hi&Impa Wij in den Haag. Opbloei. Hei Befatogtijttste 52e Jaargang No. 15897 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Zaterdag 20 April 1935 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTEN: per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand 0.22, p. 3 mnd. 0.65, franco p. post 0.72J4. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230. ADVERTENTfëN 1—5 regels 1.75, elke regel meer 0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 1—4 regels 0.60. elke regel meer ƒ0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-, Duim ƒ250.-, Wijsvinger 150.-. Elke andere vinger 50.-, Arm- of Beenbreuk 30.— Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.-, Overlijden 600.-. Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400-, Verlies Duim 75.- Verlies Wijsvinger f 75.-. Verlies andere vinger ƒ30.-. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN BLADZIJDEN. De Haarlemsche gemeente- financiën. Nieuwe bezuinigingsplannen. Door B. en W. is nog geen enkele beslissing genomen. Er loopen in de stad geruchten dat door het Haarlemsche gemeentebestuur nieuwe bezui nigingsplannen overwogen worden. Onder de objecten die daarbij genoemd worden zijn de sluiting van het filiaal der Stads Bibliotheek en Leeszaal in het Huis te Zaanen in Haarlem- Noord en de afschaffing van het voorberei dend onderwijs (waarop reeds veel bezui nigd is). Wij hebben ter bevoegder plaatse geïnfor meerd. Daarbij werd ons medegedeeld, dat het wel rioodig zal zijn voor het sluitend maken van de begrooting van 1936 nieuwe bezuini gingen in te voeren. Een der redenen daarvan is het nog steeds achteruit loopen van het belastingkohier. Bovendien zal ook voor 1936 wel niet op een groote winstuitkeering van de gasfabriek gerekend kunnen worden, om dat de moeilijkheden wat het gasdebiet be treft nog niet overwonnen zijn. Nadat de bezuinigingsinspecteur van het' gemeentelijk tooneel verdwenen is, werd door B. en W. een commissie van drie hoofdambtenaren aangewezen om na te gaan hoe alsnog bezuinigingen kunnen worden ver kregen. Deze commissie is reeds eenigen tijd bezig. In enkele gevallen is al aan B. en W. ge rapporteerd, maar het college heeft een be slissing daarover aangehouden .tot de commis sie haar volledige voorstellen zal hebben in gediend, opdat men den een algemeen over zicht zal hebben en in staat zal zijn het eene tegen het andere af te wegen. In het algemeen is wel te zeggen, dat, na de reeds ingevoerde bezuinigingen, aan vrijwel alle nieuwe bezui nigingsvoorstellen ernstige bezwaren verbon den zijn. Als men zoo'n bezuinigingsobject dus afzonderlijk zou bekijken, zou groote neiging bestaan om het af te wijzen. Maar als men eenmaal zekerheid heeft, dat een zeker bedrag- gevonden moet worden, kan men, al is het dan ook met „een bloedend hart", van de aan hangige onderwerpen nog de minst pijnlijke kiezen. Het zal, zoo werd ons verzekerd, nog wel eenigei tijd duren voor het volledige voorstel der commissie bij B. en W. komt. Daarom moet men voorzichtig zijn met het hechten van waarde aan geruchten. Natuurlijk over weegt de commissie vele objecten, .nagaand of daarin bezuiniging kan, zitten. Maar dan moet men alle voor- en nadeelen tegenover elkaar stellen, zoodat het de vraag wordt of een be keken object ook in het bezuinigingsvoorstel wordt opgenomen. Als een der voorbeelden noemde men ons het voorbereidend onderwijs. Men weet dat daarop reeds veel bezuinigd is. Het zou de vraag zijn of algeheele afschaffing wel de be zuiniging zou brengen die men er van ver wacht, omdat men de gebouwen toch heeft staan. Die rentelast blijft dus toch op de ge meente drukken. Wat een eventueele sluiting van het filiaal der Stads Bibliotheek en Leeszaal in Haarlem- Noord aangaat, merkte men ons op, dat de gebruikers van dit filiaal tot voor eenigen tijd verminderden. Dit kan natuurlijk aanleiding zijn geweest om de vraag te overwegen, of aan een sluiting ernstige bezwaren verbonden zou den zijn. Nu evenwel in den laatsten tijd weel een vrij belangrijke stijging in het aantal ge bruikers te constateeren is, komt deze zaak er natuurlijk weer iets anders voor te staan. Wij kregen den indruk, dat het niet in de bedoeling van ons gemeentebestuur ligt, op nieuw te gaan tornen aan de salarissen en loo- nen van het gemeentepersoneel. In Haarlem heeft men de overtuiging, dat men aan de grens gekomen is. Maar zoo zei onze zegs man wij weten niet wat men in den Haag van plan is. Er is reeds uitgelekt, dat de regee ring op de Staatsbegrooting van 1936 10 mil- lioen wil bezuinigen door een nieuwe verla ging van de inkomsten van het rijkspersoneel. Als het daartoe mocht komen is de mogelijk heid niet uitgesloten, dat men van den Haag uit druk op de gemeenten zal gaan uitoefenen om opnieuw de inkomsten van het gemeente- personeel aan te passen bij de dan verlaagde inkomsten van het rijkspersoneel. Flora 1935 Heemstede. Bezoek van Melbournevliegers. De vliegers luitenant Hansen en Jensen, die met een Koolhovenvliegtuig aan de Melbour- nerace hebben deelgenomen, zullen vanmid dag om 3 uur de bloemententoonstelling be zoeken. Woensdag werd de tentoonstelling bezocht door den voorzitter van de Internationale Ka mer van Koophaandel, den heer F. H. Feutener van Vlissingen. Donderdag bevonden zich on der de bezoekers o.m. de oud gouverneur- generaal van - Nederl. Indië nir. D. Fock, de ambassadeur van de Vereenigde Staten te Brussel, de Engelsehe gezant in Den Haag, ter wijl jhr. mr. dr. A. H. van Karnebeek met zijn echtgenoote ten tweeden male de expositie bezocht. POST- EN TELEGRAAFKANTOREN TE BLOEMENDAAL EN HEEMSTEDE. De Didecteeur van het Post- en Telegraaf kantoor te Haarlem maakt bekend, dat de openstelling op Zon- en feestdagen van 1314 uur van de bijkantoren Bloemendaal en Heemstede .zal worden opgeheven van 28 April resp. 26 Mei af. Fotografeeren nü goedkooper dan ooit! BALDA rolfilm camera 6x9. anastigmat F 4.5 18.75 Prima ROLFILM-BOXEN 6x9 2.50 Solide STATIEVEN (metalen) 1-65 PRIMA PLATEN 9x12 per dozijn 1.— ROLFILMS 6x93 opnamen v.a0.40 Fraai, snel en goedkoop afwerken van Uw opnamen, 's Morgens vóór 10 uur gebracht, 's avonds gereed BEIDE PAASCHDAGEN GEOPEND van 9-1 u. Breestraat 6 Telefoon 14365 (Adv. Ingez. Med.) MEISJE AANGEREDEN. Vrijdagmorgen half negen heeft op den Zijl weg tusschen Overveen en het viaduct een ernstige aanrijding plaats gehad. Ter hoogte van perceel 110. 192 is de straat opengebroken voor rioleeringswerken, zoodat er voor het verkeer maar vier Meter ruimte overblijft. Een auto, bestuurd door den heer O. uL Aerden- hout, kwam op dit gedeelte in botsing met een 15-jarig dienstmeisje, eveneens uit Aerden- hout, dat met haar fiets slipte. Het meisje kreeg een ernstige kaakfractuur. Zij werd door genoemden autobestuurder naar het Sint Elisabeths Gasthuis vervoerd. De politie stelt naar het gebeurde een onderzoek in. Stemmen Paaschcongres van de S. D. A. P. Zelfs op politiek terrein zoeken wij Hage naars de kleine steentjes op. Zelfs daar, waar elders de spetters van de ongebonden passie voor 's lands welzijn de voeten-in-marsch- tempo bezoedelen, stappen wij, voorzichtig- voorzichtig, over de modderige plasjes en zor gen ervoor de plooi-als- een lemmet in onzen pantalon intact te houden. Wij zijn noch ongebonden, noch in heiligen drift aaneengesmeed. Wij schuieren ons kaasbolletje af, nemen onze demi-saison uit de kleerenkast, tikken met den nagel van onzen wijsvinger een pluisje van onze slobkousen en scharen ons de paraplu in de gehandschoende hand, in rij en gelid, Glück AufMorituri te salutant Het schijnt geen toeval dat juist de heer Louis de Visser een mooie bontkraag op zijn winterjas heeft, dat de heer Duys in een keurige grijze auto van de Dunklerstraat naar het Binnenhof rijdt en dat het hoofdkwartier van de N.S.B. in de aristocratische Laan Copes staat. Het zijn allemaal Hagenaars. De leider van de katholieken is een advocaat; die van de liberalen een jonkheer meester doctor en die van de vrijzinnig-democraten een hoog leeraar en indien ge soms eens een keer moogt verdwalen in de statige vergaderzaal van onzen gemeenteraad is het al hoofschheid en charmante wellevendheid, die u als 't ware omgeurt. Het moge dan al zijn dat elders politieke complotten gesmeed worden in rookerige zaal tjes en met de verbetenheid van de begeerte naar de macht, wij in den Haag scharen ons om ons vaste tafeltje in de Witte men mag er niet aan denken, dat daar op óns uurtje een vreemdeling zou blijken te zitten en bepraten kalm, uitvoerig en zonder haast, wat w ij nu eens in de melk van het gemeenebest zullen brokkelen. En zóó gaat ons stemmen óók. Rustig aan, dan breekt het lijntje niet. Alle politieke papieren, die men bij ons in de bus gestopt heeft, hebben wij nu eens lek ker juist niet gelezen. Want denkt men wel! Wij hebben ons eigen standpunt in rustige overweging, in kalme beschouwing van het een naast het ander, uitgekiend en van dat standpunt gaan wij. na de koffie, prettig ge tuigen met een potloodpunt, die wei-overwo gen geschilderd wordt. Wij begeven ons, na den middagboterham en de vriendelijke zoen van onze gade, voor zichtig stappend om de rudimentaire violen van het tuintje voor ons huis en vermijdend den bloei onzer Oost-Indische kers in de kiem te smoren onder het gewicht onzer voetstap pen, naar de Openbare School, waar drie hoofsche meneeren met een half flesehje mi neraalwater vóór, en een ambtelijke carrière achter zich, ons in staat stellen onze staats burgerlijke plicht naar behooren te vervullen. Na ons stembiljet in de „daartoe bestemde" bus geworpen te hebben spoeden wij ons, in fermen stap, doch zonder ons hart en onze longen geweld aan te doen. naar kantoor. Gedurende eenige weken laten wij ons nog boeien door de politieke beschouwingen van alle politieke schrijvers in alle couranten van de leestafel der Nieuwe of Litteraire Sociëteit. Over eenige maanden gaan wij dan weer den heer onzer keuze in den gemeenteraad kiezen en dan legt de zee der publieke luidruchtig heid zich weer een tijdje rustig en effen onder de zomerzon, geen wij weer kalm ter Kurzaal en Piere en bouwen voort, steentje na steentje, aan onzen ouden-dag-in-eerbaarheid, om het hoofd eens ter ruste te kunnen leggen in het weemoedige doch kalme bewustzijn, dat het zonder ons ook waerachtig wel gaen sal. Wij zijn behoudend met mate, revolutionnair met mate, idealistisch in het moreele en baat zuchtig- in het nette. Wij houden niet van puinhoopen. Schreeuwen en schelden is ons een gruwel. Wij doen onzen staatsburgerplicht en han gen het kaasbolletje in de kleerenkast. Dan geven wij onze Mathilde een zoen op den rechterwang. En genieten met mate van gevulde kalfs borst met spersieboontjes en twee aardappel tjes en beschuitjes-in-bessensap toe. Zóó bedrijven wij de politiek. Mr. E. ELIAS. Heden is in de groote zaal van „Krasna- polski" te Amsterdam het jaarlijksche Partij congres van de S.D.A.P.. dat gedurende de beide Paaschdagen zal worden gehouden, be gonnen. Het congres zou geopend worden dooi den Partijvoorzitter, den heer Koos Vorrink, aan wiens rede, welke hij bij de opening zou houden, het volgende is ontleend. „In het zesde jaar van de crisis komen wij samen te midden van een ontredderde wereld. Het probleem, dat in het brandpunt van ons aller belangstelling staat, is de crisis, die on verzwakt voortdringt en althans voor wat ons land betreft haar dieptepunt nog niet schijnt te hebben bereikt. Daarmede is de voorwaarde gegeven voor het ontstaan en het voortwoekeren van het extremisme van links en van rechts. In het fascisme beleven wij de opstand der ontgoochelden en teleurgestelden, die zich zelf een bevrediging en genoegdoening verschaf fen in hun machtsdroomen. Soms overvalt ons het gevoel, dat de menschheid reeds bezig is zich aan te passen dat haar reacties op de methoden der bar barij verslappen. Spr. zou nogmaals protesteeren tegen het schaamtelooze misbruik van de nagedachte nis van Pieter Jelles Troelstra in het ver-^ kiezingspamflet van de N.S.B. Hij zou vervolgens vaststellen: wij sociaal democraten hebben niets te winnen door pro vocatie of door vergroving- van den poitieken strijd, maar wij betreuren de inperking dei- vrijheid van beweging, die het zinneloos radicalisme van links en van rechts ons nu reeds heeft gebracht. Van de Partij zelf, zoo zou spreker ver vagen, kunnen- wij getuigen, dat de moreele schok, die de vernietiging der Duitsche soci aal-democraten haar gaf, volledig is over wonnen. Er leeft in de Partij sterk het besef, dat de komende jaren ook in ons land beslissend zullen zijn voor de toekomst van onze be weging. Daaruit ontspruit de behoefte, onzè actie tegen Communisme 'en fascisme te kun nen omzetten in een actie voor een breed uitgewerkt positief program. De tijd dei- frases is voorbij. De Partij is gereed om de verantwoordelijk heid te dragen voor haar beginselen. Nergens blijkt de onderlinge groei der Partij sterker dan uit haar verdiept bewustzijn om trent wezen en waarde der democratie. Zij heeft de democratie grooter leeren zien dan alleen als politieke democratie. Zij heeft haar leeren zien als het wezen der Europeesche beschaving zelve. Daarmede heeft zij een gees telijken achtergrond gewonnen voor haar strijd. Na de dooden te hebben herdacht, die de Partij in het afgeloopen jaar zijn ontvallen, zou spr. de afgevaardigden der 475 afdeelin- gen, welkom heeten. alsmede de vertegen woordigers der beide Kamerfracties en van het N.V.V. Bijzonder hartelijk zou spreker verder de heeren De Brouckère en De Block van de Belgische Werklieden Partij en Gustav Muller, den Zweedschen soc.-democratischen minister van Sociale Zaken in het kabinet-Per Albin Hansen verwelkomd. Spreker zou een groet zenden aan alle strijders voor de vrijheid en ook aan de protestanten en Ka tholieken in Duitschland, die niet bukken voor de barbarij van den totalen staat. Spr. zou herinneren aan den grooten invloed der sociaaldemocratie in vele landen, waar zij de regeermacht of een stuk daarvan in handen houdt. Het democratische socialisme leeft uit de rijke historische traditie der Europeesche beschaving, uit de rijke bron van het humanistisch beginsel. De Neder- landsche soc.-demoeratie wortelt in de beste tradities van ons volk. Na gewezen te hebben op de beteekenis van dit congres, welke gelegen is in de behande ling der groote politieke vragen van 't oogen- blik zou spr. het 41ste congres der Partij voor geopend verklaren. Vlak voor mijn huis, daar staat een rijtje boomen. Een halve eeuw staan ze daar, denk ik, al, Ze zijn nu schuchter bezig uit te komen, Een beeld waarvan 'k straks weer genieten zal. Ze zijn weer maanden kil en kaal gebleven, De nachtvorst heeft ze in zijn greep gehad. De stormwind heeft ze ervan langs gegeven, De regen gaf hun menig ijskoud bad. Ze staan daar stil, onwrikbaar, door de jaren, Benzinedamp stijgt langs huil takken op. Het stof der straat kan men ze niet besparen, Het spreidt zich op hun stammen tot den top. Maar aan hun kale, grauwe, ruige takken, Ontspringt nu weer het teerste voorjaarsgroen, Hun beeld groeit weer van 't levenlooze strakke Naar 't bloeiend leven van een nieuw seizoen En ik kan vol verrukking zitten kijken, Naar 't nieuwe leven, dat daar wordt gemaakt, Waarvoor de dood, die schijndood is, moet wijken, Als nieuwe kleur uit kleurloosheid ontwaakt. De mensch heeft ook van killen storm te lijden, Zoo peins ik. als ik naar mijn boomen kijk, Maar als hij volhoudt, komen weer de tijden Van nieuwe kleur, die levend is en rijk. P. GASUS. CR00T BADHUIS, ZANDVOORT Thé Dansant Paaschdagen THE BONZONIANS.E (Adv. Ingez. Med.) Ernstig ongeluk op den Haarlemmerweg. Motorrijder gedood. Vrijdagavond geschiedde op den Haarlem merweg, omstreeks half zeven, ter hoogte van de Liedebrug een ernstig verkeersongeluk, waarbij een motorrijder om het leven is ge komen. Op genoemde plaats stond op dat oogenblik een luxe-auto met den kop naar Halfweg ge parkeerd, terwijl uit de richting Haarlem een licht motorrijwiel naderde, dat de geparkeerde auto wilde passeeren. Op hetzelfde oogenblik naderde uit de richting Halfweg een andere auto, welke bestuurd werd door den burge meester van Haarlem, den heer C. Maar schalk. Door welke oorzaak is nog niet komen vast te staan, maar laatstgenoemde auto reed het motorrijwiel aan en smakte dit over de stil staande auto heen op den berm van den weg. De motorrijder werd op slag gedood Zijn lijk is overgebracht naar de Mariastichting te Haarlem. De heer Maarschalk, die als gevolg van dit ongeluk zeer overstuur was, moest in een nabijzijnde woning worden binnenge bracht, waar hij aan de politie de toedracht van het ongeluk uiteenzette. Hij was zelf on gedeerd. Inmiddels werd ook de politie van Haar- lemmerliede en Halfweg gewaarschuwd, ter wijl ook de politie uit Haarlem arriveerde. Eenigen tijd later verscheen de commissaris van politie te Haarlem, de heer Tenkinck, ■ui— lilllllPil'HiHlllll!! liit li! Een oud Paaschgebruik in Inns bruck is het „palmdragen" door kinderen. WEGENS HET PAASCHFEEST ZAL ONS EERSTVOLGEND NUMMER DINSDAG VERSCHIJNEN. Moeilijkheden bij de Fransch-Russische on derhandelingen. pag. 4 Een nieuw Amerïkaansch protest tegen het Japanschc oliemonopolie in Mandsjoekwo. pag. 4 Starhemberg's bespreking met Mussolini over de herbewapening. pag. 4 Een adres van „Bloembollencultuur'' over de inning der roeheffing. pag. 4 De Nedcrlandselie inzending op de wereld tentoonstelling te Brussel. pag. 3 „Wilde bussen" rijden niet meer. pag. 3 Honswijk is weer verlaten. pag. 3 Het saneeringsplan-1935 voor bloembollencul tuur. pag. 3 Hedennacht is nabij Halfweg een doodelijk auto-ongeluk geschied. pag. 1 Het Paaschcongres dei' S. D. A. P. pag. 1 Nieuwe bezuinigingsplannen te Haarlem. pag. 1 Bioscopen. pag. 8 Puzzlcrubriek. pag. 5 Bekende Haarlemmers: S. P. Doek. pag. 3 ARTIKELEN ENZ. Mr. E. Elias: Wij in den Haag. pag. 1 Finaneieele Kroniek: Verder herstel van den gulden. pag. 5 Brieven van een controleur B. B. pag. 7 Van onzen Londenschen correspondent: Bij da Nieobarders. pag. 7 C. J. v. T.: Lusthoven in de oudheid. pag. 7 L. S.: Op Flora. pag. 15 Dr. Tjebbo Franken: De bloembollen. pag. 6 A. Meilink over de bloem van den dag: Camel lia Japonica. pag. 8 K. de Jong: Radiomuziek der week. pag. 8 Het a.s. athletiekseizoen. pag. 6 Per fiets naar Nederlandsch-Indië. pag. 15 Jules Kammeijer: Blijft fit. pag. 7 iiiiiiiiiii waarna een uitgebreid onderzoek werd inge steld. De beide auto's werden slechts licht beschadigd terwijl het motorrijwiel nagenoeg geheel werd vernield. Nadere bijzonderheden. De burgemeester kwam Vrijdagmiddag on geveer kwart voor zes met een Hudson uit Amsterdam. Hij zat alleen in de auto. Het on geluk is gebeurd tusschen de Liede en Halfweg, in de nabijheid van de brug. De burgemeester reed met een snelheid van 60 a 70 K.M.. een snelheid waarmee gewoonlijk op dit gedeelte van den weg gereden wordt. De wagen reed, volgens verklaringen, met den Imkerkant op de as van den weg. Óp de aangegeven plaats stond een auto die naar Amsterdam op weg was. aan den rechterkant van den weg stil. Van achter die stilstaande auto kwam plotse ling de motorrijder, die ook in de richting Amsterdam reed. Hij wilde de stilstaande auto passeeren, maar zag toen plotseling de auto van den burgemeester voor zich. Een aanrij ding was niet meer te voorkomen. De motor rijder werd door het linkerspatbord van de auto van den burgemeester gegrepen. De mo torrijder sloeg over de kap van de stilstaande auto en kwam, vreeselijk aan het hoofd ver wond. op den berm van den weg terecht. Het slachtoffer was onmiddelijk dood. De motor fiets een lichtmodel met hulpmotor was vernield. Zeer spoedig was de politie uit Halfweg aan wezig die een onderzoek instelde. Ook kwamen op het terrein de commissaris van politie uit Haarlem, den heer E. H. Tenckinck vergezeld van een inspecteur. Even later arriveerde de substituut-officier van justitie Mr. A. R. An- dringa en de politie-deskundige op auto-ge bied luitenant W. van Hulst van den motor- dienst. Er werd een uitgebreid onderzoek naar de oorzaken van het ongeluk ingesteld. De bur gemeester verklaarde, dat hij veel last had ge had van de laagstaande zon in zijn gezicht. De burgemeester heeft onmiddellijk ge remd, op eenigen afstand van de botsing is de wagen recht van den weg tot staan gekomen. De auto is in beslag genomen voor het na dere onderzoek. De burgemeester was na het gebeurde zeer aangegrepen. Hij verbleef eenigen tijd in een woning in de nabijheid en keerde ongeveer 7 uur met een andere auto naar Haarlem terug. Ook heden was de burgemeester nog zeer onder den indruk. Daarom moest hij af zien van de deelneming aan de officieele ontvangst door het gemeentebestuur van de Vereeniging van hoofden van scholen in Nederland die hedenmorgen op het Stadhuis plaats had. De naam van het slachtoffer is P. A. S we erts oud 57 jaar, wonende Kleine Houtstraat 117 rood te Haarlem. Het lijk is per ziekenauto naar het St. Elisabeths Gasthuis te Haarlem overgebracht.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 1