NAAR BRUSSEL'. VOETBAL. BLOEMENPALEIS OPNIEUW ORCHIDEEËN Sport-Varia. DONDERDAG 9 MEI 1935 HAARLEM'S DAGBLAD II. De 25ste offieieele wedstrijd in België. Hoe het komt dat we naar Brussel gaan. Een brokje historie. Een lastige wedstrijd. Waarom onze ploeg geen systeem volgt. BelgiëNederland te Brussel is weer eens wat nieuws. Onze ploeg heeft wel eens eerder te Brussel tegen de Belgen gespeeld, doch dat was dan in een extra wedstrijd, geen strijd dus om den Coupe van den Abeele die de inzet Is voor den jaarlijkschen wedstrijd in het Belgenland. Het oranje elftal heeft thans 24 maal tegen de Roode Duivels te Antwerpen gespeeld, waar van 23 maal voor den Coupe van den Abeele en eens voor de Olympische Spelen, een strijd, dien we dus ook als officieel moeten beschou wen. We zouden ook den 25sten en alle verdere wedstrijden tegen de Belgen, te Antwerpen hebben gespeeld als de Antwerpsche stadsbe stuurderen maar wat voortvarender waren ge weest. Elk jaar was het een strijd om de kaarten voor den Belgischen wedstrijd, daar het aan tal plaatsen maar beperkt was. Het is duide lijk. dat de Kon. Belgische Voetbal' Bond, de beschikking hebbende over een stadion dat ruim 60.000 toeschouwers kan bevatten, dezen toestand niet kon bestendigen. Men heeft toen Antwerpen voor de keus gesteld: een grooter Stadion of de wedstrijd naar Brussel. Er is daarbij den Antwerpenaren allen tijd gegeven, om de zaak te overleggen. Er zijn inderdaad verschillende plannen gemaakt, doch men kon blijkbaar niet tot overeenstemming ko men en zoo is het bij plannen gebleven. Verleden jaar zaten wij na afloop van de wedstrijden Antwerpen-Rotterdam en Antwer- pen-Amsterdam, aan een officieelen maaltijd van de spelers en officials der drie steden. Een der Schepenen van Antwerpen, aan het hoofd van de tafel zittende, verzekerde in zijn tafelrede met groote stelligheid, dat de wed strijd Belgie-Nederland voor Antwerpen be houden zou blijven. Daarvoor zou het gemeen tebestuur zorgen. Er behoefde eigenlijk niet meer over gesproken te worden. De zaak was reeds in kruiken en kannen! Alleen moesten die kruiken en kannen blijkbaar nog dicht ge maakt worden en dat heeft men vermoedelijk verzuimd, want alle schoone plannen zijn weer verdwenen. Mooie woorden genoeg, dóch daarmede bouwt men geen stadion voor 60.000 toeschouwers. Het gevolg is geweest, dat het bestuur van den K. B. V. B .gevolg heeft gegeven aan zijn aangekondigd voornemen en dus het Heysel- stadion te Brussel heeft aangewezen als de kampplaats voor den nu komenden wedstrijd België-Nederland. A.s. Zondag trekken we dus naar Brussel, 'dat in de wereldtentoonstelling nog een extra attractie heeft. Juist daarom verwachten wij, dat het aantal toeschouwers uit Nederland wel' niet zal onderdoen voor de duizenden, die vroeger regelmatig voor den wedstrijd naar Antwerpen trokken. Gelukkig is er te Brussel ruimte genoeg, om aan de grootste belangstelling het hoofd te kunnen bieden, al is het dan ook, dat velen, die graag een zitplaats zouden willen hebben, zich met een staanplaats .zullen moeten ver- genoege.ny daar het aantax zitplaatsen veel' kleiner 'i's dan het, aantal staanplaatsen. Doch de staanplaatsen zijn in het Heyselstadion uitstekend ingericht, zoodat niemand zich hierdoor behoeft te laten afschrikken. In te genstelling met- Amsterdam, heeft men te Brussel ook staanplaatsen in de lengte van het veld, waardoor men den wedstrijd goed kan volgen. En in" "tegenstelling met vroeger, zal men thans gerust zonder kaart voor den wedstrijd naar het Heyselstadion kunnen gaan daar het reeds thans wel vast staat dat het niet uitverkocht zal zijn. Men wist ons verle den week te Brussel te vertellen, dat de Ant werpenaren, die anders het grootste contin gent toeschouwers voor ,.hun" wedstrijd leve ren, thans thuis zullen blijven en dat men te Brussel veel meer belangstelling heeft voor een wedstrijd tegen de Franschen, dan voor een der andere internationale wedstrijden dei- Belgen. Te Antwerpen hoopt men van harte, dat het aantal toeschouwers ver beneden de verwach tingen van den K. B. V. B. zal blijven, daar deze bond heeft toegezegd, dat de wedstrijd weer te Antwerpen gespeeld zal worden, indien blijkt, dat de recette te Brussel minder is dan die te Antwerpen. We vreezen ditmaal voor Antwerpen. De wereldtentoonstelling en de goedkoope Franken zijn eigenlijk een oneer lijke concurrentie voor de groote Belgische ha venstad! Overigens zullen vermoedelijk heel wat Hollanders, uit macht der gewoonte, Zaterdag- naar Antwerpen trekken, ook in verband met den wedstrijd Antwerpen-Rotterdam en eerst den volgenden dag Brussel opzoeken. Het was op den laatsten Aprildag van 1905, dat de eerste offieieele landen wedstrijd België- Nederland. die toevallig ook de eerste landen- wedstrijd van Nederland was. te Antwerpen werd gespeeld. De Belgen waren reeds een jaar eerder met internationale wedstrijden be gonnen; ze hadden reeds tegen Frankrijk ge speeld. Dertig jaar lang, onderbroken dooi den oorlog van 1914 tot 1920. heeft ons elftal regelmatig elk jaar te Antwerpen gespeeld. Alleen de wedstrijd in 1923 moest uitvallen, in verband met politieke moeilijkheden, een overdreven voorzichtigheid, daar tot dusver de sport zich nooit iets van de politiek heeft aangetrokken. Na den oorlog werden de Duit- schers zelfs te Parijs hartelijk ontvangen! In totaal waren het 24 wedstrijden, waarvan Nederland er 11 heeft gewonnen en 4 gelijk gespeeld. Met 50 doelpunten voor en 46 tegen staat ook het doelgemiddelde nog in ons voor deel. Van die 11 overwinningen werden er 7 voor den oorlog behaald. Daarna kwam er echter een ommekeer in de krachtsverhouding. In 10 jaar tijd kon Nederland slechts een en kele maal te Antwerpen winnen en dat was eigenlijk nog slechts door een vergissing van den scheidsrechter! In 1932. '33 en '34 was echter het succes aan onze zijde. Dat was ge durende de „periode Lotsy" toen, dank zij een systematische en zorgvuldige voorbereiding van onze nationale ploeg, Nederland het vrij en het valt thans zeker niet te ontkennen, dat de kracht van ons vertegenwoordigend elftal in den laatsten tijd achteruit is gegaan. Wel is waar hebben onze vertegenwoordigers den laatsten wedstrijd tegen de Belgen te Amster dam gewonnen, doch slechts door een extra krachtsinspanning, nadat de gasten een 2-0 voorsprong hadden veroverd. Wij kunnen nog wel een sterke ploeg op de been brengen, doch onze achter-hoede is stel lig in kracht achteruit gegaan en slechts door- het goede doelverdedigen van Halle komt dat niet zoo duidelijk tot uitdrukking. Hier staat tegenover, dat de Belgische ploeg zich, na eenige zwakke jaren, langzamerhand herstelt. Men heeft zich daarvan bij het be zoek der Belgen in Maart, kunnen overtuigen. Het gelijke spel van België tegen Frankrijk was voor de Belgen een bijzonder goede pres tatie en ook verleden week tegen Duitschland hebben wij van de Belgen goed spel gezien. Na een 6-1 nederlaag klinkt dat mogelijk wat vreemd, maar niettemin is het juist. De Bel gen hebben gedurende het eerste urn- van den wedstrijd Duitschland uitstekend partij gege ven; met een tikje geluk, of liever met wat minder pech, zou België toen ook de leiding gehad hebben. Maar toen het ten slotte over moedig begon te worden eh een waar beleg voor het Duitsehe doel sloeg, vergaten de ach terspelers een o,ogenblik de zoo noodige voor zichtigheid en de snelle uitval der Duitschers, die daarvan het gevolg was, leverde een te- genpunt op. Dit en nog enkele andere bij komstige dingen demoraliseerde de Belgen zoodanig, dat de Duitschers gemakkelijk de overhand konden nemen. Maar het staat voor ons vast, dat Neder land het tegen deze Belgische ploeg Zondag niet gemakkelijk zal hebben, vooral niet in dien wat op het oogenblik nog niet vast staat Raimond Braine de middenvoorplaats zal kunnen bezetten. Het is nog niet positief bekend of Sparta (Praag) hem.voor dezen wedstrijd zal afstaan. België beschikt op het oogenblik over een zeer snelle, geestdriftige ploeg van technisch goed onderlegde spelers. Deze speelt een goed open gehouden spel, waarbij de aanvallen ge woonlijk door de vleugelspelers worden opge zet. Stynen is een voortreffelijke spil, die te- _en de Duitschers, indien het noodig was, ais derde back speelde, waarbij hij dan met verre passen den aanval aan het werk zette. Het systematisch verdedigen van de Belgen heeft de Duitsehe voorhoede een vol'uur in moei lijkheden gebracht en ook onze voorhoede zal hier stellig een lcrachtigen tegenstand onder vinden. België heeft noodgedwongen eenige veran deringen moeten brengen in de ploeg, die te gen Duitschland speede. Bad.iou en Capelle zijn nog niet van hun verwondingen hersteld, Christiaens, een klein maar dapper en handig doelverdediger, speelt nu voor Badjou en men hoopt dat Braine de middenvoorplaats zal be zetten. Speelt hij niet, dan komt Mondelé, die ook tegen ons te Amsterdam middenvoor was, in de ploeg. Men heeft Verbeek als linksbui ten vervangen door Joacliim. -4 Be samenstelling van onze ploeg staat" nog niet Vast, doch ze zal wel vrijwel gelijk-zijn aan die, welke te Amsterdam; van België won. De voorzitter van de Keuze Commissie heeft op de laatste vergadering van de spelers in den Haag, er op gewezen, dat de ploeg niet volgens een bepaald systeem zal spelen, doch dat men ons eigen spel zal spelen, aangezien dat het eenige spel is, dat kans op overwin ningen geeft. Het zou mogelijk beter geweest zijn, indien hij gezegd had: „wij moeten het Nederlandsche spel spelen, aangezien wij on ze spelers er niet toe kunnen krijgen volgens een bepaald systeem te spelen". Het oude systeem van den aanvallenden spil en het afwisselend dekken van den vleugel speler door den achterspeler of door den spil, zit er n.l. zoo ingeroest, dat men van Ande- riessen geen spil-derde back kan maken en dat men de backs niet er toe kan brengen steeds den vleugelman te spelen. Blijkbaar beschikt de Keuze Commissie ook niet over spelers, die wèl als spil-derde back kunnen fungeeren. Wij betreuren dit, want de internationale wed strijden van den laatsten tijd en ook enkele andere we denken aan de laatste cupfinal hebben duidelijk bewezen, dat de spil- derde back een aanzienlijke versterking van de verdediging is, die niet ten koste van de kracht van den aanval behoeft te gaan indien men in de voorhoede maar een speler heeft, die desnoods voor enkele oogenblikken de spil- plaats kan bezetten. Zoo'n speler hebben we in den persoon van Smit. Ook Bakhuys is daarvoor geschikt, doch- dien kunnen we als middenvoor niet missen. Noodgedwongen zullen we dus het gewone Nederlandsche spel moeten spelen, waarmede we ten slotte toch ook reeds menig succes hebben geboekt. Doch die successen hebben we vaak aan geweldige geestdrift en groot uit houdingsvermogen te danken en dat zal men toch niet steeds als de basis van ons spel mo gen beschouwen. Eerlijk gezegd zien wij den wedstrijd van a.s. Zondag te Brussel met eenige bezorgdheid te gemoet. Maar we hebben sedert 3 Mei 1931, toen onze ploeg te Antwerpen werd geslagen,, nog geen enkelen wedstrijd op het terrein van onze tegenstanders verloren, waarbij we dus den wedstrijd voor het wereldkampioen schap tegen Italië, dat op neutraal terrein werd gespeeld, moeten uitschakelen. Dat is een prachtig record en hgt is wel de moeite waard dat onze spelers zich eens wat extra inspan ning getroosten om het te handhaven. We wachten maar af. C. J. GROOTHOFF Noord. Elftal—West. Elftal. Laatste tiendaagsche Tentoonstelling in het Open voor het publiek Vrijdag 10 Mei 12.30 uur tot 19 Mei 12 uur 's nachts. GLADIOLEN, IRISSEN, DAHLIA'S, ANJERS en ROZEN. Flora - Heemstede (Adv. Ingez. Med.) A.s. Zaterdag te Groningen. yaii |fia| ||awuiioj^ A.s. Zaterdagmiddag wordt op het terrein wel verloren prestige' op Internationaal gebied. van Be Quick te Groningen een voetbalwed Xr.rnri p-pxnpflrl tlicsnhon non TJnnrrtoliib- wist te heroveren. Lotsy is als leider van de Technische Com missie afgetreden, doch het werk wordt door zijn vroegere medewerkers in dezelfde richting voortgezet. Maar evenmin als Hugo Meisl er in kon sla gen zijn „wonderteam" op hetzelfde peil te houden, evenmin blijkt het mogelijk ons ver tegenwoordigend elftal eenige jaren op het zelfde hooge voetstuk te handhaven. Ons com petitiestelsel en onze overschrijvings- en ama teursbepalingen zijn niet bevorderlijk voor het vormen van sterke clubelftallen die ten slotte toch de basis van ons vertegenwoordigend elftal moeten zijn. We zijn bovendien zoo on gelukkig geweest twee uitstekende spelers als Pellikaan en Vente, door ongevallen te ver liezen laten we hopen slechts tijdelijk!, strijd gespeeld tusschen een Noordelijk en een Westelijk elftal. De elftallen zijn als volgt samengesteld: Noord: Doel: Rosies (Veendam). Achter: Pots (Velocitas) en Pienter (Be Quick). Midden: Heideveld, Luppes en Huizeling (allen Velocitas). Vóór: Meulema en Bonsema beiden Velo citas). Mulder (H. S. C,), Woltjes Jr. (Veen- dam) en Jensema (Be Quick). West: Doel: Beun (Hermes-D. V. S.) Achter; Deibex (Quick) .(Ajax), v Midden: De la Mar en Kammeijer (bei den Haarlem) en Schubert (Ajax). Vóór: Bloemink (Haarlem), Wilders (Blauw Wit), Van Reenen (Ajax), De Wolf (V. S. V.) en Mulder (Ajax). Reserves: De Haas (Bloemendaal)Bool (H. V. V.) en Berg (A. D. O.) KINHEEVIE. D. O. A.s. Zondag zal in het Van Gelder's Sport park de wedstrijd KinheimE. D. O. worden gespeeld om het kampioenschap van Haarlem. In verband met de radio-uitzending van den internationalen wedstrijd BelgiëNederland zal de wedstrijd om half 6 beginnen. ONDERLINGE WEDSTRIJDEN I. V. O. Op haar terrein aan het Zwarte Pad Haarlem-Noord houdt I.V.O. a.s. Zondag haar jaariijkschen wedstrijddag. Het pro gramma vermeldt o.m.: hardloopen, baldrib belen, doeltrappen, inwerpen, vertrappen etc. Tot slot worden onderlinge voetbalwedstrij den (z,g. „sixes") gehouden. Als prijzen zijn o.m.:. twee wisselbekers be schikbaar gesteld. Het aantal deelnemers is dit jaar bijzonder groot; de strijd om het clubkampioensóhap zal zeer spannend zijn, Bekerhouder over 1934 is A. R. P. Jongkind. De wedstrijden beginnen des morgens 11 uur. De prijsuitreiking heeft plaats na afloop op het terrein. POSTDUIVEN. WEDVLUCHTEN VAN IIALLE De vereenigingén Haarléhi's AMist. Kwartier De Snelvlieger en Columba hielden een wed vlucht van Halle- (198 K.M.), De prijzen werdén 'als volgt behaald: Van Haarl. Amst. Kwartier 1 3 4 7 29 J. J. Hart. 2 9 19 21 27 H. J. Petter, 5 C. Schuurhui- zen, 6 8 14 16 18 24 25 26 G. H. Stouten, 10 11 20 22 28 C. Koning, 12 13 H. van Alphen, 15 23 A. Breeuwer. 17 30 S. Heitlager. Van Columba: F. Neuman 1 9 21, Th. Don kerwolcke 2 3 4 7 11 13 14 15 20, L. Gimbrère 5 6 10 12 18 Th. v. Dam 8, P. Boeree 16 17, M. C. Fehres 19. Van De Snelvlieger: P. J. v. Daalen 12 3 11 14 16 18 20 32 33 34 36 39, A. J. Sweerts 4 5 8 22 29, W. Petri 6 13 37, P. Dik 7 31, J. J. Oveglas 10 17 28 30, J. J. Petri 12. P. Zindeman 15, P. Th. Bosse 19 23 24 25 26. H. V. Roosdorp 21 38, C. Kraan 27, J. H. Wolders 35, JUBILEUMVLUCHT DE SNELVLIEGER Naar aanleiding van haar 60-jarig bestaan houdt op 26 Mei a.s. De Snelvlieger (op ëén na de oudste vereeniging van Nederland) een jubileumvlucht van Corbeil, waaraan alle le den van den Haarl. Postduivenbond kunnen deelnemen. Hiervoor is reeds een zeer groot aantal eereprijzen beschikbaar gesteld. Stormvogels komt in den vriendschappe^ lijken wedstrijd tegen O.V.V.O. uit met: Hollenberg; Haak Sr., Haak Jr.; Wey, Tol v. d. Velde; v. d. Steen, v. d. Lugt, v. d. Merkt, Effem en Prins. Zaterdag vier uur spelen de Stormvogels veteranen hun jaarlij kschen wedstrijd tegen de V.O.C.-veteranen. De Stormvogels komen vermoedelijk aldus uit: Thijssen; Koster, Vos: Heilig, Veuger, Visman; Krooshoff, Blinkhof Sr. Visser, Snoeks en De Mayer. Blijkens een bericht in de Tel. heeft onze stadgenoot H. Ooms Dinsdagavond bij wieler wedstrijden te Kopenhagen wederom een wed strijd gewonnen, n.l. een tijdrace over 1/4 Eng. mijl, vóór de Denen Mortensen en Meyer, Woensdag is te Dortmund een internatio nale voetbalwedstrijd gespeeld tusschen Duitschland en Ierland. Rust kwam met 11 en het einde met 31 voor de Duitschers. In de zevenae étappe van den intenatio- nalen wielerwedstrijd de Ronde van Spanje plaatsten onze landgenooten Van der Ruit en Valentijn resp. op de 6e en 13e plaats. Eerst- ;enoemde werd in achtste étappe no. 2 met slechts 10 c.M. verschil op No. 1, den Oosten rijker Bulla. Valentijn werd No. 12. Uit Parijs: A.s. Zaterdag wil Cartonnet opnieuw een poging doen een wereldrecord te verbeteren. Onlangs heeft hij de beide wereld records over 200 Meter en 200 yards schoolslag verbeterd en ditmaal wil hij een poging doen zijn wereldrecord over de 200 yards van 2 min. 25.2 sec. op ongeveer 2 min. 20 sec. terug te brengen. Voor de persoonlijke damkampioenschap pen van Noord-Holland werd te Haarlem voor de tweede klasse de partij Chr. Gerritsen P. H. Meure gespeeld. Het werd remise. —De uitslagen van de partijen in de zesde ronde voor het persoonlijk kampioenschap eerste klasse van den Haarl. R.K. Dambond luiden als volgt: P. HollenbergG. Leeuwe 0—2; J. WrmerdamJ. Drager 02. De partij H. de ReusP. van Buuren werd uit gesteld. .De Wandelsportvereeniging „De Vroolijke Tippelaar" heeft deelgenomen aan den na- tionalen jubileummarsch van A.P.G.S. Alle CRICKET IN ENGELAND. De Zuid-Afrikanen hebben ook op Leices tershire een gemakkelijke overwinning weten te behalen. De toeristen scoorden na een slecht begin 312, dank zij E. Rowan en K. Viljoen die samen 127 voor het 6de wicket bijeenbrachten. Rowan stond voor zijn 91 3 1/2 uur en Viljoen voor 93 4 uren aan het wicket! Geary deed goed werk met den bal. Leicester stelde er slechts 123 tegenover. De Zuid-Afrikanen verkozen weer te gaan bat ten en maakten na 137 voor I. 214 voor 3. waarvan captain Wade 74 en Rowan weer 89. Op den derden dag stond Leicester voor de taak. 404 runs te moeten maken. Op 233 zat het geheele elftal voor de 2de maal aan den kant (Armstrong 43). De Zuid-Afrikaansche wicketkeeper Cameron gaf 39 extra's cadeau. Glamorgan zorgde voor de verrassing door te Cardiff Sussex met 3 wickets te slaan, een fraaie prestatie. Te Birmingham speelden Warwick en Glou cester een draw met Gloucester leidend op de 1ste innings. Warwick 228, captain Wvatt 103* zijn 2de opeenvolgende century, in 112 uur gescoord. In de 2de innings waren het de jonge batsmen Collin (105*) en Dollery (100) die schiterend speelden. Na 112 voor 6 maakten zij 199 voor het 7de wicket in 112 minuten. Gloucester scoorde 360. Sinfield een prachtige 141*, Stephens 92, Hammond 20. In de 2de innings 165 v. 4 (Hammond 65" Yorkshire 228 (Leyland een veelzijdige 75) en 125 (Peebles 444 en Robins 5—38) had op Lords weinig moei to met M.C.C. onder aanvoering van R. W. V. Robins. Verity nam eerst 6 v. 34 en Macauly 3 v. 18 en vervolgens 6 v. 62. M. C. C. 84 (Hearne 27*) en 155. Surrey en Somerset speelden een interes santen wedstrijd op den Oval, Somerset 341 op een verzwakten Surrey-aanval. F. S. Lee ging met zijn totaal op 98 l.b.w.b. Holmes en Wellard was nog ongelukkiger toen deze zes sen-specialist op 99 gevangen werd na een poging om voor de 5de maal den bal uit het veld te lichten. Surrey passeerde juist het Somerset-totaal door 349 te maken, dank zij Sandham die met 110 zijn 99ste century scoorde. Na 253 voor 6 van Somerset (F. Lee weer 67) kwam een sensationeel einde. Sand ham. Gregory. Barling, Whitfield, Fishlock scoorden in de 2de innings van Surrey 5 runs. waarna Holmes en Berry den tijd uit speelden, totaal 36 v. 5. Oxford 439 (Mitchelllimes 93. H. Beren 76, J. G. Haliday 60) won met innings van Worcester dat 191 (Martin 60, Gibbons 59) en 253 (Gibbons 75, B. W. Quaife 62) scoorde. HOCKEY. Het int. tournooi te Brussel. GOLF NederlandBelgië. Woensdag had op de course van de Ken- nemer Golf- en Country Club te Zandvoort de jaarlijksche dameswedstrijd Nederland België plaats. Tot nu toe is Nederland er nog niet in geslaagd, aan België een nederlaag toe te brengen. 's Morgens werden de foursomes gespeeld. Vooral de strijd tusschen mevr. Buma met mevr. Fabius tegen mej. Thomaz de Bossière met mej. Toussaint was een zeer fraaie. De Hollandsche dames slaagden er in, op de 15e hole te zegevieren. Twee van de drie four somes won Holland en leide daardoor aan vankelijk met 21. ,'s Middags hadden de singles plaats. De airï'da'cht ging vooral uit naar den kamp mevr. Bumamej. Thomaz. Laatsgenoemde won de eerste hole: de 2e werd gehalveerd. Verder ging de strijd vrij gelijk op. die door mej. Thomaz gewonnen werd. Het was een fraaie strijd'. De strijd tusschen mevr. Fabius en mej. Wiener werd een betrekkelijk gemakkelijke overwinning voor eerstgenoemde. Ook jkvr. Snouck Hurgronje wist voor Holland een zege te behalen, echter eerst op de 17e hole. De gedetailleerde uitslagen luiden: Foursomes: Mej. Thomaz de Bossière en mej. Toussaint verliezen van mevr. N. Fa biusNoyon 43. Mej. Wiener en mevr. Laurencin winnen van mevr. Kern en jkvr. Snouck Hurgronje 3 en 2. Mevr. Fester en mevr. Perier verliezen van mevr. N. van Riemsdijk—geb. gravin van Limburg Stirum en mevr. L. SmaltVan Ra- venswaay 32. Singles: Mej. Thomaz de Borsière wint van mevr. A. Bumavan Tienhoven 31 Mej. Wiener verliest van mevr. N. Fabius— Noyon 43. Mevr. Laurencin wint van mevr. Kern 21. Mej. Toussaint wint- van mevr. N. van Riemsdijkgeb. gravin van Limburg Stirum 3—1. Mevr. Fester verliest van jkvr. H. A. Snouck Hurgronje 21. Mevr. Perier en mevr. L. Smalt van Ravens- waay spelen alle square. Einduitslag Holland—België 44. HENGELEN. NU HET HENGELSEIZOEN NADERT. In verband met de opening van het visch- seizoen op 1 Juni a.s. verzoekt men ons, de aandacht van belanghebbenden er op te ves tigen. dat de formulieren voor het aanvragen van visch- en hengelakten voor het seizoen 1935—1936 verkrijgbaar zijn op het Stadhuis kamer 1. De navolgende akten worden beschikbaar gesteld. 1. Groote vischakten A tot het visschen op de binnenwateren met alle geoorloofde visch- tuigen A f7,50. 2. Groote vischakte B. uitsluitend tot het visschen in de rivieren met alle geoorloofde vischtuigen tegen betaling van f 2,59. 3. Kleine vischakten tot het visschen met een peur, hetzij met één hengel geaasd nier visch, of wel één sleephengei A f 1,00. 4. Hengelakten tot het visschen met meer dan één hengel A f 0,80. Nederland tegen de Britten in de halve finale. Uit Brussel: De Britsche Internationals heb ben Woensdagmiddag door een 40 overwin ning op Spanje definitief de eerste plaats bezet in groep B. waardoor Vrijdag a.s. Ne derland in den halven eindstrijd tegen de Britsche Internationals zal uitkomen. Duitschland speelt dan als winnaar in groep A tegen Spanje. Spanje's spel in ontmoeting tegen de Britten deel wel wat primitief aan. De Spanjaarden probeerden het gemis aan goede techniek en juiste spelopvatting te vergoeden door een weergaloos enthousiasme, doch dit bleek tegen de fraai spelende Britten geen doorslag- gevenden factor te kunnen vormen. Voor de rust scoorde Gregory voor de Britten .1 maal, maar in de tweede helft werd het overwicht zoo groot, dat met regelmatige tusschenpoo- zen nog drie maal gescoord werd door Whït- lock (2 x) en Gregory. In de andere ontmoeting behaalde België de eerste, overigens volkomen verdiende over winning in dit tournooi. Met 31 werd Oos tenrijk geslagen. De eindstand van groep B is: Britsche Intern. 3 3 0 0 6 10—0 Spanje 3 2 0 1 4 3—4 België 3 1 0 2 2 3—4 Oostenrijk 3 0 0 3 0 19 Vrijdagmiddag wordt op het veld in het Neyselstadion gespeeld de ontmoeting Duitsch landSpanje, gevolgd door den wedstrijd NederlandBritsche Internationals. Zaterdagmiddag heeft de finale plaats, voor afgegaan door de ontmoeting voor de derde plaats Het Nederlandsch elftal gekozen. Het Nederlandsche elftal voor den wedstrijd tegen Engeland op Vrijdag is als volgt samen gesteld: Doel: J. de Looper (Hilversum). Achter: Stokmans (Gooi). Tresling (H.O.C.). Midden: H. de Looper (Hilversum)Hout zager (Gooi); Van Lierop (Hilversum). Vóór: J. v. d. Hagen 'Hilversum), Schook (Hilversum), Brand (M.H.C.). Heybroek (Am sterdam) en Ankerman (M.H.C.). Nederland komt dus met zes invallers uit. SCHEEPVAART BERICHTEN WATERPOLO. HAARLEM—A. Z. 1870 (4—4) Onder leiding van scheidsrechter de Bruijn speelde Haarlem Woensdagavond in Stoop's Bad een vriendschappelijken wedstrijd tegen de Amsterdamsche Zwemclub 1870. Beide zeventallen spelen een enthousiaste partij, met gevaarlijke momenten aan weers zijden. De Haarlem-aanval speelt uitstekend samen, waaruit doelpunten van Van Hems- bergen en Th. Hölsken ontstaan. Uit een straf- worp verkleint A. Z. weer den achterstand. Haarlem krijgt nog vóór de rust een 31 voor sprong. A. Z. zet er dan alles op: Boddeke scoort drie doelpunten. Het verband in de Haarlem leden volbrachten den marsch goed; zij ploeg is Lang niet zoo goed als vóór half time en Strijbosch kregen een mooie medaille en de vereeniging Even voor tijd scoort Van Hemsbergen we- kreeg een groepsprijs, - v derom onhoudbaar den gelijkmaker. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Dinteldijk, Rotterdam n. Vancouver 5. van Cristobal. Lochgoil, Vancouver n. Rotterdam4 te Co lumbia River. Edam, New-York n. Rotterdam 7 v. Boston Drechtdijk, 7 (v.m.) v. Rotterdam te Van couver. Volendam, 8 (v.m.) v. N.-York te Rotterdam HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Grootekerk (uitreis) 7 te Shanghai HOLLAND—BRITSCH-INDIc LIJN Garoet, 8 v. Hamburg te Rotterdam. nALCYON LIJN. Vredenburg, Melilla n. Rotterdam, p. 7 Gi braltar. Stad Haarlem 8 v. Melilla te Vlaardlngen. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Randfontein (thuisr.) 7 te Port Natal, ver. 9 Meliskerk 8 van Hamburg n. Amsterdam. Jagersfontein (thuisr.) 7 te Zanzibar. HOLLANDWEST-AFRIK A LIJN. Amstelkerk (thuisr.) 6 van Monrovia. Maaskerk (uitreis) 8 te Las Palmas terug- gek. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjisaroea, 5 v. Batavia te Shanghai. Tjisadane 4 v. Batavia te Shanghai. Tjikarang 5 v. Shanghai te Hongkong. Tjibadak, Shanghai n. Java 7 v. Macassar. Tjileboet 6 van Batavia naar Japan. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Achilles 7 v. Triest naar Fiume. Aurora 7 v. Alicante naar Malaga. Baarn 6 van Amsterdam te Callao. Ganymedes. 7 v. Izmir te Stamboul. Hebe 7 v. Kopenhagen te Danzig. Hermes 7 v. Kvmassi te Izmir. Orestes 8 v. Haifa te Beyrouth. Orion 7 v. Barcelona n. Alexandrie. Orpheus, 7 van Rotterdam te Pasajes. Triton te Lissabon n. Amsterdam p. 7 (5 n.m.) Ouessant. Venus 7 van Valencia naar Genua. Martin Goldschmidt 6 v. Cullera n. Va lencia. Alkmaar. Chili n. Amsterdam 5 te Iquique. Nereus 8 van Amsterdam naar Kopenhagen Amazone 8 van Amsterdam n. Hamburg. KON. llOI.LANDSOIlE LLOYD. Waterland 8 van Amsterdam n. Buenos- Ayres. Montferland 7 van Amsterdam te Buenos- Ayres. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Indrapoera (uitreis) 7 (2 n.m.) v. Gibraltar Blitar /thuisreis) 8 (v.m.)v. Valencia. Kota Nopan (uitreis) 8 (5 v.m.) te Antwer pen. Djambi 8 v. Batavia te Rotterdam. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Clytoneus, Batavia n. Amsterdams van Sin gapore. Rhesus 6 te Macassar, voor Amsterdam. City of Adelaide. Japan n. Rotterdam via Londen, 8 van Havre. City of Bristol, Japan n. Rotterdam 8 te Hongkong. City of Eastbourne, Rotterdam naar Japan 8 van Hongkong. Deucalion, Japan n. Rotterdam 8 van Co lombo. Benmacdhui, Kohsichang n. Rotterdam 7 v. Oran. Diomed. Japan naar Rotterdam p. 8 Perim. Theseus, Batavia naar Amsterdam p. 8 Perim. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Tajandoen (thuisr.) 7 van Marseille. Chr. Huvgens (uitr.) 7 van Suez. Salabangka (thuisr.) 7 van Singapore. Johan de Witt (thuisr.). p. Perim, i

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 7