Bouisson stelt een kabinet samen Catastrofale aardbeving in Beloedsjistan. cA&xxe unite tonelen, "IVOR O L THIJS IJS EN DE WINTERKONING. Goede dagen voor den Volkenbond. RADIO MOORS NV. 7 A Tft t) A G 1 JDMT 193.' H A" A REE M'S D A "G R E A D BUITENLAND. Handhaving der muntwaarde op het program. Regeering op breede basis.' Huiszoekingen bij speculatieve instellingen. FRANKRIJK. Hoewel vannacht om half een Bouisson nog onderhandelde over de samenstelling van zijn ministerie, is toch reeds de volgende voorloo- pige ministerlijst mede te deelen. Mogelijk zul len hierin nog enkele wijzigingen komen. Minister President en Binnenlandsche Za ken: Fernand Bouisson. Ministers van Staat: Senator Caillaux (ra dicaal socialist); Herriot (radicaal socialist); Louis Marin (Republ. Democratische Unie) en maarschalk Pétain. Buitenlandsche Zaiken: Laval (Onafhan kelijk). Justitie: Pernot (Republ. Soc.). Oorlog: Generaal Maurin. Marine: Piétri (links republ.). Luchtvaart: Generaal Penain. Handel: Laurent Eynac (radikale linker zijde). Financiën: Palmade (rad. soc.). Nationale Opvoeding: Senator Maric Rou- stand (rad. soc.). Openbare Werken: Paganon (Rad. Soc.) Koloniën: Louis Rollin (Rad. Linkerzijde). Arbeid: Frossard (socialist, na uittreding uit de S. F. I. O.) Pensioenen: Perfetty (Rad. soc.) Hygiene: Ernest Lafont (Socialist). Landbouw: Henry Roy (senotor) (Rad. soc.) Posterijen: Mandel (Onafhankelijk). Onderstaatssecretaris van het kabinet van den minister-president Cathala (Radicale Lin kerzijde). De tegenwoordige minister voor de koop vaardij Bertrand maakt aan boord van de Normandië de reis naar Amerika mede. Hij zal, eventueel, pas na zijn terugkeer te Parijs worden ontvangen. De heer Bouisson heeft zijn medewerkers vannacht niet meer voorgesteld aan den pre sident der Republiek, doch zou zich pas Zater dagochtend met hen naar het Elysee begeven. Een van de programmapunten van de nieuwe regeering is: handhaving van de muntwaarden. Bouisson begaf zich gisteravond naar het Elysee, waar hij den president der republiek op de hoogte stelde van den stand van zijn on- dei-handelingen in zake de oplossing yan de kabinetscrisis. Bouisson deelde den president mede, dat hij zijn kabinet nog in den loop van den avond zou samenstellen. De radicaal socialisten hebben hun besluit genomen met twaalf stemmen tegen bij 2 ont houdingen. De groep verklaarde zich accoord met de door Bouisson geëischte volmachten. Bouisson heeft verzekerd, dat hij deze volmachten al leen zal aanwenden tot verdediging van den franc, saneering der financiën, en het econo mische herstel van de natie, terwijl hij op zich heeft genomen de rechten van het parlement, met name buitengewone bijeenkomsten te houden om de begrooting te bespreken, onge moeid zal laten. Tijdens de huiszoekingen bij de verschillende financieele instellingen heeft de politie docu menten in beslag genomen, welke op het oogenblik nog worden bestudeerd. Men wenscht speciaal vast te stellen, of bepaalde financiers, die zich met speculatie bezig hou den. hun cliënten hebben aangeraden hun Fransche staatsfondsen te verkoopen en in DuitscMand. Ribbentrop wordt ambassadeur in buitengewonen dienst. De Führer en Rijkskanselier heeft den gevol machtigde voor ontwapeningsaangelegenhe den, Joachim von Ribbentrop benoemd tot buitengewoon en gevolmachtigd ambassadeur voor bijzondere missies. Nieuwe titels in het leger. Met den op 21 Mei van kracht geworden wet zijn verschillende bepalingen gewijzigd. In den vervolge gelden uitsluitend de vol gende termen: De Fuehrer en rijkskanselier is: de op perste bevelhebber van de weermacht. Vervangen moeten worden: De „rijksweerministei" door de „rijks minister van oorlog en opperbevelhebber der weermacht". „Rijksweerministerie" door „rijksministerie van oorlog". „Rijksweer", door „weermacht". „Rijksleger', door „leger". ..Rijksmarinc" door „marine". Daar komt dan bij het „luchtwapen". In verband daarmede moeten worden ge wijzigd: „De chef der legerleiding" door „de opperbevelhebber van het leger". ..De chef der marineleiding" door „de opperbevelhebber van de oorlogsmarine". Daar komt bij „De opperbevelhebber' van het luchtwapen". Frankrijk. Goederenovereenkomst met Duitschland opgezegd. Volgens een officieele mededeeling heeft de Fransche regeering eenige dagen geleden besloten de Duitsch-Fransche goederenover eenkomst van 26 Juni 1935, welke per 1 Juli a.s. expireert, op te zeggen. Tegelijkertijd loopt de overeenkomst in zake de betalingen af. 'plaats daarvan aandeelen van goudmijnen te koopen. De officieuze „Diplomatisch-Politische Kor- respondenz" schrijft naar aanleiding van Flandin's aftreden: „Zonder te streven naar goedkoope popula riteit heeft Flandin zijn plicht gedaan en zich door zijn zakelijke bekwaamheid een achtens waardige reputatie in de Kamer en het land verworven. Wanneer hij thans het terrein van zijn arbeid moet verlaten, zal ieder de hoop moeten koesteren, dat aan de onzekerheid, welke het Fransche economische leven thans uiteraard beheerscht, een einde zal worden ge maakt. door de zeker niet gemakkelijke snelle vorming van een sterk kabinet, dat in staat zal zijn, energiek tegen de huidige crisis op te treden en de urgente vraagstukken met succes aan te vatten." Amerika. Roosevelt voorstander van Grondwetswijziging. President Roosevelt heeft gisteren ver klaard, dat een herziening van de grondwet der Vereenigde Staten noodzakelijk is, wil de federale regeering de handen vrij hebben om de tegenwoordige economische, sociale en poli tieke problemen te kunnen oplossen. Roosevelt critiseerde de beslissing van het Opperste Gerechtshof met betrekking tot de ongeldig ver klaring van de NRA niet openlijk doch wel gaf hij te kennen, dat de grondwet, zooals deze in de 18de eeuw was opgesteld, niet van toepassing kan zijn op het leven dei- natie in den tegenwoordigen tijd. De president wees er op, dat nationaal eco nomische problemen moeten worden geregeld door 48 afzonderlijke en souvereine staten. Voor de oplossing van het nationale vraagstuk zal een periode van 5 a tien jaren noodig zijn. Zuid" Amerika. Loopt de Chaco-strijd ten einde? De besprekingen van de bemiddelaars in het Chaco-conflict schijnen succes te heb ben. De onderhandelingen hadden in de eer ste plaats betrekking op de kwestie van een onmiddellijk staken der vijandelijkheden. Paraguay is bereid, den strijd onmiddellijk te staken op basis van de posities, die de beide legers thans innemen, en mits vérstrek kende garanties het uitgesloten doen zijn, dat bij een mislukken der bemiddelingspo gingen de vijandelijkheden worden hervat. Bolivia heeft zich eveneens met staking der vijandelijkheden accoord verklaard, wanneer gezorgd wordt voor voldoende garanties, dat bij een mislukking der onderhandelingen, de zaak aan een scheidsgerecht wordt voorgelegd De Argentijnsche minister van buitenland sche zaken streeft als voorzitter der bemïdde- laarsgroep naar een oplossing, waarmede beide partijen tevreden zijn. Hongaarsche graaf contra politie-agenten. De Hongaarsche graaf Eduard Zichy zat dezer dagen des avonds op het ten-as van een café te Boedapest. Het was al laat geworden, het was eigenlijk al nacht, en de graaf, die nogal veel gedronken had en niet heelemaal nuchter meer was, wilde alle mannetjes van het Zigeuner-orkest bij zijn tafeltje laten ko men om daar wat voor hem te spelen. Maar de ober zeide, dat dit niet ging. Er ontstond nu een woordenwisseling, waaraan ook andere personen, die op het terras zaten, gingen deel nemen. Men haalde een poli tie-agent, met wien de graaf onmiddellijk begon te boksen. Vijf andere agenten moesten hun kameraad te hulp komen. Met hun zessen overmanden zij den wilden graaf, die nu naar een poli tiebureau werd meegenomen, waar proces verbaal tegen hem werd opgemaakt. WATT EN HALF WATT WEER SAMEN. Watt en 1/2 Watt (Schenstrom en Madsen) zijn op het oogenblik in Weenen waar zij onder regie van Emo in een groote circusfilm optre den. De muziek wordt geschreven dóór Robert Stolz. Hoofdpijn, Kiespijn. £ef7a,„umno^I pijnen te verdrijven is een Mijnhard»'# Poeder. Per stuk 8 ct.; doos 45 ct. Bij Uw Drogist. (Adv. Ingez. Med.) Aantal dooden op 50.000 geschat. De stad Quetta weggevaagd. Uit Karatsji wordt gemeld, dat een cata strofale aardbeving Beloedsjistan heeft ge teisterd. Men. schat het aantal dooden op 50.000 Alleen in de stad Quetta reeds zijn eenige tienduizenden dooden gevallen. Alle verbindingen zijn verbroken. Het epi centrum van de aardbeving ligt tusschen Quetta en Kalat, in het gebied van Be loedsjistan, in het Noordwesten van Britsch- Indië, aan de grens van Afghanistan. Vliegers omgekomen. De stad Quetta is nog slechts een massa puinhoopen. Alleen de militaire gebouwen heb ben de schokken weerstaan. Op het Britsche militaire vliegveld zijn 43 vliegers om het le ven gekomen. Tusschen Quetta en Kalat zijn alle gebou wen vernield. Tallooze bewoners zijn omge komen. De aardschokken duurden van 30 tot 60 seconden. Alleen door de radio staat men in verbin ding met de plaats. De bureaux van den agent van den gouver neur-generaal van Beloedsjistan en andere regeeringsbureaux te Quetta bleven eveneens Óp de renbaan en in de turnen van het pa leis van den resident zijn kampen voor dak- loozen gebouwd. Wegen en spoorwegen in de omgeving van Quetta zijn intact gebleven. Uit Londen wordt nog gemeld: Tengevolge van de vernieling van de tele graaflijnen zijn nog weinig bijzonderheden bekend geworden, doch de tot dusverre ont vangen draadlooze berichten melden, dat in Quetta, dat een bevolking heeft van 34.000 inwoners, de zetel vormt van het bestuur en een belangrijk militair centrum is, de huizen der inboorlingen als kaartenhuizen bij den schok ineenvielen en de bewoners onder de puinen bedolven. Slechts het militaire gebied aan de Noordzijde van de stad werd licht be schadigd en voor zoo ver bekend is zijn geen officieren of leden hunner gezinnen gewond. Ook de slachtoffers onder de troepen zijn gering in aantal en den geheelen. dag zijn de manschappen van de Britsche en Indische re gimenten koortsachtig aan het werk geweest voor het brengen van hulp en het instellen van een zekere mate van orde onder de duizenden zenuwachtige vluchtelingen. Zij zijn er in ge slaagd tijdelijke accomodatie te verschaffen voor vele vluchtelingen in haastig ingerichte kampementen op de renbaan en op de terrei nen van den resident. Vele ambtenaren ont snapten ternauwernood aan den ondergang. Voorts wordt nog gemeld, dat de stad Mas king, op 40 mijl ten Zuiden van Quetta volko men vernield is en dat vier vijfden der bevol king om het leven zijn gekomen, terwijl een zelfde lot de naburige dorpen heeft getroffen. Afgescheiden van de steden is Beloedsjistan schaars bevolkt. Over de verder afgelegen districten en de daar aangerichte schade zijn nog geen berichten ontvangen. Sir Norman Cator agent van den gouver neur generaal in Beloedsjistan heeft een draadlooze oproep gericht tot alle provinciale hoofdkwartieren om zoo spoedig mogelijk me- dischen bijstand te zenden, waaraan uiteraard snel gevolg gegeven is. VERMOGEN VAN PROF. DESSAUER VERBEURD VERKLAARD. De Reichsanzeiger publiceert dat het ver mogen van professor dr. Friedrich Dessauer, vroeger te Frankfort' a.s. Main, thans te Istanboel, ten bedrage van 41.004 R.M. is in beslag genomen bij een bankiershuis te Frankfort en den staat Pruisen is toebedeeld. DOOS 2OCT. TUBE 40 EN 60 CT. (Adv. Ingez. Med.) ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Koning Winter had al vele menschen ingevroren, en nu volgde de gerechte straf. Al het ijs kwam neergedropen en zoo werd elke gevangene uit zijn ijsblok ontzet. Ook Thijs kwam vrij en jullie begrijpt hoe hij in zijn schik was. Het was ook heusch niet leuk in al die kou. Hij dankte de elfen hartelijk. Een „bevredigend" verloop der besprekingen over de drie politiek belangrijke kwesties der agenda: 't Italiaansch- Abessynische geschil, het Zuid-Slavisch-Hongaarsche geschil en de verhouding tusschen den Volkenbond en den nationaai-socialistischen Senaat van Dantzig. Eden's suc cessen in deze drie kwesties. Het nieuwe driemanschap- Laval-Eden-Aloisi. turn heeft opgelegd, dat de verzoenings-en- arbitragé-procedure, voorzien bij het Ita- liaansch-Abessynische verdrag van 1928, op 25 Augustus tot een goed einde moet zijn ge bracht, bij gebreke waarvan de Volkenbonds raad zich met de regeling van het geschil zelf zou gaan bemoeien. De Italianen stelden het achteraf als een groote Italiaansche overwinning voor, dat de Raad heeft goedge vonden, dat eerst naar een oplossing van het geschil door de verzoenings-en-arbitrage-pro- cedure, voorzien bij het verdrag van 1928, zal worden gestreefd. Niemand, noch een lid van den Volkenbondsraad, noch zelfs de Abessyni- sche regeering, had echter iets anders ver langd! Men wilde echter toezeggingen van Mussolini, dat hij deze procedure niet op de lange baan zou blijven sleepen, zooals tot dusverre. De door Mussolini thans goedge keurde resolutie van den Volkenbondsraad met den termijn van 25 Augustus geeft in dit opzicht goede hoop, vooral waar Mussolini op aandrang van Genève tevens zijn bezwa ren tegen de benoeming van een Franschman en een Amerikaan als Abessynische vertrou wenslieden in de verzoenings-en-arbitrage- commissie» niet langer handhaaft! Eden, die zulk een groot aandeel heeft ge had in het totstandbrengen van het accoord over de verdere procedure in het Italiaansch- Abessynische geschil, behaalde als Raads- rapporteur ook in de twee andere politiek belangrijke kwesties een zeer te waardeeren succes. Het bijzondere huldigingswoord, dat voorzitter Litvinof aan het einde der Raads zitting tot Eden sprak, was dan ook welver diend. In het Zuid-Slavisch-Hongaarsche ge schil wist hij de Zuid-Slavische regeering er toe te bewegen niet verder erop aan te drin gen, dat de Raad van Hongarije een strenger onderzoek naar de tekortkomingen van Hon gaarsche ambtenaren bij hun toezicht op Kroatische terroristen in Hongarije zou ver langen. Omgekeerd overreedde Eden de Hon gaarsche regeering ertoe voor de toe'-omst een verscherpt toezicht plechtig te beloven. Zoo kon deze zaak definitief geliquideerd worden. Met betrekking tot de betrekkingen tusschen den Volkenbond en den nationaai- socialistischen senaar van Dantzig gelukte het Eden den Senaatspresident Greiser tot een openlijke verklaring te brengen, dat de Senaat zich ten opzichte van de rechten der politieke minderheden der bevolking strikt aan de voorschriften der Dantziger grondwet en de daaraan door den Volkenbondsraad te géven interpretatie zal houden. B. DE JONG VAN BEEK EN DONK. Genève, 27 Mei 1935. onzen correspondent.) De 86ste zitting van den Volkenbondsraad is uit verschillende opzichten belangwek kend geweest. In de eerste plaats hierom reeds, omdat de voorzitter niemand anders als Litvinof was, de minister van buitenland sche zaken van Sovjet-Rusland! Jarenlang heeft de Sovjetregeering slechts schimp woorden voor den „kapitalistischen" Volken bond gehad. Thans vonden de Raadsbespre- kingen onder leiding van haar vertegen woordiger plaats, die bovendien als Raads voorzitter ook nog de Buitengewone Volken- bondsvergadering voor het Chaco-geschil had te openen, zooals hij ook in September het welkomstwoord tot de gewone, zestiende Vol kenbondsvergadering zal hebben uit te spre ken. Laat mij onmiddellijk hieraan toevoe gen, dat Litvinof, die nu reeds sinds 1927, toen Sovjet-Rusland lid der voorbereidingscom- missie-Loudon voor de Ontwapeningsconfe rentie werd. regelmatig naar Genève komt en ook in de jaren van gespannen verhou ding tusschen den Volkenbond en Sovjet-Rus- land zich persoonlijk nimmer aan grofheden heeft schuldig gemaakt, een goed voorzitter is geweest, van wien zeker niet beweerd kan worden, dat hij de tribune van Genève voor bolsjewistische propaganda misbruikt heeft! Belangwekkend was de 86ste zitting van den Volkenbondsraad echter in niet min dere mate door den aard en het ook in letter lijke zin „bevredigende" verloop der bespre kingen. Drie belangrijke politieke kwesties stonden op de agenda, die trouwens ook nog verschillende andere interessante punten be vatte, die eveneens tot voldoening-schenkende beslissingen leidden. Ik denk hier bijv. aan de uitspraak, dat de Volkenbondsvergadering van September weder eens grondig de moge lijkheid van herstel der internationale samen werking op economisch gebied behoort te overwegen. De uitnoodiging aan de regeerin gen. om vooral de critiek van het Economisch Volkenbondscomité tegen de deviezencontrole en het tegenwoordige clearingsysteem en te gen het overdreven protectionisme op het stuk van de landbouwvoortbrengselen zich ter harte te nemen, is eveneens een teeken. dat het op het gebied der handelspolitiek toch weer begint te dagen! Nuttig was ook de zonder eenig verzet genomen beslissing, om de Japansche regeering uit te noodigen ondanks het uittreden van Japan uit den Volkenbond de medewerking in de techni sche Volkenbondsorganen, zooals de com missie voor de opiumbestrijding, die voor de bestrijding van den vrouwenhandel en die voor de bevordering van het welzijn van het Mnd, te blijven voortzetten. Men weet, dat Japan slechts op zulk een uitnoodiging van den Volkenbondsraad wachtte, om althans aan het sociale en humanitaire werk van den Volkenbond weder op de oude en in menig op zicht verdienstelijke wijze te komen mede doen! Intusschen, hoe interessant deze en nog verschillende andere kwesties ook waren,, de vöornaa.mste belangstelling was toch gericht op de behandeling van de drie politiek-belang rijke kwesties: het Italiaansch-Abessynische geschil, het Zuid-Slavisch-Hongaarsch ge schil en de betrekkingen tusschen den Vol kenbond en den in meerderheid nationaai-so cialistischen Senaat van Dantzig. In alle drie deze strijdvragen hebben de besprekin gen een verloop genomen, dat stellig aan het tegenwoordig gelukkig weder veldwinnende streven naar internationale ontspanning ten goede zal komen. Het moeilijkst waren natuurlijk de onder- hanndelingen over het Italiaansch-Abessyni sche geschil. Het ging hier niet om de oplos sing zelf van het geschil, doch nog slechts over de procedure, hoe een oplossing zou worden nagestreefd. Mussolini had zich, zoo als bekend, op het standpunt gesteld, dat dit geschil uitsluitend Italië en Abessynië zelf aangaat, zoodat niemand, noch de Volken bondsraad, noch de Engelsche en Fransche regeeringen die tot bemiddelend optreden bereid waren, zich ermede had in te laten. Mussolini rekende natuurlijk erop, dat de Abessynische regeering wanneer het eenmaal was komen vast te staan, dat van geen zijde hulp te verwachten was, wel toeschietelijker tegenover- het zooveel machtiger Italië zou worden. Mussolini's verlangen, om de zaak met de Abessyniërs zelf geheel alleen uit te vechten (hetzij slechts in vreedzame onder handelingen, hetzij desnoods ook op het slagveld), ging zoo ver, dat Mussolini er zelfs bezwaar tegen maakte, dat de Abessynische regeering niet twee eigen onderdanen, doch een Franschman en een Amerikaan benoemd had tot leden der verzoenings- en arbitrage commissie, die overeenkomstig art. 5 van het Italiaansch-Abessynische verdrag van 1928 de zaak in handen moest nemen, nu de recht- streeksche diplomatieke besprekingen het geschil niet hadden kunnen oplossen. Tegen over dezen wensch van Mussolini, dat het ge schil een zuiver Italiaansch-Abessynisch ge schil zou blijven, stond natuurlijk het verlan gen van Abessynië, dat de Volkenbond zich het geschil zou aantrekken. Laval en Eden stonden hier voor een zware taak, 'toen zij als bemiddelaars optraden. Eenerzijds moesten Frankrijk en Engeland, wier geheele politiek op versterking van den Volkenbond als vredesfactor gericht is, naar een regeling streven, die het aanzien van den Volkenbond niet zou schaden, anderzijds moesten zij echter trachten Mussolini niet al te zeer te ontstemmen en het te Stresa tot stand gekomen Engelsch-Fransch-Italiaan- sche eenheidsfront niet in gevaar te brengen. Uit velerlei overwegingen zoowel van huma- nitairen als van algemeen politieken en zui ver egoistischen aard wenschten de Engelsche en Fransche regeeringen bovendien het gevaar op het uitbreken van een Italiaansch-Abes- synischen oorlog zooveel mogelijk te ver kleinen. Gedukkig vonden Laval en Eden in Musso lini's vertrouwensman baron Aloisi een on derhandelaar, die vol begrip voor de eischen van het oogenblik was en inzag, dat de Ge- neefsche besprekingen niet tot een breuk van Stresa. noch tot een verzwakking vêm den Volkenbond mochten leiden. Zoo kon het nieuwe vredes-driemanschap-Laval-Edien- Aloisi, dat in het halve jaar hunner samen werking reeds zooveel onheil heeft weten te vermijden, een nieuw succes behalen. Musso lini, die eerst gedreigd had, dat Aloisi de raadszaal zou verlaten, zoodra een gedele geerde van Abessynië aan dezelfde raadstafel zou plaats nemen, waar de Italiaansche gedelegeerde zat, legde zich erbij neer, d'at de Abessynische vertegenwoordiger met gelijke rechten als Aloisi aan de raadstafel ging zit ten en zelfs in het openbaar vragen tot Mus solini's vertegenwoordiger richtte! En Mus solini stemde tevens erin toe, dat de Vol kenbondsraad hem als het ware het ultima- RADIOPROGRAMMA. ZONDAG 2 JUNI. HILVERSUM 301 M. 8.55 VARA. 12.00 AVRO. 5.00 VARA. 6.00 VPRO. 8.00 AVRO. 8.55 Gram.pl. 9.00 Postduivenberichten. 9.05 Tuinbouwhalfuur S. S. Lantinga. 9.30 Orgel spel J. Jong.. 9.40 Th. v. Huystee; Kampeeren. 10.00 Vervolg orgelspel. 10.15 Schaakcursus. 10.35 Gram.pl. 11.00 Uitzending uit' het Am- stel-cabaret. 11.15 A. Pleysier: Van Staat en Maatschappij. 11.30 Gram.pl. 12.00 Klokken spel en uurslag' van het Raadhuis te Tholen. 12.05 Aeolian-orkest. 12.50 Gram.pl. 1.20 Ko- vacs Lajos en zijn orkest. 2.00 Boekbespreking Dr. P. H. Ritter Jr. 2.30 Operaconcert (gram. pl.) 3.45 Omroeporkest olv. N. Treep, mmv. B. Verhey (piano) en H. P. Lowey (cello). 4,45 Sportnieuws. Gram.pl. 5.00 Gram.pl. 5.30 Voet balnieuws. 5.45 Vaz Dias. 5.55 Gram.pl. 6.00 In stallatie Ds. E. D. Spelberg tot Predikant- Secretaris v. d. VPRO. 6 30 Gram.pl. 7.00 Wij- dingsdienst uit de Studio. Spr.: Ds. E. D. Spel berg. Mmv. het A'damsch Vocaal Kwartet olv. A. Adema. 8.00 Vaz Dias. 8.15 Orgelconcert door P. Palla mmv. H. Viskil (tenor). 8.45 Causerie door W. Vogt. 9.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. 9.30 Gram.pl. 9.35 Concertgebouw-orkest olv. Prof. Dr. W. Mengelberg. 10.20 Radiojournaal. 10.35 AVRO-Decibels olv. E. Meenk. 11.00 Vaz Dias. 11.10 AVRO-Decibels alv. E. Meenk. 11.30- 12.00 Gramofoonmuziek. HUIZEN, 1875 M. 8.30 NCRV. 9.30 KRO. 5.00 NCRV. 7.45— 11.30 KRO. 8.30 Morgenwijding olv. Ds. P. N. Kruyswijk, mmv. Mevr. F. de WolfWuite (alt) en F. Kloek (orgel). 9.30 Gram.pl. 10.30 Hoogmis. 12.15 Orkestconcert en hoorspel. 2.00 Lezing. Gram.pl. 2.50 Schlagermuziek en gram.pl. 4.00 Voor de zieken. 5.00 Gram.pl. 5.30 Orgelconcert P. Esselman. 6.00 Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk te Weesp. Spr. Ds. J. G. Haselager. Org.: P. Esselman. Hierna: Grampl. 7.45 Sport nieuws. Causerie. 8.10 Vaz Dias. 8.15 Instru mentaal en vocaal concert, en gram.pl. 10.15 Gram.pl. 10.35 Vaz Dias. 10.40 Epiloog. 11.00 11.30 Causerie. KONINGSTRAAT 27, TELEF. 14609 OFFICIEEL PHILIPS REPARATEUR (Adv. Ingez. Med.) MAANDAG 3 JUNI 1935. HILVERSUM 301 M. Algemeen programma, verzorgd door de AVRO. 8.00 Grampl. 9.00 Ensemble Rentmeester; 10.00 Morgenwijding; 10.15 Gram.platen; 10.30 Ensemble Rentmeester; 11.00 Voor dracht Ed. Palmers; 11.30 Viool-recital B. Lensky a.d. vleugel E. Veen; 12.00 Cantabilé- orkest o.l.v. E. Beeckman; 2.00 Orgelconcert P. v. Egmond Jr. m.m. van W. Herckenrath (zang); 300 Gram.platen: 4.15 Dito; 4.30 Max Tak: De R.K.O.-film; 5.30 Het Lyra Trio; 6.20 Gram.platen; 6.35 Kovacs Lajos en zijn or kest; 7.30 „Rotterdam in nood", toespraak door Mr. P. Drooglever Fortuyn en de heer Enghelbrecht; 8.00 Vaz Dias; 8.05 Omroep orkest ol.v. A. v. Raalte m.m.v. H. Cals (so praan); 8.45 Voordracht door G Hagedoorn; 9G0 Omroeporkest o.l.v. A. v. Raalte m.m.v. M. Flipse (piano); 9.20 Vervolg Voordracht; 9.35 Gram.platen; 10.30 De AVRO-Decibels oi.v. Eddv Meenk; 11.00 Vaz Dias: 11.10 En semble „Lajos Kiss" uit „Haeck" te Scheve- nirigen. HUIZEN 1875 M. NCRV.-Uitzending. 8.00 Schriftlezing en meditatie; 8.15 Gram. platen; 10.30 Morgendienst o.l.v. Ds. J. Pan nebakker: 11.00 Chr. Lectuur: 11.30 Gram. platen; 12.15 H.O.V. klein-orkest o.l.v. M. Adam en Gram.platen; 2.00 Gramplaten; 2.45 Wenken voor de keuken: 3.15 Gram.pl. 4.00 Biibellezing Ds. E. I. Nawyn m.m.v. mej. C. de Jager (sopraan) C. v. Drïeënhuizen 'orgel): 5.00 Soliste" con eert en Gram platen Q 30 Gram.platen: 7.00 Ned. Chr Per«buvenu: 7 15 Gr?rn.platen: 7.30 Gramplaten' 8.00 Vaz Dias; 8.05 Fnkrateja-uur (toespraak en con cert); 9.05 Gevar. concert (bas. piano-accor deon en orgel) en Gram.pl.; 10.10 Vaz Dias: 1015 Orgelconcert L. Blaauw; 10 45 Gram.pl.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 6