DE BILT "N I EUWE COLLECTIE WEILL&Z00N HAVERMOUT H. MAANDAG 6 MEI 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 2 Branden over het heele land. In den nacht van Zaterdag op Zondag om streeks half drie is brand uitgebroken in de garage van den Twentschen Autodienst van den heer J. W. Bos uit Enschedé. In de garage stonden een tweetal groote autobussen, een luxe auto en een chassis, terwijl zich daar voorts een hoeveelheid olie. vetten en gereedschap bevond.. In een oog wenk stond de garage in lichterlaaie, terwijl ook spoedig het aangrenzende perceel een kruidenierszaak, annex bakkerij vlam vatte De garage met de daarboven gelegen étage en het bovenhuis van het belendende perceel brandden geheel uit, terwijl de kruideniers zaak, annex bakkerij, veel brand- en water schade opliep. De oorzaak van den brand kon tot heden nog niet worden -vastgesteld. De schade, welke naar schatting omstreeks f 30.000 bedraagt, wordt door verzekering ge dekt. Door onbekende oorzaak is de boerderij van den landbouwer Vloetigraver te Raalte afge brand. De inboedel kon niet gered, worden eh is een prooi der vlammen geworden. Behalve een varken kon de rest van het vee gered wor den. De schade wordt grootendeels door ver zekering gedekt. Een~ hooiberg naast de boerderij brandde af. .Te Puttershoek zijn twee groote landbouw- schuren en twee woningen afgebrand Vijf an dere woningen kregen waterschade. De totale schade, welke door verzekering wordt gedekt, wordt op f 25.000 geschat. Door onbekende oorzaak ontstond brand in de boerderij van B. Maalderink te Bekveld (G.). De brandweer, die bijtijds aanwezig was, kon nagenoeg niets uitrichten door gebrek aan water. Woonhuis met belendende gebou wen brandden geheel af. Er vielen' geen per soonlijke ongelukken ie betreuren. Het vee kon gered worden'. Verzekering dekt de schade. Te Veghel' (N.B.) zijn twee boerderijen af gebrand. Door oribekende oorzaak ontstond brand in de boerderij van J. Kan'tërs. De brandweer, die arriveerde kon niet veel uit richten, en'zelfs niet verhoeden dat de brand oversloeg 'op een. nabijgelegen boerderij, toe- behoorende aan C. Pittems. Van beide boer derijen kon slechts wat meubilair en de vee stapel gered worden. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Te Utrecht is een sto'omwasseherijihnchting van de weduwe Schoonhoven en Zn, gelegen tusschen den Vleiitenscheweg en de Kanaal straat geheel uitgebrand. De schade, welke on geveer anderhalve tori bedraagt, wórdt door verzekering gedékt. Afzet van hematiet ijzer naar Frankrijk. Inzake den afzet naar Frankrijk van he matiet ijzer door de Koninklijke Nederland- sche Hoogovens en Staalfabrieken wordt door den Parijschen corr. van het Handels- bid. vernomen dat deze afzet de Fransche producenten nogal ernstig gehinderd heeft. Onderhandelingen hebben echter tot een accoord geleid 'dat. onlangs onderteekend werd. De tusschen de Fransche producenten van hematiet ijzer onderling bestaande overeen komst wordt echter thans door ontbinding bedreigd, omdat er moeilijkheden gerezen zijn in het aanverwante binneniandsche kar tel van de fabrieken van phosforhoudend ijzer Dit kartel, dat op 30 Juni automatisch vernieuwd zal worden, is thans door drie deelnemers opgezegd, teneinde zoo mogelijk een nieuwe regeling in het leven te roepen. Definitieve ontbinding van het eene kartel sleept ontbinding van het andere na zich, maar men vertrouwt, dat het niet zoo ver zal komen DE NORMANDlë MAAKT EEN PROEFTOCHT Reuter meldt uit Saint Nazaire 5 Mei: De „Normandiê" is vandaag uitgevaren voor een proeftocht. Aan boord bevindt zich de mi nister van Marine, Bertrand. Het schip keert terug te De Havre en ver trekt vandaar op 29 Maart 1936 om voor de eerste maal naar New York over te steken Omgeven door zes sleepbooten, verliet het enorme vaartuig veilig en wel de haven van Saint Nazaire. begeleid door een eere-escorte van torpedobooten. Een enorme menschen- menigte was getuige van het majestueuze vertrek. Die ellendige rugpijn. Wanneer-gij 's morgens bij het opstaan-reeds gekweld wordt door pijn in üw rug, Wélke onuitstaanbaar is bij bukken, bij de geringste inspanning en bij uw dagelijksch werk, toont dit aan, dat de onzuiverheden niet voldoende uit uw bloed gefiltreerd worden. Vooral als daarnevens zich verschijnselen voordoen als hoofdpijn, duizeligheid, wallen onder de oogen, een afgemat gevoel enz. De organen, wier taak het is om het bloed te zuiveren van de er in voorkomende afvalstoffen, werken te traag of zijn verzwakt, en verwaarlöozing dezer verschijnselen kan voeren tot zeer onge- wenschte verwikkelingen. Komt uw organen te hulp bij de eerste waarschuwende kenteekenen. dat zij niet in orde zijn met het speciale middel voor boven genoemde kwalen Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Zij zijn wetenschappelijk samenge steld en beoogen slechts één doel: het opwek ken tot gezonde werking der organen, die zorg dragen dat uw bloed voortdurend goed gefiltreerd wordt en die de onzuiverheden er uit afvoeren. Duizenden getuigschriften uit alle deel en der wereld bevestigen hun uitste kende werking. Verkrijgbaar apothekers bij drogisten a ƒ1.-. (0 1.75 en 3.- per doos, omzetbel. inbegrepen. Let vooral op den juisten naam. (Adv. Ingez. Med.) AGENDA Heden: MAANDAG 6 MEI Gem. Concertgebouw: Don Kozakkenkoor „Platoff". 8.15 uur. Vereen. Ned. Fabrikaat (afd. Haarlem), Café-Rest. Brinkmaan: Alg. ledenvergad. en lezing met lichtbeelden door Dr. Henri Po lak. 7.30 uur. N.V. El. Luxe "Broodfabr. v.h. De Zeeuw. Haarlem, Jaarl. alg. vergad. van aand. ten kantore. 8 uur. Frans Hals Theater: „De blinde vliegenier" 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „It Happened one Night geprolongeerd. Doorloopendè voorstel ling van 7 uur tot 11.30 uur. Cinema Palace: „Geschiehten aus dem Wienerwald". Op het tooneel: Carmelo Vesio. de beroemde Italiaansche tenor. 7 en 9.15 u Rembrandt Theater: „Madame Dubarry". Op het tooneel: Milcar Comp., een bijzondere variété-attractie. 2.30. 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16 Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maar? dags. Toegang vrij. Heemstede: Bloemententoonstelling ln Groenendaal van 's morgens 9 tot 's avonds 12 uur. DINSDAG 7 MEI Stadsschouwburg: Else en Albert Basser- mann in Die Fiinf Frankfurter. 8.15 uur. Lion d'Or: Aandeelhoudersvergadering van de N.V. Haarl. Melkinrichting De Sierkan. 3 u. De Kroon, aandeelhoudersvergadering, 2 u. ten kantore der N.V. Groote Kerk: Orgelconcert 8.159.15 uur 's avonds. Bioscoopvoorstellingen. Heemstede: Bloemententoonstelling in Groenendaal van 's morgens 9 tot 's avonds 12 uur. DE SPAARNE-STICHTING. Aan het verslag van de Spaarne-Stichting over het jaar 1934 is het volgende ontleend. Het spreekuur van Donderdag werd be zocht door 35 vrouwen en 16 mannen, die oor het eerst kwamen. Dit beteekent eer. klein stijging ten opzichte van het vorig jaar. De behoefte aan gezinnen die geneigd zijn onvohvaardigen in verzorging te nemen, deed zich ook dit jaar weer gevoelen en het ge lukte, daarvoor nog een tweetal families te vinden, één te Santpoort en één in een dorp op het platteland. Elk der gezinnen heeft twee vrouwelijke oud-patiënt-en ter verzorging. Het verschaffen van werk aan mannen was dit jaar weer zeer moeilijk. Met dankbaar heid wordt vermeld, dat verschillende instan ties voor werkverschaffing en nazorg zooveel mogelijk hulp verleenden. De afdeeling consultatiebureau voor moei lijke kinderen bericht o.m. het volgende: In 1934 kwamen 30 nieuwe gevallen in behan deling. In het eind van 1934 waren er 50 kin deren, met wie het Bureau zich bemoeide. In het tijdsverloop van ruim 5 jaar pas seerden ruim 170 gevallen het Bureau. De werkwijze van het Haarlemsche Bureau is nog steeds dezelfde en voldoet zelfs niet meer aan minimum-eischen. Daarom is' een financieele actie in voorbereiding ten bate van een gewijzigd bureau. CABARETAVOND KENNEMER KUNSTKRING De Kennemer Kunstkring sloot Zaterdag het seizoen met een cabaret-avond. Het pro gramma bood „elck wat wils". Chansons wer den afgewisseld door plastisch dansen, waarbij de danseres, mej. M. v. d. Velde, luiden bijval oogstte. Mevrouw Kreugel, geassisteerd door de Cat Club Band, zorgde voor een uitsteken de begeleiding van het vocale gedeelte, waar bij een voetballied op Nederland-Engeland een groot succes werd. Van de drie één-acters boei de de laatste wel het meest: een luchtig, frisch en origineel blijspelletje, dat als titel voerde: „Om een meisje met 50 Mille", dat door de vlotte opvoering de aanwezigen tot geestdrift bracht". Wil vernamen nog, dat op uitnoodiging Vfin de Haarlemsche M.U.L.Ó.-Schoolvereeniging dit cabaret-programma öp 18 Mei a.s.'een re prise zal beleven. GEMEENTERAAD. Er wordt een vergadering van den Raad dei- gemeente Haarlem gehouden op Woensdag 8 Mei des namiddags ten 1 1/2 ure, zoo noodig voort te zetten des avond ten 8 ure, in de Statenzaal (Prinsenhof) Aan de orde zal worden gesteld: 1. Mededeelingen en ingekomen stukken. 2. Herstemming voorstel Burgemeester en Wethouders inzake radiodistributie. 3. Begrooting 1935 verschillende woning- bouwvereeiiigingen en stichtingen. 4. Balans enz. 1933 woningbouwvereeniging .De Voorzorg". 5. Verhooging voorschot Coöp. Woningver. .Eigen Woning". 6. Overdracht van voor straat bestemden grond: a. W. Geldelooze Pad. b. Jan Gijzen- kade. c. Denijs van Hullelaan. 7. Kohier Straatbelastmg enz. dienst 1935 (3e gedeelte). 8. Opheffing Schoterveenpolder. 9. Verkoop grond: a. Stuyvesantstraat (N.V. Hogerveka"). b. De Ruyterweg (v. d. Laan de Vries en de Vos), c. Burgemeester Boreelstraat IJ. J. de Korte), d. Vergierdeweg (J. Broertjes). Saturnusstraat (H. Mulder), f. Allanstraat (C. M. v. d. Beek). 10. Wijziging verordening regelende rangen, bezoldiging enz. politiepersoneel (jaarwedde le klerken). 11. Verhuring huidenbergplaats Openbaar Slechthuis. 12. Beschikbaarstelling gelden Steunverlee- nin£ B- v -i 13. Wijze van berekening waterverbruik. 14. Verzoekschrift P. R. Bloemsma inzake bouw bioscooptheater Parklaan. 15. Verzoekschrift A. H. Hartkamp e.a. om niet tot verbreeding van den Zijlweg over te cariorechten. Benoeming: twee leden Commissie van Toe zicht Middelbaar Onderwijs. ZOMERCOMPLETS EN JAPONNEN BARTELJORISSTR. 26-28 (Adv. Ingez. Med.) meldt: Hoogste Warschau. Laagste Ingö. barometerstand 773.3 m.M. te barometerstand 762.9 m.M. te en voorspelt: Zwakken veranderlijken wind, aanvankelijk ig uit Oostelijke richtingen. Licht tot half bewolkt. Later wellicht toenemende bewolking Droog weer. Aanvankelijk weinig verandering in temperatuur. Later wellicht iets koeler. Uit het Buitenland Voorloopig nog warm, Later meer bewolkt en koeler weer. De depressie in het Westen heeft plaats ge maakt voor een gebied van hoogen druk dat dat zich gisterenmorgen begon te ontwikke len en thans van de Azoren tot IJsland reikt. In de Golf van Biscaye ligt nog een rest van de oude depressie die nog zware regens gaf in Zuid-Frankrijk. Op de Noorsche zee ligt een uitlooper van een depressie ver in het Noordoosten. In het Oosten bleef de luchtdruk hoog. Over het geheele vasteland in het weer onbewolkt en zonnig. Er heerschen zwakke winden en krachtige zomertemperaturen. In de Alpen ligt de tem peratuur van het vriespunt op 3000 meter hoogte. Het is te verwachten, dat het warme zomer weer voorloopig wel zal aanhouden, doch het weer geleidelijk meer bewolkt en later koeler zal worden. Barometer Stand van heden Vorige stand Neiging: Vooruit. Opgave van: FA. KUIPERS EN ZN., Opticiens - Zijlstraat -97 Telefoon 12726 Thermometer 6 Mei. Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden' tot 12 uur 770 mM. 763 m.M. 73 F. 55 F. 76 F. De Bloembollenstreek. Een propaganda-uitgave. Bij het Algemeeen Publiciteitskantoor te Amsterdam is verschenen: „De Bloembollen streek" een geïllustreerde propaganda-uit gave voor Heemstede, Bennebroek, Hillegom, Asse. Sassenheim, Warmond, Oestgeest en Rijnsburg. Deze uitgave Is geschied met mede werking en instemming der verschillende be trokken gemeen ten" en bevat vele bijdragen van Dr. P. H. Ritter Jr. Voorts vonden wij arti kelen van J. Dix; Mr. D. F. Pont, burgemeester van Hillegom; L. van der Linde; L. Bol; J. P. Gouverneur, burgemeester van Sassenheim en J. L. Bosschieter, burgemeester van Rijnsburg. ,De talrijke fraaie illustraties geven een uit stekend beeld van de schoonheden der ver schillende genoemde plaatsen in de bollen- Natuurlijk wordt in de tekst de aandacht gevestigd op de vele voordeelen, die het wo nen in die plaatsen in de bollenstreek biedt. Het is een mooie, royale uitgave, die juist op tijd komt, nu alles in die streek op zijn mooist is en de Bloemententoonstelling „Flora" tal van vreemdelingen er heen lokt. Steeds de nieuwste modellen voorradig. W Kuipers Zn., Opticiens ZIJLSTRAAT 97 (Adv. Ingez. Med.) BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 6 Mei. Bevallen 3 Mei: M. C. M. van Arnhem Bouwhuis, d.: M. P. HeemskerkNijman, z.: 4 Mei: J. H". van BroekhuizenHeintzberger, z. Overleden: 2 Mei: A. Lepoeter, 69 j., Haze- paterslaan; 3 Mei: G. P. Loeff, 69 j., Borneo- straat; M. BoemgterMuuff, 73 j., Bloem hofstraat. De extra hulp aan werkloozen. Uitkeering van den B-steun. Het Nationaal Crisiscomité heeft, zooals wij reeds mededeelden, wederom voor extra hulp aan werkloozen, die wegens langdurige werk loosheid daaraan behoefte hebben, een sub sidie toegezegd aan het plaatselijk Crisis comité, onder voorwaarde, dat ook de ge meente voor dit doel een subsidie beschik baar stelt. Over het kalenderjaar 1935 mag voor deze gemeente ten hoogste worden besteed een bedrag in guldens, berekend door vermenig vuldiging van het aantal werkloozen met 10, met dun verstande, dat het Nationaal Crisis comité 19 pet. van dit bedrag voor zijn reke ning zal nemen, indien de gemeente 21 pet. van dit bedrag beschikbaar stelt. Voor de berekening van het subsidie is het gemiddeld aantal werkloozen voor deze ge meente bepaald op 5060. B. en W. stellen den raad voor genoemd bedrag ter beschikking van het plaatselijk Comité te stellen. De verdwenen stembiljetten. Maatregelen voor de raadsverkiezing. Het onderzoek naar de verdwenen (maal later teruggevonden) stembiljetten bij de Pro vinciale Statenverkiezing in het stembureau op het Weltevredenplein, heeft geen resultaat opgeleverd. De quaestie is onopgehelderd ge bleven, hoewel de veronderstelling dat geen diefstal maar een vergissing heeft plaats ge had wel eenigen grond heeft. Nu staat men binnenkort voor de raadsver kiezingen. Wij vernemen, dat maatregelen worden overwogen de verzending van de stem biljetten in het vervolg zoo te organiseeren, dat een herhaling van het voorgekomene on mogelijk is. Er ligt daarvoor een plan ter tafel, maar dit moet nog nader bestudeerd worden om er zeker van te zijn, dat ook daarin geen' „haken en oogen" zitten, Het politiepersoneel. De salarisregelïng gewijzigd. Bij den Minister van Binneniandsche Zaken bestond bezwaar tegen de salarisgrenzen, zooals deze bij besluit van 25 Juli 1934 dooi den raad zijn vastgesteld voor het politie personeel, met uitzondering van de agenten en hoofdagenten. Bij schrijven van 12 September 1934 hebben B. en W. gepoogd de geopperde bezwaren te wederleggen. Nu de salarisregeling voor het overige ge meen tepersoneeel volledig haar beslag heeft gekregen, kwam het B. en W. gewenscht voor aan te dringen op afdoening van de rege ling voor het politiepersoneel. Uit het ant woord van genoemden Minister blijkt, dat tegen een bezoldiging van de functies van genoemden Minister blijkt, dat tegen een be zoldiging van de functies van le- en 2e klerk volkomen gelijk aa die, vastgesteld door de salarisschalen 8 en 9 van de regeling voor het overige gemeeiitepersoneel, geen beden king behoeft te bestaan. Dit geeft B. en W. aanleiding thans voor te stellen de regeling der bezoldiging van het politie-personeel te wijzigen en te bepalen, dat de salarisgrenzen voor een klerk le klasse loopen van f 21.00— f 2650. Het is noodzakelijk, ter verkrijging van eenvormigheid in de wijze waarop de nieuw vast te stellen salarissen zullen worden be rekend. voor het politiepersoneel in te trek ken de overgangsbepaling, welke sedert 1 Augustus 1934 van kwacht was. Aan een overgangsbepaling, als bij raadsbesluit van 13 Februari 1935 voro de overige gemeente ambtenaren is vastgesteld, bestaat voor het politiepersoneel geen behoefte, aansezien het netto-bedrag de aan hun betrekikng vast verbonden inkomsten voor geen der leden van dat personeel meer dan 5 pet. lager wordt dan het latastelijk vóór 1 Maart 1935 ge noten netto-inkomsten, tot welk percentage voor het overige gemeentepersoneel de eerste termijn van achteruitgang van het netto inkomen op dien datum is beperkt gebleven. KRISTLIK FRYSK S ELS KIP. Woensdag 8 Mei zal de ..Krite Sljucht en Rjucht" van het Kristlik Frysk Selskip een feestelijke jaarvergadering houden ter ge legenheid van het vijf-jarig bestaan der ver- eeniging. Deze vergadering- zal in het ge bouw van den Chr. Besturenbond, Bakenes- sergracht 63 worden gehouden. Biljetten als duifjes Wie gaat gratis naar Brussel? Biljettenregèn daalde op straten en wegen van Haarlem en er omheen Grabbel- en graai- lust bij allen ontplooiden zich op volle kracht en er waren die tientallen nummers opraap ten om zich een gratis tocht met de directie van het Rembrandt-theater naar Brussel te verzekeren. De witte wolkjes wuifden uit de hoogte. Biljetten. Het leken duifjes, dubbeltjes, sneeuw, slag roomspatjesBiljetten. Biljetten op de Groote Markt en in 1 het Spaarne, biljetten om heb haantje van den toren en in kelderluiken, biljetten in de goot van ons dak (vast en zeker net een prijs biljetten in de konijnenholen der duinen, daar gedreven door den Oostelijken wind. Biljetten voor Brussel boven het Leidsche kwartier, biljetten voor Brussel boven het Soendaplein, Amsterdamsche Poort, de her tenkamp en den Zeeweg. Oude heertjes bogen moeizaam, kleine kna pen schoten ijlings toe en risten elkander de papiertjes uit de handen. Biljetten voor de wereldtentoonstelling, de voetbalwedstrijd en. een reis. Twee dagen lang! O, heerlijkheid: voor hem die een prijsbiljet vond. O, bittere smart voor hem die er net een nummertje naast was en gezocht heeft drie uren lang om papiertjes te garen. De witte wolkjes zweefden, zwaaiden boven Haarlems straten, daalden in Haarlem's stof en ziet hier welke uitverkoren waren. De nummers waren twee dagen voor de uitstrooiing door redacteuren der Haarlem sche dagbladen in een gesloten enveloppe ge poneerd.) 5. 13, 17. 22, 188, 315. 501. 1021, 1419, 7800, 10972 12379, 18101, 21777, 23813, 24216, 24810, 26001, 27831, 27951, 28514, 29001, 29314, 29724. TILLY SYLON Dinsdag 7 Mei geeft Tilly Sylon met haar leerlingen een uitvoering in de t'uinzaal van. de Gem. Concertzaal. Behalve de vele kleine nummers, welke ge danst worden door de jongere leerlingen, zal ook het ballet van Tilly Sylon zijn medewer king verleenen. Caroline Luitjes zal voor dé begeleiding zorgen. In plaats van kaarten Heden overleed tot onze diepe droefheid, geheel on verwachts onze lieve "Vader en Bchuwdvader Klaas Ouwejan Wed uw naar van Trijntje IJff in den ouderdom van 65 jaar. Haarlem: C. OUWEJAN H. E. OrWEJAN- HOTKAMP Zandvoort: IC. C. OUWEJAN W. OUWEJAN— ÈDELlJN Bloemondaal. 5 MehlASo n,,i Bloemendaalschoweg 43 De teraardebestelling zal plaats hebben op Woensdag S Mei a.s. te 1,30 uur op de algemeene begraafplaats te Bloemeiulaal (Bergweg). Heden overleed zacht en kalm, na een langdurig lij den, onze zeer geliefde Moe der, Behuwd- en Groot moeder Hendrika Krommenhoek Wed. van den Heer A. O. Smits, in den ouderdom van bijna 79 jaar. Rotterdam: A. D. SMITS E. SMITS VLIETSTRA Baarn: C. VAN DER LIST- SMITS D, VAN DER LIST en Kinderen Haarlem: L. W, SMITS A. E. SMITS- DE MA AKER A. C. SMITS A. M. SMITS- VAN NORDEN en Kind Haarlem, 5 Mei 1935 Westerlioutpark 34 De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag. S Mei a.s, te 1 2 uur op de Al gemeene Begraafplaats te Haarlem (Ingang Klever laan Algemeene kennisgeving Heden overleed na een langdurig gedragen lijden onze innig geliefde Man, Zoon, Broeder en Oom Roel Jan Bos in den ouderdom van 26 jaar. Uit aller naam: E. A. BOS- geb. ANTONISSE Haarlem, G Mei 1935 Raamstoeg 28 zvv. Dc begrafenis zal plaats hebben a.s. Donderdag 9 Mei te 11.15 uur op de Al gemeene Begraafplaats te Haarlem aan de Kleverlaan. Heden overleed onze lieve Moeder, Behuwd- en Groot moeder Maria Magdalena Adler Weduwe van den Heer L. J. C. J. Boogaard in den ouderdom van 77 jaar. Haarlem, 6 Mei 1935 Fred. Hendriklaan 37 Haarlem: A. J. L. BOOGAARD Siar.tar; E. L. PH. BOOGAARD -A-rp^tém: S. BOOGAA/RD-WHITE 's-Gravenhago: C. M. A. BOOGAARD Blaricum: H. C. LOEBER- BOOGAARD IC. LOEBER en Kleinkinderen De crematie zal plaats hebben te Drieliuis-Wester- veld op Woensdag S Mei a.s. na aankomst van trein 14.14. Geen bezoelc Benige en algemeene kennisgeving Tot onze diepe droefheid overleed heden te Amster dam onze lieve Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Froukje Bontjema Weduwe van Comelis Hendrik Hartendorp in den ouderdom van 71 jaar. G. HARTOG— I-IARTENDORP A. HARTOG KEES Ani3tsrclam, 3 Mei 1935 Madurastraat 123III. De teraardebestelling zal plaats hebben Dinsdag 7 Mei a.s. om 12 uur op do Alge meene Begraafplaats te Haarlem INDIEN U een rijwiel zoekt, nieuw of 2da handsch, komt u dan bij ons eenë kijken. Wij hebben nog 1ste klas merken, w.o. Burgers, Fongers* Raleigli. Simplex, Gazelle enz. De prijzen zijn verbazend laag en de garantie is 1ste klas. A. Koele* ineijer, Breestr. 3, Tel. 12647* Repareeren, Verruilen, Verhuren,- Centrale Tandheelkundig^ Kliniek kenau park 26 A Haarlem tei. 12644 SPREEKUREN lederen werg*» dag 9-11 en 1-2; Dinsdags- j avonds 6,30-8.30 uur. Zater* dagsmiddags geen spreekuur,» DANKBETUIGING Voor de vele bewijzen van deel neming, beloond bij het overlijden van Mevrouw KLAASKE ARENDS Weduwe val. Heer Dirk Batteram, betuigen wij onzen oprechten dank Uit aller naam: J. M. v. LEEUWEN- BATTERAM Hasselaersplein 13 Haarlem, 6 Mei 19 35 Laat thans Uw Zomerkleeding chemisch reinigen J. H. van Beers Arts Dinsdag on Woensdag AFWEZIG. arnenters de Doktoren Roetors van Lennep, I-Ierdink, Leylx en v. d. Belt De curator ln het faillissement van wijlen Job de Groot ICzn.. :n leven reoder wonende te IJmuiden, brengt ter kennis van crediteuren, dat heden door hem ter - Griffie der Arrondissements-Rechtbank te Haarlem Is gedeponeerd, de tweede ultdeellngslijst in dit fail lissement, welke lijst aldaar gedu rende 10 dagen na heden ter kostelooze Inzage van crediteuren •ligt." Ds curator: Mr. J. H. J. SIMONS Kruisweg 63, Haarlem SLECHTE AARDAPPELEN 11 Dan maar liever als TOESPIJS een bord VLUGKGKENDE Let op den meerderen inhoud der pakken. Hollander, over enkele maan* den naar Frankrijk vertrekken de, zoekt een Franschman voos het 'bijwerken van de FRANSCHE TAAL zoowel conversatie als correspon dentie. Br. no. 2438 bur. v. d. blad Gevr. nette WERKSTER voor 1 dag p. w. Zondags om ds 14 dagen van 1S uur. Aanm, 's av. 7—S.30 Mevr. v. STRATEN* Merellaan 34, Aerdenhout. Direct gevraagd WERKMEISJE Aanm. Sportfonrtsenbad. NETTE WERKSTER gevr., voor Vrijdag. Geen Duit* sche. Overboschlaan 19 j bij BI, brug. Heemstede TWEE DAMES gevraagd als filiaalhoudster in Chocolaterie-zaak. Br. onder no. 2434 bur, van dit blad Fl. besch. juffr. gevr., die tijdel, zeilist. kl. huisli. kan doen, liefst bek, met lichte verpl. Geen hoog sal., maar uitst, beh. Dekkorstraa,t 36, ICloverparlc. agd: Verstelnaaister dagen per maand, Anna v. Bu ren laan 46, Haarlem

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 2