UIT HET BUITENLAND Architect Dudok te Londen gehuldigd. kerkconcert. TOON KELDER, THIJS IJS EN DE KWADE SLANG Sproeten komen vroeg ïn het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. Radio-Programma VRIJDAG 19 APRIL 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 4 Bulgarije. De regeering-Slatef afgetreden. Minister-president generaal Slatef heeft gisteravond de pers ontvangen en medege deeld dat de koning de ontslagaanvrage van het geheele kabinet had aangenomen; het ka binet werd belast met de afwikkeling van de loopenae zaken. Ministerpresident Slatef heeft den koning de demissie van zijn regeering voorgelegd in den loop van een conferentie welke hij Don derdag met hem had naar aanleiding van het feit, dat de minister van buitenlandsche za ken Batalof, de minister van justitie, Dick- kof, en de minister voor economische zaken, Molof, dien middag een bezoek gebracht, had den bij den minister-president, teneinde hem offtcieel in kennis te stellen van hun aftreden. Bij het verlaten van het bureau van den minister-president weigerden de ministers eenigerlei verklaring af te leggen over de mo tieven van hun demissie. Zij deelden echter wel mede, dat hun verzoek om ontslag was aanvaard. Het ligt voor de hand dat deze ontslagaan vragen verband- houden met de verbanning van de oud-premiers Georgief en Zankof en eenige andere personen die vroeger hooge functies hebben bekleed. Generaal Slatef heeft de persvertegenwoor digers medegedeeld, dat zijn voorganger Geor gief met een aantal van zijn politieke vrien den steeds tegen het kabinet-Slatef heeft sa mengespannen. Daarom had hij de verban ning bevolen, Op de vraag wie de opvolger var Slatef zou worden, antwoordde hij, dat hij dit nog niet wist. De beslissing hierover ligt bij den ko ning. Toen gistermiddag de trein waarmede de bannelingen naar Boergas werden vervoerd. Philipope! passeerde, moest een eskadron ca valerie met blanke sabel de menigte uiteen drijven, welke zich voor het station had ver zameld om de bannelingen toe te juichen. Duitsehland. Een Duitsch protest te Londen. Duitschland heeft, naar Reuter meldt, een mondeling protest tegen de houding van Groot-Brit,Lannie te Genève tot den Britschen ambassadeur bij het Duitsche departement van buitenlandsche zaken gericht. Van Duitsche zijde wordt het volgende ge meld: Bij het bezoek van den Engelschen en den Italiaanschen ambassadeur aan het rijks ministerie van buitenlandsche zaken, waarbij naar reeds gemeld de formeele mededeeling overhandigd werd betreffende de Engelsch- Italiaansche verklaring over het verdrag van Locarno te Stresa heeft staatssecretaris dr. yon Buelow tegenóver de beide ambassa- öeus een mondeling protest uitge bracht tegen de houding, die de Volken bond in de raadszitting tegenover Duitsch land heeft aangenomen. De door een Engelsch nieuwsbureau gepu bliceerde bewering, volgens welke het hier een protest betrof tegen de door Engeland en Stresa aangenomen houding ten opzichte van Duitschland, is onjuist. De geschiktheid voor den militairen dienst. De uitgeverij „Offene Worte" te Berlijn pu bliceert thans de officieele bepalingen betref fende de geschiktheid voor den militairen dienst. Bepaald is o.m., dat den onderzochte on middellijk na het medisch onderzoek mededee ling moet worden gedaan van den uitslag. Slechts die onderzochten zullen geschikt "wor den verklaard, die krachtig gebouwd, goed ontwikkeld en vrij van zoodanige gebreken zijn. dat zij de gezondheid de bewegelijkheid en het uithoudingsvermogen benadeelen. De minimumlengte voor den militairen dienst is vastgesteld op 154 cM. Beneden de 160 c.M. worden de recruten echter alleen aangenomen, wanneer bijzondere omstandigheden dit noo- dig maken. ZuidDAfrilksu Kabinetscrisis in Bulgarije. Verbanning van twee oud premiers leidt tot het aftreden van het kabinet-Slatef. Een Duitsch protest tegen de houding van den Volkenbond. sche regeeringen te verbieden, met de motivee ring, dat deze zich voorbereiden voor een oorlog. Deze oorlog behoeft wel is waar nog niet binnen twee, drie of vijf jaar uit te bre ken, doch alle verstrekte leeningen aan sta ten die zich ten oorlog voorbereiden, betee- kenen een indirecte bevordering van den oor log. Deze resolutie verbiedt zoowel overheids- als particuliere leeningen, met uitzondering van leeningen, die bestaande leeningen ver nieuwen of converteerén. Bij overtreding van deze bepalingen eischt de resolutie een maximum straf van 10 jaar gevangenisstraf en eèn boete van 100.000 dollar. Bestuursreorganisatie in Zuid- West-Afrika Naar officieel te Kaapstad wordt medege deeld is een commissie benoemd welke belast is met het opstellen van een nieuw bestuurs plan voor Zuid-West-Afrika. De commissie zal, naar Reuter meldt, met het oog op de ontevredenheid in Zuid-West, een onderzoek instellen naar de mate van doel treffendheid van den huldigen bewindsvorm en naar de redenen van het misnoegen, Zij zal nagaan, zoowel van constitutioneel als van financieel standpunt, hoe het gebied beter kan worden beheerd om een doeltreffender bewind te waarborgen benevens een grooter mate van tevredenheid onder de inwoners. Daarbij zal rekening worden gehouden met het mandaat- karakter van het gebied en met de grondwet van de Unie van Zuid-Afrika. Amerika. Senator Borah verlangt verbod van credietverleening aan Europa. Senator Borah heeft, naar de Tel. verneemt een resolutie bij den Senaat ingediend, die beoogt alle credietverleening aan Europee- UITREIKING VAN „.ADOLF HITLER" EJEREN Reuter meldt uit München: Aangezien de 46ste verjaardag van Hitier valt op den dag voor Paschen, heeft de stad München besloten het Hitler-verjaardags- fonds, waarvoor IS.500 mark is bijeengebracht te bestemmen voor den aankoop van beschil derde Paascheieren. Vooral arme gezinnen met veel kinderen zullen bij de uitdeeling dezer eieren worden bedacht. Die. welke drie of meer kinderen hebben, zullen elk negentien „Adolf Hi tier "-eieren ontvangen, en die met zes kinderen elk 28 eieren. VENIZELOS TE PARIJS. PARIJS, 18 April (Reuter) Venizelos is hier hedenochtend aangekomen. GEESTELIJKE VEROORDEELD WEGENS BESCHIMPING DER RIJKSREGEERING. ALLENSTEIN. 18 April. (V. D.ï De burge meester van Allënstein heeft een Katholiek geestelijke laten arresteeren en ter beschik king van de justitie gesteld aangezien hij zich zou hebben schuldig gemaakt aan be schimping van leden der Rij'ksregeering en hij zich tegen het Nationaal-socialisme zou hebben uitgesproken. De priester zal voor een buitengewone rechtbank terechtstaan. BROER VAN RASPOETIN VERONGELUKT. In Tomsk is door een politieauto een bede laar overreden, die op slag dood was. Het in gestelde onderzoek bracht aan het licht, dat de verongelukte de broer was van Gregor Raspoetin. BERLIJNSCH KERKBLAD IN BESLAG.. GENOMEN. Het Paasclmummer van het katholieke kerkblad voor het bisdom Berlijn van 21 April is door de staatspolitie in verband met een artikel over het proces tegen den Katholieken priester, prelaat Leffers te Rostock in beslag genomen. INTERNATIONALE TARWECONFERENTIE TE LONDEN. LONDEN. 18 April. (V. D.) De secretaris van de tarwecommissie heeft gisteren mede gedeeld dat op 22 Mei te Londen een nieuwe internationale tarweconf eren tie zal worden bijeengeroepen in overleg met het Britsche ministerie van handel. 21 regeeringen zijn uitgenoodigd tot het zenden van vertegen woordigers teneinde de tarwe-export nader te regelen door een bespreking van de kwes tie der uitvoerquoten en landbouwrestrictie. OUD-PREMIER GEORGIEFF VERBANNEN. SOFL4, 18 April (Reuter). Behalve Zan- koff zijn naar Boergas verbannen de oud minister-president Ge.orgieff, de vroegere prefect van politie Natcheff en de vroegere prefect van Sofia Karakolokoff. Ontvangt gouden medaille van British Institute of Architects. LONDEN. Donderdag De koninklijke gouden medaillfe van het Ko ninklijk Instituut van Britsche Architecten is aan architect W. M. Dudok uitgereikt in een bijeenkomst van het Instituut in het gebouw- Portland Place 66. De Nederlandsche gezant was tegenwoordig. Onder de andere aanwezi- gén bevonden zich, behalve de voornaamste architecten van Londen en andere steden, de President van de Royal Academy of Arts Sir William Llewellyn, de President van het In stituut van Ingenieurs Sir Richard Redmayne, de Secretaris van de Anglo Batavian Society Frank E. Beresford en vele anderen. Het was een onvergetelijke avond voor de aanwezige Nederlanders, die zich trotsch voel den toen de President van het Instituut Sir Giles Gilbert Scott na een keurige toespraak, waarin de verdiensten van Dudok naar waarde werden geschetst, dp gouden medaille met het lichtblauwe lint om de schouders van den uitverkorene hing. Tevoren hadden de architecten ,Guy Dawber en Lanchester den heer Dudok naar het podium geleid. In zijn woord van dank voor de hem ten deel geval len onderscheiding zei de heer Dudok dat het niet alleen een beau geste maar een mooie traditie was dat de Souverein op aanbeveling van den Raad van het Instituut zoo nu en dan de hoogste architecturale belooning toe wijst aan een buitenlandsch architect. Er ligt de erkenning in dat het gebied der kunst gees telijk is en niet wordt beperkt door grenzen, zeide de spreker. Hij gaf uitdrukking aan zijn diepe dankbaarheid tegenover zijn collega's die deze eer aan zijn werk hadden bewezen en aan zijn waardeering dat de Koning zijn goedkeuring had willen hechten aan het voorstel. Dudok zag in de onderscheiding het bewijs dat hij niet geheel gefaald had in zijn streven, in zijn werk de ontroering te leggen welke hem bezielde en welke tot zijn schep pingen had geleid. Maar zelfs deze medaille had haar keerzijde, want in dit gelukkig uur klonk de nimmer zwijgende stem der zelfkri tiek. een stem die elke kunstenaar kent, lui der dan ooit. Waaraan had hij deze onder scheiding te danken?, vroeg hij zich af en hij moest bekennen er geen antwoord op te vin den. Spreker herinnerde vervolgens aan Cuy- pers en Berlage, namen die onafscheidelijk zijn verbonden aan de wederopleving der Ne derlandsche architectuur, aan wie hij als jonger landgeixoot een woord van erkenning' en dankbaarheid schuldig was en wier zegen rijken invloed hij als zooveel andei'e jongeren had ondergaan. Vooral aan deze twee pioniers dankte Nederland een architectuur vol toe wijding en vol overgave. Dudok verklaarde tenslotte dat hij zich van een neerdrukkend gevoel bevrijd zou achten indien de onder scheiding. hem ten deel gevallen, niet zoo zeer werd beschouwd als een bewijs van per soonlijke waardeering, maar van waardeering voor hetgeen alle Hollandsche jongeren geza menlijk hebben gedaan. De woorden van Du dok werden met grooten bijval ontvangen. De Nederlandsche gezant bekende dat hij in 22 jaar in Londen nog nooit zoo trotsch was ge weest op Nederland als thans. De architect Percy Thomas herinnerde er aan dat de ge huldigde oen nieuw woord had gebracht in de Engelsche taal. Men spi'ak van ..dudoky archi tecture". De opmerking werd met eindeloos applaus ontvangen. En daarmee was de ge denkwaardige plechtigheid afgeloopen. KRANT WEGENS PLAATSING VAN FOUTIEF BERICHT VERBODEN. ESSEN, 18 April. (V. D.) Het voormalige Centrumblad, de katholieke Essen er Volks- zeitung" is wegens het verspreiden van een valsch bericht voor veertien diagen verboden, terwijl de verantwoordelijke redacteur en de hoofdredacteur zijn gearresteerd. Het blad had gisteren abusievelijk bericht, dat de moordenaar Islakar, die gisteroch tend met zijn medeplichtige te Essen is te rechtgesteld, gratie zou hebben gekregen en tot levenslange tuchthuisstraf zou zijn ver oordeeld. De justitie was van meening dat een dergelijk bericht berust „op een onge hoord lichtvaardige weergave van een infor matie. die de verslaggever van het blad in een café van een derde, die van de betrok ken kwestie niet op de hoogte was noch op de hoogte kon zijn. had gekregen". De ar- ï'estatie der beide redacteuren geschiedde op bevel van den Oberprasident van het Rijnland. MUZIEK. Remonstrantsch Zangkoor. Het onder leiding van mevr. L. Kruyf- Hïlarius staande Remonstrantsch Zangkoor, dat in 1923 opgericht is, heb ik verleden jaar op een concert in de Remonstrantsche kerk voor het eerst gehoord. Toen werd ons na mens het koor en zijn leidster verzocht, over hun verrichtingen geen critiek te schrijven, en we respecteerden dat verzoek, al bleek het ons dat die verrichtingen den toets der open- bare beoordeeling glansrijk hadden kunnen dooi-staan. Bij het concert van Donderdag 18 April gewerd ons een dergelijk verzoek niet en ik mag dus nu openlijk van mijn groote waardeering voor de resultaten van den ar beid der dirigente getuigen. Het Remonstrant sche Zangkoor is klein: het telt nauwelijks een 25-tal leden, maar het moet wel een keur van stemmen zijn waaruit 'n schoonheid van samenklank ontwikkeld kan worden als dit koortje te genieten geeft. Het Rem. Zangkoor had voor het concert van Donderdagavond zijn programma opge steld in ovei-eenstemming met den Paasch- tiid; een koraal van Bach en ..Die sieben Worte des Erlösers am Kreuze" van Haydn. Het aan de Matthaeus-Passion ontleende koraal werd met Nederlandschen tekst a cappella gezongen; de afwezigheid van de bij de uitvoeringen der Matthaeus Passion gebruikelijke instrumentale ondersteuning gaf geen aanleiding tot onzuiverheid en, doordat de sopranen bij het Rem. Zangkoor in de meei'derheid zijn, kwam de koi'aal- melodie als cantus firmus voldoende naar voren. Minder bevredigend was de vervanging van het oi-kest bij Haydn's werk door piano, voor al wijl de pianiste in talrijke dilettantische fouten verviel: ongemotiveerd pedaalgebruik dat verbinding' schiep, waar afscheiding had moeten zijn, verwaarioozing van rustteekens waardoor meermalen de maat getransfor meerd werd., onjuistheid in de interpretatie van notenwaarden, en wat dies meer zij. Ten gevolge daarvan werd soms van dirigen te en solisten een aanpassing vereischt. die in omgekeei-de richting had moeten plaats vinden. De pianiste moge het. niet euvel dui den, wanneer, we haar aanraden in het ver volg haar party onder bevoegde leiding voor te bereiden, want er zijn in haar spel andere kwaliteiten, die een goede uitvoering zeker mogelijk maken. Van de vier solisten ti'ad de sopraan Cor Igesz, die zeer mooi zong, het meest op den voorgrond. De drie overigen hadden een minder omvangrijke solistische taak, maar wat ze te doen hadden deden ze goed en hun samenwerking met de sopraan tot terzet of kwartet slaagde insgelijks uitstekend. Het waren de alt Rie Tuyl Schuitemaker, de te nor Frans Vroons en de bas H. Joh. de Haas. Van Haydn's werk werd het laatste deel. dat de aardbeving schildert, weggelaten. De andere deelen bevatten veel mooie muziek, maar al de*langzame tempi en de gelijkvor migheid der begeleidende figuren veroorza ken een tekort aan aan afwisseling. Opmer kelijk zijn de gelijkenissen met een andere bekende melodie van Haydn, die in het 2de en het 4de deel voorkomen. De organist der Rem. kerk Theo Pardoen opende het concert met het Preludium in b kl. t. niet b moll, zooals in 't program ma stond: dit had dan h moll moeten zijn van Bach. In zijn vertolking daai'van kwamen nogal wat ongerechtigheden voor; bovendien was er geeix plastiek in en zonder deze wordt zulk een werk voor den hoorder onbegrijpelijk. Beter slaagde zijn voordracht van twee koraalvoorspelen van Bach: „Ich ruf' zu dir" en „O Mensch bewein dein Suil de grosz'". Met het gemeenschappelijk, door orgel begeleiding ondersteunde zingen van het koraal „O Haupt voll Blut und Wunden", welks tekst in onze taal was overgebracht, werd deze druk bezochte Paaschuitvoering besloten. K. DE JONG. kleurig romanticus. Zijn werk is deze maand bij Van Wisselingh, op het Rokin, te zien. Hij is de laatste jaren in zijn evoluties kennelijk op een rustpunt ge komen en zijn werk vertoont die kalme zelf bewustheid van doen. die vermoeden doet dat het thans bereikte hem. voorloopig althans," voldoet. Kelder is een artist van beteekenis ge- woi'den, nadat zijn vroeger werk de belofte daarvan reeds had afgelegd. Hij is meen ik Rotterdammer van origine en heeft, behal ve dat, met Van Dongen ook diens aangebo ren flair voor het schilderen gemeen. Het is opmerkelijk dat zoovele Rotterdammers die ge makkelijkheid van penseelvoering bezitten, zoo vlot zijn en zonder in navolgixig te vervallen, zoo gemakkelijk ad a p te eren, wat ze in de groo te meesters getroffen heeft. Hij is nu zoo ver dat hij een eigen persoonlijheid werd, van een type dat wij in de kunst van vandaag hier niet bezitten. Hij heeft temperament, deze schilder. Een gezonde sensualiteit bezielt hem, doch zijn naakten zijn even kuisch als die der nymphen van Diar of der baadsters van Fautin Latour. Ze zijn van een lichter en smeltender kleurig heid dan die van deze meesters, ze zijn zonni ger en levenswarmer en staan in dii'ecter ver band met sommige Italiaansehe klassieken, die ook hun voorbeelden waren. Kelder's schilderen is meer Fransch-Itali- aansch georiënteerd dan dat van de meeste moderne Hollanders van vandaag, die, öf zich in psychologische scheefheden verwarden of te Parijs te veel in uitmiddelpuntigheden belang stelden. Zijix landschappen met baadsters, zijn Pastorale, zijn Parkfeesten enz., het zijn le vensblije verbeeldingen eener gedroomde na tuurschoonheid, anders dan een Monticelli ze onderging, maai' in wezen niet- zoo ver uit diens familie. Deze kunst is romantisch en de kunstenaar een verrukkelijk fantast, die in Don Quichotte behagen schept en de amoureu- se historiën der Grieksche godenwereld nog altijd de moeite waard vindt. Een jong schil der die dezer dagen een eigen tentoonstelling opende met het uitspreken eener inleidende rede het kletskwaad woekert voort bij die gebeurtenissen vertelde onder meer gronde- loosheden, dat in de kunst van vandaag „al leen nog de kinderen romantisch waren". Het zou wat! Kelder is geen kind meer en hei- is meer dan waarschijnlijk dat juist nu, in een periode van ontmoedigende inzinking aller - wege, de romantiek weer een renaissance tege moet gaat. Als de werkelijkheid niet meer aantrekkelijk is, zoeken de fijnste geesten zich in den droom te redden. Dat is een geschiede nis die zich hei'haalt. Maar niet ieder kau dat, en dat is hier den doorslag gevend. Toon Kel der beheerscht zijn metier en verstaat een figuur en wie dat heeft, is meestal voor nuch tere zakelijkheid een slecht .comparant. Modigliani, voor wien hij een tijd lang eene misschien te actieve bewondering koester de, was een romanticus met een eenigszins bizarren inslag. Het is vreemd dat altijd zulk een inslag nagevolgd wordt en de groote, de eeuwige qualiteiten van hetzelfde werk uit het oog verloren worden. Kelder heeft van het werk van Modigliani veel geleerd maar is ge lukkig de obzsessie van het specifiek Modi- gliani-aehtige kwijt geraakt- Hij heeft de laatste paar jaren veel portret- ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLlNC. Thijs haalt een heel lang touw; daai'in maakt hij een flinke lus en deze deed hij om een rotsblok, dat stevig op het pad scheen te liggen. Hij zegt vei-volgens tot Sim: „Hieraan moet jij mij laten afdalen, dan kan ik in het ravijn je hoedje pakken." „Juist," roept Sim, „dat is heel goed bedacht." Zoo gezegd zoo gedaan; zie maar eens naar het volgende plaatje. ten geschilderd. Zijn fantasie ligt daarbij na- tuui'lijk aan banden, doch zijn plezier aan een zekere grandezza in houding en bouw van hefe portret, kan hij rustig uitvieren. Door zijn aan- geborexi schilder-vlotheid is zijn opvatting verwant aan de wijze waarop de Engelsche portrettisten der achttiende eeuw de Italia nen verstonden. Doordat hij probeert den essentieelen kant van de vex-schillende verschijningen die in een bewegelijk menschengelaat zich kunnen ver- toonen, vast te leggen, zal het voorgekomen zijn dat men op het eerste gezicht aan de ge lijkenis twijfelde om later te erkennen dat het wezenlijke volkomen getroffen was. Vooral bij damesportretten was dat het geval en ik heb zelden te voren in die materie een moeilijk verboi'gen miskenning zoo in een eerlijk ge meende erkenning zien omslaan. Dat het als kleur en arrangement en picturale bedreven heid zeer geslaagde portretten waren, werd onmiddellijk exx grif toegegeven.dat ze ook psychisch en als samenvatting der toevallige aspecten scherp geformuleerd waren, kon men. eerst langzamerhand inzien en erkennen. Uit het hierbij gereproduceerde portret zijner vrouw kan men wel ongeveer aflezen, wat ik met die psychische samenvatting bedoel. Ze is anders eenigszins.wanneer ze ons op het atelier een kopje koffie gereed maakt, waar ik probeer haar man „uit te pompen" voor mijn kunstcritische aan te eken ingenanders mis schien ook, wanneer ze met hun leuken kleinen zoon bezig is, en toch geeft dit portret, zoo en passant, en al neemt de schilder den schijn aan, alleen om het picturale zulk een portret op te zetten, de volmaakte essence van haar wezen. Al schilderend benadert Kelder zijn model indringender dan dat het meen ik op zijn weg ligt met een paar lijnen een uiter lijke opmerkelijkheid te accentueeren: hij is geen geboren caricaturist of typeerder van vreemde opvallendheden. Toen ik hem jaren geleden, eens bij onzen vorigen hoofdredac teur introduceerde om voor Haarlem's Dag blad te teekenen, bleek dat na korten tijd af doende. Dat hij zich na tien, vijftien jaar tot een eersterangs portrettist van de vrouwelijke verschijning zou ontwikkeld hebben, was toen echter evenmin te voorzien. In het portret zijner vrouw manifesteert zich ook zijn plezier in het schilderen van handen. Ze zijn steeds anders en steeds in congruentie met het wezen van zijn model. Men kan dat, nu een aantal portretten bij Van Wisselingh geëxposeerd zijn, gemakkelijk zelf constatee- ren. En dan niet verzuimen het alleraardigste portret dat hij van zijn zoontje schilderde, te bewonderen. Ik denk dat de dames dat jog „een snuit" zullen vinden, en heelemaal onge lijk zullen ze wel niet hebben. En het kleine zelfportret typeert hem volkomen: hij kan, over zijn iix den grond luchtig en jolig wezen een masker van nadrukkelijke vastberaden heid trekken, waarnaast Musselini een kind gelijkt. En dat tegelijkertijd mooi schilderen. Kelder lijkt op weg een figuur van constante beteekenis in onze kunst te worden. En wij, die hem van zijn eerste tentoonstelling af, er gens in de Prinsestraat in Den Haag (het lijkt al heel lang geleden) gevolgd hebben, kunnen ons daarover slechts verheugen. J. H. DE BOIS. (Adv. Ingez. Med.) ZATERDAG 20 APRIL 1935. HILVERSUM, 301 M. VARA-uitzending. 8.00 Orgelspel C. Steyn. 8.30 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor arb. i. d. con- tinubedr.: VARA-t-ooneel o.l.v. W. v. Cappel- len, „Qrvitropia", o.l.v. J. v. d. Horst, en gra- mofoonpl. 12.00 Gram.pl. 12.30 „De Zonneklop pers" o.l.v. C. Steyn. 1.151.45 „De Fliereflui ters", o.l.v. E. Wal is. 2.00 „Hoe de toonkunst groeide". 2.20 Mevr. H. StraalmanKremer: Coöperatiekwartiertje. 2.35 Pianoi-ecital D. Wins. 2.45 Ds. A. v. d. Heide spreekt over reclas seering. 3.00 Dubbel-X-Ensemble o.l.v. C. Steyn. 3.30 Radiotooneel o.l.v. W. v. Cappellen. 4.00 Hollandsche Kamermuziekvereen. 5.00 Cause rie. 5.15 Gram.pl. 5.40 -Literaire lezing M. Wol- ters. 6.00 „De Wielewaal", o.l.v. P. Tiggers. 6.30 Lezing E. Lasker. 6.50 Orgelspel J. Jong. 7.00 Mevr. G. StotijnMolenaar (sopraan), J. Sto tijn en H. Stotijn (hobo en alt-hobo), en H. Schouwman (piano). 7.45 Uitz. v, d. Cent-r. Bond v. Transportarbeiders. 8.00 Herh. SOS- Ber. 8.03 Vaz Dias en VARA-Varia. 8.10 Gra- mofoonpl. 8.30 Rep. v. d. „Flora" Heemstede. 8.50 Vioolrecital E. Walls 9.00 VARA-oi'kest o. I.v. H. de Groot en J. Schmidt (zang). 9.40 Vaz Dias. 9:45 Zang J. Schmidt (tenor). 10.00 VARA-Maandrevue van de Vries en Pleysier. M.m.v. VARA-orkest o.l.v. H. de Groot, VARA- tooneel en solisten. 11.00 „De Droom, die een nachtmerrie werd", spel van Boer, m.m.v. F. Nienhuys en gr.pl. 11.5512.00 Gram.pl. HUIZEN, 1875 M. KRO-uitzending. 8.00 Gram.pl. 8.1-5 H. Mis. 10.00 Gram.pl. II.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 Gram.pl. 2.00 Declamatie. 2.20 Gram.pl. 2.30 Sport 3.004.00 Kinderuur. 4.15 Schlagermuziek, gram.pl. en lezingen. 8.00 Vaz Dias. 8,05 Orkestconcert m. m. v. solisten en gram.pl. 10,15 Gram.pl. 10.30 Vaz Dias. 10.35 Orkestconcert. 11,15—12.00 Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 9.20 Voorlezing. 9.359.50 Morgenwijding. 10.20 Gram.pl. 11.05 BBC-Northern Oi'kest o.l.v. C. McNair, m.m.v. C. Peai'son (piano). 12.20 Commodore Grand Orkest o.l.v. H. David son 1.20 Het Belfaster Omroeporkest o.l.v. E. G. Brown, 2,20 Orgelspel D. Thorne. 2.50 Het Squii-e Celeste Octet m.m.v. H. Costigan (ba riton). 4.05 Anierikaansch Relais. 4.35 BBC- Dansoi'kest o.l.v. H. Hall. 5.20 Berichten. 5.50 Sportpraatje 6.05 Welsch Intermezzo. 6.20 Interviews. 6.50 Het orkest van H. M. Welsh Guards o.l.v. Maj. A. Harris, m.m.v. F. Wood man (sopraan). 7.50 Variété-programma. 8.50 Berichten. 9.20 BBC-Theater-orkest o.l.v. S. Robinson. 10.2011.20 Ambrose en zijn oi'kest. RADIO PARIS, 1G48 M. 6.20 eix 7.20 Gram.pl. 11.35 Orkestconcert o.l.v. Doyen. 7.20 Gevar. progra. 9.50 Dans muziek KALUNDBORG, 1261 M. 11.201,20 Concert uit Rest. „Wivex". 2.50 4.50 Omroeporkest o.l.v. Gröndahl. 7.20 Paasch programma. 9.50 Fransche muziek o.l.v. Ree- sen. 10.3511.05 Gram.pl. KEILEN. 456 M. 5.20 Gram.pl. 6.35 Orkestconcert. 11.20 Om roeporkest o.l.v. Topitz. 12.35 Omroepkwintet. I.35 Gram.pl. 3.20 Vroolijk programma, m.m.v. omi'oepkleinorkest. omroepschrammelensemble en solisten. 5.40 Concert. 8.30 Uit München: omroeporkest o.l.v. List. 9.40 Gram.pl. 10.35— II.20 Paaschprogramma.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 6