Hei Bdm$d$ksie 52e Jaargang No. 15935 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Donderdag 6 Juni 1935 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTEN: per week 0.25, per maand 1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post 3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand f 0.22, p. 3 mnd. 0.65, franco p. post 0.72ya. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230. ADVERTENTIëN 1—5 regels 1.75, elke regel meer 0.35. Reclames 0.60 per regel. Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 1—4 regels 0.60. elke regel meer ƒ0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-, Duim 250.-, Wijsvinger 150.-, Elke andere vinger 50.-, Arm-of Beenbreuk 30.— Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid 2000.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog 400.-, Verlies Duim 75.-, Verlies Wijsvinger 75.-, Verlies andere vinger 30.-. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN BLADZIJDEN. HAARLEM, 6 Juni. Het Blauwe Lint. De „Normandie", het nieuwe reusachtige Oceaanschip van de Compagnie Transatlan- tique, heeft het Blauwe Lint gewonnen door het record van den snels ten overtocht met eenige uren te verbeteren. Tevoren stond dit record op naam van het Italiaansche schip „Rex", daarvoor op naam van het Duitsche schip „Bremen", dat het weer ontroofd had aan de Engelsche „Mauretania". De glorietijd van de Mauretania is inmiddels definitief be ëindigd. Het schip wordt gesloopt, en onlangs is de inventaris geveild. Maar straks komen de Engelsehen weer aan bod voor het Blauwe Lint. want dan zal hun nieuwe Oceaanreus, de „Queen Mary" zee kiezen en natuurlijk pro- beeren, sneller dan de Normandie den haring vijver over te steken. Al dit bouwen van reusachtige Oceaan schepen, en al deze snelvaarderij om het Blauwe Lint schijnt, op niets anders gebaseerd te zijn dan op nationale ijdelheid. De kleine naties kunnen zich den bouw van zulke zee- kasteelen niet veroorloven: laten we er maar blij om wezen. Want de heele zaak blijkt een geldwegsnnjterij van je welste te wezen, en daar behoeven we nu toch heusch niet naar te verlangen. Niemand minder dan de Engel sche minister van Handel Walter Runciman heeft dezer dagen verklaard, dat „die Blauwe Linten veel te duur zijn". En hij liet de toelichting niet achterwege. Zeelcasteelen als de Normandie en de Queen Mar r zijn zeer on- voordeelig in het gebruik, en ook in den bouw. „Als wi.i voor dezelfde totale bouwsom, die de Queen Mary gekost heeft, drie middelmatige Oceaanschepen op stapel gezet hadden, zou dat veel meer menschen aan den arbeid heb ben gezet, en de exploitatie van die drie sche pen zou twintigmaal voordeeliger zijn geweest dan die van de Queen Mary", zei Runciman. Dit wat de werkverschaffing, de bouwkos ten en de exploitatie betreft. De Blauwe Lint- racerij zelf kost nog eens groote extra-bedra gen, want het brandstofverbruik van de sche pen neemt, als zij tot hun maximum-capaci teit worden opgejaagd, geweldig toe. Nu is het voor een Hollander wel erg ge makkelijk, deze dingen als onzinnig te ver- oordeelen. Ten eerste behoort onze landaard al tot de nuchterste landaarden ter wereld, ten tweede doen „wij" niet mee aan het tijd- racen om het Blauwe Lint. Als wij het afkeu ren zal een Engelschman, een Duitscher, een Franschman of een Italiaan ons dan ook ver moedelijk verdenken van hetgeen een Am sterdammer aanduidt als ,.de kif". Maar zelfs als men al dit voorbehoud maakt "blijft toch de gedachte overheerschen, dat het een malle historie is. Wat bezielt eigenlijk al die scheepvaartmaatschappijen en sommige regeeringen, die subsidies geven voor den bouw van zulke Oceaanreuzen? Is het behalen van een succesje bij de massa, in een moeilijken tijd als deze, dergelijke opofferingen waard? Onwillekeurig komt de herinnering op aan erg-malle dingen uit het verleden, zooals b.v. aan den windhandel in tulpen. Is dit veel minder mal? Er komt nog bij dat de toekomst van het passagiersvervoer over den Atlantischen Oceaan kennelijk is weggelegd voor de lucht vaart. Het experimenteele stadium van de Oceaan vluchten is voorbij. Vaste luchtvaart diensten over den Oceaan zijn al in wording. Kan men niet op zijn vingers natellen, dat binnen een jaar of tien de luchtvaart al een groot deel van het passagiersvervoer over den Oceaan tot zich getrokken zal hebben? En als het met de luchtschepen lukt, wordt die zaak van nog veel grooter beteekenis. Wat zijn de snelheden van een Normandie en een Queen Mary, vergeleken bij die van een luchtschip, en vooral vergeleken met die van een vliegtuig? Wat zijn de enkele uren, die deze zeeschepen met uiterste opvoering van hun capaciteit kunnen winnen en waar bij eigenlijk niemand eenig practisch belang heeft, in vergelijking met een verkorting van den reisduur van vier dagen tot éeivdag? Dat is allemaal erg Hollandsch-nuchter, zult u zeggen, en ik vind het wel aardig berichtjes over record verbeteringen te lezen. Ja zeker, en de Engelschen of de Franschen of de Duit- schers vinden het nóg aardiger, tenminste als het een van hun eigen schepen betreft. Maar is dat ettelijke inillioenen waard? Wordt uw waardeering van de Fransche natie beïnvloed door het feit, dat de Normandie een paar uur i minder noodig heeft gehad dan de Rex en de Bremen? Zal straks uw hoogachting voor de Engel schen stijgen als de Queen Mary er een uur korter over mocht doen dan de Normandie? En zult u dan zeggen, bij het koopen van bui tenland sche artikelen: ik wil dat Fransche ding niet hebben: ik moet een Engelsch düig hebben? Neen, daar geloof ik niets van. Laat ons wèl wezen. De Hollandsche nuchterheid is in deze tij den wel een zeer kostbaar bezit. Laten we dit nationale product als zoo danig waardeeren en het trachten te be houden. Minister Runciman heeft klaarblij kelijk een beroep op de even-bekende Engelsche nuchterheid gedaan, en het is al te laat. want Engeland bouwt nóg een Queen Mary op. Wij kunnen ons voordeel doen met de werkelijkheid. Het. is, zelfs in deze tijden, volstrekt overbodig zulke malle dingen te doen. R- T- AUTO VERLEENDE GEEN VOORRANG Woensdag heeft op den hoek van den Park weg en den Bloemendaalscheweg een aanrij ding plaats gehad tusschen een bakfiets, welke van den Parkweg kwam en in de rich ting Bloemendaal reed, en een auto, die van den tegenovergestelden kant kwam. De be stuurder van de bakfiets gaf signalen, doch de automobilist H. A. verleende geen voor rang. met het gevolg dat de linkervoorzijde van de bakfiets met de auto in botsing kwam. De bakfiets sloeg om, de bestuurder werd te gen den grond geslingerd en kreeg verschil lende wonden. Dokter Brongersma, die toevallig passeerde, verleende medische hulp. Aan de bakfiets en haar lading werd schade toegebracht.. Dé politie maakte proces-verbaal op. De verpachting van den Stadsschouwburg. Wijziging van het pachtcontract zeer wenschelijk. De weg van den pachter van onzen Stads schouwburg gaat niet over rozen. Het eerste jaar bedroeg het nadeelig saldo der exploi tatie voor den heer Deinum reeds 3000 gulden, dit jaar is het verlies aanmerkelijk meer en zal het zcoals de heer Deinum mij mede deelde naar alle waarschijnlijkheid tot 7000 gulden stijgen. Een totaal verlies dus in twee jaar tijds van 10.000 gulden. De vraag rijst dan ook, of het niet wenschelijk is zoo wel voor den heer Deinum als voor de ge meente om dit pachtcontract grondig te herzien. Want het kan toch niet in de bedoe ling liggen, het verlies, dat op de exploitatie wordt geleden, op één enkel persoon af te wen telen. Misschien zal men mij tegenwerpen, dat dit het risico van den pachter is. Maar een con tract, dat een gemeente sluit, mag toch nooit zoodanig zijn, dat het den pachter alleen maar slechte kansen biedt.. En zulks is met het con tract. dat de gemeente Haarlem met den heer Deinum heeft afgesloten, absoluut het geval. Toen twee jaar geleden tot verpachting van den Stadsschouwburg werd besloten, heb ik gemeend in ons blad daartegen ernstig te moe ten waarschuwen en voorspeld, dat een pach ter met dit contract groote verliezen moest lijden. Als secretaris van de commissie van be heer van den Stadsschouwburg, welke functie ik 7 jaar had vervuld, was ik met de risico's van het schouwburgbedrijf volkomen bekend en men behoefde waarlijk geen profeet te zijn om in te zien, dat de risico's in deze jaren van economische crisis steeds grooter zou den worden. Het is mij dan ook altijd een raadsel ge weest, hoe de gemeente 'n dergelijk drukkend contract met den heer Deinum heeft kun nen en durven sluiten. Het moest voor den pachter op groot verlies uitlooipen en de resultaten van de verpachting in deze twee jaren hebben mij dan ook volkomen in het gelijk gesteld. Men zal misschien de vraag stellen, hoe de heer Deinum een voor hem zoo na deelig contract heeft kunnen aangaan. Het is wel zeker, dat de héér Deinum als pachter van het Gemeentelijk Concertgebouw, welke pacht indertijd flinke winsten afwierp, niet geheel vrij was en de gemeente daarvan min of meer heeft geprofiteerd. Maar de toestand is volkomen veranderd, sinds de heer Deinum een voor dezen tijd ook zeer hooge pachtsom voor het Concertgebouw heeft te betalen. Want het spreekt wel vanzelf, dat tegen woordig, nu alle vereenigingen zonder on derscheid meenen verlaging van zaalhuur te moeten vragen en de groote zaal veel minder verhuurd wordt men denke slechts aan de H.O.V.-conc.eiten de pachter van het Concertgebouw zijn inkomsten ook met den dag ziet slinken. Wanneer de gemeente geen wijziging brengt in haar pachtcontract van den Stadsschouw burg, dan kan het niet anders, of de heer Deinum zal in de komende jaren nog grooter verliezen lijden en het spreekt wel vanzelf, dat hij dan niet meer aan de verplichtingen welke men aan een pachter mag stellen, zal kunnen voldoen. Daarom lijkt het mij nu het uit de resultaten overtuigend gebleken is. dat de pachtsom veel te hoog gesteld is niet alleen een moreele plicht voor de ge meente maar ook een stadsbelang deze som te verlagen. Het is toch in het belang van Haarlem, dat de stadsschouwburg behoorlijk geëxploi teerd wordt en het behoeft nauwelijks be toog, dat dit niet mogelijk is, wanneer de pachter er elk jaar eenige duizenden guldens op moet toeleggen. Ik wil als een der trouwste schouwburg bezoekers den heer Deinum gaarne de eer geven, welke hem als pachter toekomt. Hij heeft in deze twee jaar alles naar zijn ver mogen gedaan om het tooneelleven in onze stad op peil te houden, hij heeft meermalen onder moeilijke omstandigheden en op voor waarden, die voor hem zeer riskant waren, goede ensembles zooals het Trudi Schoop- ballet en Bassermann geëngageerd, om dat hij meende den Haarlemmers het aller beste te moeten aanbieden en wij durven gerust te zeggen, dat hij als pachter tegen over de stad dan ook in niets is te kort geschoten. Dat er te Haarlem een voor dezen tijd nog betrekkelijk geanimeerd tooneelleven is. mogen wij voor een belang rijk deel den heer Deinum danken. Daarom zou het een grove onbillijkheid zijn hem alleen voor de verliezen te laten staan en het is niet meer dan een plicht van de ge meente en bovendien in het belang van het tooneelleven te Haarlem om de fout. die men indertijd met dit zeer eenzijdige pacht contract heeft begaan, zoo spoedig mogelijk te herstellen. Wanneer toch een pachter bij een zeer conciëntieuse en ernstige vervulling van zijn taak en bij de grootst mogelijke zuinigheid in zijn beheer een verlies lijdt van 7000 gulden in het jaar, dan is dat een bewijs, dat het pachtcontract niet deugt. J. B. SCHUIL. Een voorstel van B. en W. te verwachten Naar wij vernemen is in de dezer dagen ge houden vergadering van het college van B. en W. de quaestie van de pacht van den Stads schouwburg besproken. In het college werd gevoeld, dat het ook een gemeentebelang kan zijn als een eenigszins tegemoetkomende hou ding tegenover den pachter wordt aangeno men. Tot een besluit is het evenwel nog niet gekomen. In de volgende vergadering van het college zal de quaestie nader onder oogen ge- -zien worden. Piétri voert onderhandelingen. De oud-strijders roeren zich. Vervolg van pag. 4. PARIJS. 6 Juni. De minister van marine Piétri heeft gisteravond onderhandelingen ge voerd met den voorzitter van den Senaat Jeanneney, met Herriot en diens partijvriend Delbos. en met den ten val gebrachten minis terpresident Bouisson, en zal hedenmorgen besprekingen voeren met Laval. Flandin. Cail- laux én Malvy, teneinde, zoodra hij definitief antwoord van de radicaal-socialisten zal heb ben omtrent hun deelneming aan de regeering na te gaan of het doel heeft de onderhande lingen voort te zetten. De centrale organisatie van oud-frontstrij ders en oorlogsinvaliden heeft haar leden en aanhangers opgeroepen voor een groote be tooging die vanavond in de Salie Wagram zal worden gehouden en waarin de strijd wordt aangezegd aan elke regeering, die de noodige moreele en materieele waarborgen niet zal bieden. De reactionnaire frontstrijdersvereeniging „Croix du Feu" heeft plakkaten laten aan slaan met den volgenden oproep. ..De staats kassen zijn leeg. De vrede is onzeker. Het volk verwacht arbeid en brood. Een regeering waagt het tegen het parlement te zeggen: Wij bestrijden de speculanten, laat ons werken. In minder dan 24 uur wordt zij ten val ge bracht. Afgevaardigden van rechts en links slaven der kapitalistische of der Marxistische Internationale zijn bereid, den burgeroorlog voor te bereiden. Wij roepen u een halt toe". Vrijmetselaarsloge met steenen bekogeld PARIJS. 6 Juni (Reuter). Behalve het gebouw van de „Petit Journal" is gisteravond het gebouw van de Vrijmetselaarsloge „Groot Costcn" door aanhangers van de Action Fran- caise met steenen bekogeld. Ook hier werden de vensters vernield. De menigte trachtte vervolgens naar de Place de l'Opera te trekken, doch hier werden zij dooi de politie uiteen geslagen Een zevental personen werd gearresteerd. Motor botst tegen auto op Amsterdamsche Vaart. Aanrijding die nog goed afliep. Woensdagavond is op den Rijksstraatweg HalfwegHaarlem nabij de Liedebrug weel een aanrijding geweest tusschen een auto en een motorrijwiel. In de richting Halfweg reed een personen auto. Deze wilde den Liedeweg inrijden en gaf het teelten, dat hij links ging uitwijken. De auto werd achterop gereden door drie motor rijders. De eerste kon nog juist uitwijken, de derde slaagde er in tijdig te stoppen. De tweede echter, de ongeveer 25-jarige Simonis uit Amsterdam, botste tegen de auto op. waar bij hij zijn linkerbeen brak. Dr. Kuipers uit Halfweg verleende de eerste hulp. waarna de gewonde per ziekenauto naar het Juliana- ziekenhuis te Amsterdam vervoerd werd. De motor en de auto werden slechts licht be schadigd. De Derby-race te Epsom. Gewonnen door Bahrain. Woensdagmiddag werd te Epsom in tegen woordigheid van den koning en de koningin en den prins van Wales de Derby Race ver reden. Het had den geheele dag geregend, doch even voor het begin van de race, juist toen de koning arriveerde, brak de zon door. De race had, ondanks het natte veld. zonder ongelukken plaats. Zij werd gewonnen door Bahram; tweede werd Robin Goodfeliow met twee lengten; derde Field Trial, een halve lengte achter no. 2. Bahram werd bereden door den 48-jarigen jockey F. Fox, die zijn tweede Derby-over winning boekte. Reddersmonumenf. Als des nachts de stormwind buldert Aan de vaderlandsche kust, En de brave kalme landrot Is zich meer dan ooit bewust Van de zegenrijke vinding Van zijn bed en van de rust; Gaat de reddingboot naar buiten. Dansend als een notedop, In het schuimend opgezweepte Woedend bruisend zilte sop. En de redder trekt manmoedig Tegen dezen vijand op. Want daarginds, achter de branding, Daar verkeert een schip in nood, Machtloos in de wilde golven, Staat het aan vernieling bloot En er dreigt voor de bemanning Ieder oogenblik de dood. Het verhaal van onze redders Is voorwaar al vaak verteld, Hoe zij worstlen met hun krachten Tegen 't machtig stormgeweld, En wij eeren sinds geslachten Ieder hunner als een held. Maar nu is er in den Helder Hun een monument gewijd. Sterk, onwrikbaar als zij zeiven. En standvastig als hun strijd. Een symbool van dank en hulde Van ons volk in donkren tijd, En wij voelen d' onderscheiding, Aan hun moedig werk verleend. Ook al lijkt zij in haar starheid En haar koelen vorm versteend. Als afkomstig uit de harten Van heel 't volk en warm gemeend. P. GASUS. Vischpartij met noodlottige gevolgen. Drie menschen verdronken. Vader wilde zijn beide dochters redden. Te Barger Compascuum (gem. Emmen) is Woensdagmiddag een ernstig ongeluk gebeurd, waarbij een vader en twee dochters om het leven zijn gekomen. Het elfjarig dochtertje van den arbeider Louwes, zat met haar 13-jarig zusje in het kanaal te visschen en tuurde aandachtig naar den dobber. Op zeker oogenblik boog het meisje daarbij te ver voorover, verloor het evenwicht en viel in het water. Daar het meisje niet zwemmen kon en het water diep is, stelde haar dertien-jarig zusje terstond pogingen in het werk om het meisje te red den. Het mocht niet baten. Bij hara pogin gen haar zusje de helpende hand te bieden verloor ook zij het evenwicht en viel van den kant in het water. Toen was het de vader die te hulp schoot. Maar ook hij moest zijn pogingen om de beide meisjes te redden met den dood be- koopen. Want ook hij geraakte te water en verdween in de diepte. Ijlings toegeschoten hulp bracht de lijken de drie slachtoffers op den vasten wal. De moord in Haarlemmermeer Op 20 Juni voor de Rechtbank. Naar wij vernemen zal Donderdag 20 Juni a.s. de Haarlemsche Rechtbank de zaak be handelen tegen den jongeman, die verdacht wordt van den moord op den heer D.. mole naar te Leimuiden, gepleegd op 19 April j.l. Als verdediger zal optreden mr. T. A. M. A. van Löben Seis. Laval is er niet in geslaagd het Fransche ka binet te vormen; thans heeft Piétri de op dracht. pag. 4 De ex-president van Catalonië Companys is tot 30 jaar gevangenisstraf veroordeeld. pag. 4 De onderhandelingen over een nieuwe rege ling van het transfer- en goederenverkeer met Duitschland zijn vastgeloopen. pag. 3 Er zal een nieuw proefproces over de goud clausule worden gevoerd. pag. 3 Te Amsterdam is een partij gesmokkelde re volvers in beslag genomen. pag. 3 Een duiker is bij het Lutine-werk omgekomen pag. 3 Gedupeerde gepensionneerden van den Kon. Iloli. Lloyd beraadslaagden. pag. 3 Te Barger Compascuum zijn een vader en twee dochtertjes verdronken. pag. 1 De Derby is gewonnen door Bahram. pag. 1 Ongewenscnte toestand op den Rijksstraatweg pag. 2 Voor Haarlem's Politierechter. pag. 9 ARTIKELEN, ENZ. R. P.: Het blauwe lint. pag. 1 Jan Grcshoff: De „groote paleizen" op de Brusselschc tentoonstelling. pag. 9 C. J. E. Dinaux: Thomas Mann. pag. 4 J. B. Schuil: De verpachting van den Stads schouwburg. pag. I Uit de Groote Stad. J. C. E.: Crisiszitting. pag. 3 Bekende Haarlemmers: Mr. Julius Hoog. pag. 3 Voor de Vrouw. pag. 8 De avonturen van professor Nimbus. pag. 3 Kansas City buiten gevaar. Platteland om de stad echter onder water. NEW-YORK 5 Juni (Reuter). De leger- ir.genieurs verklaren, dat het overstroomings- gevaar door de gezwollen Missouri en haar zijrivieren aan het afnemen is. Kansas- City, dat dreigde onder water gezet te worden, loopt geen gevaar meer. Het platteland om de stad heen echter, is ondergeloopen. De Missouri-rivier is bimvn de perken gehou- len door de legeringenieurs, die aan het hoofd stonden van groote scharen soldaten, boeren en arbeiders, die vier dagen en nach ten achtereen in touw zijn geweest om de dijken met zandzakken te verhoogen. De Mississippi heeft ook een veel hooger peil dan normaal, maar St.-Louis loopt geen gevaar. Het plaatsje Hermann aan de Mis souri moestgeheel ontruimd worden, waar voor soldaten met roeibooten zorg droegen. Op het oogenblik staan alleen nog de daken der huizen boven water. Prinses nog niet hersteld. De keelaandoening van Prinses Juliana is nog niet genezen. Door een lichte vererge ring is de Prinses genoodzaakt nog eenige dagen haar kamers te houden. DOODELIJK ONGELUK ONDER OVERSCHIE OVERSCHIE, 6 Juni (V.D.) Vanmorgen reed de 14-jarige Van den Berg per rijwiel over de hulpbruggen van den nieuwen rijks weg onder Overschie. Door onbekende oorzaak kwam de jongen te vallen. Een achter hem komende zeswielige vrachtauto, bestuurd door J. L. uit Velsen kon niet meer stoppen en overreed den jongen. Hij was op slag dood. De marechaussee heeft de vrachtauto voor onderzoek in beslag genomen en den bestuur der naar de kazerne overgebracht. „De Lichthoeve" te Santpoort. Woensdagavond zeven uur is zuster J. Th. Kuyck, directrice van het bekende kinder tehuis „De Lichthoeve" aan de Kweekerslaan te Santpoort, die wegens een ernstige ziekte zulk een langen tijd door zuster Verkerk te Garderen is verpleegd, in „De Lichthoeve" te ruggekeerd. Men heeft haar een vreugdevolle thuiskomst bereid. Het huis was vol bloemen en de kinderen hadden overal versieringen aangebracht. Ook werd door de kinderen een welkomstlied gezongen. Zuster Kuyck is nog onder geneeskundige behandeling, maar spoedig hoopt zij het werk, dat haar zoo lief is, weer te hervatten. BRANDJE IN DE GIERSTRAAT.. Woensdagavond elf uur werd brand gemeld in het perceel Gierstraat 75, waarin gevestigd is het bloemenmagazijn van den heer Beun. Zijn vrouw had een kleedingstuk in benzine gewasschen en dit uitgespoeld onder de kraan in den gootsteen. Vermoedelijk zijn de ben zinedampen in aanraking gekomen met een brandend petroieumtoestel in de keu ken waardoor het brandje ontstond. Eenig houtwerk is geschroeid en een gordijn is ver brand. Het vuur is door de bewoner? zo1f ?e- 'jlusch1" zco^?t de hu'" v~ - :t noodig was. Mevrouw Beun had lichte brand- wondjes gekregen aan den linkerarm en aan het hoofd. Zij werd door leden van den On gevallen dienst verbonden. De geringe schade wordt door verzekering gedekt.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 1