DE BILT 1 W. KUIPERS ZN. Op anTHBACIET en Z()NNESCH11N ZOMERPRIJZEN ANTHRACIET BOUlA's Brandstof ferih ara del J. HOLSTER ZATERDAG 4 MEI 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 2 meldt: Hoogste Warschau. Lvagste Vardö. barometerstand 769.1 m.M. te barometerstand 750.8 m.M. te en voorspelt: Zwakken tot matigen O. tot ZO. wind. meest helder tot ilchtbewolkt, droog weer, be houdens in het Z.W. geringe kans op onweer, warmer. Uit het Buitenland Droog en vrij warm weer, behoudens ge ringe onweerskansen. De hooge drukking in het Oosten nam sinds gisteren weer toe en de depressie in de Golf van Bicaye af, terwijl die in het NO. ook in beteekenis afneemt. Dientengevolge zijn de koude N. luchstroomingen niet tot Scandina vië gekomen of boven Europa op zoo groote hoogte, dat zij voor de temperatuur op het oogenblik geen beteekenis hebben. In Duitsch- land begin bij zonnig weer de temperatuur dan ook flink te stijgen, in Scandinavië nam de vorst in het N. af, maar valt nog regen aan de Noorsche kust en in midden Zweden sneeuw in het Noorden. Zwitserland heeft op klaring onder invloed van föhnwinden. In Frankrijk vielen onweersregens in het Wes ten en is de lucht bij lichten regen in het Westen nog betrokken. Ook de Britsche Eillan- den hebben bedekte lucht met regen op het Kanaal en in Ierland. Eerst vrij ver op den Oceaan nadert een nieuwe depressie, zoodat voor de eerste dagen droog en vrij warm weer. behoudens geringe onweerskansen in het Z.W. te wachten zijn. Thermometer 4 Mei. Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden tot 11 uur 67 F. 47 F. 66 F. 763 m.M. 765 m.M. Barometer Stand van heden Vorige stand Neiging: Stilstand. Opgave van: FA. KUIPERS EN ZN.. Opticiens Zijlstraat 97 Telefoon 12726 Opticiens Alleen Zijlstraat 97 Telefoon 12726 (Adv. Ingez. Med.) BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 4 Mei. Ondertrouwd 3 Mei: A. Kolderie en M. H. van den Broek. Bevallen 1 Mei: H. C. A. SanderKauff- mann, z.; M. p. van de WakkerAdmiraal, d.; A. E. M. KoedijkerHarkmans, z.; J. D. van AndelMatla, z.: 2 Mei: W. M. van Doorn- Appelman, d.; 3 Mei: H. J. Schweitzer— Kruijt, z. Overleden 2 Mei: J. M. van Looij, 67 j., Lambrecht van Dalelaan;,J. M. Ravier— Beek, 81 j., Waldeck Pyrmontstraat; J. Steenman, 86 j., Gen. de la Reijstraat: P. G. M„ 7 mnd., d. v. A. J. Christiaanse; J. BronMaarse, 61 j.| Marnixplein. HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE. 2 Mei 1935. Geboren: geene. Ondertrouwd: J. van Waard, 30 jaar en J. M. S. Kortekaas 31 jaar: J. G. de Groot. 34 jaar én W. L. in !t Velt 32 jaar: B. Verhoog 27 jaar en M. J. van der Meij 20 jaar. Overleden: Geene. Gehuwd: Geene medewerken, om den bloei van het gasbedrijf te bevorderen. Hierna volgde een rondgang door het ge bouw, waarbij het beste en modernste op het gebied van gasapparaten werd vertoond. HILLECOM BENOEMING SCHOOLHOOFD. Met ingang van 1 Augustus is tot hoofd der Juliana-school benoemd de heer J. Ouwendijk, hoofd eener Chr. School te Wateringen. BENOEMING RAADSLID. Door het Centraal Stembureau is in de Vacature Kerkhof tot lid van den gemeente raad gekozen verklaard de heer Th. v. d. Hoorn, in plaats- van den heer H. Walkers, die zijn benoeming' niet heeft aangenomen.. GOUDEN HUWELIJKSFEEST. Op 8 Mei herdenken A. de Gier en A. Bolluit wonende aan den Venniperweg. den dag waarop zij voor 50 jaar in het huwelijk werden verbonden. De woning van het gouden paar is fraai door de buren in de bloemetjes gezet. JUBILEUM, Dinsdag 7 Mei herdenkt de heer Th. Jonk heer het feit dat hij gedurende 40 jaren zitting had in het R.K. Armbestuur sinds 1909 in de functie van voorzitter. Dit wel zeldzame jubileum zal worde gevierd. Des morgens te 8 uur wordt een plechtige H. Mis van dankbaarheid met assistentie opge dragen in de St. Martinuskerk, waarna ge meenschappelijk ontbijt in Huize St. Jozeph, alwaar de heer Jonkheer ook van 121 uur recipieert. BOTSING Bij de Steenfabriek aan de Leidsche straat kwam' een electrisehe tram in botsing met een vrachtauto beladen met Kermismateriaal Tram en auto werd enlicht beschadigd, maar inventarishad het zwaar te verduren. Een persoon die op de lading zat, werd over den weg geslingerd enmet een lichte her senschudding in het Leidsche Ziekenhuis opgenomen; Een juist passeerende luxe-auto werd door de-vallende lading ernstig bescha digd. Er ontstond een belangrijke verkeers- stagnatie door de groote» .chaos op den straat ZOMER (Adv. Ingez. Med.) voor de uitnemende wijze waarop hij ook dezen avond zijn taak als waarnemend directeur heeft vervuld, een fraai bloemstuk aangebo den, terwijl ook de familie Vis een bouquet rozen in ontvangst had te nemen voor haar welwillende en gewaardeerde medewerking. De avond werd met een gezellig- bal met me dewerking van een Accordeon-Band besloten. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Jeannette Maria, dochter van A. C. Friesma en J. B. Manck; Petrohella Maria Theresia, dochter van P. van Niel en M. C. C. van Hulsen; Anna Paulona Maria, dochter van J. S. Meegdes en C. E. Celie; Anna Sientje, dochter van A. Koning en A. Fogarasie: Adam, zoon van W. van Vugt en P. Goes; Willem, zoon van J. W. van Gulik en H. Plantinga; Christina, dochter van L. Verbeek en N. M. Maarse; Jacoba, dochter van L. M. Koolhaas en H. Franke. Ondertrouwd: P. M. Otte en W. H. Groe nendijk; W. Offerman en K. G. Meijer: D. P. van Maastricht en N. van Tol; A. van dei- Meer en C. van 't Zelfde; J. H van Kampen en J. M. J. Clemens; P. C. van Saase en A. M. Willemse; C. Witteveen en C. H. Borcher- ding. Getrouwd: A. van der Groef en J. van An- rooijJ. Weerstra en J. Doll; W. T. Kinkel en J. Maliepaard; A van- Zanten en A. Vaalburg. Overleden: Jan Leendert, 2 d., zoon van L. Bart en G. G. C. Verhoeve; Jacob Grosscurt, 80 j., wedr. van C. Eveieehs; Antje Spaargaren 79 j., ongehuwd; Cornells van Tol, 38 j. onge huwd; le kwal. Wales anthraciet 2e lil 3e „Willem Sophia' en le kwal. Belgische Limburgsche kwaliteit Eierkolen- afm. 30/50 en 20/30 250 p. Hl 12/20 (baby) 1.80 30 50 en 20/30 2.20 30/50 1.90 20 30 1.95 1.75 20/30 1.80 15/25 (baby). 1.55 1.20 (Deze' prijzen zijn geldig tot 1 Juli a.s.) Saenreclarnstraat 48 Telefoon 13028 Bestelhuizén: Rijksstraatweg 45, Middenweg 141, Rollandstr. 31 en Zocherstr. 79 (Adv. Ingez. Med.) ADR. STOOPPLEIN 24 TeL.15597.0verveen Centra Ie Verwarrr (Adv. Ingez. Med.) UIT DE OMSTREKEN BLOEMENDAAL VREDESTENTOONSTELLING. De tentoonstelling van den Vrouwen Vrede bond mag zich in zoo'n groote belangstelling verheugen, dat het bestuur besloten heeft haar nog tot en met Donderdag a.s. geopend te laten. ZANDVOORT HET GASBEDRIJF. Nieuwe toonzaal geopend. Vrijdagmiddag werd onder groote belang stelling de nieuwe toonzaal van het gemeen telijk gasbedrijf aan de Oranjestraat geopend. Door een groot aantal bloemstukken, die van verschillende zijden ontvangen waren, zag het geheel er zeer feestelijk uit. Wethouder Siegers wees er in zijn openings woord op, dat de Raad voldoende vertrouwen in den bloei van het gasbedrijf had om het xioodige bedrag voor dit gebouw beschikbaar te stellen. Spr. hoopte, dat de reclame, die van deze toonzaal uit zou gaan veel zou bijdragen om het gasbedrijf, ondanks den nood dei- tijden, tot nog grooteren bloei te brengen. De heer Cense, de directeur van het gasbe drijf, bracht dank aan alle autoriteiten, die jhem in staat hadden gesteld deze toonzaal te doen bouwen. Hij hoopte, dat de groote waar de van deze toonzaal zou blijken uit een nog (algemeen-er gebruik van gas. Uitvoerig zette hij daarna uiteen, dat het gebruik van gas niet duurder is, dan het ge- (bruik van petroleum, indien het maar eco nomisch wordt gebruikt. Spreker hoopte/dat ZILVEREN JUBILEUM.. In een vorig nummer maakten wij-melding van het zilveren- jubileum van de Hillegom- sche Vereeniging tot- bestrijding der tubercu lose. Nader vernemen wij, dat dit jubileum op eenvoudige wijze: zal worden gevierd. Op Za terdag 11 Mei "as. des namiddags kwart over twee zal het-, bestuur receptie houden in de zaal van het:Hotel Sistermans; deze receptie zal worden gevolgd'door de veftóoning v'an de film „Waar een wil is, is een weg". De vertooning van .deze film zal des avonds half acht worden herhaald Behalve de vereeniging jubileeren mede de penningmeestersse, mevr. Payens—Kamphuys en de secretaris, de heer J. H. A Voor en. HAARLEMMERMEER SCHOOLCOMMISSIE In de ten Raadhuize te Hoofddorp gehouden vergadering van-de. plaatselijke, commissie van toezicht op het lager onderwijs werden tot voorzitter en waarn.. voorzitter benoemd x-esp. de heeren J. J. Dengerink en A. Kroes. LANDSTORMDAG. Aan den te Hilversum op Zaterdag 14 Mei a.s. te houden Landstormdag-, welke is geor ganiseerd door de gewestelijke Landstorm commissie „Stelling van Amsterdam", zullen ruim 200 bijzondere vrijwillige landstormers uit Haarlemmermeer; deelnemen. IN BOTSING MET DE POLITIE. De heer M., die 's avond-s in Haarlemmer meer op den Bennebroekerdijk per rijwiel reed zonder licht en aan den verkeerden kant van den weg, kwam plotseling' met een anderen wielrijder, die hem blijkbaar te laat had opge merkt, in botsing. Beiden sloegen tegen den Tond en gevoelden zich aan het hoofd enz. 'i-g pijnlijk. Toch kon M. zich spoedig reken schap van het gebeurde geven en er voldoen de aandacht aan schenken, dat hij tegen een Rijksveldwachter was opgereden. Hoewel deze ook nog aan' een voet ernstig was verwond, was hij toch .nog in staat om M. met zijn over treding in kennis te stellen. UITVOERING H.O.V. EN KINDEROPERETTE Vrijdagavond gaf de Hoofddorpsche Or kestvereniging. onder leiding van den waarn directeur, den heer J. H. Pooters. in „De Land bouw" te Hoofddorp haar laatste uitvoering in dit seizoen. Het gezelschap was bijna ge heel voltallig; verschillende nummers van het programma werden op zeer verdienstelijke wijze ten gehoore gebracht, De familie Vis uit Hoofddorp, zorgde voor een schitterende afwisseling. Onder haar lei ding werd door een lötal kinderen van 610 jaar de beken-de Operette „Klein Duimpje" opgevoerd, terwijl tevens op verzoek nog eens werd uitgevoerd „De Porceleinen Klok" (18e BEVERWIJK Vergadering van de commissie uit de ingezetenen. Besprekingen over het fusievraagstuk. Vrijdagavond vergaderde ten-raadhuize ten tweeden male de commissie uit de ingezetenen, bedoeld in art. 158 der gemeentewet-, die voor 1 Juni- a.s. aan Ged. Staten advies moet uit brengen over het door den gemeenteraad tot H. M, de Koningin gericht verzoek om bij de Staten-Generaal een wetsontwerp 'aanhangig te maken, strekkend tot samenvoeging van de gemeenten Beverwijk eh. Wijk aan Zee ër Duin. Voorzitter was burgemeester H. J. J. Schol- tens, secretaris de' heer J. W. A. C. van Loe- nen. De voorzitter deelde mede, dat".van 'den heer L. Grapendaal een schrij ven", was ingeko men, waarin hij als lid 'der Commissie bedank te, op grond van het feit; dat hij voor dé Communistische Partij Hólland den hem toe bedeelden zetel niet zonder stemming mocht aanvaarden. Zijn plaats werd ingenomen dooi den heer J. G. Beltermann, die de V. D. ver tegenwoordigt. Nadat de voorzitter verklaard had, dat de geloofsbrieven in. orde waren bevonden werd tot toelating van het nieuwe lid be sloten. De voorzitter gaf vervolgens gelegen heid tot het houden van beschouwingen. De Commissie van rapporteurs had als leiddraad voor de discussies de volgende vraagpunten aangegeven: 1. Kunnen de leden de motieven in de adressen van de Gemeenteraden genoemd, al dan niet onderschrijven? Deze vraag werd behandeld door den heer Joh. N. Tromp, die voornamelijk op histo rische gronden betoogde, dat de samenvoeging van de beide gemeenten gewenscht en volko men gerechtvaardigd is. Spr. stipte terloops de belangrijkste vraagstukken aan, die zich bij ampele overweging van het fusie-vraagstuk op den voorgrond plaatsen. Hij stelde boven dien de urgentie van het vraagstuk in verband met de ontwikkeling van het grensgebied in het licht. De motieven, welke de Raad aanvoerde, waren volgens spr. ten volle onderschreven door de burgerij van Beverwijk zelf, die in de Com missie uit de ingezetenen bij enkele candidaat- telling voorstanders van de fusie koos. De heer Ir. Moe.ns onderstreepte dit be toog door mede te wijzen op de historische aangroeiïng van Beverwijk. 2. De tweede vraag of samenwerking een oplossing biedt beantwoordde de heer Haze- v o e t in ontkennenden zin. De uitslag van de j.1. Dinsdag in Wijk aan Zee en Duin gehou den stemming, waarbij de bevolking van die gemeente zich in overweldigende meerderheid voor de samenvoeging uitsprak, heeft geleerd, eeuwsch Menuet). Dit viel bij de aanwezigen bijzonder in den dat samenwerking is afgewezen. Het aantal smaak en werd dan ook hartelijk toegejuicht, gemeenschappelijke regelingen bewijst, diging kan worden verkregen. Eenerzijds zijn deze regelingen afgedwongen, anderzijds opge legd. Spr. kwam na een uitvoerig en gedocu menteerd betoog tot de conclusie, dat slechts samenvoeging oplossing van vele vraagstuk ken kan brengen. In dit geval is het reeds een feit, dat een gemeente niet- wordt gemaakt, maar dat zij moet 'groeien. Deze groei wordt slechts tegengehouden door kunstmatige be lemmeringen. Ook de heer Romunde wees er op, dat talrijke gemeenschappelijke belangen slechts door samenvoeging tot oplossing kunnen wor den gebracht. Den heer Duin was de gebrekkige water afvoer in de naburige gemeente een doorn in het oog. De tuinderij ondervond daarvan reeds vele malen groote schade. De heer Dingier gewaagde van een groote mate van „stroefheid" bij samenwerking. Spr. wees er in dit verband op, dat het volksbad huis onder de bezoekers zeker de helft Wijk aan Duiners telt. De af deeling wijkverpleging en kraamverzorging van het Witte Kruis heefl m 1934 meer gewerkt in Wijk aan Duin, dan in Beverwijk. De naburige gemeente droeg daarvoor f 425 bij en Beverwijk.f 1125. Met het consultatiebureau voor zuigelingen is het nog erger gesteld. Dat wordt door een grooter aantal moeders uit Wijk aan Duin bezocht, dan uit Beverwijk. Maar Beverwijk betaalt alle kosten. 3. De derde vraag of samenvoeging een al gemeen belang is, werd bevestigend beant woord door Mr. J. A. B. Sanders, die een groot aantal punten aanvoerde waaruit de wenschelijkheid voor samenvoeging bleek. 4. Partiëele grenswijziging kon, volgens den heer W. Niesten geen doeltreffende oplos sing brengen. Van uitbreiding van Beverwijk kan geen sprake zijn. Juist in de grensstraten is de toestand onhoudbaar. Meerdere* leden voerden daarover het woord en zij kwamen al len tot de conclusie, dat partieele grenswijzi ging den bestaanden toestand geen zier zal verbeteren. Bovendien, zoo betoogde de heer Tromp, heeft men binnen zeer korten tijd bij de steeds voortschrijdende bebouwing weer precies dezelfde situatie. 5. Ter beantwoording van de vijfde en laat ste vraag of een oogenblikkelijk geldelijk voor- of nadeel gewicht i-n de schaal mag leggen besprak de heer J. Post in den breede de fi- nanciëele positie der gemeente Beverwijk. Spi*. becijferde, dat 1/3 deel van deze schuld niet geweest zou zijn, wanneer Wijk aan Zee en Duin gezorgd had voor scholenbouw enz, Er-staan echter hoogere belangen op het spel, dan een financieel voor- of nadeel. Van de twee millioen schuld van Beverwijk is een be drag van f 1,247.490 aangewend voor gemeen schappelijke belangen. Maar tegenover deze schulden staat een volwaardig bezit. Ook de woningbouw heeft groote bedragen gevraagd. Spr. achtte echter een crediet van f 162.000 ten behoeve van de volkshuisvesting te Bever wijk volkomen verantwoord. Wijk aan Zee en Duin besteedde aan deze belangrijke zaak in totaal slechts f 18.000. Wijk aan Zee en Duin heeft in totaal f427.731 schuld, waartegenover nagenoeg geen bezit tingen staan. De. heer Moens was niet bezorgd voor te groote financieele nadeelen, omdat zij even tueel volkomen verantwoord zouden zijn te genover de veel grootere voordeelen. De.voorzitter deelde tenslotte, nog mede, dat de Commissie van rapporteurs naar aan leiding van de dezen avond gehouden bespre kingen die stenografisch werden vastgelegd, een concept-rapport zal samenstellen, dat aan de Commissie uit de ingezetenen ter goedkeu ring zal worden voorgelegd. De heer Moens verzocht nog in het rap port op spoed aan te dringen. De volgende en waarschijnlijk laatste ver gadering der commissie werd bepaald op Don derdag 23 Mei. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: C. A. Vermeulen en W. Wit voet; Th. J. Bakker en M. A. van der Wurf; L. A. Groeneveld en A. C. C. Eijking; J. Nieu- wenhuisen en H. M. E. Kaandorp. Getrouwd: G. H. N. Bakker en J. C. Eijking. Geboren: zoon van Z. VuijkBennink; zoon van M. van der Lem—van der Wardt; zoon van G. der AarBoon. Overleden. A. Olijve, echtgenoote van F. van der Winden in den ouderdom van 36 ja ren; Joh. Markx, oud 91 jaren, winkelier, we duwnaar van F. de Reus. MARTBERICHTEN. Vereenigde Veilingen Kennemer- land en Vrije Veiling. Spinazie per kist 2060 ct. Sla per kist 401.30. Postelein per kist 951.00. Wortelen per bos 1218 ct. Rabarber per bos 38 ct. Raapstelen per kist 22 1/2 ct. Radijs per kist 23 ct. Peterselie per bos 12 ct. Selderie per bos 23 ct. Prei per bos 812 ct. Bloemkool le soort pertstuk 1418 ct. Idem, 2e soort per stuk 8—10'ct; Asperges, le wit, per bos 801.00 Idem 2e wit per bos 3042 ct. Idem le blauw per bos 48—65. Aardbeien per doosje 2228; ct- RAADSVERGADERING. Vrijdagavond kwam de gemeenteraad in spoedeischende vergadering bijeen onder voor zitterschap van burgemeester H. J. J. Schol- tens. Voor de afhandeling der slechts één punt tellende agenda dankte de voorzitter het af getreden raadslid den heer Joh. de Bruin voor het werk, dat hij in het belang der gemeente had verricht. Vervolgens werd zijn opvolger, de heer A. L. van Groningen binnengeleid, die de vereisehte beloften aflegde. Na een korte Pasloten zit ting werd op voorstel van B. en W. besloten ten behoeve va-n de financiering der haven werken met de Bank voor Nederlandsche Ge meenten een rekening-courant-overeenkomst aan te gaan, groot f 169.000. Vervolgens kwam aan de orde een voorstel van B. en W. om met ingang van het belas tingjaar 1935/1936 ten behoeve der gemeente op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting 75 opcenten te heffen. De overige 25 opcen ten worden gestort in het Werkloosheids - subsidiefonds, waaruit tegemoetkomingen wor den verleend aan de gemeente in haar uit gaven, voortspruitende uit de voorzieningen ter zake van werkloosheid. De heer Visser meende, dat dit een voor deeltje voor de gemeentebeteekende, maar de voorzitter merkte op, dat de verschillen, die door deze wijziging ontstaan zijn wel zul len blijken uit de begrooting. Het voorstel van B. en W. werd "daarna met algemeene stemmen aangenomen. De vergadering werd onmiddellijk hierna ge sloten. DE TENNISCOMPETITIE. Velserbeek I ontvangt a.s. Zondag Nieuwe meer uit Amsterdam, waarschijnlijk een zeer zware wedstrijd voor de Beverwijkers waarbij dat'een gelijk spel een eervol resultaat zou zijn. o.i. haar tweede nederlaag te ineasseeren. Jammer dat dit team dit jaar haar sterkste; heer moet missen. T. O. P. I en II zullen mor gen moeten bewijzen, dat zij zich willen hand haven in de sterke afdeelingen waarin zij ge plaatst zijn. T. O. P. I krijgt T. C. G. H op be zoek. Vorige jaar hebben beide elkaar ontmoet in de promotiewedstrijden. T. O. P. moest toen met 62 in T. C. G. H haar meerdere erken, nen. Misschien kan T. O. P. het morgen tot gelijk spel brengen. T. O. P. n gaat op bezoek bij Westrust II in Heemstede. Beide verloren vorige week met 71. Zoodat zij morgen zul len uitmaken wie voorloopig de onderste plaats zal bezetten. Wij rekenen erop dat T. O. P. II wint, hoewel zij ook morgen nog een van haar sterkste dames zal moeten missen. IJMUIDEN PERSONALIA. Tot onderwijzer aan de Insingerschool (tij delijk) is benoemd de heer R. Kramer, kwee- keling met akte, aan de Rehobothschool te Urk. De heer Kramer zal den heer de Korte •vervangen, die thans als waarnemend hoofd der Comitéschool aftreedt. De heer Lijnzaad vertoeft tot herstel zijner geschokte gezond heid in Zwitserland. BESOMMINGEN Loggers: KW 173 f510; KW 124 f400; KW 62 f180: KW 169 f260; KW 55 f160; KW 112 f190; KW 28 f210. MARKTPRIJZEN VAN ZATERDAG 4 3IEI Tarbot per K.G. f 1,30—f 1 Griet per 50 K.G. f 23—f 7.50 Tongen per K.G. f 0,57—f 0.45 Kleine schol per 50 K.G. f 12,50—f 3,10 Bot per 50 K.G. f 2,50 Schar per 50 K.G. f2,90—f2,50 Wijting per 50 K.G. f4,30 VELSEN Scène in de bioscoop. Een blijspel op het doek, een drama in de zaal. de geheele bevolking van Zandvoort zou willenDen heer Poorters werd uit erkentelijkheid langs den weg der samenwerking geen bevre- Velserbeek H gaat; op. bezpek bij Deuce Hl, om gevoegde tarief. Tijdens de vertooning van de film „De Big van het Regiment" werden de talrijke bezoe kers en bezoeksters plotseling opgeschrikt door een hevig gegil in de donkere zaal. Men meende eerst, dat een der bezoekers een ze nuwaanval kreeg, maar spoedig bleek, dat er zich in de duisternis een drama afspeelde. Een der bezoeksters werd nl. plotseling aangeval len door een jongen man, die haar vergezelde. Er ontstond, toen het gegil aanhield e enige verwarring in de zaal. Dé jongeman, die naar later bleek, het meisje de keel dichtkneep, werd spoedig door een in de zaal aanwezige politieagent en den heer Wiese overmeesterd. Laatstgenoem de werd daarbij in de hand gebeten. Het meisje, dat gelukkig tijdig ontzet kon worden werd uit de zaal gebracht, de dader werd door de politie in arrest gesteld. Het drama speelde zich in zulk een korten tijd' ïn''dê"d'óhkërë 'Zalal'af/dat-de meeste be- zoeiters onkundig vaii hét gebeurde waren ge- bleven. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: W. DuyvelshofNeet, d., Melk- laan 15, Velsen N.; P. v. d. Klok—Wapstra, z., Ogelwightstraat 16, Velsen N.; A. Ruttevan Warmendam, z., Biezenweg 27, Santpoort;1 J. Goes—Siewertsen, z., Lagerstraat 4, IJmui- den; C. M. de Vries—Medik, z., Willebrord- straat 82, IJmuiden; G. Kramer—van der Plas, d., Alex. Bellstraat 39, IJmuiden; B. Ver- maat—Bosma, d., Tuindersstraat 90, IJmui den. Overleden: S. van der Zijl, 82 jaren, echt genoot van E. van der Zijl, Oosterduinweg 12, IJmuiden; A. Boers, 69 jaren, ongehuwd, Baarn. Ondertrouwd: W. J. Rens en G. E. Rekveld, Cypressenstraat 39, IJmuiden; H. A. Jansen en D. G. Elenbaas, Wijkerstraatweg 174. Vel-, sen N.; P. Min en J. Wouts, Zeeweg 304, IJmui den: A. L. Loogman en A. H. D. F. Bonne, Halfweg; J. Vlot en J. de Graaf, Wijk aan Zeeërweg 30 IJmuiden; J. Flink en L. van der Valk, Kampen; L. Ommering en G. M. B. Kraak, Huizen; G. Klein en F. L. Gutt, Nep- tunusstraat 8, IJmuiden; I. Kroon en J. Bais, Amsterdam; J. Vermeij en G. Kanis, Ladder beekstraat 46. Velsen N.; H. Tolsma en G. A. Wortel, Haarlem. Getrouwd: K. Dekker en G. Kolle, IJmuider- straatweg 96, IJmuiden; P. Blok en J. E. Weinberg, W. Barendszstraat 46. IJmuiden; J. Nol en J. Smit, Duinvlietstraat 56, Velsen N.; J. C. Krispijn en P. J. Krispijn, Rotterdam; C. Voogt en W. H. van der Kuil, Koningsplein 14, IJmuiden; C. Wortel en P. de Boer, G. Dou- straat 29, IJmuiden. GEEN VERDERE DEMPING VAN DE JAN GIJSENVAART. Den 7en Maart 1935 stelde de Raad in han den van B. en W. om advies een adres van H. Ellens e.a. te Santpoort inzake demping van een gedeelte van de Jan Gij sen vaart. Ten aanzien van dit verzoek deelen B. en W. den Raad thans mede, dat zij met de commis sie van bijstand in het beheer der openbare werken van meening zijn, dat de gemeente voor gemeld doel thans geen gelden beschik baar kan stellen. Wel verklaren vier der adres santen zich bereid, een bijdrage in de kosten van de demping, tot een gezamenlijk bedrag van f 180 te betalen, doch de kosten worden geraamd op f 2850, zoodat een bedrag van f 2670 voor rekening der gemeente, zou komen. Mochten belanghebbenden voor eigen reke ning doch volgens aanwijzing en onder toe zicht der gemeente, tot demping van het be doelde gedeelte der vaart willen overgaan, dan hebben B. en W. daartegen geen bezwaar. Hetgeen niet te verwonderen valt. DE TENNISBAAN IN VELSERBEEK. Bij raadsbesluit, van 16 April 1929, werd vast gesteld een tarief voor het verhuren van de tennisbaan in het park „Velserbeek". Met het oog op den minder goeden toestand, waarin deze baan verkeerde, werden B. en W. bij raadsbesluit van 24 April 1934, no 12, ge machtigd, op dit tarief voor 1934 een reductie van ongeveer 30 pet. toe te passen. Op de be- grooting voor het loopende jaar zijn gelden voor verbetering van de baan uitgetrokken. Met deze verbetering is reeds begonnen. Met ingang van dit jaar zou dus weder het volle tarief moeten worden toegepast. Uit een inge steld onderzoek is B. en W. echter gebleken, d-at voor in den omtrek liggende tennisbanen lagere tarieven gelden. Het is daarom nood zakelijk ook het door den Raad vastgestelde tarief te herzien. B. en W. stellen daarom voor, de huursommen vast te stellen op de bedragen, welke zijn aangegeven op het bij de stukken

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 2