IBIS SHAG Uit Haarlem's Gemeenteraad. SORITA ontvouwt f. nieuwe schoonheden Dobbelmcenvt lekker ...mem! De bloem van den dag. Haeden - Hiems v. AMERONGEN's hkateiais NEORASTROO VOORf 2.50 DONDERDAG 9 MEI 1935 H A" "A* R'EE M'S D A G B E A D PUNT 3. Begrooting 1935 van verschillende woning bouwverenigingen en stichtingen. Na eenige bespreking goedgekeurd. PUNT 10. Wijziging verordening regelende rangen, bezoldiging, enz., politiepersoneel (jaarwedde le klerken). De heer Peper (communist) verzoekt aan- teekening van het tegenstemmen der com munisten. Het voorstel wordt aangenomen. PUNT 12. Beschikbaarstelling gelden Steunverlee ning B. Ook hiermee kunnen de communisten zich niet vereenigen. Het voorstel wordt aangenomen. PUNT 13. Wijze van berekening waterverbruik. De heer Castricum (r.k.) protesteert nogmaals tegen den gang van zaken in dezen. Toen de toestand eenigen tijd geleden beter was, kon men de tarieven handhaven. Nu echter is de toestand critiek geworden, er is armoede, in vele gezinnen moet men minder water gebruiken omdat de hulpmiddelen ont breken bij dat eventueele watergebruik. Hij handhaaft zijn vroegere motie. De heer van Tetering u\k.) vraagt of het voorstel van den heer Castricum in stem ming komt. Na de toelichting van B. en W. heeft spr. zijn vroegere meening (voor het voorstel-Castricum) gewijzigd. De heer Peper steunt den heer Castricum. De heer Groen endaal (S.D.A.P.) be strijdt het voorstel-Castricum. Spreker is ver heugd over het voorstel van B. en W., waarbij hij op de hygiënische belangen wijst. De heer Kuiper (R.K.) onderstreept de woorden van den heer Castricum, dat vele gezinnen te kort komen; voor elke besparing moet geijverd worden. fBovenstaande is reeds in een deel onzer vorige oplage opgenomen,) (Vervolg). Berekening waterverbruik. Voortgegaan werd met de behandeling van het punt over de wijze van berekening van het waterverbruik. De heer Kuiper vroeg nadere inlichtin gen. Wethouder van L i e m t zei, dat het mis schien beter geweest ware het voorstel Cas tricum in prae-advies te nemen, en dat dat voorstel niet onder normale omstandigheden in den raad is behandeld. In Haarlem heeft men het laagste minimum wat men moet ge bruiken. De heer Castricum (r.k.) zei, dat zijn voorstel meer in het belang van de hygiëne is dan dat van B. en W. Hij stelde den raad voor te besluiten tot opheffing van het minimum- verbruik. Zijn voorstel werd gesteund. De heer Groenen daal bestreed het voorstel-Castricum nogmaals en drong aan het voorstel B. en W. te steunen. Wethouder Roodenburg zei, dat de ge meente zuinig moet zijn, maar als een con cessie gedaan wordt, moeten de baten daar van ook komen aan lien, die het noodig heb ben. Maar het voorstel-Castricum schenkt voordeelen aan hen die ze niet noodig hebben. Met het voorstel, B. en W. helpt men hen, voor wie het noodig is. Het voorstel-Castricum werd verworpen met 335 stemmen. Het voorstel B. en W. werd daarna aange nomen zonder stemming. PUNT 14. schrift afwijzend te beschikken, werd aange nomen zonder stemming. In de plaatselijke commissie van toezicht op de scholen voor Middelbaar Onder wij. zijn gekozen in de vacature Joosten en die van ds. C. J. van Paassen (die bericht heeft zijn benoeming van 13 Februari, niet te kun nen aannemen) de heeren F. S. Noordhoff en dr. J. Weener. De vragen van den heer Westerveld. De heer Westerveld (s.d.a.p.) deelde mee, dat niemand van zijn fractiegenooten wist, dat wijziging van de gemeentefonds belasting tevens meebracht wijziging van het tarief. Ook in een andere fractie zou men hiermee niet bekend zijn. Het gevolg der wijziging is, dat meer burgers belast zullen worden, omdat een verlaging van het be lastingvrije inkomen plaats gehad heeft. Het bevreemdt hem, dat B. en W. (als ze er mee bekend waren) geen mededeeling daarvan gedaan hebben. Hij ;s er achtergekomen toen Amsterdam in een andere klasse kwam. Wethouder Roode nb ur g deelde mee. dat de wijzigingen aan B. en W. reeds bij de begrooting bekend waren, welke wijzi gingen daarin al zijn aangebracht. Het zou aan Haarlem minstens f 125.000 kosten, als Haarlem overgeplaatst werd. De heer Wes terveld haalde Amsterdam wel aan, maar die vergelijking gaat niet op, zooals de heer Roodenburg betoogde en met cijfers staaf de. Voor Amsterdam is het verlies bij terug, keer in de le klas veel geringer dan voor Haarlem. De begrooting is rondgezonden, waarbij een reserve gemaakt is met het oog op de wetswijziging, en men mag aannemen dat de raadsleden ook op de hoogte waren v^n de behandeling van die wetswijziging. Bij de begrooting had men met de vragen moeten komen nu zün ze te laat. De heer Westerveld zei geen verge lijking getrokken te hebben tusschen Haar lem en A'dam. Toch blijft het hem bevreem den dat B. en W. geen aandacht hebben gevestigd op de tariefswijziging. De raad ging hierop in besloten zitüng over. De bioscoop aan de Parklaan. Verzoekschrift P. R. Bloemsma inzake bouw bioscooptheater Parklaan, De heer Peper (communist) stelde een motie voor, waarin de gevraagde bouwvergun ning verleend wordt. Dit voorstel werd van vele zijden gesteund. De heer van Dam (v.d.) geloofde, dat de organisaties in het middenstandsbedrijf orde ningen moeten aanbrengen, en dat de over heid die daarna moet sanctioneeren. De mid denstandsorganisaties hebben zich echter hierover nog niet uitgesproken en de raad kan dus zijn stem uitbrengen ten gunste van de aanvraag. De heer Meyers (s.d.a.p.) zei, dat uit de discussies voorheen bleek dat er 3 stroomingen waren: op grond van welstandsbepalingen wel een bioscoop, op grond van welstandsbepalin gen geen bioscoop, en tenslotte die, welke meent dat er genoeg bioscopen in Haarlem zijn. Maar in dat laatste geval moest men niet werken met de bouwverordening. (Bijval). De teekening, aan den raad getoond, was slechts een krabbel. Nu ligt er een andere teekening. Spr. vroeg aan B. en W. wat er ge beurt- als de raad zich niet schaart achter het afwijzend voorstel van B. en W. De heer van Tetering (r.k.) had zich vorige maal verzet tegen het vestigen van meer bioscopen in Haarlem. Maar hij heeft zich nu laten overtuigen, dat er zeer veel bioscoopbezoekers zijn, en hij zal nu vóór de aanvraag stemmen. De heer R e i n a 1 d a (s.d.a.p.) zei voor de komst van de bioscoop aan de Parklaan te zijn. Hij adviseerde den raad tegen het voor stel B. en W. te stemmen. Dan zullen B. en W. de bouwaanvraag op rechtmatige wijze behan delen. De heer Visser (c.h.) wilde het voorstel B. en W. ook verwerpen, De heer Peper handhaafde z'n voorstel. Wethouder Boes zei namens meerderheid van B. en W., dat in de Parklaan geen bioscoop moet komen. De Parklaan is een rustige straat (beweging). Op dien grond meende de meerderheid dat het verzoek niet moet worden toegestaan. Wethouder Van Liemt zei. dat ook uit oogpunt van werkverruiming de aanvraag moet worden aangenomen. Het voorstel B. en W. tot afwijzing van de -aanvraag werd verworpen met 335 stem men. De heer Peper trok vervolgens onder groote hilariteit zijn voorstel in. De verbreeding van den Zijlweg. PUNT 15. Verzoekschrift A. H.r Hartkamp e.a. om niet tot verbreeding van den Zijlweg over te gaan. Wethouder Van Liemt bracht dank aan der bewoners van den Zijlweg, die meege werkt hebben tot het totstand komen der verbreeding. Hij hoopte, dat anderen dat voorbeeld zullen volgen, zoodat er een prach tige breede weg zal komen. De heer Klein Schiphorst bracht hij hulde voor het initia tief. dat deze genomen heeft hiervoor (ap plaus). Het voorstel B. en W. op het verzoek- JAAR VERG ADER ING VAN DEN CENTR. BOND VAN SPOOR- EN TRAM PERSONEEL. De vakgroep Tram van den Centralen Bond van Spoor-, Tram-. A.T.O. en Van Gend en Loos-personeel, hield haar jaarvergadering te dezer stede onder leiding van den heer G. C. Meyer, te Rotterdam. Na een welkomstwoord van den voorzitter, sprak de voorzitter van afdeeling Haarlem, de heer C .E. van Eykern een begroetingswoord, hetwelk gevolgd werd door een toespraak van den heer C. Cramer, bondsvoorzitter. Hoewel het jaarverslag van den secretaris van veel verricht werk getuigt, werd daarin toch ook een minder optimistische toon gehoord. Dit door de loonsverlagingen en massa-ontslagen bij verschillende tramwegmaatschappijen. Het verslag werd goedgekeurd en de secretaris, de heer J. J. Fokkc uit Rotterdam, in zijn functie herbenoemd. De heer C. J. van -Reijen te Breda, wenschte geen herbenoeming als vakgroep-bestuurder te aanvaarden. In zijn plaats werd gekozen de heer A. Leijenhorst te Breda. Den heer Van Reijen werd lof gebracht voor de uitnemende wijze waarop hij de belangen der Trammannen had gediend, vooral inzake de arbeidsvoorwaarden der Trammannen te Breda. Als nisuw bestuurslid werd gekozen de heer A. Keizer te Haarlem. In het bestuur der werkloozenkas werd ge kozen de heer C. J. Stuiting te Utrecht. Het verslag van den penningmeester werd goed gekeurd en de begrooting van 1935 vastge steld, na toezegging van de zijde van het hoofdbestuur tot een groote subsidie uit de algemeene kas voor propagandadoeleinden. Tij dens de vergadering hield de algemeen voor zitter een opwekkend referaat waarin hij o.a. mededeelde, dat bij den Centralen Bond 700 personeelleden van de 1200 zijn georganiseerd in de vakgroep A.T.O. en Van Gend en Loos, waaruit hij concludeerde, dat ook de vak groep Tram een goede kans maakt tot uit breiding van het ledental. Gedurende de vergadering maakten de dames der leden uit Breda en Rotterdam een tocht door de omstreken onder leiding van den heer F. D. Wismeijer. De vergadering nam o.a. een voorstel aan tot bevordering der erkenning door de N. Z. H. T. M. te Haarlem van de vakgroep Tram van den Centralen Bond. De afgevaardigde der afdeeling Vlissingen bracht nog den dank zijner afdeeling over voor het werk van het hoofdbestuur inzake de rechtspositie van een harer leden. Na een opwekkend woord van den vakgroep- en van den algemeenen voorzitter werd de vergade ring gesloten. Ze 2ijn er f De nieuwe dessins van Sorita Frisscher, fleuriger, onweerstaanbaarder dan ooit I Nieuwe origineele motiefjes, nieuwe, aantrekke lijke tinten. Een en al bloemen en blij heid. Snoezig voor kinderjurkjes, Praktisch en heel apart voor lingerie. Bestand tegen water en zeep en zon. De kleuren blijven frisch en de zijde blijft soepel en zijig zacht. Geen prak tischer, geen flatteuzer materiaal voor den zomer dan Sorita. GERH. lAKNIHK i ZONEN N.Y. zuivere Bemberg zijde wasch- en hchtecht (Aav. ingez. Med.) sluiten bij een vereeniging, ten einde daar de volksdansen te beoefenen. Mevr. Brandon sprak tenslotte den wensch uit, dat de avond gezellig zou verloopen. Deze wensch is in alle opzichten in vervul ling gegaan: de avond had een allerprettigst en vlot verloop en de uitvoerenden kunnen met voldoening op haar en hun prestaties terug zien! Het was een uitgebreid programma, dat ge boden werd. Niet minder dan 34 nummers. En dan vormde de pauze eigenlijk nog een num mer apart, met dien vroolijken aardigen zani van de treksters en trekkers, die op den grond gezeten als bij een kampvuur, verschillende kampliederen door de zaal deden schallen! Er werden allerlei volksdansen uitgevoerd reidansen en groepdansen en dansen, die als 't ware een „geschiedenis vertelden". Bij eenige nummers en dit was juist het aardige van den avond: dat meeleven van het publiek met het gebodene voelden verschil lenden der aanwezigen, die. natuurlijk niet vreemd tegenover den volksdans stonden, zich genoopt „even mee ,te doen", een bewijs voor den ongedwongen, prettigen geest, die in de zaal heerschte. Buitengewoon grappig was de „kamphoe- dendans" en welverdiend was het applaus, waarmede het publiek de uitvoerders van den moeilijken „zwaarddans" huldigde. En zoo zou den vele eigenlijk alle nummers met lof kunnen worden vermeld. De cursussen zullen worden voortgezet, deelde de directrice van K. en O. mede. Dit stemt tot voldoening want het beoefenen van de frissche, fleurige volksdansen kan niet an ders dan de jeugd in vele opzichten ten goede komen. VIJFTIG-JARIG JUBILEUM VAN MEJ. IJ. PAULEN. Op 14 Mei zal mejuffrouw IJ. Paulen vijftig jaar verbonden zijn aan het voormalige Stads Armen- en Ziekenhuis, het tegenwoor dige tehuis voor ouden van dagen aan den Schotersingel. De jubilaresse heeft als naaister aan dit te huis gewerkt en in vacantietijd viel zij ook in voor andere werkzaamheden. Zij zal op den dag van het jubileum des mid dags om drie uur worden ontvangen voor een huldiging voornamelijk van het personeel en de patiënten, waarna een uurtje gelegenheid zal zijn haar te complimenteeren. Ongetwij feld zal het een onvergetelijke dag voor me juffrouw Paulen worden. V OLKSD ANSUIT V OERIN G. Tegen 8 uur trokken Woensdagavond troep jes zingende jongelui naar het gebouw St. Bavo in de Smedestraat. om daar deel te ne men aan een volksdansuitvoering. Het waren cursisten van de Vereeniging tot onderwijs In Kinderverzorging en Opvoeding (K. en O.) en leden van de Arbeiders Jeugd Centrale en de Roode Valken en van het Ned. Meisjes Gilde. De zaal bood, met al die jongelui en een goed gestemd publiek, een vroolijken fleuriger, aanblik. De stoelen waren tegen de wanden geplaatst en in het midden was een groote ruimte opengelaten voor de dansende groepen. De directrice van K. en O., mevrouw Bran don, opende den avond met een kort woord. Zij herinnerde er aan, dat het nu al de derde keer was, dat zulk een volksdansuitvoering werd gegeven en wekte de aanwezigen, voor zooveel dit nog noodig was, op, zich aan te VOOR OE P'JO ROOKT IBIS EN GÉÉN ANDERE SHAG (Adv. Ingez. Med.) PENSIOENFONDS N. Z. H. T. M. Aan het jaarverslag 1934 van bovengenoemd fonds ontleenen wij het volgende: In 1934 werd geen beroep op de Commissie van Scheidslieden gedaan. De Commissie van Bijstand kwam in het afgeloopen jaar slechts eenmaal bijeen. Wegens invaliditeit werden gepensionneerd 6 ambtenaren en 41 beambten; wegens onder- dom 1 ambtenaar en 1 beambte; wegens over lijden van den echtgenoot 5 weduwen en 4 weezen. In 1934 bereikten 2 pensioentrekkende wezen den 18-jarigen leeftijd, waardoor een vermin dering van het pensioenbedrag plaats had. In 1934 zijn overleden: 2 gepensionneerde ambtenaren en 4 beambten, terwijl 1 weduwe hertrouwde. Vergelijkend overzicht en balans per 31 De cember 1934. Aantal leden op 31 December 914 (894); aan tal gepensionneerde leden op 31 December 114 (71); aantal gepensionneerde weduwen 55 (51); aantal gepensionneerde weezen 28 (20); bedrag der uitgekeerde pensioenen f 103.257,31 (f 71.195,bedrag der geïnde premiën f 160.617,64) (f 142.342,—bedrag der andere inkomsten f 188.730.88 (f 149.544,kapitaal van het fonds op 31 December 1934 f 2.941.816,79 1/2 ,(f 2.721.881,—). De tusschen haakjes geplaatste cijfers zijn die van 1933. Vrijz.-Dem. Jongeren Organisatie. Het resultaat der verkiezingen en de politieke mogelijkheden. Voor de afdeeling Haarlem van bovenge noemde organisatie hield de voorzitter de heer D. J. A. Geluk, Woensdagavond een inleiding over de afgeloopen verkiezingen waarbij hij constateerde, dat deze van groot belang waren door de moeilijke tijdsomstandigheden en de uitspraak van de kiezers over de politiek van het zittende kabinet en door het meedoen der N. S. B. Wat dit laatste betreft, zeide spreker, dat het aantal N.S.B.-stemmen beneden zijn verwachting was gebleven, zijn schatting was 10 pet. geweest, zij behaalden slechts bijna 8 pet.. Om te kunnen beoordeelen wat de toe komst van deze nieuwe partij zal zijn, moet men nagaan van welke partij deze stemmen kwamen. Men komt dan tot de conclusie, dat zij voor het grootste deel zijn gewonnen op belangenpartijen, als middenstandspartijen, en plattelanders en op Nationaal Herstel, dat niet aan de verkiezingen deelnam (in totaal 100.000 stemmen) op den Vrijheidsbond (ook 100.000 stemmen) en de andere 100.000 op de andere partijen, waarvan de Vrijzinnig De mocraten nog het meest verloren. Ook heb ben waarschijnlijk de Ohr. Historischen een veer moeten laten aan de N. S. B. Wat dan het meest de aandacht trekt is, dat de N. S. B. er niet in geslaagd is, groote hoeveelheden stemmen van de rechtsche par tijen en de S. D. A. P. te winnen. De percen tages vooral toonen duidelijk aan, dat van deze partijen heel weinig gewonnen werd. Daarmee is geconstateerd, dat het optreden van deze nieuwe partij een volkomen misluk king is geworden en dat zij nimmer in ons land een meerderheid zal halen, wat zij toch ter bereiking van haar doel noodig heeft.Blij ft zij in de minderheid dan zal zij niets voor ons volk kunnen bereiken haar systeem is geba seerd op de meerderheid. Dit is niet het ge val met de andere partijen in het democra tische stelsel is geen meerderheid noodig om toch een rechtmatigen invloed op het staats bestuur te hebben. Te verwachten was. dat de meeste stemmen zouden komen uit de mid- denpartijen die geen vakverbonden en kerke lijke organisaties in den rug hebben en die bovendien steeds veel kiezers hadden onder den middenstand, de politiek minst ontwik kelde en dus meest voor de N. S. B. ideeën vatbare groep. Intusschen is bij deze verkiezing gebleken, dat het kabinet belangrijk aan steun in het volk heeft verloren, wat ook alweer te voor zien was. Zelfs kwam de katholieke heer Van Poll in „De Morgen" nog vertellen, dat ook van de kiezers voor de regeeringspartijen niet allen met het kabinet zijn ingenomen en dat het kabinet geen meerderheid in het volk achter zich zou hebben. Waarbij hij aandrong op vorming van een roomsche-roode samen werking, die natuurlijk de hulp van V. D. niet zou kunnen missen. Anders zou, aldus Van Poll, dit in 1937 misschien reeds niet meer mogelijk zijn. Spr. is van meening, dat we hieraan nog niet toe zijn, veel hangt af van de positie van de regeering bij de behande ling van het nieuwe bezuinigingsplan. Wel zal het steeds moeilijker worden in de toekomst een flinke meerderheid te vinden voor een democratisch ministerie. Daarom kan verdere groei van de N.S,B„ ook al zou zij geen meerderheid verkrijgen voor ons de mocratisch regeering'ssteisel toch gevaarlijk zijn. Daarom zullen de democratische partijen op hun hoede moeten zijn en door krachtige propaganda en juiste politiek moeten trachten verdere afbrokkeling tegen te gaan. Dat het mogelijk is geleden verliezen terug te winnen, blijkt aldus spr. uit de gunstige resultaten voor de Vrijz.-Dem. in stikken, waar veel propaganda is gemaakt en hard ge werkt. zooals b.v. in Friesland en de kieskring Haarlem, waar geen verlies werd geleden of zelfs winst werd behaald. Bij de verdere behandeling van de agenda werden de Pinksterbijeenkomst in Bilthoven, de Landdag op 14 Juli en het zomerkamp be sproken, Besloten werd. een propaganda- avond te houden op 1 Juni. Vogelkers. (Prunus Padus.) Deze bijzonder mooie heester is op Flora; door niemand ingezonden, maar hij staat overal in het boschgedeelte van het buiten terrein. En ook hier is hij niet, zooals de den nen, eiken, beuken, sparren e?# eschdoorna door de vroegere bezitters van Groenendaal gepoot, maar de prachtige struiken zijn daar: van ature opgeslagen. Toen de vruchten, precies kleine kersen, rijp waren, zijn ze vrijwel terstond door de vogels opgegeten en zoo zijn de pitten ver spreid. Daardoor zal het u duidelijk zijn, waarom de vogelkers vooral onder de boomen staat. Al vrij jong zijn de struiken overdekt met hun prachtige hangende bloemtrossen, soms zóó overvloedig, dat men het groene blad nauwelijks ziet. Het is eigenlijk vreemd, hoe weinig menschen deze heester kennen. In Den Hout zien velen hem aan voor een „witte sering". Misschien komt dit ook, omdat de vo gelkers zoo snel afbloeit, vooral bij zonnig weer. Dan kan het zijn, dat binnen één week de bloei van haast alle struiken is afgeloopen. Daarom is deze plant zoo geschikt voor onder zoekingen over de phaenologie of leer der verschijnselen in de natuur. Zooals het bloeien, der rogge het begin van den vollen zomer aan kondigt, zoo vangt met den bloei van de vogel kers 't „volle voorjaar" aan. Onlangs las ik een aardige studie van enkele Russen over dit on derwerp men bedenke wel, dat de Russen veel meer aan de wetenschappen doen, dan velen meenen. Nu bleek het, dat de bloei der vogelkers in de Krim begint op 25 Maart en op de kaarten kon men zoo mooi zien, dat de lente twee maanden werk heeft, om het groote rijk door te trekken, want op 20 Juni eerst bloeit de Prunus Padus bij Archangel. Verder is het de moeite waard, zoowel in Groenendaal als in Den Hout eens te letten op een middel, waardoor zoon boschplants kan blijven leven. Over een week of vier is alles donker door de bebladerde boomen. maar nu staat alle heestergewas al in het blad en voedt zich volop. Eik en beuk staan nog gro tendeels kaal, wat we vooral hieraan merken, dat we nu in 't bosch nog ver door de kronen kunnen zien, maar niet meer door het onder hout. Nauw verwant aan onze vogelkers is de winterharde laurierkers onzer voortuintjes met het bekende glimmende blad. Langs den Boekenrode-weg staat veel Amerikaansche vo gelkers, Prunus serotina, die wat later bloeit en veel steenvruchten geeft. A. MELLINK. van HOEDEN- MAGAZIJN ANEGANG24 FRANKESTR. 3-5 zijn op 'I moment zeer gevraagd. Wij brengen ne venstaande mate lot in het nieuwe IN WIT, ZWART, BEIGE, BRUIN EN GRIJS (Adv. Ingez. Med.) ORGELBESPELING. Op Vrijdag 10 Mei a.s. d< -4 uur in de Groote- o f orgelbespeling gehouden George Robert. Het volgende progrmma worden gebracht; 1. Variaties: „Mein junges ein End' Praeludium et Fuga a kl. Fantaisie C majeur Improvisation Interlude Marche ;s namiddags van St. Bavokerk een door den heer zal ten gehoore Leben hat J. P. Sweelinck t. J. S. Bach C. Franck C. Saint-Saëns Th. Dubois A.Guilmants SPREEKUUR BURGEMEESTER. De burgemeester is verhinderd a.s. Vrijdag zijn spreekuur te houden. FLUKS IS HEROPEND. De snel-hapinrichting Fluks in de Groote Houtstraat die eenigen tijd gesloten is ge weest, wordt heden heropend. Van binnen is er niet veel veranderd: er zijn eenige stoelen en tafeltjes bijgekomen, de aankleeding is iets warmer gemaakt. Doch de eigenaar verzekerde ons dat men wat betreft de consumpties alleen het aller beste zal geven, en dat hij breken zou met de oude tradities van Fluks. Wij wenschen den nieuwen eigenaar veel succes. ONGELUK BIJ HET FIETSEN. Woensdagmiddag drie uur fietste de 45- jarige mevrouw Van V., wonende te Amster dam, met haar dochter op den Kl. Houtweg alhier. Zij raakte het achterwiel van de fiets van haar dochter, waardoor zij viel en het lin kerbeen brak. Zij werd door een dokter en le den van den Ongevallendienst verbonden en daarna per ziekenauto naar het Diaconessen- huis vervoerd,

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 14