DINSDAG 30 APRIL 1935 HSÏRCE M'S D A G B L A D 7 IJMUIDEN Het kampeerterrein. Uitbreiding van een nieuwe huur overeenkomst. Krachtens raadsbesluit van 7 Augustus 1934 werd de huurovereenkomst met het Rijk, betreffende het kampeerterrein te IJmuiden, gewijzigd in dien zin, dat de huur van een Zuidelijk gedeelte van dat terrein werd beëindigd en daartegenover aan deze gemeente in huur werd uitgegeven, een ge deelte grond aan de Oostzijde van gemeld terrein. Laatstbedoeld gedeelte bleek voor de uitoefening van een goed politietoezicht op het kampeerterrein zeer ongelegen te liggen. B. en W. verzochten daarom aan den Ont vanger der Registratie en Domeinen te Zaan dam. de huur van dit gedeelte wederom te mogen beëindigen en daarvoor in de plaats in huur te mogen ontvangen een gedeelte van ongeveer gelijke grootte aan de Noord zijde van het terrein. In antwoord hierop ontvingen B. en W. het bericht, dat op ver zoek van het Hoofdbestuur der Posterijen. Telegrafie en Telefonie een aan de Westzijde gelegen gedeelte van het kampeerterrein aan de huur zou worden onttrokken en dat het terrein aan de Noordzijde zou worden uit gebreid. Echter werd het, in verband met de aanwezigheid op het kampeerterrein van een gebouw, bestemd voor den verkoop van le vensmiddelen en dranken, noodig geacht, den huurprijs met f 50 te verhoogen en alzoo te brengen op f 486. Tegen deze huurverhoo- ging hebben B. en W. op verschillende gron den bezwaar gemaakt. O.a. werd door het College aangevoerd, dat het Rijk gedurende den loop van den huur tijd eenzijdig veran dering in den huurprijs ging brengen. Hierop ontvingen B. en W. van genoemden Ont vanger ten antwoord, dat hij bereid was, ge rekend van 1 Januari jl. af, een nieuwe huurovereenkomst aan te gaan en wel voor den tijd van 3 jaren en den huurprijs gedu rende den loopenden huurtijd, d.i. tot en met 31 December a.s., gelijk te laten. Voor de beide volgende jaren diende deze echter om de bovengemelde reden met f 50 te worden verhoogd. Hoewel B. en W. dit laatste be treuren, en dit dan ook aan den Ontvanger hebben meedgedeeld, stellen zij den raad niet temin voor, hen te machtigen een overeen komst op den voet als bovenaangegeven te sluiten. DE WERKLOOSHEID. Jl. Zaterdag waren bij de Gem. Arbeids beurs als werkzoekende ingeschreven 406 bouwvakarbeiders, 322 metaalbewerkers. 30 katnoorbedienden, 16 huisbedienden. 39 hout bewerkers, 32 landarbeiders, 471 visschers, haven- en transportarbeiders. 675 losse- en fabrieksarbeiders. 303 in overige beroepen; verder beneden den leeftijd van 18 jaar: 2 bouwvakarbeiders, 21 metaalbewerkers. 6 kantoorbedienden, 10 huisbedienden. 2 land arbeiders, 3 visschers, 43 losse en fabrieksar beiders en 9 in overigë bedrijven. Het totaal aantal ingeschreven werkzoe kenden bedroeg derhalve 2390, VERKEERSONGEVAL. Maandagmiddag reden in de Oranjestraat dicht achter elkaar twee wielrijders. Plotse ling keerde de voorste om, zonder een waar schuwing te geven. Het gevolg was, dat hij in botsing kwam met den achter hem rij denden collega, welke botsing vrij hevig was. althans hevig genoeg om het voorste wiel van den onvoorzichtigen wielrijder te kraken. Aangezien het zijn eigen schuld was, had hij weinig in te brengen. Met zijn fiets op den rug kon hij zijn weg vervolgen. ERNSTIG ONGELUK IN DE HAVEN. Bij het laden van hoogovenslakken in een aak, liggende bij de hoogovens had gistermid dag een ernstig ongeval plaats. Een kipkar sloeg om en kwam tusschen wal en schip te recht. Een der arbeiders W. Bosker, wonende in IJmuiden-Oost, zou een tros aan de kipkar bevestigen waarmede men deze op den wal wilde hijschen. Toen B. op de kar stond viel deze omlaag. B. stortte in het ruim, waar hij ernstig gewond bleef liggen. Hij werd na voorloopig ter plaatse geholpen te zijn. naar het Roode Kruis Ziekenhuis in Beverwijk overgebracht, waar men constateerde, dat B. een hersenschudding had opgeloopen en dat een zijner polsen gebroken was. JUBILEUM B. SCHIPPER. De heer B. Schipper, hoofd van de P. Ver- meulenschool te IJmuiden-Oost herdenkt 5 Mei a.s. den dag dat hij 25 jaar bij het Christelijk onderwijs werkzaam is. De heer Schipper begon zijn onderwijsloop baan te Blokzijl; daarna was hij werkzaam te Steenwijk. Den len Januari 1917 volgde zijn benoeming tot hoofd te Radewijk, welke functie hij 1 Mei 1920 verwisselde met die van hoofd te Hardenberg (O.) Sinds 1 September 1927 is de a.s. jubilaris hoofd van de P. Vermeulensschool. Naast het vele werk aan deze functie ver bonden neemt de heer Schipper aan velerlei arbeid actief deel. Hij is o.m. een der leidende figuren in de Chr. Oranje Vereeniging, voor zitter der A. R. Kiesvereeniging Nederland en Oranje en ouderling en tevens scriba van den kerkeraad der Geref. Kerk. Het zal dezen jubilaris die zich mag ver heugen in een groote vriendenschaar op zijn feestdag niet aan belangstelling ontbreken. MARKTPRIJZEN VAN DINSDAG 30 APRIL. Tarbot per K.G. f 0.80—f 0.58 Griet per 50 K.G. f 24—f 7.50 Tongen per K.G. f 0,82f 0.59 Groote schol per 50 K.G. f 20—f 17,50 Middagschol per 50 K.G. f 21f 19 Zets hol per 50 K.G. f 21—f 17,50 Kleine schol per 50 K.G. f 17f 5,50 Bot per 50 K.G. f 5 Schar per 50 K.G. f 14f 3,20 Tongschar per 50 K.G. f 33f 18,50 Vleet per stuk f 2,75f 0,49 Kleine poon per 50 K.G. f9f3,10 Groote schelvisch per 50 K.G. f 21 Middelschelvisch per 50 K.G. f 19—f 14 KI. middelschelvisch p. 50 K.G. f 16fll Kleine schelvisch per 50 K.G. f 13,50f 4,90 Kabeljauw per 125 K.G. f 24f 9 Groc'e gullen per 50 K.G. f 10—f27,50 Kie ne gullen per 50 K.G. f 12- f6 Wiiting per 50 K.G. f 7,10—f4,90 Marcel per 50 K.G. £4,50-f4 Heilbot per K.G. f 1 10—f 0,48 Leng per st.uk f 1,10f 0,46 KocWisch per —uk f 0,18f 0,10 CONTIXGENTEERING VAN DEN INVOER VAN VERSCHE HARING EN VAN PEKEL- EN STEURHARING De Nederlandsche Visscherij-Centrale maakt bekend dat ingevolge Kon. Besluit van 25 April 1935 voor het tijdvak van 6 maanden, aan vangende 1 Mei'en eindigende 31 October 1935, de invoer van versche haring en van pekel en steurharing, alsmede de aanvoer van ver sche haring is verboden, voorzoover deze meer bedraagt dan 40 ten honderd van het netto gewicht, hetwelk gemiddeld in de maanden Mei tot en met October 1932, 1933 en 1934 is in- of aangevoerd. (Sloeharing is tevens on der deze contingenteering begrepen.). De invoer is slechts toegestaan, indien daarbij wordt overgelegd een door of vanwege den Minister van Economische Zaken afgegeven vergunning. Vergunningen voor den invoer worden slechts verstrekt aan hem, wiens handelszaak in het Handelsregister is ingeschreven en die blijkens die inschrijving mede het bedrijf van impor teur van bovenbedoelde visch uitoefent en tot een hoeveelheid, gelijkstaande aan ten hoogste 40 ten honderd van het netto gewicht, hetwelk door hem gemiddeld in de maanden Mei tot en met October van de jaren 1932, 1933 en 1934 is ingevoerd. Aanvragen voor het verkrijgen van toewij zingen en nadere inlichtingen worden door de Kamers van Koophandel en Fabrieken ver strekt. De aanvragen moeten vóór 15 Mei a.s. bij de Kamers weer zijn ingediend. Bij den invoer zal een bewijs van oorsprong worden gecischt. Voorts is bepaald dat de aanvoer van ver sche haring door vreemde visschersschepen alleen te IJmuiden zal kunnen geschieden. BESOMMINGEN Trawlers: manden Oentoeng IJM 131 95 f 1060 Poolzee IJM 77 280 f 1650 Protinus IJM 85 310 f 1770 Alma IJM 44 400 f 2040 Christine IJM 2 620 f 3450 LIargaretha IJM 275 94 f 1560 Bruin visch IJM 97 110 f 850 Loggers: SCH 89 f440; KW 55 f260; KW 47 f 280; KW 23 f 230. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Woensdagmarkt: Gloria IJm. 37. vangst: 100 manden schel visch, 250 manden braadvisch, 50 manden gul en leng; 50 manden koolvisch, 30 man den makreel; 160 manden wijting: 100 man den radio; 25 manden varia; 25 manden plat- visch. Totaal 760 manden en 200 stijve kabel jauwen. Caroline IJm 26 vangst: 100 manden wolf en poon; 30 manden platvisch. 50 manden braadschelvisch. Totaal 180 manden en 800 stijve kabeljauwen en 1200 ijskabeljauwen. Henriette Jacoba IJm. 190. vangst 90 man den wolf en poon. 35 manden platvisch. 25 manden braadschelvisch. 10 manden varia. Totaal 160 manden en 850 stijve ijskabeljauw en 450 stuks stijve kabeljauw. VERDWENEN RIJWIELEN. Een bewoner van Haarlem heeft aangifte gedaan van diefstal van zijn rijwiel, dat hij had geplaatst in een voortuin van een per ceel aan den Duinweg, te Santpoort, terwijl door een bewoner van IJmuiden aangifte is gedaan van diefstal van zijn rijwiel, dat door hem in de W. Beukelszstraat was geplaatst. Door een bewoner van den Zeeweg te IJmuiden-Oost is een rijwiel aan den poli tiepost gebracht, dat hij voor zijn woning had gevonden in den nacht van Zaterdag op Zondag jl. Doortrekking Cesar Franck- laan, Lisztlaan en Wagnerkade. BEVERWIJK KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. Prijsnoteering: Spinazie per kist f 0,30f0,60 Sla per kist f 0,30—f 1,10 Wortelen per bos f 0,14f 0,22 Rabarber per bos f 0,04—f 0.08 Raapstelen per bos f 0,03f 0,04 Radijs per bos f0,03f0,04 Peterselie per bos f 0,01f 0,01 Selderie per bos f 0,03f0,04 Prei per bos f 0,06—f 0,10 Bloemkool le per stuk f 0,12f 0,16 Bloemkool 2e per stu!: f 0,08f 0,10 Asperges le wit per bos fl,04f 1.18 Asperges 2e wit per bos f 0,38f 0.56 Asperges le blauw per bos f 0,63f 0,87 Aardbeien per doosje f 0,20f 0,30 AANRIJDING. Maandagmiddag was het gevaarlijke kruis punt AlkmaarschewegHoflanderweg weer eens het tooneel van een aanrijding. Een groote autobus, afkomstig uit Friesland, die in de richting Alkmaar reed, kwam in botsing met een auto, bestemd voor vee-vervoer, die uit den Hoflanderweg kwam en dus voorrang- had. De botsing was vrij hevig. Weliswaar vielen er geen persoonlijke ongelukken te be treuren, maar de materieele schade was zeer aanzienlijk. De autobus moest naar een in de nabijheid staande garage worden overge bracht. De politie was spoedig te plaatse Zij maakte van het gebeurde procesverbaal op en droeg er verder zorg voor, dat de verkeers stremming tot de kleinst mogelijke proporties werd teruggebracht. AANBESTEDING WIJKGEBOUW „WITTE KRUIS". Hedenmorgen werd ten Raadhuize aanbe steed de bouw van een wijkgebouw met pak huis en conciërgewoning voor de afdeeling Be verwijk van het Witte Kruis. Laagste inschrijver was J. M. Tromp te Be verwijk voor f 30.975 en de hoogste K. van der Veer te Assendelft f 42.980. De raming bedroeg f 32.000. Architect is de heer H. J. W. Meiran te Wijk aan Duin. HEEMSTEDE GEVONDEN VOORWERPEN Terug te bekomen bij: v. Winsen, Wilhel- minaplein 10, hondenhalsband; Leuven, Kas tanjelaan 11. vulpen; Boewijk, v. Oostzanen- laan 11, voetbal: C. v. d. Schoot, Raadhuisstr. portemonnaie met inhoud; Berkenrodestraat 2 rood te Haarlem, rijwielbelastingmerk; K. Beers, Bankastraat 90, R.K. medaille: C. v. Unen, Jac. v. Kampenstraat 19, hond; J. v. Bruggen, Delftstraat 2 te Haarlem, portemon naie; Broekmeijer, Zandvoortschelaan 157, mngensrijwiel; Verzijlbergen, Binnenweg 136, voetbalshirt; Bureau van politie, Raadhuis straat, rijwielbelastingmerk, hondenpenning en grijze pet. En overdracht bouwterrein. Hoe zal het werk worden uitgevoerd? Bij raadsbesluit van 29 November 1934 no 119 werd besloten voor rekening van den heer Th. J. Leferink, alhier, over te gaan tot aan leg van gedeelten van de Cesar Francklaan en de Franz Lisztlaan. De heer E. Honderdos heeft thans namens zijn lastgever, verzocht over te gaan tot door trekken van de Cesar Francklaan en de Franz Lisztlaan tot de Wagnerkade en tot aanleg van de Wagnerkade en een gedeelte van de Berliozlaan. De heer Honderdos heeft voorts in gemelde kwaliteit verzocht aan hem te willen overdragen een achterterrein, groot pl.m. 3650 M2.. gelegen westelijk van de Cesar Francklaan, een perceel bouwterrein gelegen aan de Wagnerkade en de Cesar Francklaan. groot pl.m. 4190 M2. en een perceel bouwter rein gelegen aan de Wagnerkade, tusschen de Cesar Francklaan en de Franz Lisztlaan, groot pl.m. 2330 M2. Ten slotte wenscht de heer Honderdos^ in meergemelde kwaliteit, kosteloos aan de gemeente af te staan een strook grond, groot pl.m. 2400 M2,. voor ver grooting van den Bronsteevijver Voor uitvoering van den stratenaanleg en overneming van den grond zal worden be taald een som van 90.000. Uit berekeningen blijkt dat de kosten van aanleg der straten en het. dempen der vaarten met inbegrip van de kosten voor eerste on derhoud worden geraamd op f 63.600 Tevens blijkt uit die gegevens dat overdracht van de bruin gekleurde perceelen bouwterrein alles zins gerechtvaardigd is. De Commissie voor het Grondbedrijf kan zich dan ook met die overdracht volkomen vereenigen. De vergrooting van den vijver, welk werk door en voor rekening van de gemeente dient te worden uitgevoerd, zal een bedrag vorderen van rond 3000. De Commissie voor Openbare Werken is met B. en W. van meening dat het aangaan van een regeling als boven vermeld alle aanbe veling verdient terwijl zij eveneens van oor deel is dat ook deze werkzaamheden door tewerkstelling van werkloozen dienen te wor den uitgevoerd. Deze wijze van uitvoering zal echter een bedrag van 11.800 meer vorde ren. In totaal zal dan aan arbeidsloon worden uitbetaald f 26.500 B. en W. stellen den Raad voor zich met. het bovenstaande te vereenigen Een orgel voor de aula? Wijziging der verordening op de begraaf- rechten. Door enkele leden van den Raad is er de aandacht op gevestigd dat er huns inziens in de aula der algemeene begraafplaats iets ontbreekt waardoor de begrafenisplechtig heden niet die stemming veroorzaken, welke bij dergelijke gelegenheden past. Dit bezwaar zou kunnen worden opgeheven, door evenals in enkele andere plaatsen het geval is, orgel spel ten gehoore te doen brengen gedurende de periode, welke gelegen is tusschen het tijd stip waarop de sprekers het woord hebben ge voerd en het oogenblik waarop de nabestaan den en anderen de baar gaan volgen. B. en W. zijn met bovenbedoelde leden van oordeel dat inderdaad het ten gehoore bren gen van orgelspel de begrafenis-plechtig heden ten goede zal komen Uit aan B. en W. verstrekte gegeven is ge bleken dat een gebruikt, doch zeer goed orgel, met inbegrip van een electrische verwarmings installatie te verkrijgen is voor den prijs van f 310. Voor het bespelen van het orgel zal een terzake kundig persoon worden ultgenoodigd; deze heeft zich daartoe reeds bij voorbaat bereid verklaard tegen, een vergoeding van 2 per keer. Aannemende dat ongeveer 50 maal per jaar het orgel zal worden gebruikt zullen de kosten van bespeling in 1935 rond i 70 bedragen. De kosten voor electrische verwarming, stemming, het aanbrengen van stopcontact en andere kleine werkzaamheden worden geraamd op f 100 zoodat voor 1935 met inbegrip van de kosten van aanschaffing, rond f 480 noodig zal zijn. Het is uiteraard de bedoeling het orgel alleen te doen bespelen wanneer dit door degenen, die van de aula gebruik maken, wordt verlangd. Evenals voor het gebruik van de aula. zal dan ook voor het doen bespelen van het orgel een recht moeten worden be taald. Dit recht zou B. en W. voor alle plech tigheden willen stellen op 5 per half uur of gedeelte daarvan. Bij 50 maal gebruik per jaar zal de opbrengst dan zijn 250, zoodat na aftrek van de kosten van bespeling, ver warming, enz., nog een klein voordeelig saldo aan de gemeente ten goede zal komen. B. en W. stellen den Raad voor, een crediet beschikbaar te stellen voor aanschaffing' en exploitatie van een orgel voor de aula en over te gaan tot vaststelling van een recht voor het doen bespelen van het orgel. Een daartoe strekkend ontwerp-besluit wordt ter vaststelling aangeboden. RUILING GROND EN DOORTREKKING WAGNERKADE. Door den aankoop van de terreinen van de N.V. Boerderij „Bronstee" is de mogelijkheid geopend om in aansluiting aan de reeds in aanleg zijnde Beethovenlaan, Palestrinalaan en Wagnerkade over te gaan tot doortrekking van de Wagnerkade in noordelijke richting. De kade kan niet over de volle breedte worden aangelegd tenzij door den eigenaar van het. aangrenzend terrein een strook grond wordt afgestaan. De eigenaren van bedoeld terrein de heeren Fockens c.s. zijn bereid, aan de ge meente af te staan een strook grond en water groot pl.m. 175 M2. wanneer de gemeente daartegenover afstaat een strook grond en water, groot pl.m. 266 M2. De heeren Fockens c s. zullen bovendien betalen een bedrag van f 5000 De kosten van aanleg van het gedeelte van de Wagnerkade worden, met inbegrip van de kosten van eerste onderhoud geraamd op f 4820. Uitvoering van deze werken in werkver schaffing zal de kosten verhoogen met pl.m. f 1350. Het bedrag aan arbeidsloon wordt, bij uitvoering op die wijze, begroot op f 2500. B. en W. geven den Raad in overweging een hiertoe strekkend ontwerp-besluit vast te stellen. BELOONING SCHOOLTANDARTS. B. en W. stellen den Raad voor, naar aan leiding van een opmerking van den minister van Binnenlandsche Zaken, het raadsbesluit van 15 November 1934 tot 7e wijziging van de j aarweddenregeling voor de Ambtenaren te wijzigen door de belooning van den school- tandarts in plaats van f 3160 te stellen op 1 f 2500. Aanleg gedeelten Beethoven- laan, Bachlaan en Wagnerkade. B. en W. stellen voor: in werkverschaffing. Ter verbinding van de verschillende terrei nen van het Grondbedrijf, oostelijk van de Heemsteedsche Dreef, is het noodzakelijk, dat wordt overgegaan tot aanleg van de gedeel ten Beethovenlaan. Bachlaan en Wagnerkade. voorzoover deze zijn geprojecteerd op de gron den, welke eigendom zijn van den heer J. J. Sickmann. De heer Sickmann is bereid gevonden, zijn medewerking voor uitvoering van deze wer ken te verleenen. De voor de wegen en voor de te graven Bronsteevaart benoodigde grond en water wil de heer Sickmann kosteloos af staan en bovendien betalen de kosten van aanleg der wegen. Het aanleggen van de wegen en het dempen van het in blauw gekleurde gedeelte sloot zal een uitgave vorderen van f 19.965, waarin dan is begrepen een bedrag voor eerste onderhoud van f 2160. Bij de berekening van de kosten van aanleg a f 19.965 is er van uitgegaan dat het gedeel te Bachlaan over de volle breedte van 12 M zal worden aangelegd. Daar dit gedeelte Bach laan bijna geheel op het terrein van den heer Sickmann zal worden aangelegd brengt de billijkheid mede. dat. zooals steeds gebruike lijk is, de aangrenzende eigenaar, in dit geval de gemeente Heemstede ihet Grondbedrijf) wordt belast met de helft van de aanlegkós- ten van dat gedeelte, vermeerderd met de kosten van den ondergrond, voorzoover meer dan de helft van den voor aanleg van den weg benoodigden grond wordt afgestaan. Aldus berekend dient een bedrag van f 5288 ten laste van het Grondbedrijf te worden gebracht en het restant a f 14.677 door den heer Sickmann te worden voldaan. De heer Sickmann is echter niet in staat dit bedrag in contanten te voldoen en heeft daarom aan de gemeente aangeboden een per ceel grond groot pl.m 3600 M2. gelegen aan de oostzijde van de Beethovenlaan en zuide lijk van de Bachlaan voor de som van f 22.000. De uitvoering van de bovengenoemde wer ken door tewerkstelling van werkloozen zal een extra uitgaaf vorderen van f 5100. In het totaal bedrag zal dan aan arbeidsloon zijn begrepen een som van f 10,000. B en W. stellen voor, tot uitvoering der ge melde werken en tot aanvaarding van den grond te besluiten en tevens de werkzaamhe den in werkverschaffing te doen uitvoeren. OVERDRACHT STROOKJE GROND. B. en W. stellen den Raad voor. hen te machtiaen. kosteloos over te dragen aan de N. V. Effectenkantoor v.h. B. J. V. van Hees te Amsterdam een strookje grond van 11 M2 aan de Zuidzijde van de Lanckhorstlaan bij den Crayenestersingel. BLOEMENDAAL HILLECOM De Raadsverkiezingen. Candidaten R.-K. kiesvereeniging. De gehouden stemming voor een plaats op de R.K. candidatenlijst voor de aanstaan de gemeenteraadsverkiezingen had het. vol gende resultaat (de eerste vier heeren waren reeds eerder gekozen)1. B. N. Loerak ker (aftr.) 2. P. Klaver (aftr.), 3. F. van Lierop (aftr.) J. B. Meskers (aftr.) 5. C. W. van Dam, 6. A. Th. Goemans (aftr.), J. v. d.. Aar, 8. G. J. W. Mathot, (aftr.) 9. P. v. d. Drift 10. A. Leliveld. 11. S, Glas. 12. L. Th. J. van Dijk, 13. C. Weyers, 14. W, H. Ruigrok. Het zitting hebbende raadslid J. van Deur- sen. keert dus na de verkiezingen niet meer in de raadszaal terug. GEVONDEN VOORWERPEN Terug te bekomen bijM. Schrama, Weere- steinstraat 80, een portemonnaie met inhoud; F. Rovers, Oosteindelaan 36, 4 paar dames kousen; H. Roeland, Hoofdstraat 72, een kin- derportemonnaieJ. Bouma, Haven 48, een pet: I. v. d. Jagt, Haven 14, een coöperatie boekje; J. Verschoor, Heerstraat 65, een oorbel N. van Ruiten. Leidschestraat 88, een cein tuur; A. Kozijn, Hoofdstraat 208, een veerba- lans; W. Verhoeven, Brouwerlaan 9. een alpi nomuts (zwart); C. van Stein, Havenstraat 24, een paar handschoenen; H. Roeland, Hoofd straat 72. een zakmes; H. Langelaan, Parallel weg 29, een portemonnaie. Bij de politie: een uniform met uitrusting van een onderofficier; een paar dameshand schoenen; een damestaschje met inhoud; een portemonnaie. ZWEEFVLIEGTUIG GEDAALD. Waarschijnlijk door het losraken van de kabel die het met een sportvliegtuig verbond was een zweefvliegtuig genoodzaakt hier te dalen op een weiland van den heer Zee straten aan de Leidschevaart, welke daling zonder eenig ongeval voor vliegtuig en vlieger werd volbracht. Alleen was de publieke belangstelling al spoedig zoo groot dat het voor het sportvlieg tuig oomogelijk was te dalen om den vluchte ling weder aan te haken .zoodat men koers zette naar Schiphol voor assistentie. Het zweefvliegtuig werd gedemonteerd en na eerst bij den heer Zeestraten in een schuur opgeborgen te zijn geweest, later per auto naar Schiphol getransporteerd. DE VRIJZINNIGE LIJST. Voor het samenstellen van een candidaten lijst voor de aanstaande gemeenteraadsver kiezingen had de ..Vrijheidsbond" Maandag avond in het Nutsgebouw een vergadering van alle Vrijzinnigen uitgeschreven, die slechts matig bezocht was. De voorzitter, de heer Oudolf, deelde mede dat het zitting hebbende raadslid, de heer C. de Wreede niet voor een herverkiezing in aanmerking wenscht te komen. Trots allen aandrang uit de vergadering bleef de heer de Wreede bij zijn besluit. Eindelooze besprekingen hadden geen re sultaat, daar niemand lijstvoerder wenschte te zijn, zoodat het zeer waarschijnlijk is dat de eenige vrijzinnige raadszetel verloren gaat. De heer K. Velthuys, bijgestaan door eenige andere heeren, zal nog trachten Vrijdagavond een aantal heeren bijeen te brengen, zoo mogelijk van verschillende richtingen, ten einde te komen tot de oprichting van een vereeniging „Gemeentebelang", om dan na mens deze vereeniging nog met een lijst uit1 te komen. BLOEMEXDAALSCHE REDDINGSBRIGADE. In verband met het aanstaande zwemsel- zoen. was de Bloemendaalsche Reddings brigade Maandagavond in vergadering bij een in de Openbare lagere school te Over- veen om te luisteren naar een voordracht van den heer A J. Meijerink over de geschie denis van het reddingswezen en de redding- wijze uit zee. Het zegenrijke werk van den Ned. Bond tot het redden van Drenkelingen werd be licht; een groote daling in het aantal van dood door verdrinking is te constateeren. Uitleg van reddingwijze uit zee werd gege ven. terwijl ook het juiste gebruik van red- dinssmaterieel werd toegelicht. De technische leider der Brigade, de heer Budding, bracht den spreker dank voor den leerrijken avond, onder het aanbieden van bloemen. Ds. H. H. BARGER 80 JAAR. Ds. H. H. Barger te Utrecht, em. predikant van de Ned. Herv. Gem. aldaar, viert zijn 80sten verjaardag. Henricus Hermanus Barger is 1 Mei 1855 te Vreeland geboren. Zijn vader, die eveneens predikant geweest is, verwierf bekendheid als mede-oprichter der Confessioneele Vereeni ging. Ds. Barger ontving zijn opleiding aan de Rijksuniversiteit te Utrecht en werd in 1879 candidaat om 29 Februari 1889 door zijn broer, Dr. E. Barger van Amsterdam, te Kerkwerve in het predikambt te worden bevestigd. In 1884 vertrok Ds. Barger naar Leusden om van daar in 1887 naar Vlaardingen te gaan. welke standplaats hij in 1893 met Bloemendaal ver wisselde. In 1898 kwam Ds. Barger naar Utrecht. Van de hand van Ds. Barger verscheen o.m. een bewerking van O Thelemann's Hand- reichung zum Heidelberger Katechismus, dien hij nog al wijzigde: een werk van meer litur- gischen aard. n .1 „Ons Kerkboek", dat twee drukken beleefde, en een historische studie over Dr. Jan Scharp. onder den titel: -,,Een pre dikant in den patriottentijd", alsmede tal van bijdragen in verschillende periodieken ZANDVOORT KIESVEREENIGING „GEMEENTEBELANG". Donderdagavond 2 Mei, vergadert de kies vereeniging ..Gemeentebelang" in de Oude Bewaarschool tot het vaststellen van de can- oidatenlijst voor de komende gemeenteraads verkiezingen. GUNNING. Na inschrijving werd de levering: van de schoolbehoeften enz. gegund aan S. Verloop, der boeken enz. aan de N.V. Anth. Bakels en van de benoodigdheden voor de nuttige hand werken aan mevr. A v. d. Veld-Schuiten. De levering moet geschieden op 15 Mei. GEVONDEN. Aan het politiebureau werden als gevon den aangegeven: kunstgebit, belastingmerk, dop van benzinetank van auto. voetbal, por tefeuille met inhoud, jekker, fotostatief. 3 rentezegels, zwarte herdershond, autoband met velg. sleutels aan touwtje. LIJST MOLENAAR. De heer T. Koper, die als candidaat voor den gemeenteraad voorkomt op de lijst-Molenaar heeft zich als zoodanig teruggetrokken. IMMANUEL. Maandagavond vierde de Gem. Christelijke Zang vereeniging „Immanuel" haar 39e jaar feest. onder voorzitterschap van den heer G. Kop. In de groote zaal was geen plaatsje meer onbezet. Het koor onder leiding van den heer Kerk hoven zong hierna: „Aan den mooien blauwen Donau", dat speciaal voor deze gelegenheid was ingestudeerd. Met een wel verdiend luid applaus beloonden de aanwezigen den dirigent en het koor voor de zeer goede uitvoering van het werk. Hierna heeft een groep leden een alleraar digst blijspel opgevoerd, getiteld: „Wie is de baas?" Het applaus na ieder bedrijf bewees wel, dat dit spel zeer in den smaak van het publiek viel. Een verloting, waarvoor zeer vele, mooie prijzen beschikbaar waren, hield aller aan dacht nog even gespannen. De zeer goed ge slaagde avond werd besloten met het zingen van Gezang 128. SOIRéE REISBUREAU DU MEE. Op Woensdag 1 Mei biedt bovengenoemd reisbureau aan haar clientèle een soirée aan in het gebouw Central te Zandvoort. Orkest, zang, voordracht, films en dans zul len een afwisselend programma vormen. Voor het vervoer van de honderden gasten door middel van touring-cars van Haarlem af is gezorgd. HALFWEG STEMMING GEMEENTERAAD. De stemming voor leden van den gemeen teraad is bepaald op Dinsdag 18 Juni a.s. CONCERT. De muziekvereeniging „Eensgezindheid" zal op 30 April een concert geven in haar muziektent aan de Schoolstraat. Tevens zal de in 1934 opgerichte Jeugdhai'monie van deze muziekvereeniging zich dan laten hoo- ren. HAARLEMMERMEER NIEUW BLOED IN DEN RAAD. Minstens 5 leden worden vervangen. Nu de 5 politieke partijen die in den Raad van deze gemeente vertegenwoordigd zijn, hun candidaten voor de a.s. verkiezingen hebben bekend gemaakt, kan worden mede gedeeld. dat het nu reeds vast staat, dat in den raad in September afgezien van de uitspraak der kiezers 5 der thans zitting hebbende leden niet zullen terugkeeren, om dat zij voor een nieuwe candidatuur hebben bedankt. Van de S.D.A.P. zijn dit de heeren Jac. Griekspoor te Nieuwvennep en C. v. d. Welle te Zwanenburg; var. de R.K Partij de heeren S. Beljaars te Zwanenburg en C. Jansen te Nieuwvennep en van de Anti-Rev. partij de heer J. C. Gehrels te Vijfhuizen. VERLAGING MELKPRIJS. In verschillende deelen van Haarlemmer meer is de prijs van de melk verlaagd en gebracht van 10 op 9 ct. per Liter.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 11