ROEIEN. De Jubileums-Wedstrijclen van Bet Spaarne. KYNOLOCIE LAWNTENNiS. CRICKET HANDBAL MAANDAG 13 MEI 193 5 H A A E C E M'S DAGBLAD 8 Een welgeslaagd roeiersfeest. Veel spannende races. Triton wint het hoofdnummer. De viering van het gouden jubileum van Het Spaarne heeft zich uitstekend ingezet met de tweedaagsche nationale wedstrijden op de Ringvaart bij Heemstede. Er is fel gestreden in vele nummers, er heerschte een feestelijke stemming en de koude wind werd vereeten door den blijden zonneschijn. Het Heemsteed- sche Sportpark met zijn uitstekende accomo date b'eek orU- al e°n i^aa1 ^mr.iciHe v-v 'een roeiwedstrijd: de vele gasten van H^t Spaarne waren dan ook unaniem in hun lof over het prachtige Soortoark. Wat de roeibaan betreft .die Het Spaarne nog al wat zorgen gebaard had vanwege de lange bocht erin en dè daaruit voortvloeiende noodzaak, een startverschil van 9 meter tus- schen boei I en boei II toe te passen.die viel zeer mee. Ondanks het gebruik van ver scheidene piketten bleek de baan niet moei lijk te ..besturen", en geen enkele aanvaring met- de piketten kwam voor, terwijl dïsquali- ficaties gelukkig eveneens uitbleven. Wel maakte de sterke wind het racen zeer zwaar. Op den eersten dag stond die over het grootste baangedeelte recht tegen; op den tweede hadden de roeiers hem tegen op de eerste 1000 M. en dwars over de baan op de kaarsrechte tweede baanhelft. waardoor op dit deel boei I. onder den beschutten wal. sterk in het voordeel was. Dat zon van die grillig heden der elementen, die iederen roeiwedstrijd kunnen treffen. Zij verstoorden overigens de goede stemming en den strijdlust niet. De mooiste race van het geheele programma werd Zaterdagmiddag uitgevochten in de tweede heat van het hoofdnummer Oude Vier, door Triton en Njord. Een zoo felle en span nende race ziet men maar zelden. Triton, dat in de laatste jaren steeds buitengewoon-stijl- volle ploegen op de baan brengt, was technisch een veel beter geheel dan Njord, maar de Leid- sche vier streed met woedende volharding, wist een achterstand van anderhalve bootlengte in te loopen, zelf een lengte voorsprong te ne men. verloor die weer in het baantempo en raakte opnieuw achter, sloeg de eene spurt na de andere en kwam op 50 M. vóór de finish weer iets voor om het tenslotte toch tegen Triton's eindspurt met één meter te moeten afleggen. De Utrechtsche overwinning was verdiend, maar Njord verdient wel een bij zondere pluim voor zulk kranig vechten. In de finale won Triton Zondagmiddag zon der eenige moeite van een zeer ruwe en slor dige Laga-vier, die in haar heat van een partij-gevende jonge vier van Het Spaarne met vele lengten had gewonnen. Daarmee won Triton het hoofdnummer, waaraan als eere- prijs de door H.M. de Koningin uitgeloofde medaille was verbonden. Bij de dames gold eveneens de vier seniores (stijlroeien) als hoofdnummer. De medaille, door H.K.H. Prinses Juliana uitgeloofd, werd gewonnen door een keurige ploeg van Willem III. Hier vervloog een hoop van Het Spaarne, want de Spaarne-meisjes hadden haar heat ggwpn.nen,,en de finale bereikt. Maar daarin bleken zij veel minder in vórm dan in de heat, en Willem III won verdiend. De jubileerende vereeniging boekte overigens twee overwinningen. In het nummer Jonge Skiff A. waarvoor een zilveren schaal als eere- prijs door den Nederlandsehen Roeibond was uitgeloofd, werd de Spaarne-skiffeur P. F. L. de Ridder op besliste wijze overwinnaar. In zijn heat sloeg hij Zaterdag B.Moscow "Posei don) met vele lengten. In de finale, startend aan de ongunstige boei tegen Fontein (Die Leythe) won hij Zondagmiddag met ongeveer drie lengten van dezen zeer taaien tegenstan der die tot op 800 M. zijn start-voordeel van één lengte had weten te bewaren, maar toen docr den Haarlemmer werd voorbij gespurt en geen kans meer kreeg hem te bereiken. De Ridder's tijd scheelde maar één seconde (9.07 en 9.06) met dien van den winner van het skiffnummer seniores: Moltzer (de Hoop) en het is te verwachten dat deze opvolger van de Vries nog meer successen zal behalen. Hij was Zondag de eenige die op de 2000 M. baan de ongunstige boei II wist te winnen. De tweede overwinning van Het Spaarne werd behaald in het nummer Damesvier Ju niores stijlroeien, waarvoor een nieuwe wissel beker (die volgende jaren op Hollandia ver- roeid zal worden) door de eereleden van Het Spaarne was uitgeloofd. Het nummer bewees wel hoe goed het roeipeil bij de damesleden van Het Spaarne tegenwoordig weer is, want er waren twee Spaarnevieren voor ingeschre ven, ze bereikten beide de finale en werden daarin eerste en- tweede, met Die Leythe als derde. De winnende ploeg bestond uit: mej. A. Koetse (boeg), mej. van Waveren jkvr. J. L. de Savornin Lohman, mej. L. Spandaw (slag) en mej. S. Spier (stuurvr.). In de finale behaalde de winnende ploeg 86 pt„ de tweede Spaarne- ploeg 78 en Die Leythe 75. Van de heeren-Spaarnevier, die zooals ge zegd partij gaf in het nummer Vier Seniores en verder uitkwam in Jonge Vier B. waarin de ploeg met stukken geslagen werd door Ar- go, valt helaas niet veel goeds te zeggen. Technisch bekeken was het een middelmatig- goede jonge ploeg, maar in vechtlust schoot zij volkomen tekort en in haar beide races liet zij de tegenpartij van zich wegloopen zonder tempo-verhooging, zonder iets dat op feilen tegenstand leek. en. ging dan later eens pro- beeren nog wat van den achterstand in te halen. Van „zich uitroeien" was geen sprake. Er is een heel andere geest noodig dan die van deze ploeg, om wedstrijden te winnen. De Spaarne-skiffeuse, mej. v. d. Weg, won Zaterdag met groot verschil van mej. Dubois (de Vliet) en verloor Zondag in de finale met gering pun ten verschil van mej. Taconis (Wil lem III), tegen wie zij minder rust en beheer- sching van de boot toonde dan in haar heat. De kwaliteit van het roeién in verschillen de race-nummers leed nogal onder de moei lijke omstandigheden, en droeg bij de meeste ploegen het bekende kenmerk van den eer sten wedstrijd van het seizoen. Verreweg de beste raceploeg op deze wedstrijden was Tri ton's oude vier. Laga won de jonge Acht A met een vechtende maar erg slordige en ruwe ploeg. Njord kwam zeer afwisselend voor den dag en vertoonde een jonge vier die raar expe rimenteerde met iets dat aan „den Italiaan- schen slag" herinnerde. De jonge vier B van Argo was van zeer goed gehalte, en ik ver meld nog dames acht van de Hoop, die het snelstijlroeien van de Vliet won in een aller aardigste race over 1000 M., met nog geen me ter verschil. De Hoop won, want ook in stijl b)"ek zij beter. Bij de prijsuitdeeling, door den voorzitter van Het Spaame prof. dr. A. D. Fokker, was er groot enthousiasme, schalden vele clublie deren door het restaurant van het Sportpark en reikte de heer B. Couvée jr. den wisselbeker yan de ecreleden uit. Namens den Ned. Roei bond sprak de voorzitter. Dr. C. W. G. Miere- met. De drie nog levende oprichters van Het Spaarne, de heeren Couvée. Jacobs en Pelten- burg, woonden allen de wedstrijden bij. De beschermheer. Jhr. J. P. W. van Doorn, burge meester van Heemstede, was Zondagmiddag aanwezig. Het was een zeer geslaagd en voor Het Spaarne onvergetelijk roeifestijn. Cox,, van Het Spaarne. probeerde het Zater- 1 dag na jaren wedstrijd-rust nog eens tegen zijn ouden tegenstander Muntz (de Maas) maar hij bleek niet voldoende voorbereid en was op 1000 M. al geslagen. De Amstel bezit veelbelovende ploegen, die meer hadden kunnen bereiken als zij niet te veel hooi op hun vork hadden genomen. Ver scheidene Amstelroeiers kwamen in vijf heats op twee dagen uit, hetgeen hun zeker de over winning in de Jonge Acht A heeft gekost. De wedstrijden van Zaterdag. De wedstrijden werden Zaterdag begonnen met drie heats overnaadsche vierriemsgieken In de eerste heat roeide Amstel (boei 1) tegen Argo (boei 2) Amstel won in 8 min. 51 sec. De tweede heat. Cadetten (boei 1) tegen Laak (boei 2; werd door Cadetten gewonnen in den tijd van 8 min. 28 sec. De derde heat Leythe (boei 1) tegen Njord (boei 2 won de tactisch roeiende ploeg van Die Leythe in 8 min. 29 sec. Vervolgens werd het nummer tweeriems- scullingbooten Juniores A verroeid. De Rid der van Het Spaarne. die uitkwam tegen B Moscow van Poseidon, liep met een spurt op ongeveer 500 Meter, zijn aanvankelijfcen achterstand in en zette dien om in een voor sprong. die hij regelmatig vergrootte. Hij roeide een tempo van ongeveer 24 slagen. De Ridder won met een groot aantal leng ten voorsprong in 8 min. 413 5 sec. Het nummer overnaadsche skiff werd door W. L. de Walle (Njord) met een zeer grooten voorsprong van H. van Veen (Willem IH) gewonnen. Tijd: 9 min. 12/5 sec. In het nummer oude skiff werd door Muntz (Maas) geroeid tegen (Cox iHet Spaarnei. Muntz won dezen strijd in 9 min. min. 17 4/5 sec. Na de middagpauze werden de wedstrijden hervat met 't nummer Jonge acht A. Hierin kwamen de ploegen van Amstel (boei 1) en Njord (boei 2) tegenover elkaar. Amstel sloeg op den start resp. in de eerste kwart, halve en heele minuut 9, 17 en 36 slagen, tegen Njord 10. 20, 38. Amstel roeide beheerschter dan Njord; de ploegen roeiden ongeveer ge lijk op tot 1000 M. Amstel lag toen ongeveer een taflengte voor. Njord spurtte veel, zijn waterwerk werd er niet beter op, evenmin zijn balans. Bij de 1500 M. liep Amstel uit en vergrootte zijn voorsprong tot ongeveer 2 1/2 lengte bij de finish. Tijd: 7 min, 19 sec. Mej. A. Taconïs van Willem III won de eerste heat dames stijlroeien skiff juniores vóór mej. A. de Lange (Amstel), terwijl mej. A. J. J. v. d. Weg (Spaarne) de tweede heat voor mej. J. H. A. Dubois (Vliet) won. Bij het stijlroeien dames vier juniores was de uitslag: le heat Spaarne B. (Hoop teruggetrokken; 2e heat: 1. Leythe, 2. Nereus; 3e heat 1 Spaarne A. 2. Hunze. Hierna werden twee heats oude vier ge roeid. In de eerste kwamen uit boei 1 Laga. boei 2 Spaarne. Laga startte met 9. 19. 35, Spaarne met 9. 16. 29. Bij beide ploegen was het waterwerk slecht. De ploeg van Het Spaarne roeide met een langeren, soepeler slag dan die van Laga. die bijzonder slordig werk leverde en een korteren slag had. Toch liep Laga dade lijk uit, niettegenstaande Het Spaarne na 1000 M. den achterstand met spurten iets wist te verkleinen. Het afremmen is bij beide ploegen zoek; ook de balans was niet groot, Tenslotte won Laga met eenige bootlengten in 9 min. 6 sec. Thans volgde een heat, die door de ploei_ van Triton op buitengewoon fraaie wijze met kleinen voorsprong gewonnen werd. Triton kwam hier uit tegen Njord (boei 1). Direct na den start trok Triton weg, prachtig hard en gelijk roeiend. Met groote soepelheid en zuiverheid werd de boot opgevangen en zoo. wel water- als slidingwerk waren buiten gewoon mooi. Bij de 500 M. was Triton': voorsprong ongeveer een lengte die bij de 1000 M. tot 11/2 lengte was aangegroeid. De Njord vier kwam hierna opzetten. Eveneens zeer goed roeiend spurtten de Leidenaars bij totdat bij de 1500 M. Njord nog slechts een taflengte achter was. De laatste 500 M. gaven een spannende boord aan boord-race. die tenslotte door Triton met een kleine taflengte gewonnen werd in 8 min. 38 2/5 sec. In den laatsten wedstrijd van Zaterdag ontmoetten elkaar de winnaars van de 3e en de 2e heat Overnaadsche vier van 's morgen: Cadetten (boei 1) en Amstel (boei 2) Amstel lag dadelijk na den start voor. Door een snoek en een inzinking' bij de Cadettep werd de voorsprong vergroot tot ongeveer een lengte bij 500 M. Daarna kwamen de Cadetten op rustiger, beheerschter wijze roeiend opzetten. Bij 1000 M. lagen de booten gelijk en bij 1500 M, hadden de Cadetten met twee leng ten de leiding, terwijl de vermoeide uitziende Amstelploeg iets afzakte. De Cadetten wonnen de race met onge veer 2 1/2 lengte vóór Amstel in 8 min. 59 1/5 sec. De wedstrijden van Zondag. Buitengewoon hinderlijk was de wind reeds toen 's morgens begonnen werd met het nummer Jonge vier A, en steeds lastiger werd, het voor de roeiers toen in den loop van den dag de wind aanwakkerde. Amstel roeide in deze beslissingsheat tegen Njord. Na den start gingen de ploegen gelijk op. Njord spurtte veel en wist daardoor iets voor te komen, De stijl is echter slecht. Er is weinig ba lans in de boot en de riemen liepen af en toe uit het water. De balans was bij Amstel beter. Bij 1000 M. spurtte Njord weer: toen begon Amstel weer in te loopen. Bij 1500 M. begon er licht tusschen de booten te komen. Njord kwam nog even opzetten, doch kon niet verhinderen dat Amstel met 1 3/4 lengte won. Tijd 8 min. 18 sec. De winnende ploeg was als volgt samen gesteld: A. de Bruyn (boeg), C. J. A. Huying, J. de Ridder, K. Best (slag), G. F. A. Huying (stuurman). Vervolgens werd de beslissingsheat over naadsche vier Leythe—Cadetten verroeid. De Cadetten startten zeer fel en lagen bij 500 M. voor, Leythe volgde de tactiek van den vorigen dag. Buitengewoon rustig roeide de ploeg door met lange forsche slagen, niet door Njords voorspoed van de wijs gebracht. Tegen 1400 M. liep Leythe sterk naar voren en er ont spint zich een boord aan boord wedstrijd. Bij eiken slag schooi een der booten voor de andere weg. De ploeg van Die Leythe bleek nog de meeste kracht voor een eind spurt te hebben en won de race in 8 min. 45 sec. De ploeg was als volgt: G. W. Slothouwer (boeg), C. de Langen, G. J. Velds. A. de Best (slag), G. Thoden van Velsen (st.) De beslissingswedstrijd vierriemsgieken ju niores B. tusschen Argo (boei 1) Spaarne (boei 2) werd door de Spaarneploeg,, die Za terdag ook oud waren uitgekomen, verloren' met eenige lengten. De tijd van de Argoploeg, G. Memelink, (b.g.), W. Voorbeytel Caanen- burg. G. J. ter Brugge, A. F. van der Scheer (si.). B. J. L. Beunders (st.) was 8 min. 19 Vervolgens kwam De Walle (Njord) in overnaadsche skiff in de beslissingsheat uit tegen J. Zeegers van De Hoop. Deze strijd is reeds bij den start beslist. Zeegers boot ligt bij iederen inzet stil. zijn balans is slecht. Beide roeiers diepten. Ook De Walle's stijl is niet fraai. Bij 500 M. lag Njord reeds een staartlengte voor. z Eindstand: 1. De Walle, 9 min. 17 1:5 sec 2. Zeegers ver achter. Succes voor Het Spaarne. Eenige nummers damesstijlroeien volgden. De uitslagen ware*: damesvier seniores le heat 1. Spaarne, 2. Leythe. 2e heat 1 Willem III, 2. De Hoop. Moeilijk wa.s voor de jury de beslissing in den eindstrijd tusschen de Leythe^loeg en de Spaarne A en B-ploegen bij het nummer jonge vier. Tenslotte was de uitslag 1. Spaarne A, 2. Spaarne B, 3 Leythe. Spaarne A-ploeg: de dames A. Koetse (bg.) A. H. van Waveren, J. L. de Savornin Loh man, L. Spandaw (sl.), S. Spier (st.). Spaarne B-ploeg: de dames L. de Breuk (bg.), J. Jutte, J. v. d. Veen, L. Jutte (sl.) H. van Erpers Royaards (st.) De racewedstrijden werden na de pauze voortgezet met een strijd tusschen de Jonge B-achten van Maas en Njord (boei 1). Njord startte met 10, 19 en 38 slagen in de eerste kwart, halve en heele minuut. Maas met 9. 18, 33 Njord's waterwerk was slecht, er werd wild gevaren. Tegen de 1000 M. had Maas zijn aanvankelijken achterstand iets gereduceerd Njord sloeg een tempo van ongeveere 30 slagen. Hoewel de ploeg van De Maas iets netter roeide, behield Njord zijn voorsprong van ongeveer 11/2 lengte en won in 7 min. 18 2/5 sec. dezen eindstrijd. De Njordploeg: H. Heyling (bg,), J. Elinck Schuurman, J. van Wermeskerken, A. J. Zonnevylle, A. A. F. Amjes, W. Tj. Hépkema, K. J. Harderman, J. Faber (sl.) H. Miiller st.) De Ridder wint. Thans was aan de beurt de beslissing Jonge skiff A. Aan boei 1 startte C. Th. Fontein (Leythe). aan boei 2 De Ridder (Spaarne). Aanvankelijk lag de Spaarneroeier achter. Hij bleef echter rustig doorroeien. Tactisch begon bij de 800 M. op te zetten met een tempo van 26 en al spoedig was er een taf je licht tusschen de booten. Steeds denzelfden vasten doorhaal houdend zocht De Ridder den hoogen kant. zoodat hij bij 1500 M. reeds 2 lengten voor lag. Toen zakte Fontein, die overigens zeer behoorlijk roeide, af. zoodat De Ridder met bijna 4 lengten won in 9 min. 7 T5 sec. Twee ploegen, die aardig aan elkaar gewaagd waren, startten hierna. Het waren de jonge B-tweeën van Njord en Willem III. Tot onge veer 1000 M. gingen de booten gelijk op. De stuurman van Njord hield strak den over kant-, terwijl de soepele ploeg van Willem III iets meer met. den wind had te kampen. Bij 1400 M. kreeg Njord een inzinking. De slidiaps werden bij den inzet niet meer vastgehouden (een fout waaraan vele ploegen leden) en Willem III kwam iets naar voren. Tenslotte liep Njord op 1500 M. iets uit, zoodat op 1700 M. licht tusschen de booten was en de race met een halve a driekwart lengte door de Njordploeg, P. M. J. de Roch (bg), S. Boonstra (sl.), J. F~ van Walsem (st.) wonnen. Tijd 9 min. 32 sec. De eindstrijd jonge skiff dames werd door Willem III (mej. A. Taconis) voor mej. A. J. J. v. d. Wij (spaarne) gewonnen. De seniores vier dames van Willem m, be staande uit de dames A. v. Houten (bg), A. Drost, A. Bloemkolk, B. Stom (sl.), C. Philips- Repko (st.vr.), won in de beslissing vóór de ploeg van het Spaarne. Triton en Laga bestreden elkaar in den eindstrijd oude vier. Het werd een wedstrijd zonder eenige spanning. Zoo slordig en sleur- derig als Laga was, zoo keurig soepel was Tri ton. Laga startte hoog, bereikte er echter niets mee. Na 500 M. had Triton 11/2 lengte voor sprong en maakte er haast een stijlnummer van. Met groote eenheid, het rijwerk beheer- schend liep de ploeg steeds verder uit, zoodat Triton met ruim 10 lengten won in 8 min. 2 sec. Het nummer oude skiff werd door E. Moltzer (De Hoop) met veel lengten vóór Muntz (Maas) gewonnen. Tijd 9 min. 5 2/5 sec. De damesacht van De Hoop won 1000 M. stijlroeien in 3 min. 47 sec. Zeer hoog startte Laga in de beslissing Jonge acht A (11,22,42), Amstel (10.17.34) en al sleurend werd de baan afgelegd. Na 800 M. lag Laga een lengte voor. Amstel roeide op ge lijke hoogte met het roer van Laga. Zoo bleef de stand tot de finish, waar de overwinnende Laga-ploeg uit-geroeider bleek dan de over wonnenen. Tijd 7 min. 17 3/5 sec. De ploeg was als volgt: H. Glazenberg (bg), F. W. van Vliet, L. C. Sloth Blauwboer, L. U. Laupmann, H. van Lelyveld, H. E. Oving, N. R. J. Phaff, C. J. C. Hugenholtz (sl.), H. H. Ade laar (st.). SPORTLIEDEKE. Roeien. De snelle giek doorklieft den stroom Getrokken door soms zestien handen (Dit hangt van 't aantal af van hen, Die zulk een ranke boot bemanden.) Men spreekt gewoonlijk van een acht, Maar als men telt dan zijn 't er negen; Al schreeuwt een stuurman nog zoo hard.... Bij 't tellen wordt hij steeds verzwegen. De roeiers slaan getrouw hun slag Maar blijven aan de oppervlakte, Want gingen zij te diep een snoek Geen wonder, dat het dan niet pakte. Dan raakt een ploeg wel eens van slag (Dat komt bij slagen voor en boegen). Men gooit 't niet over and're boeg De boeg blijft desondanks toch zwoegen. Het wonderlijke van die sport Valt op, wanneer men bij den start staat: Dan heeft de ploeg veel voor den boeg, (Dat hij snel aflegtals het hard gaat). Maar wat de roeier voor den boeg Heeft, wat hij ook nog af moet leggen, Dat heeft hij óók achter den rug. En dat kan lang niet ieder zeggen! A. J. C. VL. Politiehonden Dresseerclub „Zuiderhout". Met ingang van 16 Mei a.s. worden even als vorige jaren de oefeningen van de Poli- IlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllW De Competitie. Haarlem heeft het tegen Park Marlot niet kunnen bolwerken. Vooral in de morgenuren ging het hard. Haarlem verloor vlug drie van de vijf enkelspelen met hevige cijfers. Slechts freule Van Riemsdijk won met „Marlot"- cijfers: 61, 64. Dingemans had drie sets noodig voor zijn overwinning. Kaufmann, die zijn enkelspel zoo zwaar van Erikson verloor (06, 16) smaakte althans het genoegen, hem in het gemengd dubbelspel en heerendubbelspel te kunnen kloppen. Bij een stand 54 voor Marlot moest het damesdubbelspel de beslissing brengen. Had den de Haarlemsche dames wat meer fighting spirit en ausdauer aan den dag kunnen Leg gen, dan zou Haarlem zoo waar nog een ge lijk spel verkregen hebben. Ook T.C.H. heeft ditmaal de vlag moeten strijken en wel tegen Kat. De gedetailleerde uitslagen luiden: De uitslagen. Training voor den Davis-Cup. Op de M. E. T. S.-banen te Scheveningen hebben Zaterdag en Zondag trainingswedstrij- den voor den Davis-Cup plaats gehad. Prenn sloeg Tesehmacher met 6—0, 63, 64. Timmer sloeg Rogers met 6—3, 36, 6I, 7—5. Zondag werd Hughan door Rogers geslagen met 64, 60 75. De strijd tusschen Timmer en Prenn werd: door den wedstrijdleider gestaakt bij den stand 57, 6—0, 7—7, om Timmer, die ken nelijke teekenen van vermoeidheid gaf, te sparen voor den wedstrijd tegen Japan. Vereenigde Staten winnen van China. Uit Mexico-City: Op den tweeden dag van de ontmoeting Vfvcenigde StatenChina voor de Noord- amerikaansche zóne van het Davis Cuptour- nooi wonnen de Vereenigde Staten het dubbel spel van China, zoodat de stand thans 40 in het voordeel van Amerika is, dat de zege heeft behaald. Gedetailleerde uitslag: Dongld Budge en Gene Mako (Ver. Staten)1 sl. Guy Cheng en Sinkiekho (China) 75, 62, 6—1. De volgende week wordt hier ter stede de finale gespeeld tusschen de Vereenigde Sta ten en Mexico, dat met 50 Cuba heeft uit geschakeld. Hoofdklasse. Leimonias IIThor 64 Het SpieghelLeimonias I 46 D.D.V.Anglo Dutch 91 Eerste klasse. Hilversum—D.D.V. H 3—7 A.T.V.Groen Wit 8—2 FestinaAce 37 HaarlemMarlot 46 EindhovenPhilharmonie 64 Tweede klasse T.C.G,Rood Zwart 71 T.E.D.—Topping 1—7 Groen Wit 3—T.C.H. 2 1—7 T.C.G. 2—Alkmaar-Heiloo 5—3 HeemstedeTop 62 Nieuwe MeerHeemstede 2 62 P.J.Heemstede 3 71 Joy—T.C.H. 3 44 Advendo—Westrust 4—4 SharpHaarlem 2 17 V.V G A.—Game and Set 2—6 T.E.D. 2—P.J. 2 7—1 Derde klasse. Aemstelsp.Duinlust 53 Gold StarWimbledon 53 Game and Set 2T.E.D. 3 53 Duinlust 2de Bary 2 44 Ready 1928 ni—T.E.D. 4 2—6 Westrust 2Kat 2 35 Heemstede 4Westrust .3 62 BonzoDeuce 3 35 Tw. Bank 2—T.C,G. 3 3—5 Kat 3Bonzo 2 71 T.C.H. 4V.V.G.A. 3 5—3 T.H.C. 1925—Heemstede 6 7—1 Westrust 4Heemstede 7 80 T.C.G. 4—Advendo 2 4—4 De Competitiestanden. Eerste klasse, afdeeling 2 gesp.gew.gel verl.pnt. v.-t. Marlot 3 3 0 0 6 18—12 Ace 3 1113 16—14 Festina 3 1 0 2 2 13—17 Haarlem 3 0 12 1 13—17 Overgangsklasse, afdeeling 2 K. A. T. 3 2 1 0 5 14—10 T. C. H. 3 2 0 1 4 13—11 Game 3 1 0 2 2 12—12 D. D. V. 3 3 0 1 2 1 9—15 EERSTE KLASSE. HaarlemMarlot (46) Heerenenkelspel: Kauffmann verliest van Erikson 06. 16; Dingemans slaat Spieren burg 6—4. 68, 6—2; Rhodius verliest van Nienhuys Mulder 2—6. 0—6. Damesenkelspel: frl. van Riemsdijk slaat mej. Kerckhoff 61, 64; mevr. Alofs verliest van mevr. Vrins 06. 26. Gemengdöubbelspel: mej. Adams en Kauff mann slaan mej. Kerckhoff en Erikson 6—3, 75; mevr. de Graaf en Kern verliezen van mevr. Hoying en Nienhuys Mulder 16. 9—11. Heerendubbelspel: Kauffmann en Dinge mans slaan Spierenburg en Erikson 1—6, 6—3, 64; Kern en Rhodius verliezen van Vrins en Nienhuys Mulder 36, 26. Damesdubbelspel: mej. Adams en frl. van Riemsdijk verliezen van mevr. Hoying en mevr. Vrins 8—6, 4—6, 2—6. OVERGANGSKLASSE T.C.H.—Kat (3—5) Heerenenkelspel: Bakker verliest van van Meegeren 3—6, 1—6; Knoop slaat Vermeulen 4—6, 6—2. 6—2. Damesenkelspel: mevr. Kotte verliest van mej. Staal 5—7. 1—6: mej. de Jong slaat mevr. van Meegeren 3—6, 108, 63. Damesdubbelspel: mevr. Kotte en mej. de Bock verliezen van mevr. van Meegeren en mej. Staal 36. 26. Gemengd dubbelspel: mej. de Jong en Bak ker verliezen van mevr. van Meegeren en van Meegeren 63, 810, 57; mevr. Kotte en Nielsen slaan mej. Staal en Petersen 86, 6—4. Heerendubbelspel: Nielsen en Knoop ver liezen van Petersen en van Meegeren 5—7, 1—6. Om den Davis-Cup. AustraliëNieuw Zeeland. Zaterdagmorgen werden te Eastbourne de beide enkelspelen van den Davis-bekerwed- strijd Australië—Nieuw Zeeland gespeeld, die beide door de Australiërs gewonnen zijn - Crawford sloeg Andrews met 6—4, 6—4. 7—5, tiehonden Dresseerclub „Zuiderhout" op het terwijl McGrath met 6—3, 6—2. 8—6 den terrein aan den Zeeweg ook op Dinsdag en 5 Nieuw Zeelander Stedman sloeg. Australië Donderdagavond gehouden. heeft dus de leiding met 2—0, NED. CRICKETBOND. V. 0. C.-Rood en Wit. Y.O.C. wint met 1 run en 3 wickets. Onder nu niet bepaald voor cricket geschikt weer speelde Rcod en Wit haar eersten com petitiewedstrijd $n Schiebroek tegen V.O.C. De Haarlemmers telden vier invallers; Van Bue- ren, Hagenaar, Dr. Posthuma en J. v. Baas- bank ontbraken op het appel. Toch werd een zeer goede prestatie geleverd; het sterke V.O.C. werd het vuur na aan de schenen gelegd. Om op Terwiel en East 180 runs te maken is lang geen slecht resultaat. Deze runs werden hoofd zakelijk gemaakt door Yates, die een keurige 38 bijdroeg, W. Kramer, met een goede 30, Mr. B. Davidson 19 en A. v. d. Togt een harde, zeer nuttige 70, waaronder 9 vieren en 3 zessen. Ook v. d. Bogaardt, hoewel hij niets maakte, speelde goed, door zijn wicket op te houden voor v. d. Togt, toen deze volkomen was in gespeeld. Het fielden van V.O.C. was zeer goed, ter wijl vooral het bowlen van Terwiel nogal eens „scheef" was. Het Rood en Wit-totaal sloot op 180. Vol goeden moed trokken de Haarlemmers het veld in, doch het bleek al spoedig dat Rood en Wit nog steeds den bowler mist, die door een vijandelijk battingteam heen kan breken. Bij V.O.C. was het speciaal Van Herwaar den, die voor de runs zorgde, goed gesteund door Beyers (17). Verburg (14), Kramer (10) en Terwiel (14). Van Herwaarden speelde goed. doch zeer gelukkig; toen hij eindelijk op 173 sneuvelde, had hij een uiterst nuttige 93 gescoord. Etenger en v. Eek wisten de be- noodigde 8 runs zonder wicketverlies te ma ken, zoodat V.O.C. met 1 run en 3 wickets deze spannende match won. De volledige score luidde: Rood en Wit I Eerste Innings: W. Kramer c. Verburg bowled v. Herwaarden' 30 Jhr. B. Th. Elias bowled A. Terwiel 1 W. Yates bowled v. Herwaarden 38 A. v. d. Togt bowled P. G. East 70 A. v. Baasbank bowled A. Terwiel 2 Mr. B. Davidson bowled A. Terwiel 19 J. W. v. d. Bogaardt bowled A. Terwiel 0 G. M. v. Schouwenburg not out 4 G. A. E. de Vries bowled P. G. East 0 Mr. F. A. Davidson bowled P. G. East O F. Hasselman l.b.w. bowled P. G. East 0 Extra's IS. Totaal 180 Bowlingcijfers V.O.C.: O. M. R. W. A. Terwiel 17 5 80 4 P. G. East 171/2 4 44 4 F. v. Herwaarden 14 3 38 2 C. G. A. Beyers 2 1 2 0 V.O.C. I Eerste Innings: F. Kramer bowled W. Yates 10 F. v. Herwaarden bowled W. Yates 93 H. Verburg bowled A. v. d. Togt 14 C. G. A. Beyers bowled A. v. Baasbank 1(7 Th. Dubru run out 8 A. Terwiel bowled W. Yates 14 P. G. East bowled A. v. d. Togt 0 M. F. Stenger not out 7 F. v. Eck not out F. Ruichaver J. v Herwaarden did not bat Extra's 11 Totaal 181 voor 7. Bowlingcijfers Rood en Wit: O. M. R. W. W. Yates 31 7 74 3 W. Kramer 15 3 42 0 A. v. d. Togt 18 5 24 2 G. de Vries 2 9 0 F. Hasselman 3 12 0 A. v. Baasbank 3 0 9 1 V. V. v.—H. C. C. Deze cricketwedstrijd werd door V. V. V. met 1 run op de eerste innings gewonnen. II. C. C. I le innings 152 (Jhr. J. v. d Bosch 17; C. W. V. Bakker 17; W. A. Prins 11; ir. Th. de Klerck 30; J..D. Tresling 39; M. Elte 21) J. J. Grootmeyer 5—73; A. v. Stuyvenberg 5-53. V. V. V. le innings 153 voor 9 (W. H. Groot meyer 24; J. J. Alders 19; C. E. Alandt 59; J. C. Grootmeyer 26) Jhr. W. v d. Bosch 3-56; mr. J. J. Koeleman 2-37; C. W. V. Bakker 3-34 NederlandDuitschland. De Bonds-spelcommissie van het Kon. Ned. Gymnastiek Verbond heeft na den proefwed- strijd in het V. U. C. stadion te Den Haag het Nederlandsch Handbalelftal samengesteld dat op 12 Juni aèsè in het V.U.C.-stadion de in terlandwedstrijd zal spelen tegen Duitsch land. Doel: Vierkamp (W. I. K. Sappemeer). Achter: West-rik (D. O. S. Amsterdam) Theeboom (Trekvogels Den Haag), Midden: Mast (Voorwaarts, Groningen). Van Driel (N. I. L. O. C. Amsterdam). Men- ninga (Quick, Groningen). Vóór: Köhlman (N. I. L. O. C. Amsterdam) Van der Geest (Voorwaarts. Groningen), N. Beekhout (N.I.L.O.C Struick (Olympia, Gro ningen), Stolte (Olympia. Groningen)., Reserves: Tebbets( Voorwaarts. Gronin gen). Van Rijn (N.I.L.O.C.) Post (Sport Ver eent, Zuylen)"<4.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 8