jle-nauti - CafoLolels WEERBERICHT. VRIJDAG 19 APRIL 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 2 ARROND. RECHTBANK. Mishandeling. Voor de Haarlemsche Rechtbank had zich Donderdag een 32-jarige Haarlemmer te ver antwoorden. Hij was er van verdacht dat hij zijn hond had opgehitst tegen den aannemer onder wiens leiding hij werkte. Ook had hij den man met een stok geslagen en toen de broer van den aannemer te hulp snelde en den hond met 'n schop sloeg zou verdachte de zen man een trap hebben gegeven waardoor diens knieschijf brak. Verdachte hield vol dat hij den man niet getrapt had; het feit dat hij pantoffels aan gehad had, vond hij 'n bewijs daarvoor. Dr. Th. Koot, die de gebroken knie behan deld had, zei echter, dat men zelfs met bloo- te voeten het letsel had kunnen toebrengen. Het slachtoffer had niet gezien dat ver dachte den hond had opgehitst; ook wist hij niet zeker wie hem de trap had toegebracht. Hij had, toen verdachte zijn broer aanviel, den hond een klap met een schop gegeven. Dade lijk daarop voelde hij een stekende pijn in de knie. De aannemer zeide dat verdachte den hond wel degelijk had opgehitst. Ook de andere getuigen spraken de .verklaringen van ver dachte tegen. Dit wond verdachte zoo op, dat hij in de rechtszaal uitriep: „Als ik niet geloofd wordt, antwoord ik niet meer" De president vermaande den man en zeide, als hij zich niet behoorlijk gedroeg, hij de zaak niet tot het einde mocht bijwonen. Verdachte bleef alles ontkennen en maak te door zijn tegenstrijdige beweringen de zaak steeds ingewikkelder, De Officier van Justitie Mr. Andringa. vond het feit zeer ernstig. De eisch luid-de wegens mishandeling, zwaar lichanfelijk letsel tengevolge hebbend, 6 maanden gevangenis straf. Mr. 't Hoff Stolk was van oordeel, dat de hond in deze zaak de hoofdrol vervulde, want gedreven door de liefde voor zijn -hond. die mishandeld werd, had verdachte zijn slachtof fer gegrepen. Uitspraak op 2 Mei. CONSULTATIEBUREAU VOOR ALCOHOLISME. Aan het jaarverslag over 1934 van de Ver- eeniging tot instandhouding van het Medisch- Maatschappelijk Consultatie-Bureau voor Al coholisme voor Haarlem en Omstreken, ont- leenen we, dat de exploitatierekening met een nadeelig saldo van f 152,52 sloot, wat nog af geboekt kan worden van de kapitaalrekening. Voor het nieuwe jaar zal zoo goed als geen afboeking meer kunnen plaatsvinden. Aan contributies en giften werd f 177 min der ontvangen, aan subsidie f 60 minder dan over 1933. Aan voorschotten werd in 1934 niet minder dan f 2648.35 verstrekt, waarvan reeds f 2529.39 is terugontvangen, een nadeelig saldo dus van f 119. Van de uitgeleende voorschotten in 1933 werd in 1934 nog f 80.97 terugontvangen, zoo dat het nadeelig saldo der voorschotten over 1933 terugliep tot f 49.68 of 2 112% van het uitgeleende bedrag. Het Bestuur werd aangevuld door het toe treden van den heer L. Broekhuizen, die zich met het penningmeesterschap belastte. Aan het jaarverslag van het Medisch-Maat- schappelijk Consultatie-Bureau voor Alcoho lisme voor Haarlem en Omstreken over 1934 ontleenen we dat het totaal aantal der be zoekers 3582 bedroeg, d.i. gemiddeld 69 per zittingavond. Het hoogste aantal op één avond was 84, het laagste 49. Van de 3582 bezoekers kwamen er 51 voor de eerste maal, van wie 4 niet in behandeling werden genomen, zoodat er 47 nieuwe patiën ten werden ingeschreven. Verscheidene personen uit vorige jaren ble ven in 1934 min of meer regelmatig komen, zoodat in totaal 160 personen in behandeling waren. De 47 nieuwe patiënten werden gezonden door: Arts of ziekenhuis 2, Justitie 16, Werk gever 1, Maatschappelijk Hulpbetoon 11, Ver- eeniging 1. Elf kwamen half gedwongen. Vijf kwamen uit eigen beweging. Van de nieuw ingeschreven patiënten waren 3 beneden 25 jaar, 33 van 25 tot 55 jaar, 11 boven de 55 jaar. Er werden in het afgeloopen jaar geen vrouwen ingeschreven. Voorts kunnen wij nog de volgende rubri ceeringen geven: Burgerlijke staat: Gehuwd 28, Gescheiden 4, Weduwnaar 2. Ongehuwd 13. Evenals vorige jaren moet de opmerking worden gemaakt, dat het overgroote deel zon der werk was, dus zeer veel bij den weg, en wel meestal doelloos bij den weg, wat de weer stand tegen de drankverleiding aanmerkelijk minder maakt. Omtrent de criminaliteit kan het volgende worden medegedeeld: Nimmer waren met politie of justitie in aan raking geweest 11 personen. Een of meermalen waren geverbaliseerd voor openbare dronkenschap 20 personen. Met den strafrechter waren in aanraking geweest 20 personen. Op 1 Januari '34 stonden 15 personen onder ons toezicht, omdat zij voorwaardelijk veroor deeld waren; er bij gekomen zijn in 1934 5 personen, totaal dus 20. Van deze 20 is in het afgeloopen jaar van 5 de proeftijd naar wensch verloopen, van 4 moest het voorwaar delijk vonnis worden omgezet, zoodat op 31 December nog 14 personen onder toezicht stonden. Eén persoon stond wegens voorwaardelijke invrijheidsstelling onder ons toezicht: j/i 1934 kwamen er 3 bij. Van één verliep de proeftijd goed, en één werd wegens verhuizing overgeschreven naar een ander Consultatie- Bureau, zoodat er nog 2 in behandeling zijn. Wat de voorwaardelijke opschorting van een vonnis betreft, hiervoor waren op 1 Januari 1934 3 personen in behandeling, gedurende 1934 zijn er 2 bijgekomen, één kon wegens goed gedrag worden afgevoerd, van één moest geadviseerd worden het vonnis te executee- ren. Tenslotte de resultaten, voor zoover zij bij het maken van dit verslag reeds gemeld kun nen worden. Buiten beschouwing moeten blijven 5 per sonen, Teruggevallen zijn 5, Vallen en opstaan deden 10, Veel verbeterd zijn 14, Geheelont houder zijn geworden 13, Totaal 47 personen. Een groot percentage der in behandeling zijnde personen zijn wel die, welke door het Bureau van Maatschappelijk Hulpbetoon naar ons Bureau werden verwezen. Op 1 Januari 1934 waren er 74 in behandeling, bijgekomen in den loop van het jaar zijn er 25, afgevallen wegens overlijden of omdat zij aan het werk gingen of wel aan handelsgeld werden ge holpen 22 personen, zoodat er thans nog 77 personen hun steun via het Consultatie- Bureau ontvangen. Deze steun wordt, hetzij in geld, het zij in natura, steeds thuisgebracht, en aan de vrouw of in het kosthuis overhan digd. bezoekt onze showroom, alwaar wij van 20 tot en met 28 april speciaal de nieuwste modellen exposeeren op chassis: MONAQUATRE PRIMAQUATRE VIVASPORT N.V. AMSTERDAMSCHE RIJTUICMAATSCHAPPIJ, HAARLEM plein 21 telefoon 10338 11198 (Adv. Ingez. Med.) DE BOUWPLANNEN VAN HET KENNEMER- LYCEUM. Wij vermeldden gisteren een en ander om trent de bouwplannen op de terreinen van het Kennemer Lyceum en de bedoelingen daarmee. Naar aanleiding van de weergave van het interview, dat wij met den Rector, Dr. A. de Vletter, mochten hebben, verzocht deze ons er alsnog op te wijzen, dat het niet alleen het curatorium is, (dat uitsluitend een onderwijskundig advies- en toezichtscollege is) dat de nieuwe bouwplannen heeft ge steund, maar natuurlijk in hoofdzaak het bestuur van de vereeniging „Kennemer Ly ceum", dat, door bijzondere omstandigheden daartoe in de gelegenheid gesteld, het aan- dui-ft in dezen tijd van malaise en afbraak met een belangrijk nieuw ding te beginnen. Voorts hebben wij uit het onderhoud met Dr. De Vletter, blijkens diens nadere mede- deeling, een verkeerden indruk gekregen ten opzichte van de aan de Afdeeling voor In dividueel Onderwijs werkzaam zijnde leer krachten. Dit zijn geen werklooze leeraren M.O., zooals wij gemeend hadden uit het ge sprokene te moeten opmaken, maar behoor lijk gehonoreerde leerkrachten, gedeeltelijk met bevoegdheid L. O., gedeeltelijk met M. O. diploma. Wel zijn ook eenige werklooze leerkrachten tot de school toegelaten', maar die zijn met ander werk belast, dat valt buiten de gewone taak der leeraren. JUBILEUM. Dinsdag a.s. hoopt de heer N. W. F. G. L. van Veldhuysen. electromonteur bij de N.V. Techn. Maatschappij Heringa Wuthrich, den dag te herdenken, dat hij 25 jaar geleden bij deze firma in dienst trad. FLORATOCHT VAN DE SOROPTIMIST- BEWEGING. De „Soroptimist", Haarlem en omstreken, heeft Zondag 14 April j.l. een internationalen bloemendag georganiseerd. Ruim 80 leden namen hieraan deel, waaronder een groot aantal Engelschen en Belgen, die grootendeels de gasten waren van de Hollandsche leden. Het doel der samenkomst was een bezoek aan Flora- ingeleid door een autotocht door de bollenvelden. Twee gemeenschappelijke maaltijden werden gehouden. Er heerschte een prettige geest en het geheel kan als zeer geslaagd beschouwd worden. De Soroptimist-beweging die ernaar streeft, 'n internationale band te vormen tusschen de werkende vrouwen met leidende functies (in iedere club van ieder beroep één) draagt op deze wijze, zij het ook zeer bescheiden, bij. de internationale eenheid te bevorderen. CONCOURS JOHEZ HARMONIE OP FLORA. Voor dit muziekconcours, dat gehouden wordt op 5. 12 en 19 Mei 1935 op de Flora te Heemstede, schonk Prinses Juliana een zilveren medaille. De gemeente Heemstede schonk voor dit doel een verguld zilveren en een zilveren medaille. NAGEKOMEN PREDIKBEURTEN. PINKSTERGEMEENTE. Gebouw „Immanuel" Nieuwe Kruisstraat. 14. Nam. o uur: Openbare Samenkomst. KINDERVOEDING. De vereeniging „Kindervoeding" reikte in de afgeloopen week uit in hare afdeelingen: Zoetestraat 713 porties; Overtonstraat 855 porties; Byzantiumstraat 466 porties. Bovendien werden aan de scholen voor buitengewoon L. O. 230 porties verstrekt VIJFTIG JAAR GETROUWD. B. de Mink N. Citton. Het echtpaar De Mink, dat in de Slacht huisstraat 96 woont zal 6 Mei zijn gouden bruiloft vieren. De bruidsdagen gaan Tweeden Paaschdag, 22 April in. Man en vrouw, resp. 71 en 72 jaar oud, ge nieten nog de beste gezondheid. Beiden, uit Gouda geboortig, kwamen reeds op Jeugdi gen leeftijd in Haarlem wonen. Hier werkte de heer B. de Mink in de centrale werkplaat sen der Spoorwegen. Na 1903 was hij 18 jaar in dienst bij de werf Conrad. Zoolang hij in Haarlem woonde heeft de heer De Mink, bijgestaan door zijn vrouw, N. Citton, verschillende sigarenwinkels gedreven. Hij was ook grossier in tabak. Wij wenschen het echtpaar De Mink, dat zich in een vitaliteit en een opgeruimdheid kan verheugen, waarom velen hen kunnen benijden, geluk met zijn 50-jarig huwelijks feest, Verwachting: Matige, tijdelijk wellicht toe- noemende zuidelijke tot westelijken wind, zwaar bewolkt met opklaringen, waarschijn lijk regenbuien, weinig verandering te tem peratuur. Verdere vooruitzichten: Weinig verandering. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. 18 April, 16.30 geseind aan alle posten, At- tentiesein blijft". Thermometer 19 April: Hoogste gisteren 55 F. Laagste heden nacht 37 F. Hoogste heden tot 12 uur 54 F. Barometer Stand van heden 757 m.M. Vorige stand 752 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: FA. KUIPERS EN ZN., Opticiens Zijlstraat 97 Telefoon 12726 GROOTE HOUTSTRAAT No. 36 Telefoon 10568 (Adv. Ingez. Med.) BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 19 April. Ondertrouwd 18 April: K. A. E. Foulon en A. G. M. Meerts; D. W. v. d. Schans en A. M. Peperkamp; H. W. van Dort en J. M. van Leeuwen. Getrouwd 18 April: A. J. Schreuder en K. Smit. Bevallen 17 April: J. J. G. RooijersPas man, d.; 18 April: M. A. van Leeuwen—Mon- delaers, z.; R. C. M. RanLehmann, z.; iOverleden 15 April: H. C. Berends, 67 j., Wagenweg; 16 April: J. Slikker, 80 j., Ben Viljoenstraat; S. E. HerweyerSmeenk, 55 j.. Hazepaterslaan; 17 April: A. M. Derksen Coers, 74 j„ Emmaplein; H. J. Kuiper, 84 j„ Oranjestraat; M. E. KruijerSc herpenhuizen. 63 j., Assendelverstraat; P. L. Boxhoorn, 65 j., Schotersingel. CONCERT OP FLORA. Het programma van het concert, op Zater dag 20 April 1935 te geven door de Johez Jeugd Harmonie te Haarlem directeur J. A. Meng, van 15 tot 17 uur, op Flora, luidt als volgt: 1. Lily, marsch G. Delfort 2. Atalanta, ouverture Alfred Delbecq 3. Chêré Brunette, polka voor piston door J. Stöver V. Colint 4. Edelweiss, Valse de Concert A. Govaert 5. La Reconnaissance, Fantasie V. J. Benoodt 6. Feestmarsch J. R. v. d. Glas 7. Mignonette, Ouverture J. Baumann 8. Petité Fleur, Valse V. Burij. 9. La Vallée du Grand Morin Fantasie J. D. Renóuse TENTOONSTELLING VAN WERK VAN AMATEUR-FOTOGRAFEN. Zaterdagmiddag 20 April om 3 uur zal de tentoonstelling van foto's, ingekomen in den door de Haarlemsche Amateur-Fotografen Vereeniging uitgeschreven fotowedstrijd voor amateur-fotografen wonende in Haarlem en Omstreken ten bate van het Haarlemsch Crisis Comité, worden geopend. De tentoon stelling vindt plaats in de Hal van de Ge meentelijke Handelsschool aan de Zijlvest. EXAMENS VERPLEGING VAN ZENUW- EN GEESTESZIEKEN. Deze examens zijn voortgezet met de can- didaten uit Meer en Bosch te Heemstede. De uitslag is als volgt: eerste examen, 14 Candida ten, afgewezen 2, geslaagd: F. Bak ker, A. G. v. d. Berg, B. G. P. van Berkel, H. Bosscher, J. J. van Eyk, D. J. Kamphuis, C. Lohman, R. C. Ommerinig, S. Osinga, D. Smit, W. Sukkel, G. Vos, Tweede examen 3 candidaten, geslaagd: K, Feenstra, M. Hartman, W. A. v. d. Veen. Aanvullingsexamen 1 candidaat, geslaagd: E. O. v. d. Brug. De examens worden voortgezet. HOTELHOUDERS EN AUTOVERHUURDERS OPGEPAST! De Commissaris van Politie verzoekt ons plaatsing van het volgende: De Commissaris van Politie te Nijmegen waarschuwt tegen Antonius Chr. C. van Wil- deren, geboren te Antwerpen 12 Maart 1905, schoolbordenschilder, die in gezelschap van zekeren De Harder en van twee vrouwen, waarvan er één genaamd is Jacoba van Wil- deren, in hotels logeert en auto's huurt, zon der betaling. PAASCHWIJDINGSDIENST. De Chr. Jonge Mannen Vereen. „Christo- flles" zal a.s. Zondagmorgen om 10.30 uur een Paaschwijdingsdienst houden in haar gebouw in de Frans Halsstraat. De heer van Diël. begeleid door mevr. van Diël, zal een solo zingen. Ds. P. D. v. d. Togt, zal het woord voeren. De dienst zal een liturgisch karakter dra gen. BROOD- EN BANKETBAKKERIJ J. VAN VESSEM. Donderdagmiddag is de verbouwde zaak van de Electrische brood en banketbakkerij J. van Vessem heropend. Waarlijk een groote verbetering I In den loop der jaren was de bestaande inrichting wel iets te primitief geworden voor het uitgebreide bedrijf der firma. Thans is dit tekort ingehaald. Het perceel Kleverparkweg 10 is geheel ver nieuwd. De verbouwing die heeft plaats gehad heeft het pand een grondige verandering doen ondergaan. Aan alle eischen van technischen en hygienischen aard is in het nieuwe ge bouw voldaan. De inrichting is gemoderni seerd en zal zeker aan alle verwachtingen beantwoorden. Van nieuwe vindingen op aller lei gebied is gebruik gemaakt. De vernieuwing van de zaak van den heer Van Vessem is zeer goed geslaagd. UIT DE OMSTREKEN p BEVERWIJK Protest tegen de Roebelasting. Bloembollenkweekers gaan actie voeren. Het regeeringsbesluit tot invoering van de z.g.n. roebelasting heeft in de kringen der bloembollenkweekers groote ontstemming te weeg gebracht. De bloembollenkweekers kre gen in den loop dezer week de uitnoodiging, om voor den 25sten April een verklaring te onderteekenen, dat zij zich bereid verklaarden de roe-belasting te voldoen. Deze verklaring had in wezen dezelfde beteekenis van een ac cept, waarop slechts de vervaldatum ontbrak. De plaatselijke afdeelingen van Bloembollen cultuur en van het Holland's Bloembollen kweekers Genootschap hadden haar leden op Vrijdagavond in Hotel „Ter Burg" in een ver gadering bijeengeroepen, teneinde te over leggen of tegen dezen aanslag een gezamen lijke actie zou kunnen worden gevoerd. De voorzitter, de heer Koster, zette in zijn openingswoord uiteen, dat de regeering nog altijd geen uitbetalingen heeft gedaan uit het surplusfonds. De heffing van de roe-belasting achtte spr. zeer onbillijk, omdat 75 pet. van de vakgenooten niet tot betalen in staat is. Deze heffing maakt de kweekers volkomen onmach tig om hun bedrijven voort te zetten. De hef fing bedraagt niet minder dan f 3 per roe van bouwland. De heer J. Meyer deelde mede, dat in de op denzelfden middag te Haarlem gehouden ver gadering van het hoofdbestuur van het H. B. G. met de voorzitters der afdeelingen geadvi seerd werd de accepten toch maar te teekenen. Teekent men niet, dan zal dat aanleiding kun nen geven tot allerlei narigheden. Wel werd verwacht, dat met de inning der gelden soe pelheid betracht zou worden. In den loop der volgende week zou van het H. B. G., den L. T. B. en den Bond van kleine kweekers een circulaire over deze aangelegenheid verschij nen. De saneering is nu eenmaal aanvaard met „alle lusten en lasten" en deze roebelas ting is een van die lasten. De voorzitter was van oordeel, dat het onbillijk is, om nu weer een roebelasting te heffen, omdat de menschen gesaneerd hebben. De heer Meyer merkte ter illustratie op, dat de regeering f 900.000 zal ontvangen, maar dat zij f 1.400.000 zal hebben uit te betalen aan surplus. De ontbrekende 5 ton zullen uit het crisisfonds worden aangevuld. Na langdurige besprekingen werd besloten met zusterafdeelingen een gezamenlijke actie te voeren tegen de heffing der roebelasting Vervolgens besloot de vergadering adhaesie te betuigen aan het besluit van de afdeeling Texel, om aan de regeering ontheffing van de roebelasting te verzoeken. WIJDINGSAVOND NED. HERVORMDE KERK. In het Hervormd Kerkgebouw werd Don derdagavond een wijdingsavond gehouden uit gaande van het Nederlandsch Hervormd Zangkoor, onder leiding van den directeur den heer D. Klut terwijl het instrumentale gedeelte werd verzorgd door het strijkorkest „Concinere", dir. de heer D. Klut. Na ge meenschappelijk zingen van Gezang 119 vers 1 ging Ds. C. M. Krijger voor in gebed, waar na door een van de leden van „Concinere' een vioolsolo „Clamavi ad te Domine" ten ge- hoore gebracht werd. Vervolgens voerde het koor met orkestbegeleiding uit de „Johannes Passion" van Herman Schüzz (15851672) naar een bewerking van Johann Sebastiaan Bach, afgewisseld door Schriftlezing van Ds, Krijger uit het Evangelie van Johannes. Hoofdstuk 18 en 19 30. De avond werd door Ds. Krijger met ge bed gesloten. De steunverleening aan den tuinbouw. Een adres aan de regeering. In de streek Kennemerland heerscht on der de tuinders groote ontstemming over het feit, dat zij gepasseerd zijn bij de uitkeering' van den extra-tuinbouwsteun. Het Kringbe- stuur van den L.T.B. zal thans een adres aan de regeering zenden, waarin wordt be cijferd, dat van het verleend bedrag geen cent aan den tuinbouw ten goede komt. Het adres luidt als volgt: De aangekondigde extra uitkeering van f 360.000 ten behoeve van tuinders, die hun producten geveild hebben aan de veilingen te Beverwijk, Castricum, Heilo en verder aan de veilingen boven Alkmaar, heeft bij de tuinders groote dankbaarheid opgewekt voor het bewijs van medeleven met de nooden in hun gezinnen. Ons hoofdbestuur wil als tolk hiervan optreden en uwe excellentie dank zeggen voor deze extra uitkeering. Uwe excellentie zal het ons hoofdbestuur eohter niet euvel duiden, wanneer het op merkt, dat de keuze der producten, waarop genoemde extra uitkeering zal worden ver leend, een zoodanige is, dat slechts een zeer gering bedrag kan worden uitgekeerd aan tuinders, die hun bedrijf uitoefenen in Ken nemerland, alhoewel uitdrukkelijk de aan voer te Beverwijk, Castricum en Heiloo als maatgevend wordt genoemd. Het in de streek Kennemerland als gevolg van deze extra uitkeering uit te betalen be drag, hetgeen berekend wordt op ongeveer f 1900 zal voor slechts een derde deel ten goede komen van den teelt in Kennemer land. Vroege aardappelen en kool worden hier echter niet door de tuinders, doch door akkerbouwers geteeld. Het zal uwe excellentie bekend zijn dat de nood in deze tuindersgezinnen zeer groot is en een extra uitkeering ten behoeve van hen alleszins gemotiveerd is. Ons hoofdbestuur verzoekt zulk een uit keering met des te meer vrijheid daar het overtuigd is van den wensch van uwe ex cellentie om bijzonder door de crisis getrof fen streken op een bijzondere wijze te hel pen. Uitgekeerd wordt aan Vereenigde veilingen f 527.06 en f 35.63. totaal f 562.69; Gebr. Duin f 195.99 en f 272.69, totaal f 468.68: Kluft en Tervoort f 536.05 en f 318.54, totaal f 854.57; resp. voor kool en vroege aardappelen. Na een uitkeering aan Castricum en Heilo van f 12.40 resteert nog voor de streek Ken nemerland f 1898.34. Niet uitgekeerd kan worden wegens door den handel geschiede aanvoeren uit de kool streek f 750 en voor aanvoeren door tuinders uit de koolstreek f 561.29; zoodat nog over blijft f 607.05. £>it bedrag is echter de uitkeering voor vroege aardappelen, geteeld door grove tuin bouwers en akkerbouwers, zoodat aan de tuinders van de geheele streek Kennemer land geen enkele extra steun ten deel valt. De L.T.B. en de Chr. Boeren- en Tuinders- bond hebben voor eventueel nadere toelich ting aan de regeering aangewezen de heeren Jac. Nijssen en R. W. A. Muijen. HILLECOM Het 60 millioenplan. Doortrekking v. d. Endelaan. Naar wij vernemen zijn de plannen tot doortrekking der Van den Endelaan in een vergevorderd stadium gekomen en zou be handeling in de volgende raadsvergadering te verwachten zijn. Men deelde ons mede dat van regeeringszijde wordt overwogen (de werkzaamheden vormen een onderdeel van het 60-millioenenplan) de aanbesteding reeds in Mei te doen geschieden. GEEN DOORTREKKEND VERKEER. Op het verzoek van Vreemdelingenverkeer, namens de neringdoenden aan het gemeente bestuur gedaan, om gedurende de bollendagen het fietsend verkeer in beide richtingen door de Hoofdstraat toe te laten, is afwijzend be- beschikt, naar wij vernemen. Met het oog op het groote aantal doortrekkende automo bilisten zou dit te gevaarlijk worden en aan leiding tot stagnatie kunnen geven. HAARLEMMERMEER HET CRISISCOMITé. Het bestuur van het crisis-comité A. voor de gemeente Haarlemmermeer bericht ons, dat nu het voorjaar is aangebroken en de geld middelen zijn uitgeput, de werkzaamheden tot den volgenden herfst zijn geschorst. Er wordt dus door de verschillende sub- comité's 'tot nadere aankondiging geen zitting meer gehouden. Verkoudheid verdwijnt direct. Doe slechts enkele druppels Karsote, hefc nieuwe wetenschappelijke inhalatiemiddel, op een zakdoek en snuif dan flink op. Elke inademing brengt de bacteriedoodende, zuiverende Karsote-damp tot in de kleinste hoekjes van neus, "keel en longen. De ademhaling wordt be- vrijd, de ontstoken pijnlijke slijmvliezen verzacht en de infectie onmiddellijk ge stopt. Karsote is verkrijgbaar bij apothekers en drogisten a ƒ0.90 per flacon (zakformaat) en ƒ1,35 per flacon (2 x de kleine maat), incl. Omzet belasting. (Adv. Ingez. Med.) AGENDA VRIJDAG 19 APRIL Groote Kerk: Orgelbespeling door George Robert. Zangmedewerking Annie Veenenbos. 34 uur. Rembrandt Theater: Première van „De big van het regiment". Op het tooneel „The Ka- dix Four" 8 uur. Eén voorstelling. Luxor Sound Theater: „Goudeiland" met Wallace Beery, Jacky Cooper, Barrimore, Le wis Stone. Doorloopende voorstelling vanaf 7 tot 11.30 uur. Frans Hals Theater: „Koningin en Dicta tor" 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Tokayer Czardas" (Ca ravan). Op het tooneel The 4 day wills. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cabaret La Gaité: Optreden Joe Smith, Bobby Cury, Corduwenor. Heemstede: Bloemententoonstelling in Groenendaal van 's morgens 9 tot 's avonds 12 uur. ZATERDAG 20 APRIL Stadsschouwburg: Nieuw Schouwtoonee! „De Fakir" 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Teylecr's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Heemstede: Bloemententoonstelling in Groenendaal van 's morgens 9 tot 's avonds 12 uur.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 2