Hei geheim van Lady Littenton .Opoe Root" vierde Dinsdag l« den Haag haar gouden jubileum als orgeldraaisler. Zij Prinses Ingrid sprak Maandag voor bet eeril voor de microfoon, toen zij per radio haar dank betuigde voor de werd door het gemeente bestuur tan stadhuize ontvangen en gaf daarna op haar orgel van vele gelukwenschen en geschenken, welke zij ontving in verband met haar aanstaand huwelijk met Kroonprins 50 jaar geleden een concert Frederik Yan Denemarken De lichtmasten op de wereldbloementem- toonstelling .Flora 1935* te Heemstede hebben haar werk gedaan en worden ge sloopt. De groote ballonnen worden afge- ln de bocht tijdens de bekende auto-races op de heuvelbaan te Shelsley Walsh (Eng.) Er w« veel belangstelfing voor de zaak Gutzoit, die Dinsdag voor de Almelosche Recht bank werd behandeld. De D© eerste bewoners van het binnenkort gereedkomend pinguinverblijf in den Amsterdamschen dierentuin zijn m „Artis" aangekomen De hoofdinspecteur van politie te Enschede, de heer K Boer- rigter. (met hand voor het ge zicht), bij aankomst aan het gebouw der Almelosche recht bank, waar Dinsdag de zaak Gutzeit werd behandeld In den Amsterdamschen Stads schouwburg gaat hedenavond de premiere van .De andere wereld", een spel uit het plan tersleven van mevr Szekely Lulofs Een scène uit de tweede acte V I n r Elly Stekelen burg; Jaap Engelberts en Jan C. de Vos drukt® voor het gerechtsge bouw FEUILLETON. door ELSA KAISER. 5) „Vluchten", riep Claire uit. „Hemel kind hoe kom je daarbij, hoe romantisch, midden in den nacht?" Alice glimlachte ondanks zichzelf en vertel de toen van het gesprek dat zij met haar va der had gehad, zonder echter te zeggen dat zij Gordon's dochter niet was. „Een vader die zijn dochter wil dwingen, in dézen tijd, dat is barbaarsch. je hebt groot gelijk. Alicee als je wegloopt, maar waar- i heen?" i „Ja, dat vraag ik mij aldoor af. Ik ken niets, i ik heb niets, wat zal ik doen?" „Je kunt toch geld en juweelen meenemen zooveel als je wilt?" „Dat Is nu juist dat ik niet wil. Ik zou de juweelen van moeder krijgen op den dag van mijn huwelijk Ik heb ze nog nooit gedra gen en nu kan ik ze niet meenemen als ik stil wegloop, dat moet je begrijpen." „Waarom niet? Je bent het eenige kind en later krijg je alles." „Dat weet ik niet zoo zeker, als ik nu weg loop. Vader is een hard mensch. Maar ik kan nu niet aan de toekomst denken, ik moet voor d i t oogenblik zorgen. Wat zal ik doen, geef mij eens raad Claire?" „Je wilt dus je vader laten zien dat je ook zonder hem kunt leven, als ik het goed be grijp? Je wilt hem tot rede brengen en zelf onafhankelijk worden? Als je geen geld en geen juweelen mee wilt nemen, zul je iets moeten gaan verdienen tot dat jullie weer verzoend bent. Of wil je op het credlet van je vader leven?" „In geen geval, ik wil zelfs niet eens meel de rijke Alice Gordon zijn, ik zou het liefste, onder een anderen naam leven, zoodat vader mij niet meer vinden kan.Ach Cialre, ik benijd jou dat jij naar Europa gaat. kon ik maar met je meegaan?" „Kun je het niet? Zal ik geld leenen?" „Ik dank je wel voor je lieve aanbod maar daar ben ik niet mee geholpen. Ik moet van daag nog weg want morgen komt Nelson. En of ik zoo gauw een plaats op de boot krijg is ook nog een vraag, bovendien zou vader dat dadelijk merken, hij hoeft maar een passagiers lijst van een schip door te kijken. Onder mijn naam gaat het dus niet en onder een vreem den naam kan ik geen pas krijgen. Het is el lendig Claire, ik weet beslist niet wat ik doen moet." Plotseling lachte Claire helder op. „Ik kan je misschien helpen, Alice. Het is wel een dol plan maar misschen lukt het. Ik heb een juf frouw van gezelschap geëngageerd, een jong meisje, dat mij erg aanbevolen was, zie je, ik wil daar in Engeland niet zoo erg onder vreemden zijn, iets uit Amerika wil ik bij mij hebben. Het meisje, deze Joan Forth, is plot seling ziek geworden, ik kreeg vanmorgen het bericht Zij stuurde mij een briefje. Ik had notabene al een hut voor haar besteld, vlak naast de mijne want ik ben verschrikkelijk bang voor zeeziekte en dus wilde ik haar vlak bij mij hebben. Hoe zou je er over denken om als Joan Forth met mij mee te gaan, Alice?" „Zou dat kunnen, Claire? O, wat zou dat heerlijk zijn! Maar ik heb geen pas." „Ik heb haar pas bij mij. Zij heeft hem mij gestuurd omdat ik haar portret vroeg dat zij zeker niet had. Wij moeten nu eens kijken of zij een beeetje op jouw lijkt, pasfoto's zijn meestal erg leelijk en men herkent er de menschen heel moeilijk van. maar met een beetje goe den wil lijkt het absoluut op jou." Claire zocht lachend en geheel door haar plan in beslag genomen naar de pas in haar handtasch. Zij nam Alice's onaangenaamhe den met mr. Gordon volstrekt niet ernstig op. Zij was nog altijd, ondanks haar deftige ver loving. het kostschoolmeisje dat dol is op stre ken en avonturen en vond het heel goed dat de oude heer Gordon eenmaal eens getoond werd dat anderer wil ook van beteekenis is in het leven. Hij zou wel tam worden en toege ven als hij niet meer van Alice hoorde. „Hier is de pas, nu zullen wij die miss Joan Forth eens goed bekijken. Zij moet een erg moofe meisje zijn. Ah, wacht eens, hier staat haar persoonsbeschrijving: Lang 1,65, nu dat ben jij ongeveer ook, ze zullen toch niet met een centimeter klaar staan? Blond, zoo, maar dat was anders geen bezwaar geweest, je had je kunnen „oplichten" maar toevallig ben je ook blond. Neus en mond gewoon, oogen blauwwat een taal, wat een stijl he, zoo'n pas, wie heeft daar nu eigenlijk iets aan een mooi mensch noemen ze „gewoon". Die foto lijkt niet op de beschrijving, enfin dat moe ten die pasmenschen zelf maar weten, zeide Ciaire schouderophalend en gaf den pas aan Alice. Deze knikte, maar vroeg toen ongerust. „Maar hoe doen we met Joan Forth, we moe ten haar toestemming toch hebben?" „Zij vroeg mij haar pas terug, vertelde Claire. „Weet je wat we doen, we rijden naar haar toe en vragen of zij hem wil uitleenen. Wij moeten haar ervoor betalen want ze is erg arm." „Wat ik bezit kan ze krijgen als ze toe stemt," zeide Alice. „Ja, luister eens, Alice, begon Claire weer. „je moet ook in Engeland bij mij blijven, je mag mij in Southampton niet in den steek laten." „Bij wie zou ik nu liever blijven dan bij jou, tenminste den eersten tijd totdat ik weet wat ik zal doen. of totdat jij trouwt." „In de toekomst kom je natuurlijk weer hier terug" meende Claire beslist. „Nadat ik vader zóó boos heb gemaakt en na het schandaal van mijn vlucht?" .Alles wordt vergeten en vergeven met den tijd, Alice. Het grootste schandaal maakt voor een ander nog grooter plaats en zoo groot is liet schandaaf niet. vind ik. een vlucht voor een opgedrongen huwelijk waarvan de andere partijen hun ongelijk niet willen inzien. Er zijn erger dingen in de wereld. En dikwijls wordt ook het hardste vaderhart zacht als hij ziet dat hij zijn wil niet kan doorzetten en hij daardoor alleen blijft zitten." „Dat geloof ik niet", meende Alice stil. „En toch ben je vast besloten om te gaan?" „Ja, dat ben ik," gaf ze ernstig toe. HOOFDSTUK IV. De vriendinnen spraken nu het noodzake lijkste af. Alice zou wat kleeren en ondergoed meenemen. Een grooten koffer kon zij niet uit het huis laten brengen dat zou beslist opval len. „Ik zal je wel zoolang alles leenen", bood Claire aane die schik in het avontuur had en de zaak nog steeds niet ernstig opvatte. „In Engeland kun je dan je garderobe aanvullen en een koffer koopen." Zij pakten enkele japomien, ondergoed en toiletgarnituren in twee handvaliezen, die zij tegelijkertijd mee wilden nemen. Alice stond ,het huilen nader dan het lachen, maar Claire amuseerde zich dol. In den-avond na het diner als Gordon zich in zijn werkkamer zou hebben teruggetrokken, zou Alice het huis verlaten en naar Claire in Waldorf Astoria gaan. Men zou denken dat zij in haar kamer was Suzette zou zij vrij geven onder voorwendsel dat zij hoofdpijn had. De hoofdzaak was om ongemerkt uit het huis te komen, maar dat zou misschien kunnen als de bedienden aan tafel zaten. Mocht iemand haar toch zien, dan zou zij zeggen dat zij hoofdpijn had en een beetje frissche lucht ging happen. Den anderen morgen voeren zij dan reeds op zee en zoo snel zou men haar spoor niet kunnen volgen, daar zij immers onder een valsehen naam ingeschreven was. „Alles hangt dus van deze Joan Forth af', meende Claire. Laten we dadelijk naar haar toe gaan. Alice telefoneerde naar de garage om haar twoseater. „Ik chauffeer zelf", zeide ze. Joan Forth woonde in 'n buurt die de meis- j jes absoluut niet kenden. Een reusachtige! huurkazerne in een bedompte nauwe straat. I Joan Forth lag te bed in het hoogste kamertje van het huis, het rook er naar armoede en verdriet. Zij was een mooi*' lief meisje maar zag er erg ziek en moe uit. „Ik sta" geheel alleen op de wereld", ver-- -telde zij, en daar ik nu al zoolang ziek beiv moet ik met mijn spaarduitjes heel zuinig om gaan, ik kon dus niets anders huren dan dit armzalig kamertje. Maar ik ben hier tenmin ste alleen* als ik in een ziekenhuis lig, waar' de dokter mij heen wil laten brengen, ben ik met een massa menschen op één zaal samen, en dat vindt ik vreeselijk, ik ben bang voor zooveel menschen." „Wij zijn gekomen om u te helpen, begon Claire energiek, „wij wilden u iets voorstel- stellen, miss Forth. Mijn vriendin hier, die haar naam niet noemen kan, wil onder een anderen naam naar Engeland reizen. Zij heeft haar bijzondere redenen daarvoor. Wilt u haar uw pas leenen,...voor een korten tijd, u krijgt hem onbeschadigd terug?" Joan weigerde beslist. Neen, zij wilde niets verbodens doen. Liever hier in dit ellendige, kamertje liggen of naar een ziekenhuis ge bracht worden, dan dit aanbod aannemen. Maar na lang over en weer praten wisten de beide rijke meisjes haar te overhalen, zij overtuigden haar dat zij niets verbodens cleed, tenslotte kon men een pas toch wel ver liezen en eventueel een nieuwe aanvragen. Maar Alice beloofde bij alles wat Joan heilig was den pas veilig te ~ug te zenden zoodra zij hem niet meer noodig had. In ieder geval wist zij toch het adres van miss Misters en zij kon zich steeds op deze verlaten, mocht er iets ernstigs gebeuren, dan zou zij zich ook tot mr. Misters kunnen wenden. Dit alles, op een overtuigenden toon door Claire voorge dragen, brak eindelijk Joan's tegenstand. .(Wordt vervolgd.).

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 10