10 GEBR. HART HOV Brandmerk. Winkelgevel-Prijsvraag Haarlem-Noord. Hei Beiaugeijltste HAARLEM 52e Jaargang No. 15906 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestd'gèn Donderdag 2 Mei 193b HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTEN: per week 0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post 3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand 0.22, p. 3 mnd. 0.65, franco p. post 0.72^. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaame 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendapleïn 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230. ADVERTENTIeN 1—5 regels f 1.75, elke regel meer 0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 14 regels 0.60. elke regel meer ƒ0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-, Duim ƒ250.-, Wijsvinger 150.-, Elke andere vinger 50.-, Arm-of Beenbreuk 30.— Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.-, Overlijden ƒ600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-, Verlies Duim 75.-, Verlies Wijsvinger 75.-, Verlies andere vinger ƒ30.-. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN BLADZIJDEN. HAARLEM, 2 Mei. Van Anrooy's Aftreden. Vlak voor de viering van Mengelberg's veer tigjarig jubileum komt- het bericht dat de lei der van Nederland's tweede orkest er den dirigeerstok bij neerlegt. De reden is zijn leef tijd. Hij is van meening dat de steeds toe nemende eischen. waaraan de leider van een orkest moet voldoen, hem te zwaar gaan val len en stelt zijn plaats open voor een jongere kracht. Zijn aanvraag om eervol ontslag is ingewilligd. Het bestuur van het Residentie Orkest heeft dat met leedwezen gedaan en hem verzocht in het volgende seizoen nog een paar maanden het orkest te willen leiden. Aan dat verzoek zal Van Anrooy voldoen. Maar met de vaste verbintenis is het afgeloo- pen, en gisteravond heeft hij dan ook afscheid van zijn orkest genomen, waarbij zeer dank bare woorden tot hem gericht zijn. Daar is bij gezegd, dat hij in de eerste plaats de kunst, in de tweede zijn orkestleden en pas in de der de zichzelf heeft willen dienen. Dat zijn schoone woorden bij het afscheid van een dirigent, en ze vormen geen gelegen- heids-phrase. Ook uit Haarlem mag wel een stem klinken in dankbare erkenning van het geen Van Anrooy voor ons muziekleven heeft gedaan. Gedurende de zestien jaar van zijn leiding van het Residentie Orkest heeft hij ook ons Haarlemsche muziekminnaars een lange reeks avonden van buitengewoon kunst genot bezorgd. Wij ook hebben in hem gevoeld den volbloed kunstenaar, man van hooge roe ping en diepe toewijding, bezielend leider en uitstekend vakman. Van Anrooy wist echte muzikale ontroering f-e wekken, wist zijn gehoor mee te slepen in zijn eigen intensen muzikalen geestdrift, en was wel zeer kenmerkend de Leider van een orkest, dat hij tot groote hoogte had gebracht- en welks leden hem grooten eerbied en ver trouwen toedroegen. Musici zijn veelal geen erg gemakkelijke menschen om mee om te gaan, althans niet in orkestverband. Van An rooy gezit de gave, hen te leiden en te ver eenigen, in hoogen mate. Daarbij is het een bekend feit dat hij steeds voor hun belangen op de bres heeft gestaan.... ook hun maat schappelijke belangen. Dat in een wereld die altijd om maatschap pelijke beveiliging van het individu vraagt de kunstenaar er slecht aan toe is, en het mini mum waarborgen heeft, is bekend. Het strekt „Peter" zooals hij onder de musici algemeen en met hartelijke intentie wordt aangeduid tot groote eer dat hij zichzelf in dien moei lijken strijd steeds zoo bij „zijn menschen" heeft achtergesteld. Het is een bewijs van zijn grootheid van karakter dat hij zelf het moment kiest waarop hij zijn taak neerlegt en plaats voor een jon gere maakt. Van Anrooy gaat heen in onver zwakten roem. In dit zijn laatste seizoen heeft hij nog met zijn orkest stormen van bijval doen losbreken in zoovele Nederlandsehe con certzalen. Ook in de Haarlemsche. Maar hij zelf alleen is volkomen bevoegd, het moment van heengaan te beoordeelen, en wij hebben het te eerbiedigen. Waarbij ik de hoop wil uit spreken, zeker ook namens zeer vele muziek liefhebbers, dat wij nog meermalen het voor recht zullen hebben hem als gastdirigent te ontvangen en toe te juichen. Misschien is het ietwat stereotiep bij het aftreden van een groot kunstenaar te spre ken van zijn bescheidenheid. En het is lang niet altijd juist. Wie van Van Anrooy's kunst genoten heeft en dus zijn® persoonlijkheid geopenbaard heeft gezien, weet. dat het in zijn geval wèl juist was. Hij heeft zich steeds nederig gevoeld tegenover de machtige en in haar uitvoering zoo buiténgewoon moei lijke kunst, die hij op zoo nobele wijze ge diend heeft. Daarvoor ook komt hem veler groote dankbaarheid toe. Een groot kunstenaar en een edel mensch heeft hij zich in zijn groot- sche levenswerk getoond. R P. Een veertigjarige vereeniging. Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van het Ned. Instituut van Accountants receptie zal worden gehouden Maandag 13 Mei a.s. van 35 uur, ten kantore Heeren gracht 491 te Amsterdam, heeft het bestuur van het Instituut een Gedenkboek het licht doen zien. In „Een woord vooraf" wordt medegedeeld hoe een klein groepje mannen in 1895 het besluit nam in Nederland een, voor het vas teland van Europa geheel nieuw, beroep te vestigen, het beroep van accountant, dat tot dien tijd in Europa slechts in Engeland was uitgeoefend. Daarna volgt een uitvoerig overzicht van de geschiedenis der vereeniging en- van de accountancy in Nederland in 't algemeen, geschreven door Dr. Mr. A. Stemheim, lid van het Instituut. Voorts bevat het Gedenkboek tal van bij dragen voor het Instituut zeer vleiend van autoriteiten, van wie wij noemen: Mr. M. P. L. Steenberghe, minister van Econo mische Zaken, Mr. P. J. Oud, minister van Financiën; Dr. W. de Vlugt, burgemeester van Amsterdam; Mr. P. Droogleever For- tuyn, burgemeester van Rotterdam; verschil lende voorzitters van Kamers v. Koophandel in ons land; de voorzitters van de Alg. Reken kamer in. ons land en in Ned.-Indië; de Di recteur-Generaal der Belastingen en den Dir.-Generaal van Handel en Nijverheid; de voorzitter van de Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Handel. Van bijzonderen en humoristischen aard is de bijdrage van Melis Stoke, het artikel „In de Spiegel" door den schrijver genoemd: „een poging tot verklaring van het verschijnsel accountant". t Dit Gedenkboek bevat noch portretten noch illustraties van anderen aard. Voo*** Dus tijd om aan het BEHANGEN van Uw kamers te denken endan denkt U natuurlijk aan Haarlem's grootste speciaal zaak in behangselpapieren van KL. HOUTSTR. 49, TEL. 11279 Heeft U ons boekje al ontvangen met de 25 soorten reclamepapieren vanaf ƒ0.15 per rol? Meerdere boekjes worden GRATIS aan onze zaak verstrekt. Ziet onze spe- ciale Voorjaarsetalage m. de nieuwste dess. en lage prijzen (Adv. Ingez. Med.) (Titsschen Arnhery en Ede heeft een heidebrand 20 hectaren jonge aanplanting verwoest.) Is reeds thans het brandend vraagstuk Van de hei weer aan de orde, Nu geen zomer zonnedroogte Nog een struik of plant verdorde? Nu reeds 't onheil van de achtloos Weggeworpen sigaretten, 't Nietig peukje, dat al smeulend, Heel een bosch in gloed kan zetten? Zulk een vuurwerk wordt een brandmerk Op 't gelaat van 't schoone landje, Dat niet brandschoon is te maken. Door het toedoen van een brandje. Laat dit als een loopend vuurtje Rondgaan om ons te vrijwaren, Voor onachtzaamheid van lieden, Onberoerd door brandgevaren. Iedereen heeft daaglijks zorgen, Om eens u it den brand te raken, Dat is reeds voldoende reden, Om geen nieuwen brand te maken. P. GASUS. Elfjarig jongetje verdronken. Wilde zijn zusje redden. Woensdagmiddag half drie liep de elfjarige M. A. Leliveld, wonende aan de Lombokstraat 31, met zijn zevenjarig zusje op den houten rand aan 't betonnen voetstuk van de hijsch- kraan der N. V. De Groot aan den Spaam- damschenweg. Het meisje had het ongeluk, in het water van het Noorder Buitenspaame te vallen. Haar dapper broertje sprong onmid dellijk te water om zijn zusje te redden, maar verdronk helaas zelf bij die pogingen. Het meisje werd op het droge gebracht door den heer Lenze, Bantamstraat 94, die zich daartoe gekleed te water begaf. Ook de heer W. van den Bosch sprong te water. Het meisje werd door den heer J. C. van der Kuil naar de ouderlijke woning aan de Papen toren vest 62 gebracht, waar een geneesheer ontboden werd. Deze constateerde geen letsel. Een hoofdagent van politie heeft te drie uur met behulp van een dreg het lijk van het jon getje opgehaald. Leden van den Ongevallendienst en van de Reddingsbrigade hebben onder leiding van dokter Mauritz geruimen tijd getracht de le vensgeesten op te wekken zonder het ge- wenschte resultaat. Het lijkje is per auto van de firma Mathot naar de Mariastichting vervoerd. Naast de oude R. K. kerk aan den Rijksstraat weg bij de Jan Gijzenvaart zal een nieuwe verrijzen. Thans is het noodig gebleken, dat de spits van de bestaande kerk wordt afge broken. De diensten zullen in deze kerk doorgang vinden totdat de nieuwe gereed is. Wij geven hierbij een afbeelding van den ont- spitsten toren. In dit nummer publiceeren wij een Winlcel- gevel-Prijsvraag van dezelfde soort als wij in het vorig jaar meer dan eens hebben uitge schreven. Ditmaal echter is de prijsvraag ge heel ingesteld op Haarlem Noord. Wij noodi- gen al onze lezers en lezeressen, maar in het bijzonder die uit Haarlem Noord uit, aan deze prijsvraag deel te nemen. Het is misschien niet zoo heel gemakkelijk, om een volledige oplos sing te geven, maar het is zeker te doen en het is zeer amusant. Bovendien zal geen volledig heid van oplossing noodzakelijk zijn voor de kans op een prijs. Elders in dit nummer zijn de voorwaarden afgedrukt en wij verzoeken, hiervan goede nota te nemen. Neemt u dan ook nota van de prijzen en verzuimt niet om mee te doen. De moord in den IJpolder. Behandeling voor de rechtbank begonnen. AMSTERDAM, 2 Mei De Vijfde Kamer der Arrondissmentsrechtbank, onder presi dium van mr. Briët, behandelde vandaag de strafzaak tegen den boerenknecht C. S., die ervan wordt verdacht in den nacht van 27 op 28 September 1933 den 26-jarigen boeren knecht G err it Verhoeven te hebben doodge schoten. Het was in den nacht van 27 op 28 Septem ber te omstreeks kwart over twaalf, dat de landbouwersknecht Verhoeven die aan den Nieuwenweg in den Grooten IJpoller woonde, achter de Hornhoeve met zijn meisje Janne tje Selser, met wie hij sinds eenige maanden omgang had, stond te praten. Toen het meisje en de jongen korten tijd later in een klein schuurtje verdwenen, hoorden zij voet stappen op het erf. De deur van de schuur werd opengeworpen en voor hen stond een onbekende jongeman, die in zijn rechterhand een electrische zaklantaarn hield en deze op de beide jonge menschen richtte. Nauwelijks had de jongeman ontzet uitgeroepen: „Arie wat doe je hier" of de onbekende trok een revolver, waarmee hij een schot op den boe renknecht loste, dat hem in de borst trof. Na dezen laaghartigen aanslag sloeg de da der op de vlucht. De getroffene strompelde, geholpen door zijn meisje, naar de dichtsbijzijnde woning. Eenige oogenblikken later blies hij den laat ste n adem uit. Aanvankelijk had het onderzoek der politie geen succes, niemand scheen den dader te kennen. Op 7 October arresteerde men den jongeman C. S., die vrij goed aan het vage signalement, dat het meisje van V. kon op geven, beantwoordde. De arrestant kon geen alibi opgeven, hij herinnerde zich niet, waar hij in den bewusten nacht was geweest. Hoe wel het bewijsmateriaal vrij zwak was, hield men den man eenigen tijd in hechtenis, doch toen het verdere onderzoek geen rersultaten opleverde, moest men hem wel op vrij voeten stellen. Nooit zou in deze moordzaak misschien eenig licht zijn gekomen, wanneer twee gevangenen, die in de strafgevangenis te Haarlem zaten, in December van het vorig jaar niet opzienbarende verklaringen tegen over den directeur hadden afgelegd, die een grond van waarheid bleken te bevatten. De twee gedetineerden vertelden, dat zij twee mannen kenden, die wisten wie de moordenaar was. Zij noemden als dader C. S., die vroeger gearresteerd was geweest. S. zou kort na den fatalen nacht aan een van zijn kennissen de revolver in bewaring hebben gegeven en aan den ander een tabaks doos met revolverpatronen. Deze zou na eenigen tijd de doos in een der Amsterdam- sche grachten hebben geworpen. Na lang dreggen werd de tabaksdoos inderdaad ge vonden. Nu ging men op zoek naar S., die op dat oogenblik voor een ander delict in de strafgevangenis te Haarlem gedetineerd bleek; terzake van diefstal van fietsen is hij op 27 December j.l. veroordeeld tot tien maan den gevangenisstraf met aftrek van preven tief. Het uitvoerig onderzoek, dat in deze moord zaak werd ingesteld bracht nog meer bezwa rend materieel naar voren. Door het O. M. zijn dertig getuigen a charge opgeroepen o.w. dr. H. J. Overbeek en dr. J. P. L. Hulst. Verdachte wordt verdedigd door mr. H. G. Stibbe. Hem is doodslag subs, zware mishande^ ling, den dood ten gevolge hebben, ten laste gelegd. Verd. heeft een kleine gedrongen figuur. Zijn gezicht is van een Slavisch type. Hij staat rustig op om te antwoorden op de vele korte vragen, die de president hem stelt. „Was U in het bezit van een revolver?" „Nee, meneer". „Kende U het meisje van Verhoeven?" „Nee, meneer". „Weet U iets van het overlijden van Ver hoeven?" „Niet meer, dan ik er over gelezen en gehoord heb". „Dus U zegt onschuldig te zijn?" „Ja. meneer de president", antwoorde verd. rustig. Als eerste getuige-deskundige komt dan dr. J. C. Pompe voor het getuigenhek. Deskundige heeft de sectie verricht en geconstateerd, dat de richting van het kogelkanaal van links onder naar rechtsboven in het lichaam loopt. Hieruit behoeft niet te worden geconcludeerd, dat de beide mannen pal tegenover elkaar stonden. Met eenige foto's verduidelijkt des kundige zijn verklaring. Vervolgens wordt dr. J. P. L. Hulst, die mede de sectie heeft verricht, gehoord. De in de Prinsengracht gevonden patronen zijn onder zocht. Er zijn enkele aanwijzingen, dat die patronen hebben gezeten in het magazijn van de revolver, waaruit de doodelijke schoten zijn gelost. Voorts verklaart deskundige, dat de dood door de kogelwonde is veroorzaakt. Een politieman komt "dan voor het hekje en vertelt, dat hij eenigen tijd voor het ge beurde een getrouwde vrouw, die met S. een duorit op diens motorfiets heeft gemaakt, heeft gehoord naar aanleiding van een motor ongeluk. Die vrouw vertelde, dat zij op de kamer van S. een revolver met een doosje patronen had gezien. „Wat zegt U daarvan S.? Die juffrouw Van W. heeft gezegd: „Je mag wel eens bij S. gaan kijken, hij heeft een revolver". Verdachte vindt het vreemd, maar een verklaring kan hij er niet van geven. Een volgende getuige vertelt, dat verdachte altijd Steef werd genoemd. Met den naam Arie heeft hij verd. nooit hooren noemen. Wel werd hij soms de „Mot" genoemd. Een gevangenbewaarder, die verdachte heeft geobserveerd^ met het oog op linkshandigheid legt hierover een verklaring af. Mr. -Stibbe: „Hebt u niet opgemerkt, dat verdachte het bovenste lid van den linkerwijs vinger mist?" Get.: „Het is al zoo lang geleden". Dr. Hulst acht dit geen bezwaar voor het afschieten van een revolver. De 27-jarige Jannetje Selzer, het meisje van den verslagene, komt dan voor. Ze kent verd. niet. Pres.: „U stond een minuut of tien afscheid te nemen van Verhoeven in een schuurtje; en wat gebeurde er toen?" Get. fluisterend: „Ik hoorde opeens voet stappen. Iemand wierp de deur open en in zijn rechterhand hield hij een lantaarn, waar door het licht op ons viel". President: „Ver hoeven vroeg toen, wat de man wilde. Wat antwoordde die?" Get.: Hij zei: Niks Gerrit". President: „Heeft Verhoeven geroepen: Dries kom eens hier"? Get.: „Ja". Pres.: „Waarom riep hij dat?" Get.: „Hij was bang, net als ik". Get. verklaart dan dat zij verdachte niet als den dader herkent. Ook verdachte's stem herkent zij niet. Get. vertelt dan uitvoerig wat er dien avond precies is gebeurd. Get. heeft haar verloofde nog gevraagd, wie Arie was, maar heeft geen antwoord meer ge kregen. Alleen zei Gerrit: „De moordenaar". JUBILEUM J. H. J. HULSMAN. Woensdag was de heer J. H. J. Hulsman vijf en twintig jaar als ambtenaar werkzaam bij de Arbeidsinspectie alhier. Die dag is voor hem niet onopgemerkt voorbij gegaan, 's Morgens werd hij met zijn echtgenoote ten kantore van deze inspectie ontvangen. Al lereerst werd de heer Hulsman hartelijk toe gesproken door den heer J. H. Huygens, hoofdinspecteur van den arbeid. Daarna werd het woord gevoerd doro den heer H. G. W. Munnink, voorzitter der Vereeniging' van Administratief personeel bij de arbeids inspectie en door den heer J. P. van der Meuien, chef de bureau. Deze toespraken gin gen vergezeld van bloemen en geschenken. Zoo ontving de heer Hulsman van het per soneel van de arbeidsinspectie een schemer lamp en van het administratief personeel een ets. De jubilaris bracht het verdere gedeelte van den dag in den huiselijken kring door. Ook van de zijde der Coöperatie „De Een dracht" had hij gelukwenschen in ontvangst te nemen. DE STUCADOORSSTAKING BIJ DE FIRMA TWIEST EN ZOETHOUT. Naar wij vernemen is <£e stucadoorsst-aking bij de firma Twiest en Zoethout, die was ge proclameerd door de Federatie van Bouw vakarbeiders en den Alg. Ned. Stucadoorsbond thans thans door de Federatie, zonder nadere besprekingen met den Stucadoorsbond, opge heven. Overeengekomen is, dat geen rancunemaat regelen zullen worden genomen. Voor wat den Ned. Stucadoorsbond betreft, duurt de staking echter onveranderd voort. FRANSCH GENERAAL BIJ AUTO ONGELUK ERNSTIG GEWOND. PARIJS, 2 Mei (Reuter) Nabij het manoeuvreterrein van het Fran- sche leger Mourmont nabij Chalons sur Marne is een militaire auto, waarin waren gezeten generaal Gourandy en zijn adjudant tegen een vrachtauto gereden. De generaal en zijn adjudant werden ernstig gewond en moesten in het militaire hospitaal te Chalons sur Marne worden opgenomen. Het Franseh-Russische bijstandspact zou he den gesloten worden. pag. 4 Vandaag wordt in het Britsche Lagerhuis een verklaring van MacDonald over de Euro- peesche situatie verwacht. pag. Het inzouten van ansjovis zal beperkt worden. pag. 4 Op Dinsdag 7 Mei wordt de tentoonstelling „Mooi Nederland" geopend. pag. 3 Te Nijmegen zijn twee treinen tegen elkaar gebotst. pag. 3 Woensdag is de K. L. M. dienst op Milaan ge opend. pag. 3 De officieele uitslag der verkiezingen in Gel derland. pag. 3 Duitschland zou troepen in de gedemilitari seerde Rijnzone hebben laten binnenrukken. pag. 1 De moord in den IJpolder voor de Amster- damschc rechtbank berecht. pag. 1 De nieuwe burgemeester van Velsen is he denmorgen geinstalleerd. pag. 13 Het 1 Mei-feest te Haarlem. pag. 9 Woensdagmiddag is een elfjarig jongetje in het Noordcr Buitenspaame verdronken. pag. 1 Het Belgische elftal voor den voetbalwedstrijd tegen Nederland is samengesteld. pag. 7 Bekende Haarlemmers: ir. F. Graaf van Rand- wyck. pag. 3 De avonturen van prof. Nimbus. pag. 3 ARTIKELEN. ENZ. R. P.: Van Anrooy's aftreden. pag. 1 Van onzen Londenschen correspondent: Het Engelsche koningsjubileum. pag. 4 Fred Perry: Hoe voer ik mijn spelpeil op? pag. 7 A. Meilink over de bloem van den dag: Mare takken. pag. 7 J. B. Schuil: „Ludamus" pag. 2 Voor de Vrouw. pag. Duitsche troepen in gedemili tariseerde zone? Verdrag van Versailles zou opnieuw geschonden zijn. LONDEN, 2 Mei (Reuter). De „Daily Herald" bericht uit goeder bron te hebben vernomen, dat Duitschland troepen heeft doen binnen rukken in de gedemilitariseerde Rijnland zone, en hiermede wederom het Verdrag van Versailles heeft overtreden. In minstens twee steden op den linker Rijn-oever zou de politie vervangen zijn door detachementen vair het leger. In officieele kringen heeft men nog geen inlichtingen dienaangaande ontvangen. SLUITZEGELS VOOR DE H. O. V. V tfï t>p £f:co>- Ook door het uit geven van sluitzegels zal het bestuur der H. O. V. trachten het loopende tekort weg te werken of te ver kleinen. Deze zeer ar tistiek uitgevoerde zegels (ontwerp van den decoratieven kun stenaar Jan van der Borden) zijn ver krijgbaar bij de bestuursleden, alle orkestle den, de muziekschool der Mij. tot bcv. der Toonkunst Haarlemsch Muziekinstituut, Alphenaar's Muziekhandel en bij den Admi nistrateur H. Berkman, Bleekenbergstraat 16. Tel. 22910. Botsing in de lucht. Twee Fransche militaire vliegers omgekomen. PARIJS. 1 Mei (D.N.B.) In de nabijheid van Chateauxroux zijn twee militaire vliegtui gen op ongeveer 1000 M. hoogte tegen elkaar gevlogen. De botsing was zoo hevig dat het eene toe stel in tweeën gesneden werd. Twee van de drie inzittenden der beide vliegtuigen werden gedood. De derde kon zich redden met behulp van zijn valscherm. MINISTER PIéTRI TE LONDEN. PARIJS, 2 Mei (Reuter): De Fransche minister van marine Piétri, die zich op het oogenblik te Londen bevindt, verklaarde na het onderhoud, dat hij gisteren met Simon had. aan de vertegenwoordigers van de Fransche Pers dat zij uit het onder houd geen verkeerde gevolgtrekkin een moes ten maken. Het spreekt vanzelf, dat de oeide ministers niet over het weer hebben gespro ken. Ook de internationale toestand is be sproken, doch in hoofdzaak was het bezoek van Piétri een beleefdheidsvisite.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 1