R.K. VOETBAL HONKBAL. POSTDUIVEN KORFBAL. PAARDENSPORT HOCKEY De Duitsche hockeyers geslagen. AUTOMOBILISME HANDBAL KYNOLOCIE WIELRIJDEN MAANDAG 29 APRIL 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 7 I. V. 0. twintig jaar. Op 22 Maart 1915 werd de Haarl. Football- club opgericht onder den naam W. F. C. Reeds spoedig werd deze naam gewijzigd in I.V.O. ,In Vriendenkring Opgericht". In het seizoen 1916-1917 nam de vereeniging voor het eerst deel aan de competitie van den Haarl. Voetbalbond, waarvan de vereeniging thans nog deel uitmaakt. Teleurstellend voor den trouwen I.V.O.-aan hang is het feit. dat juist nu het 20-jarig bestaan herdacht wordt, degradatie naar de 2e klasse plaats heeft, na een sensationeel seizoen. Met 15 punten uit 18 wedstrijden te moeten degradeeren is wel zelden voorgeko men. Over die teleurstelling is men echter al spoe dig heengekomen, daar I.V.O. hoofdzakelijk voetbalt terwille v^n de sport en geen promo tie najaagt. De vereeniging verheugt zich in een flink aantal leden, circa 80. Vele ups en downs heeft zij reeds meege maakt. Tot de beste seizoenen moeten 1930/1931 en 1931-1932 gerekend worden. In deze beide seizoenen werd I.V.O.-afdeelingskampioen; in 1932 werd het kampioenschap der geheele H. V. B. veroverd. Uit organisatorisch oog punt kon I.V.O. toen niet toetreden tot K. N. V. B.-verband,hetgeen oorzaak werd. dat eenige goede spelers de vereeniging verlieten, waarvan men thans den terugslag heef on dervonden. Zooals reeds gemeld achtte men j dit geen reden om dit jubileum niet te her denken en daar I.V.O. om zijn fuiven ook goed bekend is, meende men niet beter te kunnen, doen, dan een feestavond te organi- seeren. Deze herdenking heeft plaats in den Stadsschouwburg op Zaterdag 4 Mei a.s. Des middags recipieert het bestuur in den foyer van genoemden schouwburg. De tooneelvereeniging „Jacob van Lennep" zal 's avonds aan de vele genoodigden, leden en introducé's haar kunnen toonen. Na afloop hiervan heeft een groot bal plaats in het ge bouw van den Haarl Kegelbond, waarmede de feestelijkheden worden besloten. Niet onvermeld mag blijven dat de gebroe ders H. M. A. en J. A. de Wijs reeds van "de oprichting af deel van I.V.O. uitmaken, Beiden zijn even als de voorzitter der vereen., de heer W. F. de Wijs (die deze functie reeds ruim 16 jaar bekleedt) eereleden van I.V.O. Niet ten onrechte dus wordt I.V.O. hierdoor meermalen de club der De Wijzen genoemd. Eén persoon moet nog afzonderlijk ge noemd worden, nl, de eere-voorzitter, de heer W. C. Bergisch Sr., die deze onderscheiding kreeg door de vele malen, dat hij I.V.O. in moeilijke jaren hielp, door deze moeilijkheden heen te komen. Het Elswouttournooi. V. S. V. 2 WINT DE FINALE V. S. V. 2 heeft tegen E. D. O. 2 de finale van het Elswout-tournooi gewonnen met 31. Schoten won van Zamdvoort de verliezers ronde met 43. De strijd D. I, O.Zeemeeuwen had een 33 gelijk spel tot resultaat. In ons volgend nummer komen we hierop nader terug. BelgiëDuitschland (16) Zware nederlaag voor Belgisch elftal. Uit Brussel: Voor slechts 30.000 toeschouwers het Eeuwfeeststadion was maar voor de helft gevuld had Zondagmiddag onder lei ding van den Nederlandschen scheidsrechter Van Moorsel de landenwedstrijd België Duitschland plaats, welke een groote overwin ning voor Duitschland heeft opgeleverd. Met rust leidde Duitschland met 21. In de tweede helft werd de stand tot 61 opgevoerd. De uitslagen. Om het landskampioenschap. VolendamS.D.O.U.C. 4—0 KerkradeKolping 31 Promotie-degradatie. D.H.L.—Teylingen 2—3 Competitie H.M.S.V.V.IJ. 2—2 Spartaan—Graaf Willem 10 V.V.IJ. II—M.S.V. 3—1 FortitudoOlympia 32 L. en S.Graaf Floris 05 HaarlemH. H. C. (1312). Zondagmorgen had op het E. D. O.-terrein de eerste ontmoeting voor den Haarlem-beker plaats. Bij Haarlem verschenen achtereenvol gens aan slag: C. Kloos, C. Hunik, H. Vrugt. J. Veenhof, D. Beets, G. Hinze, K. Wulfhorst, L. Dijkhuizen en C. Hoeben; bij H. H. C.: F. v.d. Heuvel Reinders, J. Moll, J. Baas, F. v. d. Lan de, J Panman, W. Pijnakker, J. Hartog, M. Mulder en D. Baas. Voor Haarlem stond J. Veenhof weer den ganschen wedstrijd op de plaat; bij H, H. C. wierpen eerst Moll en daarna Pijnakker. Geen van de drie werpers was erg in vorm, wat voor een gedeelte moet worden toegeschreven aan den natten bal en voor een ander deel aan den schuin op de werpbaan staanden wind. Vooral door beter slaan heeft H. H. C. langen tijd voor gestaan. Later herstelde Haar lem zich wat en na vijf innings was de stand 88. Toen was het eenige innings met runs maken gedaan voor H. H. C. en was de beurt aan Haarlem. Als H. H. C. voor de negende maal aan slag gaat is de stand 13—9 voor Haarlem. In deze beurt loopt het echter H. H. C. mee en 't ziet er naar uit dat ook Haarlem nog voor de negende maal zal moeten slaan. Dank zij een keurige vang van Beets sneuvelt echter de derde H.H C.'er als er drie runs behaald zijn. De stand is 1312 en Haarlem hoeft niet meer aan slag. De uitslag in innings is: H.H.C. I: 0 2 5 1 0 1 0 0 3 totaal 12 Haarlem I:21221041x totaal 13 De Snelvlieger. Uitslag der wedvlucht van Vilvoorden. Af stand 162 K.M. P. J. v. Daalen 1. 2. 3, 5, 12, 17, 22, 27, 33. 34, 43; J. J. Petri 4, 8, 10; W. Petri 6. 21. 31; H. V. Roosdorp 7, 15, 36, 37; J. J Wolters 9, 11, 13, 14, 18. 20, 28, 29, 39; J, de Vries 16 P. Lindeman 1. 23, 25; P. Dik 24, 26, 30, 40; P. A. Bosse 32, 41; C. Kraan 35; A. Sweerts 38. 42, 44. NED. KORFBALBOND. Kampioenschap van Nederland: D.O.S.—Westerkwartier 13 Wordt KwiekDeetos 24 Tweede klasse Noord: Afd. A: SpartaU.D.I. 41 Afd. B: Wordt Kwiek—Rood Zwart 2—0 Afd. C: Kios—Vitesse (H.) 1—0 Prom.-degr. 2e klasse West Noord-Holland: Kattenburg 2—Amsterdam Zuid 3—7 B.E.P.Vogel 01 HAARL KORFBALBOND. D. S. V. UITSLAGEN. D. S. V. 1—S. V. 2 (regl.) 5—0 Adspiranten: Flora A—D. S. V. c 0—0 D. S. V. bFlora b (Flora n. o.) D. S. V. dMeerlebosch 10 Te spelen op Zaterdag 4 Mei: Aurora a—D. S. V. c 3 uur Vergierdeweg. D. S. V. dD. S. V b 4 uur op eigen veld. Zondag 5 Mei: S. V. 4D. S. V. 2. 10 uur, achter Ruine van Brederode. D. S. V. 1Oosterkwartier 2, 2 uur (eigen veld). Oefenen: Woensdag 25 uur en Zaterdag 2—4 uur voor de adspiranten. Op Donderdag 2 Mei om half 7 voor D. S. V. 1 en 2, Vrijdag om half 7 voor D. S. V. 3 en 4. Des avonds worden adspiranten niet toege laten. Ons Genoegen. Uitslagen: O. G.—Thorn 2—0 (beker); O. G. IIIMeerlebosch II 10; Adsoiranten: S.V. b—O.G. 0—9. Te spelen: Zondag a.s. O.G. IIIOoster- kwartiqr IV, om 10 uur, terrein O.G.; Aurora O.G. H, om 2 uur terrein Aurora. Osno. Gespeeld Zondag, 28 April: Haarlem 4— Osno, in onderzoek. Te spelen Zondag 5 Mei: Sport Vereent 2 Osno. Aanvang 2 uur. Terrein b. d. Ruïne van Brederode, Santpoort. Oefenen: Zaterdags van 2—4.30 in het Noor dersportpark (H.-N.) Tempo. Gespeeld promotie le klasse: Tempo 1Alw. Ready 1 00 Zondag te spelen serie: Tempo 1Haarlem 3, aanvang 2 uur. Oefenen Zaterdags van 24.30 uur. Vereeniging „De Haarlemsche Manege". Laatste jachtrit van dit seizoen. Zaterdagmiddag verzamelden zich een aan tal dames en heeren in de Haarlemsche manége om deel te nemen aan den laatsten rit met middel hindernissen, die tot slot van het jachtseizoen 1934-1935 in deze omstreken werd gehouden. In de Van Haemstedelaan begon men met het springen van de eerste groep hindernis sen. Langs den Duinlustweg. „Kraantje Lek" en het „Hooge Duin bereikten de ruiters den Zeeweg. Deze werd gevolgd tot aan het Bloe- mendaalsche strand, waarop zich in de rich ting IJmuiden de tweede groep hindernissen bevond, die in een vlot tempo werden ge sprongen. Langs het strand zette men de rit voor naar het landgoed „Duin en Kruidberg". Hier maak te het gezelschap een dankbaar gebruik van de hindernissen op de bekende baan. Via Bloemendaal en Overveen aanvaardden de deelneemsters en deelnemers den terug tocht naar de manége. Bij het traditioneele napraatje in den foyer was men eenparig van meening, dat deze rit een waardig slot vormde van het afgeloopen jachtseizoen, waarop de vereeni ging „De Haarlemsche Manége" met voldoe ning kan terugzien. Landelijke Rijvereeniging te Haarlemmermeer. Door de Landelijke Rijvereeniging „Kapitein van der Wal" werd Zaterdagavond onder veel belangstelling in de Federatie-rijschool op het gemeentelijk sportterrein te Hoofddorp, onder leiding van den instructeur den heer H. J. Lijssen een goed-geslaagde uitvoering gege ven. Aan de paardentuigage was de grootste zorg besteed. Bijzonder in den smaak vielen: De Romeinsche Quadrille: de Pas de Deux, welk nummer onder door schijnwerpers uit gestraald gekleurd licht werd gereden; Bar rière springen enz. Veertien ruiters en acht tien paarden verleenden hieraan hun mede werking. Alle nummers werden keurig en vlot afgewerkt, mede tot groot genoegen van de deelnemers en hun instructeur, die er hun beste krachten aan gegeven hebben. Draverijen op „Woudestein". Op het Sporttererin „Woudestein" te Rot terdam" werden Zondag wederom draverijen gehouden. De resultaten luidden als volgt: O-prijs, prijsdraverij 4e klasse over 1610 Meter: 1. Xenon (Eig. J. de Vlieger); 2. Xerxes (Eig. Mevr. K. van WieringenRezelman). Q-prijs, handicap-draverij le klasse over 2400 Meter: 1. Fanfare (Eig. Gebr. Knijnen- burg). 2. Mc. Gregor (Eig. Stal Valkenveen). R-prijs, prijsdraverij 3e en 4e klasse over 2000 Meter: 1. Willy Duffy (Eig. Stal Gooiland) 2. X. Doorlooper (Eig. J. de Vlieger). S-prijs, kortebaandraverij handicap over 800 Meter: 1. Rabenhaupt (Eig. R. van Leeu wen); 2. Meleese (Eig. J. Haan Jzn.), Draverij B; korte baandraverij1. Xenon (Eig. J. de Vlieger); 2. Trotteur (Eig. K. Taams). Int. concours-hippique te Nice. Duitschla7id wint den landen wedstrijd. Nederland op de 7e plaats. Uit Nice: Voor 10.000 toeschouwers werd Zondag de belangrijkste wedstrijd van het in ternationaal concours hippique te Nice gere den, n.l. de Groote Landenwedstrijd. waaraan elf naties deelnamen met hun beste paarden. Duitschland werd winnaar. Nederland bezette de zevende plaats. CONCOURS-HIPPIQUE TE BUSSUM. De Gooische Landbouw-Sportvereeniging organiseert weer een concours-hippique te, Bussum op 16 en 18 Mei. NED. HOCKEY-BOND Promotie-degradatie 3e-2e klasse. A. M. V. J.Bloemendaal 2 (11) Met een zwaar gehavend team reisde Bloe mendaal 2 naar Rotterdam om daar tegen een volledig A.M.V.J. te spelen. De verdedigingen bleven vrijwel volkomen meester van eigen terrein. De gastheeren hadden aanvankelijk de leiding genomen, maar nog voor de rust had De Jong de partijen weer op gelijken voet gebracht (1—1). In de tweede helft kwam in dezen stand geen verandering meer. Promotie-degradatie 4e-3e klasse. Bloemendaal 3 degradeert. KraaienBloemendaal 3 (42) Ook het derde team van Bloemendaal ging met vele invallers op reis. De degradatie is thans definitief. Bloemendaal 3 is naar de vierde klasse verwezen. In dezen wedstrijd speelden de Kraaien zeker niet beter, maar de voordeelen van eigen terrein waren factoren voor een zege der gastheeren. Het benutten van een strafbully gaf aan de Kraaien de leiding <10), welke nog voor de rust werd vergroot (20). In de tweede helft scoorden de kraaien wederom (30), waarna Baelenhuizen een verdiend tegenpunt scoorde (31). Een tweede srafbully gaf de Kraaien een vierde doelpunt, waarna Porton nog een goal voor Bloemendaal scoorde (42). Nederland-Duitschland (2-1) Een 21 zege liet slot van een fraai Nederlandsch seizoen. Voor 4000 toeschouwers had Zondagmiddag- in het Olympisch Stadion te Amsterdam de twaalfde hockeylandenwedstrijd Nederland- Duitschland plaats, welke ontmoeting door de Oranjehemden met 2-1 werd gewonnen, 'n zege die zeker verdiend mag worden genoemd. Duitschland werd over het algemeen sterker geacht dan Engeland, hetgeen onjuist is ge bleken. Maar de 21 overwinning op onze zoo zeer gevreesde Oosterburen accentueert nog eens duidelijk het meer dan fraaie resultaat, dat Holland enkele weken geleden tegen En geland behaalde. Te ruim half vijf werd begonnen, nadat de beide volksliederen waren gespeeld. De leiding was in handen van de heeren Van 't Lam (Nederland) en Heimann (Duitsch land). De opstelling was als volgt: Nederland Doel: J. de Looper (Hilversum) Achter: De Waal (Amsterdam) en Tresling (H. O. C.) Midden: H. de looper (Hilversum) Houtza ger (Gooi) en van Lierop (Hilversum). Voor: Gunning (Bloemendaal), Schnitger (P. W.) Van den Berg (Amsterdam), Caviët (Gooi) en van der Haar (H. H. IJ. C.) Duitschland: Doel: Warnholtz (Harvestehude Hamburg) Achter: Kernmer (Berliner II. C.) en Zander (Berliner S. V.) Midden: Gerdes (Munchener S. C.), Kleln- geist (Berliner S. V.) en Schmalix (Berli ner J. C.). Voor: Bieberach (Berliner H. C.) Hamel (Berliner H. C.) Weiss (Berliner Sportclub) Scherbarth (Berliner S. V.) en Katzenstein (Harvestehude Hamburg). Het Oranjeteam was aanvankelijk iets ster ker, hetgeen enkele corners op het Duitsche doel tot gevolg had. De Duitsche keeper kreeg enkele schoten te verwerken, waarbij hij zich zeer betrouwbaar toonde. De tegenaanvallen waren zeer gevaarlijk; Duitschland kreeg twee straf corners te nemen. Bij de tweede straf- corner plaatste Weiss keihard in, maar een stok van een der Oranjehemden hield het schot uit het doel. Even later loste Scherbarth een prachtig schot, dat keurig door onzen keeper gehouden werd. Houtzager verplaatste daarop het spel Het meeste gevaar in onzen aanval kwam van rechts, waar Gunning goed in vorm bleek te zijn. Bij de Duitschera werd het spel zeer kort gehouden, waardoor onze verdediging steeds gelegenheid kreeg om in te grijpen. Een schot van den linksbuiten Katzenstein werd keurig door de Looper gestopt. Na zeer snel combineeren was Scherbarth even later door onze verdediging heen. Zijn schot ging langs keeper De Looper, die uit zijn doel gekomen was, maar Tonny van Lierop was teruggesneld en in doel liggend, sloeg hij den bal er uit Inderdaad gebeurde dit echter achter de doellijn, zoodat de heer Heimann terecht doelpunt voor Duitschland gaf. Er waren toen 20 minuten gespeeld. (0—1). Het verschil in spelsysteem was intusschen duidelijk naar voren gekomen. Holland speelde het snelle open aanvalsspel, waarin voortdurend de vleugelspelers betrokken werden. Duitschland daarentegen zocht zijn heil in korte passes, waarin het binnentrio het grootste aandeel had. Van eenige meerderheid was geen sprake; beide verdedigingen kregen volop werk. De strijd was uiterst spannend, niet het minst door het razend snelle tempo, waarin gespeeld werd. Aan beide kanten werden weer enkele corners genomen; bij een daarvan schoot Van der Berg keihard in. Een der Duitsche backs werkte den bal met de knie uit doel; de daar voor gegeven strafcorner had ook al geen re sultaat. Bieberbach, de Duitsche rechtsbuiten geraakte geblesseerd en werd vervangen door Uhl (Berlijn). In den stand kwam verder geen verande ring meer, zoodat de rust met. 10-voorsprong voor Duitschland inging. De tweede helft. Direct na de hervatting werkte Van dei- Haar zich tot den slagcirkel door, maar zijn keurig schot ging schuin voor doel langs naast. Zonder bepaald gevaarlijk te zijn was Duitschland in het veld eenigen tijd iets ster ker, maar aangemoedigd door het geestdrif tige publiek gingen de Oranjehemden al spoe dig weer tot den aanval over. Wederom werden enkele corners genomen, maar door slecht aangeven hadden deze geen resultaat. In drie minuten twee goals! Toen kwamen de momenten waarin de overwinning werd bevochten. Een der Hol- lanösche aanvallen had een strafcorner tot re sultaat. Ditmaal kwam Tresling, de strafcor nerspecialist, naar voren en uit den goed aan gegeven bal van Van der Haar scoorde Tres ling met een hard laag schot, dat langs vele beenen ging, den gelijkmaker. (11). Er wa ren toen twaalf minuten gespeeld. Twee minuten later herhaalde zich precies hetzelfde. Wederom nam Van der Haar een strafcorner, keurig werd de bal neergelegd en Tresling sloeg met een hard laag schot het tweede Nederlandsche doelpunt langs de Duitsche verdedigers. (21) In drie minuten tijds was een naderende nederlaag in een overwinning omgezet. Met nog twintig minuten spelen voor de boeg was het zaak, den eenmaal verkregen voorsprong te handhaven Duitschland was na deze beide Nederlandsche doelpunten iets in de meerderheid maar moeilijke schoten kreeg De Looper niet te verwerken. De Duit- schers hielden het spel nu wat beter open, maar ook dit had geen succes. De Nederlandsche aanvallen, hoewel nu iets minder in aantal, bleven gevaarlijk, waarbij de rechtervleugel verreweg het gevaarlijkste was. Onder groote spanning kwam het einde. De Oranjehemden werden door tientallen sup porters hartelijk op het veld gelukgewenscht. illlllllllllllllllllllIillllllllW Onze nationale hockeyploeg heeft op dezen laatsten April-Zondag wel een heel bijzon dere prestatie geleverd. Weliswaar zullen de onzen zich zeer gesterkt hebben gevoeld door het prachtige resultaat, enkele weken eerder tegen Engeland bereikt, maar de Duitschers kwamen hier met een reputatie van onover winnelijkheid. die reeds jaren gevestigd was en met een kortgeleden te Parijs bevochten overwinning, die in staat moest zijn de sterk ste tegenpartij te initimideeren. Daarbij kwam nog. dat de onzen met de rust met 1—0 achter stonden. Dit alles heeft niet be let, dat het Nederlandsche hockey een bij zonder glorieuze zege heeft weten te bevech ten door een gelijkwaardige techniek en door een onbluschbaren geestdrift, die tenslotte zijn belooning vond. Voor het kleine landje, dat toch nog steeds geen tien jaar volgens de internationale regels speelt, een resultaat, waarop het trotsch kan gaan. Merkwaardig is overigens wel, dat de twee Nederlandsche doelpunten beiden gescoord werden door een back. onze specialiteit in het benutten van strafcorners Ab Tresling. Voor dezen soeler. die nu reeds zooveel jaren ons land helot vertegenwoordigen en van wien reeds meermalen is gezegd. dat hij nu maar eens vervangen moest worden, is dit wel een bui tengewone voldoening. Maar overigens mag de geheele ploeg deelen in de glorie van deze overwinning. Een 21 nederlaag tegen Engeland, ge volgd door een 21 zege oo Duitschland, dit zijn lauweren voor het Nederlandsche hockey, zooals het in jaren niet heeft ge kend. En zij zijn de belooning voor het zui verste enthousiasme, dat den echten sports man kan sieren. Hulde! iiiniiiamniiiiiBiiiiiiBin!^inin!iiiii'iniqi!tiiiniai!iiiiiiiinii!»ginnHntnniiinininPinnignniiinninFiiT»i'i"ini'ii|iT Int. tuornooi te Brussel. Van 4 tot 11 Mei heeft ter gelegenheid der wereldtentoonstelling te Brussel, aldaar een belangrijk internationaal hockeytournooi plaats, waaraan ook Nederland zal deelnemen. Zaterdag 4 Mei: 3 uur: Nederland-Zwitser land. 4.30 uur: België-Spanje. 6.3o uur: Duitschland-Frankrijk. Zondag 5 Mei: 3 uur: Spanje-Oostem-ijk. 4.30 uur; Britsche Internationals-België. 6 uur: Nederland-Duitschland. Maandag 6 Mei: 4.30 uur: Frankrijk-Zwit serland. 6 uur: Oostenrijk-Britsche Interna tionals Dinsdag 7 Mei: 4.30 uur: Zwitserland- Duitschiand. 6 uur: Frankrijk-Nederland. Woensdag 8 mei: 4.30 uur: Britsche Inter na tionals-Spanje. 6 uur: België-Oostenrijk. Donderdag 9 Mei is een rustdag. Vrijdag 10 Mei: Te half vijf heeft de eerste halve eindstrijd plaats, n.l. No. 1 van groep 1 speelt tegen no. 2 van groep II. Deze ontmoe ting wordt gevolgd door de tweede halve fi nale tusschen numero 2 van groep I en nume ro 1 van groep II. Op Zaterdag 11 Mei vindt om 3.30 uur de ontmoeting plaats voor den 3en en 4en prijs, terwijl om 5 uur de eindstrijd wordt gespeeld. De Rallye naar Marokko. Uit Tanger: Slechts 12 deelnemers zijn nog zonder strafpunten in de Rallye naar Ma rokko. Dit zijn Pieter Bon en M. de Wit ge start te Brussel met Ford, Cousin (Buick), Campel (Renault), Fischer (Alfa Romeo), Hasse (Adler), Real (Renault), Legre (Pan- hard), De Bremond (Ford), Frotegnac (Ford), Ambaud (Ford), Cayla (Ford) en von Guil- laume (Adler). Voorts hebben 11 deelnemers strafpunten opgeloopen, zoodat nog 23 wagens doorrijden. Enkele wagens hebben nog vóór Gibraltar den wedstrijd moeten opgeven. Zoo is aan de bekende rijdster mej. Labouchère met Singer, vlak bij Gibraltar een ongeval overkomen, waarbij zij zelf licht gewond werd, doch haar metgezel kreeg een schedelbreuk: hij moest in het ziekenhuis worden opgenomen. Voorts hebben enkele equipes in verband met vermoeidheid opgegeven. AalsmeerRapiditas (72) (Beslissingswedstrijd) De spanning was er al spoedig in toen Aals meer direct scoorde (10), maar weldra maak ten de bezoekers gelijk: voor de rust bleef Ra piditas het beste van het spel behouden. De Aalsmeerders hadden weinig moeite om een flinken voorsprong te behalen. (41). Na de rust scoorde Aalsmeer wederom direct (5li. Rapiditas opent nu een offensief; meer malen hebben Göbel c.s. mooie scoringkansen, die echter verloren gaan. Toch weet Rapidi tas den achterstand in te loopen (52). Na dat Aalsmeer met een kalm schot door C. de Boeor den voorsprong vergroot (62) is Ra piditas een geslagen team. Wanhopige po gingen om den achterstand in te loopen heb ben geen succes meer; zelfs verhoogt Aals meer haar voorsprong tot 72, waarmee het einde kwam. Door deze overwinning Is Aalsmeer voor de eerste maal kampioen der Turnkringen K. T. K. en N.-H. Z. Kwartier. W ereldkampioenschappen windhonden. Bij de Zondag gehouden wereldkampioen schappen te Frankfort am Main voor renhon- den, is het wereldkampioenschap gewonnen door Anka's Rita Whippet, eigenares mew. Bernauer, lid van de 's Gravenhaagsche Wind honden Renvereeniging. Wedstrijden te Heemstede. Jac. van Egmond en Cor Wals winnen. Onder ongunstige weersomstandigheden zijn Zondag te Heemstede de openingswieier- wedstrijden gehouden. De aandacht was voor de pauze grootendeels gevestigd op den sprintwedstrijd tusschen Jac. van Egmond, A. v. d. Linden en P. Osmella, oud-kampioen van Duitschland. In den tweeden rit kreeg de Haarlemmer gelegenheid, van zijn beken de lange sprint gebruik te maken; hij wist dan ook te winnen, maar in de andere rit ten gelukte hem dit niet. De Amsterdammer v. d. Linden toonde zich de sterkste. In de achtervolging had Cor Wals niet al te veel moeite om den Belg Omer de Bruijcher in te halen. Buitengewoon goed reden de Haarlemmers v. d. Aart en v. Wees in het amateurnummer over 5 K.M. Onver wacht liepen ze vlug een 100 M. weg en stonden hun voorsprong niet meer af. Het hoofdnummer was de internationale koppelwedstrijö over 60 K.M. Dadelijk na den start ontstond een levendige strijd Vooral de koppels WalsVan Egmond en Omer de BruyckerJean Verhaeghe gaven door hun snelle uitlooppogingen den toon aan. De Haarlemmers hebben zich in deze race best gehouden. Jac. van Egmond eindigde aLs eerste. W. Metz kan op een uitstekenden wedstrijd terugzien. Behalve ausdauer" blijkt hij ook goede sprintcapaciteiten te hebben, waardoor hij zich in drie klassementen plaatste, eenmaal zelfs als no. één. Ondanks den sterken wind is er vrij snel gereden. 30 K.M. werd afgeiegd in 41 min. 2.8 sec. en de geheele afstand in 1 uur 21 min. 42.2 sec. De uitslagen luiden: Sprintwedstrijd voor profs over 800 M. '4 ronden). le rit-: 1. A. v. d. Linden (laatste 200 M. 12.8 sec.) 2. P. Osmella (banddikte). 3. J. van Egmond >1 wiel). 2e rit: 1. Jac. van Egmond (13 sec.) 2. A. v. d. Linden (banddikte). 3. P. Osmella (1 lengte). 3e rit. 1. A. v. d. Linden (13 sec.) 2. J. van Egmond (1 wiel). 3. P. Osmella (1 lengte). Totaaluitslag: 1. A. v. d. Linden 4 pnt. 2. J. v. Egmond 6 pnt. 3. P. Osmella 8 pnt. Achtervolgingswedstrijd voor profs: max. 4 K.M. Cor Wals haalt Omer de Bruijcker (België) in na 14 ronden. 3 min. 42.4 sec. Klassementwedstrijd voor profs en onaf- hankelijken. over 6 K.M.( 3 klassementen, le klassement: 1. P. v. Aart, 2. J. Engelmoer. 3. Jean Verhaeghe. 4. W. Kruyd. 2e klassement: 1. J. Engelmoer. 2. J. Bies heuvel. 3. W. Metz. 4. W." Moerkerk. 3e klassement: 1. W. Moerkerk. 2. J. Ver schoor. 3. J. Engelmoer, 4. H. Adam. Totaaluitslag: 1. W. Boequet. Op 1 ronde 3 J. Engelmoer ÏO pnt. 3. W. Moerkerk 6 pn.t Wedstrijd voor amateurs over 5 K.M.. 1. B. v. d. Aart (Haarlem) 2. G. v. Wees (Haar lem) 3. J. v. Hal (Amsterdam). 4. II. Schra- vendijk (Haarlem). Internationale koppel wedstrijd vor profs, en onafhankelijken. over 60 K.M. met 4 klassementen (300 ronden). le klassement. 1. W. Metz. 2. J. v. Egmond. 3. J. Verschoor. 4. O. de Bruijcker. 2e klassement. 1. J. van Egmond, 2. J. Ver schoor. 3. W. Metz. 4. P. Osmella. 3e. klassement: 1. C. Wals 2. O. de Bruijcker. 3. W. Metz. 4. P. Osmella. 4e klassement. 1. C. Wals. 2. O. de Bruijcker 3. P. Osmella. 4. J. Verschoor. Totaaluitslag. 1. C. WalsJ. v. Egmond 23 pnt. 2. O. de BruijckerJ. Verhaeghe 10. pnt. 3. W. MetzH. Adan 9 pnt. 4 en 5 P. Osmella J. dc Reus en J. Verschoor—P. Wagtmans 7 pnt. 6 en 7 J. EngelmoerF. v. d. Broeck en W. BouquetJ. Reineveld 0 pnt. Op een ronde 8 en 9 W. KruijdW. Moerkerk en P. v. AartJ. Boesheuvel. Tijd 1 uur 21 min. 42.2 sec. De Jonge Kampioen. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag haar eersten record-rit over 60 K.M. voor A- en B-klassers. 40 K.M. voor de C-klassers en 30 K.M voor de Juniores. Er kwamen 44 renners aan den start. De A- en B-klassers rijden om den Kikkert-beker en de C-klassers en Juniores om den D. J. K.- beker. De uitslag luidt als volgt: A- en B-klassers: 1. Schell Sr. 2 uur 4 m. 55 sec. 2. Westbroek 2 u. 7 m. 45 sec. 3 Handgraaf 2 u. 11 m. 4. Roorda 2 u. 13 m. 38 sec. C-klassers: 1. P. Jansen 1 u. 22 m. 2. Logmans 1 u. 22 m. 42 sec.. 3 Koelemij 1 u. 23 m. 39 sec. 4. Schell Jr. 1 u. 24 m. 20 sec. 5. Philippo 1 u. 24 m. 25 sec. 6. Pieterse Jr. 1 u. 25 m. 35 sec. 7. Bronk- horst 1 u. 26 m. 11 sec. 8. Scheffers 1 u. 27 m. 7 sec. 9. Pieterse Sr. 1 27 m. 26 sec. 10. Wegman 1 u. 27 m. 32 sec. 11. Kornelissen 1 u. 28 m. 2 sec. 12. Bonman 1 u. 28 m. 18 sec. 13. Wassen- berg 1 u 30 m. 23 sec. Juniores: 1. Bakker 1 u. 1 m. 43 sec. 2. J.. Post 1 u. 7 m. 40 sec. 3. Veen 1 u. 10 m. 2 sec. 4. v. Es, 1 u 10 m. 39 sec. 5. v. Breukelen 1 u. 12 m. 16 seconde. De overige renners zijn door pech uitge vallen. A.s. Zondag clubwedstrijden op de Halfweg- sche wielerbaan. Wedstrijden te Halfweg. De Veteranen Wielerclub „Amsterdam" hield op de wielerbaan van Halfweg Zondag wedstrijden, die het volgende resultaat ople verden: Achtervolging (3x10 ronden) tusschen vaders en zoon 1. H. Banen Sr. en Jr. 2. De Haan Sr. en Jr. Achtervolging (maximum 5 K.M.) om den Brassard 1935 voor „A"-klasse: 1. C. Schoor, 2. W. Ruyperts tijd 2 min. 37 4/5 sec., ingehaald na 17 ronden. Achtervolging (max. 5 K.M.) om den Bras sard 1935 voor „B"'-klasse: 1. D Nijland. tijd 1 min. 16 sec.. 2. P. Brouwer, ingehaald na 7 ronden. Achtervolging over 12 ronden (uitdaging): 1. J. Spijker., 2. M. Mast. Koppel wedstrijd over 20 K.M. voor B-klasse: 1. L. de HaagJ. Korf. 2. W. PostmaMaring, 3. H. BanenK. Wentzel. 4. G. SierachL. Siiurs, 5. P. Brouwer—H. de Haan, 6. P. van DijkC. v. d. Beek. Koppelwedstrijd over 20 K.M. voor A-klasse: 1. C. SchoorC. Borders; 2. W, RuyperJ. Graal (3 ronden); 3. L. SmuldersB. Draayer (3 ronden): 4. Ph. HanserJ. Sjoers (3 ron den); 5. J. Kloppenburg—K. Voorn (4 ronden). Sprintrit ..Germania" amateurs: 1. W. Losekoot 3 pnt.; 2. J. Cornelisse 4 pnt.; 3. H. Banen 5 pnt.; 4. J. Melij 6 pnt. Klassementenrace over 50 ronden: 1. A. Koopmans; 2. J. Wellinghof; 3. D. J. Smit; 4. D. ten Broek.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 11