UIT DE OMSTREKEN DINSDAG 7 MEI '193 5 HAXRCEM'S DSCBE 'A D 7 I IJMUIDEN Omzwervingen van een partij tongen. In beslag genomen en na 20 maanden publiek verkocht. Dezer dagen had te Duinkerken door het kantoor der douane een zonderlinge verkoo- ping plaats, meldt Het Visscherijblad- (Os- tende). Het gold 50 kisten inhoudende 7950 K.G. tong. neergezet in de vrieskelders, welke in Juli 1933, dus meer dan 20 maanden geleden, door de douane waren aangehouden omdat ze als En.gelsche tong in Frankrijk waren ingevoerd, in werkelijkheid echter uit België afkomstig waren. De tongen waren eerst naar Engeland ge stuurd, vandaar naar Holland en van ons land via Spanje naar Frankrijk. De Ostendsche firma, die de tong had verzonden, trachtte de tongen in de vischhal van Duinkerken te doen verkoopen; de douane had echter lont geroken en de internationale tongen werden in beslag genomen. En onlangs vond de verkoop plaats, nadat de 50 kisten al dien tijd ln een koelhuis waren opgeslagen geweest. Ee visehhandelaar van Boulogne kocht de geheele partij voor 44905 fr. of gemiddeld 5.50 fr. per K.G. Aangezien men vreest, dat de tongen be dorven waren hebben de vischhandelaars van Gravelines en Duinkerken besloten, niets te koopen, zoodat de kans bestaat dat de koo- per er mee blijft zitten. VERKIEZING GEMEENTERAAD. De Burgemeester van Velsen verzoekt hen, die voornemens zijn een Candidatenlijst in te dienen voor de verkiezing van leden van den Gemeenteraad op 14 Mei a.s. deze lijsten en kele dagen te voren aan te bieden voor on derzoek aan de le Afdeeling ter secretarie. Hierdoor zal langdurig wachten op den dag der Candldaatstelling zooveel mogelijk kun nen worden voorkomen. Slagers Vakcursus. De Burgemeester op de tentoonstelling. Als slotavond van den slagerscursus werd gisteravond in Het Wapen van Velsen een tentoonstelling van werkstukken, vervaardigd door de cursisten, gehouden. Deze tentoonstel ling is geopend door den burgemeester, Mr. M. M. Kwint, die, ingeleid door den heer N. W. Wamsteker, zijn groote..,voldoening uitsprak over liet geëxposeerde. .E|e! burgemeester wilde hier: niet spreken over de „taaie" volharding waarmee alles tot stand is. gekomen, omdat het woord „taaie" hier bij het vleesch niet past, net zoo min als op zijn plaats is, wanneer hij hier zou zeggen „eet meer visch". Evenwel wil hij toch den Ned. Slagershond afd. Velsen fe- liciteeren met het door hem verkregen resul taat. De ter toonstelling, die zich direct bij de opening ri een druk bezoek mocht verheugen, is voor den slagershond en de cursisten een groot succes geweest. Een groot aantal werk stukken was ingezonden. De jury heeft voor waar geen gemakkelijke taak gehad met het toekennen der prijzen. Om al het geëxposeerde te beschrijven is niet mogelijk, want het eene werkstuk was al fraaier en met meer zorg afgewerkt dan het andere. Niet alleen dat er fraaie vleeschscho- tels waren maar ook verschillende werkstuk ken waren afgewerkt in motieven en afbeel dingen. Zoo was er een volledige boerderij, met wei land met grazende koeien, daaromheen sloo- ten, waarbij de watermolen niet ontbrak, een compleet landschap, alles vervaardigd van reuzel. Er was o.a. een brandend schemer lampje waarvan een mooi kapjevan kalfs vet, een schilderij voorstellend het wapen van Velsen, gekleurd, vervaardigd van puntjes reuzel enz. Dit werkstuk bestond uit niet min der dan 18.000 puntjes reuzel. Evenzoo het wapen van Amsterdam bestaande uit 28000 puntjes reuzel. De slagershond heeft met deze tentoonstelling een groot succes weten te boeken. De prijzen werden door de jury toege kend aan C, P. Bion, kampioensprijs. Voor de rubriek A: versch vleesch: le pr A: J. P. de Beurs, le pr. B: N. W. Wamsteeker 2e pr. A: C. P. Boon, 2e pr. B: J. de Beurs, 3e pr. A: G. de Jong, 3e pr. B: B. v. d. Vijver, 4e pr. A: B. Wamsteeker, Rubriek B bereide vleeschwaren: le pr. A: Mevr. Dort, le pr. B: A. Moeken, chef Am- sterdamsch vleeschhouwerij2e pr. A: G. de Jong, 2e pr. B: C. P. Boon, 3e pr. A: J. de Beurs 3e pr. B: J. Schipper. Vrije inzendingen afd. versch vleesch: le prijs C. P. Boon, 2e pr. B. Wamsteeker. Afd. sierwerk: le pr. G. de Jong, 2e pr. Jc de Beurs, 3e pr. C. Bakker, 4e pr. Mevr. Oort MARKTPRIJZEN van Dinsdag 7 Mei. Tarbot per K.G. 0.750.65. Griet per 50 K.G. 23—8. Tongen per K.G. f 5536. Groote schol per 50 K.G. 2517. Middelschol per 50 K.G. 2219. Zetschol per 50 K.G. 21—18. Kleine schol per 50 K.G. 202.70 Schar per 50 K.G. 4.80—4. Tongschar per 50 K.G. 19—16. Vleet per stuk 4.101.70. Kleine poon per 50 K.G. 103. Groote schelvisch per 50 K.G. 2520. Middelschelvisch per 50 K.G. 2316. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. 21 ii. Kleine schelvisch per 50 K.G. 15—3.80. Kabeljauw per 125 K.G. 309. Groote gullen per 50 K.G. 106,50. Kleine gullen per 50 K.G. 10.50—6.50. Wijting per 50 K.G. 5,703. Makreel per 50 K.G. 108. Heilbot per K.G. 1—0.64. Leng per stuk 1.40—0.39. Koolvisch per stuk ƒ0.530.19. STORMVOGELS—O. V. V. O. A.s. Zondag speelt Stormvogels een vriend schappelijke thuiswedstrijd tegen de Amster- damsche tweede klasser O. V. V. O. Het ongeval op de pieren. Lijk van één der slachtoffers opgevischt? Gistermiddag is door een zandhapper voor de pieren van IJmuiden opgevischt 't lijk van een jonge vrouw, vermoedelijk afkomstig van het Haarlemsche meisje, dat op 17 Februari j.l. tijdens stormweer met haar verloofde van de pier was geslagen. VERWACHTE VJSCHAANVOER. Thuiskomst voor de Woensdagmarkt. Amsterdam, IJm. 58: 25 m. schelvisch, 35 m. piepers, 65 m. gestripte radio, 100 m. wolf en poon, 20 m. makreel, 15 m. gul, 50 manden platvisch, totaal 310 m., 850 stuks ijskabel- jauw, 500 st. stijve kabeljauw. Hercules IJm. 196: 15 m. schelvisch, 100 m. piepers en radio, 40 m, platvisch, 90 m. wolf en poon, 10 m. wijting, 10 m. makreel, totaal 265 'm., 800 stuks ijskabeljauw en 400 stijve kabeljauw. BESOMMINGEN. Trawlers: Roode Zee, IJm. 41, 135 manden 1390 Witte Zee, IJm. 167, 375 mnd. 1960 Maria, IJm. 95, 310 mnd. 2020 Mary, IJm. 189, 345 mnd. 2530 Gerberclina Johanna, IJm. 38, 625 m. 2980. Motorlogger: K.W. 149 290 Kotter: S. 99 890 VELSEN De Gemeenteraadsverkiezing. Candidatenlijst der A.-R. Kiesvereeniging. In verband met de verhuizing van een der candidaten naar een andere gemeente is de lijst van de A. R. Kiesvereeniging nog niet volledig samengesteld. De eerste vijf plaatsen zullen echter als volgt worden bezet: 1. F. P. Vermeulen, 2. H. Homburg, 3. W. v. d. Burg, 4. A. Eikelenboom, 5. H. J. Lips. DE CANDIDATEN VAN DEN VRIJHEIDSBOND Door de afdeeling Velsen van de jLiberale Staatspartij „De Vrijheidsbond" werden voor de gemeenteraadsverkiezing de volgende can- didatenlijsten opgemaakt District 1: Dr. A. de Groot Jzn., Santpoort; F. C. Breitenstein, Velsen; J. L. Uitzinger, IJmuiden; Dr. R. F. X. R,utten, IJmuiden; W F. H. Bruggeman, Driehuis; C. Luchsinger. IJmuiden; W. F. Bijvoet, Santpoort; Mr. C. H. Guépin, Santpoort; A. Vreugdenhil, Drie huis; L. Poortenaar, Velsen. Districten 2 en 3: F. C, Breitenstetin, Vel sen; J. L. Uitzinger, IJmuiden; Dr. R. F. X Rutten, IJmuiden; W. F. H. Bruggeman, Drie- :Iiuis;: C. Luchsinger, IJmuiden; Dr. A. de Groot ;Lzn., Santpoort;' W. F. Bijvoet, Santpoort; Mr. C. H. Guépin, Santpoort; A. Vreugdenhil, Drie huis; L. Poortenaar, Velsen. VRIJZ. DEM. BOND. In de gisteravond gehouden ledenvergade ring van den Vrijz. Democr. Bond, afdeeling Velsen, werd de volgende candidatenlijst voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing vastgesteld; 1. P. Bosman; 2. Dr. A. J. van Leusen; 3. B, Verbeek; 4. G. Meerman; 5. W. Landeweert; 6. C. Schuitman; 7. A. J. Allan; 8. A. Peek; 9. J. Bontenbal; 10. H. Schooten. BEVERWIJK Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbemiddeling. Het jaarverslag over 1934. In het jaarverslag van den Gemeentelij ken dienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbemiddeling, waarbij zijn aangeslo ten de gemeenten Beverwijk, Wijk aan Duin en Heemskerk; wordt allereerst stilgestaan bij het probleem, welke maatregelen kunnen worden genomen om te bevorderen, dat meer Nederlandsche meisjes zich beschikbaar stel len in loondienst van huiselijk werk en in welk opzicht de arbeidsbeurzen daarbij mede werken. Dit vraagstuk biedt vele moeilijk heden en dikwijls schenken pogingen om tot goede resultaten te komen, weinig bevredi ging. Deze moeilijkheid demonstreerde zich bijzonder opvallend bij den oproep voor op leiding tot deze taak, door de commissie van toezicht op de huishoud- en industrieschool in deze gemeente. Trekt het reeds de aan dacht, hoe zeldzaam een bij deze school op geleid meisje zich als werkzoekende bij de arbeidsbeurs doet inschrijven, anderzijds moest worden geconstateerd, dat op de vrije markt geen enkel meisje daartoe wenscht te worden opgeleid. Het gevolg daarvan is, dat in meerdere aanvragen door werkgeef sters door de arbeidsbeurs niet kon worden voorzien en op een totaal van 59 aanvragen avolgden dan ook slechts 32 plaatsingen. Voorlichting bij beroepskeuze. De zoo goed bedoelde en krachtig doorgezette pogingen van het bureau tot vorolichting bij beroeprskeuze te Velsen hebben jammer ge noeg, dor sterke daling der subsidies en con. tributie-bedragen, toch moeten falen. Half Mei werd door het bestuur besloten de wc 'aamheden stop te zetten. Waar twee onz^r gemeenten haar subsidie hadden ge handhaafd, vormende 70 pet. der oorspron kelijk toegezegde bedragen, treft haar geen verwijt. Hoewel het besluit spreekt van „voorloopige stopzetting", is de vrees niet ongegrond, dat. binnen afzienbaren tijd van hernieuwde werk zaamheid geen sprake zal kunnen zijn. Waar door wederom een nuttige sociale instelling door den nood der tijden, is verdwenen. EEN BUITENKANSJE VOOR DE STROOM AFNEMERS. Toen het Provinciaal Electriciteitsbedrïjf de maximale belasting voor het G. E. B. alhier verlaagde, besloot de gemeenteraad deze gel den aan de stroomverbruikers ten goede te GROOTE GOUDEN MEDAILLE VAN H.M. DE KONINGIN Als BLOEMEN Uw tolk moeten zijn, dienen ze de kwaliteit Uwer persoonlijkheid juist weer te geven. Uitsluitend eerste kwaliteit bloemen, dauwversch, zooals DAUDEY'S BLOEMENMAGAZIJN, GROOTE HOUTSTRAAT 112 Telefoon 10859, ze U tegen relatief lage prijzen levert, vertolken op waardige wijze, diepe gevoelens. (Adv, Ingez. Med.) laten komen door de tarieven te verlagen. Dit raadsbesluit kon echter de goedkeuring van Ged. Staten niet verkrijgen, omdat het de bedoeling was, dat de ontvangen gelden rechtstreeks aan de verbruikers zouden wor den terugbetaald. De Gemeente Lichtbedrlj- ven zijn met dit omvangrijke werk reeds eeni- gen tijd bezig. Alle verbruikers ontvangen over het jaar 1933 hun aandeel in de terugbetaalde maximale belasting. Voor menigeen beteekent dit een aardig buitenkansje en zoo is de af gezant van de Lichtbedrijven, wiens komst anders in menig huisgezin niet zonder zorg eens per maand wordt tegemoet gezien, than; een welkome verschijning. Over 1934 volgt geen restitutie. Dan worden de gelden van de maximale belasting name lijk aangewend, om de omzetbelasting te be talen, waarvoor anders wellicht het tarief met een cent per K, W. U. had moeten worden ver hoogd. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING Spinazie per kist 2560 Sla per kist 401.50 Postelein per kist 751.05 Wortelen per bos 1014 Rabarber per bos 3—9 ,v Raapstelen per bos 11/2—2 Radijs per bos 22 1/2 Peterselie per bos 23 Selderie per bos 23 Prei per bos 512 Bloemkool le per stuk 1218 Idem 2e per stuk 8—10. Asperges le wit per bos 5070 Asperges 2e wit per bos 25—35 Asperges le blauw per bos 3550 Asperges 2e blauw 2028 Aardbeien per doosje 3545 Noteering van Beverwijk den 6 Mei 1935. Spinazie per kist 1750 cent. Postelein per kist 6080 cent. Andijvie per kist 9060 cent. Raapstelen 100 bos f 2.50. Radijs 100 bos f 1f 3. Koolrapen per zak 85 cent. Wortelen per K.G. 14 cent. Komkommers per 100 f 12f 16. Asperges (wit) per bos 2840 cent. Asperges (blauw) per bos 2830 cent. Aardappelen, klei per K.G. 58 cent. Id. zand per K.G. 9 cent. Savoije kool per 100 f 1—f 4. Bloemkool per 100 f 6f 12. Uien per kilo 8 cent. Prei per bos 1012 cent. Sla per kist 30—85 cent. Rabarber per 100 bos f 6f 8. Pieterselie per bos 4 cent. Selderie per bos 3 cent. Appelen per kilo 3035 cent. Frambozen per schotel 42 cent. Brusselsch lof per K.G. 1-9- cent. DE TENNISCOMPETITIE. Het prachtige weer heeft de Beverwijksche tennisters en tennissers blijkbaar geïnspireerd om Zondag hun beste spel te spelen. Velserbeek I sloeg zoowaar Nieuwe Meer met 6—2 zoodat we aan een kampioenschap begin nen te gelooven. Velserbeek II incasseerde zoo- als we Zaterdag reeds schreven haar onver mijdelijke tweede nederlaag. De beide teams van T. O. P. speelden met 44 gelijk het eerste thuis tegen T. C. G. II en het tweedé uit tegen Westrust II na een 42 achterstand. De heeren dubbel en gemengd dubbel werden hier gewonnen na een strijd van niet minder dan 80 games! SANTPOORT JAARVERGADERING „SANTPOORT'S BLOEI". Gisteravond hield de vereeniging „Sant poort's Bloei" onder voorzitterschap van den heer Van Beem haar jaarvergadering. In zijn openingswoord memoreerde de heer Van Beem het feit dat- nu precies 5 jaar ge leden in deze zelfde zaal van „De Weyman" de vereeniging op initiatief van wijlen den heer Tadey werd opgericht „Zoolang onze ver eeniging blijft bestaan", aldus de heer Van Beem, „zal zijn naam onafscheidelijk aan haar verbonden zijn." Vervolgens wees spr. op dagene wat „Sant- poort's Bloei" had bereikt-,Wat was Santpoort vóór 1930?" aldus de voorzitter. Niets anders dan een uithoek van de gemeente Velsen. IJmuiden was het hoofd, IJmuiden be- heerschte deze gemeente, Santpoort echter was gelijk een appendix, het kon gemakkelijk gemist worden, zonder dat daardoor maar eenigszins de vitaliteit der gemeente in ge vaar zou worden gebracht. Santpoort was de Asschepoetster, alleen maar geschikt om nog eenige belastingpenningen op to brengen. Thans echter is er veel veranderd. Van een tot niets goeds dienenden uithoek van vóór 1930 is Santpoort volgens de woorden van wij len onzen diepbetreurden burgemeester Ram- bonnet geworden de kurk, waarop de ge meente Velsen drijft. Hierna las de de secretaris de notulen dei- vorige jaarvergadering voor, die onveranderd werden goedgekeurd. Bij het punt mededeelingen memoreerde de voorzitter de telefoonkwêstie. Spr. wees er op, dat de gehouden protestvergadering zoo slecht bezocht was. Het resultaat van de actie was niet, zooals men verwacht had, omdat er aan de zaak niets te veranderen was, doch toch viel dank zij de medewerking van den minister van Economische Zaken een klein succesje te memoreeren: De grens van het net werd even verlegd, zoodat het net zelf ver groot werd. Dan wees spreker op de vergadering, die belegd was in verband met de inwoning van het zuster person eel van het Provinciaal Zie kenhuis, op de actie, die hét bestuur voert, om een aantal boomen aan de Wüstelaan, die onder de bijl des houthakkers dreigen te val len, te behouden en op de actie om den naam Brederoodscheweg veranderd te krijgen. Bij dit laatste merkte de voorzitter op, dat de vereeniging indertijd door het gemeentebe stuur gevraagd was eens te onderzoeken, of de bewoners op naamsverandering gesteld waren. Dit heeft het bestuur gedaan. De op merking van een der raadsleden, dat alleen het bestuur van „Santpoort's Bloei" deze naamsverandering wenschte, wat dan ook ge heel misplaatst. Dan memoreerde de heer Van Beem het heengaan als bestuurslid van de heeren Van Beek en Cornegge. Hij dankte beide heeren, voor wat ze voor „Santpoort's Bloei" hadden gedaan. Vervolgens bracht de secretaris, de heer Van den Ban, zijn jaarverslag uit. Wij stippen hieruit aan, dat de vereeniging indertijd met 48 leden werd opgericht, doch nu 509'leden telt (vorige jaar 435), dat de excursie naar Rotterdam een groot succes was, dat „Sant poort's Bloei" een groot aandeel in de festivi teiten van „Santpoort's Ringrijden" heeft ge had, dat het pensioenbureau niet de noodige medewerking ondervindt van belanghebben den, dat de Brederoodscheweg en de Hoofd straat verbeterd zijn en ook aan andere wen- schen door het gemeentebestuur vaak werd voldaan, dat het aandringen op langer open stelling van het postkantoor succes heeft ge had. dat in onze plaats 2 publieke telefoon cellen werden geplaatst en dat de betrekkin gen met het college van B. en W. en hoofden van bedrijven zeer goed zijn te noemen. Het jaarverslag van den penningmeester werd. hierna, evenals dat met het verslag van den secretaris het geval was geweest goedge keurd. Namens de controlecommissie bracht de heer Vegersteen verslag uit. Deze deelde mede boeken en bescheiden van den penningmees ter in volmaakte orde te hebben bevonden. Tot leden van de nieuwe kascontrole- commissie werden benoemd de heeren Bonte en Van der Wiel. Besloten werd de contributie voor het ko mende vereenigingsjaar ongewijzigd te hand haven. Bij de bestuursverkiezing werd allereerst besloten den heer Van Beem als voorzitter te handhaven. De heer Van Beem nam onder applaus zijn herbenoeming aan. Bij het verdere deel van de bestuursverkie zing werden de periodiek aftredenden, t.w. de heeren Martens, Bremerkamp en Rings bij acclamatie herkozen. In de vacatures Verbeek en Cornegge wer den gekozen de heeren Hempel en Veger steen, Het voorstel van het bestuur om de pomp in het Burg. Rijkenspark aan de gemeente over te dragen, werd aangenomen. Een tweede bestuursvoorstel om over te gaan tot het instellen van de onderscheiding „Lid van Verdienste" kon ook de goedkeuring der vergadering wegdragen. Staande de ver gadering werden tot leden van verdienste be noemd de heeren D. Verbeek, A. Wildschut Jr. en A. A. Cornegge. Bij de rondvraag kwam aan het licht, dat verbetering van de Enschedélaan te wachten is. Voorts werd geklaagd over de verlichting van de Wüstelaan en vernieling van natuur schoon, óók door grooteren. Hierna werd de vergadering gesloten, nadat de heer Van der Wiel eerst het bestuur nog hulde had gebracht voor zijn werk. ZANG. „Santpoort's Gemengd Dubbel Kwartet" en het Dubbelmannenkwartet „Harmonie" uit Haarlem, beide onder leiding van Henk Arisz, gaven met welwillende medewerking van IJmuiden's Knapenkoor en mevrouw Rie van Pel (sopraaneen concert in „De Weyman". Vermoedelijk tengevolge van het mooie weer was de belangstelling niet zoo groot, als in verband met den goeden naam, welke van de concerteerenden uitgaat, mocht verwacht worden. Zij, die wel „acte de présence" gegeven had den, zullen zich hun gang naar „De Weyman" niet beklaagd heb ben. Daar viel vooreerst te genie ten van den mooien zang van ons plaatse lijk kwartet. Dat dit kwartet in de zangerswe reld een goeden naam heeft, was ons bekend en op dezen avond heeft het zulks onder Arisz' leiding nog weer eens onderstreept. Het had. het zich bij de keuze der nummers overi gens niet gemakkelijk gemaakt, maar dit be lette het achttal niet, een mooie vertolking van de zes gezongen nummers te geven. Voor al „Maria's Wiegelied" van Max Reger en „Den Uil" van Alphons Diepenbrock werden prachtig gezongen. Het dubbelmannenkwartet „Harmonie" was eenigszins gehandicapt door het ontbreken van een zijner tenoren. Gelukkig echter was de plaatsvervanger een geroutineerde kracht, zoodat het „ensemble-zingen" er niet merkbaar onder leed. Alleen liet de heer Arisz „Ecce quomodo moritur" van Diepenbrock, vervangen door „Zum Sanctus". Ook met dit kwartet heeft Henk Arisz heel wat weten te bereiken. Het verplichte werk, dat Nico Hoogerwerf indertijd voor 't kwartet- tenconcours te Santpoort schreef „Jam sol re- cedit igneus" toonde dit weliswaar nog niet in alle opzichten aan, maar de overige num mers mochten er wezen. In 't bijzonder dien' de vertolking van „Walderinsamkeit" en Ol- mans „Meiliedje" vermelding, Van de welwillende medewerkenden boekte mevrouw Rie van Pel. veel succes. Ze beschikt over een mooi getimbreerd orgaan, die de nummers van Schubert en Brahms alle recht deed wedervaren. In het bijzonder noemen we „An Silvia" van Schubert. En tenslotte het IJmuiden's knapenkoor, Dat de heer Arisz hier goed werk verricht, bleek ons afdoende. De jongens deden al hun best de te zingen liederen zoo beschaafd mogelijk te doen klinken. In Mozart's „Wiegenlied" werd zelfs niet onverdienstelijk „kopstem" ge zongen. Al met al dus een welgeslaagde avond, die ongetwijfeld een grooter auditorium waard was geweest. HAARLEMMERMEER BENZINEDIE VEN. De landbouwer T. aan den Aalsmeerderweg kwam gistermorgen tot de ontdekking dat van een partij benzine, die op het erf van zijn boekerij lag opgeslagen, eenige vaten waren ontvreemd. Er zijn sporen ontdekt, die er op wijzen, dat de vaten van het erf, het land door, naar een pad zijn gerold en door de die ven vermoedelijk op een auto zijn geladen en vervoerd. De politie stelt een onderzoek in. PERSONALIA. In verband met het aan den heer O. van der Weij als hoofd van de bijzondere school te Vijfhuizen, wegens verkregen aanspraak op pensioen verleend eervol ontslag, vernemen we, dat de heer J. J. Buijze uit Drimmelen (N. Br.), die in zijn plaats werd benoemd tot hoofd van genoemde school, deze betrekking begin Juni hoopt te aanvaarden. HILLECOM VERKEERSONGEVAL. Een uit Den Haag komende motorrijder botste gisteravond tegen een der verkeerspa- len der tram ter hoogte van de St. Martinus- kerk. De botsing was zoo hevig dat de rijder zijn knie zoodanig brak en de knieschijf ver splinterde, dat een gecompliceerde breuk ont stond. Op advies van den dokter werd hij na aoora de E H. B. O. verbonden te zijn per ziekenauto naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd om vervolgens wegen* plaatsgebrek aldaar in Den Plaag in een zie kenhuis opgenomen te worden. Onderweg bleek ook een der knieën der duo-rijdster zoo danig gekwetst te zijn, dat assistentie nood zakelijk was. Zij kon naar ~aar woning ver voerd worden. De motor werd vernield. AFSLUITING WEGEN. Het steeds toenemend verkeer langs den rijksstraatweg maakt het volgens B. en W. noodzakelijk in verband met de veiligheid van dat verkeer en ter voorkoming van stag natie om over té gaan tot geheele of gedeel telijke afsluiting van de navolgende straten en wegen: a. voor het verkeer met alle motorrijtuigen, rijwielene en andere rij- en voertuigen in de richting van de Hoofdstraat van: Ambacht- straat, Meerdorpstraat, Hofstraat, Midden straat en Hoogewerfstraat. b. gesloten voor alle motorrijtuigen, rijwie len en andere rij- en voertuigen: de Sixlaan. B. en W. kunnen in bijzondere gevallen ont heffing verleenen. UITBREIDING AANTAL STEMBUREAUX. Daar volgens de Kieswet en stemdistrict niet meer den duizend kiezers mag bevatten en het aanta alhier in de laatste veel hooger is. stellen B. en W. den raad voor de gemeente inplaats van in 4 thans in 6 districten te ver- deelen. ZANDVOORT JAARVERGADERING ONDERLING HULPBETOON. Maandagavond hield de werkliedenver- eeniging Onderling Hulpbetoon haar jaar vergadering in „Ons Huis". De voorzitter, de heer P. v. d. Mije opende de vergadering met een welkomstwoord aan alle aanwezigen, in het bijzonder tot den heer Zwaan en de afgevaardigden van de Vrouwenafd. Voor alle onder-afdeelingen, uitgezonderd voor het Ziekenfonds is 1934 een goed jaar geweest. Vrouwenafd. en Man nenkoor werken met succes. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek dat alle afdeelingen een voordeelig saldo boekten, uitgezonderd de afd. Zieken fonds. Een nieuwe regeling voor het verple gen van leden in ziekenhuizen was in bewer king. Om deze reorganisatie tot stand te bren gen, zal evenwel de volle medewerking van de Vrouwen afdeeling noodig zijn. Door de vaststelling van een weistandsgrens door de ziekenhuizen, komen de leden met inkomen boven een bepaald bedrag, wanneer zij ziekenhuisverpleging behoeven in moei lijkheden. Door de vereenigingen dienen maatregelen te worden genomen om dit te voorkomen. Het aantal leden liep in het afgeloopen jaar met 21 terug. Het aantal bedraagt thans 1197. Aan 23 leden werd ziekenhuisverpleging ge geven met een totaal van 522 verpleegdagen. Voor een vereeniging met 1200 leden is dit cijfer wel zeer gunstig te noemen. Aan 219 leden werd ziekengeld uitgekeerd tot een totaal bedrag van f 7054. De hypothecaire schuld op de arbeiders woningen werd dit jaar geheel afbetaald. De tube reu lose-af deeling zorgde voor uit zending naar ziekenhuizen of sanatoria van 10 patiënten met een aantal verpleegdagen van 1735. Door de slechte tijdsomstandigheden gaat het met het Mannenkoor niet zoo, als men zou wenschen. Toch gelukt het ook deze af deeling het hoofd boven water te houden, Uit het jaarverslag van den penningmees ter viel op te maken, dat. alle afdeelingen konden wijzen op een batig saldo, uitgezon derd de afd. Ziekenfonds, dat een klein na- deelig saldo heeft. Bij de verkiezing van 3 leden voor de Com missie van onderzoek werden de aftredende heren L. N. v. d. Bos en T. Molenaar herkozen, terwijl in de plaats van den heer J. Heeres, die naar Haarlem vertrok, werd gekozen de heer J. Keur. Het voorstel tot het in stellen van een com missie voor geregelde controle der woningen werd aangenomen. Benoemd werden de hee ren A. J. Hollenberg, D. Zijlstra en S. v. d. Bos. De periodiek aftredende bestuursleden J. Zwemmer, A. Paap en A. Keesman werden bij enkele candidaatstelling herkozen, terwijl in de vacature, ontstaan door het vertrek van den heer M. v. d. Bosch bij enkele candidaat stelling de heer A. Slagtveld werd gekozen. Het voorstel tot machtiging van het bestuur om overtollige kasgelden te mogen beleggen bij de Nutsspaarbank werd na uitvoerige be spreking aangenomen. Het bestuur werd gemachtigd, zoonoodig een bedrag van f 250 van het batig saldo dei- arbeiderswoningen te gebruiken om het na- de elig saldo van de afd. Zeikenfonds te dek ken. Bij de rondvraag werden nog de uitkeer in g bij overlijden en het trekken van ziekengeld besproken. Ongeveer 11 uur sloot de voorzitter de ver gadering. De lijst, waarmede de Chr. Hist, partij bij de a.s. gemeenteraadsverkiezingen uitkomt, zal er als volgt uitzien: 1. J. Koning, 2. F. Joustra, 3. G. v. d. Werff, 4. P. D. de Jong, 5. E. Bol en 6. W. Paiap Pzn. GEVONDEN. In de afgeloopen week werden aan het po litiebureau aangegeven: 1 mes, zware hamer, vulpen, huissleutel, heerenrijwiel, ceintuur, boek met kinderliedjes, heerenrijwiel, taschje van lichtbruin leer met inhoud, mondorgel, handschoen, damesrijwiel, das, belastingmerk in étui, zilveren broche, kinderjasje, belasting- merk in étui, kip, witte leghorn, belasting- merk. springtouw en belastingmerk in étui,

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 11