Haringdri jfnetvisscherij geregeld. HAARLEM'S DAGBLAD Zondag. Het Betoufdjltste 52e Jaarga::g No. 15912 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Donderdag 9 Mei 1935 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V, Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM, ABONNEMENTEN: per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p, maand 0.22, p. 3 mnd. 0.65, franco p. post 0.72y2. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaame 12 Teiefoon Nos-: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230. ADVERTENTIëN 15 regels f 1.75, elke regel meer f 0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 14 regels 0.60. elke regel meer ƒ0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange on Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange Alles indier geschiktheid f 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog 400.-, Duim 250.-, Wijsvinger 150.-, Elke andere vinger 50.-, Arm- of Beenbreuk 30.— ongeschiktheid ƒ2000.-, Overlijden ƒ600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog 400.-, Verlies Duim f 75.-, Verlies Wijsvinger ƒ75.-, Verlies andere vinger ƒ30.-. het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN BLADZIJDEN. HAARLEM, 9 Mei. Een Modern Reiziger. De Australiër Sir Macpherson Robertson, die de luchtrace Londen-Melbourne op touw zette en er 25 000 pond sterling aan prijzen voor uitloofde, is op Schiphol geland. Hij is een van die hypermoderne luchtreizigers, voor wie de aardbol weldra te klein zal zijn. De stratosfeer-vliegerij kan geen voldoende op lossing voor hen brengen; zij zijn volkomen rijp voor het interplanetair verkeer dat nog komen moet. „Waar gaat u nu heen?" vroeg een- verslag gever den ouden heer. Sir Macpherson riep zijn secretaris. „Ik ga immers naar Berlijn?" „Eerst naar Hamburg", verbeterde de secre taris. „O ja, eerst naar Hamburg. Ook nog naar Frankrijk en Italië". „Doet u hier zaken?" Sir Macpherson riep opnieuw den secretaris. „Wie moet ik hier bezoeken?" De secretaris noemde drie firma-namen. Onze grootvaders zouden een beetje ver baasd zijn over deze manier van reizen en za kendoen. Maar als men het ontwikkelings- tempo van de luchtvaart bepeinst, is het dui delijk dat dit pas een begin is. Sir Macpherson is een oude heer. Zijn kleinzoon zal binnen een paar jaar tot zijn lijf piloot zeggen: „Waar zijn we nu zoowat?" „Tienduizend meter boven Parijs". „In welk land ligt dat ook weer? O' ja. Frankrijk. Dan zijn we in tien minuten bo venbovenla's kijkenah ja, Hol land. Pas op dat je daar niet overheen schiet, ik geloof dat ik er iemand moet spreken. En dan meteen door naar Tokio". Het is duidelijk dat dit planeetje te klein wordt voor het nieuwe luchtras, dat zijn voor- loopers en propagandisten vindt in menschen' als Sir Macpherson Robertson, admiraal Byrd, Fokker, Parmentier, Scott en zoovele anderen. Ik noem maar willekeurig enkele namen. Deze Australiër maakt al den indruk dat hij bij vergissing over Nederland heengevlogen zou zijn als Viruly hem niet op Schiphol had neergezet. Welk een wonderlijke toekomst gaan we toch tegemoet! Het kan niet lang meer duren of Nederland maakt zich druk over het verkrij gen van een vaste halite op de vaste luchtlijn rond .den aardbpl, op dezelfde manier als Aer- denhout weinige jaren streefde naar een halte op het spoorwegtraject Haarlem—den Haag. En er zit veel meer in. Moet dit nieuwe lucht-ras zijn geduld bewaren ten aanzien van al die landjes met grensjes waarin het kleine werelddeel Europa zich zoo pietepeute rig en ruziemakerig gesplitst-heeft? Ik .geloof niet dat het dat doen zal. Ik heb hoop op de meening van een vriend van mij, die al zeer lang avïateur is en in wiens „air- minded" hoofd de vaste meening is gegroeid, dat de.wereld „aan de luchtvaart genezen zal." „Wij vliegers", zegt hij, „zijn de eerste werkelijke internationalisten. Wij gaan te hard. en wij kijken te ver vooruit om op den duur met dien verouderden politieken „grond dienst' genoegen te blijven nemen. Al die hekjes en hokjes, al die ambtenarij- t.ies en douanetariefjes daar beneden zijn uit den tijd. Wil je wel gelooven dat ik telkens verademing voel als ik er weer boven uitklim? En ze hinderen ons! Ze laten ons telkens noo- delooze omwegen maken omdat we niet over een of ander landje mogen vliegen, en ze zaniken aan ons hoofd over paspoorten en in klaringen en de rest. Allemaal antiek gedoe. Geloof mij nou: op den duur past alles in deze wereld zich altijd aan bij het snelste verkeerstempo. Alles is een kwestie van tempo, en wanneer er een tijd komt waarin een nieuwe topsnelheid ontstaat en al de lagere zich moeten gaan aanpassen, krijg je herrie en verwarring. Dat is de crisis: de trage meerderheid die zich verzet tegen onze bliksemsnelle minderheid, en die tenslotte toch mee zal moeten". Ik heb aan hem en zijn theorie gedacht toen ik vernam wat Sir Macpherson Robert son gezegd had. Er zit iets in..,. R. P. Jan Fabricius in Engeland gehuldigd. De Nederlandsche tooneelsehrijver Jan Fa bricius is Dinsdagavond de gast geweest van de P.E.N.-club te Londen. In de rede, waarin hij voor de gastvrijheid dank zegde, deed Fa bricius blijken dat het leven in Engeland hem zeer bevalt. „Een buitenlander in Engeland voelt er zich gemakkelijk thuis", zeide hij, „Engelsche menschen zijn rechtvaardig, vrien delijk en gastvrij". De gevierde gast betoogde ook dat kunst werd uitgelegd als de natuur, gezien met de oogen van den kunstenaar. De Engelsehen hadden geen behoefte aan over drijving, noch in het leven noch op het too- neel en zij lieten zich niet beetnemen door enkel woorden. Als voorzitter van de tafel trad op de be kende en zeker een van de vaardigste publi cisten in de Engelsche taal, Ivor Brown, die voor bijzonderen lof uitkoos Fabricius' laatste stuk „At 8 a.m." dat onlangs in het Embassy Theater te Londen is gegeven en dat een beeld geeft van de ontroeringen in een Engelsche gevangenis waar voor het eerst een veroor deelde zal worden opgehangen. Brown zeide er van dat de Engelsche karakters er zoo goed in geteekend zijn dat Galsworthy het niet beter had kunnen doen. Aan tafel verge leek men Fabricius met Joseph Conrad die van Engeland zijn tehuis en de Engelsche taal zijn taal gemaakt had en die evenals Fabri cius Nederlandsch-Indië goed had gekend. Over enkele weken geeft de Arts Theatre Club te Londen een nieuw stuk van Jan Fa bricius, ,,.A Planter in Malaya" geheeten Twee honderd zeventig schepen mogen uitvaren. Maar.... niet alle tegelijk. Bij beschikking van den minister van Economische Zaken is bepaald, dat het aantal vaartuigen, dat dit jaar aan de haringdrijfnetvisscherij zal mogen deelnemen, op 270 wordt vast gesteld. Tein einde te voorkomen, dat in het begin een overmatige aanvoer van haring zal plaats hebben, is, evenals dit het vorige jaar het ge val was, een regeling getroffen, om het boven genoemde aantal schepen bij gedeelten in de vaart te brengen. Bovendien is met hetzelfde doel het aantal netten, dat door de schepen ter haringvangst mag worden medegenomen, beperkt. Deze regeling is thans als volgt: op 13 Mei a.s. mogen uitvaren 71 vaartuigen, op 8 Juni a.s. 65, op 27 Juni a.s. 61 en op 22 Juli a.s. 73. Van 13 Mei 1935 af zal ter haringvangst mogen worden medegenomen een vleet, waarvan de totale- bovenspeerreeplengte niet meer be draagt dan 216 M., van 8 Juni af een vleet met een totale bovenspeerreeplengte van ten hoogste 1824 M. en van 27 Juni af een vleet, waarvan de totale bovenspeerreeplengte 2432 M. niet te boven gaat. De bioscoop aan de Parklaan. In de gemeenteraadsvergadering van Woens dagmiddag is het voorstel B. en W. om af wijzend te beschikken op het verzoek van den heer P. R. Bloemsma inzake den bouw van een bioscoop aan de Parklaan, verworden met 335 stemmen Een 15-jarige goochelaar. Licht verschillende winkeliers op. Woensdagnamiddag zes uur verzocht een winkelier in de Spaarnwouderstraat hulp van de politie, omdat hij een jongen in zijn winkel had, die hem vermoedelijk had opgelicht. Het bleek aan de politie, dat het een 15- jarige scholier uit Amsterdam was. Hij had een prentbriefkaart van vijf cent gekocht en metéén cent betaald. Bij het betalen hield hij namelijk een kwartje tusschen duim en wijsvinger, maar tegelijk ook een cent on zichtbaar in dezelfde hand. Door de aandacht van den winkelier met druk praten af te leiden, gaf hij den winkelier, die meende een kwartje te ontvangen, in werkelijkheid een cent in betaling, waarop hij twintig cent terug ontving. Toch kreeg de winkelier ach terdocht. Hij hield den jongen vast en waarschuwde de politie. De jongen bekende inderdaad een cent in betaling te hebben gegeven. De recherche stelde een nader onderzoek in en toen bleek het dat die jeugdige gooche laar zich den ganschen middag met die practijken te hebben bezig gehouden. Op deze wijze had hij verschillende winkeliers in Haarlem-Noor^ opgelicht voor een totaal bedrag van ongeveer f 3.50. Dit geld werd in beslag genomen en tegen den jeugdigen booswicht is proces-verbaal opgemaakt. Daar_ na is hij door de politie naar Amsterdam gebracht en aan de ouders terug gegeven. Welke straf hij daar bij voorbaat ontving, vertelt de geschiedenis niet. De Raadsverkiezingen. De candidaten van den Vrijheidsbond. De afdeeling Haarlem van de Liberale Staatspartij „De Vrijheidsbond" komt bij de a.s. Gemeenteraadsverkiezing uit met de vol gende candidaten: mevrouw Mr. E. A. J. Schel- temaConradi, Mr. C. Blankevoort, C. Sta pel Jr., mevrouw E. W. Venemavan Doorn. Mr. A. Beets, K. F. H. Maas, mevrouw W. J. de Jonghvan Geuns, Mr. J. A. Vaillant, P. Sorg- dirager, L. H. Berdenis van Berleko.m en P. A. Leupen. GEORGE OVERSTEEGEN CANDIDAAT VOOR HET ONAFHANKELIJK EENHEIDSBLOK. Op de bestuursvergadering van het Onaf hankelijke Eenheidsblok van arbeiders en middenstaanders heeft de heer George Over steegen zich bereid verklaard een candidatuur, voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen te aanvaarden. Te voren waren de volgende pun ten met algemeene stemmen aangenomen. a. Het Eenheidsblok staat absoluut neutraal; geen der medewerkers mag of kan lid zijn van een politieke partij. b. De vertegenwoordigers van het Eenheids blok zullen zich absoluut verzetten tegen eiken vorm van de z.g. versoberingspolitiek, welke alleen maar kan leiden tot meer verarming van arbeiders en middenstanders. c. De vertegenwoordigers in den Gemeente raad verplichten zich voorstellen te doen en •te steunen, welke stimuleerend kunnen werken tot verhooging van de koopkracht. Auto-ongeluk met doodelijken afloop. 18-jarig meisje het slachtoffer. Woensdagavond omstreeks half 8 had op den Heerenweg hoek Kerklaan te Heemstede een noodlottig aoto-ongeluk plaats dat aan een meisje van 18 jaar het leven kostte. De 18-jai'ige mej. M. Loogman, dienstbode bij de fam. H. Bos, Binxxenweg 37, afkomstig uit Burgerveeix en pas 3 dagen hier in Heem stede in betrekking, wilde zich nog per rij wiel naar haar woonplaats begeven, maar wilde eerst nog familie in Hillegom bezoeken, zoodat zij via de Kerklaan den Heerenweg in die richting zou afrijden. De hoek KerklaanHeerenweg is een zeer gevaarlijk punt eix daarom is daar ter plaatse een vluchtheuvel geplaatst. Blijkbaar is het meisje nog niet voldoende met de situatie bekend geweest. In elk geval reed zij om den tocht wat te bespoedigen (wat ook andere wielrijders daar nog vaak doen) links langs den vluchtheuvel. Terzelfder tijd naderde, naar verluidt met een vaart van on geveer 40 K.M., eeix personenauto uit de rich ting Bennebroek, bestuurd door den heer B. uit Santpoort. Daar het uitzicht uit de richting Bennebroek door den uitbouw van Café Restaurant Lom meroord vlak op den hoek HeerenwegKerk laan zeer slecht is, zag de bestuxu'der der auto het meisje te laat, wilde nog door snel zijn stuur naar links om te gooien, een aanrijding voorkomen, doch zoixder succes. De wielrijd- ster werd gegrepen door het rechterspatscherm van de auto, waarna zij met haar hoofd tegen het portier terecht kwam. Het slachtoffer werd in Café-Restaurant Lommeroord binnengedragen, waar Zuster Preijde en Dr. Tombrock spoedig de eerste hulp verleenden. De dood was echter direct ingetreden. Het stoffelijk overschot is later naar het lijkenhuisje op de Openbare Begraafplaats overgebracht. De burgemeester was mede spoedig ter plaatse. De auto, die licht beschadigd was, is dooi de justitie in beslag genomen. De politie stelt een uitgebreid onderzoek in Des avonds stelde de politie de familie nog in kennis van het droevig ongeval. B IJ KANTOOR VAN HAARLEM'S DAGBLAD SOENDAPLEIN 37 „Het adres voor bewoners van Haarlem-Noord voor hun abonnementsopgaven, adver tentieopdrachten, brieven op advertenties in Haarlem's Dagblad." Telefooncel gratis ter be schikking. SOENDAPLEIN 37 TELEFOON 12230 Flora 1935 Heemstede. De 500.000ste bezoeker verwacht- Vrijdagmorgen zal de 500.000ste betalende bezoeker op Flora komen. Het aantal is thans al zoo hoog gestegen, dat met alle waarschijn lijkheid de komst van den 500.000ste Vrijdag morgen tegen elf uur verwacht kan worden. Deze persoon zal bij de openingsplechtig heid van Flora V op het bordes worden toe gesproken door den heer Tom van Waveren voorzitter van het Uitvoerend Comité van Flora en een aandenken ontvangen. Bekroning van Flora IV. In de ons toegezonden bekroningslijst van Flora IV kwam de naam van den heer J. Dix Jr. te Heemstede die voor zijn border een kleine gouden medaille verwierf, niet voor. Men maakte ons hierop attent en wij haasten ons dezen prijswinner nog te vermelden. Rijwieldieven gearresteerd. Elf fietsen gestolen. De Haa-iiemsche recherche heeft Woensdag een goede vangst gedaan. Zij hebben name lijk aangehouden den 17-jarigen fabrieksar beider H. en den 18-jarigen schilder J., bei den wonende alhier die hebben bekend, zich gedurende den laatsten tijd te hebben schul dig gemaakt aan diefstal van elf rijwielen. Zij hadden die op verschillende tijdstippen ver kocht aan een rijwielhandelaar te dezer ste de. De jongens zijn in verzekerde bewaring .gesteld. Het onderzoek wordt voortgezet. Dit rijm is alleen voor kindren, Alle kindren, groot en klein, Moeders mogen het slechts lezen, Als ze zelf ook kindren zijn Zondag twaalf Mei is het weder De speciale Moederdag, Waarop ik mijn medekindren, Hoop ik, even wijzen mag. Elke moeder viert verjaardag, Dat 's een feestdag in het jaar, En dan komen alle kindren, Als het mooglijk is, bij haar. En dan brengen ze haar bloemen En cadeautjes op haar feest, Wat op mderen verjaardag- Steeds traditie is geweest. Maar één dag voor alle moeders, Dat is weer een ding apart, Dat 's een dag voor dank en liefde Aan het zorgend moederhart. Dan 's de taart, om iets te noemen, Dat het kind haar sturen zou, Dan 's de foto van de kindren, Die ze zoo graag hebben wou, Dan zijn de bonbons, de bloemen, Boeken, handwerken en zoo, Een verrassing voor een moeder En geen reeds verwacht cadeau. Dan beduidt het geen erkenning: Zij is zooveel jaren oud, Maar de kostbaarder betuiging, Hoe het kind van moeder houdt.... Deze Zondag moet een zondag Voor ons aller moeders zijn. Daar wou 'k even aan herinnren, Medekindren, groot en klein! P. GASUS. De radio-distributie te Haarlem. Hoe het nu verder gaat. Wij hebben reeds medegedeeld, dat de Haaiiemsche gemeenteraad Woensdagmiddag besloten heeft tot het verleenen van concessie aan particulieren voor radio-distributie. B. en W. kunnen dus thans de zaak verder voorbereiden. Er ligt een flinke stapel aanvra gen om concessie, waaruit thans een keuze gedaan' moet worden. Hoe die keuze gedaan zal worden is nog niet vastgesteld, wel moet het voornemen zijn indien het mogelijk is aan Haarlemsche aanvragers de voorkeur 'te ver leenen. Als de concessies er zullen voor ver schillende wijken concessies gegeven worden verleend zijn, kan met den bouw der netten begonnen worden. Het zal duidelijk zijn, dat daarmede zeker eenige maanden gemoeid zul len zijn. De gegadigden voor aansluiting zul len dus nog wat geduld moeten hebben. Het is de bedoeling dat over de radio-distri butie zoo mogelijk 5 staitions worden doorge geven, waaronder als vaste stations Huizen en Hilversum zijn. De contributie zal maximum f 0,50 per week of f 2 per maand zijn, plus f7,50 voor aanlegkosten. De moord te Hoofddorp. Behandeling ïn hooger beroep. AMSTERDAM, 9 Mei. Het gerechtshof behandelde vandaag in hooger beroep de ge ruchtmakende moordzaak te Hoofddorp. In den nacht van 5 op 6 September is de 43-jarige electricien van B. vermoodd in zijn werkplaats gevonden. Zijn hoofd was met een zwaar voorwerp ingeslagen. Eenige dagen later werden te Zeist gear resteerd de 24-jarige pleegzoon van den ver moorde en diens pleegmoeder. De vrouw werd na eenige dagen "vrijgelaten de pleegzoon W. K. bleef in arrest. Ook ter terechtzitting te Haarlem bleef verd. hardnekkig ontkennen. Het O. M. eischte tegen verdachte wegens doodslag ee.n gevan genisstraf van tien jaar. ■De rechtbank achtte het ten laste gelegde niet bewezen ean sprak den pleegzoon vrij met opheffing van de voorloopige hechtenis en onmiddellijke invrijheidstelling. De officier van justitie teekende hooger beroep aan. De hofzitting. In totaal zijn voor het Hof 25 getuigen ge dagvaard waarvan één a décharge. Verdedi gers zijn mr. Th. Eskens en mr. P. ten Bok- kel. Verdachte geeft op electro-technicus te zijn; hij woont thans te Utrecht. Verd. blijft bij zijn voor de rechtbank afgelegde verklarin gen; hij houdt vol onschuldig te zijn. Hij was 's morgens heel vroeg vertrokken, zijn pleegvader waes gelijk met verd. opgestaan en in het schuurtje aan het werkgegaan. Pas bij zijn arrestatie had verd. gehoord wat er ge beurd was. Pres.: Hebt u dien ochtend van uw vertrek ruzie met uw pleegvader gehad? Verd. ont kent dit, wel had hij zoo nu en dan oneenig- heid gehad met hem, maar niet voor zijn vertrek. Dr. Hulst, politiedeskundige, heeft ge eonstateerd, dat de wonden door slagen met een hard voorwerp zijn ontstaan. De dood is zeer zeker niet door een val veroorzaakt. Het tijdstip van overlijden is niet met zekerheid vast te stellen. .(De zitting duurt voort,). Duitschland en het FranschRussische bij standspact. pag. 4 Het nieuwe Spaansche kabinet Lerroux be haalt een groote meerderheid. pag. 4 Sir Macpherson Robertson in ons land. pag. 3 In de Eerste Kamer is industrialisatie van Di- dië bepleit. pag. 3 Te Assen is mr, H. Smeenge overleden. pag. 1 Te Zevenbergen is een jongeman door zijn stiefbroer doodgeslagen. pag. S De regeering' heeft de drijfnetvisscherij ge regeld. pag. I Te Heemstede is Woensdag een meisje bij een aanrijding gedood. pag. 1 Vergadering van den Haarlemschen Gemeen teraad. pag. 8 Het Nederlandscli hockeyelftal voor den wed strijd tegen Engeland. pag. 11 De golfwedstrijd NederlandBelgië (dames) eindigde met een gelijk spel. pag. 11 ARTIKELEN. ENZ. R. P.: Een modern reiziger. pag. 1 v. d. Hart over de vijfde Tiendaagsche in het Bloemenpaleis. pag. 6 A. Meilink over de bloem van den dag: Vo gelkers. pag. a Willy van der Tak: Flush, een beroemde hond. pag. 4 Willy van der Tak: Het buitenlandsche boek van deze maand. pag. 6 G. J. Kalt: Boekbespreking. pag. 8 H. G. Cannegieter: Een première voor Neder land in het Frans Halstheater. pag. 8 C. J. Grootlioff over Naar Brussel. pag. II Voor de Vrouw. pag. 9 Bekende Haarlemmers: J. H. Borger. pag. S De avonturen van professor Nimbus. pag. a Mr. Harm Smeenge overleden. ASSEN, 9 Mei In het ziekenhuis alhier is hedennacht op bijna 83-jarigen leeftijd over leden mr. Harm Smeenge. De heer Smeenge heeft tot Zaterdag j.l. te Amsterdam gewoond en was voornemens zich thans elders te vestigen. Zaterdag heeft hij zich naar Assen begeven, waar zijn dochter mevr. mr. Van RielSmeenge woont. Bij zijn vertrek uit Amsterdam voelde de heer Smeenge zich reeds niet goed. Dinsdagochtend is hij in het ziekenhuis te Assen opgenomen. Niemand had een zoo spoedig verscheiden verwacht. Mr. Smeenge, die op velerlei gebied in ons nationale leven een bekende figuur is geweest, werd op 25 Mei 1852 te Assen geboren. Na het gymnasium aldaar te hebben bezocht studeer de hij aan de universiteit te Groningen. In 1877 promoveerde hij tot doctor in het Ro- meinsch- en hedendaagsch recht. In 1879 werd hij benoemd tot griffier aan het kanton gerecht te Meppel en in 1890 aan het kanton gerecht te Hoogeveen. Gedurende bijna 30 jaar namelijk van 1900 tot 1929 was hij griffier aan het gerechtshof te Amsterdam. Mr. Smeenge was in 1893 mede-oprichter van de Vereeniging tot Bevordering van het Am- bachtson der wijs in Drente en van de Vereeni- ging tot veredeling van het ambacht. Sinds 1900 was hij voorzitter van de Vereeniging Schuttevaer. Verder was hij lid van den Zui derzeeraad, voorzitter der Vereeniging Volks onderwijs en van de Vereeniging tot bevorde ring van de Vakopleiding van handwerkslie den in Nederland. De heer Smeenge had voor den Vrijheids bond zitting in de Tweede Kamer van 1886 tot 1919 en daarna in de Eerste Kamer. Hij was Ridder in de orde van den Neder- landschen Leeuw, Grootofficier der Oranje- Nassau-oi'de en conmandeur üi de Kroonorde van België. DE SPAARNE-BANK N.V. Naar wij vernemen, zal door Directie en pojr>TniccoT''cC-n1-, ÜC S"00'"10- P"rt> NV. aan de op 23 Mei a.s. te houden algemeene vergadering van aandeelhouders worden voorgesteld, de over 1934 behaalde winst ge heel toe te voegen aan de reserves.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 1