WWV CRICKET IN ENGELAND, Sport-Varia. DAMRUBRIEK Wwf'm jÉül iü m m in jü S NS 8 wfA-éA Hf H Ri. m® Hf Bi lp Mi Hf m Sf 9 H if MP MMS S BBS §§f ÉÜf fU S s H SR Hf iiü i DINSDAG 4 JUNI 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 9 SPORT EN SPEL. WATERPOLO. COMPETITIE KON. NED. ZWEMEOND. De competitie-indeeling heeft een belang rijke wijziging ondergaan. Die ziet er, wat de clubs uit Haarlem en omgeving betreft, als volgt uit: Dames Tweede klasse. A. H.P.C., H.D.Z. 2, Inter Nos en Nereus. B. Zignea, AX).Z. 2, Nereus 2, de Pinguins en Triton. Heeren Eerste klasse. A.Z. 1870, de Dolfijn, U.Z.C. en H.Z. en P.Z.. L.Z.C., Maas en A. H.P.C. het IJ. B. D.J.K Zian. Tweede klasse. B. H.V.G.B., De Waterratten, de Ham. Neptunus, Nereus en Triton. C. Haarlem, Goudsche Zwemclub, R.Z.C., S.V. Hillegersberg, S.Z. en P.C. en de Zijl. Derde klasse: B. Velser Zwemvereeniging, D.A.W., Aalsmeer en de Pinguins. Reserve Eerste klasse. A. H.P.C. 2, D.J.K. 2, de Dolfijn 2, U.Z.C. 2 en het IJ 2. Reserve Tweede klasse. B. H.P.C. 3, H.V.G.B. 2, Neptunus 2 en Nereus 2. Reserve Derde klasse. C. De Waterratten 2, Haarlem 2, H.P.C. 4 en de Zijl 2. De H.P.C.-dames, die het vorige jaar kampioen van haar afdeeling waren, hebben het dit jaar heel wat moeilijker. Nereus en Inter Nos, twee clubs, die voorheen eerste klassers waren, hebben verzocht om indeeling in de tweede klasse. Dat worden zware con currenten voor de Heemsteedsche dames. De H.P.C.-dames komen in dit seizoen ver moedelijk als volgt uit: M. v. d. Zouwe, P. Schalken, F. de Boer, F. Kann, C. "Kann, P. Jager, T. Wildeboer. Het is verheugend, dat Zignena, onze eenige Haarlemsche Dameszwemclub, dit seizoen weer aan de competitie deelneemt Zij zal ongetwijfeld wel een flink zevental op de been kunnen brengen, dat in de B- afdeeling, die minder sterk is dan afdeeling A, een goed figuur zal slaan. De heeren van H.P.C. zullen wel vol goe den moed aan deze co ---petitie beginnen. Het vorige iaar ontging den Heemstedenaren op het nippertje het afdeelingskampioen- schap en daar de ploeg aan snelheid heeft gewonnen door het opnemen van den be kenden 200 Meter-zwemmer A. H. Sipkema. verwachten we, dat Braam en zijn mannen het dit seizoen tot een goed einde weten te brengen, vooral daar er serieus getraind is De zwaarste tegenstander is natuurlijk het IJ. Dit team moet het echter zonder den goalgetter, G. Bohlander stellen, die van woonplaats is veranderd. De volgende spelers zullen trachten den begeerden titel voor H.P.C. te behalen: L. Kohier, A. J. Braam, H. Leyenaar, J. Uitendaal, A. H. Sipkema, J. Kooyman, S. L. Mooi. H.V.G.B. en de Waterratten hebben het met de competitie-indeeling o.i, beter getroffen dan Haarlem. Ten eerste omdat de C-af- deeling beduidend zwaarder is dan afdeeling B en ten tweede, omdat zij minder verre reizen behoeven te maken dan de „Haarlem"- ploeg. Het zou ons niets verwonderen, indien de Waterratten dit jaar een goeden gooi naar het afdeelingskampioenschap deden. Zij heeft het volgende, sterke zevental: C. van den Broek, S. de Vries, A. H. de Bruyn, J. Kollerie Th. van Koningsbrugge, N. Kollerie, N. de Vries. H.V.G.B. heeft haar zevental sterk moeten wijzigen. Drijver is wegens studieredenen voorloopig niet disponibel, terwijl Van Om meren en Bouwer, die niet meer kunnen trainen, dit seizoen voor H.V.G.B. 3 zullen uitkomen. Het H.V.G.B.-team ziet er in den eersten tijd als volgt uit: A. Boeree, J. Bongertman Jr., A. H. Goedings, P. Rol, P. Hollander, Wm. Hilarius, C. Wicherink. Het komt ons voor, dat H.V.G.B. een moei lijk seizoen tegemoet gaat. al achten wij het zevental sterker, dan De Ham en Triton. Zooals reeds gezegd, krijgt Haarlem het niet gemakkelijk. Ploegen als Gouda en Hil legersberg zijn lastige tegenstanders. Geluk kig heeft Haarlem snelheid en uithoudings vermogen op deze zeventallen voor. Weet men deze, voor waterpolo zoo belangrijke factoren voldoende uit te buiten, dan. is het geenszins onmogelijk, dat Hölsken c.s. vooi de derde maal in successie het afdeelings kampioenschap veroveren. Vermoedelijk verschijnt Haarlem in de vol gende opstelling: Tli. Hölsken. G. Kapteyn, W. Hölsken, H. Bannink, J. van Hemsbergen Jr. C. Zeeman, J. van Hemsbergen Sr De Velser Zwemvereeniging, V.Z.V., gaat dit seizoen haar geluk in den Ned. Bond be proeven. Wij hopen, dat men evenveel suc cessen zal behalen als in de Kringcompe titie gedurende de voorafgegane seizoenen Daar ons omtrent de tegenstanders van V.Z.V. weinig bekend is, zullen we ons van een bespreking harer kansen onthouden. De Velsenarfen hebben hun eerste zeven tal als volgt samengesteld: T. van den Broek, G. Vriend, W. Kluyver, P. Visman, J. de Mayer, C. Visman, C. Janus Jr. „DE WATERRATTEN" NAAR UTRECHT. Maandag 10 Juni (Tweeden Pinksterdag) organiseert de Utreclitsche Zwemclub weder om den jaarlijkschen Waterpolodag. Evenals vorige jaren neemt de H Z. en P. C. ,.De Wa terratten" met haar le en 2e zevental aan deze wedstrijden deel. GOLF LANDENWEDSTRIJD TE PARIJS. Met Pinksteren zullen op de banen van de St. Germainclub nabij Parijs internationale golf wedstrijden plaats hebben. Het programma luidt: 8 Juni: DuitschlandNederland. 9 Juni: FrankrijkNederland. 10 Juni: FrankrijkDuitschland. Voor dit tournooi zijn door het Nederlandsch Golf-Comité een achttal spelers uitgenoodigd, onder wie M. Wetselaar (Kennemer Golfclub). Aanvoerder is jhr. mr. A. M. Snoeck Hurgronje (Haagsche G. C.) Van de prestaties bij het oefenen zal het afhangen, welk zestal defini- De 1ste testmatch EngelandZuid-Afrika. R. E. S. Wyatt de Warwickshire-captain, is wederom aangezocht om Engeland in de eerste testmatch tegen Zuid-Afrika aan te voeren. De belangstelling voor het eerste treffen tus- schen Engeland en Zuid-Afrika in dit seizoen dat op 15, 17 en 18 Juni te Nottingham zal plaats vinden is steeds groeiende nu de toe risten gedurende de afgeloopen maand zulke fraaie resultaten wisten te boeken. Van de 9 gespeelde wedstrijden tegen 1ste klasse counties werden er 7 gewonnen, 2 bleven on beslist en ook in de 10de match tegen de kam pioenen, Lancashire, zijn de Zuid-Afrikanen aan de winnende hand. Het is zeker dat En geland een all-round-team tegenover zich krijgt dat niet gemakkelijk te slaan zal zijn. Van de Zaterdag begonnen County-wedstrij- den werden er vijf gisteren reeds beslist. Leicester 137 en 553 sloeg Worces ter 111 (Geary 5 v. 33) en 77. (Smith, H. 5 v. 35. Geary 5 v. 42) met 7 wickets. Derbyshire 3789 (Smith D. 225) sloeg Hampshire 140 en 134 met innings en 104 runs. Yorkshire 131 en 1928 (Sutcliffe scoorde zijn 126ste century 110) won na een achterstand op de 1ste innings toch nog van Kent 182, doordat Macauly (5 v. 40) en Ve rity (5 v. 52) Kent in de 2de innings op een moeilijk bespeelbaar wicket voor 140 aan den kant zetten. Glamorgan 349 (Lavis 101won met innings en 109 runs van Northants 137 en 103 (John Clay 6 v. 32*. Sussex 3219 (John Langridge 158) won met innings en 85 runs van Somerset 104 en 132. PAARDENSPORT. INT. CONCOURS HIPPIQUE TE AKEN. Uit Aken: Maandag is het internationaal concours hippique te Aken voortgezet met het nummer Gelukjachtspringen. waaraan door 93 paarden werd deelgenomc De wedstrijd werd gewonnt. door luit. Gur- kan (Turkije) op het paard „Guduk", met 24 sprongen. Tweede werd ritmeester Von Na- gell (Duitschland) op het paard „Wotan" met eveneens 24 sprongen. De derde plaats bezette luit. Neckelmann (Duitschland) op het paard „Immertreu" met 24 sprongen. Rit meester Sirtema van Grovestins (Nederland) op Ernica werd zevende met 17 sprongen, terwijl de heer Pasman (Nederland) met Du- nenbank als tiende werd geplaatst met 13 sprongen. De heer Pasman verkreeg tevens een twee den extra-prijs voor burgerruiters. Verder werd een dressuurproef gehouden voor 't beste gaande rijpaard. „Carina", onder luit. Greter, werd door.de jury met den eer sten prijs bekroond, voorwaar een fraai suc ces! Tweede werd ..Donar" onder mevr. Francke (Duitschland). Hieraan werd door 21 paarden deelgenomen. De Internationale proef voor Jachtpaarden werd vervolgens gewonnen door „Hirondelie", onder Vicomte de Prémont (Frankrijk) ex- aequo „Isidora" onder mevrouw Hasselbach (Denemarken) 3. „Carina", onder luit. Gre ter. GYMNASTIEK SPORTDAG K.T.K. Ook dit jaar zal de Kennemer Turnkring in Haarlem op één van de Zaterdagen in Juli een sportdag houden. De sportdag zal 'Ook nu bezet zijn door gymnastiek-, spel- en zwemwedstrijden, waar van eerstgenoemde alleen voor adspiranten bestemd zijn en de beide andere onderdeelen voor leden en adspiranten. De gymnastiekwedstrijden zijn voor ploegen van zes deelnemers. Uitgevoerd moeten wor den een vrije oefening, twee brugoefeningen en twee paardsprongen, waarvan alleen de vrije oefening voorgeschreven is. Deze wed strijd is klassikaal. Voor de verschillende groepen adspiranten, voor de dames en voor de heeren zijn in de zwemwedstrijden schoolslagnummers en vrije slag-nummers bestemd, en bovendien esta fettes. Als spelen gelden voor de adspiranten slag bal, kastie, grensbal en slingerbal, voor de dames grensbal, .en voor de heeren slingerbal. Zoo noodig worden voorwedstrijden gehouden. BONDSWANDELDAG. Op 23 Juni houden 14 kringen uit het K.N. G.V. een z.g. Bondswandeldag. Ook de Kennemer Turnkring zal daaraan medewerken. De tijdsgrens voor dezen marsch van 30 K.M. is 6 1/2 uur. Haarlem is begin- en eindpunt. Er zijn zoowel persoonlijke- als vereenigings- prijzen beschikbaar. Bij voldoende deelneming organiseert de K.T.K. op denzelfden dag een jeugdmarsch van 20 K.M., af te leggen binnen 5 1/2 uur. KAMPIOENSCHAPPEN K.N.G.V. De kampioenschapswedstrijden van het K.N.G.V. in athietiek worden omstreeks 1 Sep tember in Dordrecht gehouden. WANDELSPORT. DE VROOLIJKE TIPPELAAR. Zondag heeft de H. W. S. V. De Vrooiijke Tippelaar, een trainingsmarsch gehouden over 20 K.M. Te kwart over 9 werd gestart. Te 12 uur waren de Tippelaars weer terug. Tevens richtte „De vrooiijke Tippelaar" een jeugdvereeniging op voor kinderen van 12 tot en met 15 jaar „JAN PASSTOORS". Bovengenoemde Vereeniging nam Zondag met een groot aantal leden deel aan den wan deltocht der Ned. Wandel-Organisatie in Am sterdam (35 K.M.). Daar allen den tocht in zeer goede conditie volbrachten ontvingen zij de hiervoor beschikbaar gestelde beioo- ning, terwijl aan de vereeniging een groeps prijs werd toegekend. Alvorens aan dezen 35 K.M.-marsch te beginnen werd door een groep, die speciaal in training is voor de a.s, vierdaagsche, des mor gens van de Amsterdamsche Poort af ge start voor den afstand Haarlem- Amsterdam, zoodat deze heeren in totaal een afstand van pl.m. 55 K.M. in zeer goede conditie hebben afgelegd. Na afloop van den marsch werd door een bestuurslid der N. W. O., namens de Fransche gasten, die speciaal voor dezen marsch uit Parijs waren overgekomen en die wederom de De Kring Den Haag van den Kon. Ned. Zwembond organiseert op Zaterdag 8 Juni in het Zuiderpark-Zwembad aldaar een steden- wedstrijd tegen Haarlem. Uit New York: Tilden won te South Orange in New Jersey het Amerikaansche professional tenniskampioenschap door in de finale George Lott met 8—6, 61, 62 te slaan. Voor het groote internationale concours- hippique, dat van 1316 Juni a.s. in het Sta- dion te Amsterdam zal worden gehouden, heb- jasten waren van de H.W.S.V. „Jan Passtoors" ben B. en W. van Amsterdam een grooten zil- tief zal deelnemen. De reserves blijven dan I als blijk van erkentelijkheid een zeer fraaie I veren wisselbeker beschikbaar gesteld als beschikbaar, indien er bij den tweeden wed- I coupe op marmeren voetstuk, aan „Jan Pas- I Amstelprijs. Dit is voor een springconcours strijd uitvallers mochten zijn, i^toors" aangeboden, i^net hindernissen van ca. 1.4S M. Nergens te HAARLEM of AMSTERDAM biedt men U zulk een keus in ge distingeerde Bloemenvazen, als in „DAUDEY'S Bloemenmagazijn", GROOTE HOUTSTRAAT 112, Telefoon 10859. U kunt er kiezen uit Italiaansche aardewerk-vazen, fraaie imitaties van antieke Grieksche en Romeinsche modellen, uit modern aardewerk, prachtig glas, koper en clolsonné. De meeste van deze mooie vazen kunt U te HAARLEM nergens anders koopen. De prijzen zijn relatief laag. (Adv. Ingez. Med.) KRACHTSPORT. KAMPIOENSCHAP WORSTELEN. Zondag werden de wedstrijden gehouden in worstelen om het kampioenschap van Oost en Zuid-Nederland I Afd. te Tiel, waarvan de uitslagen als volgt waren: E. Veder: 1. L. B. Tonnisse, H. K. V. Haar lem; 2. J. Kilian, D. V. S. "Culemborg. Veder: 1. Ose, K. D. O. Amsterdam: 2. H. v. Zuilekom, D. V. S. Culemborg; 3. J. v. Ast, Her cules Enkhuizen. Licht: 1. N. Groeneveld. D. O. K. Beverwijk; 2. H. Bomers, K. D. O. Venlo; 3. J. Baggerman, Achilles, Tiel. M. A.: 1. W. Hooft. Olimpia Utrecht; 2. J. Borgstein, D. V. S. Culemborg; 3. Cremers, Achilles Arnhem. M. C.: 1. P. Stam. Achilles Tiel; 2. P. v. Ga len, H. K. V. Haarlem; 3. J. Mertens, Olimpia Utrecht. M. B.: 1. G. v. Wijngaarden, D. V. S. Culem borg; 2. A. de Haan, Hercules Dordrecht; 3. W. v. Lier. Achilles Arnhem. Zwaar gewicht; 1. P. v. Zuilenhorn, D. V. S. Culemborg. POSTDUIVEN. DE REISDUIF. Bovengenoemde vereeniging organiseerde een wedvlucht van Chateauroux (Fr.), 657 K.M. Te 8 uur 40 werden de duiven in vrij heid gesteld. De eerste prijswinnende duif be reikte haar hok te 5 uur 48 min. met een gemiddelde snelheid van 1195 meters per mi nuut. De prijzen werd gewonnen als volgt: J. J. van Staveren 1 3 4 18 19: P. Kroon 2; C. van 't Ende 5 11: P. van Andel 6 13; H. J. Hand- graaf 7 16; H. Everts 8 10 12 15; H. J. Hems bergen 9 en J. J. de Bie 14 17. DE SNELPOST. Bovengenoemde vereeniging hield een wed vlucht van Chateauroux, afstand 653 K.M. Duiven los te 8.40 uur. De prijzen werden be haald als volgt: J: de Goede 1; G. Dollé 2 9; T. Luikel Jr. 3; J. v. d. Linden 4; G. Zaagsma 5 6: P. Martens 7 8/ Eerst getoonde duif1 5 uur 33 min. 57 seo.; laatst getoonde duif 6 uur 37 min. 42 sec. DAMMEN. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN HAARL. DAMCLUB. Maandagavond werden in de „Korenbeurs" de wedstrijden om de clubkampioenschappen 1934/1935 der Haarlemsche Damclub voort gezet. Hieronder volgen de uitslagen: Hoofdklasse: P. J. van Dartelen remise met P; G. van Engelen.1 E: van Lunenburg Jr. re- mïsie piet Joh. Fabel: Tweede klasse: L. Kisoh wint van Th. Wes- selman; P. H. Meure wint van A. Kiel; J. Otter wint van I. RavensbergenJ. Zurel remise met M. van Leeuwen; J. Wielenga wint van C. Kool. Derde klasse: W.' Jonkhof wint van M. Zu rel; J. H. Klaverstijn wint van J. Merts; J. Kuntze wint van J. Serne; J. M. Rutgers remise met Joh. B. Breurkes; R. Kuipers wint van C. Scholte. SIMULTAANSéANCE J. W. VAN DARTELEN TE HEEMSTEDE. Woensdagavond 5 Juni zal onze damredac- teur een simultaanséance geven voor de leden 'der Damclub „V. I. O. S." in de stichtin; „Meer en Bosch" te Heemstede. VOETBAL. Kampioenschap van Nederland Op tweeden Pinksterdag wordt te Deventer de belangrijke voetbalwedstrijd Go ahead P. S. V. gespeeld. Zooals onze lezers weten is voor P. S. V. reeds een gelijk spel voldoende om het landskampioenschap te behalen. Mocht Go ahead winnen, dan heeft zij nog kans op den titel, want dan heeft Philips nog maar één punt voorsprong. Beide gegadigden heb ben dan nog een uitwedstrijd, namelijk Ve- locitasGo ahead en D. W. S.P. S. V. Ver rassingen kunnen dus nog plaats hebben. De mogelijkheid van een beslissingswedstrijd is zelfs niet uitgesloten. Het Stadion te Amsterdam. Tot uitbreiding in principe besloten. Naar wij vernemen heeft de Raad van Toe zicht van het Nederlandsche Sportpark beslo ten. de plannen tot een aanzienlijke uitbrei ding van het Olympisch Stadion te Amsterdam onmiddellijk ter hand te nemen. Men heeft zich voor deze uitbreiding inmiddels met den architect van het Stadion, den heer Jan Wils. in verbinding gesteld, die een en ander na der zal uitwerken. DAGBLADENCOMPETITIE. Hedenavond wordt voor de Dagbladencom petitie op het terrein van E.D.O., dat welwil lend beschikbaar is gesteld, de voetbalwed strijd Nieuwe Rott. CourantHaarlems Dag blad gespeeld. Scheidsrechter is de heer C. H. Vrugt. Damredacteur: J. Koediefslaan 42 W. VAN DARTELEN. Heemstede. Alle correspondentie, deze rubriek betreffende gelieve men te zenden naar bovengenoemd adres. Hieronder geven wij voor onze probleemvrien den ter oplossing een nieuwe compositie van A. Vosselman te Apeldoorn. Dit vraagstuk werd door den auteur spe ciaal voor onze rubriek samengesteld. De aanvangspositie is zeer logisch en de af wikkeling bijzonder aardig, zoodat hier van een zeer verdienstelijke compostitie gesproken mag worden Probleem No. 2211. A. VOSSELMAN. Apeldoorn Eerste publicatie. ZWART ép iP üi Wm Wm WIT Stand in cijfers: Zwart 11 schijven op: 5 9 10 12-14 17 18 20 24 en 30. Wit 11 schijven op: 21 23 28 29 31-33 36 37 39 én 43 Wit speelt en wint. Oplossingen van dit vraagstuk worden gaarne ingewacht tot uiterlijk Maandagavond 10 Juni-a.s. bij den redacteur dezer rubriek. Een meesterstukje van den blinden Olsen. In „De Constantenaar", het cluborgaan der Rotterdamsche Damvereeniging „Constant", troffen wij onderstaand eindspel aan van den blinden meester Olsen. Eindspel No. 2212. A. M. OLSEN, Rotterdam ZWART WIT Stand in cijfers: Zwart twee schijven op 20 en 25. Wit twee schijven op 16 en 45. Wit speelt en wint. Oplossing: Een stand, die aan de partij doet denken Als lsten zet speelt Wit 1611, waarop Zwart 2530 speelt. Nu wit 117 en Zwart 3034 (op Zwart 30—35r wint Wit direct door 71). Na 3034 vervolgt Wit met 72. Zwart is nu gedwongen tot 3439. Hierop antwoordt Wit met 216, Zwart-20—24. Op Zwart 3944 zou Wit gewonnen hebben door 4540 en 167 Na Zwart's 2024 speelt Wit den prachtigen zet 1649. Iedere andere zet zou remise ge geven hebben door 2429 enz. Nu Wit den dam op 49 speelde, vervolgt Zwart met 2430, want op 2429 wint Wit gemakkelijk door 45—40 (Zwart 29—33) en 49—32. Na 24—30 van Zwart vervolgt Wit met 4938. waarop Zwart maar één zet heeft, namelijk 3035. Nu Wit 3832, Zwart dwingende tot 3944. waarop Wit 3228 speelt. Zwart is nu gedwon gen tot 4450. want op 4449 volgt 2844 en 45:34 met winst. Na Zwart 4450 wint Wit door 28—6 (Zwart 35—40) 45:34 (Zwart 50 45) 6—1 en 1:45 Kijkjes in de damclubs. In de finale van den wedstrijd om het kampioenschap van Amiens (Frankrijk) kwam onderstaande stelling voor: Partij-fragment No. 2213. ZWART hp mm, mm, Wit 17 schijven op: 21 27 38 31-39 43-45 48 en 50. Wit (Defoy) speelde als laatsten zet 26—21, waarop Zwart (Pingrenon antwoordde met 11—17? Nu voerde Wit den volgenden damzet uit: 45—40 (Zwart 17:26) 35—30 (Zwart 24:35) 34—20 (Zwart 23:45) 28—23 (Zwart 19:28) 32:23 (Zwart 18:29) 33:4 en won later de partij. Oplossingen. No. 2203: P. J. HOF, Nieuw-Amsterdam (Dr.). Wit: 21—16 (Zwart 6:17) 27—22 (Zwart 18:36) 40—34 (Zwart 29:49) 47—41 (Zwart 36:47i 48—43 «Zwart 47:22i 32—27 (Zwart 49:21) 16:7 (Zwart 2:11) 35:2 en wint. No. 2204: C. KOOMEN. Assendelft Wit: 32—27 (Zwart 21:23) 33—29 (Zwart 23:45) 44—40 (Zwart 35:33) 38:16 (Zwart 17:28) 25—20 (Zwart 3:37) 41:5 en wint. De probleemen no. 2203 en 2204 werden correct opgelost door de volgende heeren. J v. d. Vlugt. A. de Jong, W. C. Groenings, J. van Looij. J. van Lunenburg. Jac. Fr. van Garderen, H. Greeuw, J. Poppen. Ph. F. Ame- lung Sr.. W. J. A. Matla. H. van Lunenburg Jr., J. Wielenga. H. G. J. Andriessen en Tr. Wes- selman, allen te Haarlem; D. Kleen. J. J. Aling en Nicolaas Knopper, allen te Heem stede: Chr. Gerritsen te Bennebroek; H. F. Antonisse te Santpoort; T. Kerkman te Zand- voort; W. J. v. d. Voort te Nieuw-Vennep: S. van Duin te Abbenes; J. H. Hilders te Lisse; J. van Steenwijk te Ede (Gelderland): A. Fischer te Amsterdam: P. Kleute Jr. te 's-Gra- venhage en Ph. J. Ham te Rotterdam. BILJARTEN. Wereldkampioenschappen 45—1. In een der zalen van het Kurhaus te Sche- veningen is Maandagmiddag vier uur een be gin gemaakt met de wedstrijden voor het we reldkampioenschap cadre 451. georgani seerd ter gelegenheid van de Heerenbeurs. Dit kampioenschap wordt voor de eerste maal in Nederland gehouden. Nadat de voorzitter van „Die Haghe", de heer Verschoor, een openingswoord had ge sproken. werd de wedstrijd officieel geopend door Jhr. Dr. J. C. Mollerus, voorzitter van den Ned. Biljartbond. Begonnen werd met de partijen De Leeuw- Cóte en Dommering-Sweering. De uitslagen waren als volgt: Sweering Dommering 300 281 45 45 29 60 6.66 6.24 De Leeuw Cóte 300 140 29 29 87 25 10.34 4.82 Da vin Albert 300 141 27 27 47 28 11,11 5.22 Gabriels "MöoVis 300 112 21 21 76 33 14.28 5.33 Des avonds werd het tournooi voortgezet met de partijen Gabriels-Dommering en De Leeuw-Sweering. De uitslagen waren: Gabriels 300 10 173 30.— Dommering 53 10 23 5.30 Sweering 300 32 47 9.37 De Leeuw 248 32 51 7.75 Davin 300 28 108 10.51 Moons 225 23 52 8.03 Cöte 300 24 57 12.50 Albert 263 24 44 10 95 De partijen worden hedenmiddag voort- gezet. ROEIEN. „DE MAAS" OP HOLLANDIA. De N.R.Ct. meldt dat de jonge acht van De Maas wegens verscheidene ziektegeval len waarschijnlijk niet op de Hollandia- wedstrijden zal kunnen uitkomen. De senior-skiffeur J. W. Muntz, eveneens ziek, zal vervangen worden door den skif- feur Witkamp in het. nummer Oude Skiff. „HET SPAARNE" OP HOLLANDIA. Op de Hollandia-wedstrijden zal het jubilee- rende Spaarne in vijf nummers uitkomen. n.I. Skiff Juniores A en Jonge Twee A. beide race nummers, en Damesvier Seniores, Damesvier Juniores, Dames Skiff Juniores, deze drie stijl nummers. De Spaarne-skiffeur P. F. L. de Ridder heeft op de jubileum-wedstrijden van Het Spaarne het A-nummer gewonnen na goede races te gen Moscow (Poseidon) en Fontein (die Ley- the). Dezelfde tegenstanders zijn met. hem ingeschreven op Hollandia, maar er komen nu bovendien de Walle (Njord) die op de Varsity van een zwakken tegenstander won en op de Spaarne-wedstrijden het Overnaadsche Skiff nummer voor zijn rekening nam, en een Am- stel-skiffeur bij. De Ridder gaat goed vooruit en men is bij Het Spaarne optimistisch over zijn kansen. Op de lastige Hollandia-baan speelt het sturen van de skiffeurs een belang rijke rol; de Haarlemsche skiffeur heeft zich daar tot dusver altijd goed in getoond. De A-twee met stuurman van Het Spaarne bestaat uit den slag (R. Spanjaard) en den boeg (K. d'Engelbronner) van de vier die op de jubileum-wedstrijden zoo leelijk geklopt werd. Deze twee is evenwel van veel beter ge halte dan de vier en maakt goede vorderingen. Als het uithoudingsvermogen de techniek evenaart zal de ploeg een mooie kans maken. De snelheid is bevredigend, de balans goed en de boot loopt uitstekend door. Wat de dames-stijJnummers betreft heeft Het Spaarne op zijn eigen nationale wedstrij den de Vier Juniores gewonnen. Deze vier heeft men moeten wijzigen, maar de nieuwe samenstelling voldoet goed, en hetzelfde kan gezegd worden van de damesvier seniores, die te Heemstede de finale bereikte en daarin ge klopt werd, en nu ook in andere samenstel ling roeit. In het juniores-nummer zijn er op Hollandia zes inschrijvingen, in het seniores- nummer drie. De junior-skiffeuse van Het Spaarne mej. d. Weg heeft ditmaal alleen als tegenstand- Ister mej. Taconis (Willem III) waarvan zij te Heemstede in de finale verloor. Zij roeide toen 1 beneden haar vorm, is sinds 12 Mei goed voor uitgegaan en heeft alle kans op een revanche. In het algemeen zijn de vooruitzichten voor Hollandia .voor Het Spaarne gunstig. WIT

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 7