UIT HET BUITENLAND Flush, een beroemde hond. Tandheelkundig Instituut GEHEEL GEBIT Radio-Programma THIJS IJS EN DE WINTERKONING DONDERDAG 9 MEI 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 4 Duitschland en het Fransch-Russische bijstandspact. De situatie om de gedemilitariseerde zóne. Berlijn zal binnenkort de Locarnostaten polsen. Een groote meerder heid in het Spaansche kabinet voor de nieuwe regeering Lerroux. Duitschland. De gevolgen voor Duitschland van het Fransch-Russisch verdrag. Te Berlijn wordt naar Reuter meldt officieel ontkend, dat Duitschland de Engelsche en de Italiaansche regeering- heeft gepolst over de kwestie der gedemilitariseerde Rijnlandzone en de gevaren; die uit het Fransch-Russisch verdrag kunnen voortvloeien. Diplomatieke kringen ontkenneen ook dat zij verwittigd zijn van een dergelijken stap. De leiders van de Duitsche staatkunde zijn nog doende het Fransch-Russische verdrag en de mogelijkheden, welke daaruit kunnen ont staan, na te gaan Ook uit Londen komt een officieel dementi. De officieuze Deutsche politisch-diplomati- §ehe Korrespondenz schrijft, dat Duitschland: vermoedelijk in de naaste toekomst de regee ringen, die het verdrag van Locarno hebben gewaarborgd zullen vragen naar een nauw keurige interpretatie van hun verbintenissen krachtens dat verdrag, zulks in verband met den nieuwen toestand, welke in Europa tenge volge van het militaire Fransch-Russische verdrag is ontstaan. Engeland. Spanje. Groote meerderheid voor het kabinei-Lerroux. De Spaansche premier heeft gisteren in de Cortes de regceringsverklaring voorgelezen waaruit bleek, dat het nieuwe ministerie als een kabinet van nationale eendracht moet worden beschouwd. De regeeringsverklaring. waaraan Lerroux de kwestie van vertrouwen verbonden had, werd vervolgens door de Cor tes met 189 tegen 22 stemmen aangenomen. Het nieuwe regeeringsprogram behelst voor namelijk de aanneming van een nieuwe kies wet en een gemeentewet. De verkiezingen voor den gemeenteraad zullen in het najaar gehou den worden. Verder zal de werkloosheid be streden worden door een bebosschingsplan Ten slotte bevat het program nog een grond wetswijziging, die door een speciale commis sie in studie zal worden genomen- De voor- loopige Catalaansche regeering zal gehand haafd worden. Italië. De Italiaansche pers over het Afrikaansche conflict. De Italiaansche dagbladen wijden heele pa gina's aan bespreking van de Abessynische kwestie. Men wijst er in de commentaren op, dat deze zaak een aspect vertoont van bij zon deren aard, dat direct Italië raakt, en een van algemeenen aard, dat de belangen van Europa en de beschaafde wereld; raakt, Wat Italië aangaatschrijft de ...Giofnale d' Italia", dat Mussolini van den aanvang af het probleem gesteld heeft op een grondslag van volkomen duidelijkheid en loyaliteit. De bedoelingen van vriendschap en de wil tot samenwerking van Italië ten opzichte van Abessynië blijken uit de hulp, die door Italië in den Volkenbond is geleverd en door het ver drag van 1928. Wat betreft artikel II van het verdrag van 1928, dat de commercieele ont wikkeling tusschen beide landen betreft, Abes synië heeft steeds alles gedaan, wat het kon om de ontwikkeling tegen te houden van het ruilverkeer, waarbij het den Italiaanschen handel op zijn grondgebied een openlijke vijandschap betoonde. De handel is eveneens belemmerd door de wanorde en barbary in het binnenland, waartegen de centrale macht zich onmachtig heeft getoond. De vijandschap je gens Italië is voortdurend toegenomen tot de ernstige incidenten van Gondar en Wal Wal en Afduh. Bovendien neemt de Abessynische regeering. in strijd met de officieele bevesti gingen, sedert lang militaire maatregelen, die in tegenstelling staan tot de beginselen van goede nabuurschap en samenwerking. Het probleem van de betrekkingen tusschen Italië en Abessynië interesseert evenzeer de Europeesche beschaving, welke den tegen- i woordigen staat van anarchie en slavernij in Abessynië niet langer kan toestaan Het moet op een Europeesch plan worden gebracht, in verband met de belangen van de beschaving der werkende volken van Europa en ook in het belang van de inlandsche be volking zelve. Onder dit meer uitgebreid aspect beschouwt Italië de'kwestie. Am erika. De Dominions en de Euro peesche besprekingen. De leden der regeering en de premiers van de dominions, die wederom besprekingen heb ben gevoerd, zouden het, naar verluidt, spoe dig eens worden over een nieuw plan, dat voor Engeland de mogelijkheid opent, op Europee sche conferenties snel besluiten te nemen uit naam van het geheele Britsche Rijk, zonder eerst de toestemming van elk der dominions afzonderlijk te moeten afwachten, mits deze besluiten niet in strijd zijn met het Volken bondshandvest. De dominions zouden evenwel het recht be houden. besluiten, die voor hen militaire ver plichtingen medebrengen, te ratificeeren of te weigeren. RUSSISCHE AANVAL OP DE FRANSCHE „REVOLVERPERS''. MOSKOU, 8 Mei (Reuter). Op het standpunt, dat eenige Parijsche bladen hebben ingenomen ten aairzlen van het pact met Sovjet-Rusland, antwoordt de „Prawda" thans met een zeer scherp com mentaar, waarin van „fantasie van reaction- naire schrijvers" wordt gesproken, terwijl bladen als de „Liberté", „Joure. a.. als be- hoorende tot de „revolver-pers" worden be titeld, welke zich zonder te bedenken verkoo- pen aan denree, die goed betaalt. Bij de Parijsche bladen, aldus de „Prawc is alles voor geld te koon, in het bijzonder hun sensaties, waarmee zij de openbare mee ning verwarring stichten. Federale regeering grijpt in Illinois in. Reuter meldt uil Washington: De federale regeering maakt aanstalten om het beheer over de federale steunverleening ui de staten volkomen in de hand te nemen. Tot nu toe konden de staten zelf de bestem ming bepalen van een groot deel van de sub sidies. maar sedert de federale steun ontzegd wordt aan staten, die weigeren credieten te bestemmen voor werklooze kleurlingen, is er een zorgwekkende toestand ontstaan in de staten, waarop de maatregel van toepassing is. In Illinois worden 800.000 personen er door getroffen. Nationale garden bewaken het parlements gebouw te Springfield. Ook in Pennsylvanië is de toestand ernstig. Cuba. Oud-minister bij schermutse ling gedood. Antonio Guiteras, minister van Binnenland- sche Zaken onder president Ramon Grau San Martin is Woensdag met vijf anderen geval len bij een schermutseling met Cubaansche mariniers. Negen leden van zijn gevolg wer den gearresteerd. Het gevecht, dat geleverd werd bij de stad Matanzas, duurde in het ge heel dertig minuten. Guiteras was de erkende leider van de lin kerzijde op Cuba. Hij werd er van beschuldigd de ontvoering van Eutimio Falla Bonet, den jeugdigen Cubaanschen miUionnair, die tegen een losgeld van 300.000 in vrijheid was ge steld. op touw te hebben gezet. Guiteras was geboortig uit Philadelphia en hij had aanspraken op het Amerikaansche staatsburgerschap. Kroonprins van Saoedië naar Europa. Bezoek aan Nederland op het program. De kroonprins van Saoedië zal 14 dezer van Djeddah vertrekken voor een reis naar Europa. Hij zal naar Reuter verneemt, na Italië en Frankrijk ook Nederland bezoeken. In elk dezer landen denkt hij een week te vertoeven. Vervolgens zal hij zich naar Lon den begeven. De prins, Saoed bin Abdoel Aziz bin Saoed, is de oudste der vier zoons van koning Bin Saoed. Hij werd in 1905 te Riaad geboren. Bezorgdheid om koningin Elisabeth. Gezondheidstoestand weinig bevredigend. Naar aanleiding 'van de reis van koning Lèopold van België naar het kasteel San Rassore nabij Florence, waar zijn moeder vertóeft, meldt de Matin" het volgende: Het schijnt dat de gezondheidstoestand van koningin Elisabeth, die hoewel nog niet ern stig, toch weinig, bevredigend moet zijn. aan leiding tot deze reis is geweest. De Koningin- moeder lijdt sinds het overlijden van koning Albert aan algemeene zwakte, welke in den .laatsten tijd nog verergerd is. De Prinses van Piemont bevindt zich op het oogenblik in Tripolis. Om deze reden zou koning Leopold naar Italië zijn gekomen om de prinses, die geregeld in de nabijheid van koning Elisa beth vertoeft, te vervangen. TIEN MAANDEN GEëlSCHT WEGENS MOLESTATIE VAN WERKWILLIGEN. In den vroegen morgen van 14 Maart j.ï. werd op den Kennemerstraatweg in het Heilooërbosch te Heiloo een auto met werk willigen. op weg van Alkmaar naar Santpoort, remolesteerd door een groep Alkmaarsche ar beiders, die de auto met steenen bekogelden, waardoor deze beschadigd werd. Als verdacht van medeplichtigheid aan deze geweldpleging stond voor de Alkmaarsche rechtbank terecht de 29-jarige P. A. Fr. uit Alkmaar. Enkele dei- inzittenden van de bekogelde auto, als getui gen gehoord, verklaarden in den verdachte een der aanvallers te herkennen, waarmede de Officier het bewijs geleverd achtte. Verdachte ontkende aan de geweldpleging medeschuldig te zijn; hij bevond zich wel op den Rijks straatweg. doch om konijnenvoer te zoeken. De verdediger achtte twijfel niet uitgeslo ten en drong aan op clementie. RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM-N.TEL. 16726 vanaf f IS - mct earailtie- PÜn- vanar j o,j. lQQS t,rekken inbegr. BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING. Spreekuren alle werkdagen van 912 en 14 uur. Zaterd. 912 uur. Avondspreekuren Dinsdag, Woensd. en Donderd. v. 7—9 u. (Adv. Ingez. Med.) Jt I De hond van Elizabeth Barrett-Browning. VRIJDAG 10 MEI 1933. HILVERSUM, 301 M. 8.00 VARA. 12.00 AVRO. 4.00 VARA. 8.00 VPRO. 11.00 VARA. 8.00 Orgelspel J. Jong. 8.30 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Declamatie J. v. Oogen, 10.35 Gram.pl. 11.00 Vervolg declama tie. 11.20 Gram.pl. 12.00 Kovacs Lajos en zijn orkest en Gram.pl. 1.30 Voordracht Elias van Praag. 1.50 Gram.pl. 2.30 Causerie en zang doo" i W. Defresne. A. d. vleugel Han van Dalen. 3.104.00 De AVRO-Decibels o.l.v. Eddy Meenk 4.00 Trio Favoriet. 5.00 Kinderuurtje. 5.30 „De Zonnekloppers", o.l.v. C. Steyn. 6.00 Declama tie F. Nienhuys. 6.15 „De Flierefluiters", o.l.v. E. Walis. 7.00 Lezingen. 7.20 „Orvitropia", o.l.v. J. v. d. Horst. 7.50 Vaz Dias. 7.57 Herh. SOS- Ber. 8.00 Oecumenische Dienst i. d. Domkerk te Utrecht. 9.30 Bach-concert (Gr.pl.). 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau. Vaz Dias. 10.15 L Strien; Bach-herdenking. 11.00 Jazzprogram ma (Gr.pl.) 11.3012.00 Gram.pl. HUIZEN, 1875 31. Algemeen Programma ver zorgd door de N.C.R.V. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gram.pl. 10.30 Morgendienst o.l.v. Ds. J. G. Franck. 11.0012.00 Harmoniumspel M. F. Jur- jaanz. 'm.m.v. mej. D. Mijnhout (sopraan). 12.15 Ensemble v. d. Horst en Gram.pl. 2.30 Chr. Lectuur. 3.003.45 Orgelspel G. Snijders. 4.00 Pianorecital To Thiel. 5.00 Voordrach" door F. C. v. Dorp. 5.45 Gram.pl. 6.30 Causerie A. J. Herwig. 7.00 Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Toespraak door Z. Exc. Mr. Dr. J. Donner. 7.30 Literair halfuur. 8.00 Vaz Dias. 8.05 NCRV- orkest o.l.v. P. v. d. Hurk. 8.30 Ged. uitz. v. d. Oecumenische Dienst i. d. Domkerk te Utrecht. 9.00 Vervolg concert m.m.v. S. Brill (cello). (Om 10.00 Vaz Dias). 10.4511.30 Gram.pl. DROITWICH, 1500 31. 9.359.50 Morgenwijding. 10.20 Orgelspel R. New. 10.50 Causerie. 11.10 Het Trocadero Cine ma Orkest o.l.v, A. v. Dam. 11.50 BBC-Dans- orkest o.l.v. H. Hall. 12.35 Birminghamsch Phïïh. Strijkorkest o.l.v. Hock, m.m.v. S. Wyss (sopraan). 1.20 Voor de scholen.--2,20 Het Schotsche Studio Qrkest. 3.05 Gram.pl. -3.35 E. Colombo's orkest. 4.35 BBC-Dansorkest o.l.v. H. Hall. 5.20 Berichten, 5.50 en 6.50 Le zingen. 6.25 Bach-concert. 6.50 Radio Militair Orkest o.l.v. B. W. O' Donnell, m.m.v. A. Delias (piano). 7.35 Causerie. 7.50 Bach's Mis in b kl. door het. BBC-Symphonie-orkest, koor en solisten o.l.v. Adr. Boult. 9.00 Berichten. 9.15 Vervolg concert. 10.3011.20 Harry Roy .en zijn Band. RADIO PARIS, 1648 31. 6.20 en 7.20 Gram.pl. 11.35 Orkestconcert 0.1.v. Gaillard. 7.20 „Les cent vierges", operette van Lecocq. M.m.v. solisten, kooi- en orkest Labis. 9.55 Dansmuziek. KALUNDBORG, 1261 31. 11.201.20 Strijkorkest o.l.v. Andersen. 2.50 4.50 C. Rydahl's orkest. 7.30 Omroeporkest o.l.v. Mahler, m.m.v. J. Winding izang). 8.30 Pianorecital. 8.45 Hoorspel. 9.35 Symphonie- conceft o.l.v. Mahler. 10.2011.50 Dansmuziek. Norma Shearer als Elisabeth Barrett, Frederic March als Robert Browning en Flush in de film: „The Barretts of Wimpole Street". £ast van Vivisfoppintfi Gebruik dan Laxeer-Akkertjes, de nieu we vinding van Apotheker Dumonl. Ge proeft niets. Geen kramp, geen over matige ontlasting, géén Hèr-constipatie. Ze herstellen de normale werking Uwer darmen en bevatten bovendien bestand- deelen, die heel Uw gestel verbeteren. ■JuGX&Qi- Clkkertfgs Per 12 sluks 60 cent TIlaAen. Schoon. Sddp t (Adv. Ingez. Med.) ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Plotseling blijft Thijs staan; verwonderd kijkt hij naar een boom stronk; daar zit een deurtje in! „Daar woont iemand." denkt hij. „Ik vind anders, dat het een vreemde woning is! Maar kom, ik klop er aan; ik wil niet langer meer in kou en sneeuw blijven." Hij voegt de daad bij het woord en spoedig hoort hij binnen geluid. Er zijn niet veel honden, die in eenig soort van geschiedenis een rol van beteekenis heb ben gespeeld. Kent de wereldgeschiedenis er één? Bij mijn wet-en niet. Kent de geschiede nis van de schilderkunst er één? Van zoo'n hond heb. ik nooit hooren verluiden. Maar de literatuurgeschiedenis kent een hond, zonder welke zij niet heelemaal dezelfde literatuur geschiedenis zou zijn geworden en die hond is Flush, de hond van de Engelsche dichteres Elizabeth Barrett Browning. Niet alleen dat Flush op het leven van Elizabeth Barrett- Browning vooral toen zij nog alleen maar Elizabeth Barrett heette en een invalide was, die bijna al haar dagen in een sombere kamer in haar vaders huis in Wimpole Street num mer vijftig, Londen, doorbracht, grooten in vloed heeft uitgeoefend want hij was in die jaren de beste en de trouwste kameraad, die ze bezat maar Flush heeft werkelijk in de literatuur zelf een.rol van belang geseeld. Hij speelt die rol nog, en zijn invloedssfeer heeft zich zelfs kort geleden uitgebreid tot nog een ander terrein: namelijk dat van de filmkunst. Want niet alleen heeft Elizabeth Barrett- Browning aan Flush verscheidene gedichten gewijd, en niet alleen speelt hij een groote rol in haar brieven en die van Robert, Brow ning^ die beroemde brieven, die met elkaar bijna acht boekdeelen beslaan! maar ook heeft K3s£ geleden de Engelsche schrijfster' Virginia Woolf aan Flush één van haar fijna bpekjes gewijd: Flush's biografie! 1) En bo vendien speelt in- de film, die het leven van Elisabeth Barrett en Robert Browning be handelt, en die binnen afzienbaren tijd ook :n Holland te zien zal zijn, naast Frederic March, die de rol van Robert Browning ver vult en naast Norma Shearer,, die Elisabeth Barrett speelt, een gevlekte cocker spaniel met een paar pientere en wereldwijze hon- denoogen een hoofdrol: Flush! 2) In werkelijkheid was Flush geen gevlekte spaniel, maar een roode: men heeft helaas om zijn rol in de film te vertolken geen roode cocker spaniel kunnen vinden, die voldoende tooneelbloed bezat De echte Flush had dié eigenaardige roodbruine kleur, die zooals Elisabeth Barrett ergens zegt „in de zonne schijn gouden stralen schiet", hij was slank en soepel, zijn pooten waren „behangen met franje" en zijn staart was zwaar en zacht. Hij had een trouw karakter en een liefhebbend hart en toen Elizabeth Barrett, de invalide in het donkere Londensche huis. die gold als de grootste dichteres van haar tijd maar dat wist Flush niet eenmaal zijn meesteres ge worden was, is zij in zijn hart ook altijd de grootste plaats blijven beslaan. Die verhuizing naar Londen moet overigens voor den jongen Flush een onmetelijke over gang zijn geweest! Want Flush was buiten ge boren, in „Three Mile Cross" een huisje dat even buiten Reading stond, en de eerste maanden van zijn hondenleven bracht hij meer buitenshuis dan binnen door: een jo lige, goudbruine, jonge spaniel, die in de vel den rond „Three Mile Cross" ravotte, en die wemig dacht, dat hij dat vrije leven binnen kort zou moeten ruilen met het gebonden en weinig afwisselend bestaan in e\n zieken kamer. Fush's eigenares was een Miss Mit- ford, die een goede vriendin van de familie Barrett was en naarmate Flush opgroeide, en mooier werd, en ook steeds meer teekenen van een zelfs voor een hond werkelijk uit zonderlijk goed en trouw karakter begon te toonen, vatte een gedachte steeds vaster post in de vriendelijke en hartelijke ziel van Miss Mitford: zou Flush niet een prachtig ge schenk zijn voor de jonge invalide dichteres in Wimpole Street in Londen? En zoo gebeurde het op een zomerdag in het jaar 1842, dat Flush met Miss Mitford naar Londen ging, en dat Miss Mitford zonder Flush naar Reading terugkeerde. Flush was toen nog maar een paar maanden oud helaas is de juiste da tum van zijn geboorte niet bekend, maar alle teekenen wijzen er op, dat Flush vroeg in het voorjaar van 1842 geboren moet zijn. En wat Miss Mitford verwacht had, ge beurde ook: niet alleel verloor Flush bijna on middellijk zijn hart aan de invalide op de chaise longue, bij wie hij achtergelaten was. en die zulke groote oogen en zulke zachte handen had maar ook Elizabeth Barrett raakte spoedig gehecht aan den hond, die haar zoo'n aanhankelijkheid en liefde be toonde die tweemaal der dag uitgelaten werd door Wilson, haar kamenier, en die verder niets wenschte dan op een kussen op het voeteneinde van haar chaise longue te liggen en af en toe toegesproken en gestreeld te worden. „Flushie" schreef Elizabeth Bar rett in dien tijd „is mijn vriend mijn kame raad en houdt meer van me dan van de zonneschijn buiten." Men kan zich indenken, dat Flush in den beginne Elizabeth Barrett's romance met Ro bert Browning met leede oogen aanzag. Hier was hij. Flush, die vier jaar lang onverdeeld de liefde van zijn meesteres genoten had en daar kwam een vreemde man en plotse ling ging het grootste deel van de liefde en aandacht, die tot dusver zijn deel waren ge weest naar dien vreemdeling uit! Flush voel de heel goed, dat zijn rijk voor een groot deel uit was; hij werd eerst melancholiek en stil en zelfs bijna sentimenteel: „Flush weet altijd van zijn tegenslagen te maken wat er maar eenigszins van te maken valt hij is van de school van Byron il se pose en vic- time" schreef Miss Barrett, die hem best doorzag, lachend. Ten slotte sloeg zijn melan cholie om in woedende haat: hij vloog Mr. Browning tot tweemaal toe aan, en haalde zich daarmee alle twee de keeren de hitter» ongenade van Miss Barrett op den hals. Toen pas begoii Flush in te zien, dat hij den geha- ten indringer niet uit den weg zou kunnen ruimen, en dat het misschien verstandiger was „bonne mine a mauvais jeu" te maken: hij begon met Robert Browning te tolereeren en eindigde met de beste maatjes met lrem. te worden, vooral later, toen de Brownings zich' in Italië eerst in Pisa en later in Flo rence vestigden. Elizabeth Barrett had Flusli dan ook:'al .lang; weei* vergeven, toen zij op dien gedenk- waardigen morgen van den 18den September 1846 het huis van haar vader ontvluchtte ze was zes dagen eerder in het geheim met Robert Browning getrouwd en zij had er geen oogenblik aan gedacht Flush bij haar vlucht achter te laten. Flush maakte het al lemaal mee: de reis naar Italië, het verblijf in Pisa eerst en later in Florence, waar de Brownings een villa, de Casa Guidi, met een grooten tuin betrokken, waarin Flush de lan ge jaren van vrijwillige gevangenschap in minder dan geen tijd vergat en weer net zoo stoeide en ravotte alsof hij nog de jonge hond was, die rond „Three Mile Cross" door de vel den gedraafd had. Flush exploreerde boven dien" heel Pisa en later heel Florence hij haalde zijn scha ruimschoots in en hoe wel het feit, dat hij niet langer de eerste plaats bezette in het hart van zijn meesteres, hem van tijd tot tijd nog vel pijn deed, werd hij steeds intiemer met Robert Browning. Die vertoonde zich graag met den slanken soepelen, goudglanzenden Flush, op straat: hij noemt hem ook herhaaldelijk in zijn brieven en Ro bert Browning was het ook, die in een heel warmen zomer, toen Flush ondragelijken last had van de vlooienplaag, die vroeger nog veel meer dan tegenwoordig in het warme seizoen in de Italiaansche steden placht te heerschen, aan Flush de liefdedaad verrichtte van het afknippen van zijn lange, roodbruine vacht een daad, di» hem ontegenzeggelijk veel meer kostte dan aan Flush zelf. want hij was trotsch op Flush's schoonheid, maar Eliza beth BarretBrowning schreef zelf aan één van haar vrienden: „Savonarola's martelaars schap in Flonrence was ternauwernood erger dan dat van Flush in den zomer" en eenigen tijd later wilde „Robert hem niet langer ver dragen en knipte persoonlijk Flush's grootste glorie af. Flush zelf heeft hem in allen gevalle die daad nooit kwalijk genomen, en besefte, vermoedelijk alleen, dat hij eindelijk van de onuitstaanbare vlooienplaag bevrijd was. De datum van Flush's sterfdag is al even min met zekerheid bekend als die van zijn geboortedag. Het doet er ook niet toe, want een hond als Flush kent belangrijker data in zijn leven: die waarop zijn meesteres haar sonnetten aan hem wijddde, die waarop zij of Robert Browning hem een rol deden spelen in hun brieven, die tot het belangrijkste deel van hun letterkundige nalatenschap behoo- ren! Vast staat, dat Flush vermoedelijk in 1853 in Florence stierf, en dat hij begraven werd in den tuin van de Casa Guidi. Het lot heeft dus gewild, dat hij zelfs in den dood niet al te zeer gescheiden zou worden van zijn meesteres, die toch in zijn trouw hondenhart altijd de voornaamste plaats is blijven inne men, en wier graf zich bevindt óp het Engel sche kerkhof in Florence En in den laatsten tijd is datzelfde lot, zooals gezegd, zich weer druk met Flush gaan bezig houden: het heeft hem geschonken, wat misschien nog nooit een hond deelachtig werd: een biografie en een hoofdrol in een historische film! Wat een eenvoudige spaniel al niet beschoren kan zijn als zijn meesteres de beroemste dichteres van haar tijd is! WILLY VAN DER TAK. 1) Vorginia Woolf: Flush. A. biography. The Hogart Press, London. 2) „The Barretts of Wimpole Street", een Metro Goldwyn Mayer film.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 6