DE BILT VRIJDAG 26 APRIL 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 2 Feestavond van de Gierstraat- vereeniging. Ter gelegenheid van het 12*2-jarig bestaan. Donderdagavond werd ter gelegenheid van het 12 1 2-jarig jubileum van de Gierstraat- vereeniging door deze vereeniging in café- restaurant Brinkman aan het Plein een feestavond gegeven, die door vele leden werd bezocht. De heer-C. J. Stolwijk, voorzitter der feest commissie sprak een openingsspeech, waar in hij de aanwezigen welkom heette. Vervolgens verzocht hij om eenige oogen- blikken stilte ter eering van de nagedachte nis der overleden leden. Na een kort over- zicht uit de geschiedenis der vereeniging, sprak hij een speciaal woord van hulde voor den eere-voorzitter. notaris Willems, die een groote bloemenmand had gezonden, daar hij door gezondheidsomstandigheden verhinderd was den avond bij te wonen. Spr. dankte hem voor alles wat hij in den loop der jaren voor de vereeniging had gedaan. Vervolgens deelde hii mede dat in de'laat ste bestuursvergadering besloten was den voorzitter den heer J. Albers het lidmaat schap van verdienste toe te kennen. Tevens werd den heer Albers een wandel stok met inscriptie overhandigd, waarvoor deze een woord van dank sprak. Nadat de heer Stolwijk den felicitatiebrief van notaris Willems had voorgelezen, begon men met het eigenlijke 'feestprogramma. Hieraan verleenden medewerking eenige le den van Haarlem's Salon Orkest, onder lei ding van den heer J. Stoffer. De conferencier-humorist G. de Vos gaf verschillende liedjes en grappen ten beste, begeleid door Herman Teunissen, accordeon- nist en pianist. Een lid var. de vereeniging mevr. Kroon zong cabaretliedjes, er werd gedanst, kortom het was een zeer opgewekte avond. Feestavond Politie Sport- vereeniging „Haarlem". Ter geleeenheid van het 15-jarig bestaan van de Politie-Snortvereeniging ..Haarlem" had Donderdagavond in café-restaurant Brinkmann een feestelijke bijeenkomst plaats. De voorzitter, de heer J. Valkenier, sprak een welkomstwoord tot de talrijke aanwezigen en herdacht met eenige gevoel volle woorden het overlijden van inspecteur Swart. De Commissaris de heer E. H. Tenckinck. eere-voorzitter der vereenigin?. kreeg hierna het woord. Deze bracht speciaal hulde aan het bestuur voor het vele werk, dat het voor deze sportvereeniging gedaan heeft. Dit is geen gemakkeiük werk geweest, want zei hij de politie duldt immers geen tegen spraak. Spreker heeft in den loop der jaren vele leden de vereeniging zien verlaten, maar gelukkig ziin er jongeren voor in de plaats gekomen. Hij hoopte dat zij ei toe zouden bijdragen, de vereeniging tot grooten bloei te brengen. De heer Tenckinck reikte hierna de prij zen uit aan de winnaars van het 's middags gehouden voetbaltournooi. Voor iedereen had hij een vriendelijk woord. Haarlem I kreeg den fraaien zilveren beker: Alkmaar ontving den tweeden. Hilversum den derden en Haar lem II den vierden prijs. Aan den juist met pensioen vertrokken verkeersagent P. Heeremans werd een fraaie foto in lijst van het veteranen-elftal over handigd wegens zijn vele verdiensten voor de vereeniging. Mejuffrouw Spoelstra. die de mooie club- vlag vervaardigd had, welke aan de vereeni ging geschonken is, kreeg uit dankbaarheid een foto van de elftallen. De bekende muzikale- Zandvoortsche vis- schers luisterden den avond op kranige wijze met muziek op, Het düo Klaaïe en Flora' had weer .veel succes met zijn geestige voordrach ten. Die twee heeren zorgden er voor, dat de vroolijke stemming geen oogenblik verdween. De heer Terhorst, voorzitter van de Politie Sportvereeniging Alkmaar, bood onder har telijke bewoordingen aan de jubileerende vereeniging een schitterende plaquette aan. Namens den Ned Politie-Sportbond over handigde spreker tevens een bloemenhulde. De heer Tenckinck bracht hiervoor een ■woord van dank. De Politie Sportvereeniging .Haarlem" heeft op een waardige wijze haar derde lustrum geviei'd. INSPECTIE DIRECTE BELASTINGEN. Bij beschikking van den Minister van Fi nanciën is de inspecteur der directe belas tingen enz. N. V. F. Harmes, toegevoegd aan het hoofd van de inspectie der directe belas tingen te Haarlem, verplaatst naar Middel burg en toegevoegd aan het hoofd van de in spectie dey directe belastingen, aldaar. AGENDA Heden: VRIJDAG 26 A^RIL Stadsschouwburg: Amsterd. Tooneel-ver- eeniging: Pygmalion, 8 uur. Groote Houtstr. 93: Algem. Aandeelh. ver gadering Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgave en Algemeene Drukkerij N.V. 3 uur. Geb. Haarl. Kegelbond Alg. Aandeèlh. verg. N.V. Mij. „De Eendracht", Mij tot exploitatie van onroerende goederen. 8 uur. Hotel De Leeuwerik, Kruisstr. 30: Prof. G. Gonggrijp spreekt voor Mercurius over Japan- sche concurrentie. 8 uur. Luxor Sound Theater: „It happened one night Clark Gable en Claudette Colbert. Doorloopende voorstelling van 7 tot 11.30 uur. Rembrandt TheaterGeprolongeerd ..De big van het regiment Óp het tooneel 6 Flying Dolls. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „L'ordonnance met Marcelle Chantal en Jean Worms. Teekenfilm ,,An elephant, never forgets". 2.30, 7 en 9.15 u. Cinema Palace: „Da Stimmt was nicht". Op het tooneel Brook en Rosfield, music, dance, comedy. 7 en 9.15 uur. Heemstede: Bloemententoonstelling in Groenendaal van 's morgens 9 tot 's avonds. 12 uur. ZATERDAG 27 APRIL Nieuwe Raamstraat 6: Alg. aandeelh. verg. N.V. Ver. Haarlemsche Bedrijven Jan Muller en Adr. v. d. Lande. 3 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en de3 avonds. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan* dags. Toegang vrij. Heemstede: Bloemententoonstelling in Groenendaal van 's morgens 9 tot 's avonds 12 uur. IT HAPPENED ONE NIGHT IN LUXOR. Een kostelijke film. Frank Capra, regisseur van „It happened one night". Het is geen wonder, dat Claudette Colbert en Clax'k Gable voor hun spel in „It happened one night" den prijs gewonnen hebben uit geloofd door de Academie van Filmkunst en Wetenschappen in Amerika voor de beste filmprestatie in het afgeloopen seizoen. Want hun spel sprankelt van geest, hun mimiek en woordspel, zonder grove effecten, sober maar van eeix groot kunstenaarsschap ge tuigend, verheffen de film tot een fijne comedie, die het peil benadert van de te weinig aandacht gekregen hebbende film. Liefde en gros, met Miriam Hopkins. Fred. March exi Gary Cooper. Het succes van die film (de onderwerpen der twee genoemde films verschillen te zeer, dan dat vergelijking te dien opzichte mogelijk is) was eexi gevolg mede van Lubitsch' meesterhand in het han- teerexi van de camera. Zulk een meester is Frank Capra niet. We kennen van hem o.a. de kxiappe, doch ietwat trage film The bitter tea of genex-al Yen. Maar de wijze waarop hij met zijn meer beperkte capaciteiten een film als It happened one night schiep en het spel van zijn acteurs wist op te voeren tot zulk een fijnheid als in deze film ge demonstreerd wordt, stempelt hem toch tot een der goede regisseurs. Hij behandelde het gegeven los en vlot, luchtig en met tempo. En hij bewees hoe groot onder goede leiding Claudette Colbert kan zijn. die onder de Mille een zwakke Cleopatra was. In Nacht club Madonna toonde ze haar dramatische gaven, thans laat ze een heel andere, maar niet minder groote zijde van haar kunnen zien. Clark Gabel geeft een krachtige, soms ruwe maar steeds sympathieke journalist, menscheli j k-le vend. De geschiedenis behelst de lotgevallen van een millionairsdochter Ellie Andrews, die zich hals over kop in het huwelijk gestort heeft met een nietsnut, zeer tegen den zin van haar vader, die haar onmiddellijk na de plechtig heid aan boord van zijn jacht heeft opge sloten. Zij ontsnapt en wil haar echtgenoot die in New Yox-k vertoeft, opzoeken, wat een zeer lange reis is. Een journalist ontmoet haar in de bus, waarmee ze de tocht aanvangt en hij ontfermt zich over haar, die vrijwel zonder geld is, ofschoon hij haar herkent en van de belooning weet, die haar vader voor haar ontdekking heeft uitgeloofd. Gedurende die reis (ze missen aan een halte de bus en moeten overnachten, moeten gedeeltelijk de tocht te voet voortzetten en worden over een groot eind in een passeerende auto meege nomen), ontwaakt in beider hart de liefde voor elkaar, die zich ontwikkelt tegen beider wil in, en die ze elkaar bekennexi bij een halte op enkele uren afstands van New York. Clark snelt midden in den nacht in een „ge leende" auto naar zijn krant om geld te halen. Doch als Ellie ontwaakt, en hem niet meer aantreft, denkt ze. dat hij niets meer van haar weten wil en moedeloos telefoneert ze haar vader, die haar'komt halen en in- tusschen zijn goedkeuring aan het huwelijk heeft moeten geven. Er zal nog een extra in zegening platasvinden, maar op het laatste oogenblik beseft Ellie dat ze het geluk niet bij haar man zal kunnen vinden; ze loopt weg en zoekt den journalist weer op. Vaart en humor heeft Capra in deze rol- pi-ent gelegd, geholpen door uitmuntende rake dialoog met een goed oog voor sfeer. De scènes in de bus zijn kostelijk (let op het schoone gezang van The Man on the flying trapeze), de tafereelen in de bungalows van de automobilistenkampen heex-lijk (zie het onverwachte bezoek van de detectives) het slot geestig! Het is geen film, die uitbundige lachsalvo's verwekken zal, geniale regie vondsten zijn niet aanwezig, maar men geniet zich verkneukelend. Het voorprogramma bevat de wekelijksche actualiteiten uit binnen, en buitenland en een teekenfilmpje, getiteld: Busy Bus. !A. J. C. VI. Kersen, Aardbeien, Perziken, Suikermeloenen, Ananas, Pruimen, fijne Handperen; Doyenne du Cornice, Josephine, fijne Handappelen: Jonathans, Ortleys, Mentong pippings. Zeer zoete sappige Sinaasappelen, Jaffa, Grape fruit zonder pit. FRUITMANDEN, FRUITSCHALEN, FRUITVERZENDINGEN. FRANS FONVILLE, ZIJLSTRAAT 55 TELEF. 11767. (Adv. Ingez. Med.) meldt: Hoogste bax-ometerstand 770.8 m.M. te Stornoway. Laagste barometerstand 752.9 m.M. te Dresden. en voorspelt: Matigen Noordoostelijken tot Noordelijken wind. Toenemende bewolking. Weinig of geen regen. Iets kouder. Uit het Buitenland Toenemende bewolking met kans op regen te wachten. De nieuwe depressie in Noord-Scandinavië neemt minder snel toe dan gisteren, maar een eerste daalgebied vertoont zich reeds aan de Duitsche Oostzeekust en veroorzaakt daar vrij veel regen. Overigens is de toestand wei nig veranderd. De hooge druk bij Schotland nam nog toe. De depressie in Duitschland ligt iets Oostelijker en bx-acht zwarexx regen in Zuid-Duitschland en Zwitserland (26 m.M. te Karlsruhe. 22 m.M. te Zuerich). In Scan dinavië is de bewolking toegenomen en de vorst in het Noorden tot matig genadei-d. Er valt op verscheidene plaatsen sneeuw. In Denemarken en de randstaten heerscht nog fraai weer met vrij hooge temperaturen. Op de Britsche Eilanden blijft het guur. In Oost-Engeland viel regen. Frankrijk heeft grootendeels betrokken lucht met veel regen in het Midden en Oosten. Door het naderen van de depressies uit het Noorden is eenige afkoeling met toenemende bewolking en kans op regen vooral in het Oosten te wachten. Barometer Stand van heden 761 m.M. Vorige stand 758 m.M. Neiging: Vooi'uit. Opgave van: FA. KUIPERS EN ZN., Opticiens Zijlstraat 97 Telefoon 12726 Thermometer 26 April: Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden tot 12 uur 59 F. 48 F. 65 F. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 26 April. Ondertrouwd 25 April: H. Th. Koger en A. Minnema; D. W. Koops en E .G. K. Croppen; A. J. Boesmans en H. M. Timmer; C. Kuijper en A. Cornelissen; J. C. de Haan en B. H. C. Botti; W. van Schaik en E. M. van Dijk; K. W. van Beaumont en J. Sieval. Getrouwd 25 April: J .W. Besselink en G. J. Beenders; H. F. Couzij en I. C. M. van Hooij donk: J. J. Delfos en T. J. Roggeveen; B. C. Fonteijne en A. A. Srnink; C. Smits en P. J. Schous; J. E. Kruiswijk en K. M. den Har- togh. Bevallen 23 'April: N. Stoutenvan Viersen, z.; C. Th. Brokaar—Moojen, d.; 24 April: M. W. A. M. B. S. BonGerlach. d.: M. Broek manKoster, d 25 April: M. Jansenvan Schagen, z.; C. A. TeeuwenUitendaal, z.: G. Hamhuisvan Loenen, z.; M. Langeveld van Tol, d.; Overleden 24 April: M. Ph. M. de Lugt Korte, 37 j., Oranjestraat. NAAR DE BOLLENVELDEN. In samenwerking met het bestuur van de afd. Amstei'dam van de Federatie van arbei ders-Esperantisten, heeft het districtsbestuur van de afd. Haarlem een excursie naar de bollenvelden georganiseerd, welke zal plaats vinden op a.s. Zondagmorgen. Daaraan zul len ook deelnemen de afdeelingen IJmuiden. Beverwijk en Zaandam, alsook de Haarlem sche groepen, de leerlingen van de cursus sen Santpoort en P.T.T. personeel te Haarlem Het vertrek is bepaald op 9.30 uur. Groote Markt. Moe van hun wandeltocht pogen Claudette en Clark een passeerende auto aan te houden om daarmee de reis voort te zetten. (Foto uit de Columbia- film „It happened one night", die deze week in het Luxor Theater - yertoond wordt.), Op de liberale grondslagen van ons volksbestaan. Een bijeenkomst van Jonge Liberalen en Vrijheidsbond. Men schrijft ons: Eenige weken geleden noodigde de Haar lemsche afdeeling van den Bond van Jonge Liberalen de N. S B. te Haaiiem uit voor een bijeenkomst in de week na Paschen voor een wedei-zijdsche uiteenzetting van staixdpunt ten aanzien van de grondrechten van het Ne der landsche volk op geestelijke, persoonlijke en staatkundige vrijheid. De N. S. B. ant woordde in een dergelijke bijeenkomst geeix nub te zien. Naar aanleiding van dit antwoord belegt thans de Boncl van Jonge Liberalen in samenwerking niet de andere liberale groe pen te Haarlem erx omgeving een openbare bijeenkomst op Maandag 29 April in de bo venzaal vaxi het Gem. Concertgebouw te Haarlem. Hierin zal de heer W. Lubberink in een criti- sche analyse de geestelijke grondslagen van het fascisme en het nationaal-socialisme be handelen aan de hand van de volgende pun ten: 1. Het,fascisme is in politieken zin rnac- chiavellisme en aan de Italiaansche staats grenzen gebonden. In economischen zin is het eensdeels crisispolitiek en anderdeels doelbewuste organisatie van in het Italiaan sche volk aanwezige productieve krachten. 2. het nationaal-socialisme is de mede door de naoorlogsche internationale politiek bevor derde hei'leving vaxx het negentiende eeuw- sche „Preussentum", dat, nu het tot heer schappij is gekomen, ter bereiking van zijn doel, het individu opeischt voor den staat. 3. Noch de macchiavellistische, noch de Pruisische staatsvorm zal zich in een onaf hankelijke Nedex-landsche volksgemeenschap kunnen handhaven. 4. De groei der anti-liberale stroomingen in ons land. na 1919, moet vei'klaard worden uit economische ontwrichting van ons maat schappelijk leven. 5.Een onafhankelijk welvai*end volksbe staan is voor Nederland slechts mogelijk in een wereld, waarin politieke grenzen geen be lemmeringen vormen voor het goederen- en dienstenverkeer tusschexi de volken en bevol- kingsgx'oepen. 6. Het is de hem door den loop der gebeurte nissen opgelegde taak van den Nedei'laxid- schen liberaal de drie dragende zuilen van ons nationaal bouwwerk: Vrijheid, Vrede, Verdraagzaamheid, in zijn eigen land, tegen verdere aantasting te beschermen. Er zal gelegenheid bestaan tot gedachten- wisseling. CONCERTEN OP FLORA 1935 Het programma van het concert van Za terdag 27 April te geven door Tram Harmo nie HaarlemLeiden, dir. Reynier v. 't Hoff, van 15 tot 17 uux% luidt als volgt: 1 Feestmarsch J. R. v. d. Glas 2 Louise Bettignies Ouvei-ture. A. L. Doijen. 3 Gemma di Vergi Fantasie Donirette. 4 Carmen Sylva Wals J. Ivanioni. 5 Heinzelmannchen Wachtparade K. Noach 6 Colonel Bogey march, Kenneth J. Aford. 7 Faust Fantasie Gounod. 8 Valse Interrompue (Legende) L Montagne. 9 Fantasie over Tannhauser. R. Wagner. 10 Amsterdam marsch H. L. Blankenburg. Het programma van het concert van Zon dag 28 April a.s. te geven door de Ax-beiders- nxuziekvereeniging „Excelsior", óhderafdee- ling der Ned. Vereeniging van Spoor- en Tramweg Personeel, afd. Haarlem, luidt als volgt: 1 Steadfast and True march Teike 2 Ouverture Orpheus Offenbach. 3 Les Patineurs, Valse Waldteufel. 4 Suite Oriexitale F. Popy, 5 Ouverture Dichter und Bauer Suppé. 6 Heinzelmannchen Wachtparade Noch. 7 Czardas Opera der Geist der Wowoden Bouman. 8 Suite Ballet F. Popy. DR. RITTER IN „RUSTOORD". In het ..Rustoord" der Luthersch» Gemeen te heeft Dondex'dagavond dr. P. H Ritter Jr. uit Utrecht een voordracht gehouden over den roman van Jo van AmmersKüller „Hee ren. Knechten en Vrouwen". De conversatie zaal was goed bezet met ixiwonenden en gas ten. Dr. Ritter heeft voor zijn gehoor de figuren uit het boek gereconstrueerd, een levendige beschrijving gegeven van de gebeurtenissen, de toestanden zeden en gewoonten van de 2e helft der 18e eeuw, om tenslotte den bouw van den roman en de uitwerking der karak ters te beoordeelen waarvoor hij veel lof had Spr. knoopte daaraan een vergelijking vast tusschen den bewogen tijd. waarin de geschie denis speelt en den tegenwoordigen. In beide leefde men in afwachting van onbekende nieuwe toestanden, ook onder invloed van buitenlandsche stroomingen. Dr. Ritter eindigde met den wensch, dat de Nederlanders van thans bij verschil van ge voelen hun volkseenheid zullen hooghouden. Dankbaar applaus en een woord van dank namens het bestuur van Ir. van Geuns be loonden den spreker voor .zijn boeiende en leerzame voordracht. PERSONALIA. Onze stadgenoot de heer J. J. van Alphen slaagde te Hilversum voor het candidaats- examen „Werktuigkundig Contructeur" INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stélt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, ge-plaatst oj niet geplaatst, wordt de kopij den inzendQf niet teruggegeven. leidende woord „revolutiörmair".Onze regeering erkende dit volkomen door het invoeren van de bekende wet van Juli 1923. In den Bijbel staat het bekende woord: „Geeft dan den Keizer wat des Keizers is, en Gode wat Gods is". Gelukkig heeft dit wooi'd nog voor vele jongeren beteekenis. Onder uw naam prijkt de titel „adviseur voor luchtbescherming". U aanvaardt dus de voorbereiding tot den oorlog, al zult u dit niet willen erkennen Een eere- saluut voor de Jongerexx, die niet overgaan tot het compromis maar wier geweten in opstand komt bij het zien van het menschonteeren.de oorlogsbedrijf. Met dank voor de plaatsing Hoogachtend, i JOH. A. ELFFERS. 1 lederen avond leest men ingezonden stuk ken over luchtbescherming, alleen doordat alle geestelijken op een verschrikkelijke manier Gods woord verdoezelen. Staat er niet geschre ven: „Gij zult niet dooden"? Ik weet, de verdedigers van den oorlog trachten dien te rechtvaardigen door allerlei drogredenen, doch in de 10 geboden (en die zijn niet van de menschen maar van God), staat: „Gij zult niet dooden". Steeds ziet men militairen van den rang van soldaat tot dien van generaal, Zoxidags ter ker ke gaan. Waarom wordt huxi het woord van God xiiet voorgehouden? Ook op vergaderingen van S. D. A. P., anti militaristen, vrouwen-vrede-organisaties exiz. enz., hoort men niets anders dan praten over vrede, maar waarom nu niet eendrachtig aan gepakt en gezegd: „Gij zult niet dooden", „Geexi man en geen cent voor het leger". Dan is luchtbescherming overbodig. Met dank voor de plaatsing, F. SMIT Aan den heer J. H. van Swinden Koopmans. Het doet mij veel genoegen dat u het met mij eens is dat „Luchtbescherming" en In ternationale samenwerking onvereenigbaar zijn. Ik heb voor de toekomst mijn hoop op het onderling vertrouwen tusschen de volken gevestigd. U vindt het verkieselijker een geest van wantrouwen te handhaven en te versterken. Er zijxi echter tallooze Nedei*- landex's die meenen dat men zoowel het een als het ander kan doen. Voor lièn exi xiiet voor u, die het met mij eexis is, was mijn opmerking bestemd; o.a. voor de regeering die altijd tracht naar internationaal overleg, en tegelijk de propaganda voor „Luchtbe scherming" bevordert. Dat is een tweeslach tigheid en dezen tijd vraagt allereerst een zuiver stelling nemen. Dat Haarlem's Dagblad geen wereldoplaag heeft is zeker heel jammer. De artikelen van den Hoofdredacteur verdienen in rui mer kring bekend te worden. Uw opmerking over den Nobelprijs voor den Vrede stelde mij teleur. Het onderwerp is te ernstig voor dergelijke quasi-geestig- heden. 'N. H. BEUN. Bijschrift. Wij sluiten thans de langdurige discussie over het onderwerp Luchtbescherming, waar in zoovelen zich hebben geuit. Red. BLOEMENDAAL Vredesactie, Lucht bescherming Geachte Redactie, Wilt u zoo vriendelijk zijn onderstaande regels te plaatsen in verband met het inge- zondene door den heer J. van Swinden Koop- mans in uw blad van 19 April IJ. Zonder eenige argumentje wordt hier de „Jongeren Vredesactie" opwekking tot „verzet tegen de Overheid", „revolutionnaire houding" en het „verkondigen van schoonklinkende maar twijfelachtige toekomstmogelijkheden" verweten. Dergelijke oritiek is natuurlijk zeer goedkoop. Moeilijker schijnt het voor inzender te zijn ook maar iets te verstaan van het ge wetensconflict dat voor velen bestaat teix op zichte van het probleem „Staat exi Oorlog". Toch mijnheer Van Swinden Koop mans zijn die velen voor honderd procent. Staatsburger, al gebruikt u hiervoor het mis VROUWEN VREDEBOND. De afdeeling Bloemendaal-Santpoort van de Alg. Ned. Vrouwen Vredebond organiseert een Vredestentöonstelling in het huis Bloe men daalscheweg 73. Dze tentoonstelling wordt geopend op Za- terdag 27 April om 3 uur nam. en duurt tot' en met Zaterdag 4 Mei. OPLICHTER AANGEHOUDEN. Als verdacht van oplichting is te Haarlem in een volkslogement door de Bloemendaal- sc.he politie, met medewerking van de recher che te Haarlem, aangehouden D. H., zonder vaste woon- of verblijfplaats, van beroep kok, die bij een familie te Bloemendaal en bij eexi andere familie elders op gaf, emplooi te kun nen krijgen op een schip, dat de Marseille lag. Bij twee families gelukte het hem een reis- chèque te krijgen, waarvan hij er één later op een reisbux-eau inwisselde. Bij aanbieding van de tweede chèque was hij minder gelukkig en werd de chèque bij het reisbureau in beslag genomen, waarna verdachte werd aangehou den en te Aerdenhout voorloopig in arrest gesteld,. Hij is heden door den Commissaris van Politie te Bloemendaal verhoord. CONCERT IN HET BLOEMENDAALSCHE BOSCH. Het eerste buitenconcert in de tent in het Bloemendaalsehe Bosch, wordt op Dinsdag 30 April 's avonds 8 uur gegeven ter gelegen- van den verjaardag van Prinses Juliana. Dit concert wordt aangeboden door het gemeentebestuur van Bloemendaal, uitge voerd door de Chr. Harmoxiievereeniging „Susum", directeur J. A. Meng. Het programma luidt: 1. Wilhelmus (oude toonzetting), Valerius 2. Flandria, marche, Ferd. Verbeeck. 3. Mignon. ouverture, J. R. v. d. Glas. 4. 1' Espérance, fantasie, A. F. Rousseau. 5. Flautinette, polka voor piston (uit te voeren door C. v. Kleef), A. L. Doyen. 6. Les Muses, fantaisie, Fern. Andrieu. Pauze, 7. Le Capitain passedoublé. V. J. Renoudt. 8. Melina, ouverture, Aug. Eexihaes. 9. Golfe de Naples, valse, A. La Guardia. 10. Le Reveil des Dieux, fantaisie, JeaxiLouys HILLECOM EXAMEN E. H. B. O. Bij het aan het einde van den cursus in de leer der eerste hulp bij ongelukken afgeno men examen slaagden de dames A. E J. Brauckman, G. Heemskerk M. Lommerse, A. Bossen en de heeren J. A. van Haaster, Cl. v. d. Vossen, A. T. W. Huzemeijex-, W. Schenk en C. L. Rikkers. Vijf eaxididaten werden afge wezen. De lessen werden gegeven door de doktor exi ten Hoopen exi Versluys, HUIZENVERKOOPING. Donderdagavond had ten overstaan van notaris G. Wolzak te Haarlem in hotel Sister- mans de verkooping bij opbod plaats van de navolgende huizen: Wilhelminalaan no. 47, groot 2,83 A. Hoog ste bieder W. J. Gerritsen qq. alhier, met f 4250. Idem. no. 49, groot 1,87 A. Hoogste bieder dezelfde met f 3750. Idem no. 51, groot 1,90 A. Hoogste bieder de heer A. Lelieveld alhier met f 3750. Idem no. 53, groot 3.04 A. Hoogste bieder dezelfde met f 4250. Id, no. 55, groot 3,11 A. Hoogste bieder de zelfde met f 4000. Donderdag a.s. afslag.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 2