Hoe voer ik mijn spelpeil op? V i 1 1 ■S ij EMANYLL TANDPASTA HANDBAL. SCHAAKRUBRIEK BS i iöf ÉH gg§ Bi i ROEIEN DINSD A G 28 M EI '1935 I-I AARDE M'S DAGBDAD 10 SPORT EN SPEL Tennis-wenken van den wereldkampioen Fred Perry. lets over training. Wellicht zal ik eenige critiek bij mijn ijverige jonge lezers te weeg brengen, wan neer zij geen enkel advies over het trainen yan mij te hooren krijgen. Ik moet bekennen dat het moeilijk is. om daarmee een begin te maken, want ik train niet in den zin gelijk bijvoorbeeld beroepsvoetballers dat doen met een min of meer dagelijksche dosis „rondjes loo- pen", touwtjespringen en andere dergelijke oefeningen. Daar zouden zij evenmin voor te vinden zijn, wanneer zij drie, vier of zes da gen per week matches zouden moeten spelen. Ik ben van oordeel, dat het tennisspel op zich zelf mij in de „topdagen" van het seizoen (en er schijnen tegenwoordig voor mij wel niets anders dan topdagen te bestaan) al de stugge oefening geeft, die noodig is. Denk niet, dat u me om zeven uur in den morgen met romp buigingen kunt bezig zien! Het trainen is hoofdzakelijk een kwestie van gezond verstand; er zijn in 't geheel geen diepe of duistere mysteries om heen. Als u op het tennisveld in uithoudingsvermo gen te kort schiet, zult u ontdekken, dat hard- loopen nuttig is om een drie of vijf setsmatch uit te spelen en dat bijvoorbeeld knotszwaaien uitstekend is om pols en armspieren te stalen. Vele tennissers zijn van meening, dat andere racket spelen, zooals badminton, buitengewoon geschikt zijn om de soepelheid van "net lichaam en het uithoudingsvermogen te ver- hoogen. Zij oefenen hersens en ledematen in het snel nemen van besluiten. Golf is niet zoozeer training in den gewonen zin van het woord, maar deze soort sport vormt een gezonde afwisseling, wanneer ge geregeld tennist. Als u voetbal of hockey speelt brengt ge uw knieën en enkels in ge vaar; toch mag u dit risico wel op u nemen, want ongetwijfeld houden beide takken van sport en de eventueele ernstige ongeluk ken laten we nu buiten beschouwing u vol komen „fit" voor alles, wat de zomer brengt. Cricket en lawn-tennis gaan niet zoo goed samen; de slagen zijn te verschillend van aard. Ik ben geheel-onthouder, ofschoon ik nier- bepaald tot de zeer heftigen behoor. Ik zou bijvoorbeeld niet willen beweren, dat ik over de geheele linie in het voordeel ben, wanneer ik te een een „middelmatigen drinker" speel Nu is"de moeilijkheid echter, wat men precies onder het woord „middelmatig" moet ver staan. De man die een glas bij iederen maal tijd gebruikt, kan dat praedicaat met even veel recht opeischen als de man, die een glas per dag of per week nuttigt. Ik heb het ge makkelijker gevonden een wat duidelijker grens te trekken en daar ik als geheelonthou der ben opgevoed ben ik het gebleven. In dat opzicht vorm ik geen uitzondering, want de tennissers-van-klasse behooren on getwijfeld tot de meeste „onthoudende" men- schen, die er rohdloopen. Of al mijn collega's van het Britsche team zich onder de geheelonthouders rangschikken kan ik niet zeggen; maar op onze gezamenlij ke reizen zal men geen bier, wijn, en spiritua liën bij ons aantreffen; als een onzer ooit iets gebruikt dan is dat alleen in het geval van een toast aan een diner. Indien ge de eetzaal van het een of ander continentale hotel, waar wij verblijven, betreedt, zult ge onze tafel onmiddellijk kunnen herkennen aan groote glazen met limonade! Volgens mijn ervaring hebben ook de ten nissers buiten mijn land weinig behoefte aan alcohol. Waarschijnlijk is een minderheid der eerste-klassespelers geheelonthouder in den absoluten zin van het woord. Maar ik geloof, dat er niet één is, dien men 'n „zwaren drin ker" zou kunnen noemen. Behalve wat de directe invloeden betreft, geloof ik, dat het drinken tot te lange avon den leidt, wat voor werkelijk goed tennis fataal is. Doch hoewel ik zelf in het geheel niet drink en zeer duidelijk de nadeelige ge volgen van het overmatig gebruik van drank voel, moet men daaruit niet afleiden, dat ik voorstander van geheelonthouding voor eiken speler ben. Een „slokje" op zijn tijd heeft op sommige menschen een goede uit werking en ik zie geen reden, waarom de tennisspeler den bijbelschen raad niet .zou opvolgen om een weinig wijn tot zich te nemen ten behoeve van de maag, mits het natuurlijk bij „een weinig" blijft. Ik zou niet kunnen zeggen, dat ik een nïet-rooker ben, maar ik ben er wel van overtuigd, dat voortdurend rooken slecht is voor den geest en voor de zenuwen. Neen, ik ben niet van plan een-zooveel-per-dag-pro- gramma aan te velen: gebruik uw gezonde verstand! Zonder twijfel is zwaar rooken slecht voor de oogen. speciaal als het sigaret ten betreft. Het lijkt mij toe. dat sigaretten rook een bepaalde hoeveelheid verbrand pa pier moet bevatten, die nadeeligen invloed op de oogen uitoefent. U"1 zult dat tot uw schade ondervinden wanneer u met het hoofd over uw bureau gebogen in langdurigen arbeid verdiept ben en tegelijkertijd de eene sigaret na de andere opsteekt. Uitgesproken tegenstanders van het rooken trachten den tennisser te overtuigen door er op te wijzen ,dat bijvoorbeeld zij, die aan hardloopen, roeien of zwemmen doen waar bij eveneens groote inspanning vereischt wordt tijdens de training het rooken achterwege laten.-Deze takken van sport zijn nauwelijks met tennis te vergelijken, want de bedoelde athleten hebben kans op ontspanning als de wedstrijd achter den rug is. Wij tennissers ervaren echter veelal, dat de eene match on middellijk op de andere volgt en zijn daarom genoodzaakt naar een vorm van training te zoeken, die ons „fit" houdt zonder het gevaar van overtraining of inzinking te loopen. Om deze reden zal ik er bij de tennissers niet op aandringen de sigaret af te zweren, wanneer zij eraan gewend zijn geraakt, maar wel moet ik de grootste matigheid aanraden. Men heeft mij gezegd, dat ik te dikwijls een pijp rook. Wellicht ziet men mij veel met een pijp in den mond loopen, maar in werkelijkheid is de hoeveelheid tabak, die ik verbruik, zeer gering. Wanneer ik niet rookte, zou ik waarschijnlijk heele ponden chocolade consumeeren of an dere zoetigheden, die nadeelig zijn voor de spijsvertering en slechter voor tennis dan tabaksrook. Uitgezonderd aan diners en op dansavonden waar een pijp minder op zijn plaats is en den bezitter zelfs onpopulariteit kan bezorgen, rook ik weinig sigaretten. Ik herinner mij hier in Engeland twee bui tengewoon enthousiaste spelers, die besloten hadden óf het spel óf de tabak in den steek te laten. Zij kwamen overeen, dat de eerste öÉto vaai dien dag af zou rooken, aan den ander een nieuw en kostbaar racket zou cadeau maken. Deze overeenkomst werd twee jear geleden gemaakt en voorzoover ik weet, zijn zij beide niet-rookers gebleven. Ik eet en drink alles maar met mate! Even wel diene men er voor te zorgen vóór de match uitsluitend lichte vleeschsoorten bij den maaltijd te gebruiken en deze maaltijd moet op zijn minst een uur voordat de wedstrijd begint afgeloopen zijn. Ieder uwer weet voor zichzelf beter dan ik het u kan leeren wat goed is voor uw gezondheid en uithoudingsvermogen. Bij wed- strijdtennis hebt ge, zoo goed als bij elke andere match, beide in ruime mate van noode. Ieder weet persoonlijk of bepaalde dingen slecht voor hem zijn of niet, als hij zich maar eerlijk tegenover de kwestie stelt. (Nadruk verboden). WANDELSPORT. JAN PASSTOORS. Door bovengenoemde vereeniging werd Zon dag j 1. met een groep deelgenomen aan den 35 K.M. wandeltocht, georganiseerd door de W. S. V. „De Voortrekkers", uit Wijk aan Duin. Daar door allen deze tocht in zeer goede con ditie volbracht werd. ontvingen zij de hiervoor beschikbaar gestelde belooning, tea-wijl de vereeniging behalve den groepsprijs een fraaien beker kreeg, welke beschikbaar was gesteld voor de mooist marcheerende vereeni ging. Deze groep, welke speciaal in training is voor de a.s. vierdaagsche, liep, alvorens aan de zen marsch deel te nemen naar de startplaats (Beverwijk) DE WANDEL TOERIST. Zondag namen eenige leden van bovenge noemde vereeniging deel aan een marsch in Beverwijk, groot 35 K.M. Alle deelnemers vol brachten dezen tocht in goede, conditie; zij ontvingen hiervoor een fraaie medaille.. A.s. Woensdag wordt er gestart voor 3 x 10 K.M. 8.15 n.m. start Frans Halsplein. EEN LANGE WANDELING. De heer Gaarthuis. lid van de Kennemer Wandelclub nam jl. Zaterdag deel aan den wandeltocht RotterdamBrussel, een af stand van 150 K.M. Gestart werd met 18 wandelaars en allen volbrachten den tocht in de beste conditie. Het betrof hier geen wandel wedstrijd, maar een prestatietocht, waarbij het er om ging zooveel mogelijk in hetzelfde tempo te blij ven loopen. Werd er dan ook gestart met een snelheid van circa 7 K.M. per uur, bij aan komst op het terrein van de Wereldtentoon stelling te Brussel was het tempo nog ruim 6 1/2 K.M. per uur. Overal langs den weg mochten de wande laars zich in groote belangstelling verheugen, terwijl hen in Brussel een luisterrijke ont vangst ten deel viel en allen in het bezit kwamen van een fraaien beker. Een autobus met verzorgers en officials van de Ned. Unie van Wandelaars vergezelde de wandelaars en zorgde dat het hen on derweg aan eten en drinken niet ontbrak. De verzorging was dan ook in de puntjes en le verde geen enkele maal reden tot klachten op, integendeel, hiervoor had men niets dan lof. Het was de eerste maal dat een groep van wandelaars in gesloten verband den afstand RotterdamBrussel liepen. Het was van onzen stadgenoot een mooie prestatie en een woord van hulde is hier wel op zijn plaats. Hij hield de plaatselijke wan delsport hoog. De eenige tandpasta die Uwtanden deemail- glans teruggeeft en blijvend doet behouden Emanyll Crème Emanyll Vanishing Cream Eau de Cologne Emanyll Vraagt de KOOS KOEN PUZZLE c 25g bij Uw winkelier Hoofdprijs (Adv. Ingez. Med.) MOTORWIELRIJDEN MOTORRACES TE ALKMAAR. A.s. Zondagmiddag' half twee valt weer het startschot voor du Alkmaarsche motorwed strijden. Dat beteekent dus, dat er dien mid dag weer naar hartelust gereden zal worden op de snelste grasbaan van Nederland. Dat beteekent dezen keer echter nog veel meer. Want Alcmaria V. V. V., dat steeds de gras- baanwedstrijden in Alkmaar georganiseerd heeft, is een week geleden haar derde lustrum ingegaan. En om dat feit op een goede manier te herdenken, heeft het bestuur het wedstrijd programma met zeer veel zorg samen ge steld. O.a. is er een speciale lustrum wedstrijd ingelascht. De snelle Duitscher Buttler komt; hij geeft zijn Hollandschen concurrenten dezen keer volop gelegenheid, revanche te nemen. Van Dijk is zeer snel; Houtop is zeker niet minder en Rijk popelt van ongeduld, om Butt ler nu toch eindelijk eens te verslaan. En de Alkmaarder De Ridder wil laten zien, dat hij tot de allerbeste seniores van ons land behoort. Behalve de seniores zullen twaalf juniores en acht nieuwelingen hun rondjes draaien en daar zij zoo snel mogelijk willen promoveeren, zullen ook zij volop strijd geven. De baan ziet er schitterend uit en de luid sprekers zullen weer galmen. Het zal Zondag een dag worden, die voor de motorliefhebbers een gebeurtenis zal zijn. WIELRIJDEN. SELECTIEWEDSTRIJDEN OP DEN WEG. Maandag «werd te Halfweg een selectiewed strijd op den weg gehouden voor amateurs in verband met de uitzending van Nederlandsche amateurs naar de a.s. Wereldkampioenschap pen 1935 en Olympische Spelen 1936. Het parcours liep door den Haarlemmer meerpolder en ging over twee ronden met een totaal afstand van 106 K.M. Aan dezen wed strijd werd deelgenomen door 52 renners. De uitslag luidt: 1. C. Medik. Amsterdam, in 3 uur 4 min. 53 sec.; 2. W. Staphorst, Haarlem; 3. P. Braas, Beverwijk; 4. G. Oomkes, Amsterdam: 5. P. Bakker, Amstex-dam; 6. W. Ober, Amsterdam; 7. J. Jansen, Amstei'dam. VOETBAL. Het programma voor Hemel vaartsdag. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND: Velocitas^D.W.S. Ajax—P.S.V. (Sportkr.-1 „DRIEHUIS". Maandagavond speelde de V. V. „Driehuis" haar eersten thuiswedstrijd op het „Olympia"- terrein. Vóór den wedstrijd V. V. „Di-iehuis"D. C. „IJmuiden" speelden de Driehuis-adspiranten tegen School J. te IJmuiden, welke wedstrijd in een gelijk spel eindigde. Alvorens de hoofdwedstrijd begon, heette de heer Mentink den heer W. van Heyst als be schermheer welkom en verzocht hem de wit- zwarte „Diaehuis"-vlag te willen hijschen, waaraan deze voldeed. De heer Van Heyst dankte voor de onder scheiding, hem ten deel gevallen en wenschte de vereeniging alle goeds toe, bij welke laatste woorden de D. C. IJ-voorzitter de heer De Jong' zich volgaarne zei te willen aansluiten, Hierna bracht mevrouw Van Heyst met een fikschen trap den bal aan het rollen ten aan- schouwe van een vrij talrijk publiek, waar onder we ook eenigen tijd burgemeester Kwint opmerkten. Voor de rust, hoewel tegen den wind inspe lend, hield Driehuis zich vrij goed, nam zelfs de leiding en boekte met de rust slechts een kleinen 21 achterstand. Na de rust echter bleek het grootere uithoudingsvermogen der dammers, zoodat dezen tenslotte een groote 72 overwinning noteerden. ZWALUWEN—READING Op 9 Juni wordt op het H.B.S.-terrein Houtrust te 's-Gravenhage met het volgende Zwaluwen-elftal tegen Reading gespeeld: Doel: Mul (H.B.S.) Achter: Caldenhove (D.W.S.) en Chou- four (A.D.O.) Midden: Breitner (H.D.V.S.), Bool (HV.V.) Graafland (H.B.S.) Vóór: L. Adam (H.V.V.), Van Vliet (H. B.S.), Bakhuys (Z.A.C.), Drok (R.F.C.), en Van Gelder (V.U.C.) V. V. HALFWEG. Op Donderdag' (Hemelvaartsdag) speelt Halfweg I een wedstrijd tegen den tweede klasser O.S.V. xiit Oostzaan om den Bataaf beker. Aanvang 2.30 uur. Het tweede elftal speelt daai'na tegen ,Z.S.V. I uit Halfweg een vriendschappelij ken wedstrijd. De le graad-afdeeling zal bestaan uit de hee- ren F. Bischot Jr., F. Jansen, C. ter Pelle en G. Sitters; ook de 3e graad komt uit, o.a. met den veteraan J. Kooijanans. In athletiek werd door de dames ingeschre ven in 80 M. hardloopen en vèrspringen, en door de heeren in 100 M. hardloopen, hoog springen, discuswerpen, speerwerpen, kogel- stooten en 4 x 100 M. estafette. DAMMEN. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN IIAARL. DAMCLUB. Maandagavond werden de wedstrijden om de clubkampioenschappen 1934/1935 der Haarlemsche Damclub voortgezet. Hieronder laten wij de uitslagen vólgen: Hoofdklasse: Ph. F. Amelung Sr. remise met J. van Looij. Tweede klasse: M. van Leeuwen wint van Th. Wesselman! J. Wielenga remise met P. H. Meure; J. Otter wint van J. Zudel. Derde klasse: H. G. Andriessen wint van M. Zurel; J. Seme wint van-C. Scholte; W. J. A. Matla wint van J.Serne; J. J Aling wint van O. T. Glaser. RapiditasLijnden (36) (Heeren) Van het begin af was 't Lijnden, dat den toon aangaf. De verzwakte Haarlemsche voor hoede kon tegen v. d. Poll c.s. weinig uitrich ten. Langzamerhand werd het Lijnden-over- wicht steeds grooter. Lijnden voerde voor rust, nadat D. Bakker voor Rapiditas gescoord had, den stand tot 15 op. Na de thee speelde Rapiditas, dat nu com pleet was, aanmerkelijk beter, hoewel Lijnden toch het meest aanvallend was. J. Kuyten verkleinde voor de Haarlemmers den achter stand tot 25, waarna de debutant-rechts buiten geheel onverwacht op fraaie wijze er 3:5 van maakte. Lijnden weet haar meerder heid nog in een doelpunt uit te drukken (36) waarna het einde gefloten werd. GYMNASTIEK CONCORDIA. Op Hemelvaartsdag neemt Concordia deel aan de door het sportcomité te Enkhuizen uitgeschreven gymnastiek- en atletiekwed strijden. Wat gymnastiek betreft, komen de dames van Concordia in den eersten graad uit met de turnsters J. Kwant, C. Wehrle, S. Smit en A. Wielart. Ook de 2e en 3e graad, schreven in. Oplossingen, bijdragen, vragen, enz. te zenden aan den Schaakredacteur van Haar lem's Dagblad, Groote Houtstraat 93, Haarlem PROBLEEM No. 808. (No. 7 van den wedstrijd, 34e ladder). mm m m +m m m m m m m IJl Mat in vier zetten. Stand der stukken: Wit: Kc4, La8, Lc3, Pa4, Pb5, b2, d4. Zwart: Kaó, b6. „Schaken is niets anders dan kristalheldere mathematiek in den vorm van een drama." SVENONIUS. PARTIJ No. 849. Gespeeld in het tournooi te Moskou, 16 Fe bruari 1935. Wit: E. A. Rabinowïtsch (Leningrad). Zwart: V. A. Goglidse (Tiflis). GEWEIGERD DAME-GAMBIET. i. d2—d4 Pg8-f6 2. Pgl—f3 cle6 3. c2—c4 d7 d5 4. Lel - g5 Lf8—c7 5. e2e3 h7—h6 6. Lg5h4 0-0 7. Pbl c3 b7—b6 8. Lfl—d3 Lc8-b7 9. O—O Pb8d7 10. Ddl e2 clc5 11. Tal—dl c5Xd4 12. e3Xd4 Tf8-e8 13. Pf3-e5 d5Xc4 14. Ld3Xc4 Pd7—f8 Zwart heeft de opening niet goed behan deld; er dreigde 15.Pe5xf7! 15. Lc4-b5 Pfó—d7 16. De2—h5I i 'C-y 16 .Le7Xh4 17. Dh5Xf7f Kg8h8 Op. 17.Kg3—li7 volgt 18. Pe5xd7. 18. 19. 20. 21. 22. Lb5Xd7 Df7XfSf! Pc5—góf PgóXfS Ld7b5 Te8-c7 DdSXfS Kh8gS Kg8XfS Wit heeft nu een pion meer en zou ten slotte moeten winnen, maar de partij eindigde op den èlsten zet met remise. OPLOSSING PROBLEEM No. 800. (No. 8 van den wedstrijd, 33e ladder). Stand der stukken: Wit: Kc6, De6, Td8, Pd4, Pe3, b2. Zwart: Kd3, Lb4, Pal, Pd6. (M. D. L. Artz, Amersfoort). 1. Pe3g4 Pd6e4; 2. De6c4t, enz. Palc2: 2. Pg4f2t, enz. Lb4 (a5el)2. De6—e2t, enz. anders; 2. De6e3t, enz. of eerder mat. Goed opgelost door: M. D. L. Artz, te Amersfoort (als auteur)N. G. Gerritsen Jr., te Bennebroek; H. J. S. Beek en J. Vermeer, beiden te Bloemendaal; J. J. H. Bauer, J. J. v. d. Berg, J. Dei-ogee, H. W. v. Dort, J. Hillebrand, J. Hoeksema, F. W. Hoo- gei'beets, J. ten Hove, K. Koedooder, C. A. Lukaart Jr., A.J. Mooy, J. C. Nieuwenhuizen, K. H. R. Pluim—Mentz, P. Rotteveel, J. Schip pers, mevrouw J. SmitBüokmann, H. J. Steenbergen, C. Warlé, D. Willemsen en J. A. G. Zomer, allen te Haarlem; L. A. Patoir, te Heemstede; H. F. Antonisse, J. Germeraad en K. Siegerist, allen te Santpoort .(allen drie punten), OPLOSSING PROBLEEM No. 801. (No. 9 van den wedstrijd, 33e ladder). Stand der stukken: Wit: Kd2, Dh5, Pe3, b3, f4, g3. Zwart: Kd4, Td8, TeS, Lc8, Lf8, a6, b4, d3, c4, g4. (Samuel Loyd, 18411911). 1. Dh5a5 OPLOSSING PROBLEEM No. 802. (No. 10 van den wedstrijd, 33e ladder). Stand der stukken: Wit: Kh6, Dfl, La7, Lhl, Pf4, b3, d2, g3. Zwart: Kd4, Tb6, Lc7, Pa3, a6, b4, d6, el. (K. H. R. Pluim-Mentz, Haarlem). 1. Dfl—e2, enz. Wij danken den geachten auteur van dit aardige probleem voor de vriendelijke atten tie, zijn compositie aan ons te hebben opge dragen. Beide problemen goed opgelost door: H. J. S. Beck en J. Vermeer, beiden te Bloe mendaal; J. J. H. Bauer, -J. Derogee, H. W. v. Dort, F. F. Groos, H. L. Guldemond, J. Hille brand, J. Hoeksema, P. A. Höogendioorn, F. W. Hoogerbeets, J. ten Hove, K. Koedooder, C. A, Lukaart Jr., J. I-I. Meilink, H. Meyer, A. J. Mooy, J. Nachtegeller, J. C. Nieuwenhuizen, W. Nijenhuis, K. H. R. PluimMentz (no. 10 als auteur), P. Rotteveel, J. Schippers, me vrouw J. SmitBüokmann, H. J. Steenbergen, C. Warlé, C. F. Weber, D. Willemsen en J. A. G. Zomer, allen te Haarlem; L. A. Patoir, te Heemstede; II. F. Antonisse, J. Germeraad en K. Siegerist, allen te Santpoort (allen twee maal twee punten). Voorts is Pi'obleem no. 801 goed opgelost door: B. Amelung, J. Hoogeveen, Joh. Reinders en B. A. Snelleman, allen te Haarlem (allen twee punten) Ten slotte is Probleem no. 802 goed opgelost door: N. G. Gerritsen Jr., te Bennebroek; J. v. Lunenburg, te Haarlem (beiden twee punten). CORRESPONDENTIE. Bennebroek. N. G. G. Jr. 1. Dh5b5 faalt na 1.a6xb5. Haarlem. H. J. B. en A. W. F. 1. Dfl—f3 faalt na 1.d6d5f .F. F. G„ H. M. C. F. W. 1. Pe3—fl faalt na 1.Pd6—e4. Santpoort. B. v.-R.-1. Del faalt iia 1. Kc5 (op 2. Pe6ï. volst Kb51). LAWNTENNIS. COMPETITIE-STANDEN TWEEDE KLASSE A N-W. Afdeeling 2 gesp gew.gel.veii.pnt. v.-t. Haarlem 2 5 4 0 1 8 31—9 T. C. G. 5 3 0 2 6 25—15 Sharp 5 3 0 2 6 16—24 Rood Zwart 5 0 0 5 0 8—32 Afdeeling 3: T. C. H. 2 5 3 1 1 7 29—11 Topping 5 3 1 1 7 26—14 T. E. D. 5 3 0 2 6 21—19 Groen Wit 3 5 0 0 5 0 4—36 2e KLASSE B Z.W. Afdeeling 1 Heemstede 4 4 0 0 8 27—7 T. C. G. 2 5 3 1 1 7 22—18 Alkmaar-Heiloo 5 1 0 4 2 14—26 Top 4 0 1 3 1 11—17 Afdeeling 4 Nieuwe Meer 5 4 0 1 8 24—16 K. E. K. 4 3 0 1 6 22—10 Velserbeek 4 2 0 2 4 18—14 Heemstede 2 5 0 0 5 0 8—32 Afdeeling 5 Prinses Juliana 5 5 0 0 10 33—7 Spieghel 3 5 3 0 2 6 27—13 Heemstede 3 5 11 3 3 12—28 Score 5 0 1 4 1 8—32 Afdeeling 7 Joy 5 3 2 0 8 27—13 T. C. H. 3 5 1 3 1 5 21—19 Game and Set 4 11 2 3 13—19 V. V. G. A. 4 0 2 2 2 11—21 Afdeeling 8 Animo 5 2 3 0 7 26—14 Westrust 5 2 3 0 7 2416 Advendo 4 1 2 1 4 19—13 Prinses Juliana 2 4 12 1 4 14—18 T. E. D. 2 3 10 2 2 1210 Bakkum 3 0 0 3 0 1—23 3e KLASSE A N.W. Afdeeling 1 31-5 Kat 2 5 5 0 0 10 Spirit 4 2 0 2 4 18—14 Westrust 2 4 0 1 3 1 10—22 Top 2 3 0 1 2 1 5—19 Afdeeling 5 Topping 2 5 4 1 0 9 29—H Stadivo 2 5 2 1 2 5 23—7 Heemstede 4 5 10 4 2 15—25 Westrust 3 5 10 4 2 13—27 Afdeeling 6 Deuce 3 4 3 1 0 7 21—11' Bonzo 5 2 2 1 6 21—19 Animo 2 4 0 2 2 2 13—19 Velsei-beek 2 3 0 1 2 1 9—15 Afdeeling 7 A. M. V. J. 5 4 1 0 9 31—9 Tw. Bank 3 2 1 0 5 18—6 Nieuwe Meer 2 4 2 0 2 4 15—17 S. M. N. 4 11 2 3 13—19 Smash 4 11 2 3 12—20 Heemstede5 4 0 0 4 0 7—25 3e KLASSE B N.W- Afdeeling' 2 29—11' T. C. G. 3 5 5 0 0 10 Tw. Bank 2 5 3 0 2 6 23—17. Aemstelsp. 5 2 0 3 4 17—23 Duinlust Kat 3 Gold Star Wimbledon Bonzo 2 Swift 2 T. E. D. 3 Game and Set Ownaw T. C. H. 4 V. V. G. A. 3 Duinlust 2 De Bary 2 T. H. C. 1925 Heemstede 6 T. E. D. 4 Ready 1928 m Tw. Bank 3 Westrust 4 Nieuwe Meer 6 Heemstede 7 Be Quick 2 T. C. G. 4 Bakkum 2 Advendo 2 5 0 0 Afdeeling 5 5 3 2 5 3 1 5 2 1 5 0 0 Afdeeling 6 5 3 2 4 2 1 2 4 11 5 0 0 Afdeeling 11 5 4 1 4 2 1 5 0 2 0 Afdeeling 5 5 5 2 5 2 5 0 Afdeeling 5 5 5 3 5 1 5 0 Afdeeling 13 0 1 0 1 14 0 0 1 1 17 0 0 11—29 8 28—12 7 26—14 5 19—21! 0 7—33 27—13 19—13 13—19 13—27 28—12 18—14 15—25 11—21 10 33—7 5 18—22 4 18—22 1 11—29 10 35—5 6 25—I'S 3 10—30 1 10—30 29—11 19—21 17—23 15—25 SCHAKEN PROMOTIEWEDSTRIJDEN H.S.C. Het Haariemsch Schaakgezelschap speelde zijn eersten promotiewedstrijd tegen „Max Euwe" I te Amsterdam. De uitslag was* „Max Euwe": H.S.C.: J. Sterk—G. Kroone F. Scheltinga—R. A. G. Davidson J. Mindeno—G. Bollebakker w. EbertA. S. Katan M. GrootB. v. d. Velden R. Kampen—F. A. Puts A. HenkelmanII. K. Veurman J. Loman—J. M. Marwïtz J. LissenbergC. de Groot J. C. Been—Ph. Th. Stol 0—T I 1—0 1 y-y y-v* 0—1 I y-w 1—0 1 0—1 0—1 I 4—6 Zaterdag a.s. speelt het H.S.G. zijn tweeden' wedstrijd tegen het Leidsche Schaakgenoot schap in het clublokaal Jansstraat 49. De Olympische roeiwedstrijden. Uit Berlijn: Het Olympisch Roeiprogi'amma is thans be kend gemaakt. Ingedeeld op dag en tijd ziet het er als volgt uit: Dinsdag 11 Augustus: 9 en 14 uur Voorwed strijden. Woensdag 12 Augustus: 9 en 14 uur: Voox? wedstrijden. Donderdag 13 Augustus: 9 uur Vooi"wedstrij den en om 14 uur: Repechage. Vrijdag 14 Augustus: Eindwedstrijdien. 14.30 uur: Vier met stuuiman. 15.uur: Twee zon der stuurman. 15.30 uur: Skiff. 16.— uur: Twee met stuurman 17.30 uur: Vier zonder stuur man. 18.uur: Double scull. 18.30 uur: Acht- riemsgieken. Bepaald is voorts, dat voor de skiff met twee roeiers 'kan worden ingeschreven, doch slechts 1 hiervan is gerechtigd te starten.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 14