fiata 1935! VRIJDAG 19 APRIL 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 7 IJMUIDEN Orgelinwijding Goede Herder Kerk. Prachtig1 instrument met rijke schakeering. In de Goede Herder Kerk aan den Velser- duinweg vond de inwijding van het nieuwe kerkorgel plaats. Het gebouw was slechts matig met gemeenteleden en belangstellenden bezet. De technische bijzonderheden van het nieuwe instrument, welks dispositie door den heer A. Kousemaker uit Amsterdam ontwor pen is, bespraken wij reeds in een uitvoerig artikel in ons blad van Woensdag j.l. Hoewel eerst Maandag met de constructie begonnen, was het koninklijk instrument, dat zulk een onmisbaar hulpmiddel bij den eeredienst en hoogtijdagen is, toch geheel en al gerec'd gekomen voor de plechtige inge bruikneming. De liturgische samenkomst droeg met het oog op de Lijdensweek een plechtig karakter. Geopend werd met gemeenschappelijk zingen van Psalm 150 1. De pastor leci, ds. A. A. Wildschut, drukte in zijn toespraak zijn vreugde en dankbaar heid uit over deze groote aanwinst voor de Goede Herderkerk. Spr. heette van harte welkom de vertegen woordigers van naburige gpmeenten en bracht dank aan den adviseur, den heer Kousemaker. Ds. Wildschut merkte in zijn toespraak op, dat het instrument in de eerste plaats bedoeld was als begeleider in den kerkdienst en niet onmiddellijk als solistisch apparaat. De pastor loei meende bij alle woorden van vreugde nog een van oprechten dank te moeten spreken tot hen, die financieel den orgelbouw steun den. Ook de bouwers, de firma C. Verweijs te Amsterdam en den bespeler, den heer A. Ver weijs organist te Heemstede, wilde spr. niet vergeten. Spr. daalde af in bijzonderheden omtrent de geschiedenis van het orgel als hulpmiddel bij den kerkeiijken eeredienst, waarna het door ds. Wildschut met het' uitspreken dei- woorden van het wijdingsformulier officieel in gebruik genomen werd en de organist een improvisatie over het Bachkoraal „O, I-ïaupt", speelde. O.i. was de keuze van het. muziekstuk in het raam van dezen dienst niet gelukkig. Het orgel, gebouwd volgens het electro- pneumatisch systeem met kegelladen en vol automatische electrische windvoorziening, bezit een warm-getimbreerd geluid. Vooral de oud-Hollanrische kerkorgelklank is van een bijzondere schoonheid, hetgeen bleek toen de heer Verweijs achter de speeltafel plaats nam. De superieure eigenschappen liet hij in kleurrijk register uitkomen. Het tutti-spel heeft alle gelegenheid zich ten volle te ontplooien en is daarbij toch ook weer niet öorverdoovend; ook het solo-werk munt in meerdere registers uit. Onwillekeurig rees bij ons de wensch, dat in de toekomst gelegenheid mag worden ge boden. speciale orgelconcerten op dit zoo zeer gunstige, klank- en kleurrijke instrument te geven, wij zijn er hier ter plaatse maar al te karig bedeeld met concerten van dien aard. PERSONALIA. Onder de gekozen leden der Provinciale Staten van Zuid-IIolland is ook onze oud plaatsgenoot de heer C. v. d. Steen, bezoldigd bestuurder van den Chr. Bond te Schevenin- gen, oud-lid van den Raad van Velsen. GEMEENTELIJKE VISSCIIERIJSCHOOL Geslaagd voor het diploma Stuurman a.b. van een Stoomzeevisschersvaartuig de heeren J. Blok en W. den Heijer. Voor het diploma Machinist a.b. van Stoom- zeevisschersvaartuigen de heeren B. Zwanen burg, P. J. Raspoort, J. van den Burg, G, Han- kel en M. Melker. Voor het Certificaat „Internationale Uit- wijk-bepalingen" de heeren: W. Hoek, Ph. Prins, P. Plugge, S. Groen, H. Dekker, M. Plok- ker, P. de Winter, G. Gomes en E. Weinberg. Voor het diploma Radio-telefonist: de heer J. van der Plas, Geslaagde feestavond van de V. A. R. A. Begin der haringvisscherij. Op 13 Mei a.s.? Thalia uitverkocht. Hét bestuur van de afdeeling van de V. A. R. A. had gisteravond in Thalia een feest avond belegd, die zich in een zeer groote be langstelling mocht verheugen. Er was geen plaatsje onbezet toen de voorzitter, de heer Boer de aanwezigen met een kort woord wel kom heette. Het ensemble van Kees Pruis had de taak op zich genomen, de bezoekers te amuseeren. En het is daarin volkomen geslaagd. Kees Pruis was weer de geestige conférencier, Stella Seemer zong aardige liedjes, Frans Nienhuis gaf eenige voordrachten ten beste en ten slotte bracht het drietal gezamenlijk een één-acter voor het voetlicht waarmee even eens veel succes werd behaald en waarin te vens de propaganda voor de V. A. R. A. niet vergeten werd. Voor de pauze voerde de heer A. de Vries, voorzitter van de V. A. R. A. het woord. Spre ker zeide op een avond als dezen niet na te mogen laten, den uitslag van de Statenver kiezing te bespreken. De uitslag heeft bewe zen aldus spreker, dat de S. D. A. P. heeft ge staan als een sterke rots in de branding. On danks de hevige aanvallen, zoowel van ultra- rechtsche als van ultra linksche zijde, is de S. D. A. P. ongeslagen uit den strijd te voor schijn gekomen. Er zijn misschien onder de aanwezigen, die meenen, dat op dezen avond de politiek niet thuis behoort, maar spreker wilde er op wijzen, dat het van het grootste belang, in de eerste plaats voor de V. A. R. A. is, dat ons land voor een dictatuur als in Duitschland bespaard blijft, want als vandaag de dictatuur komt is morgen de V. A. R. A. ver dwenen. Wanneer de moderne arbeiders ech ter hecht aaneengesloten blijven strijden voor de democratie, zal er in ons land van de dicta tuur geen sprake kunnen zijn. Wat betreft het groote aantal stemmen, die de partij van de dictatuur op zich heeft vereenigd, vond spre ker dit niets bijzonders. Als het iets geheel nieuws was en de N. S. B. had 10 pet. van de uitgebrachte stemmen bekomen, zou spreker het wel erg gevonden hebben. Maar de strijd voor de dictatuur is niet nieuw en slechts 7 pet. heeft daarvoor gestemd. Verder memoreerde spreker de pogingen van de A. V. R. O. om een eigen zender te ver krijgen en wees hij er op, dat de V. A. R. A. de eerste omroepvereeniging in den lande is, j die -een modern ingerichte studio kreeg. J Binnenkort kan een regeling voor de uit oefening van de haringdrijfnetvisscherij in 1935 tegemoet worden gezien. Het ligt in de bedoeling dit jaar de harint visscherij te doen beginnen op 13Mei, met dien verstande, dat. zooals dit het vorige jaar is geschied, de vloot in gedeelten zal uit varen, aanvankelijk met een beperkt aantal Bietten. Voorts zal in het komende seizoen verband met te verwachten afzetmoeilijk- heden. de aanvoer van pekel- en steurharing worden beperkt tot een nader te bepalen aantal kantjes. Aan iederen reeder zal een aandeel in den aanvoer worden toegewezen. De toewijzing van dit aandeel zal geschieden, rekeninL houdende met het aantal en soort der sche pen van iederen reeder. WEER EEN RIJWIEL. Een plaatsgenoot, die dezer dagen zijn rij wiel eenigen tijd onbeheerd had laten staan voor het café Kennemerhof kwam. toen hij weg wilde rijden tot de ontdekking dat zijn twee wieier verdwenen was. Hij deed aangifte bij de politie DE POST OP DE PAASCHDAGEN. De directeur van het Post- en Telegraafkan toor alhier maakt bekend, dat het hoofdkan toor te IJmuiden en het hulpkantoor te Vel sen op de beide Paaschdagen zulien zijn open gesteld als op Zondagen. Op den 2den Paaschdag kunnen aangetee- kende stukken ter verzending worden aange boden. Op den lsten Paaschdag bestaat gelegen heid tot afhalen van corréspondentie als op Zondagen; op den 2den Paaschdag worden zoo wel te IJmuiden als te Velsen één briefpost en één pakketpostbestelling uitgevoerd, welke te circa 9 uur zullen aanvangen. Het hulpkantoor te IJmuidenn-Oost, als mede de postagentschappen IJmuiden-Ken- nemerlaaif, IJmuiden-Zeeweg en Driehuis- gem. Velsen blijven op beide feestdagen ge sloten. UITVOERING SAM VLESSING'S MUZIEK SCHOOL. Voor een behoorlijk bezette Thaliazaal gaf de zang- en de orkest-klas van Sam Vlessing's Muziekschool een bijzonder geslaagde uitvoe ring. Het leeuwenaandeel van het succes komt wel op rekening van het zangspel van Cle mentine Ward „Een visite in het Poppenhuis", een dankbaar werkje, dat het altijd uitstekend doet. Zoo ook nu weer. UIT HET RAAM GEVALLEN. Gisteren had mej. S., wonende aan de Wil- helminakade het ongeluk bij het ramen- wasschen uit de eerste verdieping te vallen, Met een gebroken sleutelbeen werd zij naar het ziekenhuis overgebracht. MARKTPRIJZEN VAN VRIJDAG 19 APRIL. Tarbot per K.G. f 2—1.70. Griet per 50 K.G. f 32—15.— Tongen per K.G. f 1.351.20. Zetschol per 50 K.G. f 29. Kleine schol per 50 K.G. f 284.80. Schar per 50 K.G. f 270. Tongschar per 50 K.G. f 2624. Vleet per stuk f 1.40. Kleine poon per 50 K.G. f 87.50. Braadschelvisch per 50 K.G. f 16.50. Kabeljauw jer 125 K.G. f 42—23. Wijting per 50 K.G. f 5.80—5.70. Heilbot per K.G. f 1,50—135. L-eng per stuk f 2—1.10. Koolvisch per stuk f 0.48. Onze vischuitvoer naar België. Wederom vrije invoer toegestaan. Naar we vernemen heeft het Belgische mi nisterie voor zeewezen gisteren voor de twee demaal binnen korten tijd aan de importeurs die over vergunningsen beschikken voor on bepaauden tijd een onbeperkten invoer van visch toegestaan. Het ministerie is tot dezen maatregel over- gegaau omdat sedert eenigen tijd een groot vischtekort op de Belgische markt te consta- teeren valt Men schrijft dit tekort eensdeels toe aan de gedeprecieerde Belgische valuta, cmdat de invoer sterk is teruggeloopen, an derdeels omdat men vermoedt, dat de Oostendscne reeders schepen naar Huil zen den; waar tengevolge van de zeeliedensta king zeer weinig visch wordt aangevoerd en de prijzen zeer hoog zijn. In zekeren zin kan men de Belgische regee- ringsmaatregel beschouwen als een straf maatregel tegen deze reeders, die ondanks alle beloften eigen belang bij nationaal be lang lieten voorgaan. Het is te hopen, dat er ditmaal een ruimere aanvoer op de IJmui- densche markt is dan bij de vorige openstel ling der Belgische grens. DE GERBERDINA JOHANNA OP DE THUIS REIS. De Gerberdina Johanna IJm. 38. die 4 April naar de visscherij op de Lofodden is vertrokken is op de thuisreis en wordt a.s. Dinsdag aan de markt verwacht. De trawler, die dien dag dus negentien dagen uit is ge weest, brengt 1650 manden visch aan, nl. 1200 manden kabeljauw, 350 manden kooivisch en 100 manden roodbaars. BESOMMINGEN. Stoomtrawlers Drica 7, IJm. 417 245 manden f 2680. Motorloggers Sch. 53 f 680; KW. 48 f 430; KW. 105 f 460. VELSEN BURGERLIJKE STAND. Bevallen: C. M. BrouwerWesterveld, d.. Hoofdstraat 55. Santpoort; J. C. Kruitbosch— Schoon, d„ Tulpenstraat 30, Santpoort; M. van der Veldenvan Aartsen, z., Nieuwe Schulpweg' 11, Velsen N.; A .KosterWarmer- datö, z., Gr. Houtweg; 184, Velsen N. NU KUNT U FOTOGRAFEEREN CAMERA'S VANAF F 2.50 STEEDS HET ALLERNIEUWSTE ZWARTSER'S FOTOMAGAZiJN GROOTE HOUTSTRAAT 3a B.D. MARKT - HAARLEM (Adv. Ingez. Med.) Getrouwd: E. Bosman en T. M. de Waard, Beverwijk; O. P. Stapper en G. A. G. Steen bergen, Trompstraat 6rd., IJmuiden; J. A. A. de Bree en A. C. Kragt; A. Kobes en H. de Jong, Leeuweriklaan 44. IJmuiden; P. C. Kramp en P. D. Kroonstuiver, Naaldwijk; J. W. Dreijer en N. Maas, Snelliusstraat 51, IJmuiden; A. Riedijk en M. Bal. de Ruijter- straat 193, IJmuiden; H. Diederiks en M. Koster, Lippersheystraat 17. IJmuiden: A. Plug en M. de Ruijter, Alex. Bellstraat 6, IJmuiden. ZAND VOORT SCHAKEN Woensdagavond speelde de Z.S.C. II een prom.-degradatiewedstrijd tegen H.S.G. II. De uitslag luidde: A. BurgerhoutPh. Stol Dachange—J. H. Lichtenveldt J. SpijerD. Wielinga J. Th. Holtman—J. Sondorp P. S. Dijkstra—J. van Teunenbroek A. H PielageH.D. v. d. Ouw H. v. d. GeerM. Rumpff G. A. ten BraakeJ. K. Jung C. SlagveldF. F. Groos H. JanseJ. A. Erbrink 0—1 1—0 1—0 1—0 0—1 0—1 1/2—1 2 0—1 1/2—1/2 0—1 Totaal uitslag 46 Hiermede is dus de promotie voor Z.S.C. II definitief van de baan. SCHOOLVOETBALWEDSTRIJDEN. De eerste ronde van de *choolvoetbalwed- strijden wordt op Zaterdag 20 April gespeeld op het „Zandvoorf-terrein. Het programma voor dien dag luidt: I 10.3011.30 uur School BSchool A. II 23 uur WilhelminaschoolChristel, school Bred, straat. III 3.154.15 uur School DSchool C. IV. Schoolvereeniging Aerdenhout vrijge loot.. De wedstrijden worden "Dinsdag 23 April voortgezet op het ,.Zeemeeuwen"-terrein. V. 10.3011.30 uur. Verliezer I-Verliezer II. VI. Verliezer II vrijgeloot. VII 2 3 uur Winnaar IWinnaar II. VIII. 3,15—4.15 Winnaar III—IV (schoolver- IX. 2 —3 uur Winnaar V—VI (verliezers- eeniging Aerdenhout). Woensdag 24 April „Zandvoort"-terrein, finale) 3;154.15 uur Winnaar Vn—Winnaar VIII (winnaarsfinale) Als eerste prijs voor deze wedstrijden is een wisselbeker beschikbaar gesteld. EMMABLOEM-COLLECTE Op Tweeden Paaschdag zal hier ter plaatse de bekende „Emmabloem-collecte" worden gehouden, waarop het bestuur van „Onder ling Hulpbetoon" de aandacht vestigt. Het is bekend dat de opbrengst van deze collecte bestemd is voor de bestrijding der tuberculose. Wij vertrouwen dat een ieder deze collecte zal willen steunen. Collectanten zijn op dien dag van harte welkom. Men kan zich daartce aanmelden bij het uitvoerend Comité dat zit ting houdt op dien dag, van des morgen 9 uur af, in het gebouw van de voormalige Bewaar school (Duinweg). DE RAADSVERKIEZINGEN Lijsten van strandpachters. Hoewel eenige weken geleden de zoogenaam de strandpachterslijst met den heer E. Paap als lijstaanvoerder, al opgemaakt heette te zijn, blijkt thans, dat de verschillende ge noemde candidaten het nog niet eens kunnen worden. Nummer 3 van de vroeger genoemde lijst de heer C. Schuiten heeft zich thans terugge trokken en zal met den heer Loogman als aan voerder een nieuwe lijst vormen. WERKVERSCHAFFING. Terwijl het jonge gras als een doorzichtig groen waas over het eerste veld komt. is men druk bezig aan het tweede gemeentelijke voet balveld. Met een dertigtal arbeiders wordt hier gewerkt, om ook dit veld nog voor het a.s. voetbalseizoen in orde te krijgen. Na Pasc'nen beginnen de jeugdige werk- loozen waarschijnlijk aan den bouw van het clublokaal, dat tusschen de twee velden in komt te liggen. Met den bouw van den tunnel, die toegang geeft tot het eerste veld is reeds een begin jemaakt. Het tweede groote werk schiet ook reeds aardig op, al zal het nog enkele maan den duren voor het geheel voltooid is. De gure wind der laatste weken heeft wel eenige schade berokkend aan de beplanting van het eiland, De regen der laatste dagen heeft evenwel weer veel goed gemaakt en de pasgeplante heesters wachten slechts op een koesterend voorjaarszonnetje om het heu velige eiland met frisch groen te tooien. BLOEMENDAAL DE MAQUETTE VAN BLOEMENDAAL Donderdagmiddag, na afloop van de raads vergadering, hebben eenige leden van den Bloemendaalschen Raad gevolg' gegeven aan de uitnoodiging van den heer A. Komter. de maquette van Bloemendaal aan Zee, naar het plan van den heer Komter, te komen bezich tigen. De maquette is nog Zaterdagmiddag a.s. van 35 uur te bezichtigen bij de firma Boskamp en Zoon te Overveen, die bereidwillig hiervoor expositieruimte afstond. De ontwerper zal aanwezig zijn, om belang stellenden in te lichten. PLOTSELING OVERLEDEN. Donderdagavond is een bejaarde heer uit Rotterdam, die bij zijn kinderen gelogeerd was, op de Vinkenbaan in het Duinlustpark door een hartverlamming getroffen, 1 RAADSVERGADERING Crediet voor voltooiing Brouwers- kolkweg toegestaan. Verkiezings borden mogen op eigen grond plaatst worden. Bloemendaal za! zich opnieuw tot Zandvoort wenden inzake het tentenkamp. Vergadering van den Raad der gemeente Bloemendaal. op Donderdagmiddag, onder leiding van den burgemeester, Jhr. Mr. C. J. A. d e n T e x. Afwezig de heeren De Lestrieux Hendrichs en Posthumus Meyjes. Crediet voor voltooiing Brouwers- kolkweg. B. en W. vragen een crediet van f 74.000 voor de voltooiing van den Brouwerskolk- weg. De heer Enschedé (V.B.) heeft bezwaar tegen de gelden voor het maken van een via duct. Spr. vind het nu geen tijd om een cre diet van f 74.000 toe te staan. De Voorzitter wijst er op dat een twee de overgang over de spoor noodig is. voor het verkeer. De heer Sehultz (S.D.A.P.) meent dat de bezwaren van den heer Enschedé hadden ge maakt kunnen worden bij het besluit tot. aan leg' van den weg. Bovendien geeft de aanlei werkverschaffing. Jhr. Qua r les van Ufford (V.B.) ii vóór aanleg van de viaduct, voornamelijk om verkeersredenen. Het is spr. meegevallen dat de viaduct begrepen is in de f 74.000. Spr. vraagt wat de viaduct zal kosten. Wethouder Prinsenberg (R.K.) zegt. dat de verwachting is: ongeveer f 25.000. De heer Enschedé (V.B.) zegt nog, dat hij er niets voor voelt thans den weg af te maken. Spr. stelt voor, het voorstel van B". en W. niet aan te nemen. Dit voorstel wordt verworpen met 8 tegen 3 stemmen. Het crediet wordt toegestaan. Onbewoonbaarverklaring. B. en W. stellen voor de perceelen Zomer- zorgerlaan 8 en 10 onbewoonbaar te verkla ren. De heer Van Rlessen (A.R.) zegt, dat de bewoners tevreden zijn met de woningen. Hij ziet geen aanleiding tot onbewoonbaar- verklarng. Spr. wil dit punt aanhouden voor nader onderzoek. Jhr. Quarles van Ufford (V.B.) zeg dat de toestanden in die woningen niet zoo erg zijn; er is geen sprake van vocht, lekkage enz. De bewoners zien er uitmuntend uit willen graag blijven wonen. Laat men eerst zorgen dat er woningen zijn van f 4 in de week. De heer Noorman (S.D.A.P.) is dit laatste met Jhr. Quarles eens. Men late de bewoners wonen tot men ze kan laten verhuizen. Wethouder Dr. Bornwater partijloos) zegt dat de menschen er niet dadelijk uit hoe ven. Maar onbewoonbaarverklaring is toch wel noodig. De Voorzitter wijst er op. dat de ter mijn voor ontruiming verlengd kan worden. Wethouder Prinsenberg (R.K.) zegt. dat er aan den buitenkant niet veel te zien is, maar binnen blijkt, dat de toestand gevaarlijk Wethouder Bornwater (partijloos) z?gt dat de huiseigenaren door tijdige voorzie ning en herstel onbewoonbaarverklaring on noodig kunnen maken. Het voorstel van B. en W. wordt aangeno men. Scheidsgerecht voor ambtenaren. Goedgekeurd wordt het voorstel van B. en W. het vacatierecht voor den voorzitter van bovengenoemd scheidsgerecht te bepalen op f 25 en voor leden op f 10 per zitting. Vereeniging voor Jeugdwerk. B. en W. stollen voor. het verzoek der Ver eeniging voor Jeugdwerk op het renteloos voorschot f 300 per jaar te mogen aflossen in plaats van f 650, in hun handen te stelien om prae-advies. Goedgekeurd. Ontsierende verkiezing s- reclame. De Voorzitter deelt mede, dat hij gaarne door den Raad wil zien uitgemaakt, of in het vervolg in verkiezingsdagen het plaatsen van verkiezingsborden in eigen tuin of op eigen grond zal worden toegelaten. De heer Cassée (V.D.) zou het toejuichen als de kiesvereenigingen met elkaar konden overeenkomen, de bedoelde verkiezingsre clame niet meer te maken. De borden ont sieren inderdaad te gemeente. Den heer Noorman (S.D.A.P.) zou eer- verbod van het plaatsen van borden te ver gaan. De heer Schulz (S.D.A.P.) zegt, dat de ontsiering door de borden toch maar van zeer tijdelijken aard is. Jhr. Quarles (V.B.) wil den menschen in verkiezingsdagen de gelegenheid laten, te „getuigen", ook door borden. Men zou der- duur van den tijd, gedurende welken borden mogen geplaatst worden, kunnen beperken. De Voorzitter wil cok de borden niet verbieden. Zij doen dienst als een soort vei ligheidsklep in dagen van spanning. Het zou intusschen geen kwaad kunnen als men de biljetten wat mooier maakte. Besloten wordt borden op eigen grond toe te laten. Rondvraag. De heer Schulz (S.D.A.P.) vraagt, hoe het staat met de verpachting van de theeschen- kerij aan de Brouwerskolk. De Voorzitter zegt, dat het voorne men bestaat, de theeschenkerij te verpachten aan Smit, die een vakman is en wiens zoon hem kan assisteeren. De heer Schulz (S.D.A.P.) pleit voor ver pachting aan een anderen gegadigde, tegen wien, naar de voorzitter mededeelt-, B. en W echter verschillende bezwaren hebben. Besloten wordt, de theeschenkerij aan Smit te verpachten. De heer Luden (C.H.) vestigt de aan dacht op leelijke kuilen in den Bentveldsweg. zich" verplicht, Wethouder Prinsenberg (R.K.zegt voorziening toe en vraagt als tegenprestatie van den heer Luden medewerking voor het doen wegnemen van een paar voor het ver keer hinderlijke boomen. Toch over boomen sprekende geeft de wet houder eenige cijfers over de beplantingen in de gemeente in den winter 1934-'35. Aan Von dellaan. Zomerzorgerlaan. Zeeweg, in het Bosch en bij de nieuwe school D. werden in totaal 36428 stuks boomen en heesters ge plant en langs de wegen, zooals Leidsche- vaart, en Bloemendaalscheweg en in het Bloe- menöaalsche Bosch en in de Rijnegombuurt 428 stuks. Hierna gaat de raad over in geheime zit ting. Na heropening der openbare zitting deelt de Voorzitter mede, dat naar aanleiding de Zandvoortsche kanipcerquaestie twee pogingen zijn gedaan om die quaes- tie op te lossen. Er is een voorstel van B. en W. van Bloemendaal bij te dragen in de kos ten van verplaatsing van het tentenkamp in de richting Noordwijk. Dit voorstel is door Zandvoort ongunstig ontvangen. Verder is er een voorstel van B. en W. van Zandvoort, het kamp 200 M. van de Bloe- mendaalsche grens af te plaatsen, behalve op zeer drukke dagen en voor één jaar alleen dagtenten te plaatsen Bloemendaal zou dan daartegenover op zich nemen, op zijn grond een politiepost toe te laten en een oprit naar het strand te maken. Zoowel B. en W. als de Raad achtten dit voorstel onbevredigend. B. en W. werden gemachtigd, verder met Zandvoort te onderhandelen. Hierna sluiting. Zonder hoofdelijke stemming werden in den loop der zitting goedgekeurd de voorstellen betreffende: vaststelling 9e suppletoire begrooting 1934; besluit tot af- en overschrijvingen op de begrooting 1934; ver leening medewerking volgens de L.O.-wet 1920 aan het R.K. kerkbestuur te Aerdenhout voor stichting van een rijwielbergplaats; subsidie aan „St. Deus Dedit" voor een tuinbouveur- sus vaststelling salaris contröleerende ge neesheer en diens plaatsvervanger; vaststel ling pensioengrondslagen burgemeester en ge meente-ontvanger; overneming grond aan de Asterlaan;, dito langs den Vogelenzangsche- weg: verleening eervol ontslag aan den heer K. Tintolt als hoofd van school C. (de voor zitter betuigde den spijt van het gemeente bestuur over dit afscheid, waartoe gezond heidsredenen dwongen) en verhuur van strand aan P. Witkop. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: J. Bakker. Distellaan 5 Aerdenhout. een schop: T. Gruping. Oranje Nassaulaan 6, Overveen. een bal: Filiaal Franken, Korte Kleverlaan Bloemendaal. een kinder-foto; v. d. Berg. de Genestetweg 25. Bloemendaal, een klein hondje; M. Dopheijde. Hyacinthen laan 31 Haarlem, een taschje met inhoud; H. Koopman. Noovdertuindorplaan 2 Haar lem. een zakfluit; I. v. d. Niet. Dickmanstraat 10 Haarlem, een .paar kinderhandschoenen; Kennel Haerlem, Regentesselaan Haarlem, een langharig voshondje: Planting: Brede- rodelaan 5 Bloemendaal, een riiwieltasch met gereedschap en een kinderhalskettinkje: E. van Kampen, ZijTweg 314 Haarlem, een paar gymnastiekschoenen; Aart/man; Bentvekls- weg 130 Aerdenhout, een wollen muts; aan den politiepost te Aerdenhout, een honden halsband met penning 571 en een dames- taschje; aan het bureau van politie Over veen, een zakmes; een étui met teekenge- reedschap en een vulpen: een looper, een motorsleutel, een hangertje. JAARVERGADERING BOSCH F,N DUIN. Donderdagavond hield de Woningbouwver- eeniging Bosch en Duin haar jaarvergadering in Vreeburg onder leiding van den wnd. voor zitter den heer J. A. van Rijswijk. Daar de agenda geen belangrijke punten vermeldde, was de belangstelling niet zoo groot als anders Notulen, balans, verlies- en winstrekening werden goedgekeurd. De aftredende bestuursleden, de heeren Joh. Hofland en H. C. Klerk werden herkozen, evenals de heer Mr. F. J. D. Theijse, com missaris UITVOERING BLOEMENDAAL'S CHR. GEMENGD KOOR. De heer Piet Halsema heeft met zijn uit voering op Donderdag in het Jeugdhuis aan het Bloemendaalsche publiek een grooten dienst bewezen. Hij heeft het aangedurfd, om twee belang rijke stukken in te studeeren en dit op een wijze gedaan, die allen lof verdiend. De zaal bood een zeer bijzonderen aanblik door den uitbouw van het podium. Hier had het koor plaats genomen, terwijl het orkest hierbij aansluitend in de zaal was geplaatst. Hierdoor werd mede het voordeel behaald, dat er direct contact was met het publiek, wat anders in het Jeugdhuis met het hooge podium altijd moeilijk is. Verder bleek de zaal juist groot genoeg, om allen muziekliefhebbers een plaats te geven. De heer Halsema hanteert rustig den diri- geerstaf. Rustig staat het koor op en men voelt al bij de opening van den avond, een koraal van Joh. S. Bach, dat de avond een succes zal worden: „Leer mij. o Heer, Uw lijden recht be trachten". zuiver en gedragen gezongen. Dg twee groote werken van den avond wa ren ..Die siebe Worte Jesu Christi am Kreuz" van Heinrich Schutz en „Stabat Mater" van Emanuel Astorga. Ons kon het tweede werk in zijn grootere bewogenheid en levendigheid meer bekoren dan het eerste, dat, uit een vroegere periode, misschien moeilijker te begrijpen is en hoo- gere eischen stelt aan de executanten. Het koor heeft zich van zijn moeilijke taak uitstekend gekweten. De bezetting der teno ren een klacht, die algemeen is was wat zwak. Bovendien had de sterke damesbezet ting ook in de plaatsing voorop een voor sprong. Als wij nog enkele gedeelten mogen noe men, die uitstekend werden gezongen, dan vermelden wij het begin: Stabat Mater dolo rosa en verder: Eja Mater, fons amoris en eindelijk het slot: Christe. cum sit hinc exire. De solisten waren: Helène LudoifGeysen, sopraan; Annie Hermes, alt: Willem Schans man. tenor, en Jac. Lagas, bas. Wij vermoeden, dat de bas een minder ge lukkigen avond had. Zijn voordracht had iets mats. De anderen bekoorden èn door geluid én door voordracht. De orgelbegeleiding was bij mej. R. v. d. Velden in goede handen. Over het orkest. eWeb'ik niets dan lof De uitvoering van mst,r"menta'F> was uitstekend en sloot op natuurlijke wijze aan bij het koor. De heer Halsema heeft met deze uitvoe ring het Bloemendaalsche publiek wel aan

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 13