Hengelseizoen. Noodlottig verkeersongeval op den Hagelingerweg, Hei Betrngtitftsie 52e 'Jaargang No. 15927 Verschijnt dagelijks, heKalve öp Zort- en Feestdagen Maandag 27 Mei 1935 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR en ROBERT PEEREBOOM. COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTEN: per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post 3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week ƒ0.05, p. maand ƒ0.22, p. 3 mnd. ƒ0.65, franco p. post 0.72J4. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés, Levenslange ongeschiktheid 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-, Duim ƒ250.-, Wijsvinger 150.-, Elke andere vinger 50.-, Arm-of Beenbreuk 30.— Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog -ƒ400.-, Verlies Duim ƒ75.-, Verlies Wijsvinger 75.-, Verlies andere vinger ƒ30.-. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare" voorwaarden. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaame 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230. ADVERTENTIëN 15 regels f 1.75, elke regel meer f 0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 14 regels 0.60. elke regel meer ƒ0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. DU NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN. HAARLEM, 27 Mei. Robert Koch Het is vandaag een kwarteeuw geleden dat dr. Robert Koch te Baden-Baden op 66-jarigen leeftijd stierf. In de kringen van de medische en bacteriologische wetenschap is zijn naam een der allergrootste. Daarbuiten zou ik niet gaarne het percentage taxeeren van de menschen, die niet weten wie Robert Koch was. Het moet schrikbarend hoog zijn. En toch behoorde deze man tot de groot ste en moedigste strijders die de wereldge schiedenis kent, en heeft zijn levenswerk on- «mdig meer zegen aan het menschdom ge bracht dan dat van heele reeksen veldheeren en admiraals tezamen. Het geschiedenis-onder wijs is evenwel een zonderlinge zaak, en in de geschiedenisboeken gelden de mannen die op ruime schaal Leven vernietigd hebben als veel grooter dan diegenen die .den Dood met succes hebben bevochten. Waren de eersten dan moediger? Neen, dat geloof ik niet. Onderzoekers als Koch, Pasteur, Metsjnikoff, Roux, Bruce en zoovele anderen hebben tallooze malen hun leven" gewaagd. Daarbij hebben zij een volharding en een koppig verzet tegen teleurstellingen getoond, die den lezer van hun levenshistories met den diepsten eerbied vervult. En tenslotte hebben zij tallooze menschen van ontzettend lijden bevrijd en hun nieuw levensgeluk ge schonkenterwijl de levensweg der veld heeren en admiralen bezaaid is met lijken en moeizaam-voortgesleepte, gefolterde levens van zieken en verminkten. Het hoofdverschil ligt wellicht inde reclame. Een Koch, een Pasteur, vochten hun jarenlangen strijd uit in de stilte en beslo tenheid van een laboratorium. Daarin liepen .zij levensgevaar, daarin beleefden zij ge weldige avonturen. Daarin leden zij tallooze nederlagen om het tenslotte tot enkele over winningen te brengen. Maar wélke overwin ningen De veldmaarschalken en de admiraals daarentegen Ik vrees dat de generaal Ludendorff, thans profeet van heidendom, in het huidige Duitschland althans als een heel wat grooter man geldt dan Robert Koch. En dat tien maal meer Duitschers weten wie Ludendorff is dan: wie Koch was. En buiten Duitschland? Het .zij een niet-Dultscher veroorloof d Ro bert Koch te herdenken als- een grooter strij der en een grooter mensch dan alle gene raals en admiraals der historie, met inbegrip van onze eigene. Hij werd op 11 December 1843 te Klausthal geboren, bezocht daar het gymnasium, stu deerde van 1862 tot 1866 te Göttingen, was daarna korten tijd assistent aaai een kliniek voor zielsziekten te Hamburg, vestigde zich als praktiseerend medicus eerst te Langen- salza (Hannover) -en later te Rackwitz (Po sen) en begon in deze plaatsjes op eigen houtje, met de meest primitieve middelen, zij-n bacteriologische onderzoekingen Hij had in die kleine provinciestadjes een drukke en heel slecht betalende praktijk, die zijn on dernemingsgeest allerminst kon bevredigen. Zijn vrouw deed hem op een verjaardag een microscoop cadeau, die zijn leven den nieu wen keer gaf en een wereld van strijd en avontuur voor hem opende. De Kruif vertelt in zijn bekende boek „Bac teriën jagers": „We hooren het de goede vrouw zeggen: „Robert, daar heb je nu wat om je op te beuren van de vervelende prak tijk. Daar moet je nu maar veel door kijken, 't zal je afleiding geven." De tragische kant van dit kleine incident, dat zulke groote gevolgen voor de geheele menschheid zou hebben, was dat Emmy KochFraatz met haar goedbedoelde ge schenk den ondergang van haar eigen hu welijk inleidde, dat later door echtscheiding ontbonden werd. Zij was niet de vrouw voor den grooten ontdekker, dien zij door haar gave ontketend had en die met hartstoch telijke toewijding zijn geweldige roeping ging volgen. Koch's huwelijksleven was niet ge lukkig-in tegenstelling met dat van Pas teur, die in zijn vrouw zijn trouwste mede werkster vond. Zijn eerste onderzoekingen betroffen in fectie van wonden en de oorzaken van milt vuur, waarvan hij den verwekker ontdekte en waarbij hij, door de ontdekking van de mid delen om het voortwoekeren te voorkomen, voor het eerst de menschheid een wapen in handen gaf ter bestrijding van een besmet telijke ziekte. De eenvoudige, stille, bescheiden provincie dokter, aanvankelijk met ongeloof aangehoord, zette zijn baanbrekend werk voort en kwam in 1882 voor den dag met de grootste ontdek king zijns levens: die van de tuberkel-bacil als de verwekker van de tuberculose. Bij Ru- dolf Virchow, toen hét leidende licht van de Duitsche medische wetenschap, had hij een norsch onthaal en nauwelijks aandacht ge vonden toen hij hem zijn eerste mededeelingexi over deze ontdekking kwam doen. Op 24 Maart 1882, in een vergadering van de Phy- siologische Vereeniging te Berlijn, boog Vir chow het hoofd en gaf toe. De Kruif beschrijft dit historische oogenblik aldus: „Een kleine man met een vroeg verouderd, gebrild gelaat stond op den katheder en bracht zijn papieren vlak voor zijn bijziende oogen. De papieren ritselden, en zijn stem beefde een weinig toen hij begon te spreken. Met verwon derlijke bescheidenheid vertelde deze man aan de zeer aanzienlijke vergadering, in hoogst eenvoudige bewoordingen, hoe hij de bacil, die moorddadiger voor het menschdom is dan een van zijn soonbgenooten, had gezocht, ach terhaald en -met zekerheid als de tuberkelbacil had aangewezen. Hij versmaadde elke orato rische wending, en er was geen verheffing in zijn stem. noch nadruk, toen hij de gewich tigste phasen van het onderzoek beschreef. Hij vertelde van de schuilplaatsen van dezen gevaarlijken vijand, van zijn levenswijze, zijn sterkte en zijn zwakheid, en duidde zelfs aan h het op den duur mogelijk moest zijn hem te cos tr ij den; wie weet: hem uit te roeien, dien grootsten moordenaar van den mensch. Toen ging Robert Koch weer zitten, wach tend op het debat. Maar niemand stond op om te spreken. Allen wendden hun blik naar den grootmeester, het orakel der Duitsche physiologische wetenschap, die den Olympus beheerscbte en meer dan eens met een enkele bliksemschicht een heele theorie had ver pletterd. Iedereen keek naar hem, maar Virchow verliet zijn plaats, zette zijn hoed op en ging de zaal uit: hij had niets te zeggen." Dit moment was de grootste overwinning van Koch's leven. Ergens in een kleine, kille zaal in Berlijn.... Ja, de reclame van Tra falgar en Waterloo, van Austerlitz en Sedan, van Sadowa en Verdun was heel wat grooter. Maar waarbij heeft de Menschheid baat ge vonden? Er zouden reekseri artikelen ter herinne ring aan Koch te schrijven zijn. Ik stip hier maar enkele punten aan om een groot man recht te doen. Misschien komt de beschaving nog eens zoover, dat alle geschiedenisboek jes. hem noemen. Wie weet? Hij deed nog veel meer. Hij ontdekte don verwekker van de cholera en gaf de juiste aanwijzingen voor de bestrijding van die ontzettende epi demische ziekte, die althans uit Europa daar na verdween. Hij bestreed met succes runderpest en de malaria. Prof. Robert Koch gaf via een lange reeks publicaties een nieuwe wending en ont zaglijk veel grooter practische uitwerking aan den arbeid der medici in de geheele wereld. Hij was een zeer groot en moedig strijder en ontdekker, en een nobel mensch. Zijn leven moge vandaag in diepen eerbied herdacht worden. R. P. Onze Tramwegmaatschappijen De opschorting van de aflossing van obligaties. Wij herinneren er aan, dat op 18 Januari van dit jaar te Haarlem vergaderingen zijn gehouden van obligatiehouders van de N. Z. H. T. M„ de E. N. E. T. en de Tweede Noord- Hollandsche Tram Mij., waarin voorstellen van de directie behandeld werden, om de ver plichte aflossing op te schorten in verband met den minder gunstigen financieelen toe stand. De voorstellen inzake de N. Z. PI. T.- M. en de Tweede Noord-Hollandsche werden met algemeene stemmen aangenomen, het voor stel inzake de E. N. E. T. werd verworpen met 106 tegen 4 stemmen. Wij vernemen thans, dat de directie onder handelingen met de obligatiehouders van de E. N. E. T. heeft aangeknoopt, om tot een definitieve regeling te komen. Hangende die onderhandelingen konden ons geen nadère mededeelingen gedaan worden. Nu de Junimaand weer nadert Zoekt de brave hengelaar, In het schemer van den zolder Weer zijn vischtuig bij elkaar.. Want het kriebelt in zijn visch-kuit En hij voelt pas. dat hij leeft. Als hij 't strakjes met de baarzen Aan den (hengel)stok weer heeft. Laat een ander ballen trappen, Ballen stooten, ballen slaan, Ai die sport kan in de schaduw Van zijn hengelsport niet staan. Zijn bal is een malsche deegbal En dien slaat hij aan den haak, Met zijn aas als enkle troefkaart Vindt de visscher zijn vermaak. Strakjes, in den prillen morgen, Gaat hij naar een stille vliet, En hij vischt in troebel water, Helder is 't nu eenmaal niet. Soms heeft hij een harden dobber, Als hij vischcollege loopt, En hij vis a vis zijn visschen, Waakzaam op een „tukje" hoopt. Maar ook dan is hij gelukkig, Want zelfs met zijn grootsten strop: Niets dan schoongesnoepte haken, Haalt hij levensvreugde op. P. GASUS. DRIEHUIS. Motorrijder rijdt met groote snelheid op een troep kinderen in. Eén doode en vier zwaar gewonden. Zondagmiddag 1 uur had op den Hagelingerweg nabij het Missiehuis een noodlottig verkeersongeval plaats, tengevolge waarvan een 10-jarige jongen werd gedood en drie volwasse nen en een meisje zeer ernstig werden gewond. Het ongeval is geheel te wij ten aan het roekeloos rijden van een motorrijder, die met zijn echtgenoote, die op het duozadel was gezeten, tot de zwaar gewonden behoort. Deze motorrijder F. J. Jacobsen genaamd, wonende in de Meidoornstraat te IJmuiden- Oost, kwam van den Driehuizer kerkweg af en reed in de richting Santpoort. Hij passeer de den bocht nabij de woning van den briga dier van politie met een snelheid van onge veer 80 K.M., zooals ooggetuigen 'verklaarden. Deze bocht levert voor bedachtzaam rijdenden geen moeilijkheden op, doch J., die klaarblij kelijk haast had, reed zoo snel, dat iemand, wien hij passeerde, uitriep: „Als die den bocht haalt, weet ik het niet". Deze opmerking bleek helaas juist. Door de razende snelheid, waarmede de motorrijder den Hagelingerweg op reed, kon hij zijn mo tor niet midden op den weg houden. De ge volgen waren ontzettend. Want juist voor den motorrijder uit liep een groep kinderen, leden van de afdeeling Santpoort van den Nederl. Arbeiders Sportbond, die onder geleide van twee leiders en een leidster van een wande ling huiswaarts keerden. Met onverminderde vaart reed de motor op het geheel rechts van den weg loopende groepje in. Een hevig gegil weerklonk en voordat oog getuigen konden realiseeren wat er was ge schied, lagen er vijf zwaar gewonde menschen, waaronder twee kinderen, kermende langs den weg. Het eerste slachtoffer was de heer J. Handgraaf, voorzitter van de afdeeling, die achteraan liep. Maar verder snelde de motor op het groepje kinderen in. Even vóór den heer Handgraaf liep de 10-jarige J. C. Oos tewaal. Deze jongen werd eveneens tegen den grond gereden. Hij bleef voor dood liggen. Nog had de motor zijn vaart niet verloren. Het derde slachtoffer was de 9-jarige Hillegonda Schoon, die onder den motor terecht kwam, geheel langs den kant van den weg. Daar botste de motor tegen een boom, nog met zulk een vaart, dat de duorijdster over haar man heen van het duozadel vloog en evenals de bestuurder met een smak tegen de straat werd gesmeten. De aanblik van de gevolgen van dit onge val was ontzettend. Vijf menschen, allen zwaar gewond, sommige, vooral de beide mannen, het gelaat vol bloed, vloeiende uit ernstige wonden aan het hoofd, lagen zieltogend langs den weg. De brigadier van politie de heer Dubbis, die nabij de plaats,' waar het ongeval geschiedde, woont, hoorde in zijn woning het gekerm der slachtoffers. Hij nam direct de noodige maat regelen op de plaats van het ongeval, terwijl zijn vrouw telefonisch medische hulp en po litie alarmeerde. Dr. Mac Daniël was spoedig ter plaatse, later gevolgd door Dr. van Leusen. Ook het Roode Kruis van IJmuiden was spoe dig aanwezig. Het bleek dat de kleine Oostewaal er het ergst aan toe was, maar ook de heer Hand graaf, de bestuurder en het meisje waren zeer ernstig gewond. Nadat allen voorloopig ""er- bonden waren werden de slachtoffers naar het Antonius-Ziekenhuis in IJmuiden overge bracht, de heer Handgraaf en de jongen per ziekenauto, de anderen door welwillend aan geboden particuliere auto's. De jongen is tij dens het transport overleden. Het bestuur van de jublleerende afd. Haarlem van de Ned, Reisvereeniging. Zittend, v. 1. n. r.: C. Spaargaren, seer.; J. G. Kraan, voorzitter; H. v. Donkelaar, nenningm,; mej. T. P. v. d. Oord; staande v. 1. n. r.: A van Dijk, 2e-penningm.; J. J. Ph. v, yiiet, 2e secr.; G. v* cl» Aardweg, yice-voorz Links Het 10-jarig .g^je Oüsuvvaai, ca, gedood werd. Rechts: Gonnie Schoon, die ernstig gewond werd. Naar ons gisteravond werd medegedeeld, is de toestand van alle andere slachtoffers zeer ernstig. Het meisje had ernstige brandwon den bekomen, de beide mannen zware hoofd wonden. Voor hun beider leven wordt ge vreesd. Naar wij vernemen heeft, behalve de politie autoriteiten van Velsen, ook de officier van justitie een nader onderzoek ingesteld. Het ongeval veroorzaakte op den drukken weg een groote opschudding, Werd er een wedstrijd gehouden? „Wij liepen zingend naar huis", vertelde ons een der leidsters van den troep kinderen, die- Zondagmiddag het ongeluk op den Hagelinger weg heeft zien gebeuren. „In Velserbeek hadden wij gebald, krijger tje gespeeld, hard geloopen en gelachen en de kinderen waren uitgelaten van pret". Langs den Biezenweg zou men weer naar huis gaan. De kinderen woonden bijna allen in Santpoort-dorp en gingen school op de lagere school F. Door het spel en het harde loopen hadden de kinderen echter ergen dorst gekregen en toen een der leidsters zei dat zij iemand kende, die wel water voor hen had, werd het plan met een hoeraatje begroet. Vroolijk begaf men zich op weg, de 10-jarige Oostewaal, trotsch op zijn nieuwe schoenen, liep in een der achterste rijen. De heer Hand graaf en Van Royen sloten den troep, voorop liepen eenige leidsters.. Omstreeks het middaguur kwamen de lei ders en de kinderen bij het huis waar water te krijgen was en schertsenderwijze werd er geroepen: „nog een rondje en nog een en nog een". Kortom, op dezen mooien, zonnigen, zomer- Zondag, terwijl allen in de luchthartigste stemming waren die men zich denken xan. prettig vermoeid van het vroolijke spel, ver kwikt door een frisschen dronk, met een korfbalwedstrijd in het vooruitzicht, die des middags zou worden gehouden, op dezen prachtigen dag geschiedde het vreeselijke on geluk dat alles zwart maakte als de rouw en de vroolijkheid van allen deed verstommen. In de bocht van de halte Driehuis-Wester- veld in de richting van het dorp Santpoort liepen de kinderen, luid zingend in de zon. De groep liep aan de rechterzijde van den weg, op het geplaveide deel bij de kleine boompjes. „In razende vaart kwamen toen twee mo torfietsen die den troep van achteren nader den". Zoo zei ons de leidster, die voorop liep. Zij meende te hooren dat beide motorrijders elkander den loef wilden afsteken en de een den ander toeriep: „Je haalt me toch niet in", of iets dergelijks. Ofschoon het ons zeer twijfelachtig lijkt dat de leidster dit werkelijk zou hebben gehoord, temeer daar de motoren van achteren nader den en door hun groote snelheid in een omme zien bij de kinderen waren, is zij er toch vast van overtuigd dat er een soort wedstrijd werd gehouden, hetgeen zij o.a. opmaakt door het laten sleepen van een been over den grond, hetgeen motorrijders wel meer doen, indien zij in groote snelheid een bocht nemen. Wat toen volgde laat zich met geen moge lijkheid beschrijven. De eene motorfiets kon de bocht blijkbaar niet halen, schoot uit naar de rechterzijde van den Hagelingerweg. en raakte de groep tusschen de achterste en op een na de achterste rij. Zelfs de briga dier van politie, de heer Dubbis, bij wiens wo ning het ongeluk geschiedde, had nimmer zulk een ellendig schouwspel gezien Over en kele meters lagen de gewonden verspreid. On der de motorfiets was het meisje terecht ge komen. Ook de motorrijder zelf lag ten deele onder de motorfiets. De vrouw van den be stuurder, die als auopassagiere meereed lag elders en bloedde hevig. De heer Handgraaf, de leider was er eveneens zeer érnstig aan toe en het 10-jarige jongetje stierf bijna on middellijk, De andere kinderen bleven ten deele ver stard van schrik staan, doch daarna liepen zij allen gillend en huilend dooreen. Men zal begrijpen dat het een verschrikkelijk schouw spel is geweest; vijf gewonden en een groot aantal verschrikte kinderen. Met. moeite zijn zij naar huis gebracht, waar de ouders hun ontstellende verhalen hebben vernomen. Sommige kinderen waren Mussolini zei in de Italïaanschc Kamer ten aanzien van de arbitrage in het Afrikaan- sclic geschil, „dat men zich geen overdre ven illusies moest maken". pag. 8 Het HongaarschJoego Slavisch conflict thans van de baan. pag. 8 De Miinchensclic politie greep in bij anti-sc- mitische demonstraties. pag. 8 Te Driehuis is Zondagmiddag een motorrij der op een groep kinderen gereden; één kind werd gedood, drie andere en een leider ernstig gewond. pag. 1 Prof. P. Zeeman is Zaterdagmiddag gehuldigd. pag. 7 Bij verkeersongevallen zijn zes tlooden te be treuren. pag. 7 an Willem Kloos en Lodewijk van Deyssel is hedenmiddag het eere-doctoraat verleend. pag. 7 Regcering wil gegevens hebben over de zie- kcnhuisruimtc. pag. 7 «let 25 jarig bestaan van de afdeeling Haar lem van de Xederlandschc Reisvereeniging. pag 8 Nederland wint den korfbalwedstrijd tegen België met 100 pag. 5 De zwemwedstrijd Holland-Indië is gewonnen door Indië. pag. 6 ARTIKELEN. ENZ. R. P.: Robert Koch. pag. J. B. Schuil over de Spaarne-Jubileum Revue: Klaar om te starten. pag. 9 G. J. Kalt over het zangconcours te Zandvoort pag. 9 Bekende Haarlemmers: de heer A. II. Been akker. pag. 7 vanmorgen nog zeer onder den indruk. De ouders van het overleden knaapje wa ren niet thuis. Een bereidwillig automobilist heeft de moeder toen in Wijk aan Duin ge waarschuwd en den vader in Leiden. Alle feestelijkheden van de jeugdvereeni- ging die 's middags gehouden zouden worden wei'den afgelast. Een half uur na de ramp waren alle ge wonden reeds in het ziekenhuis en de sporen voor zoover mogelijk verwijderd. Toch kwa men vanmorgen herhaaldelijk reeds groepen menschen, die het ongeluk bespraken en uit weidden over de mogelijke oorzaken ervan. Het is voor de kleine gemeenschap in Santpoort wel een zeer droevige gebeurte nis. Bij informatie aan het Antonius Ziekenhuis bleek, dat de toestand van de slachtoffers hedenmorgen nog onveranderd was. De candidatenlijsten voor de Raadsverkiezingen. Nummering der lijsten. Hedenmorgen is ten raadhuize alhier bij loting de nummering der geldige candidaten lijsten voor de raadsverkiezingen als volgt vastgesteld: 1. Christ. Hist. Unie. 2. Comité van Gemeenschapsbelangen. Kath. Dem. Partij. Antï-Rev. Partij. R.K. Staatspartij. Christ. Dem. Unie. Lijst van vrije kiezers. Vrijz. Dem. Bond Communistische Partij Holland. Vrijheidsbond. Onafh. Eenheidsblok van arbeiders en middenstanders. Welvaartspartij voor middenstanders en arbeiders. Rev. Soc. Arb. Partij. S.D.A.P. Staatkundig Ger. Pai'tij. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. Nachtelijke brand in de Geweerstraat. Bewoner werd wakker door den rook. Zondagmorgen omstreeks half vijf is brand uitgebroken in perceel Geweerstraat 24 be woond door den heer H. N. van Darn. Deze was alleen thuis, daar zijn vrouw in een zie kenhuis is opgenomen en zijn drie kinderen bij zijn sc-hooximoeder ixx Santpoort vertoeven. De bewoner is Zaterdagavond om kwart voor 12 ongeveer thuisgekomen en heeft toen niets bijzoxxders gemex-kt. Even voor half vijf werd hij wakker, omdat hij het benauwd kreeg. Hij bemerkte dat de heele kamer vol rook stond en dat hij oximogelijk meer laxxgs de trap kon ontsnappen. Door het slaapkamer raam aan de achterzijde van het huis vluchtte hij uit de woning op een plat vaxx de keuken. Onmiddellijk wekte hij de buren en de brand weer. Deze was zeer spoedig ter plaatse en bluschte de vlammen met- drie stralen op de waterleiding. Ze heeft echter niet kunnen verhinderen dat het heele huis uitbrandde. Van den inventaris bleef zoo goed als niets meer over. In de voorkamer hing een jas met 130, welk kleedingst.uk met het geld vol komen vernietigd werd. De inboedel was ver zekerd. De oorzaak van den bi-and kan niet met zekerheid worden opgegeven. Vermoedelijk moet ze gezocht worden in kortsluiting, want het heele blok huizen zat zonder electriciteit.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 1