DE UNIE Un ie sii (ywcCkpop.! IERS. 30 TIJDELIJKE AANBIEDING W vjh.inol-'/ALï /ai rviL. \yp~J HAARLEMS DAGBLAD 3. Nationale Jeugdluchtvaartdag trekt. Zeer groote belangstelling. Reeds vroeg in den morgen heerschte Dinsdag op Schiphol een ongewone drukte. De zon stond helder aan de lucht, veel vlag gen wapperden langs de afrasteringen en op ■de gebouwen, vliegmachines werden uit de hangars op het platform gereden; de lucht haven werd gereed gemaakt om eenige dui zenden jongeren te ontvangen, die Schiphol ter eere van de Jeugd Luchtvaartdag zou den bezoeken. Om ongeveer 10 uur 'kwamen de eerste autobussen met jongelui aan, terwijl om half elf het grootste deel, een vijftien honderdtal was gearriveerd. Een groot aantal gidsen stond klaar om hen rond te leiden en niet lang daarna was het zon beschenen terrein met vele honderden, belangstellende jongens en meisjes bevolkt Critisch wandelden de jeugdige toeschouwers om de groote vliegma chines heen. waarbij velen blijk gaven van een ongehoorde technische kennis. Inmiddels zoemden de motoren onophou delijk hun enerveerend lied. Aan gene zijde van het terrein werden zweefvliegtuigen ge start, terwijl kleine vliegtuigen, w.o. ook het auto-girovliegtuig „Donna Dulcinea" onop houdelijk boven het vliegtuig cirkelden. La ter kwam ook een militair eskader terwijl piloot Duimelaar, die directeur Plesman naar Stuttgart had gebracht met de zilver schit terende Douglas „De Gaai" om ongeveer half twaalf op Schiphol terugkeerde. De jeugd kreeg dus reeds in de ochtenduren, be halve veel interessants een imposanten vloot schouw te zien, die zij niet licht vergeten zal. De Jeugd Luchtvaartdag wordt in samen werking met allerlei luchtvaartinstanties door de Centrale Jeugdcommissie van de Koninklijke Nederlandsche Vereeniging voor de Luchtvaart gehouden. Men had boven dien een wedstrijd georganiseerd in het bou wen van vliegtuigmodellen. Onder leiding van den heer I. A. Aler, die voorzitter is van de jury brachten wij een bezoek aan de loods waarin de ingezonden modellen van.zweef- en motorvliegtuigen waren geëxposeerd en door de jury werden beoordeeld. Een zeven tigtal modellen, die haast alle met de groot ste zorg zijn geconstrueerd gaven een indruk welk een beteekenis de luchtvaart voor onze jeugd reeds heeft. Verschillende firma's stél den een groot aantal prijzen beschikbaar. De hoofdprijs bestond uit een beker en een gra tis retour van de K.L.M. naar Groningen of Twente. Des middags werd ln een der loodsen een gezamenlijke broodmaaltijd gehouden, waar piloot Duimelaar kort en krachtig een rede hield over de geweldige vorderingen, die de luchtvaart in de laatste tien jaar heeft doorgemaakt. Zijn rede werd met groot enthousiasme aangehoord en toen hij uitgesproken was, werd hij van alle kanten bestormd door jon gelui, die om zijn handteekening bedelden. Max Tak speelde met het Tuschinsky-bios- cooporkest vroolijke liederen. Na den maal tijd werd een begin gemaakt met den wed strijd voor vliegende modellen, die. zooals wij reeds schreven, door de jongelui zelve waren gecontrueerd. Andere groepen, die Schiphol nog niet hadden bezichtigd, werden rondgeleid. Om drie uur werd het programma voort gezet met een demonstratie voor vliegen van de Tiger Moth, terwijl met een Aviolanda Roburvalscherm een parachutesprongde monstratie werd gegeven. Ook het aubogiro- vliegtuig gaf enkele staaltjes van wat er met een dergelijke machine is te bereiken en hoe men loodrecht dalen kan. De middag werd besloten met een prijsuit- deeling. Dank zij de schitterende weersom standigheden en de prachtige organisatie waardoor alles vlot van stapel liep, is deze jeugdluchtvaartdag voor alle jonge bezoe kers ongetwijfeld een onvergetelijke gewor den. Wij vermoeden, dat in de toekomst een dergelijke dag nog menigmaal herhaald zal worden. Indexcijfers geven een daling aan. Levensonderhoud wordt goedkooper. De indexcijfers der kosten van het levens onderhoud. berekend op den basis van het peil der prijzen gedurende de periode 192-3 1924 100 'en volgens de levenswijze in dit zelfde tijdperk, waren over Maart- 1935, vol gens de statistiek der gemeente Amsterdam voor arbeidersgezinnen 77.4 tegen 78.6 in De cember jl. en 80.1 in Maart 1934, en voor ge zinnen van meergegoeden 74.4 tegen 75.5 in December jl. en 77.0 in Maart 1934. Op de basis van het peil der prijzenvóór den oorlog 100 waren zij voor arbeidersgezinnen 136.7 tegen 138,8 in December jl. en 141.5 in Maart 1934 en voor gezinnen van meergegoeden 131,3 te gen 133.3 in December jl, en 135.9 in Maart 1934. Zooals men weet, zal op 4 Juni a.s. in Den Helder het Nationaal Monument voor het Ne derlandsche Reddingswezen naar ontwerp van den Amsterdamschen architect Piet Kramer worden ingewijd. Op het Westplein, de plaats waar dit monument staat, wordt thans door Gemeentewerken te Den Helder een plantsoen aangelegd, dat bedoelt door zijn hoogteplastiek het monument te steunen en dat eveneens naar ontwerp van dezen ar chitect, is ontworpen in overeenstemming met de omgeving. Het Comité, door welks bemiddeling het monument tot stand kwam, meende ter her- .n nering aan zijn beschermheer, wijlen Prins Hendrik der Nederlanden, die tevens, zooals men weet, beschermheer was van het Neder landsche reddingwezen, een gedenksteen te zijner nagedachtenis in dit plantsoen te moe ten plaatsen. Dit gedenkteeken zal worden aangebracht in den keermuur van het Hel- dersche kanaal, in de as van en gericht tegen over het monument. Het is eveneens naar ontwerp van den architect Piet Kramer, en uitgevoerd in Oberkirschner zandsteen. Het borstbeeld is vervaardigd door den beeldhou wer G. v. d. Veen. Aan den voet van dit gedenkteeken zal een kompasroos worden aangebracht in mozaiek. met een diameter van 7 M. Het gedenkteeken wordt omringd met witte bruidsluier de lieve lingsbloem van wijlen Prins Hendrik. De keer muur wordt verder op regelmatige afstanden met blokken zandsteen gecompleteerd. Het .s de bedoeling, dit gedenkteeken te onthullen tegelijk met de inwijding van het groote Na tionale Monument. De Koningin op de tentoon stelling te Boskoop. Dinsdagmiddag bracht de Koningin een be zoek aan de Boskoopsche Bloemententoon stelling. Het was voor Boskoop een ongekend drukke dag. Reeds tijdig verzamelden de menschen zich bij het station en het tentoonstellings gebouw welke gebouwen op honderd meter fstand van elkaar gelegen zijn, om de Ko ningin hun aanhankelijkheid te betuigen. Niet alleen uit Boskoop maar ook uit de om liggende gemeenten waren de menschen daar samengestroomd en vormden een massale menigte. Om 15.01 uur reed de Dieseltrein waarin de Koningin gezeten was, het station binnen uit de richting Gouda. H. M. was vergezeld van een klein gevolg, onder wie zich haar Kamer heer jhr. mr. C. Dedel bevond. Ter begroe ting was aanwezig Mr. E. P. Verkerk, burge meester van Boskoop. AUTOBUSEXPLOITANTEN VEROORDEELD. De Amsterdamsche rechtbank veroordeel de den 28-jarigen autobusondernemer W. la G„ wegens het exploiteeren van een geregel- den autobusdienst tusschen Amsterdam en Den Helder, zonder daartoe vergunning te hebben, tot f 200 boete subs. 80 dagen hech tenis. De Kantonrechter had hem tot zes maanden hechtenis veroordeeld. In hooger beroep heeft de Officier van Justitie f 300 gerequireerd, subs. 120 dagen hechtenis. De rechtbank veroordeelde voorts den 44- jarigen H. v. d. Z„ wegens een zelfde feit hij onderhield een busdienst tusschen Am sterdam en Rotterdam tot twee geldboe ten van f 100 subs. 40 dagen hechtenis. Voor den Zaandamschen kantonrechter werd tegen den ondernemer van een dienst AmsterdamDen Helder f 400 of 30 dagen geëischt en tegen een uit Harlingen. die een dienst HaarlemLeeuwarden onderhield 7 dagen hechtenis. Gedurende de Paaschdagen zijn in Zaan dam 4 bussen in beslag genomen, waarvan er slechts één is teruggegeven. SLACHTOFFER VAN VERKEERSONGELUK. ST. OEDENRODE, 23 April (V.D.) Maan dagavond is op den weg St. Oedenrode-Schijn- del ter hoogte van eerstgenoemde gemeente de op de fiets gezeten F. van Breugel. klom pen maker te Schijndel, door een auto aange reden. Van B. werd tegen den grond geslin gerd en was bijna op slag dood. Het slachtoffer was gehuwd en vader van dertien kinderen. In de auto, die terugkeerde van wielerwed strijden te Hilversum, waren zes wielrenners gezeten. De politie, die de auto in beslag heeft genomen, stelt een onderzoek in. Een monument voor wijlen Prins Hendrik. Onthulling op 4 Juni in Den Helder. DE UNIE „EEN SCHOOL.MET DEN BIJBEL" De 57e algevieene vergadering. Onder presidium van Dr. K. Dijk van 's-Gravenhage kwam de Unie „Een School met den Bijbel" Dinsdag te Utrecht in 57e jaarlijksche algemeene vergadering bijeen. De voorzitter opende 's morgens om half elf de vergadering op gebruikelijke wijze. Hier na kwamen de jaarverslagen aan de orde. Het 50e jaarverslag, dat wederom is uitgedijd tot een jaarboek voor het Chr. onderwijs, werd onder dankzegging aan de samenstellers goed gekeurd. Vervolgens werden de rapporten omtrent de kas van fondsen, bestemd voor stichting van scholen met den Bijbel en dat inzake de schoolfondsen, goedgekeurd Een voorstel van het locaal comité te Die- penheim om een fonds te stichten waaruit noodlijdende scholen kunnen, gesteund, wor den, werd verworpen wijl men oordeelde dat de onderlinge steunverleening naar haar aar,d vrijwillig moet zijn en blijven. Het aftredend bestuurslid, Jhr. Mr. H. A. M. v. Asch van Wijck te Doorn, lid der Eerste Kamer, werd herkozen. Nadat in de morgenvergadering over de pro- paganda-actie van de Unie was gerapporteerd, werd de bijeenkomst gesloten. In de middagvergadering zou als referent optreden Dr. S. O. Los, em. predikant te 's-Gravenhage. met het onderwerp: „De school met den Bijbel en het Koninkrijk Gods". Mgr. Schioppa overleden. Sinds 1925 pauselijk internuntius in Den Haag. Dinsdagochtend is in Den Haag overleden Mgh Lorenzo Schioppo, Pauselijk internun tius aldaar. Met Mgr. Schioppa is heenge gaan een diplomaat, die hooge waardeering genoot in diplomatieke kringen. In 1925 kreeg hij zijn zijn wijding als in ternuntius in ons land. Mgr. Schioppa werd in Napels geboren in 1871 en in 1894 te Rome tot priester gewijd. Hij promoveerde tot doctor in de theologie en in het kerkelijk en burger lijk reeht. Sedert 1905 was Mgr. Schioppa werkzaam aan den diplomatïeken dienst van het vaticaan. Hij was o.m. secretaris van het buitengewoon gezantschap te Havanna, secre taris van de Apostolische Nuntiatuur te Muenchen en auditeur aan de nuntiatuur te Brussel. Daarna werd hij benoemd tot aposto lisch nuntius te Boedapest en vervolgens te Den Haag. Hij was huisprelaat van den Paus en werd in 1918 gewijd tot bisschop met den titel van aartsbisschop. Men zal zich herinne ren dat Mgr. Schioppa reeds enkele jaren ge leden zeer ernstig ziek is geweest. Hij heeft toen in het buitenland herstel van zijn ge zondheid weten te vinden. Thans was hij reeds eenigen tijd ziek geweest. UIT DE STAATSCOURANT Burgemeesters. Bij Kon, besluit is benoemd met 1 Mei tot burgemeester van Ophemert mr. F. J. de Bruyn Tengbergen; met 1 Juni tot burge meester van Schiedam mr, F. L. J. van Haa- ren. Rijkswaterstaat. Bij Kon, besluit zijn benoemd tot hoofd ingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat de hoofdingenieurs van den Rijkswaterstaat ir. V. J. P. de Blocq van Kuffeler, te 's-Gra venhage, dr. ir. L. R, Wentholt, te Zutphen en ir. W. H. Brinkhorst, te Utrecht, en is benoemd tot hoofdingenieur-directeur-titu lair van den Rijkswaterstaat de hoofdingè- nieur van den Riikswaterstaat ir. P, J. van Voorst Vader, te Haarlem. 'ZZuA^fuDtudnZ&cutAS -twxru TOT EN MET ZATERDAG 4 MEI io KORTING DUS DUBBELE CASSABONS INPLAATS VAN 15% KORTING OP Pruimen Californische13-22 ct. p.pond Appelen Stukjes34 ct. p. pond Appelen Schijfjes35 ct. p. pond Abrikozen Californische 50-58 ct. P. pond Peren Californische24 ct. p. pond Tutti-Frutti 28 ct. p.pond Krenten 22/^ct.p.pond Rozijnen. 18-22^-30 ct.p.pond Ananas Echte Hawaïan50 ct. p.blik Ananas Singapore, prima kwaliteit 30 ct. p. blik Rijst5/i"8-1 0-1 3-1 8 ct. p. pond Rijst Java22 ct. P. pak EN OP: Huishoudzeep 16 cent p. pak Zeeppoeder6 cent p. pak Zelfwerkend Waschmiddel .22l/2cent P. pak Schuurpoeder Sirooibus 15 cent p. bus Schuurpoeder Pak6 cent P. pak UW 13 - B Filialen: HAARLEM, Anegang 22, Rijksstraatweg 4, Teylerplein 45 verder, filialen door het gehele land Een halve eeuw geleden. Uit Haarlem's Dagblad van 1885. (Adv. Ingez. Med.) Stilte en herinnering. Onze schepen gaan naar het buitenland. De hoogtijden des jaars vertoef ik in de pro vincie. In een of andere kleine sitad. In een of andere onbijzondere, stille en rustige vooral rustige stad, waar de menschen niet praten over verkiezingen, of over den totalen staat, of devaluatie, maar over den nieuwen hoed van de notarisvrouw, de nieuwe huishoudster van den dokter en het nieuwe lid van de so ciëteit. In zoo'n kleine stad, waar veel vriendelijk heid is en veel haat. Maar de haat is er over kleine dingen, die mij niet raken en de vrien delijkheid is. er in de kleine dingen, die ik :aarne ontmoet; een handdruk, een praatje over. weet-je-nog-van-vroeger, een blik waarin een wereld van herinneringen is: het laantje bij het gymnasium, de Salon de RafraichisSe- ments achter den banketbakkerswinkel en het jaarlijksche bal van den dansmeester. De straat,, d'ie vroeger groot en vol geraas was hijgend hart van een wereld is nu .klein en kalm. 't Kleine papïer-en-inkt-win- keltje is er nog, maar alle andere winkels zijn veranderd. Ik heb ze vroeger allemaal gekend en nu zijn ze weg uit mijn herinnering. Op die dameshoeden-winkel na, waaruit om acht uur de eerste liefde-met-twee-vlechten kwam. Ik ken nóg liet geluid van de grendels op die deur. En het plantsoen, dat groot en donker en geheimzinnig was 's avonds, is nu een laantje met nette electrische lampen; en waar vroe ger heesters geurden staan nu nette huisjes, net als in alle keurige buurten van alle steden. Het groote huis van oom en tante is een garage geworden en dat van ons zélf een kan toor. Oom en tante wonen bescheidener. „Het was zoo bewerkelijk, het werd heusch te groot voor ons en ze zullen nu toch óók weer niet den gulden los laten?" En wij-zelf zijn over den aardbol verspreid en wonen allemaal in halve villa'tjes met een dagmeisje. Ik loop op Paaschmorgen door de oude be kende straten en overweeg dat 't zonderling- is, dat ik in mijn eigen stad nooit aan dans meesters denk en aan het laantje bij 't gym nasium; dat het oude groote huis-van-ons- zelf daar alleen nog maar in milde droomen betreden wordt en dat er dan een kinderjuf frouw in rond loopt en een Duitsche herder en dat er dan ook een Friesche staartklok door mijn droomen tikt, en een appelboom in een tuin staat en een groote zolder met een kast met gele, gevlekte portretten in een naar 1840 geurende la. In mijn huidige stad vind ik het aantal stemmen op de liberalen belangrijk en de nieuwe film van Mariene moet ik zien en welke jazz-band zou er dezen zomer in het Palais de Danse komen? Hier groet ik een ouden schoolkameraad. Achter z'n toonbank met chocoladereepen en nogablokken, denk ik aan twee vlechten en maak ik een praatje over vroeger en dat de Duitsche leeraar óók al gestorven is. En de rector is gepensionneerd en de cla viger is al jaren bedlegerig en het- modewinkel tje is weg en de „Salon de rafraichissements" is weg en het huis van oom en tante weg en vele, vele illusies zijn weg en alleen nog maai de herinnering- is er. Maar die vervult dan ook het heele stadje. Door de hoofdstraat loopt ze drukbabbelend naast mij. Op het Marktplein staat zij breed tusschen de huizen. In het plantsoen geurt ze uit de vochtige boomstammen. En bij menig huis kijkt zij mij door de vensters aan. Zoo vól is zoo'n oude, rustige provinciestad Zoo bóórdevol. En na de hoogtijden des jaars, teruggekeerd in de eigen woonplaats, is de wereld nog heller en onmetelijker en leeger. En sta ik verloren en klein in de oneindig heid van een groote, werkende, wéreldstad- bijna, met het geraas van lieve vriendinnen en onbaatzuchtige vrienden om mij heen, als een accoord zonder einde. En zonder harmonie. Mr. E. ELIAS. Tonnage-vermindering toch niet verontrustend. Minister Steenberghe beantwoordt vragen. In antwoord op de vragen van het Tweede- Kamerlid den heer Brautigani, in verband met onderhandelingen over den verkoop van een 20-tal Nederlandsche koopvaardijschepen naar het buitenland en betreffende het verleenen van steun van regeeringswege aan de koop vaardij, heeft minister Steenberghe medege deeld, dat de wijze, waarop de steun aan de koopvaardij zal worden verleend, zal blijken uit de toelichting tot den post, welke op de rijksbegrooting voor 1935 suppletoir zal wor den aangevraagd, nadat het algemeen bezui- nigiixgsontwerp de Staten-Generaal zal heb ben bereikt. Het ligt in de bedoeling, de rege- ,ling met terugwerkende kracht van 1 Januari 1935 af toe te passen. Wat den verkoop van een twintigtal koop vaardijschepen betreft, merkt de minister het volgende op. De verkoop van 14 dezer schepen staat thans reeds vast, terwijl de onderhandelingen ten aanzien van 7 schepen nog worden voortge zet. Deze 21 schepen zijn: 7 schepen, ouder dan 20 jaar, met een inhoud van 25.720 b.r.t 13 schep'en van 1020 jaar oud, met een in houd van 57.401 b.r.t., 1 schip, 6 jaar oud, met een inhoud van 2.864 b.r.t„ te zamen met een inhoud van 85.985 b.r.t. Verscheidene van deze schepen lagen reeds geruimen tijd op. Indien België büiten beschouwing wordt ge laten, is de achteruitgang der tonnage van Ne derland door sloop en verkoop naar het bui tenland het grootst van alle zeevarende naties. Van 30 Juni 1931 t/'m 1 April 1935 aange nomen dat alle 21 schepen worden verkocht is de Nederlandsche vloot, inclusief de sche pen met Nederlandsch-Indische zeebrieven, afgenomen van 3.118.170 b.r.t. tot ca, 2.537.000 b.r.t., een vermindering van 19 pet. 30 Juni 1914 was de Nederlandsche vloot 1.472.000 b.r.t. Daar hoofdzakelijk schepen mét Nederland sche zeebrieven werden verkocht, is dit ge deelte der vloot in het onderhavige tijdvak met een iets hooger percentage verminderd (ca. 23 pet.). In verband hiermede kan het percentage voor de z.g, „home"-vloot op ca, 25 pet, worden gesteld. Het aandeel van Nederland in 'de wereld tonnage bedroeg in 1914 3,3 pct„ in 1934 was dit 4,4 pet., terwijl dit aandeel thans ca. 3.8 pet, bedraagt. Hieruit blijkt, dat het Neder landsche aandeel in de wereldtonnage ook thans nog boven dat van 1914 ligt. De vioot kan in haar huidigen omvang zeker nog ruimschoots voldoen aan de vervoer- eischen, welke aan haar kunnen worden ge steld op grond van Nederland's positie in het wereldverkeer. Er zal echter voor gewaakt moeten worden, dat de positie van dat deel der nationale scheepvaart, dat als een vitaal belang voor de Nederlandsche volkswelvaart moet worden aangemerkt, niet aangetast- wordt. De voorgenomen steunmaatregelen zullen hiertoe kunnen bijdragen. De minister acht het uitvaardigen van een scheepsuitvoerverbod ongewenscht, mede in verband met de ver strekkende gevolgen, die uit zulk een maatregel zouden voortvloeien. MINISTER COLIJN HERVAT ZIJN AMBTS BEZIGHEDEN. Minister Colijn, heeft Dinsdag na zijn binnen- landsche verlof in verband met de door hem ondërgane operatie de werkzaamheden aan het departement hervat. Spoorwegontvangsten blijven dalen. De geschatte ontvangsten over de maand Maant (inclusief die der geëxploiteerde spoor- en tramwegen) van de Nederlandsche Spoor wegen bedroegen: Reizigers f 3.869.200; bagage f 50.200; brief en pakketpost f 230.000; goederen f 3.189.950 lévende dieren en lijken f 54.550; diversen f171.500, totaal f7.565.400. Totaal ontvangst van 1 Januari af f 23.224.800 (in 1934 definitief f 27.812.423,31 Gemiddeld aantal kilometers in exploitatie van 1 Januari af 3575 (in 1934 definitief 3629). Ontvangst per dagkilometer f72,19 in 1934; I 85,16). 24 April: Onder directie en voor rekening van den heer Voitus van Hamme werd te Arnhem de „Lucie de Lammermoor" opgevoerd, waarbij mevr. Albani de hoofdrol vervulde. Vóór den aanvang der laatste akte geschiedde het dat de muziek, het orkest van den Parkschouwburg te Amster dam, zijn medewerking weigerde, wan neer niet vooraf de uitbetaling der half- maandelijksche gage plaats vond, die hun hier te Arnhem was toegezegd. Na ruim een half uur wachtens, tot groot ongerief voor het publiek, werd de zaak, volgens den eisch van bet orkest geschikt en kon de voorstelling doorgaan. Wanneer het publiek in het algemeen bekend was geweest met het feit, dat mevr. Albani in de laatste akte niet meer optreedt. hoogstwaarschijnlijk zou die voor goeddeels ledige banken zijn afgespeeld. Door onze lens gesnapt. JHR. J. P. W. VAN DOORN. De algemeen geachte en gewaardeerde burgemeester van Heemstede Jhr. J. P. W. van Doom, is afkomstig uit Zeeland: 26 Juni 1884 werd hij te Middelburg geboren. Zijn opleiding genoot hij op de lagere school en de H.B.S. te Amsterdam, te Voorschoten en in Den Haag op de Handelsschool. Twee jaar was hij werkzaam op de secretarie te Voorschoten. In 1907 behaalde hij het diplo ma van gemeente-secretaris. Daarna werd hij volontair ter secretarie te Egmond-Binnen en waarnemend gemeente-secretaris. In 1910 werd hij burgemeester van Schagen. Met ingang van 8 Augustus 1916 zag hij zich be noemd tot burgemeester van Heemstede, als opvolger van nu wijlen Jhr. Mr. D. E. van Lennep. Steeds staat hij voor de belangen van zijn gemeente op de bres. Dit bleek vooral in de jaren, voorafgaande aan de grenswijziging, die tenslotte toch niet kon worden tegenge houden. Maar de burgemeester heeft de vol doening. dat Heemstede spoedig de verklei ning van zijn inwonertal te boven was en deze groei gaat nog steeds voort. Jhr. van Doorn heeft zitting in verschil lende openbare besturen. Zoo is hij voorzitter van de afd. Heemstede van Het Witte Kruis, penningmeester van de Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten en van de Vereeniging van burgemeesters en secretarissen in Noord-Holland en voorzitter van het Crisis Comité te Heemstede. Maatschappij tot Redding van Schipbreukelingen. Prinses Juliana beschermvrouwe. ROTTERDAM, 23 April. Naar wij verne men. heeft H. K. H. Prinses Juliana het Be- schermvrouwschap aanvaard van de Zuid- Hollandsche Maatschappij tot Redding van Schipbreukelingen. DE VICE-PRESIDENT VAN DEN RAAD VAN NED.-INDIë. Aneta-Holland meldt ons: De berichten in eenige Ned-Indische dag bladen opgenomen over een aanstaand ver trek met pensioen van den vice-president van den Raad van Ned.-Indië dr. J. W. Meyer Ranneft, in Mei 1936, zijn voorbarig. Van een voortijdige pensioensaanvrage is geen sprake AARDBEVINGEN TE BATAVIA GEREGISTREERD. BATAVIA, 23 April (Aneta). Het meteo rologisch observatorium te Batavia registreer de de volgende aardbevingen; Op 19 April te 23.07 Java-tijd een beving op een afstand van 10.500 K.M. K.M.; op 20 April te 12.54 uur Java- tijd een beving op een afstand van 10.800 K.M.; op 21 April te 0.5 39 Java-tijd een aardbeving op een afstand van 3500 K.M, uit het Noord- Oosten. Deze laatste registratie betreft zonder twijfel de aardbeving welke Formosa teisterde. Verder is op 21 April te 14.58 uur Java-tijd een zware aardbeving op een afstand van 800 K.M. geregistreerd. i PAMEKASAN, 23 April (Aneta). Over ge- j heel Madoera worden in de laatste dagen lichte aardschokken gevoeld, welke een rich ting Noorcl-Zuid hebben.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 5