DONDERDAG 9 MEI 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 7 IJMUIDEN Concert IJmuiden's a Capella Koor. Als gast Eendracht's Mannenkoor. Het a Capellakoor is geen ensemble, dai. aan den weg timmert. (Men verontschuldige ons deze hinkende vergelijking). Het is reeds geruimen tijd geleden, dat we het op een openbaar concert mochten hooren. Ook voor de vereenigingen is het echter crisistijd, zij het dan gelukkig minder op artistiek dan wel op financieel gebied en het risico van het ge ven van een concert is werkelijk te groot, dat men er al te gemakkelijk toe zou overgaan. Het was er dan nu toch van gekomen en de gastvrouwe sloeg met den ons voorgezetter, muzikalen disch zeker geen kwaad figuur. Er waren meerdere zeer appetijtelijke gangen en alle vocale en instrumentale spijzen wer den met de meeste toewijding opgediend. De •ervice was dus in orde. Aan de toebereiding er van was in de keuken, die in de kunst re petitiezaal heeft, door den chefkok, den di recteur, den heer P. Grin Jr., de meeste zorg besteed, opdat het de gasten goed smaken zou. Tafelpi-aeses was de heer A. de Waal, die allen hartelijk verwelkomde en ons een sma kelijk eten toewenschte. Rikus Grin, bekend door de microfoon, gaf een 7-tal gemakkelijk aansprekende werken, die tot het beste van het geserveerde be hoorden. Als dessert deed a Capella Koor twee im portante grepen uit de koorlitteratuur: Rob. Schumann's Zigeunerleven en fragmenten uit Romberg's Lied van de klok. Eerstgenoem de was goed van samenzang en klankgehalte. Hier toonde het koor zich van een andere zijde Ingehouden en dan beschaafd werd Schumann vertolkt. Ook Romberg had deze kwaliteiten, 't Was aanmerkelijk gelukkiger dan voor de pauze; het was homogeen en niet heterogeen. Mej. Bets de Waal verzorgde op vlotte, iet wat forsche wijze, de begeleiding aan de piano De heer G. Nat, die over zulk een mooi ge luid beschikt, zong op warme, zeer lofwaar dige wijze de bariton (bas) soli. De uitspraak van het Duitsch verzorge hij een volgende maal. Directeur Grin, die in de klassieke wer ken toonde was hij waard is, heeft in het „dessert" wel het mooiste bereikt wat a 'Ca pella Koor ons bood. Hem mogen we daar een woord van hulde niet voor onthouden! Ook gelooven wij te hebben mogen opmer ken, dat zijn ensemble zich tot dit genre werk aangetrokken gevoelt. Dit getuigde de frischheid en saamhoorigheid, waarmee het gezongen werd. JUBILEUM BIJ HET STAATSVISSCHERS- IIAVEN BEDRIJF. Heden herdacht deheer P. F. Neve den dag, dat hij 25 jaar geleden in dienst trad bij het Staatsvisschershavenbedrijf, De jubilaris werd door den directeur en den assistent, den heer Van Dijk en door tal van ambtenaren gecom plimenteerd, waarbij hem bloemen werden BESOMMINGEN Trawlers: manden Uiver IJM 384 330 f 2240 Oentoeng IJM 131 85 f 840 Maria Elisabeth IJM 114 115 f 1090 Stoombeuger: VL 114 f 580. Kotter: E 436 f700 MotorloggersKW 74 f980; KW 159 f 870; KW 42 f440; KW 135 f400; KW 23 1 350; KW 107 f 350; KW 65 f 370; SCH 69 f610; SCH 342 f 560; SCH 341 f 340; SCH 132 f 550. MARKTPRIJZEN Tarbot per K.G. f 0,74—f 0,56 Griet per K.G. f 20—f 7,50 Tongen per K.G. f 0,50f 0,31 Groote schol per 50 K.G. f 26 Middelschol per 50 K.G. f 20 Zetschol per 50 K.G. f 23—f 22 Kleine schol per 50 K.G. f 18,50—f 2,80 Schar per 50 K.G. f 3—f 2,80 Tongschar per 50 K.G. f 21f 16,50 Kleine poon per 50 K.G. f 3,50f 2,30 KI. middelschelvisch p. 50 K.G. f 17—f 15 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 12f 5 Kabeljauw per 125 K.G. f 33—f 14 Groote gullen per 50 K.G. f 11f 6.50 Kleine gullen per 50 K.G. f 11—f 6,80 Wijting per 50 K.G. f4,20—f3,50 Makreel per 50 K.G. f8,50—f 0,45 Heilbot per K.G. f0,75 Leng per stuk f 1,11f 0,80 VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende zoo mogelijk voor de Vrij dagmarkt: Clazina Luthr IJM 59, vangst 25 manden schelvisch, 150 manden braadschelvisch en radio, 20 manden platvisch, 60 manden wolf exi poon, 10 manden makreel, 10 manden leng en koolvisch, 125 manden ijskabeljauw. To taal 400 manden. DIEFSTAL VAN TONGEN. Door de halpolitie zijn Woensdag wegens diefstal van 40 K.G. tongen aangehouden de 21-jarige R. en de 19-jarige A., beiden alhier woonachtig. De tongen werden opgespoord in een leegstaand pakhuis aan de Frogerstraat, waar de gestolen visch tijdelijk was opgebor gen. Beide verdachten zijn ter'beschikking ge steld van den commissaris van politie. SANTPOORT De toegang naar de Ruïne van Brederode. overeenstemming komen, waarop de eigenaar dreigde, den weg af te sluiten, hetgeen tenge volge zou hebben dat een van Neerland's meest bezochte historische plekjes voor de bezoekei's onbereikbaar zou worden. „Monumentenzorg" heeft zich toen met het geval bemoeid. Dat instituut kon vermoedelijk met den eigenaar van den ouden weg niet tot overeenstemming komen, hetgeen te betreu ren is, dat naar onze meening dé juiste op lossing zou zijn, dat de historische weg naar het historische monument door het Rijk werd overgenomen, hetgeen niet is geschied. Het instituur heeft thans met een anderen particulier een overeenkomst afgesloten en het gevolg hiervan is, dat men nu slechts over een anderen particulieren weg de ruïne kan be reiken. In ae overeenkomst tusschen „Monu mentenzorg" en den betrokken eigenaar is o.a. bepaald, dat de weg tusschen het parkeer terrein en de ruïne alleen als voetpad gebrukt mag worden. Met deze wijziging is de ruïne in nog ruimer mate dan voorheen een winstobject geworden. Bestond er voorheen nog eenige vrijheid, deze is thans geheel verdwenen, niet alleen door dat men min of meer genoodzaakt wordt, auto of rijwiel op het parkeerterrein van den ex ploitant te parkeeren, maar bovendien is er een lunchroom met terras gekomen welke men moet passeeren, wat ongetwijfeld vele bezoe kers zal afschrikken. En wat zal er gebeuren als het contract tusschen beide partijen eens niet verlengd wordt? DE HEER ENZERINK UIT DEN VRIJHEIDSBOND. Naar wij uit goeden bron vernemen heeft de heer Enzerink bedankt als lid van den Vrij heidsbond. In verband hiermede is de samen stelling van de candidatenlijst voor de ko mende gemeenteraadverkiezingen anders dan oorspronkelijk in de bedoeling lag. Van kwaad tot erger? Er is heel wat te doen geweest over den weg. die van den Brederoodscheweg loopt naar de Ruïne van Brederode, het oude monument, dat jaarlijks door duizenden personen uit het geheele land bezocht wordt. Zooals men weet, behoort de (oude) toegangsweg niet aan Rijk of Gemeente maar is particulier eigendom. Reeds eenige jaren geleden heeft de eigenaar van dezen weg getracht, den weg aan de ge meente over te doen, Men kon echter niet tot HEEMSKERK f PRESTO VOOR DE WAS MOEDER IN HAAR SA5 (Adv. Ingez. Med.) RAADSVERGADERING EEN EMOTIONEELE ZITTING. Woensdagmiddag vergaderde de gemeen teraad onder voorzitterschap van burgemees ter W. Vreugde. De raad was voltallig. Tenslotte was nog ingekomen een voorstel van B. en W. om de formuleering van het contract inzake de levering van gas door de gemeente Bevenvijk te wijzigen. Het bleek dat dit voorstel alleen van de beide wethouders uitging. In art. 4 wordt bepaald, dat de inwoners van Heemskerk denzelfden gasprijs zullen be talen als die van Beverwijk. Ook in de winst bepaling werd een wijziging voorgesteld. Een langdurige arbitrage is reeds het gevolg ge weest van de oorspronkelijke bepaling inzake de winstuitkeering. Voor de gemeen té Heemskerk zal de wijzi ging een groot nadeel beteekenen, aldus de Voorzitter zij geeft daarbij vrijwillig be langrijke rechten prijs. De gasprijs ver hoo - ging welke door Beverwijk werd ingevoerd was volgens den Voorzitter een on rechtmatige daad. Hangende de besprekingen tusschen de colleges is een eigenaardige situatie ontstaan. Te verwachten is namelijk dat ook de tweede arbitrale uitspraak in het voordeel van Heemskerk zal zijn. De meerderheid van het college wil echter de oorspronkelijk be dongen rechten prijsgeven. De heer N. Henneman verwonderde zich over dit voorstel. Spr. achtte dit zeer onjuist, want dit voorstel is geenszins in het belang der gemeente. Hij verwonderde zich zeer over deze bemiddeling. Wethouder Henneman herinnerde er aan dat hij het oorspronkelijke contract im moreel vond. Er is hier sprake geweest van een onbewust gemaakte fout. Spr. was er van overtuigd dat de tweede arbitrage Bever wijk in het gelijk zal stellen. De winnende en de verliezende partij zullen misschien na een langdurige procedure precies gelijk blijven. De wethouder vond het ongewenscht, dezen toe stand te laten voortdurèn. De burgers worden opgehitst door den verhoogden gasprijs. De leverancier zal tenslotte kunnen zeggen: „Heemskerk krijgt gas als het betaalt". De beide colleges hebben de zaak besproken en men kwam tot de conclusie dat het beter was de zaak tot een minnelijke oplossing te brengen. Daarvan zal Heemskerk geen spijt hebben. De heer De Vries betoogde, dat Heems kerk niet deelt in de winst van de levering aan Wijk aan Duin of Uitgeest maar automa tisch wel in die van de levering aan deze ge meenten. Spr. meende dat het bedongen recht gehandhaafd moet blijven. Wethouder v. Duivenvoorde heeft zich afgevraagd hoe het verder zal gaan na de uitspraak van de arbitragecommissie. De weg is om een verzoenende houding aan te nemen en te trachten de ingezetenen van Heemskerk te helpen aan goedkoop gas. Dat is het eerste voordeel. Beverwijk zal het te be talen bedx-ag op de burgers verhalen. De heer De Wilde verwonderde zich over dezen gang van zaken. De raad heeft zich uit gesproken om de zaak door te zetten. Wan neer Beverwijk den gasprijs zoo hoog op schroeft, dat hij ondragelijk wordt, dan maar geen gas. Spr. wil de procedure doorzetten, al is het tot voor den Hoogen Raad. De heer Klaassen was wel van meening dat Heemskerk geen deel kon hebben in de winst van Beverwijk wanneer zij levert aan andere gemeenten. Spr. kon echter geen heil zien in een verdere procedure. Het is ook de bedoeling van den raad geweest, mede te dee- len in den winst van Heemskerk, maar niet van de levering aan gemeenten, waarmede Beverwijk later een contract sloot. De heer N. Henneman zou wel voor wij ziging te vinden zijn wanneer Beverwijk eerst eens het bedrag dat de arbitragecom missie aan Heemskei-k heeft toegewezen be taalt. De voorzitter releveerde den gang van zaken van af den aanvang der gaslevering. De arbitrale commissie zal in tweede instantie hebben uit te maken hoeveel Beverwijk moet betalen. Hangende deze procedure zijn nu onder handelingen aangeknoopt. Indien echter overeenstemming wordt bereikt dan zou spr dat nooit willen doen zonder daarin de advi seurs te kennen. Na langdurige discussies werd het voorstel van de meerderheid van B. en W. aangeno- men met 2 tegen 4 stemmen. (Tegen stem den de heeren N. Henneman, J. de Wilde, P. de Vries en J. Docter.). De Voorzitter merkte op, dat dit besluit de goedkeuring van Ged. Staten behoeft. Nadat het besluit gevallen was, ontstond een heftig tumult. De heer De Wilde gaf daartoe het sein door op te merken: „Ik heb het aan mijn pols slag gevoeld, dat de zaak al bedisseld was". De heer De Vries wond zich zeer op en schreeuwde: „Het is een konkelzooi!" Ook wethouder Va xr Duivenvoor de liet zich niet onbetuigd maar zijn op merkingen gingen voor de perstribune verlo ren omdat de voorzitter door voortdurend ge hamer aan het tumult een einde trachtte te maken. Toen de rust hersteld was kon de agenda vervolgd woi'den. De rondvraag leverde geen bijzonders op. waarna de vergadering werd gesloten. BEVERWIJK Noteering van Beverwijk, 8 Mei 1935. Spinazie, per kist f 0,15f 0.48 Postelein per kist f 0.57f 0,78 Andijvie per kist f 0,32f 0,57 Raapstelen 100 bos f 2,50 Radijs 100 bos f 1f 2,50 Koolrapen per zak f 0,75 Wortelen per K.G. f 0,12 Komkommers per 100 f 10f 15 Asperges, wit per bos f 0,26f 0,40 Asperges, blauw per bos f 0,24f 0,28 Aardappelen, klei per K.G. f 0,05f 0,08 ld. zand per K.G. f 0,09 Savoije kool per 100 flf3,50 Bloemkool per 100 f 5f 11 Uien per Kilo f 0,07 Prei per bos f 0,10f 0,12 Sla per kist f 0,26f 0,80 Rabai-ber per 100 bos f 5f 7 Pieterselie per bos f 0,04 Selderie per bos f 0,03 Frambozen per schotel f 0,40 Brusselsch lof per K.G. f 0,18 HILLECOM NAZORG COLLECTEDAG T. B. C. PATIËNTEN Men schrijft ons: Door de Vereeniging tot bevordering der be langen van t. b. c. patiënten zal op Zaterdag 11 Mei te Hillegom een collecte worden ge houden, ten bate van hen, die voor Nazorgbe handeling in aanmerking komen. Door het Gemeentebestuur is reeds toe stemming verleend om een beroep te mogen doen op de offervaardigheid van het Fubliek en wij vertrouwen thans, dat een ieder nu naar draagkracht zal willen bijdragen, ten einde het groote leed te kunnen lenigen. Geeft wat gij kunt missen en gij hebt een daad van naastenliefde verricht. HEEMSTEDE De Anti-Revolutionnairen en de Raadsverkiezing. De eenheid hersteld, geen vrije lijst-Kwak. „Het bestuur van de Anti-Revolut-ionnaire kiesvereeniging te Heemstede kan zoo ver zoekt het ons te publiceeren tot zijn groote blijdschap mededeelen, dat na uitvoerige be sprekingen met den heer C. L. Kwak en an deren, die zich bezwaar hebben over den gang van zaken met betrekking tot de candidaat- stelling voor den Gemeenteraad, de heer Kwak zich, om de eenheid onder de Anti- Revolutionnairen te bewaren, bereid verklaard heeft te voorkomen, dat een vrije lijst wox-dt ingediend. De beslissing van den heer Kwak heeft ook de instemming van hen die hierin leiding gaven. De officieele opgestelde candidatenlijst blijft dus gehandhaafd. Het bestuur spx-eekt over deze daad van den heer Kwak zijn groote waardeering en dank uit. Wenscht verder te verklaren, dat elke blaam die op den heer Kwak mocht zijn geworpen ten volle wordt afgewezen. Dit door den heer Kwak ingenomen stand punt getuigt van een hartelijk bedoelen de eenheid der Anti-Rev. partij te handhaven". BLOEMENDAAL ZILVEREN JUBILEUM T. K. ROOSJEN Op Donderdag 16 Mei zal het feit herdacht worden, dat de heer T. K. Roosjen, hoofd der Chr. School voor U. L. O. alhier bij het onder, wijs in functie kwam Door de vacantie is dit van den 1 Mei tot een latex-en datum verschoven. De heer Roosjen komt wel uit een onder wijzersfamilie. Evenals 7 broers heeft hij ge studeerd op de Klokkenberg te Nijmegen. Na zijn examen op 12 April 1910 heeft hij vanaf 1 Mei gewerkt aan de Chr. Hei'v. School te 's Gravenzande. Daarna aan het instituut Jan sen te Utrecht; Chr. U. L. O. School te Kam pen; Instituut Schreuder te Amsterdam In 1921 werd hij benoemd tot hoofd der Chr. Men kijkt naar Uw mond als U spreekt. Boldoot's Pastol maakt Uw tanden blank! (Adv. Ingez. Med.) HAARLEMMERMEER GIFTEN EN LEGATEN, Wijlen de heer K. Duyser, in leven mole naar, die, gelijk bekend, voor enkele weken een gewelddadigen dood vond, heeft gelega teerd aan de Geref. Kerk van Leimuiden een bedrag van 7000, waarvan 2000 voor de Diaconie; aan de Vrije Universiteit te Amster dam 3000 en aan de Theol. School te Kam pen 2000. 50 JARIGE ECHTVEREENIGING. Het echtpaar Aaldert de Gier en Antonla Bolluijt, wonende aan den Venneperweg,vierde Woensdag zijn 50-jarige echtvereenigng. Velen kwamen de nog krasse oudjes gelukwenschen aanbieden, onder wie de burgemeester van deze gemeente. ZANDVOORT GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN. Prot. Christelijke lijst. Woensdagavond werd de Pi'ot.-Christ. lijst voor de gemeenteraadsvex-kiezingen als volgt vastgesteld: 1. J. Groen Wzn., 2 J. W. Gosen, 3. Jb. Zwemmer Fzn., 4. W. F. de Ronde, 5. A. Steetskamp, 6. L. Sabelis. KRING „GODSDIENSTIG LEVEN". De Zandv. Kring „Godsdienstig Leven" houdt Maandag 13 Mei, haar jaarvergade ring in gebouw Brugstraat. COMITé FLORA. Comité Flora te Zandvooi*t zal ook dit jaar weer op de bekende voorwaarde plantjes ver strekken aan de kinderen van de Lagere en Voorbereidende scholen. Dit jaar zijn verkrijg baar: geraniums, sedum, asparagus, coleus en begonia planten PHOENIX. Maandag 27 Mei houdt de tooneelvex-eeni- ging Phoenix in Monopole haar jaarvergade ring. Een der belangrijkste punten van de agenda is wel bestuursverkiezing. De heeren Dhooge, Ronkens Sr. en Wijers zijn aftx-edend en allen terstond hei-kiesbaar. JAARVERG. ZEEMEEUWEN. Maandag 13 Mei houdt de voetbalvereen Zeemeeuwen haar jaarvergadering in Ons Huis. Op de agenda komen o.a. voor verkiezing bestuurslid in de vacature A. Drayer en voor stel bestuurswijziging. School voor L. O. en TJ. L. O. te Boskoop en op 1 Sept. 1927 werd hij benoemd in zijn tegen woordige functie te Bloemendaal. EINDPUNT LIJN C WORDT VERPLAATST. Op verzoek van de omwonenden, die veel last ondervinden van de bussen, woi-dt het eindpunt van lijn C van de N. Z. H. Tramweg Maatschappij verplaatst naar de Zomerzor- gerlaan. JEUGDTUINTJES. Nu de terreinen aan den Vijverweg niet meer beschikbaar zijn door den bouw eener nieuwe school, heeft de Ver. voor Jeugdwerk nieuwe werkgelegenheid gevonden aan de Donkere Laan bij het Jeugdhuis. Zaterdag j.l. zijn de werkzaamheden be gonnen, maar met een onvoldoend aantal tuiniers. In totaal zijn 40 a 50 tuintjes beschikbaar. Het bestuur verzoekt ons mede te deelen, dat de kinderen zich nog aan het Jeugdhuis of aan de tuinen aan kunnen melden voor een terreintje. (Reeds in een deel van een vorige oplaag opgenomen.) De Koning dankt. De buitenlandsche gezanten bij koning George. LONDEN, 8 Mei (Reuter). Hedexi dankte de koning de wereld voor de felicitaties en goede wenschen ter gelegenheid van zijn jubi leum. In de wit en gouden troonzaal van hét Saint James Paleis ontving hij de buitenland sche ambassadeurs en gezanten, de vertegen woordigers van de dominions en de minister presidenten van het Rijk. MacDonald en de ambassadeur van Brazi lië, als deken van het corps diplomatique, spra ken hun gelukwenschen uit, waarop de Ko ning in een korte toespraak dankte. De koning was gekleed in admiraals-uni form. Hij reed per auto van Buckingham Palace naar Saint James Palace, vergezeld van de koningin en den hertog van Gloucester. Reeds vroeg was voor Buckingham Palace een groote menigte verzameld, welke het- ko ninklijk paar hartelijk toejuichte. Telegram van Koningin Wilhelmina. De Koningin heeft aan den Koning van Groot Brittannië en Ierland bij gelegenheid van zijn regeeringsjubileum het volgende tele gram gezonden: „Op dezen dag van Uw zilveren jubileum bied ik Uw Majesteit mijn oprechte geluk wenschen aan. Wilt Mijne allerbeste wenschen aanvaax-den voor Uw persoonlijk geluk en voor den voorspoed yan Uw Rijk", Noodtoestand in Amerikaan- schen Staat. Deel der bevolking met hongersnood bedreigd. WASHINGTON. 8 Mei (Reuter)Uit Spring field in den staat Illinois wordt gemeld, dat aldaar een ernstige toestand is ontstaan, door dat 200.000 mannen, vrouwen en kinderen van dezen dichtbevolkten staat door het sluiten der bureaux voor maatschappelijken steun door hongersnood worden bedreigd. 500 betoo- gers zijn naar de hoofdstad van den staat ge marcheerd om het verzoek in te diexxen, dat de bureaux weer zullen worden geopend. De huidige toestand is een gevolg van het feit, dat de staatsautoriteiten niet hebben kunnen voldoen aan het verzoek van de federale auto riteiten om bij te dragen aan het ondersteu ningsfonds. Een commissie uit de betoogers vex-langde, dat de wetgevende macht van den staat zich de noodige middelen zou verschaffen om de heropening der bureaux voor maatschappelij ken steun mogelijk te maken. Gouverneur Horner deelt aan de commissie mede dat de eenige manier om de noodige gelden bijeen te krijgen bestond in de aanneming van twee wetten door de wetgevende macht van den staat, ten doel hebbend de verhooging van de omzetbelasting, doch dat de republikeinsche mindex'heid weigert haar medewerking te ver- Ie enen om tot een tweederde-meerderheid te komen. HET SOCIALISTISCHE EENHEIDSFRONT IN FRANKRIJK. PARIJS. 8 Mei. (Reuter) De door de so ciaal-democratische en communistische partij evormde commissie van toenadering heeft een oproep gepubliceerd, waarin voor de tweede verkiezingsronde voor de gemeente raden wordt voorgeschx-even. dat de sociaal democraten en de communisten zich onder ling ten gunste van de kansrijkste candidaten zullen terugtrekken. Wanneer andere linksche candidaten meer kans op een zetel hebben, moeten sociaal-democraten en communisten hun candidaten terugtrekken, indien dit voor de bestrijding van het fascisme en van de reactie gewenscht wordt geacht. COÖP. CENTRALE EIERVEILING PURMEREND G.A. Afdeeling eieren: Aanvoer 220.000 eendeieren f 1,601,75. 120.000 kippeneieren: 70-80 K.G. f 3—4. 65-66 K.G. f 2.30—2.40. 63-64 K.G. f 2.20—2.40. 60-62 K.G. f 2—2.20. 58-59 K.G. f 1,90—2.10. 56-57 K.G. f 1.90—2.—. 53-55 K.G. f 1,70—1.90. 50-52 K.G. f 1,60—1.70. Afdeeling pluimvee: Per stuk. Oude kippen f 0.701.25 Jonge Hanen f 0.500.90. Oude eexxden f 0.290.35. Kiloprijs oude kippen f 0.370.40. Kiloprijs jonge hanen f 0.400.45. INGEZONDEN. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantiuoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst oj niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. Vrouwenvredesgang 18 Mei 1935. Wij vrouwen, leden van een Vredesvereeni- ging, gaan er nogal eens met een portefeuille op uit, ten einde nieuwe leden te winnen. Soms lukt dit, maar soms ook geeft het dienstmeisje op onze vraag, of mevrouw, na de brochures gelezen te hebben, lid wenscht te worden, ten antwoord: „Mevrouw voelt er niets voor!" Wat te zeggen van zulk een antwoord? Wé kunnen ons nog voorstellen, dat het zou luiden: „Mevrpuw kan niet aan alles geven, vooral niet in dezen tijd". Dan zouden wij zeggen: „Als mevrouw belangstelling heeft voor het vredeswerk kan zij óók zonder con tributie lid zijn, tot de tijden beter worden". Maar mevrouw voelt er niets voorIs er dwazer antwoord denkbaar? Zou mevrouw er soms wèl voor voelen, als straks haar man of haar zoon opgeroepen wordt om ten oorlog te trekken, of als haar baby vergiftigd wordt door gas? Zou ze dan óók zoo kalm blijven?, Gelukkig echter zijn er ook anderen. Dat be wijst de gx-oote groep van vrouwen, die deel willen nemen aaxi den Vrouwen-Vredesgang, welke gehoudexi zal worden op 18 Mei a.s. hi Den Haag. Vrouwen, gij allen, die er wèl iets voor voelt, om ons ideaal te helpen verwezen lijken, gaat mee met dezen Vredesgang eri wij zijn ervan overtuigd, dat u daarna er zeker iets voor zult gaan voelen om lid té worden van een onzer Vredesbonden. Op ons rust de plicht, door een stil getuige nis onzen afkeer te toonen van den massa moord, die „oorlog" heet! Werkt allen daar aan mede! EEN VROUW. De geannexeerde ambtenaren. Hooggeachte Redactie, Naar aanleiding van het in Uw blad van 6 Mei voorkomend bericht: „Een naspel der annexatie" moge ik het volgende opmerken. Bij pogingen mijnerzijds om tot verlaging van hypotheek-rente te komen, ontving ik van mijn hypotheek-houder zonder meer ten ant woord: „Contract is contract". De vraag die ik wil stellen is: Geldt dit alleen voor particulieren? Mag de Overheid zich door verbreking van een contract aan de door haar aangegane verplichtingen onttrekken? Ik kan niet aannemen, dat ook hier macht boven recht mag worden gesteld. Bij de behandeling van het onderwerp: ver laging wethouderspensioenen in de raadsver gadering van 10 October j.l. was het Wethou der Mr. Gerritsz, die het terugnemen van ver kregen rechten niet oorbaar achtte. Deze uitspraak wettigrt voor de geannexeer- den de hoop dat Recht boven macht zal gaan. Hoogachtend, EEN GEANNEXEERD AMBTENAAR, Haarlem, 7 Mei 1935.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 13