UIT HET BUITENLAND IVÖROL THIJS IJS EN DE KWADE SLANG Radio-Programma* RADIO MOORS N.V. ZATERDAG 20 APRIL 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 4 Frankrijk. Moeilijkheden bij de onder handelingen met Rusland. Havas meldt uit Parijs, dat Laval en de Rus sische gezant te Parijs, zoodra de nog over gebleven moeilijkheden bij de opstelling van den tekst van het Fransch-Russische verdrag zullen zijn opgelost, den tekst te Parijs voor- loopig zullen onderteekenen. Te Moskou zul len Laval en Litwinof het verdrag teekenen. Het is thans, volgens Havas, zeker dat Laval niet vóór den 6en Mei naar Polen en Rusland zal vertrekken. De corr. van de N. R. C. meldde gisteravond nog: In geen geval zal het document morgen te Parijs geparafeerd kunnen worden, de be sprekingen tusschen Laval en Potemkin, den Sovjet-gezant, duren voort. Het is niet mogelijk te zeggen, waar het precies hokt, maar in elk geval betreft het de moeilijkheden, om dezen tekst aan reeds be staande te laten aanpassen op een manier, welke de geledingen lenig houdt en Frankrijk tegen verrassingen uit het Oosten waarborgt. De kwestie van het automatisme, welke in het handvest van den Volkenbond ontbreekt, maar in het verdrag van Locarno opgenomen werd. speelt daar een rol bij. De beginselen van deze overeenkomst schijnen door die bezwaren niet te worden aangetast. Zij betreffen alleen de wijze van toepassing. Blijkbaar moet de reis van Laval naar Mos kou nu worden uitgesteld, want de volgende dagen kan hij niet weg en daarna wordt zijn tegenwoordigheid vereisc-ht te Genève en te Rome. Dit uitstel schijnt evenmin als bewijs van een verkoeling te mogen worden aange merkt. Verlenging van den diensttijd bij de marine. Volgens een mededeeling van het ministerie ▼an marine zal overeenkomstig de verhooging van den militairen diensttijd van 1 op 2 jaar, de diensttijd bij de Fransche marine worden verlengd van 24 tot 30 maanden. (Reuter.) De Fransch-Russische onderhandelingen. Moeilijkheden doen zich voor. Nieuw Amerikaansch protest tegen het Japansche oliemonopolie in Mandsjoekwo. ter in het centrum van het Chacofront zijn ingenomen. Door een verrassenden frontaan- val zijn de Bolivianen er in geslaagd de Para- guayanen te verdrijven uit den sector Boyiule- Latrance en de stellingen der Paraguayanen in den sector Villa Montes op twee plaatsen in te nemen. Volgens het Boliviaansche communiqué zijn tijdens de gevechten 500 man gedood en nog veel meer gewond. De generale staf der Boliviaansche troepen laat uitkomen, dat na deze nederlaag der Pa raguayanen mag worden aangenomen, dat hun opmarsch is tot staan gekomen. Het offensief der Bolivianen duurt nog voort; er wordt aan deelgenomen door af dee lingen infanterie en cavalerie. Het strategi sche plan van den Boliviaanschen general en staf beoogt den vooruitgeschoven vleugel der Paraguayanen bij Santa Cruz af te snijden en dan dit front „op te rollen". (United Press). Amerika. Pensioensontwerp door het Huis verworpen. Het Huis van Afgevaardigden heeft met 206 tegen 56 stemmen het z.g. Townsend-wetsont- werp, waarin wordt voorgesteld personen bo ven de 60 jaar een ouderdomspensioen van maximaal 200 dollar toe te kennen, verworpen evenals met 204 tegen 52 stemmen het wets- ontwerp-Lundeen, dat voorziet in een weke lijkse he uitkeering aan werkloozen van mini maal 10 dollar per week plus een toeslag van 3 dollar per gezinslid. De verwerping van deze radicale voorstellen kan echter niet worden beschouwd als een toetsing van het Huis van Afgevaardigden voor de a.s. stemming over de veel gematigder door de regeering ingediende Social Security Bill. Nieuw protest tegen het Mand- sjoerijsche oliemonopolie. De Vereenigde Staten zullen aan Japan een nota richten, waarin geprotesteerd wordt tegen de insteling van een petroleum- monopolie in Mandsjoerije. Hierin zou er op gewezen worden, dat deze instelling een schending van de bestaande verdragen be- teekent en in strijd is met de bestaande open deur-politiek in het Verre Oosten. Aan den Amerikaanschen ambassadeur te Tokio is op dracht gegeven om zich opnieuw tot het Ja- pansche ministerie van Buitenlamdsche Za ken te wenden. Men meent te Washington te weten, dat opnieuw tegen de instelling van een petro- leummonopolie wordt geprotesteerd, aange zien dit monopolie wel gevolgd zou kunnen worden door monopolies voor andere produc ten. Vertegenwoordigers van de Amerikaansche petroleummaatschaPDijen hebben verschil lende malen besprekingen gevoerd met de Japansche autoriteiten te Tokio, ten einde tot een vriendschappelijke oplossing te ko men. Men gelooft echter dat deze onderhan delingen kort geleden afgebroken zijn. Duitschfand. Oneenigheid tusschen Hitier en Von Neurath? De Daily Telegraph meldt, dat er oneenig heid is ontstaan tusschen rijkskanselier Hitier en den minister van buitenlandsche zaken, von Neurath. De besprekingen te Miinchen zijn afgebro ken en Hitler is per speciaal vliegtuig naar Berlijn teruggekeerd, waar een spoedzitting van het Rijkskabinet zal worden gehouden om te beslissen over stappen in antwoord op de veroordeeling van het herstel van den mili tairen dienstplicht in Duitschland, welke de Volkenbond heeft uitgesproken. Zuid* Amerika. Nieuwe slachting in den Chaco; 500 Paraguanen gedood. Een officieel Boliviaansch communiqué meldt naar de Tel. meldt, dat alle Paraguaansche stellingen over een lengte van dertig kilome- STORM TEISTERT NOORD-ITALIë. MILAAN, 19 April (Reuter). In den af- geloopen nacht heeft een heftige storm ern stige schade aangericht in de landstreek Brianza. Te Seregno is een in aanbouw zijnd huis in gestort; de daken werden afgerukt en boomen werden ontworteld. AFSCHEID PROF. KERNKAMP. Prof. dr. G. W. Kernkamp, die in het einde van dit studiejaar wegens het bereiken van den zeventigjarigen leeftijd als hoogleeraar in de geschiedenis aan de rijksunivei'siteit te Utrecht zal aftreden, is voornemens 1 Juni a.s. om elf uur een afscheidscollege te geven aan leerlingen en oud-leerlingen. Uit dezen heeft zich een comité gevormd om den schei denden hoogleeraar te huldigen, Vliegtuig brandend omlaag gestort. Vier inzittenden omgekomen. Reuter meldt uit Oslo: Door onbekende oorzaak is bij Hallingdal een vliegtuig omlaag gestort en in brand ge vlogen. Vier inzittenden zijn in de vlammen omgekomen. AMY MOLLISON BIJ AUTO-ONGELUK BETROKKEN. Uit Londen, 19 April (V. D.) Mrs. Amy MollisonJohnson heeft vandaag een auto ongeluk gehad, waarbij zij zelf wel is waar on gedeerd bleef, doch waarbij een motor fietsrij der werd gedood en zijn duopassagier ernstig werd gewond. WEER ONRUST IN SPANJE. SARAGOSSA, 19 April (Reuter). De Anarchistische en Syndicalistische vakver- een igingen hebben besloten een algemeene werkstaking af te kondigen, om te protestee ren tegen het feit. dat de autoriteiten geen toestemming verleend hebben hun congres in de Stille Week te laten houden. Gisteren zijn vijf bommen ontploft waar door een man werd gedood en drie personen werden gewond, van wie twee ernstig. De politie heeft het bestuur van de Anarchisti sche en syndicalistische beweging gearres teerd, alsmede een honderdtal verdachte per sonen. De Socialistische arbeidersorganisaties zul len aan de beweging der Anarchisten en Syn dicalisten, niet deelnemen. Handelsaccoord met Japan mogelijk. Optimisme in Japansche kringen. TOKIO. 19 April. (V. D.) De Japansche mi nister van buitenlandsche zaken Hirota heeft den directeur van het Departement van Eco nomische Zaken van Nederlandsch-Indië, Mr. G. H. C. Hart. die eergisteren te Tokio is aangekomen, en diens echtgenoote een lunch aangeboden, waarbij ook aanzaten de Nederlandsche gezant te Tokio. J. C. Pabst. en dr. Nagaoka, gedelegeerde naar de Ne- derlandsch-Japajisehe handelsconferentie, die onlangs te Batavia is gehouden. In Japansche kringen is men vrij optimis tisch ten aanzien van de mogelijkheid van hervatting der Nederlandsch-Japansche han delsbesprekingen tot regeling van den han del tusschen Japan en Nederlandsch-Indië. hoewel geen officieele mededeeling hierom trent is gepubliceerd. PETROLEUM-PIJPLEIDING VAN 1200 KILOMETER. MOSKOU, 19 April (Reuter). Dit jaar zal begonnen worden met den aanleg van een petroleum-pijpleiding van Machtsch-Kala aan de Kaspische zee naar Woronesch, een afstand van 1200 K.M. Oostenrijk's herbewapenings plannen. Starhemberg naar Rome. WEENEN, 19 April (V. D.) Starhemberg is naar Rome vertrokken om besprekingen te houden betreffende de herbewapeningskwes tie van Oostenrijk en om te trachten zich van den steun van Italië te verzekeren. WEENEN. 18 April (D.N.B.) De minis ter van Buitenlandsche Zaken Von Berger Waldenegg verklaarde in een interview dat de revisie van het militair statuut van Oostenrijk zeer uitgebreid gesproken is. De resultaten van deze bespreking zijn zeer bevredigend voor Oostenrijk. Zij zijn neergelegd in punt 6 van het com muniqué. dat na de conferentie is gepubli ceerd. Daarin wordt duidelijk gezegd dat Oos tenrijk inderdaad rechtsgelijkheid in mili- taire aangelegenheden zal krijgen. Het veiligheidspact voor Midden-Europa zal binnenkort in Rome zijn definitieven vorm krijgen en het spreekt van zelf, dat met de tot standkoming van dit pact, automatisch volledige rechtsgelijkheid voor Oostenrijk zal optreden en wel zonder dat Oostenrijk nade re voorwaarden op militair gebied opgelegd zullen worden. Vorming van leger onder Italiaansche leiding? Nader wordt uit Rome gemeld: Mussolini heeft den Oostenrijkschen vice- kanselier Starhemberg ontvangen. Er ontwik kelde zich een hartelijke gedachtenwisseling, die ruim een uur duurde. Het verluidt, dat Mussolini tijdens het on derhoud met prins Starhemberg heeft te ken nen gegeven, dat Italië bereid is een militaire missie naar Oostenrijk te zenden om bij te staan bij de africhting van 't Oostenrijksche leger. Poets met wat goeds, met I V O ROL, de ivoor tand pasta Per tube 40 en 60 d.( doos 20 d. Tij de l ij k een tube Amilda mat cream gratis ter kennismaking. Verscherpte militaire dictatuur in Bulgarije? De val van Slatef. SOFIA, 19 April (V.D.) Nog in den loop van den dag heeft gisteren minister- presilent Slatef koning Boris het ontslag van het geheele Bulgaarsche kabinet aangeboden. Men verwacht dat het land een ernstige crisis zal doormaken, die zal eindigen met een verschei'pte militaire dictatuur. Er wordt aan herinnerd, dat reeds eenigen tijd geleden in sommige kringen beweerd werd dat Slatef slechts aan het bewind zou blijven, tot-dat de elkaar bestrijdende militaire groepen tot een compromis zouden zijn gekomen, en dat dan de val van Slatef zeker was. Nieuwe deelnemer aan den bewapeningswedstrijd. Militaire versterkingen in Irak. Volgens berichten uit Bagdad zal in Irak de eerste tank-afdeeling van het Iraksche le- ;er worden gevormd terwijl daarenboven de luchtstrijdkrachten belangrijk zullen worden uitgebreid. Een aantal parlementsleden is voornemens bij het weer bijeenkomen van de Kamer te eïschen, dat ook in Irak de dienst plicht zal worden ingevoerd. Zooals men weet behoorde Irak aanvankelijk tot de zelfde groep van mandaatsgebieden, waartoe ook Palestina en Syrië behooren. doch sindsdien is het een onafhankelijke staat geworden. Sinds gerui- men tijd is hier de militaire versterking ir. vollen gang. De inning der roeheffing. Een adres van „Bloembollencultuur". Naar aanleiding van het bericht, dat dooi de bloembollenkweekers, aangesloten bij de Nederlandsche Sierteeltcentrale, „bereidver klaringen" tot betaling van voor hyacinten, vroege tulpen, late tulpen en narcissen resp. f 12,f 2,60, f 2,40, en f 3,per Are moeten worden geteekend. maar dat voor wat betreft de inning der heffingsbedragen c.q. na aftrek van ae steunbedragen vanwege de Ned. Sier teeltcentrale de noodige soepelheid zal wor den betracht, met dien verstande, dat aan de vereischte zekerheid niet te kort kan worden gedaan, heeft het hoofdbestuur der Alg. Vereen voor Bloembollencultuur naar het Weekblad voor Bloembollencultuur meldt, een brief gericht aan den minister van Economi sche Zaken, waarin o.m gezegd wordt: .Ongetwijfeld is het betrachten van soepel heid bij de inningsbedragen zeer noodig, daar de omstandigheden bij vele beoefenaren van het bloembollenbedrijf zóó slecht zijn, dat deze bedragen nu niet kunnen worden opge bracht Maar deze omstandigheden zijn ook bij die bedrijfsgenooten, die in 1934 hun over schotten aan de Regeering verkochten in vele gevallen van dien aard, dat zij de gel den, die zij in Mei a.s. voor deze door de re geering opgekochte overschotten zouden ont vangen. onmogelijk kunnen missen. Worden deze gelden niet althans gedeeltelijk door hen ontvangen, dan zullen zij gelden missen, waaruit zij het allernoodzakelijkste bedrijfs kapitaal en de allernoodzakelijkste uitgaven voor hun levensonderhoud moeten verkrijgen. Om deze reden verzoeken wij Uwe Excellen tie om ook voor hen, die hun overschotten aan de Regeering verkochten, soepelheid te betrachten voor zoover de omstandigheden dit noodzakelijk maken door hen althans een deel der opbrengsten van de aan de regee- rings verkochte overschotten uit te keeren. en hen voor dit deel waarmede anders de heffingsbedragen gecompenseerd zouden worden uitstel van betaling toe te staan". Crematie dr. ir. J .A. Heymann Onder zeer groote belangstelling heeft gistermiddag in het crematorium op Wes- terveld de crematie plaats gehad van het stoffelijk overschot van dr. ir. J. A. Heymann in leven chef van den chemisch-bacteriolo- gischen dienst, adviseur bij den geneeskun digen dienst van Amsterdam en van het Provinciaal Waterleidingbedrijf in Noord- Holland, overleden te Vogelenzang. Aanwezig waren de heeren R. P. van Royen directeur der Amsterdamsche Waterleiding, ir. G. J. Hoogesteger, chef van de technische afdeeling, ir. J. A. de Graaff, ir. P. W. J. M. Driessen en ir. J. Thomasson, hoofdinge nieurs; H. L. Janssen, administrateur, J. T. Quené, secretaris, H. Swagerman, chef van de afdeeling inspectie, ir. J. Kooymans, adj. scheikundige, tevens verschillende machinis ten en anderen van het personeel der water leiding; jhr. C. J. A. Reigersman, hoofdin genieur-directeur van den Provincialen Wa terstaat; ir. B. F. van Nievelt, hoofdingenieur hoofd der afdeeling Midden en Zuid van het Provinciaal Waterleidingbedrijf, de directeur van dit bedrijf de heer J. van Oldenborgh was op reis en verhinderd aanwezig te zijn): Dr. C. A. H. von Wolzogen Kühr, bacterioloog bij het Provinciaal Waterleidingbedrijf, Prof. Dr. Ir. F. F. M. Wirtz, oud-directeur der gemeente-drinkwaterleiding te Rotterdam; G. Folpmers, leider der waterwerken bij laatstgenoemd bedrijf; J. A. A. Ochtman. directeur van het gasbedrijf te Haarlem;.A. de Bijll Nachenius, H. A. J. de Bijll Nachenius directeur van de werf Conrad, M. C. Koning, oud-directeur der Stoomvaart Mij. Neder land dr. J. A. van Steyn, inspecteur van het Staatsboschbeheer te Utrecht; H. van Bor- sum Buisman, directeur van Teyler's Museum te Haarlem; ir. W. J. Burgersdijk, directeur der Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg Mij. J. Tideman, oud-gouverneur van de Moluk. ken, Bloemendaal; E. H. Krelage, dr. A. H. Garrer, Mr. B. Taconis en vele anderen. Gesproken heeft de heer van Royen, direc teur van de Amsterdamsche Waterleiding, die zeide, dat het de wensch van mevrouw Heijmann was, dat er niet gesproken zou worden, maar die spr. vergund had een enkel woord te zeggen. Spr. zeide dit op hoogen prijs te stellen omdat hij nu in de gelegenheid was te vol doen aan een plicht en een behoefte des harten, die spreker mede samenvatten in deze woorden, dat de overledene bij hen die met hem samenwerkten een voorname plaats innam. Dr. Heijmann, zeide spr. heeft bijna 19 jaar in dienst der Amsterdamsche water leiding gearbeid. In die jaren had hij spr. en de ambtenaren met raad en daad bij gestaan. Hij was zeer knap en had een zeer wetenschappelijke natuur. Zijn kennen en kunnen heeft hij aan ons bedrijf gegeven. Voordat hij bij het- bedrijf kwam, had hij door zijn wetenschappelijke arbeid en publi caties 'reeds de aandacht getrokken. In de vele jaren van zijn arbeid aan het bedrijf heeft hij zijn wetenschappelijke kennis tot grooten bloei en rijpheid gebracht. Het is daardoor, dat zijn heengaan een groote leegte achterlaat in den engeren kring van het bedrijf. Maar hij was ook in veel wijder kring bekend als een man van wetenschappelijk postuur, die gaarne arbeidde aan moeilijk oplosbare problemen. In zijn werk werd hij gesterkt door een onvermoeide toewijding. Hij zag den arbeid als iets groots en daarom is zijn werk geworden als een monument. Zijn prettige, opgewekte en zonnige natuur waren echter niet in 't minst oorzaak, dat hij bij allen zulk een groote plaats innam. Als hij kwam, kwam de zon met hem binnen. Hij was een man. zooals men gaarne ziet. Trouw was hij en toegewijd. Helaas heeft een smartelijke ziekte een einde gemaakt aan dit waardevolle leven. Met groote deer nis hebben we zijn lijden gezien. Spr. richtte woorden van deelneming tot de weduwe, de kinderen en de moeder van den overledene. Moge het hen tot troost zijn, dat wij, zeide spr., hem innig dankbaar zijn voor alles, wat hij voor ons geweest is. Nadat de kist opder 't spelen van „Wenn ich einmal soil scheiden", uit de Matthaus- passion van Bach, was gedaald, heeft Prof. Dr. A. W. de Groot op verzoek der familie dank gezegd voor de belangstelling. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLlNC. Thijs bond het touw om zijn middel, waarna hij over den rand verdween. Het klimmen naar beneden moest voorzichtig gebeuren; want de tocht is vol gevaren. Het touw is lang en zeer sterk; vriend Thijs is wel een beetje bang, maar hij zet flapper den arbeid xoort. Inbraak in een horlogewinkel. Een ruit uitgesneden. AMSTERDAM, 19 April. In den afgeloopen nacht hebben inbrekers een brutaal stukje uitgehaald. Bij de firma Lameris, handel in uurwerken, Leidschestraat 18, hebben zij in de portiek van den winkel een ruit uitgesne den en door de opening een aantal gouden heerenhorloges, meest polshorloges, wegge nomen, die in de uitstalkasten lagen. De waarde van de gestolen klokjes wordt geschat op circa f 2000. ZONDAG 21 APRIL 1935. HILVERSUM 301 M. 9.00 VARA, 12.00 AVRO, 5.00 VARA, 6.00 VPRO, 8.00 AVRO. 9.00 Gram.pl. 9.05 Voetbal- en postduiven- nieuws. 9.10 Tuinbouwpraatje S. S. Lantinga. 9.40 Causerie. 10.00 Orgelspel J. Jong. 10.30 Tooneelpraatje. 10.45 VARA-orkest olv. H. de Groot, mmv. R. Krol (piano en cello). 11.15 A. Pleysier: Van Staat en Maatschappij. 11.30 Vervolg concert. 12.00 Klokkenspel en uur slag van de Kathedrale Basiliek van St. Jan te Den Bosch. 12.01 Gram.pl. 12.30 Carillon bespeling uit Den Bosch door Toon van Bal- kom. 12.50 Concert door H. Cals (sopraan) en P', Palla (oi%el). 1.15 J. H. Doorn: Omstreeks Paschen in Jeruzalem. 1.30 Van Leeuwen Boomkamp (cello) en Henr. Bosmans (piano). 2.00 Boekbespreking Dr. P. H. Ritter Jr. 2.30 Groninger Orkestvereen. olv. Kor Kuiler. In de pauze: Voordracht Leo Straus. 4.20 Sport van den dag (om 4.45 Vaz Dias). 5.00 K. Pruis en Stella Seemer in hun repertoire. 5.30 Voet balpraatje. 5.45 Gramofoonpl. 5.50 Sport nieuws. 6.00 A. v. d. Horst (orgel) en T. v. d. Sluys (sopraan). 7.00 Wijdingsdienst mmv. Ds. J. J. Thomson (toespraak.) en A. v. d. Horst (orgel). 8.00 Vaz Dias. 8.15 Mozartconcert door het Omroeporkest olv. N. Treep, mmv. J. Heukeroth (harp), J. Prins (fluit) en A. Roo- denburg (viool). 9.10 Voordracht door Paul Huf. 9.25 Marian Anderson zingt met bege leiding van een ensemble olv. L. Schmidt. 1.00 Radio-journaal. 10.15 Kovacs Lajos en zijn orkest. 11.00 Vaz Dias. 11.10—12.00 Gramofoon- muziek. HUIZEN 1875 M. 8.00 NCRV. 9.30 KRO. 5.00 NCRV, 7.45—11.00 KRO. 8.00 Jeugd-Wijdingsdienst uit de N.H. Kerk te Winterswijk. Spr.: M. Fruitema. Orgel: J. Kroon. 8.30 Morgenwijding Joh. de Heer, mmv. W. Verwer (viool). 9.30 Lezing. 9.55 Hoogmis. 12.00 Gram.pl. 12.15 Orkestconcert. 1.00 Lezing. Vervolg concert. 2.00 Zangspel. 3.00 Orkest concert en lezingen. 4.00 Gram.pl. 5.30 Zie- kenhalfuur. 5.00 Kerkdienst uit de N.H. Kerk (Groote Kerk) te Vlaardmgen. Spr.: Ds. J. A. Heijer. Orgel: G. de Graaf. Hierna: Gewijde muziek. 7.45 Gram.pl. 7.50 Lezing. 8.10 Vaz Dias. 8.15 Orkesconcert mmv. solisten en af gewisseld door koorzang. 10.30 Vaz Dias. Gram.pl. 10.40—11.00 Epiloog. KONINGSTRAAT 27, TELEFOON 1460» OFFICIEEL PHILIPS REPARATEUR (Adv. Ingez. Med.) MAANDAG 22 APRIL 1935. HILVERSUM 301 M. AVRO.uitzending. ,10.0012 VPRO., 8.— Gam.pl. 9.— Morgenwijding. 9.15 Gram.pl. 10.Orgelspel W. L. Doortmont. 10.30 Kerkdienst u. d. Doopsgezinde kerk te Amsterdam. Voorg. Ds. O. v. d. Veen. Na af loop orgelspel W. L. Doortmont. 12.Canta bile-orkest o.l.v. E. Beeckman. 1.— „Van reizen gesproken....", vijf reisscènnes o.l.v. H. Felderhof. 1.30 Vervolg concert. 2.Voor dracht Kommer Kleyn. 2.30 Avro-strijkorkest O.I.V. A. v. Raalte m.m.v. C. de Groot Jr. (piano). 4.L. Riemens: Hollandsche, wel haast vergeten kunstenaars (Met gr.pl.) 4.45 Heide-koninginnetje, vertelling a.d. vleugel door S. Winterhoven. 5.15 Het Avro-Octet o.l.v. L. Schmidt. 6.15 De Palladians met Bob Scholte zang. 7.Tegenlicht-opname. 7.30 Sam Swaap viool. Ad. Poth viool en Jean Devert viola. 8.— Vaz Dias. 8.15 Omroepor kest o.l.v. N. Treep. M.m.v. G. Weijnschenk- Hogenbirk sopraan en H. Viskil tenor. 9.15 A. de Haas in zijn repertoire. 9.30 Gevar. programma. Kovacs Lajos en zijn orkest, Kahilii's Hawaiian Serenaders en radio- tooneel. 11.Vaz Dias. 11.1012.00 Ensemble Sarköszy uit „The House of Lords" Den Haag. HUIZEN 1875 M. 8.30 KRO. 9.30—11.30 n.m. NCRV. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Kerkdienst u. d. Ned. Herv. Kerk te Koudum. Voorg. Ds. F. G. v. Binsbergen. Orgel: L. Dokkum. 11.05 Ge wijde muziek. 11.25 Gram.pl. 12.30 Het Am. sterd. Bazuin-kwartet en het Chr. Radiokoor O.I.V. J. Couvée. I. d. pauze's Gram.pl. 2.45 Orgelspel M. E. Bouwmeester. 3.^0 Het Frie- sche Collegium Musicorum en Gram.pl. 5. Declamatie door J. P. Dijkstra. 6.Amsterd. Vocaal Ensemble o.l.v. H. Dijkstra en Grampl. 7.Concert door Ch. v. Isterdael cello en Adr. Engels tenor. 8.— Vaz Dias. 8.05 NCRV- orkest o.l.v. P. v. d. Hurk m.m.v. To v. d. Sluys sopraan en A. Woud alt. 8.45 Ds. J. H. C Kamsteeg: Paaschoverdenking. 9.15 Vervolg concert. (Om 10.— Vaz Dias). 10.30—11.30 Gram.pl, DINSDAG 23 APRIL 1935. HILVERSUM 301 M. AVRO-Uitzending. 5.30 VPRO. 6.30 RVU. 8.00 Gram.platen; 9.00 Ensemble Rent meester; 10.00 Morgenwijding; 10.15 Gewijde muziek; 10.30 Ensemble Rentmeester; 11.00 Causerie mevr. R. Lotgering-Hillebrand; 11.30 Pianorecital B. Polka-Waisvisz; 11.50 Con cert door „De Minst,reels", i. d. pauzes: W. J. Kok's accordeon-orkest; 1.45 Het Lyra-Trio; 3.00 Kniples; 4.15 Gram.platen; 4.30 Radio- Kinderkoorzang o.l.v. J. Hamel; 5.00 Voor kleine kinderen; 5.30 Jeugdhalfjaar v. d. VPRO. o.l.v. Ds. B. J. Aris; 6.00 Gram.platen; 6.30 RVU. Dr. Jan Romein: Grondstoffen en politiek; IV. Staal. 7.00 Disco-nieuws; 7.30 Engelsche les Fred Fry; 8.00 Vaz Dias; 8.05 Uitzending een revue; 9.15 Fransch cabaret; samenstelling en inleiding; Mr. H. M. Mer- kelbach; 9.45 Uit het Concertgebouw, Am sterdam: Luistervinken koor Amsterdam o.l.v, J. Hamel, het Omroeporkest o.l.v. N. Treep, Di Moorlag (sopraan) en Theo Balyé (bari ton); 10.30 Majo Marco en zijn orkest; 11.00 Vaz Dias; 11.20 Gram.platen. HUIZEN 1875 M. KRO-Uitzen ding. 8.00 en 10.00 Gram.platen; 11.30 Gods. half uur; 12.15 Gram.pl.: 1.00 Schlagermuziek; 2.00 Vrouwenuur; 3.00 Modecursus; 4.15 Zang en pianorecital en declamatie: 5.00 Kamer orkest; 5.50 Gram.platen; 6-.40 Esperanto- uitzending; 7.15 Pianorecital: 7.45 Causerie; 8.00 Vaz Dias; 8.05 Bonte Avond; Om 9.00 Causerie en om 10.30 Vaz Dias; 11.00 Gram, platen,

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 6