15 Schlagermuziek en Gram.pl. 10.30 Vaz Dias Gram.pl. 10.45 Schla germuziek. 11.1512.00 Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.20 Gram.pl. 12.05 BBC-Northern Orkest o.l.v. T. H. Mor rison, mm.v. G. Gover (piano). 1.20 Commo dore Grand Orchestra o.l.v. Davidson. 2.20 Het Belfasfcer Omroeporkest o.l.v. Brown, m.m.v. H. Mitchel (bariton). 3.20 Orgelspel D. Thome. 2.50 Mantovani's Tipica Orkest. 5.05 Ameri- kaansch Relais. 5.35 Ambrose en zijn Band. 6.20 Be-richten. 6.50 Sportpraatje. 7,05 Welsch Intermezzo. 7.20 Interviews. 7.50 Callender's Semoir Band o.l.v. T. Morgan, m.m.v. Alfredo Campoli (viool). 8.50 Variété-programma. 9.50 Berichten. 10.20 BBC-Theater-orkest o.l.v. Lubbock. 11.10 Lezing. 11.20—12.20 BBC-Dans- orkest o.l.v. Henry Hall. RADIO PARIS, 1648 M. 6.20 en 7.20 Gram.pl. 11.35 Orkestconcert o.l.v. Doyen. 7.20 Gram.pl. 7.45 „Malvin-a", ope rette van Hahn M.m.v. solisten en orkest o.l.v. Gressier. KEULEN, 456 M. 5.20 Gram.pl. 6.35 Orkestconcert o.l.v. F. Humpert. 11.20 Gram.pl. 12.35 Orkestconcert o.l.v. Jaeltel, 1.35 Gram.pl. 3.20 Gevar. pro gramma 5.35 Kamermuziek. 6.20 „Der Alte von Mechts-hausen", Wilhelm Busch-h-erdenking. 7.35 „Film ist Trumpf", gevar. programma. 9.40 Gram.pl. 10.2011.20 Oskar Joost en zijn orkest. ROME, 421 M. 820 Opera-uitzending. BRUSSEL, 322 M. 11.20 Gram.pl, 12.301.20 J. Schnyder's or kest. 3.20 en 3.50 Gram.pl. 5,35 Piano- en cellorecital. 6.20 Gram.pl. 7.20 Omroeporkest. 8.20 dito. 9.3011.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 484 M. 11.20 J. Schnyder's orkest. 12.301.20 en 3.35 Gram.pl. 4.20 Dansmuziek. 5.20 Zang. 5.50 15de-eeuwsche muziek uit Luik. 7.20 Gram.pl. 7E.35 Hoorspel. 9.2011.20 Gramofoonmuziek (Traviata, Verdi). DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Paul Lincke-concert o.l.v. den compo nist. 9.20 Berichten. 9.20 „Ostpreusenfhar-t 1935", reportage. 10.05 Weerbericht. 10.20— 11.50 Oskar Joost en zijn orkest. KALUNDBORG, 1261 M. 11.201.20 Concert uit Rest. „Wivex". 2.50 —450 Omroeporkest o.l.v. Gröndahl. 7.50—11.50 Bonte avond.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 6