Nadenken en oplossen. FINANCIEELE KRONIEK. 5 STOFZUIGERS ZATERDAG 20 APRIL' 1935 HAARLEM'S DAGBLAD Onze wekelijksche puzzle - rubriek. Met prijzen van 7\, 2i en vijf van 1 gulden De oplossing van puzzle no. 22. Een nachtwaker, die droomt. Hiermee is eigenlijk al zoo'n beetje de op lossing van de puzzle van j.l. Zaterdag aan gegeven. Wie het verhaal goed las zal niet zoo bijzonder veel moeite met de oplossing ge had hebben. Denkt u het geval eens in, dat gij die bankdirecteur was. Wat zoudt u dan wel doen? Allereerst ervoor zorgen, dat uw eiïgendommen des nachts bewaakt werden door iemand, die waakt en niet door iemand, die droomt. Een nachtwaker droomt niet des nachts; hij waakt. Ziedaar de „ontknooping" van het myste rieuze geval, zooals zeer vele puzzelaars mij die deden toekomen. Doch hierover nog het een en ander. Het blijkt, dat er onder onze puzzelaars zeer velen zijn, die behalve puzze len, ook dichten.En dikwijls zelfs alleraardigst! Als ik niet aan een bepaalde plaatsruimte ge bonden was, dan zou ik zonder twijfel een aantal dier gedichten opnemen. Thans volsta ik met een kort vier-regelig gedichtje van mevrouw W.: M'n beste man je droom kwam uit. En moeilijk valt mij dit besluit Doch wakers die 's nachts droomen, Zie 'k liever gaan dan komen. De puzzle zélf viel bij zfcer velen in den smaak; er werd nogal om herhaling van der gelijk soort gevraagd iets dat ik genoteerd heb, om er binnen niet al te langen tijd in onze puzzlerubriek van te doen blijken. DE PRIJSWINNAARS. Ziehier de namen onzer prijswinnaars. Onze hoofdprijs een bedrag van zeven gulden vijftig: J. J. van Westerhoven, Pot gieterstraat 39, Haarlem. De tweede prijs twee gulden vijftig: J. van Groningen, Laan van Insulinde 29, Heem stede; De vijf troostprijzen (elk een bedrag van één gulden)Mevr. Wesselius Roos, Valken- boschkade 140, 's-Gravenhage. P. W. Kuijpens, concierge, Soc. Vereeniging Zijlweg 1, Haarlem. C. Ruijter, Kinderhuisvest 3, Haarlem. J. C. Versteeg, Assumburgstraat 25, Bever wijk. C. F. J. van Kleeff, Heerensingel 23 B, Haarlem. Ter gelegenheid van Paschen heb ik gezorgd een zeer bizondere MrNaden- ker"-prijs beschikbaar te hebben. Ik heb 't gezocht op historisch gebiedeen zeer jraai gebonden album, waarin bijeenge bracht is een buitengewoon mooie ver zameling Duitsch noodgeld uit de jaren 19141924. Men ziet er een billioen Mark-biljetten, verder noodgeld van klei en een serie ongestempelde Duit- sche postzegels uit dien tijd, alles met elkaar een bezit vati historische waarde. Tevens een bezit, dat elke puzzelaar van ons blad zonder tioijfel gaarne in zijn bezit zal hébben. Onze nieuwe puzzle no. 23. PAASCHOPGAVE. Onze Paaschkip en onze Paaschhaas noodi- gen U beide uit tot het oplossen van onze Paasch-kruiswoordpuzzle. waarvoor de vol gende omschrijvingen gelden: Horizontaal: 1. Stad in de Graafschap. 6. Verheerlijken. 7. Afkorting van een jongensnaam met voorvoeging van de letter „a". 8. Garnizoensplaats op de Veluwe. 10. Werktuig om te snijden. 12. Een der Zeeuwsche Eilanden. 16. Stad in Gelderland. 20. Friesche jongensnaam. 21. Voornaamste gebergte van Europa. 24. Tijdrekening, jaartelling. 25. Gemeente in Drente. 26. Hand-vergrootglaasje. 27. Goede naam, reputatie. 29. Houten of ijzeren spie, die in dikte af neemt en scherp toeloopt. 30. Lyrisch gedicht. 31. Ontkenning. 34. Rivier in Overijsel. 37. Familifclid (mann.) 39. Klaar. 40. Zonder vaste lijnen of omtrekken. 42. Voortreffelijkheid. 43. Slijk. 45. Zoutig vocht. 47. Zwemvogel met korte vleugels, thuis hoo- rende in de Noordpoolstreken. 49. Spaansche jongensnaam. 50. Lichaamsdeel (ingewand). 52. Rivier in Oost-Duitschland. 55. Doet men bij een verkiezing. 58. Schaapkameel. 60. Toespraak. 61. Vreemd woord voor waardeering, schat ting. 62. Voorloopige aanhouding van verdachten. 63. Op een andere wijze. Verticaal: 2. Bunzing. 3. Teugel, gebit en leireep. 4. Dorp ten W. van Nijmegen. 5. Minder gebruikelijk woord voor einde., 7. Vlaktemaat. 9. Vroeger. 11. Ivoor. 12. Onmisbaar meubelstuk in een kamer. 13. Bepaalde aardsoort. 14. Wetering, lei. 15. Voetpunt, tegengestelde van zenith of hoogste punt. 16. De positieve electrode. 17. Ronde, uitgeholde houten bak. 18. Hier vandaan; van hier. 19. Niet vleezig. 22. Groote menigte. 23. Lofrede; lofspraak. 28. Beteekent: hetzelfde. 32. Akelig mensch. 33. Niet weinigen. 35. Een kleur. 36. De „spil" van het huisgezin. 38. Eikenschors. 41. Jongensnaam (afk.) 42. Vruchten. 44. Kwelling; zorg. 46. Oogvormig gedraaid snoer of lint, strikje. 47. Weer de vlaktemaat. 48. Schaal. 49. Lange, stevige veer van vogels. 51. Gasten aan den middagdisch. 53. Driehoekig hoogland, in 't Zuiden van Voor-Indië gelegen. 54. Naam voor grootmoeder met achtervoe ging van.de letter „r". 56. Een Schotsch woord, dat „zoon. van", ook hoofd van een geslacht beteekent. 57. Spits töëloopende lap of strook. 59. In het tegenwoordige jaar (afk.: 2 let ters) 60. Meisjesnaam (afk.) De oplossing van deze opgave moet in ons bezit zijn uiterlijk aanstaanden Woensdagmid dag om vijf uur, aan onze Bureaux te Haar lem (ook aan ons bijkantoor Soendaplein 37, Haarlem-N.) Men zende deze oplossing aan: Mr. Nadenker van Haarlem's Dagblad te Haarlem. Met het oog op de vele andere correspondentie voor ons blad bestemd, gebruike men a.u.b. géén andere adresaanduiding. Iedere abonné kan slechts één oplossing inzenden. Het hierbij afgedrukte „identiteits plaatje" P 23 (Puzzle no. 23) moet aan die oplossing worden ge hecht of er op geplakt worden. Niet op de en- velop van inzending, M maar op de oplossing <y? zelf. Als hoofdprijs stellen wij wederom beschikbaar 'n bedrag van zeven gul den vijftig, als tweeden prijs twee gulden vijftig, benevens vijf troostprijzen van één gulden, welke bij loting onder de goede op lossingen toegewezen worden en zoo snel mo gelijk per postehèque aan de prijswinnaars worden toegezonden. Oplossing en uitslag dezer puzzle worden ge plaatst in ons blad van a.s. Zaterdag. Zendt men deze oplossing per post, dan kan dit niet als drukwerk geschieden. Briefwisseling over deze puzzle-rubriek kan alleen gevoerd worden als postzegel voor antwoord ingesloten is. Mr. NADENKER. ZONDER VOORUITBETALING KRUISWEG 60Tei.16659 (Adv. Ingez. Med.) Verkiezing Provinciale Staten. De Voorzitter van het Centraal Stembureau voor de verkiezing van de leden der Provin ciale Staten van Noord-Holland verzoekt ons bekend te maken dat, indien tot vaststelling van den uitslag der verkiezing noodig is een loting als bedoeld in artikel 104, 4e lid. der Kieswet, deze loting zal geschieden in een openbare zitting, welke zal worden gehouden ten Raadhuize der gemeente Haarlem, op Dinsdag 23 April, des voormiddags ten 10 12 uur, en dat de openbare zitting, bedoeld in artikel 107 der Kieswet tot het bekendmaken' van den uitslag der verkiezing, zal worden gehouden ter plaatse hierboven gemeld, op Woensdag 24 April d.a.v., des voormiddags ten 10 1,2 uur. ALLIANCE FRANcAISE. Voor de leden der afdeeling Haarlem van de Alliance Francaise zal M. Paul Hazard. Profes- seur au Collége de France Vrijdagavond 26 April a.s. in de bovenzalen van „De Kroon" een lezing houden over het onderwerp: „Les voyages de Chateaubriand". CONCERTEN OP FLORA. Het programma van het concert op Zondag 21 April 1935 te geven door de Haarl. Post Fanfare, dir. H. A. Maas van 15 tot 17 uur op Flora, luidt als volgt: 1. K.L.M. marsch, W. Schrotemeier. 2. La Charmante, ouverture, S. Vlessing. 3. The Bell of Chicago, marsch, J. P. Sousa. 4. Die Helgolander, Suite de Valse, Ed. Kiesler 5. L'Emulation, ouverture, L. Canivez. 6. Loudspeaker, marsch, S. P. v. Leeuwen. 7. Homme contre Homme, marsch J. Knegtel. 8. Rose Marie, Ouverture, S. Vlessing. 9. L'Attente fait mourier, fantasie, G. Gadenne. 10. Honneur aux Pompiers, marsch, P. Mertzig. Het programma van het concert op Maan dag 22 April 1935, te geven door de Johez Harmonie te Haarlem, dir. J. A. Meng, van 15 tot 17 uur, op Flora, luidt: 1. Flora Marsch, Jos. de Klerk. 2. Festival Ouverture Leutner. 3. Carmen Sylva, Walzer Ivanovici. 4. Marion, Suite de Ballet S. Vlessing. 5. Colonel Bogey, Marsch Kenneth J. Alford. 6. Orphée aux Enfers, Ouverture, Jac. Offenbach. 7. A La Hongroise, Mazurka G. Goublier. 8. Espana, Walzer E. Waldteufel. FEESTAVOND ALG. NED. STUCADOORS- BOND. Hedenavond zal de afdeeling Haarlem van den Alg. Ned. Stucadoorsbond in den Schouw burg Jansweg het 45-jarig bestaan op feeste lijke wijze herdenken. Er is een aardig Ca baretprogramma samengesteld. Het Haarlem's Salon-Orkest onder leiding van Jack. Stoffer, Suzie Klein, voordrachtkunstenares, Albert Klein, humorist en Robert Spaekman, confé- rancier zullen medewerking verleenen. De bondssecretaris, de heer Antoon Poptie, zal een korte propagandarede houden. Een bal onder leiding van Robert Spaekman zal den avond besluiten. TOT STEUN. Dezer dagen werd de ledenvergadering van de afdeeling Haarlem van „Tot Steun" ge houden. Uit het jaarverslag bleek, dat de ver eeniging 28 kinderen onder haar zorg heeft. De rekening sluit met een nadeelig saldo van f 329. De vereeniging leed een groot verlies door het overlijden van haar voorzitter, den heer G. J. Kroese, die steeds klaar stond om met raad en daad te helpen. Ook het bedanken van mej. J. A. Lefebre was als een verlies te be schouwen. In hun plaats werden benoemd mevrouw M. HoogWarnaars en Mr. E. J. W. Top. De heer J. Wildschut, die aan de beurt van aftreden was. werd herkozen. Deze heeft de functie van voorzitter op zich genomen. Medegedeeld werd, dat de algemeene ver gadering op 18 Juni a.s. te Apeldoorn zal wor den gehouden. Het adres van de penningmeesteres, me vrouw G. J. RisseladaGarrer, is Bosch en Vaartstraat 20. „DE SCHIPBREUK" VAN Dr. JOH. WAGENAAR. Maandag 29 April as. zal Haarlem's Ge mengd koor, dirigent Jan Booda. de humo ristische cantate ..de Schipbreuk" van Dr. Joh. Wagenaar uitvoeren. Deze afwisseling in het zware winterprogramma zal zeer zeker welkom zijn. De volgende solisten werken mede: Marie Heijmans. sopraan. Louis van Tulder. tenor en Joh. Lammen bas. De componist zelf zal begeleiden. STATIONS VOOR VERVOER VAN EXPRES- STUKGOED GESLOTEN Naar wij vernemen zullen in verband met het doorrijden van de reizigerstreinen op de hieronder vermelde stations en halten met in gang van 15 Mei a.s. deze eveneens met ingang van genoemden datum worden gesloten voor het vervoer van expresstukgoed: Acht, Assel (ook voor snelstukgoed), Kapelle aan de IJsel, Esch. Grubbenvorst <ook voor snelstuk goed), Hedel, Schalkwijk, Staphorst en Waar denburg. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Ceintuurs en handschoenen, dop van ben zinetank, gewicht van 50 Gram. rijwielbelas- tingplaatje, Politiebureau Smedestraat 9: armband, Smaalen. Pr. Mauritslaan 115; da mesbont. Rohling, Zoetestraat 15; bruin dek kleed. De Ruyter en Krijger. Donkere Spaar- ne 32; insigne. Van der Wal. Verspronckweg 16; jongensjekker, Van Kleef. Gr. Houtstraat 154 rd.. zilveren oorbel, Brouwers, Saenre- damstraat 95; portefeuille met geld en pa pieren, Van Kessel, De Clercqstraat 166; por- temonnaie met f 1.50, Harroen, Kruistocht straat 62; rijwielbelastingplaalje, Verbrug- gen, Ged. Schalkburgergr. 37; Stempellokaal, Delistraat.; rozenkrans. Porte, Olivierstraat 15; vulpen, Welsenaaa-, Koninginneweg 40. Verder herstel van den Gulden. De Obligatiemarkt doorgaans nog slap. Teleurstellende Rijksmidde len en slechte handelscijfers. Slechte prijzen voor Tabak. Enkele industrieele excepties. Stemming voor Indische producten tamelijk gunstig. Met vier beursvacantiedagen voor den boeg blijven de affaires op de effectenbeurzen ge woonlijk van geringen omvang en dit was ook deze week het geval. Er was aanvanke lijk op de wisselmarkt en de Beleggingsmarkt nog eenige deining als gevolg van de jongste aanvallen op den Gulden, maar de speculatie, die vooral uit Engeland haar pogingen tot depreciatie van het Nederlandsche devies heeft hervat, is met het hoofd tegen den muur geloopen. Te Amsterdam zijn de bui- tenlandsche wisselkoersen teruggeloopen en vooral op termijn was het aanbod overwegend. Tal van speculanten, die guldens hadden ver kocht, welke ze niet bezaten, zijn uit vrees of onder dwang tot dekking overgaan en men kan fer wel op rekenen dat er met deze transacties millioenen verloren zijn. Het is daarom geen wonder, dat men poogt zich op den Gulden te wreken. Zoo toch en niet an ders moet men de „hetze" zien, welke bijvoor beeld in het Engelsche blad Financial News gevoerd wordt en waarbij men zich niet heeft ontzien pertinente onwaarheden over de po litiek der Nederlandsche Bank te lanceeren. Maar de bekwame president, Mr. Trip, is op zijn hoede en een kort dementi van zijn kant was voldoende om den invloed der nieuwe leu gencampagne te neutraliseeren. De jongste weekstaat der Nederlandsche Bank was trou wens ook een steun voor den Gulden. Een goudverlies van slechts f 12 millioen en een teruggang der beleeningen wijst op den te rugkeer van rustige verhoudingen en alleen de hooge geldkoersen zijn thans nog de herin nering aan de valuta-stormen. Er bestaat goe de grond voor de verwachting, dat ook deze langzamerhand zal verdwijnen, want de ter mijnaffaires in guldens moeten geleidelijk worden afgewikkeld en deze zijn het die in sterke mate tot de uitzetting van de crediet- faciliteiten der Nederlandsche Bank hebben bijgedragen. Zoolang de rentekoersen hoog blijven, voor Prolongatie-affaires 4 en 4 12 pet. kan wor- den gemaakt is het duidelijk dat de Obligatie- markt zich niet geheel kan herstellen. Men koopt geen 4 pet. stukken voor omstreeks pari, wanneer men op korten termijn 3 a 4 pet. rente kan maken. Dit proces van nieuwe aanpassing moet zich geleidelijk voltrekken, naarmate het vertrouwen in den Gulden weer sterker wordt. Ziet men naar het buitenland, dan lijkt de kans groot dat inderdaad dit vertrouwen in den Gulden zal toenemen. Want er is niet de minste zekerheid, dat de buitenlandsche va luta, welke gedeprecieerd zijn Dollars, Pon den en Belgische Francs een grooteren waarborg tegen verlies bieden dan de Gul den. In Amerika begint men meer en meer tot de overtuiging te komen, dat de geldpoli tiek mislukt is, in Engeland geeft men hoog op van de nieuwe 'begroeting, - waarin eenige belastingverlagingen, zijn verwerkt, om hei groote publiek vriendelijk te stemmen, maar in serieuse financieele kringen beschouwt men dit als een methode die het trotsche Engeland eigenlijk onwaardig is. Want de Engelsche regeering lost slechts een zeer klein percentage op haar staatsschuld af en ver schuift dus de lasten naar de toekomst, in de hoop dat die beter zal worden dan het heden. En in België zit men feitelijk met de gevol gen der devaluatie verlegen, omdat de prij zen der goederen stijgen en de voordeelen van den monetairen maatregel dus illusoir worden. En de eenige hoop. waaraan de Bel gische regeering zich vasthoudt is deze, dat- haar maatregel er toe zal medewerken, de re geeringen tot stabilisatie der wisselkoersen te bewegen. Intüsschen zijn voor de Nederlandsche re geering met het afslaan van den aanval op den Gulden de moelijkheden niet overwon nen. Dit blijkt wel uit de teleurstellende cij fers van de Rijksmiddelen over Maart en de eerste drie maanden des jaars, welke voor de meeste posten op een teruggang wijzen. Hoe de regeering haar belofte van lastenverlaging zal kunnen nakomen wordt wel een nijpende vraag. En toch is zulk een lastenverlaging dringend noodig om het bedrijfsleven den strijd om het bestaan wat gemakkelijker te maken. Ook de cijfers van den Nederland- schen buitenlandschen handel wijzen op een verdere inkrimping, die weliswaar ons im portsaldo doet dalen, zoodat we van het bui tenland minder afhankelijk worden, maar die toch op een afnemenden welstand bij onze bevolking wijst. Er is tegen een groot import saldo geen enkel bezwaar, ook uit economisch oogpunt niet mits dat saldo uit anderen hoofde maar kan worden betaald. Engeland en Nederland hadden vroeger steeds een groot import-saldo maar dit was juist het be wijs van hun rijkdom. Ze konden zich dat ver oorloven, omdat ze uit hun scheepvaart, hun assurantiebedrijf, etc, groote vorderingen op het buitenland kweekten en daarmee de in gevoerde goederen konden betalen. De ver- mindering van het NedeiTandsche importsal do is dus gelet op de tegenwoordige omstan digheden, wel een vergemakkelijking van onze positie, maar ze duidt ontegenzeggelijk op een verarming van ons volk dat zich nog voortdu rend op een lager levensniveau moet instel len. Het bewijs daarvoor hebben ook de eerste twee Sumatra- tabaksinschrijvingen opgele verd. Over de geheele linie heeft de tabak minder opgebracht dan verleden jaar, hoewel öe qualiteit over het algemeen niet slechter was. Wel is dit ook het gevolg van de vermin derde koopkracht in Duitschland maar tege lijkertijd kan men er het bewijs in zien, dat de Nederlandsche fabrikanten zich op de fabricage van goedkoope sigaren moeten richten, willen ze hun debiet handhaven. Thans reeds wordt gemiddeld in ons land voor een sigaar niet meer dan 4.7 cent- be taald en het gaat er op lijken, dat we een vol gend jaar voor 5 a 6 cent nog meer waar voor ons geld zullen krijgen. Dat is voor den roc ker een prettig vooruitzicht, maar voor de Su- matra-tabaksmaatschappïjen komt de vraag op. of zij in staat zullen zijn een qualiteits- product voor zulke prijzen te kunnen leveren. Voor 1935 staan de financieele vooruitzichten dezer firma's dan ook weer slecht en de aan- deelen hebben dit deze week met een koers daling van enkele procenten moeten weer spiegelen. Overigens was er op de Aandeelenmarkt weinig te doen. Het verslag van de Unilever is niet tegengevallen, al wordt dan ook geen hooger dividend uitgekeerd dan- 4 pet. even als verleden jaar. Een verslag als dat der Ne derlandsche Kabelfabriek met vrijwel dezelfde winst uitkomende als over 1933 en met een dividend van 16 pet., is in onze industrieele volière een rara avis. Deze week zijn er fei telijk twee want ook de Nederl. Gist- en Spi ritusfabriek komt met eenzelfde dividend als over 1933, nl. 15 pet. Hoewel de tendenz op de afdeelingen der Suiker-, Rubber- en Theeaandeelen gunstig blijft en men voor de betrokken producten betere prijzen verwacht, wordt er thans in deze fondsen weinig of niets ondernomen. Geld op prolongatie 3 1/2 a 4 pet. Magazijn „De Bijenkorf". Aan het jaarverslag der N.V. Magazijn ..De Bijenkorf" over 1934 ontleenen wij het vol gende: De netto-winst is van f 1.209.983 tot f 810.648 teruggeloopen. De omzetcijfers be wegen zich ook in het nieuwe boekjaar nog steeds in dalende lijn. Wh hebben ge tracht en zijn thans nog doende, onze on kosten zooveel mogelijk aan den lageren om zet aan te passen. Na afschrijving van: f 1.220.069 (v. J. f 1.288.523) op onroerende goederen, winkel-, kantoor- en magazijninrichtingen en machi nes en toestellen, blijft, geliik gezegd, een netto-winst van f 810.648 1.209.983). Een dividend kan worden uitgekeerd van: 6 pet. (onv.) op de preferente aandeelen, 5 pet. (onv.) op de prioriteitsaandeelen, 6 1/2 pet, (7 l '2 pet.) op de gewone aandee len en f 6.(10) op de winstbewijzen. De boekwaarde van de onroerende goede ren te Amsterdam. Den Haag en Rotterdam met inbegrip van winkel-, kantoor- en ma gazijninrichtingen en machines en toestel len. bedraagt per 31 December 1934 f 11.720.0.13. nadat daarop in totaal f 9.112.614 is afgeschreven. Zij komen op de balans voor tegen den kostprijs onder aftrek van af schrijvingen. Wij ihebben gemeend ook dit jaar op ons gebouw te Rotterdam in versterkte mate te moeten afschrijven, omdat wij de motieven, welke het vorige boekjaar daartoe geleid hebben, ook thans nog aanwezig achten. In totaal is thans op ons gebouw te Rotterdam f 1.908.512 afgeschreven. De deelneming in dochtermaatschappijen ad f 1.000.000 vertegenwoordigt, evenals het vorig jaar, ons bezit in de N.V. Hollandsche Eenheidsprijzen Maatschappij „Hema". Ook dit jaar heeft deze onderneming tot de winst van onze vennootschap bijgedragen. De boekwaarde van den goederenvoorraad komt op de balans voor met f 2.012.275 tegen f 2.030.737 op 31 December 1933. De waardee ring is geschied door de inkoopwaarde te ver minderen met zoodanige afschrijvingen, dat de boekwaarde geacht kan worden op con servatieve basis te zijn vastgesteld. AGENDA Heden: ZATERDAG 20 APRIL Stadsschouwburg: Nieuw Schouwtooneel „De Fakir" 8.15 uur. Rembrandt Theater: Première van „De big van het regiment". Op het tooneel „The Ka- dix Four 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Goudeiland" met Wallace Beery, Jacky Cooper, Barrimore, Le wis Stone. 2.30 en verder doorloopende voor stelling van 7 tot 11.30 uur. Frans Hals Theater: „Koningin en Dicta tor" 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Tokayer Czardas" (Ca ravan). Op het tooneel The 4 day wills. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cabaret La Gaité: Optreden Joe Smith, Bobby Cury. Corduwenor. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Heemstede: Bloemententoonstelling in Groenendaal van 's morgens 9 tot 's avonds 12 uur. ZONDAG 21 APRIL Stadsschouwburg: Nieuw Schouwtooneel: „De Fakir". 3.15 uur. Gem. Concertgebouw: Revue: „Dat zou je wel willen". 8 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Gebouw Theosofia: Vereen, tot verbreid, v. Spirit, Beginselen. Wijdingsmorgen. 10.30 u. Rozekruisers Genootschap. Bakenessergr. 13. Openbare voordracht. 6.30 uur n.m. Psvcho Synthese, Gebouw Protestantenbond Zondagmorgenvoordracht. 10.30 uur. Heemstede: Bloemententoonstelling in Groenendaal van 's morgens 9 tot 's avonds 12 uur. MAANDAG 22 APRIL Stadsschouwburg: Nieuw Schouwtooneel: „De Fakir". 8.15 uur. Gem. Concertgebouw: Revue: „Dat zou je wel willen". 8 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Heemstede: Bloemententoonstelling in Groenendaal van 's morgens 9 tot 's avonds 12 uur. DINSDAG 23 APRIL Alg. vergad. N.V. Gezondheidshuis, Zijlstr. 69. 11 uur. N.V. Alg. Holl. Hypotheek- en Credietbank. Alg vergad. v. aand. Geb, De Nijverheid. 8 u. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Heemstede: Bloemententoonstelling in Groenendaal van 's morgens 9 tot 's avonds 12 uur. ROOSTER VAN APOTHEKEN (Samengesteld door den Inspecteur der Volksgezondheid). Voor de apotheken, die toestemming ge vraagd hebben om 's avonds, 's nachts eri Zondags te sluiten, is door den Inspecteur der Volksgezondheid een sluitingsrooster op gemaakt- Van Zaterdag 20 April des avonds 8 uur tot en met Zondag 21 April des avonds 8 uur zijn de volgende apotheken geopend. P. Th. A. van Rijn, Kleine Houtweg 15. Tel. 10539. Mej. S. G. Beckeringh, Apotheek Loomeyer, Zijlweg 34, Tel. 12495. F. C. Kuipers Azn., Schoterbosch-Apotheek Rijksstraatweg 19. Tel. 12711. W. P. Woutersen, Apotheker, Koninginne weg 3, Tel. 12038. En van Zondag 21 April des avonds 8 uur tot en met 26 April: I. Koster, apotheek, Bosch en Vaart, Bosch- en Vaartstraat 26. Tel. 13290. J. W. Florijn Centraal Apotheek Gr Hout straat 78. Tel. 10500. H. Cohen, firma H. Remmers en Zn., Kruis straat 6. Tel. 10354. W. P. Woutersen, Apotheker, Koninginne weg 3, Tel. 12038.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 9