HAVek«HJ$ss!Ï Schoevers 2. J. Balm Zoon Wringmachine De bloem van den dag. Zomerkleeding Tachotype CURSUSSEN 35Gulden Dr. Tj. Halbertsma Kapster gevr. Iemand op leeftijd Hypotheek aangeboden WINKELHUIS te huur gevr. TE HUUR f 8.45 f 9.90 f 2.65 Trots alle concurrentie IS UNICUM TE KOOP A. J. DE GRAAF &USÉ DE LAAT MAAinDau ii Ivlti 1935 H A A R L t Ms DAGBLAD Voor Haarlem's Kantonrechter. 135 gr. speling in 't stuur. Bij Hoofddorp is een chauffeur aangehou den die een auto bestuurde met een speling in het stuur van 135 gr. Verd. had van deze groote fout in zijn wagen niets bemerkt. Hij zou dadelijk gezegd hebben: „Als je rijdt merk je er niets van!" De beide verbalisanten zeiden dat de fout hoofdzakelijk school in een kapotte veer en schroef in den driehoekstang, maar dat on voldoende onderhoud ook debet was. Zij had den den wagen niet gereden, omdat zij het volkomen logisch achtten dat een dergelijke speling ook tijdens het rijden opgemerkt moet worden. Den chauffeur hadden ze toegestaan zijn auto naar een garageg te rijden op on- veer 800 M. afstand voor het aanbrengen van herstelling. Bij onderzoek is den verbalisanten gebleken dat de chauffeur niet in de garage is geweest. Ambtenaar: „U dwingt de veldwachers in het vervolg dergelijke auto's in beslag te nemen. U wordt op bepaalde voorwaarden vrijgelaten en voldoet er niet aan". Aangezien een auto als de onderhavige een gevaar voor het publiek is op den weg vroeg de ambtenaar een boete van 30 subs. 15 dagen. De kantonrechter hield rekening met alle omstandigheden (de auto was gerepareerd voor de somma van 25 cent, zij het ook bij een andere garage dan de aangewezene) en ver oordeelde verd. tot 10 boete. Paardekastanje. Als gouden regen, paardenkastanje en en sering in bloei komen, is 't volop voorjaar Op het mooie buitenterrein van Flora zien we, behalve allerlei fraaie kleinere planten, nu ook de prachtig bloeiende paardekastan- jes, die de boschranden zoo bizonder mooi opluisteren. De gewone soort, Aesculus hip- pocastanum, is inheemsch in Noord-Grieken land en groeit nu nog in Thessalië in het wild Een landgenoot, een zekere Bousbecke, heeft in de zestiende eeuw deze boomsoort in ons land ingevoerd en hij groeit hier uitstekend, hoewel hij niet gemakkelijk verwildert. Vóór de ijstijden kwam de kastanje hier als echt wilde boom voor, maar na die periode is hij uit onze streken verdwenen. Al vroeg in het voorjaar krijgen de knoppen van die beken de glinsterende, kleverige schubben. Trekken we die in water wat uit, dan krijgen we een vloeistof, die in het zonlicht een mooie weer schijn of fluorescentie vertoont. Eenige weken later schudt de boom zijn 'handvormige, zeventallige bladeren uit, die eerst nog zeer teer zijn en door de soms sterke voorjaars zon zouden verwelken, wanneer ze niet de eerste dagen als verlept omlaag hingen, waardoor veel stralen er langs gaan. Latei- nemen ze hun meer horizontale stand aan en prachtig is dan, vooral bij laaghangende kastanjetakken, de mooie bladmozamk te zien: alle bladeren sluiten samen als een inlegwerk. Als de kastanje met zijn duizenden wit- met roode pluimen bloeit, is dat een dei- mooiste verschijningen van ons voorjaar. De trossen dragen manlijke en tweeslachtige bloemen door elkaar, 't Is ook aardig, eens op het honigmerk te letten; bij jonge bloe men is het geel, maar later wordt het rood, aan afgevallen bloemen goed te zien. De rijpe vruchten met hun ruwe stekels maar mooie èlad-bruine zaden vormen niet alleen een attractie voor de jeugd, zelfs Goethe dicht er over in „an Suleika". In de zaden zit ruim 33 pet. zetmeel, maar een bittere stof. de sanonine, maakt ze voor menschelijk voedsel ongeschikt: die stof is bovendien moeilijk te verwijderen' De naardekastanie groeit snel en bloeit al na pl.m. 12 jaar. De leeftijd kan 200 jaar worden, bij een stamdikte van pl.m. 1 meter. Geen boom geeft haast zoo'n schaduw, zoodat hij eigenlijk in bosschen en groote tuinen moet staan en een klein stadstuintje met de omgeving geheel bederft. Een andere soort is de roode kastanje of Aesculus Pa via een Amerikaan van pl.m. 8 M. hoogte. Een bastaard van deze en de gewone kastanje is de eveneens roode A carnea, die ook bijna de 20 meter kan halen A. MELLINK- HET TOONEEL. TONEVO. GEKOCHT EN BETAALD. Tonevo, dat eenige jaren van de lijst der Haarlemsche dilettantenvereenigingen ver dwenen was. is in het begin van dit seizoen weer uit de asch herrezen en verkeert dank zij de weergalooze energie van den heer G. H Polle thans weer in zoo'n bloeien- den toestand, dat het Zaterdagavond voor een mooi bezette zaal in den Jansschouw burg een zeer goede voorstelling kon geven van Gekocht en Betaald, het Amerikaansche tooneelspel. waarin indertijd Greet Lobo Braakensiek als Virginia Blaine triomfen heeft behaald. Men moet wel een Polle zijn. om in dezen crisis-tijd dit wonder te ver richten. Wij zagen indertijd Gekocht en Betaald ook eens van Nieuw Leven. Het is het spe cimen van een Amerikaansch stuk. Natuur lijk is een multi-millionnair hoofdpersoon van dit spel en de dollar het alles en allen be- heerschend element. Virginia Blaine, die haar schatrijken man verlaat, omdat hij haar in zijn dronkenschap voor de voeten heeft ge worpen. dat hij haar „gekocht en betaald" heeft, is de heldin, zooals de yankees haar het liefste zien en de belooning, welke zij na haar nobel gedrag aan het slot krijgt, is ook wel weer geheel naar den smaak van het Amerikaansche publiek. Want wat is er voor een Amerikaan zaliger dan in dollars te zwemmen? Tonevo bleek dit stuk heel aardig te kun nen bezeten. Er moest wel wat goeden wil bij om ons Zaterdag in de rijke omgeving van een dollarkoning te denken en ook zouden sommige tooneelen zooals het slot van III. waarin Virginia haar man het besluit mee deelt hem te willen verlaten, door meer vaart en stuwing een sterker dramatischen indruk hebben kunnen maken, als geheel voldeed de opvoering toch zeer goed, wat voor een groot deel te danken was aan het spel van mevrouw de VosJacobs en den heer F. H. van der Schaaf. Mevrouw de Vos is wel een der beste krach ten van het Haarlemsch dilettanten-tooneel. Zij is een der weinigen, die ook weet door te spelen, wanneer zij zwijgt. Haar stille spel, wanneer zij luistert, is altijd uitstekend. Zij neemt aldoor aan de handeling deel en zij doet dit op een volkomen natuurlijke wijze. Dat zij ook dramatische kracht vermag te ontwikkelen, bewees zij in de groote scène in II met Robert Stafford. En haar spel is altijd van een aangename distinctie. Wanneer zij wat gearticuleerder leert spelen, zal haar spel er nog bij winnen. De heer J. C. van Elten is een speler van autoriteit. Hij vult het tccneel en heeft een prettige rust in zijn spel. Hij had Zaterdag uitstekende momenten bijvoorbeeld toen hij zich vroolijk maakte over zijn zwager Jimmy maar hij gaf van den mult-i-million- nair toch wat te weinig teekening. Het was een deugd dat hij de dronkenschap niet te realistisch speelde, maar wat meer kracht en zelfbewustzijn hadden wij van dezen self made man toch wel mogen verwachten. De heer Van der Schaaf had Zaterdag een zeer gelukkigen avond als Jimmy. Hij speelde dezen klaplooper werkelijk komisch, al was het maatschappelijk milieu, waaruit dit fa milielid van den schatrijken Amerikaan voort kwam dan ook beneden het niveau, dat de schrijver zich moet hebben gedacht. Maar amusant en levendig was hij aldoor. En me vrouw Van Kouterende Zaaier sloot zich met haar spel hierbij zeer goed aan, zoodat het echtpaar Gillay heel den avond de lachers op zijn hand had. De heer Pollé had zich ditmaal tevreden gesteld met het kleine rolletje van een Chi- neeschen bediende en speelde dezen Oosterling suggestief. Van meer beteekenis was zijn aan deel in deze opvoering als regisseur en hij ver dient hiervoor alle lof. Want het geheel was zeer goed op elkaar afgestemd. Mej. Rie Geerling was een vief, aardig Fransch kameniertje. Tonevo heeft met deze slotvoorstelling weel een flinken indruk achtergelaten en deze ver- eeniging kan onder de altijd wakkere leiding van Pollé den toekomst zonder zorg tegemoet zien. J. B. SCHUIL. MUZIEK. Het Muziekconcours op „Fl ora Men kon dezen Zondag de ambitie bewon deren van de luisteraars, die. 't koude weer ten spijt, uren aaneen het spel der muziekkorp sen aanhoorden. In 't begin van den middag werd die volharding maar schaarsch beloond. Want de derde afdeeling fanfare bracht geen uitblinkers, ja, er was er zelfs een, die geen voldoende aantal punten kon behalen voor een tweeden prijs. De bugles stemden slecht tegen de andere instrumenten, en dit had dit korps uit Hoogland gemeen met de andere uit deze afdeeling, al was bij 't gezelschap uit Oude Niedorp de stemming voldoende. Hier bleek ook alles veel beter verzorgd te zijn. Bij 't korps uit Montfoort was de solo-piston niet heel gelukkig, terwijl de dirigent de terughou dingen een tikje overdreef. Was dus de afdeeling geen meevaller, zoo was 't te begrijpen, dat naar de nu volgende afd. uitmuntendheid de verwachtingen hoog uitgingen. Want de vorige week -was er in de zelfde afd,, en dus met hetzelfde verplicht werk (Fête de nuit, 4 deelen) bijzonder goed gewerkt. Toch was er onder de mededingers slechts één, die aan hooge eischen voldeed. Het was de R.K. Harmonie „Winnubst" uit Den Helder, die niet alleen 't verplichte werk naar eisch uitvoerde, maar die vooral in 't vrije nummer, Schubert's Ouverture bij Rosa- munde, een in-muzikale voordracht gaf in mooi-gave techniek. Helaas was er in deze afdeeling ook een korps, dat op niet toelaatbarewijze zich op deze plaats zag gebracht: de Zeistenaars kenden niet eens behoorlijk hun partij, klaarblijkelijk omdat die hun te moeilijk was. De directeur bemerkte ook niet veel wat er zooal om hem heen voorviel, anders had hij den pistonnist, die in het accoord in D groot de piston voor den toon f nam, letterlijk op de vingers mo gen tikken. Het rhythme was slap, de stem ming onvoldoende, en zelfs raakte men allen te zamen een oogenblik uit de rails. De jury, die hen bij een vroegere gelegenheid te hoog taxeerde, heeft dit korps een heel slechten dienst bewezen. Beter was „Zandvoort", al liet de onderlinge stemming te wenschen, vooral in 't vierde deel van het verplichte stuk. Het vrije nummer was beter ingespeeld; de stemming voldeed hier meer dan iri 't eerste werk, maar over 't alge meen mag men aan de afd. uitmuntendheid toch hoogen eischen stellen. Nog kwamen, vóórdat men even ging pau seeren, de mensehen van „Nieuwendammer- ham" op 't podium, die den vorigen Zondag hadden moeten uitkomen in de afd. uitmun tendheid fanfare. Het korps maakte een uit stekende indruk, en onder J. B. Peters werd van „Cortège et Carillon" een prachtige, oiriete uitvoering gegeven, geëvenaard door Méhul's ouverture „Les deux aveugles". De jury, bestaande uit de heeren A. L. Ha- zebroek, K. H. Kerkhof f (bij ontstentenis van Jos. de Klerk), en J. A. Meng, kende aldus de prijzen toe: 3e afd. fanfare: S. Martinus, Oude Niedorp 2e pr., 318 punten; St. Carolus, Montfoort, 2e pr. 304 pnt.; St. Caeeilia, Hoogland, 3e pr., 296 punten. ij Afd. Uitnemendheid Harmonie: Muziekka pel „Zandvoort" 2e pr., 315 pnit.; „Winnubst". Den Helder, le pr, 399 pnt.; „Voorwaarts", Zeist, 3e pr., 259 pnt. Afd. uiitm. fanfare: „Nieuwendammerham", A'dam le prijs, 402 p. Na de rustpoos kwamen slechst de twee eere-afdeelingen; en hierin behoefden we ge lukkig geen teleurstellingen meer te boeken. Onder de zeer muzikale en buitengewoon ge voelige leiding van dir. P. A. van Mever werd van de moeilijke „Ouverture Philadelphique" van den Vlaming Paul Gilson een uitvoering gegeven, die zelfs 't meest verwende oor be vredigde. De mooie streelende bassen, de prachtige klank der bugles gaven wat men een „gesponnen" toon noemt en wat in de zangkunst „op den adem zingen" heet. Deze menschen uit Heer Hugowaard zijn muzikaal, zeer ambitieus en vol attentie voor hun leider. Zeer fijn en schoon was ook hun vrije werk van Boyer, de ouverture Ariane. Op hen volg de de eveneens gevierde korpsleider H. Schaar met „Eensgezindheid", Wormer. Het werk van H. Schaar is altijd kerngezond, en zoo werd ook nu de ouverture „La nuette de Portici" tot een groote bekoring. „Crescendo", Spaarn- dam onder F. A. Dekker heeft ook met heel veel succes het moeilijke werk Gilson uitge voerd. De klank is minder sober dan bij Schaar, doch behoudt toch overal het fanfare timbre. Ook de groote marsch van Meyerbeer was een kranig stuk arbeid. Men mag de men schen bewonderen, dat zij, hun ijskoude han den ten spijt, nog zooveel technische beheer- sching toonen. Hoe verder op den dag, hoe meer zich deze zwarigheid deed gevoelen Dp Heemestedenaren (St. Michaël) onder H. W. Hofmeester hadden in de eere-afd. harmonie uit te voeren het zeer moeilijke doch buiten gewoon interessante werk van Marcel Poot „Variations en forme de danses". Het is ge schreven op het thema „Er waren twee ko ningskinderen" en heeft mij echt muzikale voldoening kunnen geven. Behalve een Gavotte en een Weener wals komen ook een Tango en een Fox-trot. En juist hier is de wijze waarop de componist het motief verwerkte, van groote bekoring en in 't geheel niet triviaal, zooals men soms zou ver wachten. De heer Hofmeester heeft eigenhan dig een verandering aangebracht in 't eerste deel, waar hij een middenstem (de hoorn), die tegenover de hooge fluitmelodie minder goed ligt, heeft gegeven aan de saxo's; een verande ring die een groote verbetering bleek. Want de fluit moge in 't lage register uitstekend zich mengen in 't koor van hoorns en ook in 't middenregister; maar niet zooals hier de zet ting was. De mannen van „St. Michaël" heb ben eer van hun studie, die stellig veel zorgen gaf, maar hen ook een flink eind opwaarts heeft gevoerd, en zij zullen van dit stuk nog veel genoegen beleven. De ouvertur „Thétis" is echter meer voor fanfare berekend. De uitslag was als volgt: Eere afd. fanfare: „Heer Hugowaard" le pr. 402 pnt.; „Eensgezindheid", Wormer le pr., 392 pnt.; „Crescendo", Spaarndam, le pr, 355 pnt. Eere-afd. Harmonie: „Sint Michaël", Heem stede le pr., 370 punten. De gemeente Heemstede had voor dezen dag beschikbaar gesteld als extra prijs een zilveren medaille voor het korps dat op 12 Mei het hoogst aantal punten behaalde. De dirigenten Van Mever en Peters verwierven elk 402 pun ten. Op den dag van prijsuitreiking zal men nu loten, wie op deze onderscheiding beslag legt. Doch het feestgevend gorps „Johez" zal hem, die bij loting afvalt, toch voor zijn top prestatie op andere wijze eeren. De laatste dag van dit concours valt op Zon dag 19 Mei. G. J. KALT. Getrouwd: L. M. DEKKER Weduwnaar van M. -C. J. Reijsenbach en Dr. ANNIE JONKER Haarlem, 13 Mei 1935 De Heer en Mevrouw DEKKER—JONKER zeggen hierbij hartelijk dank vooi* de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Met leedwezen geven Com missarissen der N.V. Ned. Sigarenfabr. v.h. W. H.' Voet en Zonen kennis van het overlijden van den Heer W. F. H. Voet directeur der vennootschap, wiens nagedachtenis steeds in eere zal blijven. Haarlem, il Mei 19 35 Heden overleed onver wacht, doch zacht en kalm, onze lieve Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Groot moeder Wilhelmina Flooren geb. Wesscling-, in den ouderdom van 71 jaar. Overveen: W. FLOOREN Aerdenhout; W. FLOOREN H. FLOOREN—GOOS Arnhem: J. H. FLOOREN H. FLOOREN— TREITURE Haarlem: W. FLOOREN S. J. FLOOREN— v. d. POL Santpoort: H. KUIPERS J. KUIPERS— FLOOREN Bloemendaal: P. J. D. VELDHEER A. M. VELDHEER FLOOREN en Kleinkinderen Overveen, 11 Mei 1935 Korte Zijlweg De teraardebestelling zal plaats vinden Woensdag 15 Mei a.s. te 12.30 uur op de Algemeen e Begraafplaats, Bergweg te Bloemendaal. Voor de vele blijken van belang stelling. ondervonden bij het overlijden van onzen lieven Man en Vader, den Heer TJEBBE SWART betuigen wij onzen hartelijken dank. C. H. SWART—DE BRUIJNE en kinderen LAAT THANS UW CHEMISCH REINIGEN Vlugge aflevering Centrale Tandheelkundige Kliniek kenaupark 26 A Haarlem tel. 12044 SPREEKUREN lederen werk dag 9-11 en 1-2; Dinsdags- avonds 6,80-8.30 uur. Zater dagsmiddags geen spreekuur, WAARSCHUWING Geen geld of goederen af te geven aan mijn vrouw, daar door mij niets wordt betaald. C. DEKKER Harmenjansstraat 68 De nieuwe snelschrlftmachine De volgende week aanvang van de eerste dag- en avond- Volledige opleiding tot 165 lettergrepen (examens der ver. v. Leeraren) Prospect lts gratis Spreekuren en demonstra tie 102, 25, 79 uur. v. Baerlestraat 13 AMSTERDAM TEL. 2312827156 Kinderarts DINSDAG niet te consulteeren. NET DIENSTMEISJE v. direct te Bl'daal gevr., v. d. of d. en n„ liefst m. koken bekend, boven de 21 jaar. Br. no. 2493 bur. van dit blad NET DAGMEISJE v. S. S. v., van S5 uur gevr., niet ben. IS20 jaar. Loon 5 p. w. Zandvoorterstraat 88, Aerdenhout Gevraagd FLINKE DIENSTBODE voor dag en nacht, k. koken, liefst boven 2 0 jaar. Adres Mevr. W. J. ROT, Krullenlaan 25, Bloe mendaal. Aank. kapster gevr. Alleen goed k. inkrullen. Mej. WAGNER, Ter- rasweg 3, Santpoort. Zelfst. dagmeisje gevr,, van S8 uur, katoen dra^ gend, niet ben. 20 jaar. Z. g. g, zich niet aan te melden. Mevr. v d. HEUVEL, Julianalaan 136. W. v. AMERONGEN G.A.zn. Groote Houtstraat 1S9, vraagt Winkeljuffrouw met vak bekend. TWEEDE-MEISJE gevraagd, beneden 18 jaar van S.30 tot 12.30 uur-. Aanm. Zijlwe; 179, 's middags na 2 uur. gevraagd voor schoonhouden fa- briekslokaal. Aanmelden Dinsdag 56 uur Stoomw. „Femina", Re- gentesselaan 40, Haarlem rente billijk, op cour. panden. Aanvr. g. t. pers. met voll. in!., discr. verz., no. 2467 bur. v.d. blad met kl. woning, per 1 Sept. a.s. Centrum Haarlem of Heemstede. Br. met prijsopg. en nadere inl. no. 2494 bur. van dit blad een benedenhuis, gelegen Gen. de Wetstraat 10, huur 5.50 p. wk. Te bevr. Barrevoetestraat 17 UW ADMINISTRATIE voor weinig onkosten in orde. Klein adm.kant. vraagt voor bljw. BOEKHOUDING ADMINISTRATIE TYPEWERK Ook voor tijdelijk. Br. no. 2492 Bureau van dit blad Rund-, Halfs-, Varkensvlees Ossengehakt en Poulet p. p. 0.45 Ossenlappen doorr. p. p..... 0.35 3 pond Ossenlappen 1.00 Ossenlappen mager p. p. 0.50 Braadvlees mager p. 0.50 Rosbief mager p. p0.60 Rollade mager 0.50 3 pond Rollade1.25 Varkenscar'oonade p. p0.4 0 Varkenslapoen p. p0.4 0 Hamlappen p. p0.50 Varkensfricandeau p. p. 0.G0 Kalfslappen p. p. 0.50 Kalfsfricandeau p. p0.60 3 pond Gehakt half om 0.65 Lever- en ^Bloedworst p. p. 0.25 Rookworst per pond 0.40 D. SCHOUTSEN Scliagchelstraat 4 Tel. 13474 is een practische hulp, zoowel bij de behandeling van groo- tere als kleinere wasch aan huis. Bij ons een goede wringer, in stevig houten raam. met gegalv. montuur en bescherm de kamraderen vanaf Prachtige, geheel stalen wringer, roestvrij, vanaf Wringer standaard prac- tisch model, aan weerszijden opklapbaar, extra zwaar vanaf outstrgg aarCem Huislioiid-a fdeeling Mag. open v.m. Sn.m. 6 uur Zaterdags v.m. Sn.m. 9 uur zijn wij steeds in stijgende lijn gebleven. 5 x daags Amsterdam 4 x 't Gooi 2 x den Haag en omstr. N.V. K.VISSER's AUTODIENSTEN Haarlem, Warmoesstraat 15 - 17 Telef. 12400 - 11700 De N.V. Bemiddelingsbank Mij. „De Eendracht". zoekt voor hare afdeeling Haar lem. kantoor Heussensstraat 7fi. connecties voor «le levering van Dames- en Kinderconfectie op na der overeen tc komen condities. DE DIRECTIE N.V. Mij. „de Eendracht" Mij. tot Expl. van onroerende goederen, gevest, te Haarlem Vanaf heden kan uitkeering divi dend over 1934 coupon no. 23 plaats hebben eiken Dinsdag en Donderdag des morgens van 10 tot 12 uur ten kantore der Mij. DE SECRETARIS mass, eiken cylinderbureau. Nieu we Groenmarkt 8, Haarlem. VISCHZAAK te koop aangeb. Verdiensten 25 a 30 p. w. Inl. GEBR. SXOECK Houtplein 17 rd., Haarlem Zeldzaam Voordelig Tegen a contant geld. Pr. Queen salon ameublement v. 2S5 v. 160, Complete slaapk. Queen v. 350, v. ISO. Moderne slaapk. prima. v. ISO, v. 140. Salon bankgarnituur met lasse Pulman-kussens, komt nooit weer, thans 135. Moderne club garnituur zeer zware uitvoe ring van 223 voor 130. Allca eigen werk! Geen massa! Verder nog diverse coupons gordijnstof, damasten enz. Schagchelstraat 44 WONINGINRICHTING HEREN HOEDEN met zijden kap, volle garantie. 45 BAggEVOETSSTg. ENERG. JONGEMAN GEVR., goed voorkomen en vlot spreken vereischt. Voor serieus werker behoorlijk inkomen gegarandeerd. Vast salaris, provisie en premie. Aanm. hedenavond van 7—8 uur en morgenmiddag van 12 uur, Zijlstraat 87, ingang links. VRIJ BOVENHUIS TE HUUR, mooi uitzicht; bevattende 5 kamers enz. Gelegen: PARKLAAN 61. BILLIJK TE KOOP of TE HUUR: GROOT HOEKWINKELPERCEEL met PAKHUIS en TWEE ZOLDERS en RIANTE BOVENWONING, gelegen Gen. Cronjéstraat hk. Kloosterstraat, 18 M. lengte v. etalage aan Cronjéstraat. Geschikt voor alle doeleinden. Direct te aanvaarden. Br. nr. 2491 Bureau van dit Blad. KWEEKSCHOOL VOOR MACHINISTEN TE AMSTERDAM. Opgericht 19 October 1878. Aanmelding van leerlingen voor den 2-jarigen cursus kan plaats hebben vóór 1 Juli aan het gebouw der school, OVERTOOM 301, AMSTERDAM (W.). Inlichtingen worden verstrekt op MAANDAG- en DONDERDAG MIDDAG van 24 uur. Prospectus op aanvraag. M. HEIJMANS RECHTSKUNDIG ADVISEUR, lid der Ver. v. Rechtsk. Adv. SCHOTERSINGEL 59 TELEFOON 16444. INCASSO VAN DUBIEUZE VORDERINGEN. NATWASCH: helder gewasschen, kreukel- vrij, geplakt 12 ets. per K.G. NATWASCH, helder gewasschen, niet geplakt 10 ets. per K.G. Helder gewasschen, alle mangelbare witte goederen, gemangeld 21 ets. per K.G. Geheel gemangeld 26 ets. per K.G. STOOMWASSCHERIJ „F E M I N A", REGENTESSELAAN 40 TELEFOON 13446 J. DE VRIES Kleeding naar maat. OPENING der laak DINSDAG 14 MEI Z IJ L W E G 52. COSTUUMS naar maat, vanaf 45.— Groote collectie ENGELSCHE REGENJASSEN. WACHT NIET EET NU TONGEN, 50 CENT PER POND IN EIK GEWICHÏ. Als de vangst minder wordt en de verzending naar het buitenland grooter, wordt de prijs hooger. EET ZE NU SPRINGLEVENDE TONGEN van de beste kwaliteit nu 50 cent per pond. BLOEMENDAAL Telef. 23280 (3 lijnen). Laat ons uw vïsch verzorgen en U is voor de volle 100 Vo gegarandeerd. Vraagt onze recepten. Bezorging overal.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 3