hjeastoca voot/mcfcug Aspirin Heem liever Vt - Op stap naar Brussel. MAANDAG 13 MEI 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 5 Dr. ir. F. G. Waller, f Een groot industrieel. Op 75-jarigen leeftijd is te Delft overleden Dr. Ir. F. G. Waller, president-commissaris der Nederlandsche Gist- en Spiritusfabrieken te Delft, Commissaris 'van tal van andere ven nootschappen in den lande, iemand die op in dustrieel gebied in ons land een groote plaats heeft ingenomen. Reeds geruimen tijd was de heer Waller on gesteld; het einde is thans gekomen, en van de groote fabriekscomplexen te Delft waait thans de vlag halfstok. Want in deze fabriek, de fabriek van Waller, heerscht rouw. Niet alleen als zakenman, als man van wetenschap nam hij een groote plaats in, ook op sociaal terrein was hij iemand van beteekenis. Hij was een humaan directeur voor zijn personeel, be zat een warmvoelend hart, wie in nood was klopte bij hem niet tevergeefs aan. De groote gaven, die wijlen den heer van Marken, den grondlegger der Ned. Gist- en Spiritusfabrie ken op dit gebied sierden, waren ook overge gaan op den heer Waller, die geliefd was bij, zijn personeel. Met taaie volharding en noeste vlijt heeft hij gearbeid, zijn bedrijven helpen opbouwen een bedrijf van internationale vermaardheid en beteekenis. Op 19 April 1860 te Loenen op de Veluwe geboren, werd Dr. Waller in 1867 leerling der L. O. school te Steenwijk, en in 1878 behaalde hij het diploma 5-jarige H. B. S. te Haarlem. Op 27 Juni 1882 werd aan Dr. Waller het di ploma uitgereikt van de toenmalige Poly technische School te Delft. Zijn industrieel werk. In 1879 deed Dr. Waller zijn intreden bij de Ned. Gist- en Spiritusfabrieken te Delft, n.l. als adjunct-scheikundige. In 1882 werd hij be noemd tot Chef van de afdeeling „fabricatie" en in 1884 volgde zijn benoeming tot onder- Directeur, welke functie in 1885 werd verwis seld voor directeur. Toen volgde in 1906 zijn benoeming tot President-Directeur Krachtig heeft hij in de moeilijke jaren het bedrijf geleid. De relaties, die tot ver over de wereld verspreid waren, werden door hem nog uitgebreid. In 1925 volgde de benoeming tot gedelegeerd commissaris ei sedert 1933 was Dr. Waller president-commis saris der Nederlandsche Gist- en Spiritusfa brieken. De thans overledene was Ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw, Grootofficier in de Orde van Oranje Nassau, Ridder in de Leopoldsorde van België, Commandeur in de Orde van den Kroon van België en Grootof ficier in de Orde van Leopold II van België. De wetenschap eerde Dr. Waller door hem in 1914 te promoveeren tot Doctor, honoris causa, in de Technische Wetenschap aan de Technische Hoogeschool te Delft. Overeenstemming over de „Prinsendam" bereikt? Regeering zou acht millioen beschikbaar stellen. De onderhandelingen tusschen de regeering en de directie de Holland Amerika Lijn over den bouw van een nieuwe „Statendam" zijn thans zoover gevorderd, dat men volgens de Tel. practised wel kan zeggen, dat over eenstemming is bereikt De regeering zal, naar in kringen van ingewijden wordt veronder steld, een bedrag van acht millioen gulden voor dezen bouw ter beschikking stellen, maar zij behoudt zich daarbij het recht voor de verschillende onderdeelen van den bouw over de Nederlandsche werven te verdeelen en de onderhandelingen met deze werven te voeren. Men stelt zich namelijk voor, ten aanzien van den bouw van dit nieuwe schip dat ge lijk men weet waarschijnlijk de „Prinsendam" zal heeten onder gelijksoortige voorwaar den te doen geschieden als men deed bij den bouw van de schepen voor de Shell. De on derhandelingen tusschen de regeering en de directie van de HollandAmerika Lijn zijn officieel nog niet tot een einde gekomen. Zoodra dat het geval is, zullen ook de onder handelingen tusschen de directie van de ree- derij en het Rotterdamsche gemeentebestuur kunnen beginnen. Immers wanneer tusschen de regeering en de maatschappij volledige overeenstemming is bereikt zal de gemeente Rotterdam komen met haar concrete voorstel len om aan den bouw den steun te verleenen, welken zij verleenen kan. Gutzeit wordt in vrijheid gesteld. Hij mag ook naar ons land terugkceren. Op vragen van het Tweede Kamerlid, den heer Boon, in verband met het voeren over de Duitsche grens, door een Nederlander, van een te Hengelo arbeidenden Duitscher en diens onmiddellijk daarop in Duitschland gevolgde arrestatie, hebben de ministers van buiten- landsche zaken en justitie geantwoord, dat hetgeen de heer Boon in zijn vragen vermeldt nopens het met genoemden Gutzeit voorge vallene. in het algemeen overeenkomt met de feiten, welke ook den ministers bekend zijn. Naar aanleiding van dit ernstige voorval heeft op 4 April het gezantschap te Berlijn in op dracht van de regeering zich tot de Duitsche regeering gewend en daarbij aan de Duitsche regeering verzocht een onderzoek in te stellen, en onder meer de gevolgen van het gebeurde door terugzending van Gutzeit naar 'Nederland ongedaan te maken. De ministers kunnen thans mededeelen, dat de Duitsche regeering zich bereid heeft ver klaard. Gutzeit op vrije voeten te stellen en hem den terugkeer naar Nederland te veroor loven. Prof. Mengelberg nog eens gehuldigd. Grootofficier in de Leopoldsorde. Zaterdagavond is aan prof. dr. Willem Men gelberg in het Amstel Hotel te Amsterdam ter gelegenheid van zijn veertigjarig jubileum een diner aangeboden. De Belgische gezant, de heer Ch. Maskens heeft uit naam van de Bel gische regeering medegedeeld, dat pro fessor Mengelberg is benoemd toe Groot officier in de kroonorde van België. De gezant heeft persoonlijk den jubilaris de on derscheiding op de borst gespeld. Voorts heeft dr. H. P. Heineken, de voorzit ter van het Concertgebouwbestuur, den diri gent, „als orkestlid", de gouden medaille van verdienste van het Concertgebouw overhan digd. De minister van Onderwijs mr. H. P. Mar- chant, opende als tafelpresident de bijeen komst met een geestige speech. Vervolgens gaf hij het woord aan den Belgischen gezant bij ons Hof den heer Maskens. die namens den koning der Belgen met zeer bijzondere groe ten van de koningin-weduwe prof. Mengel berg het Grootkruis van de Leopoldsorde over handigde (ovaties). Hierna hield mr. Mare ha nt een redevoering waarin hij met spontane hartelijkheid uiting gaf aan zijn bewondering voor Nederlands grootsten dirigent. De commissaris der Koningin der provincie Noord-Holland jhr. mr. dr. A. Röell oud-voor zitter van het- Concertgebouw, bracht in be woordingen, die van groote vereering voor den jubilaris getuigden, hulde aan den dirigent. Hierna overhandigde dr. Heineken de gou den medaille van verdienste. Verschillende andere sprekers hebben nog het woord gevoerd. DE „DE RUYTER" TE WATER GELATEN Op de werf Wilton-Feyenoord te Schiedam is H.M.'s Kruiser „De Ruyter", die op deze werf in aanbouw is, te water gelaten. De plech tigheid had een zeer eenvoudig karakter en geschiedde uitsluitend in tegenwoordigheid van de directie der werf Wilton-Feyenoord, den comm&idant van den nieuwen kruiser, kapitein ter zee A. C. van. der Sande Lacoste en het op den bouw toeziend personeel. Nog papieren noodig voor reizen in België. De Kon. Nederl. Toeristenbond A.N.W.B. meldt: Uit ingekomen brieven blijkt, dat de aan kondiging van de grensfaciliteiten, welke België met het oog op de wereldtentoonstelling heeft ingevoerd, het publiek op een dwaal spoor heeft gebracht en dat sommigen ten onrechte meenen, dat zij nu heelemaal geen papieren meer noodig hebben bij het passee- ren van de Belgische grens. In elk geval is noodig een geldig bewijs van Nederlanderschap of een pas. Deze laatste mag desnoods vervallen zijn. mits de geldigheid maar niet langer dan vijf jaren verstreken is. Bovendien zijn er voor hen, die deze papieren niet hebben, bij de Belgische diplomatieke en consulaire ambtenaren hier te lande voor één Belga z.g, „toeristenkaarten" verkrijgbaar. Wie per fiets reist, heeft een z.g. douane- kaart noodig, die verstrekt worden door de bureaux van den A. N. W. B. Wie per auto of per motorrijwiel reist,moet een bij den A.N.W.B. verkrijgbare triptiek of een carnet de passage hebben. De verplichting om een internationaal rijbewijs en wagenbe- wijs mee te nemen, is voor België tijdelijk op geheven, uitsluitend voor particuliere motor rijtuigen, die voor zuiver toeristische doelein den worden gebruikt. Hieronder vallen dus niet huurauto's, autocars, bestel- en vracht auto's. Behalve de gebruikelijke jaartriptieken zijn tijdelijk voor België bij den A. N. W. B. ook maandtriptieken verkrijgbaar, geldig voor een reis en ook uitsluitend voor particuliere mo torrijtuigen gebruikt voor zuiver toeristische doeleinden. Centraal Genootschap vergaderde. Reorganisatievoorstel aangenomen. Zaterdagmiddag hield het Centraal Genoot schap voor kinderherstellings- en vacantie- kolonies zijn gewone algemeene vergadering in het centraal gebouw der A. M. V. J. te Am sterdam. onder leiding van dr. Schucking Kool te Utrecht. In zijn openingswoord wees de voorzitter er op. dat de crisis zijn invloed heeft uitge oefend op het genootschap. Echter niet in die mate als men heeft gevreesd. In 1933 is het aantal verpleegden met 14000 teruggeloopen. Het jaar 1934 is echter een topjaar geweest. In December van dat jaar kon de 300.000ste verpleegdag geboekt worden. In dit verband herinnerde spr. ook aan de uitzending van het 100.000ste kind. Spr. drong aan op de groote propaganda, terwille van de gezondheid van het kind. Tot eereleden werden benoemd, de heeren H. E. Buurma, burgemeester van Zuidbroek en prof. G. Scheltema te Groningen. De jaarverslagen over 1934 en de begrooting van 1935 werden goedgekeurd. Tot lid van den Raad van Toezicht ter vervanging van den notaris A. van Riel te Amsterdam, die aan de beurt van aftreding was en niet her kiesbaar was, werd benoemd notaris F. W. Luciwig te Amsterdam. Bij de hierop volgende bestuursverkiezing werden tot leden van het hoofdbestuur her kozen de heer Th. M. Ketelaar te Amsterdam en mevrouw J. SpanjaardPolak te Borne. In de vacature van den heer L. Welling te Groningen, die niet terstond herkiesbaar was, werd gekozen de heer M. Boissevajn te Am sterdam. Aangenomen werd vervolgens een voorstel van het hoofdbestuur om aan de afdeeling Al melo f 2000 te schenken, welk bedrag aan het Centraal genootschap was gelegateerd, doch waarvan gebleken is, dat het de bedoeling van den erflater is geweest, deze gelden aan bedoelde afdeeling te vermaken. Hierna was aan de orde het voorstel van het hoofdbestuur tot reorganisatie van het Centraal Genootschap. De bedoeling van deze reorganisatie is dat er een centraal punt voor het Centraal Ge nootschap komt, waarin alle draden van de organisatie bijeenkomen en waar dus ook het Centraal archief moet gevestigd zijn, zoodat de tegenwoordige toestand met zijn verschil lende gedeeltelijke archieven op verschillende plaatsen een einde neemt. Bij de uiteenzetting door den voorzitter van dit punt stelde deze ïn het licht, dat Amster dam als centrum moet gekozen worden. Wat de financieele gevolgen betreft, werd meegedeeld, dat de aan te stellen directeur een salaris zal ontvangen van f 6000 dat van den propagandist zal bedragen f 2800. De voorstellen van het hoofdbestuur wer den aangenomen met bijna algemeene stem-' men. met al die soorten bleekwaker, bleek, poeder oF gloor. bleekt witter en bijt nooit gaatjes in Uw goed I voor VIJF wasschen 16 cfc Handelsond. „Emko" Apeldoorn (Adv. Ingez. Med.) Prof. Zeeman verlaat het onderwijs. Hooge Fransche onderscheiding. Prof. Zeeman wordt 25 Mei a.s. 70 jaar en heeft in verband daarmede eervol ontslag verzocht en gekregen. Ter gelegenheid van zijn afscheid als hoogleeraar is de hoog leeraar door de Fransche regeering onder scheiden met het Commandeurskruis van het legioen van eer. De uitreiking daarvan is geschied tijdens een door den Franschen gezant, baron De Vitrolles. aangeboden lunch waaraan o.a. aanzaten minister Marchant en zijn echt- genoote. prof. v. d. Hoeven, prof Stomps, prof. v. d. Waals en prof. W. P. C. Zeeman en de rector van het Amsterdamsche studenten corps, de heer Bonger. Zooals men weet, heeft prof. Zeeman zijn grootste wetenschappelijke triomf gevierd door een verandering te forceeren in den toestand van atomen, waardoor een omme keer teweeg werd gebracht in de tot dat tijd stip geldende atoom-theorie. zijn bij Aspirin-tabletten steeds constant, want een 38-jarige fabricatie-erva- ring, een pijnlijk nauw keurig en regelmatig on derzoek door eersteklas deskundigen tijdens de fabricatie, waarborgen de steeds gelijkblijvende kwa liteit en werkzaamheid der Aspirin-fabletten. Het product van vertrouwen. (Adv. Ingez. Med.) Wel ernstig gewonden, geen dooden. Slachtoffers van het snelverkeer. Door een vitrine gereden De motorrijder M. Hendriks uit Weert is met groote vaart door de vitrine van het hotel ..Juliana" aldaar gereden. Hij liep ernstige hoofdwonden op en werd bewusteloos in het hotel binnengedragen, waar hem de eerste geneeskundige hulp werd verleend. Zijn toe stand is ernstig. Luxe auto en vrachtauto hotsten Op den Rijksweg Venlo-Nijmegen heeft een botsing plaats gehad tusschen een personen auto en een vrachtauto. In beide wagens had den marktkooplieden plaats genomen. Door de botsing geraakten zoowel de perso nen- als de vrachtauto van het wegdek; zij kwamen terecht on het vier meter lager gele gen bouwland. Vijf van de inzittenden liepen min of meer ernstige verwondingen op. De eerste geneeskundige hulp werd verleend door een dokter uit Afferden en twee toevallig passeerende artsen. Zij achtten overbrenging naar een ziekenhuis te Nijmegen noodig. In- tusschen bestaat voor geen der gewonden le vensgevaar. De beide auto's zijn aanzienlijk gehavend. Motor tegen een boom gevlogen Nabij Renswoude is een motorijwiel in een bocht van den weg in volle vaart tegen een boom gereden. De bestuurder zoowel als de- geen, die op de duo had plaats genomen, wer den ernstig gewond overgebracht naar het R.K. ziekenhuis te Amersfoort. De toestand van een hunner is zorgwekkend. Automobilist gaf geen richting aan Zondagmiddag om half zes reed de 27-jarige motorrijder B. Bronkhorst-Leyts uit Breda op den rijksweg van Laren naar Bussum. Ter hoogte van het kruispunt Crailo naderde in volle vaart een auto pit Amsterdam, die al daar het kruispunt overstak. Volgens oogge tuigen zou de automobilist daarbij geen rich ting hebben aangegeven, zoodat. de motorrij der in de meening verkeerde, dat hij den nieuwen rijksweg naar Laren zou volgen. Een hevige botsing volgde. B. liep een ernstige hoofdwonde en een hersenschudding op. Hij is naar de Majellastichting te Bussum vervoerd. De automobilist bleef ongedeerd. De auto en de motor werden zwaar gehavend, Haarlemsche geluksvogels in de Belgische hoofdstad. Onder een stralende voorjaarszon vlogen Zaterdagmiddag de geluksvogels uit de ..Op Stap"-loterij van het Rembrandt Theater voor hun trip naar Brussel uit. Het was uiteraard gevogelte van verschillenden aard, waarmede wij in de bus van het reisbureau Dumee onder leiding van „pa" Stinis en met den heer Bakker koers zetten naar de Belgische grens en dat heeft wellicht aan het karakter van den tocht een speciaal cachet gegeven. Het man lijke element was toevalligerwijs zeer sterk in de meerderheid. Meen niet. dat het lang duurd heeft, voordat het traditioneele vliesje ijs, dat bij zulke reizen nu eenmaal steeds aan wezig pleegt te zijn. verbroken was. Want nauwelijks had de bus zich in beweging gezet, of de eerste pogingen tot community-singing werden aangewend en het schuchtere mee neurieën groeide al spoedig aan tot een niet onverdienstelijke proeve van volkszang. De liederen betroffen natuurlijk hoofdzakelijk de gewone standaardnummers van feestliederen- repertoires. En naarmate de grens nadert en dus ook de interlandwedstrijd wordt met steeds grooter nadruk het „Wij zijn niet ban; aangeheven. In Breda wordt eenigen tijd gepauseeerd en ook de grens levert nog eenig oponthoud. Dan snorren wij in stevig tempo Belgisch grond gebied op. Langs vele pittoreske plaatsjes gaat het op de hoofdstad af. Antwerpen is in feest dos gestoken, het raadhuis is versierd en op het plein staan tribunes opgesteld voor de komst van den koning op Zondag. Buiten de stad is de kermis in vollen gang. maar wij hebben geen tijd om er veel aandacht aan te wijden. Te Mechelen krijgen wij midden onder het zingen van het strijdlied van de luidende klok bandenpech en dat is een gereede aan leiding om in een naburig estamineetje Vlaamsch bier aan een onderzoek te onder werpen. ,.Eh madammeke, een pinteke bier asteblieft", zegt iemand zoo Vlaamsch moge lijk; en het stopwoord „zulle" wordt vermoe delijk wat al te kwistig door sommigen onzer ingevoegd. Brussel bereiken wij tegen half negen Bel gischen tijd. Door een kleurige decoratie van fichtslingers voert de auto ons naar ons hotel. Nederland is troef in Brussel. Op velerlei wijze ontdekt men de driekleur. Als banier, als autovlaggetje, als hoedrand. En overal komt men landgenooten tegen, de meeste in vroo- lijke, vele in tè vroolijke stemming. 's Avonds bezoeken wij de wereldtentoon stelling. Zeldzaam imposant is al dadelijk de entrée van de verlichte expositie met aan weerszijden de zich in scherpe kleurenlijnen afteekenende pilaren. Hoog in de lucht spelen stralen van schijnwerpers een dartel spel tegen de wolkenmassa's. Deels donker, deels fel verlicht rijzen de paleizen van talrijke na tionaliteiten voor ons op. Fonteinen spuiten als waaiers omhoog in steeds wisselende kleuraspecten. Dan is er oud-Brussel met zijn schilderachtig marktplein, zijn frappante contouren en geveltjes en kleederdrachten. Het is bijzonder druk in dit oude stedeke. Er zijn heel wat tapperijen en dus gaat het er vroo- lijk toe; maar toch, de brooddronken toonee- len, die zich hier afspelen vormen wel een scherp contrast met de fijne omgeving. Natuurlijk vergeten wij ook het welvoorziene Lunapark niet. Den volgenden dag concentreert zich alles op den grooten wedstrijd. Een ondernemend man uit ons midden heeft een gokpot inge steld voor het raden van den juisten uitslag. Alle geluksvogels beproeven nogmaals hun fortuin. BelgiëNederland neemt ons allen in beslag en vormt ook bij den rondrit dooi de stad in de morgenuren een voornaam punt in de conversatie. De match op het Heysselstadion brengt ons te zamen met een overweldigend aantal land genooten, wat te constateeren valt uit het groote aantal nationale vlaggetjes onder het publiek en het pandemonium, dat de Neder landsche doelpunten verwekken, doch niet uit het voortgebrachte klankvolume bij het spelen van het volkslied. Waarom brengt men hier toch altijd nog het Wien Neerland'-s bloed ten gehoore? Kick Smit is de populaire man in onzen Haarlemschen hoek. Telkens als hij weer in eens zoo ergens opduikt, om redding te bren jen, kijken we elkaar glunder aan en zeggen met niet weinig plaatselijk chauvinisme „Die Kick toch, hè" of iets van dien aard. Wij vuren de Oranjehemden aan totdat onze stemmen nog slechts schraapachtige geluiden voort brengen. Half time brengt ons het merkwaar dige schouwspel van een rhythmisch meedei- nende hoeden- en vlaggenzee met de staf van de Maitre-tambour. Het publiek schijnt bij interlandwedstrijden nu eenmaal steevast een eigen attractie ter opluistering van de match te willen uitdenken. Aan het eind van den wedstrijd blijkt, dat jeen der gelukkigen thans de gelukkige is ge weest. want niemand heeft den uitslag gera den, waarop den chauffeur de inhoud van den gokpot wordt geschonken, als verdiend bewijs van aller hulde voor zijn vakmanschap. In opperbeste stemming wordt tegen zes uur de terugtocht naar het vaderland aanvaard. Nieuwe teksten worden bedacht om de over winning te kunnen uitzingen. Het community singing wordt met kracht hervat en bij de overtocht op de Moerdijk declameert iemand een angstig zeeliedendrama. Als de Neder landsche douane bij de grens vraagt, of er nog wat aan te geven valt, klinken hem uitroepen als „twee goals voor Holland" en „de schoenen van Backhuys" tegemoet. Zelfs ernstige tegen slag bij Dordrecht, waar de pont langdur"_ vertraging heeft, omdat er een autobus half op den wal en half op het veer bekneld is ge raakt, vermag de stemming niet te verstoren. Totdat eindelijk de slaap een groot gedeelte der week-enders te machtig wordt en een veel vuldig knikkebollen de overmacht van Mor pheus bevestigt In de vroege morgenuren keert een ver moeid, maar tevreden gezelschap binnen de veste van de aloude Spaarnestad terug. J. H. V. Door onze lens gesnapt. Woonhuis en boerderij brandden. Zondagmorgen omstreeks 12 uur bemerkte een voorbijganger, dat uit het dak van de woning van den heer v. d. Steen in de Mis- pelhoefstraat 8 te Eindhoven vlammen sloe gen. Onmiddellijk waarschuwde hij de be woners. Op dat oogenbiik bevond zich alleen de vrouw met haar 10 kleine kinderen in het huis. Zij spoedde zich met haar kroost ijlings naar buiten. De inmiddels gewaar schuwde brandweer was snel ter plaatse, doch het vuur had zich toen reeds door het ge- heele huis verspreid zoodat zij niet kon ver hinderen. dat dit geheel een prooi der vlam men werd. Verzekering dekt de schade. Door tot nu toe onbekende oorzaak is de boerderij van den landbouwer Van der Heij- Mr. J. Bierens de Haan. Mr. J. Bierens de Haan. algemeen secreta ris der Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel, werd 3 Mei 1892 te Ootmarsum geboren. Hij bezocht het gymnasium te Haarlem en studeerde in de rechtswe;enschappen aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. Sinds 1927 is de heer Bierens de Haan alge meen secretaris der Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel. Aan hem is ook toevertrouwd de redactie van het Maandschrift „Maatschappij- belangen", het orgaan van genoemde Maat schappij. Van zijn publicaties noemen wij: „Het fa tum van de bevolkingsvermeerdering" (1924), „De democratie op het keerpunt" (1934); voorts verschillende artikelen over economi sche en sociologische onderwerpen in verschil lende tijdschriften. den. staande in de Heihoekstraat te Oss, tot den grond toe afgebrand. De inboedel en de landbouwgereedschappen gingen verloren. Ook een belangrijk bedrag aan geld werd een prooi der vlammen. Dank zijhet krachtige optreden en de gunstige windrichting kon den aangrenzende perceelen gespaard blij ven. De eigenaar was slechts laag verzekerd. Het eerste lustrum van „Licht en Vrijheid". De kampcervereeniging viert feest. Ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan van de Haarl. Kampeervereeniglng Licht en Vrijheid is in gebouw Olympia op Zaterdag avond een feestavond gehouden, die zeer druk bezocht was en die zeer geslaagd mag worden genoemd. Het begon met een rede van de presidente van de Feestcommissie, mevr. van Konings hoven, die aan het bestuur een nieuwe vlag aanbood voor de bestuurstent van Licht en Vrijheid en die voorts een cyclostyle overhan digde als bly'vend aandenken aan het vijf jarig bestaan. Zij bracht dank aan allen die meegewerkt hebben aan het doen slagen van den feestavond, aan de leden van V. Z. O. D., die aan het programma zouden meewerken, aan de medeleden van de feestcommissie. Zij sprak den wensch uit. dat dit feest den onder- lingen band tusschen de leden der Kampeer vereniging Licht en Vrijheid hechter zou ma ken. Verder deelde zij nog mee. dat een fraaie bloemenmand gezonden was door de zuster vereniging uit Amsterdam, Licht en Lucht, welke mededeeling. evenals de aanbieding der geschenken, met applaus beloond werden. De voorzitter der jubileerende vereniging, de heer van Lieshout, beantwoordde de spreek ster en dankte haar voor de mooie cadeaux. Hij hoopte met den cyclostyle in staat te zijn het wel en wee van de vereeniging aan de leden te kunnen meedeelen. Tenslotte sprak hij zijn bewondering uit voor het werk der feestcom missie. Hiermee was het officieele begin afgeloo- pen en kon een aanvang gemaakt worden met het afwerken van het welvoorziene program ma. En dan mag een woord van hulde gebracht worden aan den conferencier, den heer M, G. Gude, die onmiddellijk contact had met zijn auditorium en voor een groot deel verantwoor delijk was voor de losse en vroolijke stem ming, die den heelen avond geheerscht heeft. Zoowel hij als zijn wakkere dansband deden onvermoeid hun plicht, en we hebben niet ge teld hoe vaak het Kampeerlied Wij gaan kam peeren, is gezongen, maar het is zeer dikwijls geweest! Het werd ingezet door een uit het publieken de muziek volgde 'terstond. Het programma verder? O, er was gezorgd voor groote verscheidenheid: er waren voor drachten, kluchten, muzieknummers, verlo ting. Herman Theunissen, een accordean-vir- tuoos liet enkele fraaie nummers hooi'en en zijn optreden schonk een groot muzikaal ge not. Gude zelf pakte dadelijk reeds den juisten toon. toen hij het liedje over Zeilen zong en liet meezingen. Er waren voordrachten over moeilijkheden, die Kee ondervond bij verhui zen. en over een juffrouw, die een liefdesbrief richtte (en zong) tot Maurice Chevalier, er stond een klucht van V. Z O. D. op het pro gramma, waarbij de voortreffelijke organisa torische kwaliteiten van den heer Jansen be handeld werden, drie frissche Jantjes bepleit ten de noodzaak het roer recht te houden zelfs in de onaangenaamste omstandighe denkortom, het was een avond, die de Kampeervereeniging tot eer strekt en waarop de aanwezigen zich bijzonder vermaakt heb ben. niet het minst om het vlotte bal. dat na aflooD van het programma werd gehouden. Licht en Vrijheid heeft inderdaad den band sterker gemaakt door een avond als die van Zaterdag.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 9