VOETBALNIEUWS R.K. VOETBAL CRICKET Cricket in Engeland. KORFBAL. AUTOMOBILISME ZEILEN GYMNASTIEK ZWEMMEN ROEIEN KANO-SPORT WANDELSPORT KEGELEN PAARDENSPORT MAANDAG 6 MEI 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 7 I. V. 0. twintig jaar. De Haarlemsche voetbalclub „In Vriend- schap Opgericht'' vierde Zaterdag haar vierde lustrum. En hoewel de omstandigheden het vieren van een feest in verband met LV.O.'s degradatie misschien niet verwacht werd. heeft het I. V. O.-bestuur er echter anders over gedacht en toch een klinkend feest ge geven. Des middags werd in den foyer van den Stadsschouwburg begonnen met een receptie Daar kwam al spoedig tot uiting, dat I. V. O. niet bij de pakken gaat neerzitten. Van vele zijden kwamen bloemen, telegrammen en schriftelijke felicitaties. Tal van sprekers maakten van de gelegenheid gebruik om I. V. O. voor de toekomst het beste toe te wenschen. Zoo sprak namens den H. V. B. de bondspresident de heer A. v. d. Aart; hij bood een meetlint aan; de heer Luijken vertegen woordigde E. D. O.; de heer Lohmann Schoten en de heer De Nobel Heemstede. Het eere-lid H. M. A. de Wijs vooral werd gewaardeerd. Er waren bloemen van D. O. A., Schoten, Heemstede, Damiaten, E.D.O., Swastika, T. H. B. Sporthuis Haarlem, V. V. H. enz. Telegrammen van Zeemeeuwen, Kennemer- land, Swastika, D.I.O., Spaarnevogels. Kenne- mers en schriftelijke gelukwenschen van VI. Vogels, R.C.H., V.S.V., Honkbalclub I.V.O., Ripperda en H.F.C. Door de vereeniging Droste werd een leg penning overhandigd. Des avonds verzamelden leden, donateurs en genoodigden zich in den Stadsschouwburg, waar de tooneelvereeniging „Jacob van Len- nep" de leiding had. De avond werd door den heer W. F. de Wijs met een welkomstwoord ge opend, waarbij hij den wensch uitsprak, dat de toekomst van I.V.O. mooi zou zijn. Hierna werden drie één-acters opgevoerd, n.l. „In de Val", „Monschein-Sonate" en „Rozen". Dit werd door „Jacob van Lennep" uitstekend ten toonecle gebracht. De bloemenhulde door I.V.O.'s voorzitter na afloop aan de speelsters gebracht, was dan ook zeker verdiend. Hierna was het bal in het gebouw van den H. K. R, Het was een geslaagd feest. I. V. O. zal voor de toekomst niet bevreesd behoeven te zijn. Jaarvergadering Zeemeeuwen. Maandag 13 Mei houdt Zeemeeuwen in „Ons Huis" te Zandvoort haar jaarvergadering. Op de agenda komen o.a. voor: verkiezing bestuurslid in de vacature A. Drayer; verkie zing elftal commissie; aanvulling van art- 85 van het Huish. reglement en voorstel tot hef fing van Bondscontributie bij toetreding van nieuwe leden. Afgewezen protesten. Zaterdag heeft de protest-commissie van den K.N.V.B. te Arnhem, drie protesten be handeld, nl. van S. C. H., Vitesse en Hengelo. Ze werden alle drie afgewezen. ZwitserlandIerland (10) Uit BazelZwitserland won Zondag te Bazel den landenwedstrijd tegen Ierland met 10, nadat de rust met blanken stand was inge gaan. De beslissing viel in de tweede helft, toen W. Weiier 17 minuten na de hervatting een strafschop onhoudbaar inschoot. De Ier- sche voorhoede viel sterk tegen. ZATERDAGMIDDAG- COMPETITIE De Uitslagen. Kennemerland-beker KennemerlandV.V.IJ. 1—5 Tweede JeugdIJ.F.C. 40 Zaberdagcompetitie Afd. C: S.I.Z.O. 3Kennemerland 4 43 De uitslagen. Om het landskampioenschap. KolpingS.D.O.U.C. 3—2 Kerkrade—H.B.C. 3—1 Promotie-degradatie. ExcelsiorTeylingen 22 Competitie. V.I.C.E.M.M. VolendamD. E. M. H. M. S. II—V. V. IJ. II CelesSpartaan II V.E.P.Graaf Floris 8—4 3—2 4—2 3—2 2—1 VOETBAL IN ENGELAND. DE EINDSTAND BEREIKT. Zaterdag is de eindstand van de Engelsche voetbalcompetitie bereikt. Arsenal slikte op eigen veld nog even een 1O-neder laag tegen Derby County, maar dit kon haar niet meer deren. Leicester City en Tottenham Hotspur degra- deeren naar de tweede klas.Brentford en Bol ton Wanderers promoveeren. West Ham U„ die evenals Bolton W. 56 pun ten had, blijft door haar slechter doelgemid- delde in de tweede klas. De eindstand luidt als volgt: gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. 70— 82—67 Arsenal 42 23 12 7 58 Sunderland 42 19 16 7 54 Sheffield W. 42 18 13 11 49 Manchester C. 42 20 8 14 48 Grimsby T. 42 17 11 14 45 Derby C. 42 18 9 \5 45 Liverpool 42 19 7 16 45 Everton 42 16 12 14 44 W. Bromw. A. 42 17 10 15 44 Stoke C. 42 18 6 18 42 Preston N. E. 42 15 12 15 42 Chelsea 42 16 9 17 41 Aston Villa 42 14 13 15 41 Portsmouth 42 15 10 17 40 Blackb. R. 42 14 11 17 39 Huddersfield 42 14 10 18 38 Wolverh. W. 42 15 8 19 38 Leeds U. 42 13 12 17 38 Birmingham 42 13 10 19 36 Middlesbrough 42 10 14 18 34 Leicester C. 42 12 9 21 33 Tottenham H. 42 10 10 22 30 De verwachtingen voor het a.s. seizoen. Over eenige dagen begint ook het Cricket seizoen in ons land weer. Een welkom bericht voor hen, die dezen praehtigen tak van zomersport beoefenen. Dank zij het feit, dat de voetbalcompetities zoo vroeg geëindigd zijn, zal het Cricketsei- zoen gelukkig geen stagnatie ondervinden. Rood en Wit. We hebben aan Mr. F. A. Davidson, de ziel van Rood en Wit, naar zijn verwachtingen voor 't a.s. seizoen ten opzichte van zijn club gevraagd. Uit den aard der zaak kon hij er nog niet veel van zeggen, omdat hij nog niet weet, hoe de verrichtingen van diverse spelers zullen zijn. ..Onze vereeniging heeft eenige gevoelige verliezen geleden", aldus Mr. Davidson. „Van Eeghen heeft er het bijltje bij neergelegd en ook Wackwitz en De Jonge zijn niet beschikbaar. Daar staat tegenover, dat Rood en Wit nog de beschikking heeft over Dr. S. Posthuma. Piet Lammerts Van Bueren enz. Ik heb een goed vertrouwen op een uit stekend cricketseizoen, omdat de promotie- en degradatiewedstrijden zijn afgeschaft. Er kan nu in een veel rustiger sfeer gespeeld worden. Het gaat er nu om, welke clubs het beste spelen. Daarover wordt door een daar toe aangewezen commissie advies aan het bestuur van den Ned. Cricketbond uitge bracht." Tot zoover Mr. Davidson. Hij is nu zelf tot captain van het eerste elftal benoemd, waarmee we Rood en Wit van ganscher harte gelukwenschen, want hij is één der beste aanvoerders van ons land. Het eerste elftal van Rood en Wit is nu als volgt samengesteld: Mr. F. A. Davidson (capt.), Mr. B. Davidson, Di\ S. Posthuma, P. A. Lammerts van Bueren, J. P. van Baas- bank, A. van Baasbank, A. van der Togt, P. C. Hagenaar, W. Yates, W. Kramer en Jhr. B. Th. Elias Het tweede elftal zal bestaan uit: G. de Vries (captain), H. Kruseman, J. W. van Bogaardt, H. van den Berg, G. Menalda van Schouwenburg, M. Gobets, R. Kramer,. J. Chapon, J, Goossens, M. Slingenberg en J. Reus. Haarlem. „Het eerste elftal van „Haarlem" zal in dit seizoen voornamelijk gevormd worden door dezelfde spelers als in 1934", aldus deelde de heer B. Kleefstra ons mede. ..Het zal dus weer bestaan uit: A. Maas, J. A. Allart, F. van Dal- sum, J. Fortgens, H. Healey, B. Kleefstra, H. la Mar, J. J. de la Mar. P. de Ruig en R. de Vries. Over de elfde plaats, de keeper, is nog niet beslist. Ton, de uitstekende keeper van de laatste jaren, geeft er de voorkeur aan, dit jaar in de lagere elftallen te spelen, maar „Haarlem" beschikt in 1935 weer over P. A. J. van den Bergh, die een jaar met verlof uit de tropen terug is, terwijl bovendien ook J. Voogd, de bekende keeper van het voetbalelftal, op dit gebied zijn cricketsporen heeft verdiend, en een plaats in het eerste elftal waardig is, waarbij nog komt. dat Voogd ook runs weet te maken. De aanval is natuurlijk weer in han den van Maas én De Ruig, met Fortgens en Van Dalsum in reserve, terwijl ook De Vries en J. J. de la Mar als het moet kunnen bowlen. De laatste twee hebben in 1934, wegens mili tairen dienst en ziekte niet regelmatig ge speeld, maar dit jaar kan op hen worden ge rekend: Het team bestaat uit nog jonge spelers die nu eenige jaren eerste klas praktijk heb ben opgedaan; vooral het batten was reeds in 1934 behoorlijk, zoodat we in 1935 ook op dit onderdeel iets mogen verwachten. Het tweede elftal zal worden samengesteld uit A. Blok. J. de Boer, B. Smits, H. J. van Woerkom, R. Kammeijer, H. Boeree, H. Hurkmans. O. Abendanon, W. F. v. d. Lee, E. L. van Mus- scher en A-. van den Bergh, terwijl hier dan nog Jansen, Dekker, P. van den Bergh en eventueel Ton klaar staan om opengevallen plaatsen in te nemen. K. Rijpma zal, wegens verandering van zijn werkzaamheden, niet regelmatig meer kunnen spelen, maar als hij beschikbaar is, zal hij in het eerste en tweede elftal een welkome aanwinst zijn". De eindstand van de leidende groep in de tweede divisie luidt: Brentfox'd 42 26 9 7 61 9348 Bolton W. 42 26 4 12 56 96—48 West Ham U 42 26 4 12 56 80—63 Blackpool 42 21 11 10 53 79—57 EEN GOED DEBUUT VAN DE ZUID-AFRIKANEN De Zuid-Ajfrikanen debuteerden met een inningsoverwinning en 164 runs op Worces tershire. Worcester dat wat batten betreft, vrijwel op C. F. Walters, Gibbons en den Zuid-Afri kaan Martin steunt, bracht slechts 90 en 95 bijeen. De Zuid-Afrikanen stelden hier sterk bowlen vol variatie (Bell, Crisp, Balaskas Vincent) prima fielden en handig werk van Cameron achter de palen tegenover. Gibbons en Martin, twee zijner slachtoffers, zagen hun wicket met een praontbal geveld. In de 1ste innings waren Bell's cijfers 3 voor 6 en in de 2de 5 voor 22. In zijn 7de over nam Crisp zijn eerste wicket voor 34 runs, in de volgende 2 overs nam hij er 5 zonder dat er verder één run op hem werd gescoord. Zuid-Afrika sloeg 351 runs bijeen. Perks nam met den eersten bal het wicket van captain Wade, clean bowled, en in zijn derde over op dezelfde manier dat van Mitchell. Op 23 ging Siedle l.b.w. b. Lyttelton. Nourse (74) Rowan (43) Cameron met een harde 68 (3x6) en de lefthander Dalton toonden den Wor- cester-aanval meester te zijn. Kent 242 (Woolley 105, Captain C. H. Knott 60) en 159 (Todd een uitstekende 56, Woolley 30) won van Leicester 110 (Berry 45, Arm strong 34) en 93. Woolley's fraaie century kwam in 110 minuten op het scoringbord uit een totaal van 142. Na 3 voor 4 maakte hij met Ames 113 voor het 4de wicket Knott had 40 minuten voor zijn 60 (10x4, 1x6) noodig. In 2 innings waren Geary (8 v. 114) H. A. Smith (12 v. 145) bij Leicester, de jonge Lewis (5 v. 13) en natuurlijk „Titch" Freeman (12 v. bij Kent de helden. M. C. C. (R. E. S. Wyatt. captain, J. H. Human, K. A. Sellars, J. T. H. Comber, R. E H. Hudson, Rev. J. H. Parsons. Hendren, Hearne, Bowes, Smith (J.) Pickthall) scoorde tegen Surrey 313. waarvan Wyatt een langzame, solide 103. Surrey 212 (captain E. R. T. Holmes een fraaie 63) en 111 voor 5. Draw. Sussex 373 (Captain A. Melville 124") had weinig moeite met Cambridge, dat 97 en 182 bijeensloeg. Maurice Tate en vooral Wensley 4 v. 42 en 4 v. 47 hadden een belangrijk aandeel in de inningsoverwinning van Sussex. NoordZuid (56) Op het stoffige Parkschouwburgterrein waren honderden korfbalbelangstellenden aanwezig om de bijkans altijd interessante ontmoeting Noord—Zuid-Holland bij te wo rn. Noord, dat favoriet scheen, had blijkbaar haar dag niet; zij werd door de Zuidelijken vrijwel in bedwang gehouden, die voor rust een voorsprong hadden van 3—0. In de tweede helft weet Noord den achter stand in te halen (3—3). Dan is het weer de beurt van Zuid, dat er 53 van maakt. Nog voor tijd maakt de tegenpartij weer gelijk (5—5). Er wordt verlengd: Zuid is de gelukkige. Zij wint met 6—5; een uitslag tegen veler ver wachting, maar o.i. volkomen verdiend. NED. KORFBALBOND. De Uitslagen. Om den „Holland Beker". Amsterdam: Noord—Zuid (na verl.) 56 Eerste klasse Noord DioWordt Kwiek 311 Nic—Rood Wit 6—11 Promotie-degradatie le klasse West Z. Holland: Achilles—H. B. S. 2—5 Tweede klasse West Z. Holland Afd. B.; Het Zuiden 2—Ready 54 Tweede klasse Noord Afd. A: SpartaVoorwaarts 24 Afd, B.: W. W. M. D. 2—Wordt Kwiek 2 2—5 (W. K. 2 kampioen) Promotie-degradatie 2e klasse West Noord Holland: Kattenburg 2—Oosterkwartier 54 (Kattenburg 2 promoveert naar de 2e klasse). Tournooi om het A. K. B.-schild Haarl. Korfb. BondHaags. Korfb. Bond 00 A. K. B.D. T. V.-combinatie 20 Gooi/Utr./Korfb. BondHaarl. K. B. 0- A. K. B.—D. T. V.-combinatie 0—0 Haagsche K. B.—Gooi/Utr. K. B. 1—2 Finale Haarlemsche K. B.A. K. B. 06 A. K. B. wint voor de elfde maal het Bon- denschild. PROMOTIE DEGRADATIE 2e—3e KL. Door een 54 overwinning van Kattenburg op het Haarlemsche Oosterkwartier promo veeren de Amsterdammers. AMSTERD. K. B. SCHILDWEDSTRIJDEN. Haarlem speelde gelijk 0—0 tegen de Hage naars. won met 10 van Utrecht-Gooi en kwam in de finale uit tegen het A.K.B. twaalf tal, dat met 60 won. HAARL. KORFBALBOND. D. S. V. Geen adspiranten-wedstrijden gespeeld. S. V. 4—D. S. V. 2 5—4 Te spelen op Zaterdag 11 Mei, 2.30 uur: D. S. V. cAnimo. 4 uur: D. S. V. bFlora b. Zondag 12 Mei om 10 uur: D. S. V. 1—Haarlem 4. Alle wedstrijden op D. S. V. veld. Oefenen: Woensdags en Zaterdags van 25 uur voor de adspiranten. Dinsdags en Donderdags na 6.30 uur: D. S. V. 1 en 2. Woensdags en Vrijdags (half 7) D. S. V. 3 en 4. Adspiranten worden des avonds niet toege laten. Aurora. Gespeeld op 4 Mei: Aurora a-^-D. S. V. niet doorgegaan. 5 Mei: Aurora 1O. G. 2 60 Aurora IIZeemeeuwen. Door Zeemeeuwen met 50 gewonnen gegeven. Wordt op 11 Mei gespeeld: Aurora b.S. V. b 3 uur. Op 12 Mei: Haarlem IIIAurora I 10 uur. Aurora IIS. V. 5 10 uur. Promotie en degradatie: MeerleboschAlw. Ready 2 uur op Aurora- terrein. Osno. Gespeeld Zondag 5 Mei: S.V. 2Osno 51 Voor Zondag a.s. is er geen wedstrijd. Er wordt nu nog geoefend op ZaterdaL middag van 24.30 aan het Noorder Sport park. Vanaf 1 Juni oefenen we voortaan Donder dagavond van 79 uur op het gemeenteterrein aan de Van Oosten de Bruynstraat. SPORTLIEDEKE. Zomersport. De Wintersport heeft afgedaan (Tenminste zoo zie ik 'et). Het voetbalspel wordt weer verruild Voor tennis, roeien, cricket. We zwemmen straks, doen athletiek. We léven weer op 't water. We doen wat 'szomers wordt gedaan.. Want- zie, de Zomer staat er! Ik ben geen mensch. dat zich maar steeds Krampachtig vast wil klemmen Aan 'n vast seizoen voor ied're sport: Ik ga ook 's winters zwemmen. En als het kon reed 'k 's zomers schaats Om heerlijk af te koelen (Daar zou ik met dit warme weer Vandaag al iets voor voelen). Aan 'n vast seizoen zou ik geen tak Van sport toch willen binden. Dat men 't liet afhangen van 't wéér Zou ik het beste vinden. Want 'k doe in geen geval meer mee Aan voetbal in zoo'n hitte. Ik had veel beter zeg nou zelf Aan 't zeestrand kunnen zitten. A. J. C. VL. Illll!lllllll!llllllllllill!l!llilllllllllllllllllll|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||[||||i De Rallye naar Marokko. Trevoux winnaar. Bon en De Wit vijfde. Uit Casablanca: De Rallye naar Marokko is gewonnen door den Franschman Trevoux, die met Bugatti 0 strafpunten op zijn naam had staan, evenals Lahaye (Renaul). welke laatste achter een een speciale proef te Casa blanca tweede werd geklasseerd. Onze landgenooten P. Bon en M. de Wit hebben met Ford de vijfde plaats bezet met in totaal 13 1/2 strafpunt. Van alle geplaat ste Forddeelnemers hebben onze landgenooten de beste prestatie geleverd z De Haarl. Jachtclub opent het seizoen. Zaterdagmiddag heeft de Haarlemsche Jacht Club het seizoen met openingswedstrij den aangevangen. Er werd gestart in twee klassen 12-voetsjollen en een handicap klasse, waar B. M„ Sharpie's, Pampusjach- ten, Vogeljachten, Friesche B. M.'s enz., in ondergebracht waren. De uitslagen luiden: Handicap-klasse: 1. Vogeljacht, E. v. d. Brugghen; 2 en 3. Gelijke tijd. B. M. 36. C. Breitensteon en 16 M^. B. M.. A. v. d, Linden. 2e wedstrijd: 1. Sharpie. Koper, 2. B. M. 74. H. M. Hofstede; 3. Pampus, A. Wieberdink; a 12-Voetsjollen: 1. Elf. mej. de Visser. 2. Windekind. H. Evers. 2e wedstrijd. 1. Mario net. R. Venema, 2. Windekind; H. Evers. Nat. wedstrijden W. S. V. „De Koenen". Op Zondag 19 Mei houdt de W. S. V. „De Koenen" nationale zeilwedstrijden op de Nieuwe Meer bij Amsterdam. Uitgeschreven zijn 12-voetsjollenklasse. B. M. klasse. Schar- pieklasse, Sterklasse en Olympia-klasse. Op Zaterdag 18 Mei zal door de Haarlemsche Jachtclub bij voldoende deelneming voor haar leden een sleep naar de Nieuwe Meer worden gehouden. Jubileummarsch „Het Spaarne". De heer Henry Schulpzand, luitenant-kapel meester van de stafmuziek der Vrijwillige Bur gerwacht te Haarlem, heeft ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Roei- en Zeilvereeniging ..Het Spaame" een jubileum marsch gecomponeerd, waarin het clublied der vereeniging is verwerkt. Hij heeft dezen marsen aan de vereeniging opgedragen en zal hem met zijn corps uitvoeren tijdens het concert, dat gegeven zal worden in het Heem- steedsche Sportpark as. Zaterdagmiddag bij de nationale roeiwedstrijden Spelkampioenschappen K. N. G. V. De kampioenschapswedstrijden K.N.G.V. in grensbal. slingerbal en vuistbal, zullen op 22 September te Haarlemmermeer worden ge. houden op het terrein van „Lijnden". Turnkampioenschappen K. N. G. V. Op 15 December worden in Hengelo de wedstrijden gehouden om de Nederlandsche kampioenschappen in gymnastiek. Bondswandelingen. Een groot aantal kringen uit het K.N.G.V. zal op 23 Juni een Bonaswandering" orga- niseeren door het houden van een marsch over 30 K.M. Ook de Kennemer Turnkring zal van de partij zijn. Zwemfeest in het Sportfondsen- bad. Twintig dames en heeren en veertig meis jes en jongens hadden het in den laatsten tijd met zwemmen zoover gebracht, dat ze in staat- waren het Sportfondsenbad-diploma te ver werven. Hiertoe hadden ze Zondagmiddag in het Sportfondsenbad te Haarlem gelegenheid. Tevens werd een zwemfeest gehouden, dat- ten volle geslaagd mag heeten. Eerst toonden de zwemsters en zwemmers hun vaardigdigheid in het borst- en rug- zwemmen. Allen bleken zóó in .de zwemkunst bedreven te zijn, dat ieder het diploma be haalde. Bij het hindernis-zwemmen moesten de meis jes een balletje op een houten lepel naar de overzijde brengen, terwijl de jongens een luchtballon moesten voortblazen. Dit nummer viel zeer in den smaak, evenals de pantomime van de Haarlemsche Reddingsbrigade, waarbij het vrij groote aantal bezoekers het nut va,n het zwemmen in het algemeen en van het reddend zwemmen in het bijzonder konden inzien, hetzij men politieagent of hengelaar is, zooals deze pantomime leerde. De Vossenjacht voor meisjes van 610 jaar was alleraardigst. De chef-badmeester C. H. Vrugt-speelde voor vos; de geblinddoekte meis jes probeerden den vos te vangen, die door een bel liet weten, waar hij zich bevond. Als de meisjes hem bijna hadden, dook de vos echter juist onder. Toch wisten vier meisjes hem te vangen. Een goede propaganda voor waterpolo was de wedstrijd tusschen twee zeventallen van H.P.C. en Haarlem. Er werd vrij vlug gespeeld en na een vrijwel gelijkopgaanden strijd ein digde de ontmoeting in een 3—3 gelijk spel. De jury voor de costumes bestaande uit de dames Th. Mauritz—Willers, E. W. Merens— Joekes en A. H. Veenhoven—Houtsma, stond voor een moeilijke taak bij den gecostumeer- den wedstrijd. Alle deelnemers(sters', zonder uitzondering, hadden dan ook de uiterste zorg besteed om zoo mooi mogelijk gekleed voor den dag te komen. Het was een waardig slot aan dit zwemfeest, dat van groote propagandistische beteekenis voor de zwemsport was. Na afloop deelde de heer M. Mauritz, arts, de diploma's en prijzen uit. De gecostumeer- de deelnemers (sters) ontvingen bovendien een Sportfondsenspeldje. De uitslagen luiden: Hindemiszwemmen voor meisjes (1014 jaar) over 25 M.: 1. Hetty Blom 46.6 sec. 2. Ansje Schmidt 49 sec. 3. Elsje Kemper 49.6 sec., 4. Elly Leydesdorff 50 sec.. 5. M. Smits 50.2 sec. 25 m. hindemiszwemmen voor jongens (10- 14jaar): l.K. Bouman 37 sec., 2. Kolderie 38.6 sec., 3. Alex Bouwer 42.6 sec., 4. Jan de Wilde 42.8 sec. Vossenjacht voor meisjes 6—10 jaar: 1 Ada Bouwer, 2. A. Kollerie, 3. Mietie Vlieger. Waterpolo; H.P.C.—Haarlem 3—3. Rust 2—2. Wedstrijd mooiste costuum: Personen al leen. Kinderen: 1. Biedermayer meisje, 2 Cowboy, 3. Chef-badmeester van het Sport fondsenbad, 4. Kleine Roodkapje, 5. Groote Roodkapje met den hond. Ouderen: 1. Kikker, 2. K.L.M,-piloot. Paren: 1. Meisje met harten (Ons hart klopt voor het Sportfondsenbad), 2. Kok en Bieder- mayer-meisje. Groepen. Kinderen. 1. Dorus Rijkersgroep. 2. Voetballers. Ouderen: 1. Muzikanten, 2. Volendammers. Opening Stoop's Openluchtbad. De opening van het openluchtbad bij de overdekte inrichting van Stoop's Bad te Overveen heeft plaats op Zondag 26 Mei a.s. met een internationaal zwemfeest. De orga nisatie van deze wedstrijden is opgedragen aan de Zwemclub „Haarlem". Weer twee wereldrecords verbeterd. De Fransche zwemmer Jacques Cartonnet heeft Zaterdag het wereldrecord 200 meter schoolslag verbeterd en gebracht op 2 min 39.6_sec. Het oude record stond op naam van den Duitscher Seétas met een tijd van 2 min 42,4 sec. Ook het wereldrecord 200 yards schoolslag werd door Cartonnet verbeterd. Hij legde dien afstand af in 2 min. 25.3 sec. 35 K. M.- tocht „Trekvogels". De K. V. Trekvogels hield Zondag een 35 K.M. tocht naar de bollenvelden. Al vroeg kwa men de deelnemende kanovereenigingen en ongeorganiseerde kanovaarders aan het club huis, dat op feestelijke wijze was versierd met vlaggen en wimpels. Te half tien werd gestart, waarna de kanovaarders via de singels en Leidschevaart naar Hillegom trokken, waar men te half twaalf arriveerde. Hier werd de eerste rust gehouden. Te half één werd de tocht vervolgd, dwars door de bollenvelden naar de Ringvaart. Het Heemsteedsche Sportpark gaf gelegenheid tot een tweede rust. Daarna ging het langs de bloemenvelden en de bloemententoonstelling Flora, naar het Spaarne, waar bij de Zonne- laan het tempo werd vrij gegeven; de deelne mers konden naar hartelust spurten. Te vier uur waren alle deelnemers na een mooien en gezelligen tocht aan het clubhuis terug, waar de prijsuitdeeling volgde. K. N. G. V.-marsch Santpoortsche T urnvereeniging. Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan der Santpoortsche Turnvereeniging T.V.S. heeft het bestuur voor Zondag 19 Mei een marsch van 30 K.M. georganiseerd onder de auspiciën van het K. N. G. V. De route van dezen marsch zal gaan door de mooiste en meest-interessante deelen van Santpoort, Velsen en omgeving. Behalve dat men volop zal kunnen genieten van het vele natuurschoon, dat dit mooiste gedeelte van Kennemerland biedt, worden nog verschillen de historische plekjes bezocht. De start- heeft plaats bij het restaurant „De Weijman" aan ae Hoofdstraat te Santpoort (Dorp). Behalve de persoonlijke medaille voor iederen wandelaar en ae groepsprijs voor iedere groep van minstens 11 personen wor den nog extra prijzen beschikbaar gesteld, nl. voor de verstkomende vereeniging of groep; voor de grootste vereeniging of groep; voor de best marcheerende groep; voor de verstkomenden deelneemster en voor den verst komenden deelnemer. Het secretariaat is gevestigd bij M. Arpad, Hoofdstraat. 19 Santpoort. AlkmaarHaarlem (65196429) Zondag heeft de jaarlijksche stedenwed- strijd AlkmaarHaarlem plaats gehad, die naar men weet door een returnmatch zal wor den gevolgd. Het resultaat is: Alkmaar 6519 hout, Haarlem 6429 hout, zoodat Alkmaar den wedstrijd met 90 hout won. De hoogste corpswerper voor Alkmaar was C. A. Witte met 299 hout en voor Haarlem L. Dost met 293 hout- De return wedstrijd zal op 19 Mei te Haarlem plaats hebben. Draverijen op Woudestein. Op Woudestein werden Zondag wedstrijden gehouden, waarvan de volgende uitslagen zijn: T-prijs. Prijzendraverij 4e kl. afstand 161G meter. Prijzen f 250 en f 25: 1. Zoo Doorloopen, eig. G. J. v. d. Elshout 1610 meter; 2. Xenon eig. J. de Vlieger 1600 meter. Tweede course: U-prijs. Handicapheat le kl. voor heerrijders afstand 1600 meter. Prij zen f 400 en f 50; le heat: 1. Fratima van J. de Haan 1650 M. 2e heat: 1. Mc. Gregor van Stal Valkenveen. 1710 meter. 3e heat: Van Faren van Geb:\ Knijnenburg 1690 meter. 4e heat: beslissing: 1. Van Faren: 2. Mc. Gregor; 3. Fratima, V-prijs: Prijzendraverij 2e en 3e klasse over 2000 meter. Prijzen f 250 en f 25: 1. Willy Duffy van Stal Gooiland 2020 meter; 2. Wel kom van Aduar-d, van J. de Vlieger 2020 meter. W-prijs: Prijzendraverij le kl. 2000 meter. Prijzen f 250 en f 25: 1. Victoria van H. v. d. Pol 2020 meter; 2. Lakeland Nina van Stal R. 2060 meter. X-prijs: Kortebaan-handicap 800 meter. Prijzen f 200 en f 25. Beslissing; 1. Wilhelm van Bosland 740 meter; 2. Welkom van L. En- sing 730 meter; 3. Torttur van Kals 770 meter; 4. Rabenhaupt van R. v. Leeuwen 780 meter. Eenige deelnemers aan de start bij de zes- daagsche motorwedstrijden te Edinburgh in Schotland.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 11