Zomersproeten ver Industrialisatie van Indië bepleit. Heeren Haarlem's Dagblad DONDERDAG 9 MEI 1935 HAARLEM'S DAGBLAD Sir Macpherson Robertson in ons land. Organisator van de Melbourne-race. Door Parmentier ontvangen. Woensdagmiddag te 15,25 uur arriveerde met de P.H.-A.G.A., bestuurd door den piloot Viruly, de bekende chocoladefabrikant uit Melbourne Sir MacPherson Robertson, die groote bekendheid verwierf door het instel len van de Melbourne-race. Op Schiphol werd hij verwelkomd door den piloot Parmentier, die indertijd als gezagvoer- doer van de „Uiver" met dit toestel als tweede aankwam en door den heer Thomson, sta tionschef der K.L.M. Merkwaardigerwijze bleek de uitschrijver van de Melbournerace de luchtreis van Lon den naar Schiphol niet al te best te hebben doorstaan. In elk geval was Sir MacPherson zoodanig verdoofd, dat hij er de voorkeur aan gaf, de vragen der journalisten eerst in zijn hotel te beantwoorden. In het restaurant van Schiphol gebruikte het gezelschap de thee. Tegen half vijf vertrok de heer Robertson met een fraaie Rolls Royce, die per boot uit Engeland was gearriveerd naar de stad, waar hij zijn intrek in het Amstelhotel nam en een uur later de journalisten ontving. Het is niet de eerste maal, dat hij ons land bezoekt. In 1927 heeft Sir MacPherson Ro bertson drie dagen in Nederland doorgebracht en hij begon het gesprek met zijn bewonde ring te uiten voor de fraaie wijken in modernen stijl, die sedert dien zijn gebouwd. Natuurlijk kwam het gesprek weldra op de Melbourne race en de gift die de heer Robert son daarvoor beschikbaar had gesteld. Klaar blijkelijk hinderde het hem, dat men slechts op de hoogte was van deze schenking, die sommigen alleen aan reclamebedoelingen toe schreven en dus vertelde de grijze heer, dat hij reeds in 1933 een bedrag van TOO.OOO pond beschikbaar stelde voor den bouw van een school voor meisjes, die plaats biedt aan 900 kinderen. Verder heeft hij een nationaal herbarium gesticht en tenslotte den bouw bekostigd van een groote verlichte fontein. En dan kwamen we natuurlijk toch te spreken over de Mel bourne-race en prees Sir MacPherson de Ne- derlandsche vliegers uitbundig, ondanks het feit dat Koen Parmentier een tafeltje verder zat, doch -deze was in druk gesprek gewikkeld en hoorde niets van den lof dien men hem toe zwaaide. Sir MacPherson was van meening, dat de prestatie der K.L.M.-vliegers eigenlijk de fraaiste was. die in deze race werd gele verd en ook het meest voldeed aan de bedoe ling, die de organisator van de Melbourne race had gehad. De Engelsche winnaars waren vijf maal geland met een speciaal voor deze race gebouwd snelheids-toestel, de Hollanders waren 22 maal geland met een verkeerstoestel, hadden passagiers aan boord, hadden post bezorgd en meegenomen en arriveerden slechts eenige uren later. Natuurlijk wilde Sir MacPherson geen af breuk doen aan de prestaties van de Engel sche winnaars Scott en Black. Ook hun Cornet- machine had zich prachtig gehouden en nog slechts kort geleden het record LondenParijs gebroken. De heer Robertson was zelf ver baasd geweest door de reusachtige belangstel ling die de luchtrace had gewekt. Wat dat be treft, hadden de uitgeloofde 25.000 pond meer effect gehad dan millioenen van advertenties. Bovendien was de belangstelling voor de luchtvaart er in Australië enorm door toege nomen. Men werd hoe langer hoe meer „air minded", en dat had Australië noodig, waar de zes groote hoofdsteden rondom het reus achtige eiland langs de kust verspreid lagen, terwijl het binnenland zoo goed als niet be volkt was. Slechts het vliegtuig kan daarin verandering brengen. Of de K.L.M. kans zou krijgen haar luchtlijn naar Indië door te trekken naar Australië De heer Robertson wist het niet. Naar zijn mee ning had zij zeker niet minder kans dan ande ren. In elk geval was hij de K.L.M. zeer dank baar voor de vriendelijke uitnoodiging om naar Holland te komen, waarbij hij zich tevens dis ponibel had gesteld hem rond te leiden ge durende de week, dat hij als gast in ons land zou vertoeven. Trouwens, in elk land had Sir MacPherson uitnoodigingen van en introducties voor lucht vaartondernemingen en luchtvaartmenschen In Londen had het luchtvaartministerie hem een diner aangeboden. Van technische details wist hij echter weinig. Tenslotte was hij maar een doodgewone chocolade-fabrikant .verze kerde hij lachend. En hij had dan ook met graagte de uitnoodiging van eenige Holland- schë ondernemingen op dit gebied aangeno men om hun fabrieken te bezichtigen. Verder verheugde hij zich op een gezamenlijke maal tijd met een oude zakenrelatie, waarmee hij in Australië reeds sedert jaren zaken deed. De volgende week gaat het waarschijnlijk weer per vliegtuig naar Hamburg en dan door naar Berlijn. En dan verder naar Frankrijk en Italië en tenslotte weer terug naar Australië. Een nieuwe Melbourne-race? Neen. Sir Mac Pherson zal er althans niet meer het initiatief toe nemen. Eénmaa' is zooiets goed, trekt het de aandacht der geheele wereld. Een tweede maal zou het bijzondere eraf zijn, de belang stelling voor een herhaling zou niet halen bij die van den eersten keer, en daardoor zou een herhaling haar doel missen want een beetje „advertisement" is daar toch wel bij. Dr. S. F. H. J. Berkelbach van der Sprenkel heeft het ambt van hoogleeraar vanwege de Ned. Herv. Kerk aan de Rijksuniversiteit te Utrecht in de Domkerk aldaar aanvaard met het uitspreken van een rede getiteld: „Over de verkondiging". Spr. zeide, dat in verkondi gen iets gezaghebbends klinkt, dat dwingt tot iet punt van uitgang. De verkondiging spreekt uit een achtergrond, die zich verliest, in een ver en ondoorgrondelijk duister. De uiterste gestalte, van wie de profeten de boodschap droegen en de apostelen opdracht ontvingen, noemt de verkondiging met den naam Jezus. Is hij het gesloten einde, de don kerste plek der wereld, waar het diepist gegra ven is, en de laatste teleurstelling der geslo tenheid en duisternis bereikt is? De verre, uiterste, nevelachtige gestalte, die in het uur van zijn dood roept „Mijn God, waarom hebt gij mij verlaten", zou die het uitgangspunt der verkondiging zijn? Ja, zeide spr., het is niet anders, het uiterst der verkondiging is de diepste duisternis. En toch gaat zij van dit punt uit. Hier is de oorsprong. Van dat plekje, waar het kruis staat en de Stervende zijn laat ste woord spreekt, daarvan gaat de verkondi ging uit. Toch kan dat donkerste op zichzelf niet het oorsprongpunt zijn: in deze uiterste menschelijke duisternis gaat het openbarings- punt open en ontspringt de verkondiging. Centrum van den inhoud der verkondiging is „de komst des Heeren". De „komst" kan dan verstaan worden in drievoudigen zin: dat de Heer gekomen is, dat Hij komen zal, of dat Hij verschijnt. De verkondiger is zich bewust van dit drievoud. Zijn boodschap is in één woord: „de Heer"! Het punt van waar dat uitgaat, is bepaald: het is de Heer zelf, de komende. De grens tot hoever dit reikt, is niet bepaald: de verkondiging gaat uit in de wereld. De plaats van waar zij uitgaat, is de kerk. De beteekenis het gevolg van de verkondiging is, dat zij Hoort. Dat ligt aan den inhoud: „de Heer". Het gezaghebbende van de verkondiging wordt door dien inhoud oiieindig vergroot. De ver kondiging: „de Heer!" stoort in een wereld, waar allang heeren zijn in wording of ver wording. Maar aan spot en ergernis is de ver kondiging nooit gestorven. Haar plaats is nu eenmaal daar, waar midden in deze wereld het kruis gezet is. De verkondiging begint met de ontmoeting: eenerzijds Jezus, anderzijds zijn discipelen Zij is de functie der kerk in de wereld. Zomerdienst van de K. L. M. De K. L. M. zal tijdens den zomerdienst., welke voor het binnenlandsch luchtverkeer van 15 Mei tot en met 5 October duurt, de volgende diensten onderhouden: Amsterdam—Rotterdam—Haamstede—Vlis- singen v. v., twee diensten per dag, van 29 Juni tot en met 9 September wordt de lijn doorgetrokken naar Knocke, terwijl tevens gedurende deze periode een directe week-end dienst Rotterdam-Knocke v.v. wordt ingesteld (facultatief). Tijdens het hoogseizoen (13 Juli tot en met 31 Augustus) wordt nog een derde dagelijksche dienst aan de bestaande toege voegd. Rotterdam—Amsterdam—Groningen, twee maal daags, RotterdamAmsterdam Twente v.v., twee maal daags. Amsterdam—Rotterdam—Eindhoven v.v. tweemaal daags. EindhovenBrussel een maal daags. De dienst is zoodanig ingericht, dat alle lijnen te Amsterdam resp. Rotterdam aanslui ting op elkander hebben, zoodat er verbindin gen TwenteZeeland—Knocke, Groningen Zeeland—Knocke geschapen zijn. Op alle lijnen loopen Zaterdags z.g.n. week end diensten in beide richtingen. Het is dus voor de Amsterdammers, Rotterdammers en Hagenaars heel gemakkelijk geworden om den Zaterdag en Zondag te Twente (bad Boe- kelo) Groningen (Paterswolde, Belde) of Zee land (Haamstede, Domburg, Zoutelande) door te brengen en Maandag met den vroegen dienst naar huis of kantoer terug te vliegen. De verbinding EindhovenBrussel wordt dit maal voor het eerst geëxploiteerd. „Over de verkondiging". Ambtsaanvaarding door prof. Berkelbach van den Sprenkel. De Vrouwen Vredesgang in Den Haag. De opstelling van den stoet. Het Centraal Comité voor de organisatie van den op 18 Mei a.s. in Den Haag te houden Vrouwen Vredesgang deelt ons het volgende mede: I-n verschillende steden is thans de „huis aan huis" verspreiding van propagandabiljet ten ter hand genomen; in bioscopen worden plaatjes vertoond, reclame- auto's rijden dooi de straten. De opstelling op het Malieveld geschiedt achter provincieborden en voor groote steden achter den plaatsnaam. De volgorde is: 1. Groningen, Friesland, Drente, Overijsel, 2. Limburg, Noord-Branbant, Zeeland, 3. Gel derland, 3. Utrecht (provincie en stad), 5. Noord-Holland, 6. Amsterdam, 7. Haarlem- Heem-stede, 8, Rotterdam, 9. Zuid-Holland. 10. Den Haag. Het vertreksein is het hijschen van een groote vlag „Vrede". Onmiddellijk is er dan twee minuten stilte. Daarna wordt de wande ling zwijgend begonnen. De stilte duurt tot het eindpunt „De Bataaf". Alle deelneemsters moeten een witte bloem dragen, bij voorkeur reeds van het verlaten van haar huis af. De deelneming kost niets. Men moet slechts zorgen, dat men zich bij het plaatselijk secre tariaat van een goedkoop reisbiljet voorziet. Om behoorlijke ordemaatregelen te kunnen treffen is het zeer gewenscht dat men zich vóór 11 Mei aanmeldt. Iedere vrouw, die het met de bedoeling van den Vredesgang eens is, kan zich zonder meer achter den stoet aansluiten. Ook demonstraties in het buitenland. De afdeeling Kimberley van den Nationalen Vrouwenraad Zuid-Afrika houdt ook op 18 Mei een Vrouwen Vredesgang. Aan het hoofd van den stoet zullen de afgevaardigden van den Nat. Vrouwenraad, gevolgd door de afge- vaardigden van verwante vereenigingen loo pen en verder ieder die zich aan wil sluiten. Verder belooft de Vrouwen Vredesgang op op 18 Mei te Londen een. groot succes te wor den. De tocht gaat naar de groote 'Caxton Hall in Westminster. Vier bekende spreek sters zullen het woord voeren. Het Neder- landsch Centraal Comité is uitgenoodigd een harer leden te doen deelnemen. De betooging te Aberdeen (Schotland) wordt op 2 Juni gehouden. dwijnen in korten tijd geheel door Sprutol. Bij alle Drogisten Pot 90 ct., Tube 50 ct. Zeep 60 ct. (Adv. Ingez. Med.) EERSTE KAMER Bij de behandeling der Indische begrooting. Toekomst wekt bezorgdheid. Woensdag. 's-GRAVEN! De behandeling der Indische be grooting in de Eer ste Kamer ving aar. met een rede var. den sociaal-demo- crafischen senator Mendels. De bloem rijkheid van den spreker moest vrij wel geheel dienen ter versiering van critiek. Te loven vond de heer Mon deis bijna niets. De manier, waarop ge tracht wordt in In dië te komen tot een sluitend budget komt, volgens den socialistischen spreker, vrijwel neer op een politiek van liquidatie. En volgens hem zou het heusch niet zoo moeilijk zijn voor Neder land om een deel der Indische lasten recht streeks over te nemen. Hij verweet de Regee ring zeer scherp, dat zij al niet lang geleden tot industrialisatie van Indië is overgegaan. Hij vindt het kortzichtige politiek, dat nog niet is besloten tot een uitvoerrecht op aard olie. De belangen van de volksgezondheid acht hij schromelijk verwaarloosd. De voedselvoor ziening is niet voldoende gewaarborgd. De exorbitante rechten blijven voor hem een er gernis, evenals de uitbreiding der politioneele bevoegdheden. Aan den Volksraad moet een veel uitgebreider parlementaire bevoegdheid worden gegeven. Veel en veel korter, veel bezadigder, maar daarom niet onbelangrijker was het betoog van den tweeden spreker, den heer Janssen. Deze Katholieke Senator bleek waardeering te hebben voor de vastberadenheid, waarmede de Indische Regeering het hoofd biedt aan de ontzaglijke moeilijkheden, vooral van bud ge toiren aard, waarvoor zij zich geplaatst ziet. De afgevaardigde kon den heer Mendels natuurlijk niet toegeven, dat Nederland nu zoo maar dadelijk een deel der Indische las ten rechtstreeks zou kunnen overnemen. Even wel wil ook hij dat denkbeeld zien vastgehou den voor een meer mogelijkheden biedende toekomst. Ook z.i. zou hier het een en ander kunnen worden gedaan zonder dat Indië's fi- nancieele onafhankelijkheid erdoor zou be hoeven te worden aangetast. En dan beproefde ook de heer Janssen de bezwaren van den Minister tegen een uitvoer recht op aardolie uit den weg te ruimen. Hij drong op ernstige overweging van dit middel ter versterking van de Indische geldmiddelen aan. Al waarschuwde de heer Janssen tegen de opvatting, dat van industrialisatie voor Indië nu zoowat alle heil zou zijn te verwachten, toch pleitte ook hij voor een zoo krachtig mogelijke bevordering der kleine inheemsche industrie. Wat de verhouding tusschen Regeering en Volksraad betreft bleek de heer Janssen van meening, dat die verhouding zeer veel zou kunnen worden verbeterd, als maar van beide zijden ernstig naar samenwerking zou worden gestreefd. Dat de Missie niet op Bali in volle vrijheid is toegelaten betreurt de heer Janssen natuur lijk. Evenwel kon hij in zooverre waardeering hebben voor het besluit van den Gouverneur- Generaal, dat althans de voorziening in de Godsdienstige behoeften der Christenen op Bali zal kunnen worden voorzien. De rede van den heer Lohman, den derden en laatsten spreker van vandaag, kenmerkte zich vooral door zeer groote voorzichtigheid op het stuk van de toekomstpolitiek en de toekomstmogelijkheden. Den financieelen toestand van Indië acht hij nog precair, ofschoon hij het stabilisatie niveau thans wel zoowat bereikt acht. In ver- band daarmede waarschuwde hij, dat men, als een slechter budget zal zijn verkregen, niet weer van den hoogen boom zal gaan schud den. In ieder geval zal eerst moeten worden aangepakt wat werd uitgesteld. Waarbij dan alweer niet over het hoofd mag worden ge zien, dat de bezuinigixxgsnoodzaak deze goede zijde heeft gehad, dat zij een topzwaar be stuur tot meer normale proporties heeft te ruggebracht en heeft bewerkt, dat te hoog opgevoerde uitgaven werden gereduceerd tot redelijke basis. Waarbij de heer Lohman met name doelde op de uitgaven voor het onder wijs. En de allereerste aangelegenheid, ten aan zien waarvan zal moeten worden ingehaald, ais we weer een veer van den mond kunnen blazen, is, naar de meening van den heer Lohman, de marine, die dringend versterking behoeft. Op de defensie werd, zoo betoogde de heer Lohman, veel te veel bezuinigd. Het leger - apparaat werd, zonder de toepassing der be zuinigingsdenkbeelden van het rapport Iden- burg, reeds met eexx vierde ingekrompen; en verdere vermindering zou, meent de afgevaar digde, de weermacht niet meer aan haar doel stelling doeix beantwoorden. Het beleid van deix Gouverneur-Generaal heeft de volle instemming van den heer Loh- man. De Indische Regeering heeft begrepen, dat voorkomen beter is dan genezen en zoo doende zijn door krachtige maatregelen, mee- rendeels tuchtmaatregelen, orde erx rust zon der bloedvergieten hersteld en gehandhaafd kunnen worden. Wat de politieke ontwikkeling in Indië be treft, de heer Lohman wil niets hooren van uitbouw van den Volksraad tot een parlement met als consequentie de Ministerieele verant woordelijkheid. Dit zou neerkomen, zeide hij, op een doorbreken van het imperium, het los maken van den band tusschen Nederland eix Indië. Wel kan hij zich vereenigen met ver sterking van den volksinvloed op het bestuur in dezen zin, dat in gebiedsdeelen, welke daar voor geschikt zijn te achten, in de lagere be stuursorganen aan de vertegenwoordiging van de bevolking plaats wordt in geruimd. Tegen zijn wil over de grens gezet? Vragen aan den Minister van Justitie. De heer Hei-mans heeft aan den Minister van Justitie een aantal vragen gesteld over het geval van een Joodschen jongeman, uit Duitschland afkomstig, die door twee rijks veldwachters te Losser is aangehouden en, ondanks zijn verzoek niet naar Duitschland te worden teruggebracht, door dezen naar de Duitsche grens is gebracht, waarbij hem is be volen terug te gaan en te zorgen, dat hij niet weer in Nederland kwam. De heer Hermans vraagt of deze veldwachters niet eerst instruc ties hadden moeten inwinnen en of de Minis ter bereid is maatregelen te treffen, dat een dergelijk geval als bovenomschreven niet meer kan gebeuren. Jongeman doodgeslagen. Door zijn stiefbroer. Woensdagmiddag kregen twee halfbroers landbouwerszoons uit Zevenbergen, terwijl zij in het veld werkzaam waren, onderling ruzie. Deze ruzie liep zoo hoog, dat de 33-jarige Th. v. d. V. zijn 21-jarigen halfbroeder F. d. D. met een schrepel op het hoofd sloeg, welke slag zoo hevig aankwam, dat het slachtoffer on middellijk naar het S. Ignatius Ziekenhuis te Breda moest worden vervoerd, waar hij bij aankomst spoedig overleed. De dader heeft zich zelf onmiddellijk bij de politie aangemeld. verrast Uw vrouw of meisje met Amilda-Matcrême, de voortreffelijkste crème voor huidverzorging. Ter kennis making tijdelijk bij een tube Ivorol-tandpasta van 60 of 40 ct. een tube Amilda gratis. Ook de fijnste crème na het scheren. In drogist-, parfumerie- en kapperszaken. (Adv. Ingez. Med.) Een halve eeuw geleden. Algemeene Friesche Levens verzekering Maatschappij. In de Dinsdag gehouden jaarlijksche Alge meene Vergadering der leden van bovenge noemde Onderlinge Maatschappij werden Jaarverslag en Verlies- en Winstrekening over 1934 benevens de Balans per ultimo 1934~goed- gekeurd. Aan dit jaarverslag wordt het volgende ont leend: Ter vergelijking tusschen haakjes de cijfers van het vorig boekjaar. Ofschoon de Maatschappij uit den aard dei- zaak weder de invloed der bijzondere tijdsom standigheden ondervond, mag het afgeloopen jaar, zoowel waf betreft de aanvoer van nieuwe verzekeringen als de afvoer van be staande posten en de financieele resultaten, zeer bevredigend worden genoemd. Immers, niet alleen dat het verzekerd bedrag netto toenam met een bedrag grooter dan het vqrig jaar, ook de financieele i-esultaten zijn zoó, dat naast een extra-versterking van de wiskundige of prémie-reserve: a. de extra-reserve met een belangrijk be drag kon toenemen; b. op de vaste goederen zeer ruim kon wor den afgeschreven, en ten slotte: c. voor de verzekerden een aanzienlijk be drag als winstuitkeering beschikbaar kon wor den gesteld. De mutaties in het vex-zekerd bedrag zijn- Netto toename f 9.045.579.53 (f 6.882.836.54) Stand ultimo 1934 f 270.161.054.40 (f 261.115.474.87) De bedrijfswinst is als volgt verdeeld: Afschrijving gebouwen f 275.979.84 1/2 (f 33.26S.05). Storting in extra reserve f 631.383.80 (f 805.197.12). Voor verzekerden f 622.203.13 1/2 (f 548.081.05). Voor verzekerden is thans in totaal beschik baar f 1.392.892.27 1/2. Voor de afdeeling Volksverzekering heeft ultimo 1933 een winstverdeeling plaats gehad, waardoor de verzekerde bedragen in die af deeling met 5werden verhoogd, waarvoor beschikbaar werd gesteld een bedrag van f 996.158.75. Met 1934 is voor die afdeeling een nieuwe winstperiode ingegaan. Voor de afdeeling Levensverzekering is met het jaar 1934 weder een driejarige winst periode geëindigd. Het bovengemelde totaal beschikbare bedrag is daarom gesplitst als volgt: Voor de afdeeling Levensverzekering „Al gemeene Friesche" f 1.040.760.84 1'2. Voor de afdeeling Leve- --zekering voor malige „Algemeene" f 149.533. Voor de afdeeling Volksverzekering f 202.598.43 Het voor de verzekerden der voormalige „Algemeene Maatschappij van Levensverze kering en Lijfrente" beschikbare deel is thans voldoende om de premievrije deelen met vier procent te verhoogen. Uil Haarlem's Dagblad van 1885 9 Mei; Als een middel tegen het bis-roepen in den schouwburg, om het publiek de slechte gewoonte van bisseeren af te wennen, waardoor de artisten vermoeid worden en de kosten van gas venneerde- ren. heeft een Italiaansche impressario het volgende biljet ixx de vestibule van zijn schouwbui'g doen aanplakken: „De personen, die de herhaling ver langen van gedeelten van de opera of van het ballet, worden verzocht hun namen in te schrijven al Camerino della impresa (in het kabinet van den direc teur). Na afloop van de voorstelling en na voorafgaande betaling van een tweede biljet door de ingeschreven per sonen, zullen alle „bis" uitgevoerd worden, die verlangd zullen worden." Door onze lens gesnapt. J. H. Borger. De heer J. H. Borger werd 27 September 1882 geboren. Na de H. B. S. met 5-j. cursus te hebben afgeloopen was hij eerst werkzaam op eenige handelskantoren, waarna hij op 1 April 1905 in dienst trad van de gemeente Haarlem als klerk bij het Gem. Gasbedrijf. Toen hier een zelfstandig Gem. Electrici- teitsbedrijf werd ingesteld, ging hij naarnaar over. De lieer Borger maakte den gx-oei van dit bedrijf van het begin af mee. In snel tempo doorliep hij er alle administratieve rangen en in 1916 werd hij benoemd tot administrateur. In 1922 kreeg hij tevens de dagelij ksche leiding van den inmiddels opgerichten Incassodienst voor de Gas-, Electriciteits- en Waterbedrijven. Later zijn deze functies gescheiden en ten slotte is de heer Borger benoemd tot directeur van den Gem. Incassodienst, die in 1925 werd uitgebreid met den Stortings- en Ophaaldienst en waarbij in 1930 de deposito-afdeeling werd gevoegd. In 1934 werd de Centrale Kas der gemeente Haai-lem eveneens onder beheer van den heer Borger gesteld. Toen de heer Borger op 1 April 1930 zijn zilveien jubileum als gemeente-ambtenaar vierde werd hij namens het gemeentebestuur en van vele andere zijden hartelijk gehuldigd. TWEE KINDEREN VERDRONKEN. Te Anna Paulowna zijn twee kinderen van twee jaar in het water gevallen en ver dronken. Cjeld maken zonder adverteeren kan alleen de Nederlandsche Munt. Voor U is het adverteeren in de aangewezen weg.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 5