DE BILT Hei „levende lijk'' DINSDAG 28 M EI '1933 HAASEE IDS D A"G B E X D 2 .Ver. tot verbetering van het lot der blinden. Jaarvergadering te Haarlem. Maandagmiddag 'hield de Vereeniging tot verbetering van het lot der blinden in Ne derland en zijne koloniën haar jaarlijksche algemeene vergadering in hotel Lion d'Or. ï>oor het overlijden van den voorzitter, den heer W. F. C. Druyvesteyn. die geduren de veertig jaar hoofdbestuurslid en van 1903 af voorzitter was. werd de vergadering geleid door den heer J. C. ten Noever-de Brauw uit Den Haag. In enkele woorden herdacht de voorzitter bij de opening den overleden voorzitter, die bij allen zoo bemind was. Het concept-jaarverslag over 1934 van den secretaris. Dr. A. H. J. Belzer uit Bussum. werd na diens toelichting goedgekeurd. Even eens het jaarverslag van de penningmeeste res. mevr. C. J. Muïjs-Gomperts. Uit dit ver slag bleek, dat door den achteruitgang van het ledental de inkomsten de uitgaven ge dekt hebben. Eenige onderafdeelingen vroegen hierna subsidie aan. terwijl de secretaris gelden voor de overzeesche instelling Simavi aan vroeg. Men besloot deze instelling f 500 toe te kennen. Het bestuur werd gemachtigd, in dien noodig. een hooger bedrag te schenken. Een wijziging van art. 15 van de statuten, voorgesteld door het hoofdbestuur werd aan genomen. Aan de orde was de verkiezing van drie leden van het hoofdbestuur. In de vacature." ontstaan door het overl-jden van den heer W. F. C. Druyvesteyn. werd gekozen de heer C. F. Overhoff te Amsterdam. De periodiek aftredende leden mevr. E. Feenstra-van Leeuwen te Groningen en dr. A H. J. Belzer werd bij acclamatie herko zen. De voorzitter deelde mede. dat 17 Juni aan den Middenweg te Watergraafsmeer een school voor geleidehonden, die tot nu toe uit het buitenland kwamen, zal worden gehou den. Esperanto. Nieuwe boeken in Zuid-Afrika en China. De bekende esperanto-slrutel is thans ook in het Zuid-Afrikaansch verschenen. O.a. ko men de volgende zinsneden er in voor: „In verskeie stede van Suid-Afrika is daar afsonderlike Esperantiste en esperantogroepe. 'n Begin word gemaak met die vorming van 'n Nasionale Vereniging in die Unie van Suid- Afrika en enigeen, wat geinteresseer is, kan aansoek doen bij Mnr. M. Deas, Bus 28, Beaufort West". In China verscheen een nieuw leerboek voor conversatie van den Bulgaarschen schrijver Stamatov; in het Esperanto werden vertaald de vertellingen: ..Villa nabij de zee" en „In het graf', waaruit weer eens blijkt, hoe door middel van Esperanto literatuur van kleine landen wereldkundig worden kan. Congres te Praag. Naar „Heroldo de Esperanto" meldt hebben de gezamenlijke bisschoppen van Tsjecno-Slo- wakije. de inwoners opgeroepen voor het „Eer ste landelijke R. K. congres" te Praag, waar aan Katholieken zonder onderscheid van nationaliteit, politiek of beroep kunnen deel nemen ter bespreking van de Christelijke idealen. Hoewel het een landelijk congres is, bestaat er veel belangstelling uit het buiten land; er wordt o.a. groote deelneming ver wacht uit Oostenrijk onder leiding van Dr. In- nïlzer uit Weenen en uit Frankrijk. Polen en België. Het congres" zal gehouden worden van 2730 Juni a.s. Italië. Het aantti deelnemers aan het wereldcon gres van esperantisten, dat dezen zomer in Rome en in het overige Italië wordt gehouden (het wordt nl. een reizend congres niet o.m. een tocht op de Middellandsche zee en één overnachting in Afrika) bedraagt reeds meer dan 1000 Actie onder trampersoneel Het wereldcongres in 1936 zal in Weenen plaats hebben. Reeds thans worden voorberei dingen getroffen dat zooveel mogelijk leden van het trampersoneel onderwijs in Esperanto zullen ontvangen. De heer. Rudolf Michael Frey, wiskundig adviseur te Weenen, zou gaarne van tramper soneel in de verschillende landen opgaaf ontvangen waar en op welke voorwaarden het personeel gedurende den dienst het Espe- ranto-insigne \nag dragen. Er worden plannen gemaakt om tijdens het congres een speciale zitting voor trampersoneel te houden. De geur van een sigaar kan een genot zijn voor de om geving. „Die man rookt er goed van," zegt men verheugd. De zaak is echter, dat die rooker een goede leverancier heeft. Echte rookers gaan dan ook naar JAN v. d. PIGGE, Gr. Houtstraat 81, Telefoon 12177. 135 jaar keur kwaliteit en (Adv. Ingez. Med.) AGENDA DINSDAG 28 MEI Twentsche Bank: Aandeelhoudersvergade ring van de Mij. tot Exploitatie van Natuur lijke Bronnen N.V. 5 uur. Groote Kerk: Orgelbespeling, 8.159.15 u. Rembrandt Theater: „Walzer an der Newa Op het tooneel: Brions Comp. 2.30, 7 en 9.15 u Frans Hals Theater: „De duivel is een vrouw". 2.30. 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „De spionne van Stamboul". Doorioopende voorstelling van 711.30 uur. Palace: „Menschen, die verdwijnen". Op het tooneel: De Blonzels, Nederlandsche acroba ten. 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. WOENSDAG 29 MEI Gem. Concertgebouw: Plano en solozang uitvoering door leerlingen van Adèla Drees, 8 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. De Prinses geheel hersteld. Naar wij Vernemen is Prinses Juliana van de lichte ongesteldheid, welke haar had overvallen, geheel hersteld. De Koningin en de Prinses zijn Maandagmiddag om 6 uur uit Den Haag naar het Loo teruggekeerd. MIDDELBARE TECHNISCHE SCHOOL TE HAARLEM. Tot gecommitteerden bij de eindexamens van de Middelbare Technische School te Haar lem, heeft de Minister van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen benoemd: Voor de afdeeiing Bouwkunde: de heer Ir, A. J. van der Steur, architect B.N A. te Am sterdam. Voor de afdeeiing Weg- en Waterbouwkun de: de he'er Ir. T. H. van Wlsseiirigh, Hoofd ingenieur Rijkswaterstaat iri Noord Holland te Haarlem. Voor de afdeeiing Werktuigbouwkunde: de heer Ir. J. P. Boezaardt, Hoofdingenieur, Chef van het Werkplaatsbeheer der Nederlandsche Spoorwegen. Voor de afdeeiing Electrotechniek: de heer Ir. C. M. Cool, Ingenieur bij het Provinciaal Electriciteitsbedrijf van Noord-Holland. Voor de afdeeiing Scheepsbouwkunde: de heer Ir. T. M. Schippers, adviseerend en con troleerend ingenieur op scheeps- en machine- bouwgebied. De uitslag van de overgangsexamens der M.T.S. zal 6 Juli bekend worden. Het practische gedeelte van het eindexamen vindt plaats van. 18 tot en met 25 Juni; het schriftelijk gedeelte van 26 Juni tot en met 2 Juli; het mondeling, gedeelte van 4 Juli tot en met 12 Juli; uitslag 13 Juli. Er nemen 127 cahdidaten aan het eind examen deel. Het toelatingsexamen wordt ge houden op 16 tot en met 16 Juli e.k. JUBILEUM FIRMA B. ENGELENBERG. Maandag bestond de firma B. Engelenberg, een zaak in glas- en verfwaren gevestigd in de Doelstraat 39, vijftig jaar. Het heeft den beiden firmanten, den heeren B. en P. En gelenberg. bij dit gouden jubileum niet aan belangstelling ontbroken. Een groot aantal brieven en telegrammen met gelukwenschen van zakenrelaties, klanten en leveranciers, was binnengekomen. Vooral ook op de receptie, die 's middags werd gehouden in restaurant Brinkman op het Plein gaven velen van hun belangstel ling blijk. Circa hónderd personen kwamen, de firmanten gelukwenschen mèt'het'vijftig-, jarig bestaan-van hun bekende zaak. Drie en zestig bloemstukken waren ontvangen, wel een bewijs hoe bekènd de zaak van dé hee-' ren Engelenberg is GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Ceintuurs en handschoenen: Politiebureau. Smedestraat 9. Autonaafdop, Politiebureau, Smedestraat 9. Bril met hoornen montuur. Eelman. Rozenhagenstraat 31 en Mens, Voor zorgstraat 82zw. Rood badpak, Kaper. Serin genstraat 19. Zilveren broche met rooden steen. Beune, K. v. Manderstraat 103. Kaats bal, Schous. Ged. Oudegracht 30. Postduif, Kui per. Elzenplein 20. Etalage-opstandje, De Nijs, Schoterweg 62zw. Hcndenpenning 0532, Poli tiebureau, Smedestraat 9. Hond, Asyl, De Rid derstraat 11. Hond, Van Es, Wagenweg 184. Hamer. Van Hoven. Diepenbrockstraat 27. Zilv. horloge, Van Gessel. Kleverparkweg 121. Dameshorloge, Van Oord, Houtrakweg 44, Halfweg. Damespolshorloge. BuSé, Berken- straat 55, Katten, Asyl, Ridderstraat 11. Kat, Raap, Voortingstrgat ,14..en LJe Vries, Leeuwe rikstraat 40, Boveïi- ën óndeiicleeding, Moer kerk, Sterreboschstraat 35 z. Kindermuts, De Graaf, Mr. Cornelisstraat 6. Portemonnaie m. inh. Bloemendaal. Gr. Willemstraat 10. Por tefeuille m. inh. Danzik, Olycanstraat 37. Ro zenkrans. Schipper, Wilhelminastraat 9. Hon- aenriem, Raadsveld, Eindenhoutstraat 40, Gou den kinderring, Gerberhey, Talmastraat 16. Damesrijwiel, Hermes, Zomervaart 1H. Rijw. bel.plaatje: Politiebureau, Smedestraat 9 en Lasschuit. Acaciastraat 47. Steeksleutel, Chris- tiaans, Zonnekade 57. Rijw. bel. plaatje, Eko, Lijsterstraat 28. Tasch m. inh. (geen geld), Broekman Adr. Loosjesstraat 45. Damestasch. Scheffer, Wijde geldelooze pad 26. Damestasch m. inhoud, Vlugt, Pleiadenstraat 25. Vulpen. Van Hampe, Verspronckweg 14. Handschoenen en ceintuurs, Bur. v. Po!.. Smedestraat. Abonnement, Boersma, Indische- traat 51. Contactsleutel, Dok, Lussacstraat 9. Bril, v. q. Hart, Bosch en Hovenstraat 26. Boek, Bur. v. Pol., Smedestraat. Ceintuur, Viveen, Rolsteeg 12. Paar dameshandschoenen, Ree- mer, Wouwermanstraat 27rd. Paard hand schoenen, v. Laarschoten, Voorzorgstraat 47. Portemonnaie m.i., Olddorf, KI. Houstr. 121 rd en Koning, Kruisstraat 11. Kinderportemon- naie, Kol, Boogstraat 16. Portemonnaie m.i. Genua, Javastraat 72. Kinderportemonnaie, Klerk, Pretoriaplein 4. Damesringetje, Brou wer, Solostraat 2. Schilderij. Walop, Gierstr. 14. Paar sokjes, Veldman, Brakenburgerstr. 12. Damestaschje m.i., Goedhart, Zomervaart 181, gedeponeerd Bur. v. Pol, Smedestraat. Dames tasch, Wichman, Prinsenbolwerk 30. DUINBRAND BIJ ZIJPE. Veel vogels omgekomen. Tusschen de gemeenten Zijpe en Callants- oog is een terrein van tien tot twaalf hecta ren geheel zwart gebrand. Bij de blussching ondervond men veel last van den wind. Legde men drie honderd meter van het vuur een greppel aan om het vuur te stuiten, dan moest men korten tijd later voor den dikken rook de vlucht nemen. Het uur veroorzaakte een panischen schrik in de ogelwereld; vele vogels, die niet van vluch ten wisten, zijn verbrand en natuurlijk gingen ook vele nesten verloren. De brandspuit van Zijpe verleende assisten tie. Na vijf uur hard werken was men het vuur meester, doch langen tijd bleef een aantal mannen de duinen bewaken. Het vuur bleek evenwel af doemde te zijn bestreden. Een groot gedeelte van het duinlandschap van de N.V. het Zwartewater werd vernield. Het was dicht begroeid met heide en geboom te, zooals lijsterbes en meidoorn. Thans is dat .lies een uitgestrekte zwarte massa. De oorzaak van den brand is niet bekend; men denkt aan onvoorzichtigheid met vuur. ALG. NED. CHR. AMBTENAARSBOND. In het gebouw der A. M. V. J. te Amsterdam is Maandagmiddag onder presidium van den heer A. van Driel van Haarlem, aangevan gen de jaarlijksche algemeene vergadering van den Alg. Ned. Chr. Ambtenaarsbond. De voorzitter hield de openingsrede, waar in hij de historie van den bond die met 8 man op 24 Maart 1915 werd opgericht releveerde 1 April j.l. telde de bond 3950 leden. In 1919 benoemde de algemeene vergadering den eer sten vrijgestelde, thans nog in functie, den heer L,. Vermeulen. De aanpassingsmaatregelen der regeering, dat ervaart ook het Overheidspersoneel, gaan langs een weg van pijnlijke operatie, waarbij door de internationale ontreddering het suc ces niet evenredig is. Nationaal is hier geen enezing, maar alleen verzachting aan te brengen. Ook voor ons echter, aldus spr., staat het vast, dat een sluitende staatsbegrooting noodzakelijk is. - Voor moderne optiek en billijke prijsberekening is uw adres CAREL VAN HUIZEN, Opticien. KI. Houtstraat 13 Telefoon 14112 Leverancier van alle Ziekenfondsen (Adv. Ingez. Med.) meldt: Hoogste barometerstand 769.9 m.M. te Torshavn. Laagste barometerstand 751.7 m.M. te Vardö. en voorspelt: Zwakken tot matigen wind uit Oostelijke richtingen. Toenemende bewolking. Droog weer, behoudens kans op onweer in het Noor den. In het Zuiden zwaar bewolkt met meer kans op regen of onweer. Vrij warm. Uit het Buitenland Geen groote verandering te verwachten. De hooge druk nam bij de Oostzee af maar krijgt aan de Noorscbe kust weer versterking in verband niet den koude inval, die zelfs vorst en sneeuw in Noord-Scandinavië bracht. Bij IJsland nadert de gisteren vermelde diepe depressie. In het Zuidwesten nadert hooge druk. Ons weer staat nog onder invloed van den hoogen druk over Zuid-Scandinavië en de ondiepe depressie die in Frankrijk reeds op veel plaatsen regeh gaf en op het oogenblik regen brengt in Calais en Londen. De boven lucht beweegt zich tot op 16 kilometer hoogte uit Oostelijke richtingen en is drooger ge worden. De onderste lagen zijn nog vrij voch tig. zoodat een kleine opzet van druk in Frankrijk onweer kan brengen. Op de Brit- sche Eilanden is het weer in het Noorden nevelig, met opklaring overdag. In het Zui den is het eenigszins regéhachtig. In Frank rijk éri in Duitschland is het grootendeels be trokken, in Noord-Duitschland en Zuid- Scandinavie zonnig en warm. Voorloopig is nog, geen groote Verandering te wachten. Thermometer 28 Mei: Hoogste gisteren 70 F. Laagste heden nacht 58 F. Hoogste heden tot 12 uur 75 F. Barometer Stand van heden 765 m.M. Vorige stand 765 m.M. Neiging: Stilstand. Opgave van: FA. KUIPERS EN ZN., Opticiens. Zijlstraat 97 Telefoon 12726. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 28 Mei. Bevallen 24 Mei: J. Blansert—Hertsenberg, M. Vrenegoorde Wit, z.; 25 Mei: C. C. M. PostFoet, z.; G. M. de BieDirks, z.; 26 Mei: P. J. M. FriemelBus, z.; A. M. M. Alles— Peeters, z.; W. GeelsJanzen, z.; J. M. Sie raadv. d. Pol, z.; Overleden 25 Mei: W. P. van Munster, 58 j., Leidsehevaart; M. A. Post, 51 j„ Weltevreden plein; G. de GooijerGlazemaker, 94 j., Leid- schestraat. Nederlandsch-Engelsch passagiersvervoer. Het oordeel van de Times. (Van onzen correspondent) De Times maakt in een hoofdartikel met instemming gewag van de regeling tusschen Britsche en Nederlandsche stoomvaartmaat schappijen, die diensten onderhouden op Indië, Ceylon, de Straits, China, Japan en Australië en de Britsche en Nederlandsche luchtlijnen, waarbij reiiigers in de gelegenheid worden ge steld reizen stoomschip en per vliegtuig te vereenigen in de diensten van beide nationale ondernemingen, die hopen dat de aangeboden faciliteiten het gemak zullen dienen van reizi gers. die een deel van hun reizen per vliegtuig willen doen. De regeling zal dus passagiers op de genoemde routes van en naar Europa in staat stellen hun reisplan zoodanig te rege len dat zijn op en neer voor een deel per Ne derlandsche of Engelsche boot, voor een an der deel per Nederlandsch of Britsch vlieg tuig reizen. De Times zegt in zijn artikel over dit nieuws dat dit begin voor aanzienlijke uitbreiding vatbaar is. De snelheid van het vliegtuig wordt hier het complement van het gerief en de bedaarde luxe van het moderne stoom schip. De scheepvaart- en vliegmaatschap pijen van de twee landen, welke de regeling hebben gemaakt, beschouwen haar respectie velijke diensten niet als concurrenten die el- kaar's succes bedreigen en die geen gemeen schappelijke belangen hebben. Door het pu bliek goed te dienen hopen de stoomvaart en luchtlijnen ook zichzelf te helpen en zij zullen dit doel het best bereiken indien zij in staat zijn het totaal aantal reizigers te doen groeien. Bezeren tegen lange reizen, die zoo nu en dan onoverkomelijk kunnen zijn indien beide deelen van een rondreis of over zee of door de lucht moeten gaan, kunnen verdwij nen indien de voordeelen van beide reismid- delen kunnen worden gecombineerd met be hulp van de verlaagde tarieven, welke voor retourbiljetten gelden. Deze regeling, besluit de Times, kan wellicht veel doen voor oplos sing van die vraagstukken van snelheid, kos ten en gerief, welke in transport steeds blij ven rijzen. A. K. VAN R. Centrale Tarwe-organisatie krijgt drie ton. De minister van Economische Zaken heeft bepaald, dat uit het Landbouw Crisisfonds aan de vereeniging „Centrale Tarwe Organi satie" een bedrag van f 300.000 uitgekeerd zal worden tót gedeeltelijke dekking- van den oogst 1934, voor zoover het betreft het tijdvak 1 September tot en met 31 Maart 1935. De verbouwers van tarwe zullen worden erkend als groep van producenten van crisisproduc- ten. - -- Een Oostenrijksche griezelgeschiedenii Onze Weensche correspondent schrijft ons dd. Mei 25: Soms schrijft het Leven werkelijke verhalen die aan de grillige fantasieën van een Edgar Allan Poe of van een E. Th. A. Hoffmann doen denken. Of aan een griezelige vertelling van een Ewers of een Meyrink. Voor een rechtbank van gezworenen had zich dezer dagen de koopman in meubelen Boris Totschew te verantwoorden, omdat hij een bekenden geneesheer en professor in de medicijnen vermoord had. Boris Totschew had in 1907 zijn skelet aan dezen geneesheer verkocht. Hij had een on geluk gehad, tengevolge waarvan zijn ru< deerlijk gekneusd was. Totschew kon niet meer werken, een gedeelte van zijn lichaam was geheel verlamd. Hij verkocht, zooals ik reeds gezegd heb, zijn geraamte aan den dokter en gaf hem het recht na zijn dood met zijn lichaam te doen wat hij wilde. Merkwaardigex-wijze werd Totschew weer beter. Wat niemand gedacht had, gebeurde: de verlamming week en Totschew leefde verder. Hij had het sommetje, dat hij van den pro fessor gekregen had, in de zaak van een schrijnwerker gestoken, wiens compagnon hij werd. Later wei*d hij alléén de eigenaar van de werkplaats en na den oorlog richtte hij een meubelzaak op. Hij trouwde en werd va der van vier kindex*en. Met den professor, aan wien hij zijn lichaam verkocht had, was hij intusschen goede vrien den geworden. De twee konden heel goed met elkaar opschieten, alleen hinderde het Tot schew geweldig, dat de professor hem voort durend, zij het dan ook half in scherts, er aan herinnerde, dat hij een verdrag met hem had gesloten Het werd nu langzamerhand eens tijd, vond de pi-ofessor, dat Totschew met zijn geraamte over de brug zou komen, m.a.w. dat Totschew al lang genoeg geleefd had en gerust dood kon gaan! Totschew wond zich daar altijd erg over op. Hij wendde zich tot een rechtbank om dit college de vraag voor te leggen, of het eigen lijk niet in strijd met de goede zeden was, dat hij zijn ribbenkast en alles, wat eraan vastzat, al tijdens zijn leven aan den.profes sor verkocht had. De rechtbank vond, dat dit inderdaad zoo het geval was. En Totschew mocht het bedrag, dat hij indertijd van den professor gekregen had, nu met- rente terug betalen. Daarmede was de koop afgedaan en had de geleerde geen aanspraak op Totschews body meer! Maar de professor was daar heelemaal niet tevreden mee. Integendeel! Hij begon er nu steeds meer naar te verlangen het lichaam van Totschew, dat hij al zoo lang, bijna der tig jaren, als zijn eigendom beschouwd had, toch in zijn bezit te krijgen. Het werd een obsessie voor hem. Hij vertelde Totschew alle mogelijke onplezierige dingen en hij dreigde hem, dat hij zijn „goed recht" zou komen ha len om- het zich desnoods met geweld te ver schaffen. Hij kwam vaak des nachts naar Totschew toe om met hem over de aangele genheid te „spreken". Eens, op een nacht, werden Totschews vrouw en kinderen wakker omdat er een verschrikkelijk lawaai was. Zij hoorden duidelijk vechten. Zij vonden Boris over het lijk van den professor gebukt. De ^als. v^p. d.en professor was doorgesneden. Boris vertelde, dat hij uit noodweer gehan deld had, omdat dó professor, een mes ge trokken had, waarmede hij hem te lijf had willen gaan teneinde Hem óm het leven te brengen. Hij had gezegd, dat hij Boris' lichaam mee naar huis wou nemen om het open te snijden. Boris had gedacht eén krankzinnige voor zich te hebben. En er was hem niets anders overgebleven dan den professor vóór te wezen, zoo zei hij. Voor de rechtbank bleef Boris Totschew bij zijn verklaringen. De gezworenen namen aan, dat hij uit noodweer gehandeld had en spraken hem derhalve vrij. Voorbeurs te Amsterdam. ONREGELMATIGE BEURS. De stemming op de ochtendbeux-s was onre- :elmatiig. Zoo bestond voor Amerik-aansche fondsen een gunstige stemming in navolging van Wallstreet en onder invloed van de be slissingen van het Amerikaansche hoog ge rechtshof dat deelen van de N. R. A. ongeldig verklaarde. Op de locale markt wai-en Kon. Olie gedrukt, wat op rekening moet worden gesteld van de berichten, dat het Fransche kabinet eensgezind is ten aanzien van de voor stellen, die aan de kamer zullen worden voor gelegd voor de saneering der financien. Het fonds daalde ongeveer 2 percent. Philips waren gunstig gedisponeei-d. De koers kwam weer boven 270. Unilever handhaafden zich om streeks de slotnoteeringen van gisteren. Ook Aku waxen prijshoudend. H. V. A. openden een fractie hooger. doch vertoonden later eenige reactie. Amst. Rubber verkeerden na iets zwakker inzet in herstel. Aan-:" ;:en Koloniale Bank en Nederlandsch- Indische handelsbank waren aan geringe veranderingen onderhevig. De obligaties uit de Youngleening waren aangeboden op iets la ger koersen dan gisteren. Ponden waren iets zwakker. De Fransche franc handhaafde zich omstreeks f9.74. De dollar bleef onder het gouöuitvoei-punt, zoodat aan de goudverschepingen bei*eids een einde is gekomen. De belga was vast op f 25,24. EXCURSIE- EN ST. NICO" AS VEREEN. „HAARLEM". Dezer dagen hield bovengenoemde vereeni ging kinderspelen op het speelveld ,,'t Kalfje". 70 kinderen van 4 tot en met 7 jaar namen er aan deel. Diverse spelen, als zakloopen, touw trekken, lepelballen, steenslaan, blokjessta- pelen werden beoefend. De uitslag was als volgt: Groep 1:1. Koele- meij, 2. Meijer, 3. Rozenhard, 4. Van Keulen; Groep 2: 1. Beenders, 2. Smolders, 3. Rozen- hard, 4. v. d. Werven: Groep 3: 1. De Zaaier, 2. Schagen. 3. De Boever. 4. Scheffer: Groep 4: 1 Polak, 2. Van de Werf, 3. Boogaard, 4. v. d. Weijde: Groep 5: 1. Bos, 2. Boersma, 3. Barends, 4. Oosterhout; Groep 6: 1. Van der Kroft, 2. De Boever, 3. Beenders, 4. Van Gullik. Groep 7: 1. v. d. Weijde, 2. Halderman, 3. Van Krimpen, 4. Ouwerkerk. De overige kinderen kregen allen een troostprijs. Voor versnape ringen was natuurlijk gezorgd. Voor Zaterdag middag 8 Juni is voor de kinderen van 11, 12 13 en 14 jaar een excui-sie georganiseerd naar de Stadskweekerij. Samenkomst 2.30 uur op de Groote Markt en voor Haarlem- Noord 2.45 uur aan de Kleverlaan. PERSONALIA. De eerste luitenant H. Slager, op nonactivi teit, van het wapen der infanterie, wordt te rekenen met ingang van 1 Juli a.s. in actieven dienst hersteld bij de Schoolcómpagnie vaix den Motordienst. Betöögingen tegen Goering te Sofia. Politie verricht arrestaties. SOFIA, 27 Mei (V. D.). Communisten en andere anti-fascisten heb ben te Sofia gedemonstreerd tegen den Duit* schen Rijksminister, generaal Goering, die op zijn Balkan-reis met zijn echtgenoote aldaar is aangekomen. De politie trad tegen de de monstranten op en arresteerde een aantal betoogers. De auto-giro in dienst der posterijen. Dak van postkantoor als start landingsplaats. NEW-YORK. 27 Mei (V.-D.). Te Philadelphia is het nieuwe hoofdpost kantoor ingewijd door den Postmaster- general der Vereenigde Staten, James Farley. Het nieuwe hoofdpostkantoor heeft een plat dak, vanwaar auto-giro-vliegtuigen de post oppikken of waarop deze vliegtuigen de mail deponeeren. Farley voorspelde dat binnen tien jaar het gebruik van auto-giro-toestellen bij de posterijen algemeen zou zijn en dat de groote hoofdpostkantoren deze vliegtuigen zelfs gelegenheid zouden bieden op hun platte daken te landen. 468e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 10de lijst Trekking van Dinsdag 28 Mei 1935 Hooge Prijzen 15000.— 7989 15008739 1000.— 149 418 2970 5644 7823 10647 11103 13697 16047 400.— 8502 17666 200.— 2590 4102 100— 2992 4696 8470 10833 14249 15543 17558 17804 18052 18842 20630 20672 Prijzen van 70. 36 145 230 255 338 385 453 569 1022 1154 1339 1514 1636 1663 1671 1715 2048 2055 2322 2524 2549 2687 2689 2783 2989 3044 3063 3072 3132 3220 3229 3381 3533 3834 3836 3862 3883 3906 3972 3979 4076 4180 4211 4288 4380 4447 4737 4748 4756 4785 5004 5006 5171 5182 5227 5263 5271 5353 5457 5477 5662 5699 5812 5928 6002 6131 6152 6316 6326 6449 6453 6557 6676 6773 6805 6945 6958 7114 7162 7280 7341 7384 7419 7461 7476 7512 7590 7705 7991 8008 8077 8080 8084 8092 8187 8204 8274 8279 8286 8619 8775 8779 8851 9089 9154 9220 9429 9509 9525 9603 9625 9627 9675 9696 9791 9872 9972 10049 10178 10185 10197 10254 10257 10469 10524 10526 10720 10860 10883 10990 11033 11191 11194 11204 11247 11248 11287 11301 11315 11327 11584 11698 11721 11789 11798 12159 12214 12355 12361 12376 12396 12553 12947 13002 13260 13397 13402 13457 13513 13810 13917 13978 13999 14116 14133 14336 14918 14969 15088 15158 15207 15274 15398 15470 15493 15859 15884 16128 16147 16337 16536 16539 16569 16614 16888 16935 17008 17068 17122 17125 17187 17237 17370 17402 17426 17504 17516 17608 17649 17715 17784 17944 17989 18477 18550 18779 18796 18857 18922 19293 19446 19487 19494 19571 19623 19717 20026 20070 20156 20202 20210 20339 20411 20454- 20464 20496 20699 20735 20739 2755 20832 Nieten 16 62 74 127 133 163 195 226 5 24o '25-7: .260 325 359 400 401 402 434 473 480 5.13 530 548 598 649 659 702 743 745 773 813 842 852 972 1024 1034 1125 1139 1141 1170 1200 1235 1255 1257 1308 1313 1332 1333 1338 1349 1384 1389 1408 1417 1421 1473 1498 1503 1519 1545 1594 1622 1627 1633 1722 1733 1828 1865 1890 1895 1945 1965 1974 2022 2037 2042 2044 2099 2110 2120 2123 2152 2240 2260 2317 2401 2408 2426 2449 2468 2491 2520 2528 2542 2588 2600 2602 2620 2716 2722 2732 2782 2801 2805 2825 2846 2887 2892 2922 2969 2982 2983 3051 3071 3158 3202 3225 3243 3260 3476 3481 3488 3522 3528 3529 3549 3593 3616 3617 3649 3754 3767 3803 3810 3838 3864 3898 3926 3977 3978 4032 4059 4073 4084 4087 4090 4103 4120 4132 4156 4198 4212 4214 4317 4400 4423 4478 4540 4567 4572 4574 4577 4593 4684 4725 4729 4732 4796 4811 4825 4848 4890 4908 4909 4910 4919 4957 4999 5034 5035 5055 5084 5121 5204 5230 5248 5261 5279 5318 5334 5340 5393 5394 5429 5519 5548 5581 5585 5607 5617 5683 5687 5698 5716 5746 5769 5828 5872 5916 5931 5953 5965 6041 6044 6046 6050 6056 6057 6071 6079 6104 6148 6189' 6202 6243 6271 6287 6357 6375 6415 6429 6462 6490 6514 6533 6571 6586 6609 6629 6635 6651 6686 6733 6748 6794 6839 6941 6952 7019 7052 7059 7063 7067 7086 7172 7192 7283 7296 7303 7334 7354 7355 7401 7409 7424 7426 7434 7440 7459 7467 7477 7646 7658 7663 7713 7725 7732 7787 7788 7806 7889 7901 7907 7929 8020 8031 8038 8051 8069 8086 8133 8144 8155 8328 8343 8362 8364 8372 8403 8420 8444 8469 8492 8518 8520 8615 8656 8690 8733 8764 8776 8823 8887 8396 8900 8915 8968 8979 9014 9016 9048 9055 9082 9104 9115 9169 9221 9237 9250 9264 9281 9287 9315 9369 9430 9450 9457 9463 9471 9538 9548 9549 9566 9665 9680 9688 9690 9698 9720 9773 9777 9823 9824 9847 9893 9906 9917 10020 10051 10069 10079 10137 10179 10239 10246 10272 10291 10298 10353 10441 10532 10543 10548 10576 10596 10690 10605 10634 10680 10694 10712 10785 10888 10890 10894 10921 10923 11012 11016 11019 11063 11068 11084 11096 11153 11182 11352 11385 11423 11458 11483 11487 11506 11513 11546 11607 11689 11693 11758 11807 11810 11850 11868 11886 11899 11909 11942 12024 12028 12065 12069 12121 12130 12155 12248 12340 12349 12385 12392 12444 12464 12432 12498 12501 12568 12584 12588 12628 12666 12675 12720 12779 12788 12799 12852 12872 12878 12880 12886 12896 12914 12920 12958 12978 13025 13027 13066 13074 13102 13139 13173 13177 13186 13221 13231 13266 13370 13392 13411 13541 13594 13637 13641 13654 13704 13738 13748 13794 13842 13843 13848 13851 14003 14005 14019 14040 14053 14065 14072 14108 14115 14147 14222 14329 14370 14442 14474 14624 14663 14712 14721 14726 14733 14758 14763 14773 14774 14799 14847 14851 14856 14379 14980 14981 14984 15002 15092 15100 15103 15104 15124 15183 15188 15205 15225 15227 15253 15436 15471 15528 15562 15583 15604 15656 15671 15701 15706 15712 15722 15724 15747 15765 15773 15776 15840 15898 15907 15912 15918 15924 15938 15953 15962 15986 15988 1600Ö 16026 16030 16039 16040 16049 16075 16080 16101 16193 16211 16214 16253 16282 16330 16395 16415 1C477 16431 16487 16496 16508 16520 16556 16617 16618 16650 16708 16731 16735 16756 16770 16780 16786 1G831 16877 16942 16964 17059 17065 17083 17087 17104 17152 17169 1717S 17203 17229 17291 17351 17381 17419 17493 17572 17594 17654 17690 17731 17806 17880 17887 17897 17910 17943 17960 17981 18050 18078 18104 18118 18155 18170 18176 18267 18298 18316 18347 18361 18367 18373 18376 18390 18421 18444 18456 18460 18488 18508 18526 18531 18544 18680 18690 18693 18740 18757 18780 18894 18927 18932 18959 18987 19037 19064 19075 19084 19097 19130 19156 19191 19202 19213 19225 19228 19265 19269 19271 19303 19304 19314 19373 19384 19396 19477 19495 19512 19519 19736 19824 19831 '19860 19862 19869 19879 19926 19938 19969 19983 20002 20007 20042 20058 20101 20190 20192 20260 20321 20322 20328 20369 20408 20424 20471 20516 20542 20557 20561 20538 20606 20610 20689 20711 20724

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 2