UIT HET BUITENLAND Italië. ARROND. RECHTBANK. THIJS IJS EN DE WINTERKONING Radio-Programma VRIJDAG 10 MEI 1935 H A A R L E M'S DAGBLAD Situatie in Oost-Afrika blijft gespannen. Abessynië ia! eventueel tot algemeene mobilisatie overgaan. De keizer blijft vertrouwen in de zitting van den Volkenbondsraad. De spanning om Somaliland blijft. Ook in de Donderdag gepubliceerde hande lingen van kamer en senaat betreffende de begrooting van het ministerie van buiten- landsche zaken wordt de kwestie van de be trekkingen tusschen Italië en Abessynië uit voerig behandeld. Er wordt in hel bijzonder de nadruk op gelegd, dat Italië niet zal af zien van zijn rechtmatige bezittingen in de grensgebieden. De gevaarlijke ontwikkeling in deze gebieden maakt het Italiaansch-Abes- synische conflict t-ot een probleem, dat niet hoofdzakelijk Italiaansch, maar een Euro- peesch karakter draagt. De handelingen gaan bovendien nog in op de houding van Engeland resp. van een deel van de Fngelsche pers en merken op. dat de raadgev n.'n inzake voorzichtigheid en alle andere uitlatingen inzake de Abessynische kwestie aoor Italië nauwkeurig opgevolgd zijn. Het semi-officieele blad „Giornale d'Italia" protesteert nogmaals nadrukkelijk tegen de wapenleveranties van Europeesche wapen fabrieken aan Abessynië. die volgens het blad de regeering te Rome nauwkeurig bekend zijn. Daily Telegraph meldt uit Addis Abeba, dat de keizer van Abessynië heeft verklaard, dat indien Italië voortgaat oorlogsvoorbereidingen te treffen, hij de algemeene mobilisatie zou afkondigen. De keizer voegde hieraan toe. dat hij zijn politiek een oplossing door arbitrage te vinden niet had gewijzigd, ondanks de mili taire voorbereiding en vijandige propaganda van Italië. Hij verwacht een uitweg van de op 20 Mei te houden bijeenkomst van den Vol kenbondsraad. Ontmoeting tusschen Schuschnigg en Mussolini. Schuschnigg. de Oosienrijksche bondskan selier, zal Mussolini waarschijnlijk Zaterdag te Florence ontmoeten. Het bericht van een ontmoeting van den Joego-Slavischen minister van buitenland zaken van Joego Slavië. Jeftitsj. met Musso lini of den onder-staatssecretaris van buiten- landsche zaken, Suvich, wordt in bevoegde Italiaansche kringen binnen afzienbaren tijd verwacht. Waarschijnlijk zal de bespreking Zaterdag 18 Mei te Venetië worden gevoerd. Rusland. Onderteekening van verdrag met Praag spoedig verwacht. Het Telegraafschap der Sovjet Unie heeft Donderdagavond een bericht uit Praag ge publiceerd, dat geïnspireerd schijnt door Tsjecho Slowaaksche politieke kringen. Vol gens dit bericht zou spoedig de onderteeke ning kunnen worden verwacht van het pact van wederzijdschen bijstand tusschen Sovjet Rusland en Tsjecho Slowakije. Dit pact zal overeenkomen met het tusschen Frankrijk en de Sovjet Unie gesloten ver drag, al zal het misschien op detailpunten er van verschillen. Het Tsjecho-Slowaaksche Sovjet Russische Naar gedwongen leening in Duitschland? Uit Berlijn: Naar men in Rijksbankkringen meent, beoogt men een gedwongen leening te sluiten ten laste van de industrieele win sten die gemaakt zijn sinds de nationaal- socialistische regeering aan het bewind kwam. Deze leening zou moeten dienen om de vlot tende schuld van Duitschland in een schuld op langen termijn om te zetten. In nationaal-socialistische kringen legt men er den nadruk op, dat de winsten voortsprui tende uit den arbeidsdienst, te vergelijken zijn met oorlogswinsten en dat de staat gerechtigd is daarop in het algemeen belang aanspraak te maken. (Reuter). Spoorwegramp in Mandsjoerije. Express-trein verongelukt. Uit Charbin: Acht personen verloren het leven, terwijl honderd en drie personen ge wond werden, waarbij veertig levensgevaar lijk toen trein No. 6 van Moskou naar Wladi- wostock in volle vaart in botsing kwam met een goederentrein in de nabijheid van Sjitoe- hotze op 22 K.M. ten Oosten van Charbin. Het ongeluk had Donderdagmiddag om 3 uur plaats. De express-trein vloog in zijn geheel uit de rails en is volkomen vernield. Cholera teistert Britsch-Indië. Duizend dooden in drie weken. In 52 dorpen van de provincie Assam Is naar Reuter meldt een cholera- epidemie uitgebroken, welke de af- geloopen drie weken 1000 dooden heeft geëischt. Het einde van Raymond Hamilton. „Staatsvijand no. 1" op den electrischen stoel. De gouverneur van Texas heeft Ray Hamil ton. staatsvijand nummer een van Texas niet gespaard voor den electrischen stoel. Gister middag heeft de gouverneur bekend gemaakt, dat hij de executie, welke tegen middernacht was vastgesteld, niet zal tegenhouden. Joe Palmer, lid van de „gang" van Hamilton, zal voor dezen de doodenkamer binnengaan.... pact zal reeds de volgende week worden ge- parapheerd en waarschijnlijk door Benesj en den gezant der Sovjet Unie te Praag, Alexan- drowski, of wel door Benesj en Litwinof op de a,s. Volkenbondsbijeenkomst te Genève worden onderteekend. Waarschijnlijk zal, volgens het Tsjechische blad, dr. Benesj in Juni een bezoek aan Mos kou brengen. Boot met 58 kinderen omgeslagen. 28 hunner verdronken. Een boot met 58 kinderen, die een uitstapje maakten, is blijkens een Reuterbericht uit Charkof bij het oversteken van de Psiol, een zijrivier van de Dnjepr omgeslagen. Acht en twintig kinderen zijn verdronken. Britsche Parlement eert den Koning. Plechtigheid in Westminster Hall. Donderdagmorgen om 11 uur verzamelden zich de leden van Hooger- en Lagerhuis voor het gebed, alvorens in optocht naar West minster Hall te gaan, waar in den waren zin des woords het parlement van het Britsche rijk vergaderd was, aangezien de vertegen woordigers van alle parlementen van het Ge- meene Best vertegenwoordigd waren. De stra lende zon, welke 6 Mei verscheen, kwam ook dezen dag door de wolken, zij het wat laat. en zette meer kleur bij aan de schitterende stoeten De koninklijke familie had ook nu weer bij haar tocht door de stad daverende toejuichin gen van de zich langs den weg bevindende menigte in ontvangst te nemen. In het adres van gelukwensch van het Hoo- gerhuis dat het eerst in Westminster Hall werd voorgelezen, werd o.a. gezegd, dat de af- geloopen 25 jaar vol zijn geweest van de wreede beproeving van den meest verwoesten- denu oorlog in de geschiedenis en van het moeilijke herstelwerk aan de geschokte struc tuur van het gemeenschappelijk leven, als mede van langzame, doch hardnekkige pogin gen om de welvaart en den vrede te herstellen. Elders konden tronen en constituties de moei lijkheden niet overleven. In dit koninkrijk evenwel is de ontwikkelingsgang van open bare rechten en vrijheden niet tegengehou den doch uitgebreid en sterker geworden. De persoonlijkheid van Uwe Majesteit maakte van den troon niet alleen een symbool, doch een geliefd en bestaand ding. Na de Koningin en de vier zonen van den Koning te hebben geëerd, sloot het adres als volgt: „Wij vertrouwen, dat wanneer dit. ge slacht zal zijn ten grave gegaan, en wanneer de schittering van deze week niet meer dan een lang vervlogen herinnering zal zijn, de dy nastie Windsor nog zal regeeren over dit loyaal en vereenigd volk. Niet formeel, doch uit den grond van ons hart bidden wij God, dat Hij Uw Majesteit zegene." Het adres van het Lagerhuis zegt o.a.: „Onze grondwet heeft zich sterk genoeg getoond, den schok van den wereldoorlog te weerstaan en toonde zich soepel genoeg om zich aan te passen aan de gewijzigde omstan digheden van Rijk en Wereld. De constitutie gaf aan de natie een stabiliteit, terwijl elders de fundamenten instortten. Wij herinneren er nederig aan, dat onze historische regeerings- vormen voldoende bleken om aan alle crises het hoofd te bieden. Groot-Brittannië is meer dan ooit een vrije en welgeordende natie." Na de goede hulp van de koningin te hebben gememoreerd,sluit het adres met de woorden: „Heden zijt ge méér dan souverein, gij zijt hoofd van een groote familie. Vijfentwintig jaar hebt gij uw plicht als souverein gedaan door het bewaren van de schatten van het ver leden en het effenen van den weg voor de toekomst. Wij herdenken met dankbaarheid het verleden en wachten met vertrouwen de toekomst. Wij bieden u met diepen eerbied en toewijding de gelukwenschen van het vrije parlement aan en bidden God, dat gij zult blijven de souverein van een fier en toegewijd volk." Overeenkomstig oud gebruik waren de beide adressen van Hooger- en Lagerhuis opge steld door den Lord Kanselier en den Speaker persoonlijk, zonder hulp van anderen en zon der Hooger- óf Lagerhuis te hebben geraad pleegd. Het antwoord van den Koning. In zijn adres van antwoord zeide de Koning o.a.: „Ik dank u hartelijk voor de woorden van toewijding en liefde tot mij, de Koningin en onze familie. In deze dagen, nu opnieuw vrees heerscht en voorbereidselen tot den oorlog in gang zijn, zijn wij dankbaar, dat de regeering vredelievend is en dat vrede heerscht in een zoo groot deel van de wereld en dat onder onze banier van vrijheid zoovele millioenen hun dagelijksch brood hebben in zoovele lan den en verscheidene klimaten, waar niemand hen vrees inboezemt. Het is voor mij een reden tot trots en erken telijkheid, dat de goede harmonie van ons par lementair systeem met onze constitutioneele monarchie de schokken heeft weerstaan, welke in de afgeloopen jaren andere vorstendommen en andere vrijheden hebben vernield. Na de oorlogsslachtoffers te hebben her dacht, zei de koning: „In de jaren, welke op den oorlog volg den, m een wereld uitgeput door bezoekingen en verarmd door verwoesting, hebben wij ons tot taak gesteld, de structuur van handel en industrie weer op te bouwen en te doen beantwoorden aan het dringende verlangen naar betere levensvoorwaarden. Overal waar den onzekerheid en gebrek aan vertrouwen rond als een schaduw over het menschelijk pogen, doch door den ernstigen, goeden wil, de voorzichtigheid van mijn volk, zijn wij voortge gaan, en thans heeft het land een zekeren graad van industrieel succes bereikt, hetgeen vertrouwen schenkt voor den toekomst". Tenslotte zeide de koning nog: „Ik ben in mijn taak gezegend door naast mij mijn geliefde gemalin te hebben, die gij in zoo minzame woorden hebt geëerd. Ik dank God, dat hij tot nu toe mij en mijn volk heeft bijgestaan en bid Hem, dat wij kunnen voort gaan met de zaak van de vrijheid, in een geest ven vrede, verdraagzaamheid en begrij pen." De plechtigheid werd besloten door een donderend applaus voor de koninklijke fa milie. ESKADERYLUCHT DER AMERIKAANSCHE MARINE. Acht-en-veertig vliegtuigen der Amerikaan- sche marine zijn van Honoloeloe in formatie vertrokken naar het eiland Midway, de marine en vliegtuigbasis tusschen de Vereenigde Sta ten en Oost-Azië, op 2100 K.M. van Honoloe loe gelegen. Diefstal met braak. In den avond van 17 Maart 1935 hebben een arbeider en een timmerman uit Lisse, beiden 21 jaar, zich door opschuiven van een raam in 'n woning in Lisse toegang verschaft en aldaar een hoeveelheid centen en stui vertjes tot een bedrag van ongeveer f 10 weg genomen. In een schuurtje buiten het huis verdeelden zij het geld, waarna ze weer naar binnen drongen en uit een kast in een slaap kamer een zilveren doosje met sieraden stalen. Een gouden armband heeft een der verdachten „in zijn zenuwachtigheid"', naar hij zei in een sloot geworpen, doch daar is met baggeren niets gevonden. De inspecteur van politie heeft in de wo ning een beitel aangetroffen die afkomstig bleek van een broer van een der verdach ten. Verdachten bekenden volledig. De arbeider zou er vier maanden geleden al over begon nen zijn, maar de inbraak is samen gepleegd Op verzoek van de arbeider heeft de timmer man op de bewusten avond een beitel van huis gehaald. De arbeider heeft verschillende veroordeelingen voor diefstal achter den rug en de timmerman heeft ook twee veroor deelingen op zijn strafblad staan. De arbeider zit in voorarrest. De Officier zei, dat de arbeider, die het stelen nu eenmaal niet laten kan, het plan weliswaar gesmeed heeft, m"r dat de tim merman geen kind meer is en ook al eerder veroordeeld is. De Officier vroeg te^'n J:n eerste verdachte een gevangenisstraf van 1 jaar met aftrek, tegen den tweede een ge vangenisstraf van 6 maanden. Mr. van Dam, optredend voor den arbeider zei dat zijn cliënt het type is van een slacht offer der werkloosheid. Zoolang hij werk had (tot zijn 18e jaar) is er nooit iets verkeerds gebeurd, Hij woonde daarna thuis en kreeg geen cent. Pleiter drong aan op clementie. Mr. Drilsma legde d<»n nadruk op het feit, dat de timmerman overgehaald is na her- haaldeliik aangesproken te zijn om mee te doen. Pleiter vroeg een gecombineerde straf gedpe'to1!'V ""orwaardelijk, gedeeltelijk on voorwaardelijk. U t..naak over 14 dagen Bedreiging. Een agent van politie in Koog aan de Zaan zou tijdens een staking bij de Lelie, bij een- stempellokaal iemand bedreigd hebben met een sabel. Toen een collega verdachte kwam halen van de politiepost en langs het stem pellokaal fietste, deed een der daar staande personen een paar passen naar vcaj? en -iep tegen verd.: ..Wat je net tegen me gezegd hebt, moet je in Haarlem voor den Officier maar herhalen!" Verd. sprong van zijn fiets, draaide zich om en riep: „Wat wil je toch van me? Je tart me al een paar jaar!" De collega sprong ook van de fiets en riep tegen enkeie personen zich er niet mee te bemoeien, duwde nog iemand achteruit en zag dat verd. de sabel voor een derde uit de scheede gehaald had. Even later stak de agent de sabel weer heelemaal 'iri de scheede De getuige had, toen hij verd. kwam halen, terloops gehoord van een conflict van te voren tusschen verdachte en den bewusten man. De agent heeft toen woorden gebezigd waarvoor hij voor den politierechter later f 15 boete heef) gekregen. Vlak daarop kwam hij met z'n collega langs het groepje men- schen en toen speelde zich bovenstaande gebeurt--"11-- af. waarbij vprd. de bedreigende r ~rden zou he'-ben •--•soroken. Verd. zei. dat de bedreigde man. hem a1 iaren getart heeft en steeds er op uit is, hem een hak te zetten. De sabel is niet geheel uit de scheede geweest. Een vrouwelijke getuige (ze zou tijdens d<- gebeurtenis hevig gescholden hebben) en twee andere getuigen, die bij het groepjf stonden, verklaarden dat de sabel wel dege lijk geheel getrokken is geweest. De vrouw van verdachte zei. dat ze een ?aar of 8 vlak bij den bedreigde wonen en dat ze de laatste jaar of 4 't^eds gesard zijn. De Officier meenden dat het diep ingewor- 'e!de haatgevoel van den bedreigde de oor zaak is. dat deze zaak dient. Hij achtte de mogelijkheid niet uitgesloten dat verd. niet orecies meer weet hop de ^ak zich heeft toegedragen. Maar de Officier geloofde niet. dat verd. werkelijk heeft willen slaan ai keurde spr. de drift ten sterkste af. De be dreigde is een ex-marechaussee, die ontslagen is doordat hij in dronkenschap menschen bedreigd heeft. De Officier heeft de overtui ging dat men hier te doen heeft met inti midatie. doch niet met een bedreiging met doodslag of zwaar letsel. De Officier achtte het feit bewezen maar niet strafbaar, zoodat hij ontslag van rechts vervolging vroeg. Mr. J. de Vrieze betoogde uitvoerig dat de woorden van den bedreigde een beschuldiging van lafheid aan de openbare macht inhiel den. Om te voorkomen dat er nog meer mis schien bespottende dingen gezegd zouden worden, heeft verdachte in zijn drift een dreigende houding aangenomen. Iedereen maakt wel eens een fout, en de onderhavige is begrijpelijk, waar ontslag van rechtsver volging op moet volgen. Op grond van art. 42 W. v. Str. zal een ontslag moeten volgen als het bewijs als geleverd wordt beschouwd, Uitspraak over 14 dagen. Prof. dr. Willem Mengelberg gehuldigd. Tal van sprekers prijzen zijn werk. De meester geeft den dirigeerstok nog niet uit handen. Nadat de hymne „Op Amstelredam" van dr. Rudolf Mengelberg en tenslotte het door koor en aanwezigen gezongen „Wilhelmus"' wa ren verklonken, het podium was ontruimd, nam de huldiging van prof. dr. Willem Men gelberg, welke in de groote zaal van het Con certgebouw plaats vond, en waaraan het groot ste deel van het publiek, dat niet gebonden was door tijd en afstand, deelnam, tegen mid dernacht een aanvang. Inmiddels hadden de leden van het Concert gebouworkest, van het Toonkunstkoor en van de mannenzangvereeniging „Apollo" zich op het podium opgesteld, waar reeds enkele bloemstukken en kransen, welke den dirigent bij den aanvang van het concert, dat de reeks concerten van het Nederlandsch Muziekfeest dezen avond op waardige wijze besloot, waren aangeboden, prijkten En eindelijk kon dan met het verschijnen van den jubileerenden dirigent, de huldiging om twaalf uur beginnen. Nadat prof. Mengel berg, zijn echtgenoote, de Minister van On derwijs. Kunsten en Wetenschappen, mr. H. F. Marchant, de vertegenwoordiger van de Koningin, jhr. C. C. T. H. Six en de leden van de Commissie voor het Nederlandsch Muziek feest hadden plaats genomen, trad als eerste spreker Jhr. Six naar voren: „Het is mij een groot voorrecht, U, in opdracht van de Ko ningin de gelukwenschen van H.M. aan te bieden. De koningin kon tot haar leedwezen niet bij de uitvoeringen van het Ned. Muziek feest aanwezig zijn. doch heeft met levendige belangstelling van het Muziekfeest kennis nomen en met groote vreugde van het succes vernomen." Minister Marchant zeide, dat de Regeerinj het op prijs heeft gesteld in het openbaar van haar belangstelling te doen blijken, waarom spr. de drie orkestconcerten heeft bijgewoond als vertegenwoordiger van de Regeering. Spr. ziet in deze reeks concerten een exposé van hetgeen Uw machtig werken in deze veertig jaren heeft tot- stand gebracht Mogen wij deze 40 jaren zien als een verschijnsel, dat niet te scheiden is van uw werk. Het heeft de Regee ring getroffen, dat het uw wensch is geweest van uw jubileum een echt nationaal feest te maken. En wanneer wij overzien, wat wij ge hoord hebben, dan pas is de Regeering dank baar door haar tegenwoordigheid blijk te heb ben kunnen geven van haar groote erkente lijkheid jegens den meester. Wij hopen, d'at het „tijdperk-Mengelberg" moge duren tot in lengte van dagen"'. Een ovatie van de zijde van het publiek be vestigde deze woorden. De heer Willem Vogt, directeur van de A. V. R. O., sprak namens de ontelbare onzichtbare luisteraars woorden van grooten dank voor al het schoone dat hun in den loop der jaren geboden is. Een paar geüniformeerde A. V. R. O.-böys overhandigden een bloemstuk. Hierna werden nog vele gelukwenschen en woorden van dankbaarheid gesproken na mens: het bestuur- van het Concertgebouw, de Bach Vereeniging, de Ned. Toonkunstenaars Vereeniging, Het Toonkunstkoor, de Mij. tot Bevordering der Toonkunst, het Amsterdam- sche Studenten Corps, het Amsterdamsche Conservatorium, en last not least namens het Concertgebouw-orkest waarin -den directeur dank werd gebracht voor het hooge artistieke peil. waarop Mengelberg het orkest had ge bracht. De leden van het Concertgebouw-orkest openden toen de lange rij der velen, die den Meester persoonlijk kwamen complimentee ren. Ontelbare kransen, bloemstukken en ge schenken waren bijeengebracht. In zijn dankwoord richtte prof. Mengelberg zich het eerst tot den vertegenwoordiger van de Koningin, jhr. Six. „Reeds als kind heb ik voor onze Koningin een groote vereering ge had, en het Is voor mij een groote eer en vreugde, dat ik hedenavond de gelukwenschen van H.M. mocht ontvangen. Ook de woorden, die Prinses Juliana na de opvoering van „Elektra" persoonlijk tot mij richtte en waar bij Zij zeide, dat, wanneer „Elektra" weer op gevoerd zou worden, Zij deze opvoering weer ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Een kabouter deed open; zijn baard was wit en zijn gezicht vaal van kleur. Boosheid sprak uit zijn oogen. „Wat moet jij, leelijk dier!" riep hij kwaad. Thijs begon: „Ik wilde onderdak hier vragen. Ik ben verdwaald; het is zoo bitter koud en mijn huis is aan den anderen kant van het bosch." zou willen bijwonen, waren voor mij een bui tengewone onderscheiding. Ik hoop nog een aantal jaren, zoo besloot de jubilaris, mijn werk te kunnen voortzetten en hoop dit werk dan in handen te geven van de jonge talenten die er, dat heeft dit Nederlandsch Muziek feest bewezen, en dat stemt mij tot groote dankbaarheid, in ons midden zijn." DE SliRINAAMSCHE BANK AMSTERDAM. 9 Mei (V.D.) Naar we ver nemen zal in de op 31 dezer te houden alge meene vergadering van aandeelhouders van de Surinaamsche bank worden voorgesteld over het afgeloopen boekjaar een dividend van V/2 percent (als vorig jaar) uit te keeren. BRUG OVER DEN IJSEL IN OCTOBER GEREED ZWOLLE, 9 Mei (V.D.) Terzijde van de bestaande brug over den IJsel bij Zwolle wordt thans aan een nieuwe brug gewerkt. De tweede nieuwe brug. die eveneens voor enkel spoor zal worden ingericht en die wordt opgesteld op de plaats waar de van den aanleg van den spoorweg Amersfoort-Zwolle datee- rende, thans afgebroken enkelsporige over brugging gedurende zeventig jaar de spoor- wegrivierovergang heeft gevormd, zal na in ge bruikneming het nog resteerende enkelsporige gedeelte in de verbinding met het Noorden des lands doen verdwijnen ten bate van een snellen en regelmatigen treinenloop. Zonder tegenspoed zal de overbrugging in het tweede spoor bij den aanvang van de winterdienst- regeling 1935 in begin October a.s. in gebruik worden genomen. UITGIFTE BOUWGROND TE WIERINGERWERF. In de Wieringermeer is thans met de stich ting van het derde dorp, Wieringerwerf, aan gevangen. Dit dorp zal de hoofdplaats van de Wieringermeer worden, waartoe het is aan gewezen, omdat het in het centrum van den polder, op een zeer gunstig gelegen knooppunt van wegen en kanalen verrijzen zal. Met de stichting van Wieringerwerf wordt de rij van drie bevolkingskernen, waarop de bevolking voorloopig zal worden samengetrokken, ge sloten. Ter plaatse zijn ruim 100 woningen in aanbouw, welke van Rijkswege worden ge bouwd en in hoofdzaak bestemd zijn voor huis vesting van de gezinnen der bij de cultuur werken tewerkgestelde arbeiders. Begin 1936 zullen deze woningen kunnen worden betrok ken. Teneinde neringdoenden en ambachts lieden in staat te stellen hun bedrijf gereed te hebben, wanneer de eerste bevolking zich in het nieuwe dorp vestigt, wordt thans aldaar overgegaan tot de uitgifte van bouwgrond in erfpacht. Belanghebbenden zijn dan van meet af aan in staat de klandizie der bewoners tot zich te trekken. Gegadigden zullen voor eigen rekening op den erfpachtsgrond gebouwen moeten stichten. Teneinde den middenstand op zoo hoog mogelijk peil te houden, zullen de toekomstige erfpachters eenig financieel weerstandsvermogen moeten bezitten, terwijl bovendien op vakbekwaamheid en persoonlijke geschiktheid om een zaak te voeren, zal wor den gelet. Het ligt voorts in de bedoeling de bestaansmogelijkheden van degenen, die zich ter plaatse vestigen, te verhoogen door bij de toelating van neringen en bedrijven eeniger- mate regelend op te treden. Teneinde belang stellenden iets nader met de Wieringermeer in kennis te brengen, heeft de Directie van den Wieringermeerpolder te Alkmaar een bro chure uitgegeven, welke op aanvraag te harer kantore te Alkmaar (postbus 43) gratis ver krijgbaar is. i ZATERDAG 11 MEI 1935. HILVERSUM, 301 m. VARA- Uitzending. 8.Strijkorkest o.l.v. E. Walis. 8.30 Piano recital D. Wins. 8.45 „Schalmei" o.l.v. P. Renes. 9.Dubbel-X ensemble o.l.v. C. Steyn. 9.30 Gr.pl. 10.Morgenwijding V.P.R.O. 10.15 Voor Arb. i. d. Continu bedr.: Gramofoonplaten. Fragm. „Eine Nacht in Venedig" m.m.v. VARA- orkest o.l.v. H. de Groot en solisten. 12.— Orvitropia, o.l.v. J. v. d. Horst. 12.45 De Zonne kloppers o.l.v. C. Steyn. 1.15-1.45 De Fliere fluiters o.l.v. E. Walis. 2.„Hoe de toonkunst groeide". 2.20 Muzikale lezing, P. Tiggers. 2.45 Filmpraatje M. Sluyser. 3.Vioolrecital E. Walis. 3.30 Gramofoonpl. 4.15 Dr. G. Stuiveling: Bij den 70en verjaardag van Prof. Dr. A. Verwey 4.35 Orgelsped, C. Steyn. 5.00 Lezing. 5.15 Piano duetten door M. Adler-Khan en S. Ottens. 5.40 Litteraire lezing, P. Bakker. 6.Gr.pl. 6.30 Esperanto uitzending. 6.50 G. Smit (viola) en J. Vogel (piano). 7.Groningsch uurtje. 8.Herh. S.O.S.-ber. 8.03 Vaz Dias en VARA- varia. 8.10 Gramofoonpl. 8.30 VARA-orkest o.l.v. H. de Groot. 9.15 M. Swaa'o ln zijn repertoire. 9.30 Vervolg orkestconcert. 10. Vaz Dias. 10.15 Vervolg orkestconcert. 11. Gramofoonpl. HUIZEN, K.R.O.-uitzending. 1875m. 8.00 9.15 en 10.Gramofoonpl. 11.30-12.— Godsd. halfuur. 12,15 Orkestconcert en gra mofoonpl. 1.20 Schlagermuziek. 2.Voor de jeugd. 2.30 Sport. 3.00-4.00 Kinderuur. 4.15 Gramofoonpl. en orkestconcert. 6,20 Lezingen en gramofoonpl. 8.Vaz Dias. 8.05 Schlager muziek en voordracht. 9.50 Populaire muziek. 10.Gramofoonpl. (Om 10.30 Vaz Dias). 11.Schlagermuziek. 11.30-12.Gramofoonpl. DROITWICH 1500 M. 9.359.50 Morgenwijding'. 10.20 Het Schot- sche studio-orkest. 11.05 Orgelspel S. Gustard. 11.35 Gramofoonpl. 12.20 Commodore Grand, orkest olv. Davidson. 1.20 Radiokoor olv. Lewis. 1.35 Bezoek van den Prins van Wales aan Cardiff. 2.20 Vervolg koorconcert. 2.35 Gramofoonpl. 3.05 S. Baynes en zijn orkest. 4.35 Ambrose en zijn band. 5.20 Berichten. 5.50 Sportpraatje. 6.05 Welsh intermezzo. 6.20 In terviews. 6.50 Fred Hartley's Novelty kwintet. 7.20 Jubilee Gala, variété-programma (o.a. Mills Brothers en Anna May Wong). 8.50 Be richten. 9.20 „Songs from the Shows", revue programma olv. J. Watt. 10.20—11.20 Het B.B.C.-dansorkest olv. Henry Hall. RADIO PARIS, 1648 M. 6.20 en 7.20 Gramofoonpl. 11.35 Orkestcon cert olv. Doyen. 7.20 Jeanne d'Arc programma, mmv. tooneelensemble, koor en harpsolist. 9.55 Dansmuziek. BRUSSEL 322 en 484 M. 322 M.: 11.20 Gramofoonpl. 12.301.20, 3.20, 3.50 en 4.20 Gramofoonpl. 5.20 Reportage. 6.05 Gramofoonpl. en zang. 6.35 Gramofoonpl. 7.20 Symphonieconcert olv. André en gramofoonpl. 9.30 Gramofoonpl. 10.2011.20 Populair con cert. 484 M.: 11.20 Het orkest Constantin. 12.30 1.20 dito. 3.35 Gramofoonpl. 4.20 Populair concert. 5.20 Gramofoonpl. 5.50 dito. 7.20 Sa lonorkest olv. Walpot. 8.20 Reportage. 8.40 Salonorkest olv. Walpot. 9.3011.20 Populair DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.30 „Fruehlingsreigen", gevarieerd pro- •amma. 9.20 en 10.05 Berichten. 10.20 Dans muziek uit Dresden. 11.2012.15 Gevarieerd programma uit Berlijn.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 6