foto temo SOENDAPLEIN 37 HAARLEM'S DAGBLAD SOENDAPLEIN 37 De menschelijke vogel. Het Betaufeiiltsie 52e 'Jaargang No. 15902 s VerscHijnt dagelijks, BeKalve öp Zon- èri Feestdagen Zaterdag 27 April 1935 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTENper week 0.25, per maand 1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. ƒ.0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand 0.22, p. 3 mnd. 0.65, franco p. post 0.72J4. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230. ADVERTENTSëN 1—5 regels 1.75, elke régel meer f 0.35. Reclames ƒ0.60 per regeL Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 1—4 regels 0.60. elke regel meer ƒ0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-, Duim ƒ250.-, Wijsvinger 150.-, Elke andere vinger f 50.-, Arm- of Beenbreuk 30.— Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.-, Overlijden 600.r, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-, Verlies Duim 75.-, Verlies Wijsvinger ƒ75.-, Verlies andere vinger ƒ30.-. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN BLADZIJDEN. HAARLEM, 27 April. De Uitslag van Gelderland. De verkiezingen voor de Provinciale Staten zijp gisteren toesloten in Gelderland, dat als elfde en laatste provincie in zijn eentje tien •dagen achteraan kwam. Zooals te verwachten was hebben de Gel- dersche resultaten zich vrijwel bij die van de overige tien provincies aangesloten. Het op vallendste feit is, dat de S.D.A.P. in dit ge west twee zetels heeft gewonnen, waardoor deze partij zich voor het geheele land pre cies heeft gehandhaafd op haar oorspron kelijk aantal zetels. Zij steeg in Gelderland van 10 op 12. Haar afgescheiden linkervleu gel, de R.SA.P., verloor in Gelderland haar eenigen zetel, en de eenzame communist in de Geldersche Staten legde ook het loodje. Ook in deze provincie leed weer de Vrij heidsbond de zwaarste verliezen. Tegen 44.463 stemmen in 1931 behaalde deze partij er nu maar 24.817een achteruitgang dus van bijna twintigduizend stemmen, en haar aan tal zetels werd. evenals in Noord-Holland, gehalveerd (van 8 op 4). Het bij deze Sta tenverkiezingen ovèrheerschende verschijnsel verliezen voor de regeeringspartijen deed zich ook in deze provincie gelden. Niet alleen verloor de V. B. vier zetels, maar ook de C. H. Unie, de A.-R. Partij en de V. D. Bond moésten er elk éen prijs geven. Daar staat tegenover dat de R.-K. Staatspartij er éen won, zoodat het totale verlies der regee ringspartijen in Gelderland zes zetels toe draagt. De N.S.B., met ruim 30.000 stemmen, die haar totaal voor het geheele land op 294.000 brachten, kreeg vijf zetels in de Staten van Gelderland, welke winst men van zelf in ver- band zal brengen met de vier verloren zetels van den Vrijheidsbond en éen van de C.-H. Unie. De Geldersche Staten tellen 62 leden. Daar van bezet de R.-K. Staatspartij, met 21, een derde. In sterkte volgt de S.D.A.P. met 12, zoodat deze twee grootste partijen althans in Gelderland samen juist de meerderheid be zetten. Dan komt de C.-H. Unie met 9 zetels en de A.-R. partij met 7. In het geheel zijn negen partijen in de Geldersche Staten ver tegenwoordigd: in Noord-Holland zijn het er niet minder dan dertien. Bekijkt men nu de statistiek van het ge heele land nog eens even, ,dan blijkt dat in totaal 3.710.055 geldige stemmen zijn uitge bracht, waarvan de R.-K. Staatspartij er 1.029.924 heeft gehaald (34000 meer dan de vorige maal) en de S.D.A.P. 782.592 (even eens ongeveer 34000 meer). De toenemingen zijn natuurlijk te verklaren uit de stijging van het aantal kiezers. Geconstateerd moet overigens worden dat deze beide sterkste partijen zich vrijwel hebben gehandhaafd. Voor' de S.D.A.P. geldt dit ten volle r— zij bleef op een totaal van 126 zetels). De R.-K. Staatspartij liep van 180 tot 175 zetels terug. De meerderheid van het totaal aantal stem men in den lande heeft het (meermalen als toekomstmogelijkheid beschouwde) „rood zwarte blok" evenwel bij deze verkiezingen niet meer. Het behaalde in totaal 1.812.516 stemmen, en cr werden er 1.897.539 op de overige partijen uitgebracht. Het verlies van de regeeringspartijen be draagt in totaal 54- zetels op 590 Statenzetels voor het geheele land. Van dit verlies leed de Vrijheidsbond, die van 58 tot 33 daalde, bijna de helft: 25. De C.-H. -zakten van 71 tot 61, dus met 10. de A.-R. van 81 tot 75. dus met 6, de V. D. van 36 tot 28, dus met 8, de R.-K. zooals gezegd, met 5. De N.S.B. behaalde voor het geheele land, evenals voor de 10 reeds toekende provincies, 7.9 pet. van het totaal aantal geldige stem men. Haar totaal aantal zetels toedraagt 44 van de 590. In sterkte is zij nu in de Staten de vijfde partij; de volgorde is nl.: 1 R.-K. 175, 2 S.D.A.P. 126. 3 A.-R. Partij 75, 4 C.-H. Unie 61, 5 N.S.B. 44. 6 Vrijheidsbond 33, 7 V. D. Bond 28, 8 Staatk. Geref. 13, 9 Commu nisten 12 (die over het geheele land gere kend 1 zetel zijn vooruitgegaan), 10 Chr. Dem. Unie 10. 11 Kath. Dem. Bond 5, 12 R.SA.P. 4, 13 Hei-v. Geref. 1, andere par ti.] en 3. Dit toouquetje statistiek besluit dan de be schouwingen over de Statenverkiezingen van 1935. R. P. Naar de bloeiende Betuwe of de Bollenvelden met een TEMPO-BOX CAMERA van ƒ2.50, VOIGTLAENDER UNIVERSAL FILM, 8 opn. 6x9 a 0.45 De (ilm Maandagochtend voor 10 uur bij on» gebracht en REEDS 'S AVONDS hebt U 8 fraaie foto's. Bcudeaató 7,it.'lty365 ZONDAG a.s. geopend van 91 uur (Adv. Ingez. Med.) De raadsverkiezingen. Candidaten der A.-R. kiesvereenigïng. In de Vrijdagavond gehouden ledenvergade ring Nederland en Oranje te Haarlem werden voor de a.s. raadsverkiezingen de volgende candidaten gesteld: 1. G. Wolzak Hzn. (aftre den), 2. M. de Braai (aftredend), 3. K. Brants (aftredend), 4. D, A. J. Spek, 5. H. v. d. Veen en 6. W. C. Bakker. De andere candidaten op de volgende plaat sen van de lijst kunnen nog niet opgegeven worden. Daarover is nog geen beslissing ge vallen. Voor de werkloozen. Geen distributie van zomergroenten. Wel goeclkoope aardappelen? Naar wij vernemen is na gepleegd overleg tus- schen de instanties der steunverleening en de verschillende vakcentrales hier ter stede toeslo ten niet op het aanbod der Nederlandsche groentecentrale in te gaan. In ons bericht van Vrijdag hebben wij medegedeeld, dat de Nederlandsche groentecentrale had aange boden om in de zomermaanden de zg. „door gedraaide" groente in de distributie te bren gen voor de werkloozen tegen goedkoopen prijs. Wel werd er op aangedrongen, dat po gingen 'in het werk zullen worden gesteld aardappelen tegen goedkoopen prijs beschik baar te stellen. Croote dingen in een kleine straat. Met steungelden geknoeid. Zeven personen tè Amsterdam gearresteerd. De Amsterdamsche politie heeft wegens fraude met werkloozensteun twee bestuurs leden en vijf gewone leden van de afdeeling Amsterdam der Ned. Federatie van Bouw vakarbeiders gearresteerd. Werklooze leden van organisaties ontvan gen via deze organisaties en niet via Maat schappelijk Hulpbetoon (de „stempelloka len") hun werkloosheidsuitkeeringen. Daar toe houdt het afdeelingsbestuur lijsten bij van degenen, die dezen steun ontvangen, welke lijsten vervolgens ten stadhuize moe ten worden ingeleverd. Het vakvereenigings- bestuur heeft controle uit te oefenen op de juistheid van die lijsten, het moet er zich van overtuigen of de steuntreklcenden inder daad werkloos zijn en dagelijks komen stem pelen. In bovenstaand geval is gebleken, dat vijf bouwvakarbeiders op de werk! oozenlij sten van genoemde organisatie voorkwamen en ook den werkloozensteun ontvingen, terwijl zij wel degelijk werk hadden en zelfs een zeer behoorlijk weekloon ontvingen. En van. deze knoeierij zouden de beide gearresteerde be stuursleden op de hoogte zijn geweest in hoeverre zij een aandeel hebben genoten in de sinds vele 'weken onrechtmatig uitgekeer de honderden guldens werkloosheidsgelden, zal het politieonderzoek nog nader moeten uitwijzen. Het bijkantoor van is voor de bewoners van het Npordeiijk gedeelte van Haarlem het aangewezen adres voor het bezorgen van hun abonnementsopgaven, advertentieopdrachten, brie ven op advertenties, oplossin gen van de wekelijksche puzzle van Haarlem's Dagblad enz. Leest er onze nieuwsborden. Ziet er onze vele foto's. De aanbrenger van elke tiende kleine advertentie, van eiken vijfden abonné, ont vangt een keurig zakpotlood ten geschenke in het bij kantoor Van twee koningskinderen Wanneer ik 's ochtends vóór den melkboer, den vuilnisman en Dien-de-daghit even in mijn tuintje ga, om zoo maar in pantoffels en kamerjas wat van den nieuwen dag in te snui ven ën te kijken of er nu heusch nog geen blaadjes aan 't rozenhout zijn gesprongen, staat buurvrouw van boven al op haar balkon met 't whisky-hondje in de ronding van haar arm. In Brabant zeggen we tegen iederen vreem de, en vooral in den vroegen morgen, „hou- dpe" en dat is een héél plezierige gewoonte, maar bij ons doen we. niét aan plezierige gé- woontes, wanneer die niet voorkomen in het handboek van freule Etiquette, en omdat ik geen visite heb gemaakt bij de bovenburen en de bovenburen niet bij mij. kennen wij elkaar niet, en als men elkaar niet kent groet men elkaar niet, ook al zien we elkaar nu al ander half jaar iederen ochtend, zij op het balkon en ik op m'n grasveldje, zij keurig in de krul letjes en ik met haren, warrig van het.droo- men, en wanneer het hondje tegen me blaft zegt ze „Koesjt Loempie!" en glimlacht tegen me om dat luidruchtige beest dan toch, maar zeggen doet ze niets, en ik vanzelf óók niet. als heer zijnde tegen een dame die je niet kent. Het éénige dat ik van haar weet heb ik van de bui-en, die wél op visite geweest zijn, ver nomen: Ze is ongetrouwd, heeft tachtig mille geërfd, werkt op een kantoor, haar vader was generaal, haar moeder een mésalliance van den generaal, ze heeft bij 't weten van de buren, die wèl op visite geweest zijn, drie huwelijksaanzoeken afgeslagen en één onge lukkige liefde gehad. Ze houdt van uitgaan zonder overdrijving. Ze is dertig jaar, haar vacantie houdt ze in het buitenland. Zij heeft een broer die advocaat in Deventer is en een zuster, die getrouwd is met een handelsman uit Hoorn, die drie en twintig jaar ouder is en het hoofd maar nét boven water kan houden, ofschoon z ij n ouders zeer gefortuneerd wa ren; oorspronkelijk, want een broer van zijn moeder, die in den Congo geweest is, heeft alles opgesoupeerd en zoo zijn z'n ouders toch nog heel poovertjes aan het eind van hun leven gekomen; en ze leest veel, ze is nogal romantisch aangelegd, maar aan den anderen kant weer te veel dame-bij-wijze-van-spreken om zélf romantisch te worden, ze is eenmaal verloofd geweest met een artillerist, maar die is van zijn paard gestort en zonder tot be wustzijn te zijn gekomen is hij in een wit bed gestorven, maar dat was niet de ongelukkige liefde, waarom ze nu nog gedichten van Hélène Swarth leest. Wat dat precies geweest is, weten de buren die wèl een visite gemaakt hebben en die haar al kennen van zoó klein af (toen was 't gewoon een dót) óók niet; daarover hangt een dikke sluier. Maar het is zeker dat de generaal èrg tegen die verhouding was, omdat het geen partij voor haar was en of die nu naar Amerika gegaan is om millionair te worden, of zich verdronken heeft of toch nog met een ander getrouwd is, daar weten we heelemaal niets, niet het minste of ge ringste van. Dat is werkelijk het éénige wat ik van haar weet. En dat ze om den dag vleesch eet, dat heeft de slager verteld, niet omdat iedere dag te duur zou zijn, want ze heeft tachtig mille ge- erfd, die ze voor weduwen en weezen belegd heeft, maar omdat ze het gezonder vindt en ze is geabonneerd op een leesportefeuille. En van me zelf weet ik. dat ze heel knap en heel elegant is en mooie tanden heeft, wanneer ze verlegen lacht om Loempie, die altijd zoo hard blaft tegen mijn kamerjas. Maar we kennen elkaar niet en daarom spreken wij niet tégen elkaar. lederen mórgen denk ik: zou ik nu eens „da buufrou" tegen haar zeggen, maar wanneer je daarmee anderhalf jaar gewacht hebt, wordt het iederen dag moeilijker en pijnlijker om dat te doen en daarom kijk ik maar aandachtig naar 't rozenhout en of de klimop al een beetje dikker wordt, en steelsgewïjs werp ik dan wel eens een blik naar boven naar het balkonnetje, en dan kijkt zij aandachtig naai de lucht of er nog veel regen in zit en Loem pie blaft en een haan in de verte kraait eri links beginnen ze te stofzuigeren en dat is voor mij het teeken, dat ik mij moet gaan kleeden voor den nieuwen werkzamen dag. En zóó is het moderne drama van de twee koningskin deren in een groote-stads-buurtje, die elkaar niet naderen kunnen, omdat het dikke handboek van freule Etiquette als een onoverwinnelijke bergketen tusschen hen in ligt. Tusschen haar balkonnetje en mijn rozen, waaraan maar geen groene blaadjes willen ontspringen in deze kille April Mr. E. ELIAS (Een Russische parachutist heeft, na een sprong op 3000 Meter hoogte, 1200 Meter horizontaal gezweefd met vleugels aan armen en beenenj Een nieuwe luchtsensatie Is ons binnenkort beschoren, Dan zien we ze zelfs vliegen Zonder hulp van de motoren, Ja, zelfs zonder de kistjes, Waar ze sedert lang mee zweven, De mensch zijn eigen vliegtuig, Ha, dat gaan we nu beleven. Wat Icarus probeerde, Zonder 't heelhuids te volbrengen, Dat zullen wij herhalen, Zonder vleugels te verzengen Voor d' eersten parasjuutsprong Moet de burger zich vermannen, Maar wanneer die gewaagd is, Is 't in kruiken en in kannen. Dan kan hij op zijn vlerkjes In de wolken zijn en zweven, Dan kan hij zich verheffen Op een vluchtig, luchtig leven. :t Lijkt nu nog wat voorbarig, Want men is nog aan 't probeeren, Maar met zijn luchtvaartknobbel Zal de mensch he.t spoedig leeren. Maar mag hij ook met vleugels Dichter bij den hemel raken, Dit zal hem van zijn leven Nog niet tot een engel maken. Van de Ufa-film „Fang' nur nicht im April an" wordt een Nederlandsche" versie gemaakt. De Ufa heeft daarvoor o.a. geëngageerd: Jac. v. Bïjleveldt, Jopie Koopman, Cissy van Bennekom, Herman Tholen, Joh. Kaart, Hilde Alexander, Mathieu van Eysden. De foto toont onze stadgenoote Hilde Alexander (2e van rechts) en Herman Tholen (3e van rechts) voor den trein, die hen naar Berlijn gebracht heeft. (Links mevrouw Tholen.) Het bezuinigingswetsontwerp. Verschijnt hedenavond. Naar onze Haagsche corr. meldt, zal heden avond het bezuinigingswetsontwerp verschij nen. De gebouwen van „Flora". Het door B. en W. van Heemstede ingestelde onderzoek. Naar wij vernemen is het als zeker aan te nemen, dat het onderzoek van het college van B. en W. van Heemstede naar de mogelijkheid het Bloemenpaleis van „Flora" na het sluiten der bloemententoonstelling in stand te houden, geen bevredigend resultaat zal ople ver en. Blijkbaar zouden daaraan te veel be zwaren verbonden zijn. De aangelegenheid zal vermoedelijk niet meer in den raad besproken worden, omdat daartoe alleen reden zou zijn geweest, als B. en W. in het resultaat van het onderzoek aan leiding hadden gevonden met een voorstel te komen. Na de sluiting van „Flora" zullen de gebou wen dus gesloopt moeten worden. Onze goed-ingelichte zegsman koesterde evenwel de hoop, dat van de voor de „Flora" zoo schitterend aangelegde boschpartijen een en ander behouden zal kunnen worden. Een beslissing daarover is nog niet genomen, maar de tijd daartoe dringt nog niet, omdat de bloembollen toch niet uit den grond ge haald kunnen worden voor zij zijn afgestor ven. Het Amerikaansclie marineprogram door het Huis van Afgevaardigden aangenomen. pag. 4 De pauselijke internuntius te Berlijn heeft tegen de nieuwe persverordeningen gepro testeerd. pag. 4 De Brilsche frontstrijders wenschen oprich ting van een internationalen vredesbond. pag. 4 De uitslag van de Provinciale Statenverkiezing- in Gelderland. pag. 3 De koningin heeft Vrijdagmiddag Flora be zocht. pag. 9 Nadere gegevens over den moord te Haarlem mermeer. pag. 1 Toch blikseminslag bij de Uiver? pag. 15 Het Engelsche voetbalelftal voor den wed strijd tegen Nederland is samengesteld. pag. 6 Nieuwe straten in aanleg in Haarlem-Noord. pag. 4 P. v. d. Hem: De Chaco-oorlog tusschen Boli via en Paraguay. pag. 3 Puzzlerubriek. pag. 5 Bekende Haarlemmers: Pastoor J. P. Rey- nenberg. pag. 3 De avonturen van prof. Nimbus. pag. 2 Bioscopen. pag. 8 ARTIKELEN. ENZ. R. P.: De uitslag van Gelderland. pag. I Gerald Barry: Groot-Brittannië, Rusland en de veiligheid in het Oosten. pag. 4 Van onzen Londenschen correspondent: Lon- den's Royal Academy. pag. 8 Mr. E. Elias: Groote dingen in een kleine; straat. pag. I II. v. W. Een huisvrouw vloog naar Indië. pag. 2 Van den Abeélen: Luchtverkeer over den Pa cific. pag. 7 Jhr. dr. J. C. Mollerus: Distributieproblemen. pag. S Ko Zweeres: Vogels op en om „Flora". pag. 7 A. Meilink over de bloem van den dag: De dotterbloem. pag'. 2 K. de Jong: Concert van het Centraal Co mité voor werkloozen. pag. 8 K. de Jong: Radiomuziek der week. pag. 8 Sport in 't kort. pag. 6 Jules Kammeijer: Blijft fit! pag. T De saneeringsmaatregelen voor het bloembollenvak. Moet er mee worden doorgegaan? Wij lezen o.m. in het Weekblad voor Bloem bollencultuur Nu de saneeringsmaatregelen voor het bloembollenbedrijf tot zeer zware kosten voor ons vak blijken te leiden, werpt zich onwille keurig weer de veelomstreden vraag op, of met deze saneering moet worden doorgegaan. Een vraag, waarvan de beantwoording niet alleen zeer belangrijk, maar ook zeer moeilijk is. Wat wel bleek op de vorig jaar gehouden buitengewone algemeene vergadering, toen zoowel voor een ontkennende als voor een bevestigende beantwoording van deze vraag zeer belangrijke argumenten werden aange voerd. Maar en dit verdient zeer zeker de aan dacht toen kon men noch de kosten noch de lasten nog zóó goed beoordeelen als nu. En daarom verdient het alle aanbeveling om dit zelfde vraagstuk nog eens aan de vakgenooten voor te leggen. Maar hiervoor moet het juiste tijdstip worden afgewacht. Er kan en er mag geen sprake van zijn, dat het saneeringsplan 1935 in gevaar zou worden gebracht. Reeds maanden lang doet men zaken, die erop ge baseerd zijn, dat weer een saneeringsplan met ongeveer gelijke strekking in werking zal tre den, Zou dit-niét het geval zijn, dan zou dat tot grove onbillijkheden leiden. En zelfs, wan neer maar gesproken kon worden over directe opheffing der saneering, zou dit tot allerlei ongewenschte speculaties aanleiding kunnen geven. Maar in het najaar doen zich deze bezwa ren niet voor, en dan is het de tijd, het vak, dat nu de lasten aan den lijve voelt, een uit spraak te laten doen. En het zal daarom door vóór- en tegenstanders der saneering zeer gewaardeerd worden, dat het hoofdbestuur nu reeds aankondigt, dat het een algemeene vergadering daartoe op het juiste tijdstip zal belegge».- De moord te Haarlemmer meer. Nadere gegevens. Wij hebben reeds medegedeeld, dat de 19- jarige landbouwerszoon C. R,. verdacht van moord op den 52-jarigen graanhandelaar Klaas Duyser te Leimuiden, door de politie van Haarlemmermeer aan de Justitie te Haarlem is overgeleverd, waarna hij opge sloten is in het Huis van Bewaring. Het blijkt thans zoo vernemen wij uit Hoofddorp dat de dader bij zijn verhooren verklaringen heeft afgelegd, die op het ge beurde een nader licht werpen. Het was eerst moeilijk te verklaren waarom het misdrijf in de onmiddellijke nabijheid van het huis van de ouders van R. in de nabijheid van Ab- benes volvoerd is. Door de verklaring van den dader is daarop een nader licht gewor pen. Men weet, dat R. eerst den heer Duyser opgebeld heeft om hem namens een advo caat, die in zijn echtscheidingsprocedure op trad, een boodschap over te brengen. De heer Duyser moest met f 1090 naar Amster dam komen, dan zou er alle kans zijn, dat dé ciuaestie met zijn vrouw in orde zou komen. Die f 1000 werden door den heer Duyser van de Boerenleenbank te Leimuiden gehaald, In gezelschap van R. ging hij daarop in zijn auto naar Amsterdam. R. moet van stonde af aan de bedoeling gehad hebben zich op de een of andere wijze van die f 1000 meester te maken. Op den tocht naar Amsterdam moet de heer Duyser de overtuiging gekre gen hebben, dat de jonge man hem om den tuin geleid had. Hij verweet hem zijn bedrog en deelde mede dat hij hem mee zou nemen naar den vader van R, Daar zag de jonge man blijkbaar zeer te gen op. Maar Duyser zette door en reed naar de woning van de ouders. Hij weigerde even wel om met Duyser naar binnen te gaan. Daarop moet een worsteling ontstaan zijn, waarbij naar hij verklaarde R. den eersten klap heeft gekregen, Daarom heeft R. zijn mes getrokken met het noodlottige gevolg, dat Duyser het leven liet. Men weet uit onze eerste mededeelingen reeds, dat een broertje van den dader ver klaard heeft, dat hij Zaterdagavond in de omgeving van de ouderlijke woning gegil ge hoord heeft. Daaraan was eyenwel geen aan dacht geschonken,

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 1