ZATERDAG TT MET T7T? ti A A R E E M'S D'SGBCAD' 8 BEVERWIJK DE WERKLOOSHEID. Ondanks de intrede van het milde jaarge tijde.. waarin gewoonlijk wat meer werkge legenheid bestaat, blijft de werkloosheid in Beverwijk en omgeving zich uitbreiden. Bij den gemeentelijken dienst der werk loosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling stonden aan het einde dezer week in totaal 844 werkzoekenden ingeschreven tegen 830 aan het einde der vorige week. Voor de drie bij den dienst aangesloten ge meenten waren de cijfers: Beverwijk 476 (vo rige week 467), Wijk aan Duin 250 (246) en Heemskerk 118 (117). VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. Beverwijk, 10 Mei 1935. Spinazie per kist f 0.20—0.45. Sla, per kist f 0.301.40. Postelein per kist f 0.300.40. Wortelen per bos f 0.110.17. Rabarber per bos f 0.030.06. Raapstelen per bos f 0.01— 0.02. Radijs per bos f 0.010.02. Peterselie per bos f 0.020.03. Selderie per bos f 0.020.03 Bloemkool le soort per stuk f 0.110.15. Bloemkool 2e soort per stuk f 0.060.09. Witlof per K.G. f 0.12—0.20. Asperges le wit, per bos f 0.300.40. Asperges 2e wit, per bos f 0.150.18. Asperges le blauw, per bos f 0.220.27. Komkommers per stuk f 0.050.08. Aardbeien per* doosje f 0.400.58. MARKTBERICHT. Noteering van 10 Mei 1935. Spinazie per kist f 0.160.50 Postelein per kist f 0.300.50 Andijvie per kist f 0.500.65 Raapstelen, 100 bos f 2 Radijs 100 bos f 2 Koolrapen, per zak f 0.80 Wortelen per K.G. f 0.10—0.14 Komkommers, per 100 f 716 Asperges per bos Wit f 0.300.35 Idem blauw f 0.130.20 Aardappelen, klei, per K.G. f 0.050.08 Idem zand f 0.09 Savoije kool per 100 f 14 Bloemkool per 100 f 612 Uien per K.G. f 0.08 Prei per bos f 0.14 Sla, per 100 krop f 37 Rabarber per 100 bos f 58 Pieterselie per bos f 0.03 Selderie per bos f 0.04 Appelen per K.G. f 0.300.35 Aardbeien, per doosje f 0.42 ONBEDUIDEND BRANDJE. Vrijdagmiddag werd de brandweer gealar meerd voor een brandje, dat op onverklaar bare wijze ontstaan was in een schuurtje, staande achter het Wolf en Dekenhuisje in den tuin van het St. Jozef-Rustoord in de Peperstraat. Met emmers water en zand poogde men het vuurtje te blusschen. Nu de motorspuit echter toch ter plaatse was, werd de radicale weg be wandeld en werd een krachtige straal op de vlammen gericht. Toen was het pleit binnen vijf minuten beslecht. Van het wrakke bouw sel was intusschen een deel gesneuveld. In recordtijd konden de spuit en de bedienende manschappen mitsgaders de commandant, de ondercommandant, de vertegenwoordiger van de waterleiding, de directeur van Open bare Werken, de inspecteur en de hoofdagent benevens twee agenten van politie inrukken. Want er was groot alarm gemaakt, omdat er geruchten gingen, dat het historische Wolf en Dekenhuisje en zelfs, dat het Rustoord in brand stond. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: P. Olthof en W C. Rosbag; L. Grapendaal en C. de Vries; Getrouwd: K. Groot en A. Hoogland; R. Room en T. Schutter; J. Hazenberg en A. E. Czichowski. Bevallen: H. G. TwiskBannink, z.; C. M. AdrichemSpies, z.; G. ten HaveJager, z. Overleden: N. Harmeijer, 59 j., geh. met D. Walter (vr.); E. M. Beets, 83 j„ wed. van A. Stierp (vr.); N. van Roon, 60 j., wed van P. Kelder (vr.); M. Grapendaal, 70 j., geh. met J. Philipoom (vr.). VELSEN SCHOONHEIDSCOMMISSIE. De eerstvolgende vergadering der Schoon heidscommissie voor de gemeente Velsen zal worden gehouden op Woensdag 15 Mei 1935, ten kantore van het Bouw- en Woningtoe zicht. Spreekuur der commissie van 10.30 tot 11.30 uur voormiddags. HINDERWET Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis, dat door hen de volgende Hinderwetsvergunningen zijn ver leend: a. aan G. C. Vreman te IJmuiden, tot het uitbreiden van zijn brood-, koek- en banket bakkerij, in het percee. van Wassenaerstraat no. 37; b. aan de N.V. Ver. Kon. Papierfabrieken der fa. Van Gelder Zonen te Velsen, tot het uit breiden van het bestaande schakelhuis op haar fabrieksterrein; c. aan de N.V. Ver. Kon. Papierfabrieken der fa. Van Gelder Zonen te Velsen, tot het op richten van een turbinehal op haar fabrieks terrein; d. aan de N.V. Petroleum Maatschappij The Texas Company te 's Gravenhage, tot het wij zigen van de benzinepompinstallatie vóór het perceel Driehuizerkerkweg no. 77 te Driehuis. DE RAADSVERKIEZINGEN. De Kath. Democratische Partij komt voor de a.s. verkiezingen te Velsen met de volgen de lijst uit: 1. C. Schelvis, IJmuiden-Oost; 2. J. Zuurbier, Velsen-Noord; 3. J. A. Zuurbier; 4. A. A. Lengers, 5 J. W. J. Nijsen en 6. J. A. Hogedoorn, allen IJmuiden-Oost. CANDIDATEN K.D.P. De Kath. Democratische Partij stelde in voltallige vergadering en zonder eenig advies, voor de aanstaande gemeenteraadsverkiezin gen de volgende candidaten voor: 1. P. Schel vis. 2. Jac. Zuurbier Sr., 3. Jac. Zuurbier Jr., 4. H. Lengers, 5. J. W. Nijsen. HUISEIGENAREN PAS OP! Den laats ten tijd komt het meermalen voor. dat de jeugd of onbevoegden zich toegang verschaffen totonbewoonde perceelen, die alleen met het dagslot zijn gesloten. Huis eigenaren en anderen, die met het toezicht op dergelijke perceelen zijn belast, wordt in overweging gegeven de deuren met het nacht slot te sluiten. GRONDBORINGEN VOOR WEGEN EN WONINGEN Door den Rijkswaterstaat worden op het weiland langs de Meervlietstraat grondborin gen verricht. Naar wij vernemen houden deze grondboringen verband met de plannen inzake den aanleg van den nieuwen verbindingsweg met het te verleggen pontveer en met den bouw van eenige woningen ter plaatse, in ver band waarmede het noodig werd geoordeeld een bodemonderzoek in te stellen. TOONEELVEREENIGING „TAVIDO". Donderdag 16 Mei geeft de tooneelclub „Tavido", onderafdeeling van de Gieteling een uitvoering ter viering van haar eerste lustrum. Opgevoerd wordt „De weg naar geluk", blij spel in 3 bedrijven van J. v. Doorn. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: G. M. BoonHoebe z.. Wijk aan Zeeërweg 48, IJmuiden; E. KoperSchol, d., Jac. van Heemskerkstraat 58, IJmuiden; T. ScholDekker,, d., Casembrootstraat 42, IJmuiden; C. G. 't HartGroot d., Ooster duinweg 86, IJmuiden. Gehuwden: J. Roeper en Aa van Herfden, Planciusstraat 31, IJmuiden; F. J. M. Weine- kus en P. v. d. Kolk, Haarlem; A. C. Blinkhof en D. Gravemaker, Kompasstraat 10, IJmui den; M. J. Roeper en L. Piekema, Heeren veen; C. Geyteman en G. W. Rop, de la Rey- straat 11, IJmuiden; N. Zwaan en N. de Graaf Schoolstraat 10. IJmuiden; C. Langbroek en K. Bal, de Roemerstraat 13, IJmuiden; F. J. de Kort en E. Kramer, Koningsplein 16, IJmui den; A. van Jaarsveld en T. Trap, Tilburg; J. Visser en L. Boelig, Rembrandtlaan 11, IJmui den. Ondertrouwden: G. van Dongen en J. Leijenaar, Stephensonstraat 54. IJmuiden; G. van Ling en W. Marinus, Haarlem; J. van dei- Burg en M. C. Houtkamp, Gorinchem; B. Da vids en J. Broek, Odoorn; W. Wijker en F. A. v. d. Laag, Braanistraat 3, IJmuiden; A. Roossien en G. E. M. Snip, Schulpweg 127, Velsen N., J. van Eifrïnghof en A. S. v. d. Werf Nijkerk; H. van Dok en G. C. Tuinzaad, Va- reniusstraat 9 rood, IJmuiden; A. Dijkhuizen en A. P. van Wolferen, Edisonstraat 5, IJmui den. J. Dienaar en R. Jager, Bloemstraat 44, IJmuiden; Th. Mulder en G. A. Hofland, Wijk aan Zee en Duin: P. J. Vermeulen en H. W.' Blokzijl, Zeeweg, 389, IJ-muiden; K. Steijn en W. Lansen, Beverwijk; P. v. d. Hoek en H. Oepkes, Pres. Steynstraat 5, IJmuiden. C. H. v. d. Aart en G. E. de Vries, Banjaertstraat 12, Velsen-N., W. Veldman en J. M. E. Dek ker, Wijk aan Zeeërweg 32, IJmuiden; M. J. St-als en L. Bakker, Haarlem; M. Workum en A. Goedhart. 's-Gravenhage; J. A. Schollen en H. P. Mortijn, Tulpenstraat 15, Sant poort. WIJK AAN ZEE EN DUIN De geschillen in de R.-K. Kies- vereenigingen. Bemiddelingsvoorstel van den heer Haazevoet. De heer P. J. J. Haazevoet heeft het volgen de schrijven toegezonden aan de besturen dei- beide R.K. Kiesvereenigingen te Wijk aan Zee: t Waarde Partijgenooten. Door betreurens waardige misverstanden die hier niet na der behoeven te worden aangetoond en waar over men het beste doet thans te zwijgen is het R.K. kiezerskorps te Wijk aan Zee ver deeld over twee kiesvereenigingen. Naar mij uit betrouwbare bron wordt medegedeeld, zul len deze twee kiesvereenigingen ieder met eigen lijsten uitkomen. Deze verdeeldheid zal tot gevolg hebben, dat vermoedelijk in de gemeente Wijk aan Zee en Duin drie Katholieke lijsten voor de gemeen teraadsverkiezing zullen worden ingediend, doch met absolute zekerheid van verlies van één, maar waarschijnlijk van twee R.K. Raads- Ik ben overtuigd, dat geen van Uw besturen daarvan de verantwoordelijkheid zal willen dragen. Derhalve geef ik gaarne gevolg aan het verzoek van hooggeachte zijde, om U, het volgende voorstel in overweging te geven en de geschillen voorloopig op te heffen: 1. de aftredende Raadsleden Schelvis en Zuiderduin worden candidaat gesteld op de plaats, die zij in 1931 innamen; 2. de overige door U reeds gestelde candida ten worden beurtelings, in de volgorde der op hen uitgebrachte stemmen in de reserve ge plaatst; 3. de volgorde van alle candidaten wordt ge regeld in overleg met de R.K. Kiesvereeniging „Recht en Plicht" te Wijk aan Duni; 4. alle twistpunten worden geschorst tot na de gemeenteraadsverkiezing, terwijl zij alsdan aan het oordeel van een door U te benoemen arbiter of eere-raad zullen worden onder worpen. Met U te herinneren aan de vermanende woorden, die Z. H. de Paus door onzen Hoogw. Bisschop Mgri Aengenent tot de Nederland- sche -Katholieken sprak, dat zij voor alles, bo ven alles en ondanks alles hun eenheid die nen te bewaren doe ik een beroep op Uw Katholiciteit om in Uw belangrijk dorp aan het opkomende geslacht, dat U tot taak heeft op te voeden, een voorbeeld van eensgezind heid te geven en om aan andersdenkenden de ergernis van Uw broedertwisten te besparen. Het offer, dat hier gevraagd wordt, zal ten slotte niet zwaar te dragen zijn, omdat zeer waarschijnlijk de komende Raad niet zijn ge wone wettelijke periode zitting zal blijven houden. Ik verwacht dus gaarne Uw positief ant woord binnen acht dagen. IJMUIDEN MARKTPRIJZEN van Zaterdag 12 Mei. Tarbot per K.G. 0.58—0.44. Griet per 50 K.G. 16—5. Tongen per K G. 0.46—0.38. Middelschol per 50 K.G. 22. Zetschol per 50 K.G. 27. Kleine Schol per 50 K.G. 221.85. Schar per 50 K.G. 2.20—1.60. Tongschar per 50 K.G. 2016. Vleet per stuk 0.56. Kleine poon per 50 K.G. 2.502. Middelschelvisch per 50 K.G. 17. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. 8.50 —7.50. Kleine schelvisch per 50 K.G. 8—4.90. Kabeljauw per 125 K.G. 288.50. Groote gullen per 50 K.G. 64.70. Kleine gullen per 50 K.G. 86. Wijting per 50 K.G. 2.30—1.65. Makreel per 50 K.G. 10. Heilbot per K.G. 0.80—0.56. Leng per stuk 0.80. BESOMMINGEN. Trawlers: Alma IJM. 44 375 manden f 1420. Dolfijn IJM. 103 140 manden f 1090. Loggers: KW 56 f 890, KW 58 f 720, KW f 670, KW 69 f 690, KW 154 f 480, KW 45 f 270, KW 64 f 190, KW 96 f 100. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Maandagmarkt: Utrecht IJM. 73 met: 50 manden schelvisch. 95 manden braadschelvisch, 95 manden radio. 40 manden platvisch, 50 manden makreel, 10 manden gul, 60 manden varia, 120 manden ijskabeljauw. Totaal 530 manden en 700 stuks stijve kabeljauw. Maria R. Ommering IJM. 7 met 25 manden schelvisch, 60 manden braadschelvisch, 70 manden radio, 25 manden platvisch, 70 man den makreel. 10 manden gul, 20 manden varia, 50 manden koolvisch, 40 manden wijting. To taal 390 manden en 200 stuks ijskabeljauw en 365 stuks stijve kabeljauw. NED. HERVORMDE JEUGD CENTRALE Donderdagavond j.l. werd een uitvoering gehouden in het Vereenigingsgebouw aan de Kalverstraat van al de Herv. Jeugdverenigin gen, aangesloten bij de Jeugdcentrale. De be doeling van deze Jeugdcentrale is, om zooveel mogelijk samen te werken en niet zooals tot nog toe dikwijls het geval was, elkaar in de wielen te rijden, door gelijktijdig uitvoeringen te geven. Door samenwerking hoopt men niet alleen iedere vereniging te dienen, maar ook mee te werken tot opbouw van de kerkelijke gemeente. Elk der aangesloten verenigingen heeft de zen avond iets ten beste gegeven, terwijl de meisjes van de Chr. Gymnastiekvereeniging „Quick", een springrietoefening deden en deze vereniging aan het slot nog een aardigen stand liet zien. Alles werd vlot af-gewerkt en de stampvolle zaal heeft zeker genoten. Een volgende keer hoopt de Jeugdcentrale eens met iets van hooger gehalte naar voren te komen. Door geschikte krachten uit de verschil lende verenigingen te kiezen, kan men eens iets massaals geven. De uitvoering stond onder leiding van den voorzitter der Jeugdcentrale, den heer K. J. Noy. ANSJOVISBERICHT. (Medegedeeld door de Coöp Ansjovis verkoop Ver.) Ansjovis: De vangst blijft zeer beperkt en laat zich tot nog toe niet gunstig aanzien. Handel stil met onveranderde prijzen. VETERANEN STORMVOGELS—V. O. C. In het elftal van de Stormvogels-veteranen, dat hedenmiddag 4 uur uitkomt tegen de V. O. C.-veteranen zijn eenige wijzigingen ge komen. Het elftal is nu als volgt samengesteld: Thijssen, Koster, Vos, P. Visman, P. Heilig, G. Heilig Veuger, J. Blinkhof, R. Visser, Snoeks, G. de Jonge. OPENBARE LES. Het muziekinstituut van den heer Willem van Tilburg gaf een openbare les in het Wapen van Velsen. Een goedverzorgd program ma werd vlot afgewerkt. Van de jongeren sloegen Rietje van Boek hoven met een walsje, Jelly van Tilburg met Wiegedeuntje en Corrie van der Kolk met een keurige voordracht van Vesperglöckchen een goed figuur. Dan waren er nog IJs Scheeres, Martha Unger, Gré Boon en Han te Boekhorst met een aantal pianosoli, die er qua voordracht wezen mochten. Een klein meisjeskoor zong eenige lichte kinderliedjes, die wel zeer in den smaak van het publiek vielen. Vooral de gebaartjes, die bij den zang uitgevoerd werden, verhoogden het succes van het geheel. Toos Baljet begeleidde op vaardige wijze deze zangeressen-in-den-dop. Een vlot en pittig gespeelde Pas Redouble werd zeshandig voorgedragen door Wil Win kel, Han te Boekhorst en Jan Bergsma; Trijni Timmer gaf met Carneval de Venise te ken nen, dat ze meer kon dan alleen maar „Jan, daar leit, etc." Ook haar begeleiding van Annie Gjaltema, die op waardeerende wijze enkele vioolwerkjes uitvoerde, mocht gehoord wor den. Corrie Jurg, Albert Loes en Willy Bleeker, Henri de Vries, Alwin Jans, Arie Groot en Mijndert Spaan volgden in bonte rij. Allen toonden zij, dat het werk van hun leermeester goede vruchten afwerpt en ze met regelmatig te studeeren nog goede amateur-pianisten kunnen worden. Willy Jans en Toos Bal jet behoor en tot de meergevorderden. Het spel van eerstgenoemde verdient een pluim voor de technische afwer king; aan voordracht en expressie echter wat meer aandacht schenken, Willy. Toos Baljet's fort was juist de expressieve zijde van haar nummer; ze voelt al heel goed aan, wat er „in" zulk een Berceuse of Elfendans zit. De lesavond werd besloten met Chopin's Nocturne in g-klein. Jo Verwey was de taak te beurt gevallen om deze voor te dragen. Keurig van nuanceering en lofwaardig van techniek; dat was zeer goed gedaan. De leer aar voerde met al zijn leerlingen o.m. nog uit II Maestro e lo Scolare van Haydn, dat een smaakvolle uitvoering genoot. In de pauze werd den leeraar een mooie ets. mevr. van Tilburg een tuil bloemen aan geboden. Visscherijnieuws in een notedop. Naar zee. De stoomtrawlers Odin en Timor zijn weer naar zee vertrokken. Wordt klaargemaakt voor de haringvisscherij. De motorlogger Cornells de Boer wordt voor de haringvisscherij gereedgemaakt. ZANDVOORT DANSWEDSTRIJDEN. Zondag 17 Mei worden in Monopole dans wedstrijden gehouden om het kampioenschap van Zandvoort en omgeving. De jury zal bestaan uit de heeren: W. Klin ker t, W. Boendermaker en C. Casteleyn. Als prijzen zijn beschikbaar gesteld 5 me dailles met bijbehoorend diploma terwijl het winnende paar vrij kan deelnemen aan de nat. danswedstrijden om het kampioenschap van Nederland, die to Scheveningen gehouden zullen worden. GROOTE BELANGSTELLING. Voor de betrekking van hoofdcommies tor secretarie in de vacature De Bruin, hebben zich niet minder dan 99 sollicitanten aange meld. JAARVERGADERING ZANDVOORT Maandag 20 Mei houdt de Voetbalvereen. Zandvoort haar jaarvergadering. Op de agen da komt o.a. voor een voorstel van het bestuur om een trainer aan te stellen. HILLECOM RAADSVERGADERING Benoeming- van een man of een vrouw verwekt onaangename discussies. In de Vrijdag gehouden raadsvergadering onder leiding van den burgemeester, Mr. Pont werd besloten na korte discussie over de kosten, het aantal stemdistricten met twee uit te breiden. De herziening van het uitbreidingsplan wordt met algemeene stommen aangenomen. De reclames over de straatbelasting zijn oorzaak van veel gepraat. Het blijkt dat er nog al misverstand bestaat over de toe passing der verordening. Aangeraden wordt indien men niet tevreden is in hooger beroep te gaan. Met de heeren Spilker, van Lierop en Paase tegen wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Het verzoek der caféhouders om ge durende den zomer tot 12 uur geopend te mogen zijn, ondervindt tegenkanting van de heeren Vermeer en Jansen voor zoover het den Zondag betreft. De burgemeester heeft ernstige bezwaren dit verzoek toe te staan voor alle café-houders Hij wenscht dit voor één zomer-periode als gunst-vergunningen to" beschouwen, terwijl dan ieder caféhouder dat voor zich zelf moet aanvragen. Aldus wordt besloten met aanteekening dat de heeren Vermeer en Jansen tegen zijn inzake Zondagsvergunning. Het beroepschrift van de heeren Hermans en Paase over weigering van een bouwver gunning voor hun verbrande woningen moet volgens den burgemeester worden afgewezen, omdat op deze plaats op het uitbreidingsplan de nieuwe weg is. geprojecteerd naar den Stationsweg. Ook in het nieuwe uitbreidings plan blijft deze weg gehandhaafd. Er w-ordt afwijzend op beschikt. De afwijkingen van het uitbreidingsplan ten behoeve van de heeren H. J. Lommerse en C. Carlier worden goedgekeurd. In de plaats van den heer J. van Houten als lid der Schattingscommissie, wordt be noemd do heer G. Verbruggen. Rondvraag. De heer de Wreede informeert naar de indertijd op den hoek der Mariastraat ge. kochte huizen. Wordt overgegaan tot ver betering der straat door afronding of niet? De Burgemeester antwoordt dat do financieele toestand tot hed eneen beletsel is geweest daartoe over te gaan en nog steeds is geen vrijheid gevonden daarmede aan te vangen. Nog onlangs is gebleken dat de Personeele Belasting f 26000 onder de raming is gebleven. Op een vraag van den heer Spilker over de winkelsluiting, waarover in de vorige ver gadering de stemmen staakten, deelt wet houder Vermeer mede dat de geheele verordening nog eens in stemming komt. De heer F ij ma in-terpelleert B. en W. voor de benoeming van een steno-typiste of steno-typiste ter secretarie, waarvoor in de gemeente reeds zooveel te doen is ge weest. Hierover ontstaat een langdurige en onver kwikkelijke discussie. Er is een oproep ge plaatst voor een vrouwelijke beambte, er heeft zich ook een mannelijke sollicitant aangemeld. De burgemeester is voor een meisje, omdat de betrekking voor een man geen perspectieven biedt. Nadat hij een voordracht van drie dames opgemaakt heeft wenschte wethouder Ver meer zonder opgave van redenen een man nelijke kracht; de burgemeester die aan een en ander zeer veel werk heeft gehad, be schouwt dit als een groote beleediging aan zijn adres en wenscht zich nu niet meer met de zaak te bemoeien. Uit de discussies blijkt de zaak een poli tiek kantje te hebben en schijnt er met portefeuille-kwestie gedreigd te zijn, terwijl de heer Lor akker verklaart dat. de Katholieke fractie het den wethouder Klaver zou heb ben kwalijk genomen indien hij niet zou heb ben medegewerkt aan de benoeming van een katholiek. De heer Spilker stelt voor om gezien de discussies liever niemand te benoemen. Op voorstl van den Burgemeester wordt ein delijk besloten de onaangename discussies te sluiten zonder dat een besluit genomen is. Hierna ging de raad in geheime zitting. GEMEENTERAAD. De heer Th. v. d. Hoorn, heeft zijn benoe ming tot lid van den raad. in de vacature Kerkhof aangenomen. PERSONALIA. De heer G. J. Kerkhof, commies der be lastingen die per 1 Maart 1.1. als zoodanig van hier naar Utrecht werd verplaatst, is nu weder met Ingang van 1 Juni a.s. hier ter plaatse werkzaam gesteld. UITSLAG KERKVEILINGEN. De bloembollenveilingen ten bate der ar men hadden den volgenden uitslag: Voor de kerk en armen der parochie Zilk f 2204; voor kerk en armen der parochie St.- Joseph f 1500; voor de Ned. Herv. Kerk f 1606 plus f 32 voor verkoop van thee, cake en si garen. DE C. D. U. EN DE VERKIEZINGEN. De lijst, der C. D. U. voor de aanstaande gemeenteraadsverkiezing bevat de volgende namen: 1. J. Parmentier, 2. J. Vaas, 3. Joh. Peet en H. v. d. Berg. LISSE GUNNING KERKBOUW. De nieuw te bouwen kerk voor de Geref. Ge meente alhier is in massa opgedragen aan de laagste inschrijf ster de fa Ileitink en van Erk te Veenendaal. CANDIDATENLIJST CHR. HIST. UNIE VOOR DE RAADSVERKIEZING. Door de Chr. Hist. Unie is voor de a.s. Ge meenteraadsverkiezing de volgende candida- tenlijst samengesteld: 1. A. Tibboel; 2. Jac. Kingma; 3. N. Nieuwen huis: 4. W. Goldberg: 5. W. Blitterswijk Az.; 6. P. Boot; 7. M. de Graaf; 8. C. v. Parijs: 9. P. Jongeboer. HAARLEMMERMEER BLOEMBOLLENDIEFSTALLEN. In de omgeving van -Hillegom en Lisse is op verschillende plaatsen in de bloembollenvel- den op schandelijke wijze huisgehouden, doordat hier en daar groote hoeveelheden werden ontvreemd en voorts door vernieling van bollen veel schade werd toegebracht. De politie stelde een onderzoek in en heeft het spoor der daders, die de kinderschoenen nau welijks zijn ontwassen, ontdekt. EEN JEUGDGEBOUW TE VIJFHUIZEN. Het daartoe vanwege het kerkbestuur der Hervormde gemeente te Vijfhuizen gehuurd perceel aan den Spieringweg voorheen wa genmakerij van den heer Avis is thans na grondige restauratie als jeugdgebouw en ver gaderzaal ingericht, terwijl het aangrenzende woonhuis is betrokken door den Evangelist, den heer A. O. Brörens, wiens vrijgekomen woning achter het kerkgebouw „Eben Haëzer" als kosterswoning zal dienst doen. BLOEMENDAAL GEVONDEN VOORWERPEN. Gevonden en terug te bekomen bij J. Bersee, Lambrecht v. Dalelaan 1, Haar lem, een vulpen; J. Rotgermg, Zijlweg 244, Haarlem, een papier inhoudende eenig linnen goed; J. W. Schaaper, Schulpweg 5, Aerden- hout, een ruwharige terrier; C. Heemskerk, schaftwagen, staande Spiegelenburghlaan, Aerdenhout, een autoped; A. Huijskens, Kle verlaan 71, Bloemendaal, een portemonnaïé met inhoud: Bottger, Zomerzorgerlaan, Bloe mendaal, een mantelceintuur; A. J. van Schooten, Bloemendaalscheweg 260. Overveen, een fox-terrier; J. S. Veen, Kleverlaan 91, Bloemendaal, een stalbezem; De Jong. Zand- yoorterweg 27, Aerdenhout. een schroefsleutelj Salm, Dahlialaan 19, Aerdenhout, een donker blauw damestaschje met inhoud; Kruijer, Reguliersstraat 1, Haarlem, een armband; G. Zwarteveen, Lage Duin en Daalscheweg 15, Bloemendaal, een rijwielbelastingmerk; Ken nel Haerlem, een bruin gevlekte spaniel; aan' den'politiepost te Aerdenhout; een damesdas, een damestaschje met inhoud; aan het bureau! van politie te Overveen: 'een handschoen, een dubbeltje, een kinderschoentje, een dames handschoen, een ring met sleutel, een lich tingsnummer van brievenbus, 3 sleuteltjes, een ring met sleuteltjes, een handschoen, een autoslinger, een dameshandschóen, een wollen handschoen. HET LAGER ONDERWIJS. Aan het verslag omtrent den toestand van het L.O. in de Gemeente Bloemendaal gedu rende 1934, uitgebracht door de Commissie van toezicht, ontleenen wij Door de Commissie is adhesie betuigd aan een adres van de Oudercommissie der Openb. L. S. te Overveen, in welk adres aan den Raad gevraagd werd terug te komen op het besluit geen nieuwe openbare school in Overveen te bouwen. Tevens werd er op gewezen dat het oorspronkelijk aangevraagde bedrag van f 85.000 zeker met f 20.000 kon worden ver minderd. Advies werd verstrekt aan B. en W. inzake reorganisatie van het Openb. L. O. in de wijk Bloemendaal. Geadviseerd werd de school A. in het ge bouw aan den Vijverweg te laten, scholen B en C te combineeren, hetzij in school C, welke inrichting dan een verbouwing zou moeten ondergaan, hetzij in een nieuw gebouw in de onmiddellijke nabijheid der scholen B en C. Verder vond de Commissie het gewenscht de mogelijkheid onder het oog te zien de scholen B, C en D in één dubbele school te combineeren. De Gemeenteraad besloot de scholen B en C te vereenigen en daarvoor een nieuw ge bouw te stichten. Merkwaardig is, zegt het verslag, dat voor het nu afgekeurde gebouw van school C vrij wel nooit een klacht of opmerking binnen gekomen is. Het Hoofd van de scholen A en B maakt er opmerkzaam op, dat er voor de oudere leer lingen van 12—18 j. dringend behoefte is aan een flink terrein voor de lichamelijke oefe ningen in de open lucht en beveelt een cen traal gelegen speelveld aan. Aantal leerlingen: Dit bedroeg op 31 Dec. 1934 2405, 121 meer dan het vorig jaar. Aantal 1.1. van het openb. onderwijs bedroeg 832 (792) een vermeerdering van 5,05%. Voor het bijzonder onderwijs waren deze getallen 1573 (1492) of een vermeerdering van 5,43%. Chr. onderwijs genoten 336 1.1., R.K. onder wijs 915, Neutraal bijz. onderwijs 322. 34 59% der 1.1. volgde het openb. onderwijs; 65,41% bijz. onderwijs. U.L.O. onderwijs werd gegeven aan 258 1.1., een vermeerdering van 39 1.1. bij het vorig jaar of 13,24%. Bioscooplessen zijn in 1934 regelmatig ge geven. Het personeel van School A was bijna una niem van oordeel, dat de bioscooplessen voor de 1.1. dier school van weinig beteekenis zijn en dat het daarom beter is, er mee op te hou den. De belangstelling voor Montessori-onderwijs blijft in onze gemeente matig. Er zijn voor de twee scholen 40 en 42 1.1. Het gemiddeld aantal 1.1. per onderwijzer bedroeg ruim 24. Het hoofd van School A bepleit een langere Kerstvacantie, die nimmer korter dient te zijn dan 2 weken. Aan het slot van het verslag wordt hulde gebracht aan het gemeentebestuur, dat zeer gematigd te werk is gegaan in haar bezuini gingen voor onderwijs.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 10