VOORJAARSPRIJZEN ECHTE WALES-ANTHRACIET Inderdaad Aspirin Rubriek voor Vragen. WOENSDAG S MEI 1935 X A K E E CTS D S G B C K O 6 64e J aar vergadering .Tesselschade. In restaurant Brinkmann. In restaurant Brinkmann werd Dinsdag de 64e jaarvergadering gehouden van de Alg. Nederlandsche Vrouwenvereeniging Tessel schade, die druk bezocht was door afgevaar digden van vele af deelingen in Nederland. Wegens ziekte van de presidente, mevr. 's JacobLoder stond de vergadering onder leiding van de vice-presidentemevr. Kristen- senHeldring. Deze las den brief voor waarin Prinses Juliana zich bereid heeft verklaard be schermvrouwe te worden van de vereeniging. Met applaus werd besloten een telegram van dank en hulde aan de Prinses te zenden. Mevr. Kristensen liet in haar openingsrede 'een vrij optimistischen klank hooren en gaf aanwijzingen omtrent de wijze, waarop de le den het werk der vereeniging dat zoo schoon is, meer bekendheid kunnen geven. Het jaarverslag van de secretaresse mevr. FurnéeRuysch begon met het verlies te me- moreeren dat de vereeniging geleden heeft door het overlijden van haar beschermvrouwe de Koningin-Meoder. Zij deelde mee, dat een legaat van haar is ontvangen voor oude en zieke werksters. Tot nieuw lid in het hoofd bestuur is benoemd mevr. WalkateStork. Het ledental daalde van 3699 op 3578. het aantal werksters steeg van 246 tot 253. Er werden 78 jonge vrouwen gesteund met een bedrag van f 11.413. Het aantal geplaatste can- didaten der bemiddelingsbuxeaux steeg van 204 tot 235. De Opleidingsfonds-Commissie keerde aan 6 candidaten, die de studie wenschten voort te zetten, een bedrag van f 1050 uit. Tien nieuwe candidaten werden ingeschreven en ontvingen een bedrag van f 2030. Aan 7 voorge dragen candidaten werd steun geweigerd. De Zegers Veeckensfonds Commissie kende aan 69 dames een jaarlijksche vaste toelage tot een bedrag van f7325 toe, aan 25 dames werd een gift gegeven van totaal f 1350. Aan 62 da mes kon een extra gift van f 3300 worden ge geven. Dertien candidaten zijn aangenomen, later kwamen er nog vier bij. Veertien dames moesten wegens overlijden afgeschreven worden. De balans over het 63e vereenigingsjaar meldde op 31 Dec. 1934 in de algemeene kas een batig saldo van f739,53 1 2, in het oplei dingsfonds een saldo van f 1318,33 en in het Zegers Veeckensfonds 'n saldo van f 998,34 1/2 De begrooting van de algemeene kas over 1935 sloot met een bedrag van f 5094,50. Het kapi taal der vereeniging op 31 Dec. bedroeg f 315577,36. Een contactcommissie heeft besprekingen gevoerd met Arbeid Adelt over samenwerking, welke besprekingen een bevredigend resul taat gehad hebben. Herkozen werd als lid van het hoofdbestuur mevr. FurnéeRuysch. Tot leden in de examencommissie werden gekozen de dames me. A. van Kempen (Haag) en mevr. MollerusJas (Apeldoorn), Tot lid in de Zegers Veeckensfonds-com- missie werd gekozen mevr. SchwarzTelders (Nijmegen). De voorgestelde wijzigingen van het Zegers Veeckensfonds werden aangenomen. Des middags na de gemeenschappelijk ge bruikte lunch is de vergadering voortgezet. Lezing van mevrouw Van PanhuysWaller. Bij ontstentenis van mevr. Twiss—(Schmidt Ernthauserukon de aangekondigde lezing niet doorgaan. In haar plaats sprak mevr. Panhuys Waller (Utrecht), secretaresse-penningmees- terese van de examen-commissie over her inneringen aan examens voor kinderverzor ging o.a. Spr. begon met een kort historisch overzicht en zei, dat aan het eind van de vorige eeuw de noodzaak bleek van opleiding, waarmee iw Alkmaar begonnen is. Sinds dien is dit steeds gegroeid, zoodat in 1933 er 179 candidaten waren. Hiema gaf spr. een uit voerige beschrijving van het gebouw en de wijze van werken in Den Haag en kruidde deze met aardige voorvallen. Het diploma- Tesselschade is de sleutel tot begeerlijke be trekkingen later. De examinatoren worden met zorg uit deskundigen gekozen. Vervolgens sprak mevr. Panhuys nog over het examen hulp der moeder, dat nooit po pulair is geweest. Spr. gaf aardige persoonlijke herinnerinen aan de presidenten, waar zij in twaalf jaar onder gewerkt heeft. Het is steeds een voldoening voor de ver eeniging Teschel.schade het initiatief te heb ben-genomen voor betere opleiding en het vormen van goede moeders. Met applaus werd deze lezing beloond. Besloten werd voorts met zeer groote meer derheid het maandblad elf maal per jaar te doen verschijnen, en niet in Augustus, wat een besparing van f 110 opleveren zal. Als plaats, waar de algemeene vergadering van de vereeniging in 1936 gehouden zal worden werd De Bosch aangewezen. Een afgevaardigde uit Den Haag deelde nog mee dat in de maand April door het bemiddelingsbureau in Den Haag een kinder juffrouw aan het Belgische hof voor kroon prins Boudewijn was aangenomen, (applaus' Nadat een dankwoord gesproken was aan het adres van mevr. Kristensen voor haar onverwachte leiding, werd de vergadering gesloten. FEESTAVOND VAN „DE OOSTHOEK" De Overijselsche-Geldersche-Drentsche ver eeniging De Oosthoek houdt op Zondag 12 Mei haar laatsten gezelligen avond in dit seizoen. De l^den van de tooneelclub zullen een too- neelstukje opvoeren: „Een reuze idee". „Gel- dersche Jan" zal met de vrouwe het verdere gedeelte van den avond vullen. Na afloop bal onder leiding van den voorzitter. Voor de mu ziek zal de band van Elsnérus zorg dragen. De stad slikt den polder op. Schoterveenpolder gaat verdwijnen. Hoe men aan den naam Schoterveenpolder ekomen is? Tusschen.het oude dorp Scho ten en de duinen strekte zich een veenstrook uit. Bij het bouwen van huizen in Haarlem- Noord en in het Kleverpark kan men duidelijk de veelal dunne veenlaag" zien. Deze wordt naar de duinen toe dikker en bereikt bij den duinvoet hier en daar de dikte van een meter. Uit de wildernis is langzamerhand een ge cultiveerd land ontstaan, dat in de Delft en o.a. de Jan Gij zenvaart afwatering kreeg naar het Spaarne. Een waterkeering tegen het Spaarne was er anders al in de Middeleeuwen. Het Schotervoetpad, dat indertijd door het Huis te Zaanen liep, waar nu de voortuin is en waarvan nog een gedeelte tusschen de Zwitsersche boerderij en de Jan Gijzenvaart over is, vormde een deel van de z.g. Adijk. Wat tusschen dien Adijk en het Spaarne lag be hoorde rechtstreeks tot het Hoogheemraad schap Rijnland en het gebied daarover werd de Schoterveenpolder. Deze werd in 1641 ge sticht met den Zijlweg als Zuidgrens. De Schoterveenpolder grenst niet aan het Spaarne, maar ligt tusschen den straatweg Haarlem—Alkmaar en de Delft. Ten noorden strekt de Hodskonslaan langs de zuidzijde van de Jan Gijzenvaart tot waterkeering Deze laan is evenals de Zwitsersche boerderij achter het „Haarlem'-terrein €en restant van de ongeveer 80 jaar geleden gesloopte buiten plaats Spaarnhoven. Langs de Delft loopt een kade van de genoemde vaart af zuidwaarts en eindelijk oostwaarts tot den buitensingel van Haarlem tot in de nabijheid van de gewezen Garenkokerssluis en verder tot de Riiysdaal- straat tegenover het Tehuis van Ouden van Dagen. We kunnen dit moeilijk herkennen als zoo danig. doordat zooveel ervan stad geworden is. b.v. bij de ijsbaan. Van de Oostzijde sluit hij aan de hooge weilanden bewesten den ge noemden straatweg aan. De kade langs de Delft heeft een hoogte van 0.20 M. A.P. Zij is ten laste van de eigenaars der gronden, waarop zij ligt. Intusschen is door den huizenbouw o.a. in het Kleverpark de polder ook stad geworden en zijn veelal bij den bouw reeds heel wat „polderlasten" afgekocht. Daardoor heeft deze polder een groot kapitaalbezit. Men heeft wel eens gezegd, dat het maken van het via duct einde Verspronckweg 30.000 op bracht. Er is één schepradmolen, staande ongeveer in het midden van den polder nabij de Klever laan en in vroeger tijd uitslaande op het Spaansche vaartje, dat een kwarteeuw geleden is gedempt en tot Rijnlands boezem behoorde. Thans is het molentje „aan de Kleverlaan" historisch monument geworden. Het was pas in 1898 gerestaureerd en sloeg de laatste jaren via de Heussensvaart op de Delft, uit. De vlucht van de molen is 20.60, de middel lijn van het scheprad is 4.16 M.. de breedte dei- schoepen 0.43 M. Het zomerpeil thans 0 95 A.P. was vroeger 0.65 A.P. en het winter- peil 0 80 A.P. is in 1880 ruim 0.25 M. verhoogd. In den polder liggen twae inlaatduikers," één aan de Delft en één bij den molen. De polder was groo t206.8395 H.A., die alle gelijkelijk, voorzoover niet afgekocht in de lasten dragen. Het voormalig excercitieterrein onder Schoten, groot 2.7010 H.A. en een stuk land ten oosten van den polder, groot 1 H.A. worden thans krachtens overeenkomst, door dezen bemalen en betalen daarvoor de ge wone lasten. De gemiddelde omslag bestond volgens reglement uit drie leden, waarvan één de voorzitter, rechtstreeks óoor de stemgerech tigde ingelanden werd gekozen. De tegenwoor dige voorzitter is Mr. J. Slingenberg, terwijl de heer Wolff secretaris-penningmeester is. Vroeger sprak men van poldermeesters. In de zomervergadering 1933 der Provinciale Staten van Noord-Holland is unaniem beslo ten den Schoterveenpolder gedeeltelijk te ontpolderen. Geen wonder, want slechts eenige tientallen Hectaren bleven nog pol derland. terwijl het Noordwestelijk en het Noordelijk gedeelte bleven gehandhaafd als Schoterveenpolder en nog zijn drie „polder meesters" heeft, totdat ook dit stad geworden zal zijn. Die tijd nadert snel. In de Staten vergadering voor dezen zomer is het voorstel ingediend tot geheele ontpoldering. De stad zal dan de eventueele baten en lasten over nemen. De Hodskonlaan langs de Jan Gijzenvaart heet naar een bewoner van het gewezen bui ten Spaarnhoven. Nog is ze voorbij de jeugd herberg landelijk en gezocht door „de Noor derlingen", maar hoe zal het zijn als de laatste weiden, waarin nu weer vredig het vee graast en de tuinen, waar de warmoezenier zijn groenten moeizaam kweekt, bouwterrein zijn geworden? Koop 2 vloerkleeden voor één geld, ...koop een Holtap, het Hollandsche bubbel-karpet". Twee bruikbare kanten, allebei even mooi! Als de eene kant versleten is, dan draait U Uw Holtap eenvoudig om en U heeft een nieuw karpet. Holtap is Hollands goedkoopste vloerkleedLet op het verzegeld etiket! NEDERLANDS CH KARPET (Adv. Ingez. Med.) HAARLEMSCHE GEMEENTERAAD. Bij den gemeenteraad van Haarlem zijn in gekomen een adhaesiebetuiging van den Nederland- schen Bond van Huis- en Grondeigenaren en Bouwondernemers aan het verzoekschrift van het Bestuur der Vereeniging van Huis- en Grondeigenaren „Het Eigendom" om wijziging van de verordening tot heffing eener belas ting onder den naam van straatbelasting. een besluit van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland waarbij wordt verdaagd hun beslissing omtrent het raadsbesluit van 10 Oc tober 1934 no. 25 tot vaststelling van wijzi ging no. 14 van het uitbreidingsplan „Noord" (voor ten hoogste zes maanden). MARKTBERICHT. Purmerend, 7 Mei. Kaas. Aanvoer 32 stapels kleine, f 1150 per 50 K.G. Boter. Aanvoer 2371 K.C a jrijs f 1.15 f 1.40 per K.G, Vee. 567 runderen, waaronder zijn 290 vette en 40 stieren. 5 paarden f 60 a f 1 30 85 vette kalveren f 0.30 a f 0 50 per K.G. 887 nuchtere dito f 2 a f 12 per stuk. 251 vette varkens f 0.35 a f 0.3T per K.G, 35 magere dito, f 18 a f 30 per stuk. 512 biggen f 8 a f 16 per stuk, 743 schapen f 8 a f 18' per stuk. 695 lammeren .f 4 a f 7 per. stuk. Kuikens f 0.40 a f 1-.30 per stuk. o. a. f 1,95 WITTOP KONING - HAARLEM HARMENJANSWEG 67A. - TELEFOON 16100 GELDIG TOT 1 JULI (Adv. Ingez. Med.) OPMERKINGEN VAN LEZERS OLIE EN VET OP DEN WEG. Een lezer vestigt er onze aandacht op. dat op den Spaarndammerweg, ter hoogte van de fabriek der N.V. Hogenbirk en Zoon's IJzer en Staalindustrie, een laag „bagger" ligt, on geveer ter dikte van 20 cM„ die bij nader on derzoek bleek te bestaan uit olie en vet. Inzender vraagt of het geoorloofd is dat der gelijk vuil zoo maar op den openbaren weg wordt gegooid. Kleine honden kunnen er niet uit los komen en voor het publiek vooral voor kinderen ïs deze toestand toch. zeer ongewenscht. HAARLEMSCHE POLITIEMANNEN OP MARSCH. Aan den wandeltocht van de Amsterdam- sche politiesportvereeniging A. P. G. S., die Zaterdag en Zondag ter gelegenheid van het twintigjarig bestaan dezer vereeniging georga niseerd was, hebben van het Haarlemsche po litiekorps een hoofdinspecteur en negentien agenten deelgenomen. De tocht van 33 K.M. 'Amsterdam—Abcoude en terug) werd door hen in volledige uitrusting- uitstekend vol bracht. Van de zestien politiekorpsen kregen onze stadgenooten den vijfden prijs, een zil veren plaquette, en bovendien een kruis voor de wijze van marcheeren. De Commissaris van Politie, de heer E. H. Tenckinck, was des avonds in het Stadion- aanwezig, toen zijn manschappen daar arri veerden. KOE GESTOLEN De landbouwer R. uit Vijfhuizen deed Za terdag bij de Haarlemsche politie aangifte, dat een koe uit zijn weide in den Poelpolder nabij de Zomervaart was ontvreemd. De poli tie heeft de koe opgespoord bij een veehouder- te Aerdenhout. Deze verklaarde, het dier voor 75 van een slager uit Haarlem gekocht te hebben. Verdacht van diefstal van deze koe is Maandagmiddag op de Botermarkt aange houden de 31-jarige koopman F., die vertelde de koe gekocht te hebben van iemand uit Ben- nebroek en dat hij het dier aan genoemden slager had gegeven om het voor hem te ver- koopen. F. is in verzekerde bewaring gesteld. HOLL. MIJ. DER WETENSCHAPPEN. De Hollandsche Maatschappij der Weten schappen houdt Zaterdag 18 Mei alhier haar jaarlijksche vergadering. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Ceintuurs en handschoenen, Etui met rozen krans, kinderportemonnaie. rijwielbelasting- plaatje, sleutel, taschje met kerkboek en ro zenkrans: Poltiebureau, Smedestraat 9; Blau we broek en vest Dubbelman, Soutmanstraat 27: R. K. kerkboekje. Andringa, Dr. Schaep- manstraat 135; R.K. kerkboek, Pel. Bakenes- sergracht 59. Duif: De Vries. A. L. Dyserinck- straat 7. Doos met spijkers en sleutels. Timmer Schoterstraat 9; Etui met schrijfbehoeften Peter, Schouwtjesplein 34. Gebedenboekje, Klok, Oranjeboomstraat 238, Ondergebit. Hemminga, Ripperdapark 43; Bovengebit: Detmar. Fr. Halsstraat 26; Honden: (ruigha rig, zwart), Van Haren. Atjehstraat 102 (rood): Kerkman, Indischestraat 2 A en 'groote, zwarte): Kerkman, Indischestraat 2 B; Verpleegster-insigne: Van Donselaar, Santpoorterstraat 38 rood; Bruine heerenjas, Roosloot, Linschotenstraat 83; Gele damesre genjas: Wijnveld, KI. Houtstraat 94; Kinder jurkje: Meiboom. Madoerastraat 16; Blauwe muts: Van der Linden P. Kiesstraat 78. Rol matten: Drenth, Fr. Varkensmarkt 20; Oor bel: Van Dragt, Reitzstraat 95; Postzegels Van Dam, Nauwe Geldeloozepad 32; Pet, O. Pauw, Van Nieveltstraat 21; Portemonnaie (dames, met f 0.85) Schackman, Scheeper- straat 13, (heeren, met f 1,88), Van Es, Dub- belebuurt 55 rood; Rijwielbelastingplaatje, Van den B-erg, Groote Houtstraat 169. Van Wijk, Westergracht 71 en Verheijde, Allan- straat 59, Zegelring: Keijne. Saracenenstraat 11, Heeren lakschoen, Missert, Schotersingel 33 rood; Sleutels en spoorkaartjes: Van Es, Dubbelebuurt 55 rood; Actetasch, Schouten, Rijwielbewaarder. Postkantoor; Jongenstrui, Wilkes, Leidschestraat 22 rood; Rol teeke- ningen, Keiper, Zomerluststraat 12; Touw, Glas, Rustenburgerlaan 79, Zonnestraalvlag, Clerqs,, Corn. v. Noordestraat 46. Ceintuurs en handschoenen: Politiebureau, Smedestraat 9. Damesarmband: Uilenburg, Dolfijnstraat 36. Studieboek: Van Dam, Oran jeboomstraat 95. Net met 2 ballen: Cramer, Jansstraat 10. Bril in étui: Kooy, Rolland straat 2. R.K. kerkboekje: Moerwijk, Feith straat 4. Grijswollen das: Van den IJsel, We teringstraat 45. Gymnastiekpakje: Van den Bosch. Zuiderstraat lOzw. Nikkelen armband horloge: Bijleveld, Kruisweg 45rd. Honden: Kennel Fauna. Fr. Varkensmarkt 24. Blauwe kinderjas: Havenkantoor, Koudehorn. Kat Kennel Fauna, Fr. Varkensmarkt 24. Gebor duurd kleedje: Van Kampen, le Vooruitgang straat 1. Nummerplaat: Verver, Ripperda- straat 1. Portemonnaie (f 3.86): Van Diessen Minahassastraat 30; ld. (f 1.38 en postz.): Bijster, Nagtzaamstraat 2; ld. (met inh.): Drenth. Fr. Varkensmarkt 20; en ld. (met inh.): Zwiersen, Z. Tuindorplaan 20. Rozen- .krans: Schild. Dickmanstraat 23. Ring met sleutels: Van Heul. Kritzingerstraat 3. Rijw. belastingplaatje: Duyts. Anthoniestraat 69. Sleutels aan ring: Vermeulen, Bloemhofstraat 10. Kindertaschje: Politiebureau, Smedestr. 9. LIJST VAN MAIL- EN LUCHTPOSTVERZEN DINGEN T M. 12 MEI 1935. Nederlandsch-Indië, zeepost via Amsterdam per s.s. Poelau Laut 10 Mei gewone stukken 3.25; mail via Marseille per s.s. Indrapoera 9 Mei gew. st. 13.15; luchtpost Amsterdam Bandoeng 9 Mei gew. st. 3.25; luchtpost Lon donSingaporeAustralië 11 Mei gew .st. 2.15. Suriname, zeepost en mail 10 Mei gew. st. 3.25. Aruba, Bonaire, Curacao, mail 10 Mei gew. st. 18.15; luchtpost New YorkCurasao 18 Mei ;ew. st. 19.10. Vereenigde Staten van Amerika, Canada en Mexico, via Cherbourg 10 Mei gew. st. 18.15; Argentinië, Brazilië, Chili, Uruguay, via Lis sabon 12 Mei gewone st. 2.—; luchtpost DuitschlandZd. Amerika 11 Mei gew. st. 7.25; luchtpost MarseilleZd. Amerika 11 Mei gew. st. 7.25. China, Hongkong, Philippijnen, Japan, Mantsjoerije en Jehol, via Siberië 9 Mei gew. st. 18.15; luchtpost AmsterdamBandoeng 9 Mei gew. st. 3.25. Irak (Mesopotamië), via Brindisi 10 Mei gew. st. 10.40; via Instanbul—Adana—Damaskus 10 Mei gew. st. 10.40. Luchtpost als Britsch-Indië. Britsch-Indië, via Brindisi 9 Mei gew. st. 5.45; luchtpost AmsterdamBandoeng 9 Mei gew. st. 3.25; luchtpost LondenCalcutta Singapore 11 Mei gew. st. 2.15. Ceylon, via Marseille 9 Mel gew. st. 13.15. Luchtpost als Britsch-Indië. Singapore, via Marseille 9 Mei gew. st. 13.15. Luchtpost als Nederlandsch-Indië. Penang en Siam, via Marseille 9 Mei gew. st. 9.25. Luchtpost als Nederlandsch-Indië. Egypte, via Marseille 9 Mei gew. st. 13.15; via Brindisi 10 Mei gew. st. 5.45; via Napels 11 Mei gewone stukken 13.15; lucht post AmsterdamBandoeng 9 Mei gew. st 3.25; luchtpost LondenCalcuttaSingapore 11 Mei gew. st. 2.15; luchtpost LondenCairo Johannesburg 11 Mei gew. st. 16.45. Oost-Afrika, via MarseilleAden 9 Mei gew. st. 9.25; luchtpost LondenCairoJo hannesburg 11 Mei gew. st. 16.45. Zuid-Afrïkaansche Unie, via Southampton 9 Mei gew. st. 16.45. Luchtpost als Oost-Afrika Australische Statenbond, via Marseille 9 Mei gew. st. 9.25; luchtpost AmsterdamBan doeng 9 Mei gew. st. 3.25; luchtpost Londen SingaporeAustralië 11 Mei gew. st. 2.15. Nieuw-Zeeland, via Cherbourg 10 Mei gew. st. 18.15. FAILLISSEMENTEN. Door de Arrondissements-Rechtbank te Haarlem zijn de volgende faillissementen op 7 April uitgesproken: 1. W. Smit, meubelmaker, wonende te Krom menie, Zuiderhoofdstraat 87. Curatrice Me vrouw Mi". E. J. ScheltemaConradi, alhier. 2. W. van Wijk, machinist en rijwielhande laar, wonende te IJmuiden-Oost, Willemsbeek- weg 24. Curatrice Mej. Mr. M. J. Kluitman, alhier. 3. G. Maaskant, koetsier besteller, wonende te Hillegom. Stationsweg 234. Curatrice Me vrouw Mr. E. J. ScheltemaConradi, alhier. 4. D. P. v. d. Mey, schilder, wonende te Haar lem. Spaanschevaartstraat 2123. Curator Mr L. J. Venhuizen te Heemstede. 5. Wilheimina Wallaart, wonende te Zand- voort, te Amsterdam zaak gedreven hebbende onder den naam Westzaansche Zeep- en Blauwselfabriek „Hodi". Curator Mr. H. E. Prinsen Geerligs, alhier. 6. W. Smeder, timmerman, wonende te Half weg, Zwanenburgerdijk 299. Curator Mr. A. Beets, alhier. 7. H. C. van der Stad, poelier, wonende,'te Haarlem, KI. Houtstraat 136. Curator Mr. H. J. M. Tonino, alhier. 8. J. Ch. Schneegans, bontwerker, wonende te Haarlem, Schouwtje-slaan 108. Curator Mr. H. J. van Gelderen, alhier. 9. KL van der Woude, veehouder, wonende te Zaandam, J azy kof f straat 1. Curator Mr. H. C. M. Dekhuyzen te Zaandam. 10. H. Cnossen, vroeger schilder, wonende te Enkhuizen, thans reiziger te Haarlem, Ged. Schalkburgergrach't 81. Curator Mr. J. van der Vegt te Heemstede. 11. G. Bax, machinist, wonende te LTmui- den, Wijk aan Zeeërweg-112. Curatrice Mej Mi". M. J. Kluitman, alhier. 12. J. Jansen Jr., oud-Inspecteur van het Bureau der Generale Commissie Zuiderzee Steunwet, wonende te Haarlem, Zijlweg 10. Curator Mr. W. Briët, alhier. Rechter-Commissaris Mr. E. J. W. Top. Opgeheven zijn wegens gebrek aan actief de faillissementen van: 1. de N.V. Visscherij Maatschappij „De Vriendschap", gevestigd te IJmuiden. Curator eerst wijlen Mr. H. Tuymelaar, thans Mr. A. W. Hellema te IJmuiden. 2. L. van Dijk, vee houder, wonende te Velsen, Rijksstraatweg 238. Curator Mr. J. A. P. C. ten Bokkel, alhier. 3. J. J. van Leeuwen, handelsreiziger, wo nende te Haarlem, Middenweg 84. Curator Mr. Julius Hoog, alhier. 4. A. A. Boogaard, lid der firma N. A. Boo gaard en Co., bloembollenhandelaar, wonende te Beverwijk. Arendsweg 50. Curator Mr. E. van Tuinen te Beverwijk. Geëindigd zijn wegens het verbindend wor den der ui'tdeelingslijst de faillissementen van: 1. L. Enthoven, timmerman en aannemer, wonende te Abbenes, Haarlemmermeer. Cu rator Mr. W. Briët, alhier. 2. L. J. Sterk, kruidenier, wonende te Haar lem, Rijksstraatweg 43. Curator Mr. P. Tide- man, alhier. 3. A. C. R. Kouijzer, bakker, wonende te Haarlem, Nicolaas Beetsstraat 11. Curator Mr. P. Tideman, alhier. 4. H. J. Pijpers, caféhouder, wonende te Hil legom. Curator Mr. J. Deenik, alhier. HET JUBILEUM IN ENGELAND. Zoowel in het Luxor als in het Rembrandt Theater werden Dinsdag reeds de Fox opne mingen vertoond van het regeeringsjubileum van den Engelse-hen koning, 'n Snelle film reportage NATIONALE RECLASSEERINGSDAG VOOR ALLE GEZINDTEN. Zaterdag 18 Mei a.s. wordt het een na tionale Reclasseeringsdag, dat wil zeggen, dat er door het geheele land een collecte zal ge houden worden voor het zoo noodzakelijke Reclasseeringswerk, dat beroofd van zijn voornaamste bronnen van inkomsten dooi den nood der tijden, aan financiën geholpen moet worden om te kunnen blijven bestaan. Wij twijfelen er dus niet aan dat hulp vaardige jonge dames liefst boven 14 jaar ons zullen helpen om het beoogde doel te be reiken. Zij kunnen zich voor de collecte te Heem stede aanmelden bij mevr. P. Ledeboer. Ach terweg 9 Heemstede en mej. Lucie Hillen, Raadhuisplein 8. Heemstede. De volgende dames en heeren bevelen de actie gaarne warm aan: Jhr. J. P. W. van Doorn. Dr. E. A. M. Droos Ds. G. Barger, Pastoor A. van Noort. S. Rijkes. Jonkvr. W. van der Goes. Mevr. Is. Droog- Deckers, N. Vos, mevr. G Chabotvan Gaste ren: Dr. Ledeboer, H. M. Fockens, Dr. J. Laeijendecker, mevr. M. Kubatz-Brugman, Broeder F. H. Jonker. helpt tegen zenuwpijn a Ittjd (Adv. Ingez. MedJ DUIDELIJK GESTELDE VRAGEN van alle Abonnés van Haarlem's Dagblad worden door een specialen Redacteur en zijn talrijke medewerkers zoo mogelijk en ten spoedigste beantwoord. De vragen moeten worden geadresseerd aan de Redactie, Groote Houtstraat 93, met duidelijke vermelding van naam en woon plaats. Vragen, waaraan naam en adres ontbreken, worden terzijde gelegd. De namen der vragers blijven redactie geheim. De antwoorden worden per auto GEHEEL KOSTELOOS thuis bezorgd. Alleen die vragen, welker beantwoording voor vele anderen behalve den vrager, van nut kan zijn, worden tevens in ons blad ge publiceerd. RECHTZAKEN VRAAG: Hoeveel bedragen de- kosten van royement van een 2e hypotheek van 500. ANTWOORD: 15. VRAAG: 1. Mijn gewezen huurder heeft eenige aanden huurschuld en heeft het huis verlaten. Zijn meubelen zijn naar zijn nieuwe woning over- ;ebracht. Kan ik nu toch daarop beslag laten eggen en ze daarna laten verkoopen? 2. Hoeveel kosten komen daarop? ANTWOORD: 1. Als het vervoer nog geen 14 dagen geleden is, kunt gij dat doen, onafhanke lijk van de vraag wiens eigendom ze zijn en ze zelfs in de woning doen terugvoeren. Is die ter mijn verstreken, dan kunt gij het alleen doen als eigendom zijn van den huurder, doch is van een terugvoeren geen sprake. 2. Wendt u tot een advocaat. Of veel kosten te uwer laste komen hangt af van de vraag of er voldoende verhaal is. RECEPTEN VRAAG: Een paar handschoenen van licht- •ijs kalfsleer zijn door het dragen vuil gewor den. Hoe maakt men die schoon? ANTWOORD: Goed afborstelen met een stevig schuiertje en waschbenzine. Glad ophangen. Deze behandeling buiten in de schaduw en vooral geen vuur of vlammetje in de nabijheid! VRAAG: Hoe verwijdert men een vlek van tandpasta uit een rood wollen rokje? ANTWOORD: Doe een theelepeltje mierenzuur op een theekopje warm water en borstel daarmee de vlek weg. Met een zeemleeren lap of badhand doek zoo droog mogelijk betten, VRAAG: 1. Hoe kan men een witten stroohoed schoonmaken? 2, Hoe maakt men dien hoed crème? ANTWOORD: 1. Met strobin, verkrijgbaar bij drogisten. De gebruiksaanwijzing staat er op. 2. Dat is niet goed te doen, aangezien de lioed dan 24 uur in een lauw bad zou moeten liggen en daardoor zoowel model als appret totaal verlo ren zou gaan, VRAAG: Hoe maakt men Russische eieren? ANTWOORD: 6 hard gekookte eieren, 1/2 onS gepelde garnalen: 1/2 eetlepel gehakte peterselie;' 1 theelepel Maggi's aroma; 2 eetlepels dikke mayonnaise, 6 ansjovissen; 8 kapertjes en een kropje sla of wat veldsla. Snij de gepelde harde eieren door midden en neem aan de beide punten een plakje af, zoodat het ei goed vast kan staan. Snij de eieren midden door en neem er voorzichtig de dooiers uit. Wrijf deze fijn met de mayonnaise; meng er de gehakte peterselie en de gewasschen garnalen door en maak het mengsel op smaak af met Maggi's aro ma, wat peper en zout en misschien nog een ietsje azijn. Vul er de eiwitbakjes mee. zoo, dat het torentje van het vulsel een paar cM. boven het ei uitsteekt. Garneer elk ei met een opgerolde ansjovishelft en leg in het midden daarvan een capertje of een plukje gehakte peterselie. Schik de eieren op een schotel, waarop eerst een bedje van mooie slablaadjes is gemaakt. VRAAG: Hoe maakt men vleeschcroquetten? ANTWOORD: Benoodigd: 125 gram koud vleesch \y2 dL. melk, (hiervoor kunt gij ook bouillon ne men, of jus met water); 10 gram bloem: 20 gr. boter; wat peper, zout, nootmuscaat, gehakte pe terselie en 1/2' ei. Hak of maal het vleesch fijn. Breng boter en bloem, a! roerende, aan de kook, voeg er bij kleine scheutjes het vocht bij en blijf roeren, tot het goed doorgekookt heeft en gaar is (ongeveer 10 min.). Vermeng het dan met het vleesch en de kruiden en leg het uitgespreid op een bord en laat het koud e-n bijna stijf wor den. Neem dan op een lepel 1/6 of 1/S deel cn maak dit met een andere lepel zoo glad mogelijk. Rol het dan door paneermeel en vorm er een croquetjes van, maar zorg, dat er geen barstjes in zijn. Rol het vervolgens door het halve ei. dat met 1 lepel water geklopt is en zorg dat het over al geraakt wordt. Rol 't dan nog eens door pa neermeel. Doe er 3 of 4 te gelijk in slaolie, die zoo heet is dat er blauwe damp afkomt. Zij moe ten geheel onder liggen. Bak ze bruin en knap pend en laat op grauw papier uitdruipen, VRAAG: 1. Hoe reinigt men een witten vilt- hoed? 2. Hoe een vette kraag van een lichte regenjas? ANTWOORD: 1. Goed stofschoon maken en daarna met harden borstel met waschbenzine flink afborstelen. Dadelijk daarna, terwijl de hoed nog vochtig is, goed inwrijven met magnesia. Een uur laten drogen en dan met harden borstel af schuieren. 2. Met een harden borstel en benzine, benzol of tetra stevig afschuieren en dadelijk bedekken met een laagje magnesia. Stil laten liggen en na een uur afschuieren. Beide behandelingen buiten in de schaduw en vooral geen vuur of vlammetje in de nabijheid! VRAAG: Ik wil heel sterk bleekwater maken, zoodat ik voor iedere wasch maar weinig noodig heb. Hoe moet ik dat doen en welke hoeveelhe den bleekpoeder en water heb ik daarvoor noo dig? ANTWOORD: Los 1 K.G. prima chloor op in lauw water. Giet er onder voortdurend roeren langzaam water bij. tot de hoeveelheid 10 D. is geworden. Laat rustig staan, tot de vloeistof hel der is en giet het door een doekje in een Keulsch potje. Deze goed dichtdekken met houten deksel. Bij gebruik voor uw wasch is 12 liter op 1 em mer water voldoende. VRAAG: In een grijs covercoat jasje zijn, al een jaar, gele en groene verfvlekken. Wassclien en terpentijn gaven geen resultaat. Weet u een middel om die vlekken weg te krijgen? ANTWOORD: De vlekken met een hard bor steltje met perchlooraethyleen stevig schuieren en dan bedekken met een laagje magnesia. Stil laten liggen en na een uur afschuieren.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 10