Kon. NecL Voetbalbond DE UITSLAGEN. RANCLIJSTJES. iVIAANDAG 29 APRIC 1935 H A X R C E M'S DSGBC'AD In de competitie om het landskampioenschap behalen D. W. S. en Velocitas hun eerste punt. P. S. V. en Go Ahead spelen 44 gelijk. Blauu) Wit weer eerste klasser. Overmaas en Vitesse degradeeren naar de tweede klasse. H. B. S. klopt H. V. V. met 32. Prachtige overwinning van Beverwijk op A. P. G. S. E. D. O. wint te Nijmegen in de tusschenronde om den Ned. Voetbalbeker met 30 van Quick. Kampioenschap van Nederland D. W. S.-Velocitas (0-0) KAMPIOEN SCHAP VAN NEDERLAND. D. W. S.-Velocitas 0—0 P. S. V.Go ahead 44 AFDEELING 1. Promotie tweede klasse: Z. V. V.—Blauw Wit 1—3 Promotie derde klasse: De VolewijckersHercules 00 Promotie reserve tweede klasse: W F. C. 2—H. F. C. 2 3—3 Reserve tweede klasse A: K. F. C. 2—W. M. S. 2 3—4 AFDEELING IL Promotie tweede klasse: H. B. S.—H. V. V. 3—2 Promotie derde klasse: U. V. S.Fortuna 10 De HollandiaanV. O. C. 32 Derde klasse A: Alphia—R. V. C. 0—0 AFDEELING ID Promotie tweede klasse: Vitesse—S. C. H. 1—2 Tweede klasse A: Zwolsche BoysRobur et Velocitas 42 U. D.—K. H. C. 1—2 Tweede klasse B: ZutphaniaBe Quick 53 AFDEELING IV. Promotie tweede klasse: Willem n—Palemig 2—2 AFDEELING V. Promotie tweede klasse: Frisia—De Kooi 11 Om den Ned. Voetbalbeker. (Zesde ronde) Feijenoord—Fluks 4—1 (Tusschenronde) Quick (N.)—E. D. O. 0—3 KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. gem. P. S. V. 3 2 1 0 5 12—6 1.67 Go ahead 3 2 1 0 5 6-4 1.67 Ajax 3 2 0 1 4 2—1 1.33 Velocitas 3.0 1 2 1 24 0.'. D. W. S. 4 0 1 3 1 0—7 0.25 AFDEELING I. Promotie tweede klasse Blauw Wit 3 3 0 0 6 7—1 2- Overmaas 3 1 0 2 2 5—5 0.67 Z. V. V. 4 1 0 3 2 5—11 0.50 Promotie reserve tweede klasse: W. F. C. n 2 1 1 0 3 5—4 1.50 Spartaan U 2 10 12 <4—2 1- H. F. C. II 2 0 1 1 1 3—6 0.50 Promotie vierde klasse: Beverwijk 2 2 0 0 4 111 2. Amstel 1 0 0 1 0 0—4 0.— A. P. G. S. 1 0 0 1 0 1—7 0.— AFDEELING II. Promotie tweede klasse H. V. V. 3 1113 4-4 1.— H. B. S. 3 1113 6—6 1.— O. D. S. 2 0 2 0 2 2—2 1.— Promotie derde klasse: Kennemers 2 10 12 4—3 1.— Fortuna 2 10 12 22 1. U. V. S. 2 10 12 2—3 1.— AFDEELING III. Promotie tweede klasse Hengelo 2 1 1 0 3 32 1.50 S. C H. 3 1 2 0 4 6—5 1.33 Vitesse 3 0 1 2 1 3—5 0.33 AFDEELING IV. Promotie tweede klasse Roermond 2 1 1 0 3 51 1.50 Willem ET 2 1 1 0 3 3—2 1.50 Middelburg (a) 2 0 1 1 1 0—1 0.50 Palfcmig 2 0 1 1 1 27 0.50 (a) Middelburg heeft een protest tegen Wil lem II ingediend. AFDEELING V. Promotie tweede klasse Hoogezand 2 2 0 0 4 41 2. De Kooi 3 0 2 1 2 4—5 0.67 Frisia 3 0 2 1 2 35 0.67 Na-competitie nummers twee. N. A. C. Haarlem G. V. A. V. Heracles 3 2 0 1 4 7—6 1.33 2 1 0 1 2 3—3 1.— 2 1 0 1 2 4—8 1.— 3 1 0 2 2 7—4 0.67 Om den Ned. Voetbalbeker. De volgende acht clubs zijn nog voor het tournooi om den Ned. Voetbalbeker overge bleven: E. D. O., Stormvogels. Feijenoord. Helmond, Blauw Wit P. S. V., Juliana en Ve locitas. A.s. Zondag wordt o.a. gespeeld Feijenoord E. D. O. Na-competitie nummers twee. Het programma voor a.s. Zondag luidt: N.A.C.—Heracles. Haarlem—G.VJLV. Ten aanschouwe van 15.000 toeschouwers had Zondagmiddag in het Stadion te Amster dam de kampioenswedstrijd D. W. S.Veloci tas plaats, welke in een puntloos gelijk spe1 is geëindigd. Velocitas trapte af met den wind in den rug. Geruimen tijd duurt het voordat beide teams wat zijn ingespeeld. Er wordt slecht geplaatst: in geen van beide ploegen zit ook maar eenig verband. De eerste goede aanval komt van Velocitas, als Bonsema keurig door de verdedi ging van D. W. S. weet heen te komen. Zijn schot wordt op fraaie wijze door Heekelaar tot corner gestompt. Enkele minuten latei- maakt Van Stokken buiten het strafschop gebied bij het wegwerken hands. De vrije trap wordt door Meulema hoog ingeschoten, maar via de hand van Heekelaar en de lat gaat het leder corner. Als de linksbuiten van D. W. S. goéd voorzet, lost Melchers een fraai schot, dat juist over de lat gaat. In de Groningsche voorhoede wijzigt men de opstelling, Meulema gaat rechts bin nen spelen en Van Meel bezet de midvoor- plaats. De laatste krijgt al spoedig een kans om de score te openen. Hij draait handig om Van Stokken heen en schiet hoog op doel. Het schot belandt vrij toevallig juist tegen den uitloopenden Heekelaar. Velocitas is in het laatste kwartier der eerste helft iets sterker; twee corners zijn er het resultaat van. Doch Caldenhoven c.s. verdedigen uitstekend. In de tweede helft is D. W. S., gesteund dooi den wind, aanvankelijk sterker, maar de voor hoede is volkomen onmachtig' tot het maken van doelpunten. Pots en Brink verdedigen bo vendien zonder fout en weldra is het over wicht van de Amsterdammers verdwenen. Het tempo is iets sneller, dan voor de rust en aan gezien in de Velocitas-ploeg het verband veel beter is geworden, krijgt de ontmoeting een wat aantrekkelijker karakter dan voor de rust. De Groningers krijgen na een kwartier spelen wederom een fraaie kans om de leiding te ne men. Uit een voorzet van links vangt Meulema het leder op. Hij zet voor; Bonsema weet Van Stokken te passeeren. Vrij voor doel staande schiet hij keihard in. Tegen den onderkant van de lat stuit de bal het veld weer in. Beide voorhoeden blijken onmachtig, de ver dedigingen te passeeren, zoodat als scheids rechter Metz het einde aankondigt, de stand nog steeds 00 is. P. S. V.-Go Ahead (4-4) Honderden supporters uit Deventer hadden hun club naar Eindhoven vergezeld. Zelfs waren er twee werklooze jongens te voet van Deventer naar Eindhoven komen loopen om den wedstrijd bij te wonen. Tijdens de match is er een collecte gehouden, zoodat deze voet reizigers de terugreis per autobus konden aanvaarden. Beide partijen hebben elkander tot het uiterste afgemat. Het leek ons evenwel, dat de Eindhovenaren eerder uitgeput waren dan de Deventenaren, want juist in de laatste 10 mi nuten wisten deze hun 42 achterstand in te halen, zoodat het einde een gelijk spel bracht. De wedstrijd staat onder leiding van den heer H. Boekman. Go Ahead wint den toss en speelt met den wind in den rug. Onmiddellijk na den aftrap breken de P.S.V.-ers door. De Visser komt alleen voor Halle te staan; ieder denkt, dat hij zal scoren, maar zijn schot gaat recht op Halle af, die den bal gemakkelijk kan stoppen. Door het ietwat onzeker spel der Go Ahead verdediging krijgt Halle vaak moeilijk werk. Na ongeveer vijf minuten besluit De Visser een mooi opgezetten aanval met een snellen voorzet, welke door Hunting in een onhoud baar doelpunt wordt omgezet (10). Er volgt nu een periode, waarin Go Ahead inmiddels zich heeft hersteld en sterk in den aanval is. De eene corner na de andere volgt op het P.S.V.-doel, evenwel zonder resultaat. Toch wordt een der corners voor P.S.V. nood lottig, want na 21 minuten ontstaat uit een hoekschop een strubbeling voor het P.S.V. doel. J. Halle maakt aan de worsteling een einde door den bal door een kluwen spelers heen onzichtbaar voor Bousmans in 't doel te deponeeren, waardoor de stand gelijk is (1—1). Na 31 minuten volgt een voorzet van De Vries en het is Brilleman, die den bal on houdbaar in den hoek deponeert (12). P. S. V. gaat nu tot het offensief over; na 39 minuten gelukt het haar, den stand weer gelijk te maken en wel door Verkerk uit een voorzet van De Visser (22). In de tweede helft is het begin sensationeel. Van Kooyk slaagt er in, om in vijf minuten 2 maal Halle te passeeren. De eerste keer na drie minuten spelens breekt hij alleen door en het kost hem geen moeite den uitloopen den keeper het nakijken te geven. Direct daarop volgt wederom een overrompelende aanval van P.S.V.; het is weer Van Kooyk die na eenig heen en weergetrap der voorhoede den voorsprong op 42 brengt. Van lieverlede weten de Deventenaren het spel weer te verplaatsen; nu krijgen wij een op en neer gaanden strijd te zien, waarbij de doelen beurtelings in gevaar worden gebracht. Beide partijen raken meer en meer afgemat; een ieder denkt, dat in den stand geen ver andering meer zal komen. Doch 14 minuten voor het einde weet Go Ahead plotseling door te breken; het is Brilleman, die er 43 van maakt. Ongeveer vijf minuten voor het einde krijgt Go Ahead, dat nu sterk in den aanval is. een strafschop te nemen. Deze wordt door Eysink in een doelpunt omgezet, zoodat de stand weer gelijk is. Hierin komt geen verandering meer. Kampioenschap van Nederland. A.s. Zondag worden de volgende wedstrij den gespeeld: Ajax—D. W. S. Go ahead—Velocitas. Promotie Reserve tweede klasse. W. F. C. 2—H. F. C. 2 (3—3) Ook de tweede wedstrijd van de H.F.C.- reserves heeft geen overwinning opgeleverd. De toestand wordt nu uiterst precair. H.F.C. wint den toss en speelt het eerst met den sterken wind in den rug. Toch zijn de Wormerveerders sterker; het is een geluk voor de H.F.C.'ers dat de buitenspelers zoo slecht voorzetten. Bij H.F.C. vlot het niet erg, de binnen- spelers vooral zijn zwak; Kermer wil alles alleen doen. Wittebol in H.F.C.-achterhoede verzet veel werk, maar kan niet verhinderen dat het H.F.C.-doel eenige malen met meer ;eluk dan wijsheid ontsnapt. Rust komt met blanken stand. Het begin van de hervatting is sensationeel Bij een van de eerste W.F.C.-aanvallen lost de rechtsbinnen van grooten afstand een hoog schot, dat onhoudbaar voor Mac Neill doel treft. Spoedig daarna weer een hard schot, dat, onvoldoende weggewerkt, door den rechts buiten weer ingezet wordt (20). en wan neer de linksbuiten een kogel lost. die Mac Neil verrast, is het binnen 10 minuten 30. H.F.C. schijnt een verloren wedstrijd te ;pelen; W.F.C. wordt nu veel sterker, maar het H.F.C.-achtertrio weet nu kranig stand te houden. Er zal nog een kwartier te spelen zijn; Chapon krijgt den bal, zet keurig voor en Kermer kopt mooi in (31). Binnen eenige minuten is het 32 met een voor den keeper niet onhoudbaren bal. De strijd wordt nu weer uitermate span nend; de W.F.C.'ers vechten om den voor sprong te behouden. Twee minuten voor tijd krijgt H.F.C. een vrijen schop op den rand van het strafschop-gebied. Kermer schiet en tusschen vele beenen door vliegt de bal in het doel ^33). Het einde komt dus met gelijken stand. Promotie Vierde klasse. Beverwijk-A. P. G. S. (7-1) Direct valt Beverwijk vurig aan, doch het eerste schot gaat naast; de keeper trapt weg; de Wij kers bemachtigen weer den bal; Maenhout zet voor en Teeling zorgt op so lide wijze voor 10. Luide aangemoedigd door het vrij talrijke publiek krijgt Beverwijk weer gelegenheid, aan te vallen, doch een corner is het resul taat. Deze wordt eerst weggewerkt, maar niet ver genoeg, zoodat Maenhout weer in het bezit van den bal komt. Hij zet goed voor en A Markx kopt keurig in. (2—0). Nog eenige corners worden op beide doe len genomen en dan krijgt Van Amersfoort den bal, hii brengt even op, zet over naar Maenhout, die scoort (30). Dit wordt de Politie toch te bar. Vurig valt zü aan Bij een ingooi weten zij op goede wijze den stand op 31 te brengen. De Wijkers krijgen nog eenige kansen, maar de Amsterdamsche keeper redt eenige malen mooi. Dadelijk na de rust zetten de Wijkers er weer een goed tempo in. Succes blijft niet uit. want vrij spoedig is het 41 door Theo Kuijer. Even later krijgt Beverwijk een penalty; deze wordt door W. Kuijer genomen, maar de keeper van A.P.G.S. weet het schot te hou den en tot corner te verwerken. Deze wordt weggewerkt. Bij den volgenden. Beverwijk-aanval ko gelt een der A,P.G.S!'ers in eigen doel. (51). Iritusschen zitten de bezoekers niet stil, maar hun lukt niets. De Wijkers verdedigen stug. Slecht schieten is mede oorzaak dat de politiemannen geen succes kunnen boeken. Bij de Wijkers gaat het beter, want wan neer zij weer voor het doel der gasten komen, is het Markx, die na een gemeenschappelij- ken aanval den stand op 6—1 brengt. De bezoekers komen nu al te dicht bij Adri- chem; eenige malen moet deze handelend optreden, doch succes voor AP.G.S. blijft uit. Zelfs een vrije trap op den rand van het be ruchte gebied levert haar niets op. Na dezen druk op het Wijker-doel, die goed wordt doorstaan trekken de Wijkers weer ten aanval; Kuijer Sr.. zorgt voor 7—1. De bezoekers laten nog even zien dat ze kunnen voetballen, doch slechts énkele cor ners is het resultaat. Om den Ned. Voetbalbeker. Quick(N.)—E. D. O. (0—3) De tusschenronde heeft E.D.O. weer goed overleefd, door in Nijmegen van Quick te winnen. Eenige malen kwam het E.D.O.-doel in gevaar, maar de achterhoede weerde zich goed. Van Roon hield op keurige wijze een kopbal uit zijn doel. Na eenigen tijd kwam de middenlinie er beter in. Toch duurde het ge- ruimen tijd, alvorens Perukel uit een hoek schop, goed genomen door Nottroit den bal in het Quick-doel kopte (01). zVan nu af aan neemt E. D. O. het. spel in handen. Koppen geeft keurige centers aan de voorhoede. Van der Putten schiet eenmaal goed in, maar een back slaat den bal uit het doel. De penalty weet Koene in een doel punt om te zetten (02). Na de hervatting zet Quick er alles op. Enthousiast werpen de spelers zich in den strijd. Maar de E.D.O.-verdediging is niet te passeeren. Dan neemt E.D.O. het spel weer in handen Aanval op aanval wordt op het Quick-doel ondernomen. De verdediging der Nijmege- naars weet langen tijd stand te houden, maar zij moet zwichten voor een kopbal van Perukel uit een voorzet van Spek (03). E.D.O. had de navolgende opstelling: Van Roon, Zandstra, Van der Borne, van Geemen. Koppen, Oomen, Nottrot, H. Koene, Van der Putten,, Perukel Jr., Spek. Na-comuetitï^ nummers twee. N. A. C.—Haarlem (2—1) Den eersten uitwedstrijd voor de na-com petitie tegen N.A.C. in Breda hebben de rood- broeken met 21 verloren. Haarlem had in vallers voor Smit en Huijsmans. De opstel ling was als volgt: Voogd, Van den Berg. Goedhart, De la Mar, Kammeijer, Vreeken, Bloemink, De Winter. De la Mar Jr., Van Polanen, Hurkmans. De verdedigingen wisten geruimen tijd stand te houden, maar na ongeveer 20 min. werden kort, na elkaar twee goede doelpunten gescoord. Eerst scoorde de linksbinnen van N.A.C. onhoudbaar voor Voogd. De thuisclub had slechts kort vreugde van haar voorsprong want Kammeijer geeft van grooten afstand 'met een van zijn bekende kogels den N.A.C.- keeper het nakijken (1—1). Opnieuw volgt dan een gelijk opgaande strijd om de leiding. Eerst kort voor de rust gelukt dit aan N.A.C., als zij uit een scrimmage opnieuw de léidng neemt. Rust 21. In de tweede helft kon Voogd wegens een enkel-blessure niet meespelen. Daardoor moest een wijziging in het elftal aangebracht wor den. Goedhart ging onder de lat en Van Gooi kwam in de backlinie. Goedhart deed als keeper vriend en tegenstander verbaasd staan. Op ongelooflijke wijze wist- hij er alle schoten uit te houden. N.A.C. is wel het meest in den aanval, maai de Haarlem-verdediging weet stand te houden. De Haarlem-voorhoede ziet ook ondanks herhaalde pogingen geen kans den gelijk maker te scoren, zoodat N.A.C. met 21 wint. BUITEN DE COMPETITIE. B. F. C.Stormvogels (26) In de Stormvogels-voorhoede was Van dei- Merkt de motor. Steeds weer bracht hij den bal in de richting van doel. Dit werd ver dedigd door een doelman, die niet altijd een betrouwbaren indruk maakte. Het duurde dan ook niet lang of Van der Merkt had succes. Op den linkervleugel speelde bij Storm vogels Prins niet onverdienstelijk. Door han dig naar binnen te zwenken wist hij zelfs een mooi doelpunt te maken (02). Pas na dat Stormvogels den stand op 03 had ge bracht, wist B.F.C. tegen te scoren, welk tegenpunt door de blauw-witten nog voor de rust beantwoord werd. Rust 14. Ook na de rust behield Stormvogels het initiatief. Wey deelde op de spilplaats tal van goede centers uit. En het resultaat zou zeker meer dan twee doelpunten geweest zijn van Van der Merkt en Van der Lugt als door den rechtervleugel net zoo goed gespeeld was als de vorige week in België. De Stormvogels-defensie kon over het ge heel haar werk vrij gemakkelijk af. Zij werd nog eenmaal gepasseerd, zoodat Stormvogels met 62 won. HilversumBloemendaal (32) Aanvankelijk werd er door beide partijen vrij futloos gespeeld, maar nadat J. Kohier handig had geprofiteerd van een misverstand in de verdediging der thuisclub kwam er meer gang in het spel. Hilversum won met 32. HAARL. VOETBALBOND. De Uitslagen. H. V. B.-elftal—Haarlem 2 4—1 Promotie-Competitie 2de klasse V. V. H.—Haarlem 3a 1—5 Promotie-Competitie 3e klasse. Groep A: Kinheim 4D. O. A. 63 Groep C: Kenau 4Kinheim 5 30 Gewone Competitie. Afd. 3A: Spaamestad 3—Kennemers 7 22 Afd. 3 E: R. C. H. 7Kennemers 10 (Kenn. n. o. g.) Juniores-Competitie Afd. C: H. F. C. c—Haarlem c 4—1 Afd. D: R. C. H. dBeverwijk b (uitgesteld). Efd. E: E. T. O.Bloemendaal c 19 Afd. F: Kennemers cH. F. C. d 43 Afd. G: Haarlem eR. C. H. g 00 Om den H. V. B.-beker. RipperdaHalfweg (32) Ripperda trapt af en gaan direct op het Halfweg-doel af waar de keeper wegwerkt. Een bal wordt daarna keurig door H. Dreyer naar Spoor geplaatst; deze geeft met een hard schot zijn club de leiding (10). Halfweg speelt te slordig om succes te hebben. Eenige malen moet Koster handelend optreden. Na een half uur vergroot Mutsars Ripperda's voorsprong (20). Na rust komt eerst een keu rig doelpunt van den rechtsbinnen van Half weg. Een minuut later en de stand is gelijk. Tien minuten voor tijd wordt er hands ge maakt in het beruchte gebied van Halfweg; Dreyer maakt er 32 van, waarmede het einde kwam. Promotie tweede klasse. V. V. H.Haarlem 3 a. (15) Haarlem heeft naar schatting 70 pet. van de geboden kansen benut en daardoor ver diend gewonnen. V.V.H. dat met den wind in den rug aftrapt, is onmiddellijk vóór het Haarlem-doel, waar in de eerste tien minu ten reeds eenige kansen gemist worden. De eerste bal, dien Haarlem echter te pakken krijgt, wordt beter verwerkt en onmiddellijk achter de V.V.H. keeper gedeponeerd. Spoedig gevolgd door Nr. 2. Haarlem begint van dit moment af veel rustiger te spelen; de strijd wordt meer ge- lijkopgaand. Een voorzet van Eizema wordt mooi door V.V.H.'s rechtsbinnen ingeschoten, maar de bal komt tegen den paal Bijna on middellijk hierna weer een voorzet van V. V. H.'s rechtsbuiten, doch de linksbinnen mist Haarlem doet beter, Onkenhout gaat er met den bal vandoor, zet scherp voor, keeper Kuit stopt wel, doch vlak vóór den aan stormende Breeuwer, die keihard inschiet. Nog eenmaal hierna komt V.V.H.'s rechts binnen alleen voor den keeper, doch ook thans wordt de kans niet benut. Na rust zijn de partijen om beurten in den aanval, waarbij de V. V. H.'ers het dikwijls tegen het geroutineerde spel der Haarlem veteranen af moeten leggen. Nochtans slaagt V.V.H. erin uit een scrimmage te scoren (1—3). Thans komt weer de beurt aan Haarlem; Bieshaar komt alleen voor den keeper en maakt geen fout (14). Van dit moment af speelt Haarlem een gewonnen spel. Aanval op aanval volgt,, doch door goed verdedigen slaagt de achterhoede van V.V.H. er in, een hooge score te voor komen. Nog éénmaal vinden de veteranen het net van V.V.H. (15), waarmede het einde komt. DE SCH00LWEDSTR1JDEN. Te Haarlem. DE FINALES. Zaterdag was het E.D.O.-terrein voor de finales bestemd. Precies kwart over negen bonden H.B.S. A 7 en le H.B.S. B 6 den strijd aan in der verliezersfinale van afd. D. Het was een aar dige strijd, die met 21 door le H.BS. B 6 gewonnen werd, zoodat dit elftal het diploma verwierf. Te tien uur traden H.B.S. A I en H.B.S. (Velsen) in het strijdperk. De Velsenaren, die met de rust met 10 achter stonden, verlo ren met 5—0. Daardoor was H.B.S. A onge slagen kampioen van de A-afdeeling, zooals blijkt uit den volgenden stand: H.B.S. A 4 4 0 0 3 17—3 le H.B.S. B 3 2 0 1 4 8—5 Rijkskweekschool 4 112 3 1012 H.B.S. (Velsen) 4 1 0 3 2 8—15 M.T.S. 3 0 12 1 6—14 De H.B.S. A verwierf daarmede den fraaien wisselbeker van den H.V.B. Te kwart voor elf was de beurt aan de ver- üezersfinalisten van afd. E, nl. Julianaschool (Zwanenburg) en v. Eeghen-Instituut (Aer- denhout). De Zwanenburgers speelden een vlot par tijtje en wonnen met 51. Ook zij zullen een diploma ontvangen. Daarna was het rusten tot half twee. Toen werd begonnen met den eindstrijd van afd. D, welke ging tusschen le Centrale school 2 en U.L.O. B 6. Dit was ook een spannende wedstrijd, die door U.LO. B 6 met 20 werd gewonnen. Inmiddels hadden op het hoofdveld voor de B-afdeelir.g de U.L.O. B 1 en 2e H.B.S. B 1 den strijd aangebonden. De spanning zat er spoedig in, vooral toen de 2e H.B.S. B nog voor de rust een achter stand van 3—0 tot 32 verkleinde. Helaas was na de rust van spanning geen sprake meer. De U.L.O. B'ers voerden den stand tot 112 op, waardoor zü voor de derde maar beslag op den kampioenstitel legden. In afd. C streden Ambachtsschool 1 en Bronsteeschool 1 (Heemstede) om de over winning, die door Ambachtsschool 1 met 21 werd behaald. Als slotstuk van dezen middag volgde de E-finale, meestal de aardigste wedstrijd van den dag. Hier geen uniforme clubcostuums, maar een mengeling van kleuren, terwijl het spelen in „colbertje" of kieltje geen uitzon dering is. O.L.S. 34 (Overtonstraat) en Noor- derschool II hebben elkaar eiken duim gronds betwist. Met rust leidde Noorder- school met 2—1, doch na de rust wist O.L.S. 34, geholpen door den wind den achterstand in een 32 overwinning om te zetten. Onmiddellijk na afloop werden de prijzen door den Bondsvoorzitter, den heer v. d. Aart met een toepasselijk woord uitgereikt. Zoo behoort dit Paaschtournooi weer tot het verleden Er hebben 132 elftallen aan deelgenomen; 165 wedstrijden zijn er ge speeld; vüftig scheidsrechters hebben de wedstrüden geleid. Heel wat terreinbevaar- ders hebben dagelijks de kleedlokalen kun nen schoonvegen. Talrijk zijn de jongens die. hetzij door te spelen, hetzij door toe te zien een prettige Paaschvacantie hebben gehad. De uitslagen waren dus: D-finale-verliezers: H.B.S. A 7le H.B.S. B 6 0—2 A HB.S. A 1—H.B.S. (Velsen) 50 E-f inal e-verliezers Julianaschoolv. Eeghen-Instituut 51 (Zwanenburg) (Aerdenhout) D-finale: U.L.O. B 6le Centrale 2 20 B-finale: U.L.O. B 1—2e H.B.S. B 1 11—2 C-finale: Ambachtsschool 1Bronsteeschool 21 (Heemstede) E-finale: O.L.S. 34—Noorderschool II 32 VOETBAL IN ENGELAND. De uitslagen van de wedstrijden van Zater dag luiden als volgt: Eindstrijd Cup: Sheffield Wednesday—West Bromwich 4—2 Voor de Competitie: Aston VillaMiddlesbrough 03 Chelsea—Manchester City 42 Derby CountyBlackburn Rovers 11 Huddersfield Town—Birmingham 2—2 Leicester CityArsenal 35 Preston North End—Leeds United 0—2 SunderlandPortsmouth 41 Tottenham HotspurLiverpool 51 Wolverhampton WanderersStoke City 21 De eindstrijd om den Engelschen beker. SHEFFIELD WEDNESDAY WINT MET 4—2 VAN WEST BROMWICH ALBION. Uit Londen: Voor meer dan 90.000 toeschou wers had Zaterdagmiddag in het Wembleysta- don de Bekerfinale plaats tusschen West Bromwich Albion en Sheffield Wednesday, wel ke wedstrijd na een spannenden kamp door Wednesday met 42 gewonnen werd. Onder leiding van den heer Fogg de zelfde die onlangs te Amsterdam den landenwed- strijd NederlandBelgië leidde werd pre cies op tijd begonnen. In verband met de minder gunstige weers omstandigheden was Koning George niet aan wezig. De Prins van Wales liet zich aan de spelers van beide ploegen voorstellen en daarna kon de ontmoeting beginnen. Het is een buitengewoon fraaie wedstrijd ge worden, waarin de beslissing eerst in de laatste minuten viel. En niet alleen werd er fraai spel te zien gegeven, de ontmoeting was rijk aan spannende momenten. Het begin was sensa tioneel. Na den aftrap nam de midvoor van de Wednesday Palethorpe den bal mee en schoot onhoudbaar langs Pearson. Het spel verplaat ste zich vlug van doel tot doel, doch de verde digingen waren zeer safe. Eerst na 20 minuten spelen zag de linksbuiten van de Albion Boyes, kans om in vollen ren een prachtig schot te lossen, dat doel trof, waarmede de stand weer gelijk was geworden (11). In dezen stand kwam voor de rust verder geen wijziging meer. In de tweede helft ging het spel wederom volkomen gelük op. Ee;-=f een kwartier voor het einde hernam de Wed nesday de leiding toen Hooper, de x-echtsbui- ten, het leder goed vrymaakte en den Albion- keeper geen kans gaf. Enkele minuten later was het Sandford die na keurig samenspel in de voorhoede den gelijkmaker scoorde (2—2). De Albion bleef verder iets sterker, maar juist aan den anderen kant kwamen de doel punten, Toen er nog vyf minuten te spelen waren en ieder dacht dat een gelijk spel het eindresultaat zou zyn wist Rimmer op" byzon- der fraaie wyze aan Wednesday de leiding te hergeven en voordat de Albion van den schrik bekomen was had dezelfde speler wederom ge scoord (42). Met dezen stand kwam het einde. Na 28 jaren is de Wednesday dus wederom in het bezit van de waardevolle trophee geko men en wel voor de derde maal in de periode, dat om den Beker gespeeld wordt. Overigens zijn de zes doelpunten ook een record, want sedert 32 jaren zijn er in een Cupfinale in to taal geen 6 doelpunten meer gescoord.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 10