WEEK-ABONNEMENTEN VRIJDAG 19 APRIL 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 13 Welke tak van sport interesseert de dames het meest? Georges Carpentier zegt zijn meening; 3ack Medica is wereldrecordzwemmer; Nieuwigheid in het Vélodrome d'Hiver; Rugbyspelers voor den rechter; Voetbal in Frank rijk; Athletiek van scholieren; De beeldbouwer-bokser. Een Engelsche journalist heeft kort gele den pogingen ondernomen om te ontdekken, welke takken van sport de grootste vrouwe lijke belangstelling trekken, niet zoozeer als beoefenaarsters dan wel als toeschouwsters. De door hem samengestelde statistiek wijst uit, dat het zwakke geslacht het liefst die wedstrijden bezoekt, waarbij de opwinding en spanning het hart sneller doen kloppen en lichaamsgevaar voor de spelers niet uit gesloten is. Niet minder dan veertig procent van de ondervraagde jonge dames had een voorkeur voor motorwedstrijden op de sin- telbaan, terwijl daarentegen slechts 8 pet. zich voor voetbal interesseerde. De statisti cus teekent hierbij aan, dat dit groote ver schil in belangstelling gemakkelijk te ver klaren is, omdat er bij het motorracen veel meer gevaarlijke buitelingen voorkomen, dan bij een voetbalwedstrijd. Twaalf procent van de „leerstof" betuigde een voorliefde voor rugby en desgevraagd vertelden de aanhangsters van deze sport, dat bij het spel met den ovalen bal meer on gelukken voorvielen en dat het ruwer was dan het gewone voetbal. Vijftien procent „schwarmden" voor athletiek en 20 pet. voor hockey, mits het door mannen gespeeld werd. Doch de meest geliefde sport bleek het waterpolo te zijn. Dikwijls treft men bij der gelijke wedstrijden meer vrouwelijke dan mannelijke toeschouwers aan. Wellicht, zoo meent deze Engelsche journalist, koesteren de dames een stille hoop, dat er iemand ver drinkt. Intusschen wijzen wij er met den meesten nadruk op. dat de hier besproken statistiek over Engelsche vrouwen handelt; het is van zelfsprekend, dat de Hollandsche sportmeis- jes zachtzinniger zijn en evenveel belang stelling toonen voor het damspel, als voor croquet en ping-pong. Overigens heeft reeds eeuwen geleden een wereldwijze dichter vastgesteld, dat een vrouw duizend mannen te erg is. Daarom mag men niet verwonderd zijn, uit El Paso in Texas te vernemen, dat de wereldkam pioenbokser vlieggewicht. Midget Wolgast, door een vrouwenhand' de knock-out onder ging. Een Mexicaansche signorita kreeg om de een of andere reden ruzie met den bokser. Wel wetende, dat ook in Mexico de eerste klap een peseta waard is, trok ze haar schoen uit en met den hoogen hak daarvan sloeg ze Wolgast degelijk op zijn hoofd. Het duurde geruimen tijd, alvorens de kampioen het be wustzijn herkreeg. Georges Carpentier, die, na enkele jaren op het tooneel bescheiden triomfen te heb ben gevierd, thans een bar in Parijs heeft geopend, heeft dezer dagen zijn meening over de lichamelijke opvoeding der jeugd ten beste gegeven. „Als ik een zoon had", aldus Carpentier, „zou ik hem laten boksen, niet als beroep, maar om hem de gelegenheid te geven, zijn lichaam te harden en zijn spieren sterker te maken, om zelfvertrouwen te krijgen, zich te kunnen verdedigen en, zoo noodig, respect te kunnen afdwingen. Een kleine jongen, die kan boksen, begint het leven niet alleen, met een grooten physieken, doch vooral moreelen steun. Ik zou hem eveneens leeren zwemmen. Voor hem dan geen watervrees, en de ouders behoeven niet bang te zijn, dat hun zoon verdrinkt. Een jongen, die kan boksen en zwemmen, is een echte kleine man, gewa pend voor het leven. Wat de meisjes betreft, ook zij moeten even goed leeren zwemmen als de jongens". In Fx-ansche sportkringen heeft deze uiting- van den beroemden bokser nogal opgang ge maakt en men wijst er op, dat er op de scho len meer meisjes dan jongens hun zwem diploma behalen. Jack Medica, de uitstekende Amerikaan- sche zwemmer, die in de laatste maanden verschillende wereldrecords op den langen afstand verbeterd heeft, is desondanks bij het publiek in eigen land niet bijzonder po pulair. De reden daaivan schijnt een gebrek aan persoonlijkheid te zijn; hij houdt zich steeds op den achtergrond en het laat hem koud. wat men daaivan zegt. In tegenstel ling met Johnny Weissmuller en Crabbe, doch nog meer met Arne Borg. geeft hij zich totaal "-pen moeite, de massa voor zich in te nemen. In dat opzicht volgt hij denzelfden weg als de Australiër Andrew Charlton, zoo- dat hij als Amerikaansch reclame-object niets waard is. Medica is één meter negentig lang en spe ciaal in de schouders zeer forsch gebouwd, doch de deskundigen beweren, dat zijn stijl van zwemmen veel to wenschen overlaat. Hij rolt teveel van de eene zijde op de andere bij eiken armslag en zelfs die armslag wordt afgekeurd, omdat Jack de armen te hoog uit het water heft. Men is dan ook van meening. dat hij zijn groote snelheid hoofdzakelijk door zijn krachtige beenbewesing verkrijgt. Medica wordt getraind door Ray Daughters die ook Helen Madison onder zijn leiding had. De Franschman Taris, de Amerikaan Crabbe en hij zijn de eenige zwemmers van het blanke ras. die er in slaagden de Japan ners op de 400 Meter te kloppen. Medica be haalde deze overwinning te Tokio, na een vermoeiende reis te hebben afgelegd. Nu Crabbe naar de beroepsklasse is over gegaan, heeft Medica in eigen land slechts één concurrent, nl. Ralph Flanagan. De directie van de bekende Parijsche wie lerbaan in het Vélodromo d'Hiver heeft tot besluit van het seizoen getracht de toeschou wers met een nieuwigheid te vermaken. Daar toe was een „cyclo-cross" georganiseerd, doch niet over wegen en velden en door bos- schen en slooten. zooals gebruikelijk is. Dit maal ging de tocht door het reusachtige ge bouw zelf en de renners moesten met hun karretje op den rug diverse steile trappen beklimmen, over rijen banken op het „schel linkje" klauteren, door een groot aantal cor ridors fietsen, om. na tot de baan afgedaald te zijn. een aantal ronden te rijden, alvorens het eindpunt was bereikt. De sportieve pres taties. welke men overigens kwalijk in zulk een evenement kan verwachten, waren zeer gering, daar het meerendeel der deelnemers in de restaurants amechtig neerviel, waar onder de gemiddelde snelheid ten zeerste te lijden had. De eenigen, die werkelijk met deze merkwaardige wijze van wielrenen in genomen waren, bleken de bewoners van de „engelenbak" te zijn, die thans eens in de gelegenheid werden gestelde hun favorieten van dichtbij te bekijken, wat anders door de machtige rookwolken ten «enenmale uitge sloten is. In Fransche rugby-kringen is men be nieuwd naar de maatregelen, welke de Fédé- ration de Rugby zal nemen ten aanzien van een proces, dat door een harer spelers bij de rechtbank is aanhangig gemaakt en waar bij een tegenstander wegens een door ruw spel toegebrachte verwonding werd aange klaagd. Reeds heeft de Bond drie spelers voor anderhalf jaar geschorst, doch dit heeft het slachtoffer niet kunnen weerhouden, een eisch tot schadevergoeding in te dienen. Dit geval is overigens niet zonder prece dent, want na een wedstrijd in de promotle- afdeellng diende de scheidsrechter een aan klacht In tegen een der spelers, die hem ge slagen had. De rechtbank veroordeelde den schuldige tot acht dagen gevangenisstraf en 50 francs boete, hetgeen andere gegadigden voor de scalp van den arbiter ongetwijfeld tot nadenken zal brengen. De halve eindstrijden om den Franschen voetbalbeker hebben te Parijs en Lyon enorme belangstelling getrokken. In het Pare des Princes-Stadion slaagde Rennes er in, haar tegenstander Fives met 30 te ver slaan. Spannender was de demi-finale te Lyon, waar de bekende club Red Star uit Parijs in de laatste minuut door de Olympi- que uit Marseille werd uitgeschakeld. Nadat beide partijen tweemaal gescoord hadden, wist Eissenhoffer met een zeer ver, doch on verwacht schot den internationalen doelman Thépot van Red Star te verrassen, hetgeen de beslissing bracht. Bij Red Star speelden, behalve Thépot, de volgende internationals mede: Mairesse, Aston en Langiller. Intusschen is de F. C. Souchaux, waarin de Zwitser Abegglen speelt, zoo goed als ze ker van het Fransche kampioenschap. Maan denlang stond deze club in puntental gelijk met de F. C. Straatsburg, doch de match tusschen deze twee vereenigingen op het veld van laatstgenoemde leverde een 01 zege voor Souchaux op. De andere clubs zijn alle meer dan tien punten op Sochaux achter. Tegen aller verwachting in, is Wimbledon er Zaterdag jl. zoowaar in geslaagid. de score in de a ma teur-cud -final op het Middles brough-veld tegen Bishop Auckland blank te houden, zelfs na een half uur verlenging. Vijf-en-twintig duizend menschen waren getuigen van een spannenden wedstrijd, waarin de verdedigingen de aanvalslinies gemakkelijk de baas bleven. In den vervolge zullen we dus ook in onze goede stad van voetbalwedstrijden bij kunst licht kunnen profiteeren. „Haarlem" heeft op haar terrein aan den Schoterweg een in stallatie latéii bouwen, die in geen enkel opzicht voor die op het V.U.C.-veld behoeft onder te doen. Men kan het al dan niet eens zijn over de aantrekkelijkheid van licht wedstrijden, feit is, dat het bestuur der Roodibroekeh-club een pluim toekomt voor haar initiatief en misschien zullen we bin nenkort ook goede buitenlandsche ploegen aan het werk kunnen zien. In het White City Stadion te Londen zijn de einidwedstriiden athletiek voor „public schoolboys" gehouden en de gemaakte tijden geven een interessant beeld van de prestaties dezer jeugdige athleten. De halve mijl werd door Scott in den recordtijd van 1 min. 58.2 sec. gewonnen en een vergelijking met de Hollandsche prestaties op de 800 Meter valt zeer ten gunste van den Engelschen school jongen uit. Hij won de kwart-mijl (402 1/4 Meter) in 51 1/2 sec., terwijl Pennington de 100 yards in 10.3 won. Knight zegevierde over de 120 yards hindernisren in 15.9 en tenslotte won Noble de mijl-race (1609 Meter) in 4 min. 36.8 sec. Van tijd tot tijd worden er in Engeland zwaargewichtboksers ontdekt, waarvan men meestal direct de verwachting koestert, dat zij het wereldkampioenschap zullen verove ren. Eenige jaren geleden was het een mis lukte tooneelspeler, die in den boksring zijn grootste triomfen vierde, dat wil zeggen, voordat de wedstrijd begon en hij met de monocle in het oog door de touwen kroop. Thans is het wederom een artist en wel een beeldhouwer, die van zich doet spreken. Ge wend aan het boetseeren van gezichten, heeft hij zijn twee laatste tegenstanders, wier namen voor alle zekerheid verzwegen worden, In één ronde den knock-out toege bracht. Pat Marman heeft overigens een veelbewogen leven achter den rug. want op 15-jarigen leeftijd ging hij naar zee, keerde twee jaar later terug en doorliep een school voor beeldende kunst. Ofschoon hij daar veel succes oogstte, trok de machinebouw zijn belangstelling en deswege studeerde hij eeni gen tijd aan de Queen's Universiteit te Bel fast. Doch ook dit kon zijn aandacht niet voor immer boeien en hij werd achtereenvol gens kolen-arbeider en politie-age'nt in Pa lestina. Met één shilling op zak kwam hij in Engeland terug en tenslotte onderwees de bekende Australische zwaargewicht-bokser George Cook hem in de grondbeginselen van het pugilisme. DAMMEN. HAARL. R.K. DAMBOND. Persoonlijk kampioenschap le klas, De uit slagen der 4e ronde zijn: P. HeiligP. van Buuren 02 P. HollenbergJ. Draijer 02 H. de ReusJ. Warmerdam 11 De stand is thans: P. van Buuren 2 2 0 0 4 P. Hollenberg 3 2 0 1 4 J. Draijer 4 2 1 1 5 J. Warmerdam 4 1 2 1 4 P. Heilig 4 1 1 2 3 G. Leeuwe 3 0 1 1 1 H. de Reus 3 0 1 2 1 DEMESMAECKER DAAGT RAJCHENBACH UIT. Naar wij vernemen heeft de Belgische kam pioen Demesmaecker den wereldkampioen Rajchenbach uitgedaagd tot het spelen van een match om den wereldtitel. Men verwacht echter dat- Rajchenbach uitdaging niet zal accepteeren en een ster keren tegenstander zal afwachten. DAMES-HOCKEY. De wedstrijd Nederland Engeland. Een nabeschouwing. Een lezeres schrijft ons het volgende: Woensdagavond hebben we kunnen waarne men, dat er een groot verschil bestaat tus schen de spelqualiteit van de Engelsche da mes en dat van de Hollandsche. Dit is begrijpelijk, daar men er hier te lande veel later toe is overgegaan om het Engelsche spel te spelen, maar mee in hoofdzaak omdat de Engelsche dames veel meer geoefend zijn, daar de helft van het elftal, dat wij Woensdag zagen spelen, sportleeraressen zijn aan de groote meisjes kostscholen. Zij spelen geregeld met de leerlingen, soms eiken middag. Hoe wordt in Engeland geoefend? In het begin van het seizoen worden eerst oefenmiddagen gehouden, ten einde aan de speelsters gelegenheid te geven, zich in te spelen. Hierna wordt gespeeld onder leiding van een dame, die vroeger behoord heeft tot een der hoogste Engelsche elftallen, een z.g coach, die de fouten van elke speelster indi vidueel en ook van het geheele elftal aanwijst. Vervolgens worden de voorloopige elftallen samengesteld, waarna de clubmatches begin nen, die alle vriendschappelijk zijn daarna worden de definitieve elftallen gekozen. Daar er geen competitie is, mogen speel sters uit een hooger elftal ook in een lager team spelen, doch in geen geval op de plaats, die zij in het hoogere elftal innemen. Gedurende het speelseizoen wordt geen ver andering gebracht in de samenstelling van een elftal. Behalve de olub- zijn er ook de county- matches. Iedere county heeft twee of meer elftallen. Heeft men een jaar in een county gewoond, dan eerst kan men zich opgeven voor de county oefenmiddagen of trials, waar na uit de speelsters de z.g. county-elf-tallen worden samengesteld, die tegen andere coun ties spelen. Aan deze matches zijn weer de county tour naments verbonden; deze duren vijf dagen of een week. Na dit #3urnament worden de districts elf tallen gekozen; deze dagen elkaar weer uit en daarna volgt het kiezen van de A- en B-elf tallen. Zoo ziet men, dat er veel gepresteerd moet worden om van een clubspeelster een inter national te worden. Het verschil van spelen b.v. met de Holland sche dames bestaat hierin, dat het Engelsche elftal alles doet om een geheel te blijven. Als de bal dicht bij den goal is, trekken half- linie en voorhoede zich terug, doch ieder blijft haar tegenstandster bewaken en laat haar geen oogenblik ontsnappen. Weet de back den bal vrij te maken, dan wordt deze meteen naar de half geplaatst; deze zet door naar de voorhoede-speelsters, die nooit ver van de halves afstaan. De vijf voorhoede-speelsters bewegen zich in een rechte lijn met een groote snelheid over het veld, gevolgd door de half- linie, waar weer een van de backs achter aan komt. De andere blijft tusschen laatstgenoem de en de keépster. Het geheele elftal beweegt zich dus als een compacte massa. De buitenspeelsters staan vlak naast de buitenste zij lijn, om zoodoende het veld zoo groot mogelijk te maken daardoor aan de halves zooveel mogelijk speelruimte te laten. De buitenspeelsters blij ven goed op haar plaatsen, om de binnen- speelsters niét te hinderen; deze laatsten kun nen een weinig naar achteren gaan, doch niet te ver, want dit zou openingen in de voorhoede lijn kunnen brengen. De kanthalves bewaken de vleugelspeelsters en staan zoodoende dus ook nogal ver naar buiten. De mid-half bewaakt de mid-voor van de tegenpartij. Nu zouden rechter- en linker binnenspeelster van de tegenpartij onbewaakt blijven, maair daar zorgen de backs voor, die vlak achter de half linie aansluiten. Op deze manier blijft het elftal steeds een geheel; er wordt alles op gezet om geen ope ningen in het elftal te krijgen. De speelsters, die niet direct in het spel be trokken zijn, kijken steeds nauwkeurig toe; ze bestudeeren het spel van haar tegenstand sters en bedenken al vast wat ze met den bal zullen doen, als die haar toegespeeld wordt, om zoodoende het spel niet op te houden. Er moet niet te veel gedreven worden, doch als dit gedaan wordt, moet de bal dicht bij den stok -blijven. Dan geschiedt het slaan als er snel gehandeld moet worden door de polsen te bewegen, een veel snellere methode dan eerst een heelen zwaai naar achteren en dan pas den bal slaan. Het maken van sticks wordt hierdoor grootendeels voorkomen. De sticks- regel luidt, dat de stick niet boven den schou der mag komen, zelfs niet bij vrije slagen of bij het aangeven van corners. De bal en de stick moeten dicht bij de voe ten gehouden worden, daar er dan veel meer kracht op den bal uitgeoefend kan worden, terwijl er zeer weinig met één hand wordt ge speeld. De handen worden dicht bij elkaar, alleen bij scrimmages en bullies wordt de rechter hand naar beneden gebracht, zoodat meer weerstand geboden kan worden. In Engeland wordt er bijzonder op gelet, dat er niet ruw gespeeld wordt, de bal wordt meestal met korte en afgemeten slagen aan de medespeelsters aangegeven. Het harde slaan der Duitsche en Hollandsche dames vonden de Engelsche speelsters gevaarlijk en minder fraai. Ook viel haar op, dat er zoovele jonge speel sters in het Nederlandsche elftal waren, bij haar worden in de districtswedstrijden geen speelsters onder 18 jaar toegelaten. Men acht een leeftijd tusschen ruim 20 en 30 jaar verre weg den beste voor zware wedstrijden. Er moet- met kleine passen op de punten van de voeten geloopen worden; gedurende het spel staat men op de voorvoet, om op ieder oogen blik snel te kunnen starten. Bij het nemen van de corners staat alleen de keepster in den goal; de voorhoede loopt naar voren, maakt ruimte in den cirkel voor haar halven en backs die hun tegenstandsters opzoeken en haar zoo snel mogelijk weer De- waken. De keepsters heeft dan de ruimte en kan zich vrij bewegen; ze heeft dus niet twee backs en nog een half achter haar, die haar op hachelijke momenten meer tot last dan hulp zijn. Opvallend is het verschil in gedrag van het publiek, dat in Engeland en hier dergelijke wedstrijden bijwoont. In Engeland wordt ge durende het spel niets tegen de speelsters ge zegd of geroepen, hoogstens wordt- bij mooi spel in de handen geklapt, terwijl de speel sters onderling geen woord wisselen. Mij schijnt deze wijze verre te verkiezen boven het geven van goed- of afkeuringen ge durende het spel, zooals bij den wedstrijd op het Kennemer Lyceumveld geschiedde, waar door speelsters onnoodig afgeleid werden. dienen uiterlijk Dinsdagsavonds betaald te zijn daar de bezorgers op Woensdag af rekenen. DE ADMINISTRATIE. VOETBAL. Op a.s. Maandag (2den Paaschdag) zal de beslissingswedstrijd Z.R.C.—Zeemeeuwen wor den gespeeld. Hoe deze strijd ook moge af- loopen, in elk geval komt op 28 April a.s. de 3de klasser, hetzij A.P.G.S. of Zeemeeuwen, naar Beverwijk. Bij gelijk spel Z.R.C.—Zee meeuwen komt A.P.G.S. en bij verliezen der Zeemeeuwen komen deze laatsten in aanmer king. Wint Zeemeeuwen, dan natuurlijk AP.G.S. WEDSTRIJD TUSSCHEN DE NEDER LANDSCHE EN BELGISCHE OUD-INTERNATIONALS. Voor den jaarlijkschen liefdadigheidswed strijd tusschen de Nederlandsche en Belgische Oud-Internationals zullen dit jaar de navol gende spelers in het veld komen: HOLLAND: Jan de Boer (Ajax). Van Dijke (Overmaas), Van Kol (Ajax). Kools (N.A.C.), Grijseels (V.U.C.), Krom (R.C.H.) Landaal (A.G.O.V.V.), Kluin (A.G.O.V.V.) Dr. Thomee (Concordia), Formenoy (Sparta), De Natris (Ajax). BELGIë: Raemdonck. Ruysseveldt, Janssen, Pelsmaeker. A. Fierens, Van Averbeke, Eist. Mertens Larnoe, Thijs, P. Braine, De wedstrijd wordt gehouden op het V.U.C. stadion a.s. Vrijdag, aanvang 3 uur. KENNEMERS—U. V. S. De Kennemers hebben het in hun eersten promotie-wedstrijd tegen het Vlaardingsche Fortuna niet tot een. overwinning kunnen brengen. Nu is verliezen tegen de laatst ge plaatste uit een hoogere afdeeling zeker geen schande, maar. eerlijk gezegd, is deze neder laag van de Wijkers ons toch wel even tegen gevallen. In het bijzonder is de prestatie van de voorhoede beneden onze verwachtim gebleven. Deze linie toch scoorde in haar eigen omgeving gemiddeld ruim vier doel punten per wedstrijd. Dit gevoegd bij het feit, dat de Vlaardigsche doelman in 16 wedstrijden 70 maal gepasseerd werd, had bij ons de verwachting opgewekt, dat Groot c.s. zeker driemaal zouden doelpunten, welk geval een Wijker overwinning verzekerd zou zijn geweest. Nog is alles echter niet verloren, 't Is waar de eerste overwinning is in een promotie degradatie-competitie meestal een daalder waard, maar naar onze meening is nog van alles mogelijk, dus ook een promotie van Kennemers. Maar dan dient er Maandag van U.V.S. gewonnen te worden! En dat dit nog geen vaststaand feit is, moge hieruit blijken, dat de U.V.S.'ers het kampioenschap hunner afdeeling behaalden met 29 punten uit 18 wedstrijden met een doelgemiddelde van 4720. Vooral hun verdediging schijnt dus nog al wat „mans" te zijn. Kennemers, aangepakt! E.D.O.—BLAUW WIT. Op Tweeden Paaschdag speelt E.D.O. tegen de Amsterdamsche kampioen Blauw Wit een vriendschappelijken wedstrijd op het E.D.O.- terrein. De thuisclub komt als volgt uit: Van Roon, Zandstra. v. d. Borne, v. Geemen, Koppen, Oomen, A. Kollerie, H. Koene, v. d. Putten, Perukel Jr., Spek. E.D.O. II—ZANDVOORT I. Na bovengenoemden wedstrijd volgt een ont moeting tusschen de E.D.O.-reserves en Zandvoort. E.D.O. II heeft de volgende op stelling: Verhagen, N. Kollerie, v. Weeren, J. Steffens, Kloos, J. W. Koene, Nottrot, During, J. v. d. Schalie, Kelder, M. v. Noort. R. C. H.-PAASCHTOURNOOI Op tweeden Paaschdag houdt R. C. H. voor leden en juniores een groot Paaschtournooi. waaraan door niet minder dan 17 elftallen wordt deelgenomen. Een en ander belooft evenals het adspiranten-tournooi een groot voetbalfestijn te worden. Bekende K. N. V. B. en H. V. B. scheidsrechters zullen de wedstrij den leiden, waarin ongetwijfeld enthousiast om de fraaie uitgeloofde prijzen zal worden ;estreden. Als het weer nu ook maar medewerkt, dan zal ook dit vierde Paaschtournooi nog lang in herinnering blijven. 15-jarig bestaan Politie Sportver. „Haarlem". Als inzet voor de herdenking van het 15-ja- rig bestaan van bovengenoemde vereeniging werd Donderdagmiddag een voetbalwedstrijd gespeeld tusschen een combinatie-elftal, ge vormd door spelers van het eerste en tweede elftal der politie en een veteranen-elftal, sa mengesteld uit oud-spelers, waarvan het mee rendeel reeds jaren niet meer uitkwam voor de sportbeoefening. Onder de aanwezigen was de Commissaris van Politie, die den aftrap deed en die daar na het werken van zijn mannetjes op het groene tapijt van begin tot einde met belang stelling volgde. Een aantal oud-gedienden. de „oude gardemoedigde de favorieten aan. Als te vier uur scheidsrechter Dreijer be ginnen blaast, verschijnt de oude garde met slechts tien man. Nadat door den Commissaris de aftrap was verricht, pakken de oudjes ste vig aan. De jongeren krijgen veel werk. Het spel golft eenigen tijd vlug op en neer, tot dat de bal bij den rechtervleugel belandt; de oude garde trekt er tusschen uit. Er volgt een goede voorzet; de linksbinnen geeft den kee per der jongeren geen kans. De jongeren probeeren het herhaalde malen, maar vinden de verdediging der tegenpartij met keeper Van der Kroft aan het hoofd in goede conditie, zoodat doelpunten uitblijven. Een penalty, door den aanvoerder der jongeren genomen, wordt niet benut. Na de thee raken de ouden uitgespeeld. Het spelpeil zakt aanmerkelijk, zoodat de jongeren aanval op aanval ondernemen, maar de tac tisch opgezette buitenspelval doet vele aan vallen stranden. Toch wordt het aanhoudend overwicht dei- combinatie met een tweetal doelpunten be loond, zoodat als de goed leidende scheidsrech ter inrukken blaast, de „oude garde" met 21 is geklopt. Een juiste uitslag van een genoeg lijken wedstrijd, waarop de Sportvereeniging met genoegen kan terugzien. Na afloop vereenigden de spelers zich in het kleedhuis. waar onder hartelijke woor den van den heer Tenckinck herinneringsme dailles werden uitgereikt. Het programma luidt verder: Donderdag 25 April seriewedstrijden, waar aan o.a. deelnemen de politie elftallen van Hilversum, Alkmaar en Haarlem I en II- Aan het slot van den jubileumdag is er een fees telijke bijeenkomst in de bovenzaal van cafe restaurant Brinkmann aan de Groote Markt. Het bestuur der Politie Sportvereeniging heeft zich veel moeite en opoffering getroost om dezen dag te doen slagen. Voor Dinsdagmiddag 23 April is voor de competitie van den Ned. Pol. Sportbond vast gesteld de wedstrijd Haarlem IIDelft. ZATERDAGMIDDAG- COMPETITIE In verband met de a.s. feestdagen is voor morgen slechts het volgende programma voor de C afdeeling vastgesteld: S.I.Z.O. 3—V.E.W. 2. Kennemerland 4V.J.B. 2. V.V.IJ. 3V.VJ3. V.E.W. 2 achten wij sterker dan het derde elftal van S.I.Z.O.: vermoedelijk zal het be zoekende team met twee punten naar Heem stede terug keeren. Kennemerland 4 wint o.i. gemakkelijk van V.J. B. 2. terwijl wij de pres taties van V.V.B. hooger aanslaan dan van V.V.IJ. 3. De Velsenaren kunnen deze ont moeting zeker winnen. ONDERLINGE WEDSTRIJDEN „KENNEMER LAND". „Kennemerland" houdt morgen op haar terrein aan de Ramplaan te O verveen onder linge wedstrijden voor juniores en adspiran- ten. L! 1 "-m Geldbeleggen in Huizen is nooit verkeerd, maar als ge Uw eigen j home gaat kiezen, moet ge vooral op de omgeving letten. BLOFMBOLLENVELDEN. BOSSCHEN. VOGELS en EEKHOORNS. I Dit alles vindt ge in en rond het Philips- J park aan de W'üstelaan te Santpoort g| Daar wonen in een huis onder speciale architectuur gebouwd, dat is een genot, jj GAAT MET DE PAASCHDAGEN EENS KIJKEN PRIJS ƒ7600.—, ƒ9000.—. Bil.: Wüstelaan 37 Telef. 23666. j IIIIHIIIIIIIIIIlllllllllllllllllM (Adv. Ingez. MedJ LAWNTENNIS. HET NEDERLANDSCHE TEAM VOOR DE DAVIS-CUP. Uit Den Haag wordt aan de Tel. gemeld: De Keuzecommissie van den N.L.T.B. heeft de volgende voorloopige Ned. Davis Cup- ploeg samengesteldH. Timmer, O. Koop man, T. Hughan, G, Leembruggen, O. W. Scheurleer en D. Teschmacher. Reserve ploeg: W. Karsten, W. F. Weber, H. van Swol, J. Boon, L. Rinkel en C. Hoeke. De Keuze-commissie houdt zich echter het recht van wijzigingen voor. Men heeft aldus een kern van spelers gevormd, uit wie een keus gedaan zal worden voor de Davis Cup- match tegen Japan. Zaterdag. Zondag en Maandag a.s. zullen deze spelers te Noordwijk enkele onderlinge wedstrijden spelen. WANDELSPORT. R.K. ATHLETIEKVEREENIGING Na den zeer goed geslaagden wandeldag zet bovengenoemde vereeniging haar lustrum programma voort. Als eerste nummer staat er een dual-meet tegen de Amsterdamsche vereeniging „Jong Leven" op. De dual-meet zal worden gehouden op Maandagmiddag 22 April a.s. (2den Paasch dag) op het gemeenteterrein van Bloemendaal aan den Zeeweg. De volgende nummers wor den verwerkt: 100 M.. 400 M„ 800 M.. 3000 M.. 4 x 100 M. estafette, 800. 400. 200. 100 M. estafette, speerwerpen, discuswerpen. kogelstooten, hoogspringen, polsstokhoogspringen en hink- stap-springen. Alle nummers zijn in twee af- deelingen, n.l. voor cracks en nieuwelingen. MOTORWIELRIJDEN DE ALKMAAR SC HE MOTORRACES. Op tweeden Paaschdag zal het sportpark van Alkmaar weer het centrum zijn voor mo torrijdend Nederland. Dan zullen eenige dui zenden uit alle provincies naar de Noord-Hol- landsche kaasstad komen om er getuige te zijn van de grasbaanwedstrijden op de snel ste grasbaan van Nederland. De baan is geheel herzien: speciaal de boch ten zijn onderhanden genomen Van het lijvige en zeer interessante pro gramma trekt natuurlijk het gedeelte der seniores de grootste aandacht, al mag niet vergeten worden dat de juniores heel weinig voor de cracks onder doen. Er zijn ook herkansinssritten ïngelascht, zoodat een pechvogel in zijn serie niet direct uitgeschakeld is. maar nog een tweede kans kriigt. om zich te plaatsen. Verder is voor den landenwedstrijd Neder landBelgië-Duitschland een nieuwe be paling gemaakt waardoor elke rijder van elk land zal moeten trachten om een zoo goed mogelijke plaats te verkrijgen. Deze race gaat n.l. met puntentelling, zoodat niet de eerst- aankomende wint. maar wel het land met de meeste punten. Er zal dan strijd zijn om de eerste plaats, maar ook strijd om de 6e, 7e en 8ste plaats HANDBAL Het programma voor tweeden Paaschdag luidt: Heeren, Beslissingswedstrijd Aalsmeer Rapiditas te Aalsmeer-Oost. Deze wedstrijd zal de beslissing moeten brengen voor het kampioenschap der Turnkringen K.T.K. en N.H.Z.Kw., daar beide clubs nog ongeslagen zijn en de eerste maal tegen elkaar gelijk speelden (22). Op eersten Paaschdag spelen: Niloc—Kr. en Vlugheid en Turno—Niloc. Niloc behoeft slechts écn punt te veroveren om zich kampioen van den A.T.B. te noemen. Oefenwedstrijd Nederlandse!» Elftal. In Mei speelt het Nederl. elftal nogmaals een oefenwedstrijd tegen het sterke Niloc (kam pioen van Nederland ('33 en '34),

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 7