UIT HET BUITENLAND THIJS IJS EN DE WINTERKONING Radio-Procramma MAANDAG 13 MEI 1935 H X A REE M'S D A G B L A' D 6 HET BELANGRIJKSTE NIEUWS De Brusselsche correspondent van de N.R.Crt. meldt aan zijn blad over de Belgische con versie Minister-president Van Zeeland heeft ons persoonlijk eenige bijzonderheden medege deeld betreffende de op handen zijnde con versie van Belgische staatsleeningen. De nieuwe rentevoet bedraagt 4 pet. De con versie geldt voor alle binnenlandsche leenin gen. met uitzondering van die, welke ten min ste 4 pet. rente geven. De bezitters van voor conversie in aanmer king komende staatsleeningen. die van een conversie geen gebruik wenschen te maken, moeten hun stukken indienen voor Vrijdag, bij de Nationale Bank van België, waar zij zullen worden afgestempeld. Alle anderen zullen beschouwd worden als hebbende de conversie aanvaard. De nieuwe stukken zullen, wat de nominale waarde betreft, recht geven op een bijslag van 5 procent. De nieuwe obligaties zullen vrij zijn van lasten, de supertaxe inbegrepen, voor een termi.jn van tien jaar. Zij zullen bovendien mogen dienen voor betaling van successierech ten en in dit geval a pari worden berekend. De niet-geconverteerde obligaties zullen ook niet meer ter beurze worden genoteerd. Voorts werd een fonds opgericht ten bedrage van 1 milliard francs af te nemen van de winst gemaakt door de herschatting van de waarde van het goud van de Nationale Bank van België. Dit fonds is bestemd voor de regularisatie van den koers der nieuwe obligaties te ver zekeren. Maandag, Dinsdag en Woensdag zal op de Brusselsche beurs geen noteer in g van de Bel gische staatsfondsen plaats hebben. De conversie in België. Nieuwe rentevoet van 4 Obligaties vrij van lasten voor tien jaar. Drie dagen geen noteering van Belgische Staatsfondsen op de Brusselsche Beurs. Mussolini en Schuschnigg zijn het eens. Duitsche weermacht uitsluitend voor zelfverdediging, zegt Goering. stand in zijn correspondentie te kunnen in halen. Zwijgzaamheid, aldus de Mahatma, is een groote steun voor zoekers naar waarheid, zoo als ik. In de eenzaamheid van de stilte vindt de ziel het pad naar het heldere licht. Het geen duister en teleurstellend was, lost op in kristallen helderheid. Ons leven is een lang en vurig zoeken naar waarheid en de ziel heeft innerlijke rust noodig. om zich ten volle te kunnen ontplooien, aldus Gandhi. De Mahatma besloot met de verklaring dat de gemoedsrust die hij had ondervonden zoo iets bijzonders was. dat hij in de toekomst wellicht weer c is een paar dagen in zwijg zaamheid zou doorbrengen, buiten zijn weke- 'ijkschen dag van stilte. Italië. Nog geen diplomatieke stap te Rome? In tegenstelling met de in het buitenland in omloop zijnde berichten dat Engeland en Frankrijk te Rome stappen zouden doen aangaande de Abessynische quaestie, wordt van gezaghebbende Italiaansche zijde ver klaard. dat tot Zaterdagavond laat nog geen dergelijke stap is gedaan. Mandaat VarItalië over Abessinië? Naar de Parijsche edities van de ..New 'York' Herald" uit Rome bericht, zou Italië voor nemens zijn bij den Volkenbond het voor stel in te dienen het mandaat over Abes- sinië te geven, ten einde daar de orde te herstellen en de slavernij af te schaffen. Mussolini en Schuschnigg. Reuter meldt uit Florence: Mussolini is heir Zaterdagmorgen in een door hemzelf bestuurd vliegtuig aangeko men. Hij werd begroet door den Oostenrijk- schen bondskanselier Schuschnigg. De Duce keerde 's avonds naar Rome terug. Het onderhoud tusschen Schuschnigg en den Duce duurde twee uur. Verklaard wordt dat de eerste ministers alle problemen die hun landen raken de revue lieten passeeren en tot slot konden constateeren dat zij het op alle punten eens waren. Aldus wordt ook gezegd in het communiqué, dat na afloon der conferentie is gepubliceerd. Duitschland. Goering over de Duitsche weermacht. Minister Goering heeft een bezoek ge bracht aan Freiburg in Baden en bij een ont vangst op het stadhuis het woord gevoerd. Met grooten nadruk verzekerde hij, dat Duitschland vredelievend is en dat zijn weer macht uitsluitend voor zelfverdediging dient. Ieder die Duitschland echter mocht willen aanvallen, zal zich op verbitterden tegen stand moeten voorbereiden. De wereldge schiedenis heeft bewezen, dat niets den vrede meer in gevaar brengt dan een weerloos volk te midden van zwaar gewapende staten. Een volk van 65 milüoen leeft óf als groote mo gendheid, óf het sterft als een vormeloozen hoop. De Leider heeft Duitschland zijn rang van groote mogendheid hergeven en zijn verloren gegane eer hersteld. Over den kerkstrijd zeide Goering, dat de staat zich niet mengt in dingen, die uitslui tend de kerk aangaan en verder wraakte Goe ring alle verwijten van ongeloovigheid, welke tegen het nat.-socialisme worden gericht. Griekenland. Herstel der monarchie? Uit Boekarest wordt gemeld: Tijdens een te Boekarest gehouden parade heeft het algemeen de aandacht getrokken, dat de Grieksche minister van Buitenland- sche Zaken. Mazimos, zich vrij langdurig on derhield met ex-koningin Elisabeth van Grie kenland. die een zuster van koning Carol van Roemenië is. In politieke kringen heeft het voorts groot opzien gebaard, dat Maximos gedurende ge- ruimen tijd in officieele audiëntie door de ge wezen koningin is ontvangen. In genoemde kringen brengt men dit bezoek in verband met de geruchten over een eventueel herstel der monarchie in Griekenland en met het standpunt van het Grieksche kabinet-Tsalda- ris te dien aanzien. Het is overigens de eerste maal dat een of ficieele Grieksche persoonlijkheid contact zoekt met het vroegere koningshuis. Britseh-Iiidië. Gandhi's zwijgzaamheid. Gandhi heeft de gevoelens medegedeeld, welke hij heeft gehad tijdens een periode van vier weken van zwijgzaamheid, die hij in acht heeft genomen om den grooten achter- Maarschalk Pilsoedski overleden. Groot vei'lies voor Polen. De diefstal van het drieluik te Gent. Deel van het paneel terecht. Dader legde op zijn sterfbed bekentenis af. Pilsoedski. Maarschalk Jozef Pilsoedski is Zondagavond op 68-jarigen leeftijd overleden. Jozef Pilsoedski, Poolsch officier en staats man werd in 1867 te Zoelow bij Wilna geboren. Reeds op jeudigen leeftijd nam hij deel aan de Poolsche nationalistische beweging. In 1888 werd hij.naar Siberië verbannen. Na zijn te rugkeer trad hij in 1890 toe tot de Poolsche Socialistische Partij. Van 18921900 was hij betrokken bij verschillende illegale acties: in laatstgenoemd jaar werd hij opnieuw gear resteerd. Een jaar later ontsnapte hij uit een krankzinnigengesticht te Leningrad, dat toen nog St. Petersburg heette, en vestigde hij zich te Krakau. Aan de revolutie van 1905 nam Pil soedski een werkzaam aandeel. In 1908 vorm de hij in Galicië semi-legale militaire organi saties. In 1914 organiseerde hij Poolsche le gioenen, die aan Oostenrijksche zijde tegen Rusland te velde trokken. In 1916 trad hij af als commandant dezer legioenen. In Juli 1917 werd Pilsoedski door de Duitsche autoritei ten in de vesting Maagdenburg gevangen ge zet. Tijdens de Duitsche revolutie werd hij in vrijheid gesteld en kon hij naar Warschau te- rugkeeren, waar hij in November 1918 hoofd van de staat werd en opperbevelhebber van het- Poolsche leger. In 1919 werd hij voorloo- pig president. Hij voerde het bevel over de troepen in den oorlog tegen de Sovjets en be zette in Mei 1920 Kieff. Deze stad moest hij in Juni prijs geven. In Augustus van datzelfde jaar voerde hij het bevel over de troepen, die Wairschau in staat, van verdediging hadden gebracht. Hij werd benoemd tot „maarschalk van Polen", doch hij weigerde het president schap. In 1923 trok hij zich terug. Drie jaren later, in Mei 1926, dwong hij de regeering- Witos, na straatgevechten te Warschau, af te treden. Hij werd spoedig daarna tot president van de Poolsche Republiek gekozen, doch hij accepteerde deze benoeming niet. Wel trad hij als minister van Oorlog en inspecteur-generaal van het leger toe tot de regeering-Bartel. In 1926 werd Pilsoedski minister-president, waar bij hij de portefeuille van Oorlog voor zijn re kening nam. In 1927 legde hij zijn premier schap neer. doch van Augustus tot December 1930 bekleedde hij deze functie opnieuw. Van December 1930 tot Mei 1931 bezette hij den- post van minister van Oorlog in het kabinet Slawek. evenals in het kabinet Prystor, dat in Mei 1931 werd gevormd. Ook zijn laatste levensjaren heeft Pilsoedski nog een'belangrijke adviseerende rol gespeeld in de Poolsche buitenlandsche politiek. Nog voor dezer dagen was een ontmoeting met den Franschen minister van Buitenlandsche Za ken, M. Pierre Laval, gearrangeerd, welke even wel wegens ongesteldheid van den „Leeuw van Wilna" geen doorgang kon vinden. Nader wordt uit Warschau gemeld- Maarschalk Pilsoedski is om 8 uur 45 min. overleden ten gevolge van een verbloeding in de ingewanden. Pilsoedski was sedert maan den lijdende aan kanker in maag en lever. Een aalmoezenier heeft Pilsoedski de Heilige Sacramenten der Stervenden toegediend. Nog Zondagavond zou de president der Poolsche Republiek, Moscicki een proclamatie tot de Poolsche bevolking richten. Het bericht van het overlijden van den maarschalk ver spreidde zich als een loopend vuur doorde hoofdstad en het land. Een groote menschen menigte bespreekt den toestand voor het ko ninklijk paleis. Leden der regeering bijeen. De leden der regeering zijn direct na het bekend worden van het overlijden van den maarschalk van Polen» bijeengekomen. Minis ter-president Slakwek begaf zich vervolgens naar het koninklijk paleis, waar hij door pre sident Moscicki in een langdurige audiëntie werd ontvangen. De president der Republiek heeft generaal Eduard Rydz-Smygly benoemd tot inspecteur- generaal van het leger en op voorstel van Slawek tot leider van het ministerie van Oorlog generaal Zbignïew Kasprzy. De theaters zijn gesloten. Heden zullen geen radiouitzendingen geschieden. Zooals men zich herinneren zal werd gerui- men tijd geleden uit de kathedraal van St. Baafs te Gent een drieluik gestolen, een deel van het beroemde veelluik der gebroeders Van Eyck te Gent. Thans wordt uit Brussel gemeld, dat een deel van het gestolene, het paneel van de rugzijde van „De rechtvaardige rechters" is terugge vonden en n.l. het paneel van den Heiligen Jo hannes Baptista (Johannes den Doopen. Het schilderij is reeds aan de St. Baafskerk terug gegeven. In een officieele bekendmaking zegt de Pro cureur des Konings verder: „Ongelukkigerwijze is het paneel, dat de rechtvaardige rechters voorstelt, zoek gebleven, en de dief heeft zijn geheim mede in het graf genomen. Dit paneel dient teruggevonden te worden, opdat het onsterfelijke kunstwerk der gebroe ders Van Eyck volledig hersteld zal kunnen worden. Het gansche land heeft hierbij belang, en het is ieders plicht het gerecht in. zijn op speuringen te ondersteunen. In naam van het kerkbestuur van de Sta Baaf is de ondergetee- kende gemachtigd tet verklaren, dat een pre mie groot 25.000 francs is uitgeloofd aan hem. die, aan het gerecht of aan een der geestelij ken van de St. Baafs kerk inlichtingen zal ver schaffen, welke tot- de ontdekking van het vermiste paneel zullen leiden. Het parket is er van overtuigd, dat dit paneel niet werd ver nietigd en dat het opgespoord dient te worden in het land, en wel voornamelijk in Gents om geving". Het Hbld. verneemt, nader uit Brussel: Het is te begrijpen, dat deze bekendmaking bijna evenveel sensatie verwekt heeft als des tijds de diefstal van het paneel 'zelf. Sedert welhaast een jaar immers had men niets meer over deze geruchtmakende zaak vernomen, en reeds begon de overtuiging veld te winnen, dat het bewuste paneel wel voor altijd ver dwenen zou zijn. Des te verrassender klinkt de laconieke mededeelinig van den procureur des konings, dat men de helft van het paneel heeft teruggevonden. Men herrinnert zich wellicht, dat de Brus selsche dagbladen begin Juni 1934. dus eenlge weken na den diefstal, wisten te melden, dat een van de twee gestolen paneelen was terug gevonden in het bagage-depót van het Noord- Station te Brussel en dat kanunnik Van den Gheyn, de conservator van de St. Baafs kerk. dit paneel als echt had erkend. De kanunnik liet dit bericht echter onmiddellijk logen straffen en sedert werd er van de zaak niet meer gerept. Thans blijkt, dait de logenstraf fing van kanunnik Van den Gheyn slechts een tactische zet. een leugentje om bestwil is geweest, ten einde de destijds door hem ge voerde onderhandelingen met den dief niet te doen afspringen, en daarmede de kans op het terugkrijgen van het tweede paneel te doen mislukken. Zie hier hoe de zaak zich destijds heeft toe gedragen. Eenige weken na den diefstal ont ving kanunnik Van den Gheyn een niet on derteekenden brief, waarin desehrijver mede deelde, den dader van den diefstal te zijn, en zich bereid verklaarde de paneelen tegen een losgeld van 1 millioen francs terug te bezor gen. Zijn tweede voorwaarde was, dat de ka nunnik er het gerecht moest buiten laten. Indien hij, de anonymus, gewaar werd, dat het gerecht op de hoogte was gebracht, zou hij onmiddellijk de beide paneelen vernietigen. Natuurlijk nam de kanunnik onmiddellijk den procureur des konings in den arm, en in overleg met dezen en met het ministerie van kunsten en wetenschappen trad hij langs den weg van kleine advertenties in het Brussel sche avondblad „La Dernière Heure" in ver binding met den onbekenden briefschrijver. Kanunnik Van den Gheyn. drong er op aan, dat de briefschrijver het bewijs zou leveren, dat hij werkelijk de paneelen in zijn bezit had, waarop hij andermaal een anonymen brief ontving van den volgenden inhoud: Gij twijfelt aan mijn woorden. Welnu hier bij stuur ik u een biljet, waarmede gij een van de paneelen kunt afhalen te Brussel in de be waarplaats voor reizigersbagage. Dat zal u wel voldoende zijn om te bewijzen, dat ik ook in het bezit van het andere paneel ben, en om dit terug te geven stel ik u dezelfde voorwaarden." Bij dezen brief was inderdaad een requ van het bagage-depót aan het Noord-Station te Brussel gevoegd. Kanunnik Van den Gheyn begaf zich tezamen met den commissaris van de Gentsche recherche en een officier van het Brusselsche parket naar het Noord-Station en vond er waarlijk het aangeduide paneel. Het werd naar het paleis van justitie en latei- per auto naar Gent overgebracht, waar het sedertdien in het bisschoppelijk paleis wordt bewaard. Door een betreurenswaardige indiscretie dei- dagbladen, die de lucht van deze geschiedenis hadden gekregen, werd de dader echter wan trouwend en hij staakte gedurende twee maan den de correspondentie in de advertentie kolommen van de „Dernière Heure". Nadien werd deze weliswaar gedurende korten tijd hervat, maar plotseling opnieuw en ditmaal voor goed afgebroken. Pas eenigen tijd latei- vernam de politie, dat er in de provincie Oost-Vlaanderen iemand van onbesproken ge drag was overleden, die even voor zijn dood bekend had, de dader van den diefstal te zijn. Waar hij echter het tweede paneel ver borgen had, deelde hij niet mede. Hij heel't, zooals de procureur des konings in zijn pro clamatie zegt, zijn geheim mee in het graf genomen. De politie heeft meer dan 25 huis zoekingen, zoowel ten huize van den over ledene als bij zijn familieleden gedaan. Zij leverden echter niet het minste resultaat op, zoodat men aanneemt, dat slechts een toeval het verdwenen paneel weer aan het licht kan brengen. Britsch vliegtuig in zee gestort. ANSJOVISZOUTERIJ WORDT WEL BEPERKT. Naar aanleiding van de tegenspraak in ver schillende bladen van het onlangs gepubli ceerde bericht omtrent de beperking van de ansjoviszouterij hebben wij ons tot de Neder- landsc-he Visscherij centrale om inlichtingen gewend. De Nederlandsche Visscherijcentrale deelde ens mede, dat deze tegenspraak in alle opzich ten onjuist is. Inderdaad ligt het in het voor nemen het zouten van ansjovis te verbie den, zoodra een hoeveelheid van 15.000 ankers gezouten zal zijn. Bij de jongste wijziging van het Crisis-Ansjovisbesluit 1934 I, welke wijziging 1 Mei j.l. van kracht is geworden, is een bepaling opgenomen, welke de mogelijk heid daartoe opent. Beide opvarenden gered. Reuter meldt uit Le Bourget dat men zich ongerust maakte over een Britsclrdriemotorig vliegtuig, dat Zaterdagochtend van Le Bourget naar Londen was vertrokken. Het radiostation Deal ha-d een bericht op gevangen, volgens hetwelk een vliegtuig tus schen Dover en Folkestone in zee zou zijn gevallen. Het is gebleken, dat het vermiste vliegtuig 15 K.M. uit de Engelsche kust in zee is gestort. De beide opvarenden, de piloot en de marco nist, zijn gereed. Passagiers waren niet aan boord, wel post. Frankrijk en Polen. Lavals bezoek meer dan een beleefdheids bezoek. Na afloop v-an het diner, dat de Fransche gezant te Wairschau, Laroohe, Zaterdagavond ter eere van Laval heeft gegeven, zijn door Laval en Beek verklaringen afgelegd. Nog meer dan voorhean is thans samenwer king tusschen Frankrijk en Polen noodzake lijk vor de organisatie van den Europeeschen vrede, aldus de Fransche minister van buiten landsche zaken. Laten wij derhalve vastberaden in dezelfden geest onze nauwe samenwerking handhaven bij het zoeken naar middélene die tot een con solidatie van den vrede kunnen leiden. Minister: Beek wees erop, dat het bezoek van Laval meer is geweest dan een beleefdheids bezoek. Hij legde er den nadruk op, dat het Fransch-Poolsche bondgenootschap, dat leidt tot een versterking der vriendschap tusschen twee volken, die beide streven naar de hand having van den wereldvrede, een belangrijke bijdrage voor het vredeswerk beteekent. Het jubileum van Koning George. Huldiging door 70.000 kinderen. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Zaterdag hebben 70.000 Engelsche kinde ren te Londen op de voor hen gereserveerde tribunnes koning Georgs en koningin Mary toegejuicht op hun tocht door het Noorden van Londen. Aan alle kinderen werden van regeeringswege versnaperingen aangeboden. De koning, in de uniform van veldmaarschalk de koningin in een mantal van goudbrokaat, reden in een door vier roodbruine paarden getrokken landauer. Het gejuich der kinde ren was een ontroerend oogenblik en over stemde het „God save the king" van de mu ziek geheel. Vijfhonderd gewonden. Meer dan 500 personen zijn Zaterdag ge wond geraakt in het gedrang van de grootste menschenmenigte, die sinds menschen- heugenis was samengestroomd en dicht opeen gepakt stond voor het Buckingham Palace teneonre hulde te brengen aan koning George en koningin Mary. Twaalf personen moesten naar het ziekenhuis worden overgebracht. Zoo liep Thijs dus weer heel alleen door het stille, koude landschap. „Wat moet ik doen," dacht hij, „het sneeuwt nog stevig en dit land Is heel gevaarlijk. Ik moet moedig volhouden, al is die koude door ëen ijsbeer zelfs al haast niet te verdragen. Ik hoop maar niet, dat die Winterkoning mij ontdekt." DINSDAG 14 MEI. 1935. HILVERSUM 301 M. Avro-uitzending 5.306.00 VPRO. 8.Gram.pl. 9.40 Vioolrecital B. Lensky; a. d. vleugel: E. Veen. 10.— Morgenwijding. 10.15 Gewijde muziek. 10.30 Gramofoonplaten. 11. Causerie Mevrouw R. LotgeringHillebrand. 11.30 Orgelconcert Fr. Hasselaar, m.m.v. Meta Condo Keraijk (zang). 12.30 Kovacs Lajos en zijn orkest en Gram.pl. 1.40 Pianorecital Egb. Veen. 2.Omroeporkest o.l.v. N. Treep. 3.Kniples. 4.4.15 Gram.pl. 4.30 Radio. Kinderkoorzang o.l.v. J. Hamel. 5.Voor kleine kinderen. 5.30 Bijbellezing door Ds. B. J. Aris. 6.De Avro-Decibels o.l.v. Eddy Meenk. 6.50 Het Lyra-Trio. 7.30 Van Reizen gesproken. Tekst en leiding: Herman Felder- hof. 8.Vaz Dias. 8.05 De Weensche Operette concert m.m.v. solisten (o.a. Maria Eisner), koor van de Opera-Vereeniging o.l.v. H. v. Wieling en Het Omroeporkest o. 1. v. Louis Schmidt m.m.v. P. Palla (piano). 10.20 Gram. platen. 10.30 Fransch Cabaretprogramma (Gr.pl.) 11.— Vaz Dias; 11.10—12.00 Majo Marco's Dansorkest (Uit „Pschorr" Rotter dam). HUIZEN, 1875 M. KRO-Uitzending 4—5.15 HIRO. 8.Gram.pl. 9.30 Hoogmis. 10.45 Gram.pl. 12.15 Orkestconcert en Gram.pl. 2.— Vrou wenuur. 3.Modecursus. 4.HIRO. 5.10 Gram.pl. en Schlagermuziek. 7.15 Lezing. 7.35 Gram. pl. 8.Vaz Dias. Gram.pl. 8.15 Orkest- concert m.m.v. solisten. 9.Sport 9.25 Gram. platen. 9.30 Populair-concert en Gram.pl. 10.30 Vaz Dias. 10.35 Populair concert. 11.15 Gram.platen. 468e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse. 1ste lijst Trekking van Maandag 13 Mei 1935 Hooge Prijzen 100011140 400394 912 7701 18028 20859 200.— 7074 100.— 760 17475 19137 Pryzen van 70.— 17 210 368 553 605 894 976 997 1016 1094 1244 1638 1728 1881 1923 1939 2034 2212 2223 2252 2377 2390 2884 2917 3002 3003 3179 3213 3228 3353 3498 3600, .3794 3854 3894 3955 3984 4148 4297 43S3 4397 4438 4994 5124 5244 5250 5384 5388 5500 5547 5584 5791 5994 6162 6181 6235 6284 6314 6587 6601 6723 7047 7113 7313 7451 7541 7632 7815 8310 8340 3355 8760 8763 8810 8829 8845 8937 8994 9077 9192 9273 9284 9320 9359 9454 9593 9598 9706 9729 9757 10063 10090 10095 10208 10305 10564 11144 11293 11655 11660 11717 11843 11918 12086 12119 12219 12317 12323 12424 12561 12582 12589 12791 12869 12951 13059 13281 13322 13485 13607 13656 13662 13769 13988 14028 14029 14179 14217 14398 14538 14540 14586 14667 14734 15335 15434 15602 15636 15661 15778 15843 16375 16S37 16802 16823 16890 17020 17267 17287 17505 17656 17676 17772 17862 17909 17954 17961 17972 18222 18231 18418 18440 18485 18605 18737 18799 18849 18860 18913 18965 19099 19192 19206 19253 19395 19489 19522, 19535 19536 19795 19819 19975 20019 20155 20250 20544 20620 20638 20816 20830 20867 20868 Nieten 20 64 85 96 117 129 174 215 360 392 428 456 486 544 546 560 588 645 651 715 719 742 752 838 864 1212 1230 1316 1354 1402 1453 1491 1529 1531 1537 1626 1654 1704 1708 1738. 1790 1839 1857 1970 1975 2005 2072 2034 2098 2304 2423 2434 2464 2509 2680 2720 2738 2744 2746 2795 2806 2812 2833 2852 2929 2941 2965 2993 2996 3027 3045 3047 3058 3062 3086 3087 3088 3142 3237 3288 3297 3333 3531 3598 3677 3740 3785 3974 4077 41C2 4195 4249 4254 4257 4261 4474 4520 4553 4558 4560 4571 4648 4682 4720 4742 4835 4871 4880 4930 4969 5075 5173 5IS4 5195 5213 5220 5232 5288- 5319 5328 5339 5345 5450 5514 5522 5551 5557 5640 5661 5709 5725 5758 5767 5797 5935 5943 5977 6025 6060 6063 6117 6154 6156 6159 6171 6176 6211 6295 6317 6368 6372 6442 6502 6558 6607 6620 6645 6646 6705 6726 6767 6821 6851 6896 6909 6936 6995 7125 7147 7157 7183 7317 7321 7377 7387 7425 7441 7457 7502 7546 7676 7707 7736 7768 7359 7893 7897 7898 7933 7978 8072 8139 8231 8242 8251 8266 8288 8293 8324 8346 8391 8467 8540 8674 8713 8758 8772 8899 8914 8943 9034 9040 9096 9120 9124 9128 9243 9292 9323 9325 9356 9387 9442 9499 9543 9580 9674 9717 9747 9827 9877 9885 9902 9926 9998 10088 10106 10146 10183 10227 10285 10300 10397 10399 10418 10423 10450 10545 10550 10614 10623 10690 10796 10830 10858 10875 10901 10912 10938 10944 11009 11055 11127 11199 11244 11306 11314 11317 11323 11344 11370 11372 11450 11491 11500 11529 11600 11601 11631 11664 11765 11818 11390 11896 11907 11984 12002 12014 12033 12114 12171 12197 12205 12213 12236 12338 12382 12428 12452 12543 12661 12689 12753 12761 12786 12797 12798 12843 12899 12924 13008 13037 13058 13068 13136 13189 13236 13255 13279 13451 13469 13581 13603 13635 13651 13687 13688 13717 13736 13747 13880 13904 13910 13914 13951 13954 13976 13997 14026 14032 14080 14195 14248 14305 14334 14347 14387 14439 14786 14806 14909 14933 15018 15048 15094 15193 15199 15221 15313 15349 15385 15427 15574 15618 15665 15735 15755 15774 15835 15854 15883 15899 15910 15914 15916 15933 15970 16017 16074 16130 16153 16171 16240 16245 16267 16314 16392 16411 16412 16444 16586 16606 16625 16679 16703 16766 16806 16914 10919 16941 16985 16995 17004 17010 17014 17028 17081 17204 17237 17268 17379 17408 17469 17493 17494 17528 17533 17548 17645 17671 17682 17687 17702 17705 17760 17869 17922 18017 18055 18061 18071 18094 18133 18179 13235 18241 13253 18404 185S7 18674 18815 18354 18958 19006 19042 19101 19104 19120 19222 19317 19352 19379 19416 19454 19484 18-646 19665 19709 19732 19750 19762 19856 19898 19939 19948 19993 20022 20023 20046 20056 20137 20 I'S.1 20232 20258 20291 20306 20325 20341 20353 20378 20381 20402 20449 20463 20517 20602 20613 20651 20683 20715 20796 20800 20313 20916 20924 20942 20943

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 10