Nederlanclsche Cricketbond. CRICKET. GOLF. BOKSEN. DINSDAG 11' TUN I 193" HAARDE M' S D A G B D A D Een wonder-cricketdag in Schiedam: bijna 700 runs in den wedstrijd Hermes-D. V. S. Rood en Wit. De veteraan J. Offerman scoort 240 not out en breekt het Nederlandsch record van Jhr. W. van den Bosch. Ook Hagenaar scoort een century. Rood en Wit wint na een spannenden strijd van Hermes-D. V. S. Haarlem klopt V. O. C. Hermes-D. V. S.-Rood en Wit. J. Offerman verbetert het Ned. recordhij scoort 240 not out. Rood en Wit wint met 4 runs en 5 wickets. Het is op eersten Pinksterdag op het Her mes-veld een waar cricketfeest geweest. Het buitengewoon talrijke publiek heeft dan ook van 's morgens 11 tot 's avonds 7 uur volop genoten van wat juist zoo'n groote propaganda voor cricket is, n.l. „hard slaan". Vieren en zessen wil men zien; „vuurwerk"! Het Schie- damsche publiek vooral is daar dol op; het heeft zich dan ook niet onbetuigd gelaten door met groot gejuich iedere „vuurpijl" te begroe ten. Er is enorm snel gescoord. Het feit alleen, dat er op dezen dag bijna 700 runs zijn ge maakt, spreekt boekdeelen. Het was voor de bowlers en fielders om moedeloos te worden, want de bal werd naar alle kanten geranseld, dat het een lust was. Hermes begon met batten; haar innings was eigenlijk de innings van J. Offerman. Wat deze veteraan presteerde, grensde aan het ongelooflijke. Zonder het minste ontzag voor het bowlen werd de bal met een enorme vaart in of over de boundary geslagen; legio vieren en zessen kwamen van zijn bat; bij de laat- sten waren eenige enorme klappen. Geheel kansloos maakte Offerman zijn honderd vol; eerst op 112 gaf hij een gemakkelijke kans aan v. d. Bogaardt, die haar helaas niet accepteer de, hetgeen de Haarlemmers duur kwam te staan. Vooral v. d. Schouw verleende aan Of ferman zeer goeden steun en wist door gewel dig prikken het bowlen der Haarlemmers nog meer af te matten, waarvan Offerman dank baar gebruik maakte, door nog harder te gaan slaan. Na 3 uur spelen ging de 300 op, waar van Offerman 206. Captain Nolet sloot niet, om .aan Offerman de kans te geven, het Ne derlandsch record van de hoogste persoon lijke score, die op naam staat van Jhr. W. v. d. Bosch (H.C.C.) met 237 not out gescoord in de match H.C.C. I—H.C.C. II in 1933 te ver beteren. Het duurde niet lang of het gelukte inderdaad aan Offerman, het record te bre ken. xoant met een harde 4 op Van der Togt bracht hij zijn score op 240. Offerman werd luide toegejuicht; bloemen werden aangedra gen, fotografen verrezen als paddestoelen uit den grond. Half Schiedam liep uit om den „wonderbatsman" te zien. Oogenblikkelijk na deze recordverbetering sloot Hermes de in nings. Het totaal was 344 voor het verlies van 8 wickets. Hermes had 3 uur 40 minuten gebat; gedu rende dezen tijd was het goede fielden van Rood en Wit geen moment verslapt; de bow- lingcijfers waren natuurlijk niet al te fraai. Twee uur 50 minuten bleven er voor Rood en Wit om 345 runs te maken. Volkomen on mogelijk dacht „men"; practisch onuitvoer baar! Maar „men" dacht toen niet, dat de Haarlemsche batsmen nog beter „vuurwerk" wisten te leveren dan Offerman. Het suisde en spetterde en flitste naar alle kanten en precies in de laatste over van den strijd was het wonder geschied: Rood en Wit had in 170 minuten 348 runs bij elkaar geslagen voor het verlies van 5 vuckets. Het publiek bracht den Haarlemmers, hoe jammer ze het ook vond dat hun Hermes verloor, een luide ovatie voor deze wonderlijke prestatie, die ook wel een unicum in het Nederlandsche eerste klas cricket zal zijn. De groote man bij Rood en Wit was ditmaal Hagenaar, die nadat r'k V. d. Bogaardt op 12 gebowled werci. met Kramer een stand van 165 opzette voor het tweede wicket. Van deze 165 runs scoorde Hagenaar er maar liefst 137. Het ging in een enorm tempo; overs van 16, 18 en 22 runs waren -m er bij en in 48 minu- 1 ten had Hagenaar er 100; Kramer had er toen 11. Op 177 werd Hagenaar prachtig aan de boundary ge vangen, waardoor een einde kwam aan deze voortreffelijke innings. Yates zette de zaak op denzelfden voet voort en ook Kramer ging steeds sneller scoren. Na 110 minuten ging de 200 op; meteen totaal van 231 ving v. d. Schouw Kramer magnifiek met één hand laag bij den grond voor een prachtige 52. Yates had inmiddels ook al weer 46, toen hij op 258 uit ging. Van der Togt en A. v. Baasbank hadden nog een half uur den tijd om nog 87 runs te maken. De laatste had er geweldig het oog in; hij rammelde den bal naar alle kanten, terwijl v. d. Togt ook niet vergat te scoren, doch hoofdzakelijk er voor zorgde, dat hij zijn wicket niet verloor en v. Baasbank zooveel mogelijk aan bat liet komen. Steeds steeg de score, de 300 verscheen op het scoringbord. De spanning werd steeds grooter. Het publiek leefde geweldig met den strijd mee. Met nog 5 minuten te spelen werd Van der Togt in het verre veld gevangen op een totaal yan 334. Dus nog 10 runs. Eenige singles en de laatste over-werd aangekondigd met nog 6 runs te maken. De eerste twee ballen mist Van Baas bank. doch de derde vliegt huizenhoog het veld uit. Gelijk! Doch reeds met den volgen den bal maakt Van Baasbank aan alle on zekerheid een eind door met een schitterende vier aan Rood en Wit de overwinning te be zorgen, hetgeen natuurlijk groote vreugde in het Haarlemsche kamp opleverde. Het was een onvergetelijke cricketdag. Als cricket nu niet populair is in Schiedam, dan wordt het er nooit. Als curiositeit zij nog vermeld dat de innings van Offerman 30 vieren en 10 zessen bevatte; Hagenaar sloeg 7 zessen en 17 vieren; van Baasbank '3 zessen en 7 vieren. In totaal zijn op dezen dag 22 zessen ge slagen De volledige scores luidden: lste Innings Hermes-D.V.S. A. Bart c. A. v. d. Togt bowled W. Yates 6 H. Stolk st. M. Gobets bowled G. de Vries 2 J. Offer man not out 240 J. Keuzekamp l.b.w. bowled A. v. d. Togt 0 A. Nolet l.b.w. bowled W. Yates 14 S. v. d. Schouw c. J. v. Baasbank bowled W. Kramer 27 C. Hoving st. M. Gobets bowled W. Yates 0 Mr. P. v. Bochoven c. A. v. Baasbank bowled W. Kramer 0 J. Engering bowled W. Yates 37 A. de Jong not out 0 J. Visser did not bat Extra's 18 Tótaal 344 voor 8 Bowlingcijfers R. en W.: O. M. R. W. W. Yates 22 4 93 4 W. Kramer 10 1 31 2 A. v. d. Togt 141/6 2 66 1 G. A. E. de Vries 9 0 58 1 P. C. Hagenaar 5 2 29 0 Mr. F. A. Davidson 4 0 32 0 A. v. Baasbank 3 1 17 0 lste Innings van Rood en Wit; W. Kramer c. S. v. d. Schouw bowled J. Engering 52 J. W; v. d. Bogaardt bowled J. Engering 5 P. C. Hagenaar c. S. v. d. Schouw bowled A. Bart 139 W. Yates c. S. v. d. Schouw bowled A. Bart 46 A. v. Baasbank not out 69 A. v. d. Togt c. H. Stolk bowled A. Bart 24 G. A. E. de Vries not out .0 A. H. v. d. Berg M. Gobets Mr. F. A. Davidson did not bat, J. v. Baasbank Extra's 13 Totaal 348 voor 5 Bowlingcijfers H. D.V.S.: O. M. R. W. J. Engering 9 61 2 J. Off er man 10 75 0 A. Bart 13 1 95 3 Mr. P. v. Bochove 1 21 0 J. Visser 3 7 0 S. v. d. Schouw 11 66 0 V. 0. C.-Haarlem. HAARLEM WINT MET 22 RUNS In een wedstrijd met hooge totalen heeft Haarlem een keurige overwinning op V. O. C. behaald. Haarlem batte eerst, nadat Maas den toss had gewonnen. Healy en Voogd openden op het bowlen van Terwiel en East. Beide bats- men speelden zeer safe en wisten zelfs tot de lunch, toen het totaal 63 was, stand te hou den. Ook na de lunch werd het totaal nog flink opgevoerd, totdat East op 80 eindelijk succes had en Healey voor een nuttige 45 achter het wicket gevangen kreeg. Met dezen fraaien openingsstand was dus de grondslag voor een hoog totaal reeds ge legd. Maar toch zag het er voor Haarlem even later veel ongunstiger uit, want zonder dat er een run aan het totaal was toegevoegd viel ook het wicket van Voogd voor een goede 34 en even later werd ook J. de la Mar het slacht offer van East, zoodat de stand nu plotseling 380 was. De la Mar Sr. en Van Dalsum wis ten echter de collapse te stuiten en spoedig de 100 op het bord te brengen. Beiden speelden een rustige innings, de slechte ballen goed af straffend. Wel trachtte captain Ruychaver door herhaaldelijk changen de batsmen van de wijs te brengen, doch dit mocht hem niet ba ten. Zonder verder wicketverlies werd de 150 op gebracht. Doch op 164, dus een stand van 84 runs, was het eindelijk de beurt van v. Dalsum om te vertrekken, toen een lange bal van Terwiel zijn palen deed duikelen. Hij scoorde een zeer goede 30. Kleefstra trachtte daarna het spel nog even te forceeren, doch hij bracht het slechts tot 9, waarna hij door een goeden ingooi van East run out ging. Maas gaf aan De la Mar nog een goeden steun, totdat laatstgenoemde l.b.w. werd gegeven en voor 79 kon vertrekken, waarop onmiddellijk werd -gesloten. Het totaal was inmiddels 223 voor 6 gewor den. De Rotterdammers begonnen daarna al zeer slecht op het bowlen van Maas en De Ruig, want de eerste wickets faalden volkomen. Zoo was de stand na drie kwartier 5—34, dus vrij hopeloos. East en Terwiel dachten er echter anders over; zij begonnen er onmiddellijk het hout op te leggen; onder deze omstandigheden het eenige juiste spel. De fielders werden geheel van streek gebracht, evenals de bowlers, die plotseling hun lengte kwijt waren. Hier bleek, dat Maas een minder goed captain kan zijn, want aan het veld uitzetten schonk hij bijna geen aandacht meer, terwijl dit op Terwiel toch zeer eenvoudig is, daar deze free-hitter slechts over één harden slag naar long-on beschikt. Deze slag werd nu zeer onvoldoende afgedekt, zoodat boundary op boundary geno teerd kon worden, terwijl enkele spelers op zeer nuttelooze plaatsen in het veld waren opgesteld. Ook liet Maas De Ruig veel te lang bowlen, toen deze eenmaal van zijn lengte geslagen was. Het gevolg van dit alles was, dat de stand van 534 veranderd werd in 6108, waarna East eindelijk van een vuurpijl door Voogd werd gevangen voor een keiharde 51. Zijn in nings bevatte maar liefst 5 zessen en'twee vie ren. Terwiel en Van Horick bleven er echter nog lustig op los slaan en het begon er voor Haarlem hoe langer hoe donkerder uit te zien, totdat op 195 eindelijk Terwiel met een langen bal door De Ruig werd gecleaned voor een harde, zeer goede 91. Nu bleken de kansen plotseling weer gekeerd te zijn, want toen even later van Hörick voor 25 door Fortgens werd gebowled, was de grootste tegenstand gebroken. Het V. O. C.- totaal sloot op 201, juist tien minuten vóór het verstrijken van den speeltijd. De scores waren: Innings Haarlem 1. H. A. Healy, c. Kramer, b. East 45 2. J. Voogd, c .Horick, b. Terwiel 34 3. J. J. de la Mar, l.b.w. East z 4. H. A. G. de la Mar, lb.w. Vledder 79 5. F. W. G. v. Dalsum, bowled Terwiel 30 6. Drs. B. Kleefstra, run oiit 7. A. Maas, not out 8. J. Fortgens did not bat 9. P. de Ruig, did not bat 10. Ir. J. Allart, did not bat 11. H. Hurkmans, did not bat Byes 5 Wides Leg byes 5 No balls Totaal voor 6 wickets. Bowlingcijfers: O. M. R. W. A. Terwiel 28 4 67 2 P. G. East 25 6 66 2 M. F. Stenger 6 20 T. v. Herwaarden 9 32 - G. Beyers 4 25 K. Vledder 1/2 2 1 Innings van V.O.C. F. Kramer, c. Allart, b. Maas 0 F. v. Herwaarden, c. H. de la Mar, b. Maas 9 M. F. Stenger, c. Healey, b. Maas C. G. A. Beijers, c. Maas, b. de Ruig 7 T. C. c. Eck, c. Hurkmans, b. de Ruig 5 A. Terwiel, bowled de Ruig 91 P. G. East, c. Voogd. b. Maas 51 F. v. Horick, bowled Fortgens 25 Th. Dubru, bowled Maas 4 K. Vledder, bowled de Ruig 5 F. Ruychaver, not out 1 Wides l Byes - Leg byes 2 No balls Totaal Bowlingcijfers: 201 O. M. R. W. A. Maas 19 5 72 5 P. de Ruig 18 2/3 4 68 4 J. Fortgens 6 0 44 1 F. W. G. v. Dalsum 3 0 14 0 H. C. C. I-Haarlem. fl VERREGEND. Het zeer ongunstige weer van Maandag heeft dezen wedstrijd geheel in duigen doen vallen. Haarlem had het geluk, den toss te winnen en koos vanzelfsprekend wegens het natte veld, eerst batten. "Healy en Voogd openen op het bowlen van W. v. d. Bosch en Fokker. Voogd is er al da delijk goed in, doch Healey wordt na twee runs gescoord te hebben het slachtoffer van Van Manen, die al spoedig in de plaats van Fokker is aangezet. De la Mar Jr. geeft Voogd echter goeden steun. Er wordt nu herhaalde lijk gechanged. doch alleen Van Manen en Max Jansen bowlen behoorlijk. Eerstgenoem de heeft dan ook eindelijk succes als hij op 43 Voogd clean bowlt. Er wordt slechts zoo nu en dan gespeeld, want hevige regens verdrijven steeds de spe lers van het veld. In deze korte oogenblikken weet De la Mar de score nog op te voeren tot 54, waarna hij zeer fraai door Max Jansen voor een goede 24 wordt gebowled. Van Dalsum en Boeree brengen het daarna tot 62, waarna ook Boeree door Jansen wordt gecleand. Kleefstra wordt spoedig daarna l.b.w. gegeven, doch Van Dalsum en Hurkmans houden weer stand. Als het totaal voor het verlies van 5 wickets dan 92 is geworden, wordt het spel door zoo'n geweldige stortbui onderbroken, dat het ge- heele veld onder water komt te staan en van verder spelen wordt afgezien. De wickets werden alleen genomen door Mr. H. van Manen 39 en Dr. M. Jansen 2—19. Deze wedstrijd zal alleen overgespeeld worden, wanneer dit in het belang kan zijn voor het bezetten van de bovenste plaats. De scores zijn: Innings van Haarlem. H, Healy, bowled mr. H. v. Manen J. Voogd, bowled mr. H. van Manen J. de la Mar. bowled Dr. M. Jansen H. Boeree, bowled Dr. M. Jansen F. v. Dalsum, not out B. Kleefstra. l.b.w. H. v. Manen H. Hurkmans, not out P. de Ruig J. Fortgens did not bat J. Allart H. J. v. Woerkom wides byes leg byes no balls 30 7 voor 5 wickets. Bowlingcijfers: Jhr. W. v. d. Bosch 13 2 Ir. A. Fokker 5 2 Mr. H. v. Manen 13 8 9 3 Dr.-M. Jansen 11 4 19 2 C. W. V. Bakker 4 17 0 E. J. A. Schil! 5 1 6 0 Ranglijst eerste klasse. V. R. A. C. I Haarlem I H. C. C. H 5 V. O. C. Rood en Wit V. V. V. Hermes-D.V.S. 5c 3 V 4> faO fcD SpartaR. C. H. Een gevoelige nederlaag voor R.C.H. Spartadat eerst bat, toont weinig ontzag voor de R.C.H.-bowlers. Mede door het veel te kleine terrein worden ettelijke bonndaries geslagen. L. Kuyt heeft met den bal totaal geen lengte, zoodat dit al weinig moeilijk heden voor de batsmen oplevert. Musscher en Radsma hebben iets meer succes door de wickets van Ringeling Vine en Konert te nemen. Het Sparta-totaal vliegt de hoogte in; het wachten is slechts op Wilson, die met for- sche slagen op weg is om een century te slaan. Hij slaagt hier volkomen verdiend in en als het totaal 256 runs bedraagt, voor het verlies van slechts 6 wickets, blijft hij met 102 not out. Ringeling met 62 en Vine met 55 speelden eveneens een uitstekende innings. Konert met 20 wist ook in de dubbele cijfers te komen. De bowlingcijfers van R.C.H. waren in deze omstandigheden verre van fraai. D. Radsma 2 voor 45, G. van Musscher 1 voor 36 en L. Kuyt met 1 voor 70. De R.C.H.-innings was erg bemoedigend, daar de eerste batsmen uitstekend speelden. G. van Musscher en J. Siegerist staan uit stekend te spelen en weten dan ook een goe den stand op te zetten. Op 118 zijn 4 wickets down, zoodat er nog veel kan gebeuren. Het is echter geheel anders uitgeloopen, daar de rest al zeer slecht batten lieten zien. Op 148 komt het einde van de R.C.H.-innings, waar van G. v. Musscher met een solide 49 en J. Siegerist met 39 den grondslag vormden. D. Radsma met 20 en C. Hellingman 10 lieten eveneens behoorlijk batten zien. Voor Sparta bowlde Warburton 6 voor 42, Smeets 2 voor 25 en Sen 2 voor 21. Het einde van deze prettig gespeelde ont moeting bracht aan Sparta een 111 runs overwinning. Haarlem IIU. V. V. De Haarlem-reserves hebben op eersten Pinksterdag een smadelijke nederlaag geleden en wel met innings en 17 runs. Haarelm be gint te batten, doch de eerste wickets zijn reeds spoedig verdwenen. Slechts H. J. van Woerkom en P- A. J. van den Bergh weten het totaal te doen stijgen. Reeds op 56 zit Haar- lem aan den kant. In de dubbele cijfers kwamen H. J. van Woerkom 13, P. A. J. van den Bergh 16 en extra's 10. Zonder wicketverlies wordt het totaal van Haarlem overschreden Het zag er dus op dat moment voor Haar lem 2 niet best uit, doch als beide batsmen verdwenen zijn, is het ook weldra met de U.V.V.-innings gedaan. Alleen de oud-Haar lemspeler Th. van Zutphen weet als derde inkomende nog eenige runs te scoren. Het totaal werd met inbegrip van 6 extra's, 138. E. C. J. Pino en C. Gravendaal scoorden res pectievelijk 57 en 40 runs, terwijl Th. van Zutphen met 11 eveneens de dubbele cijfers bereikte. Haarlem werd hierna nog eens ingestuurd; ook nu bracht zij er niet veel van terecht. Nadat de eerste wickets snel gevallen waren, deden P. van den Bergh. O. Abendanou en J. de Boer de hoop herleven om de innings nederlaag te vorkomen. Doch toen ook zij verdwenen waren, was het spoedig met de innings gedaan. Het totaal werd 65, met inbegrip van 7 extra's. P. A. J. v. d. Bergh, O. Abendanou en J. de Boer scoorden respectievelijk 10, 10 en, 1;1 runs.,: Haarlem IIR. I. O. Wegens het slechte weer op tweeden Pink sterdag zijn de Haarlemmers er niet in ge slaagd de twee punten aan den Schoterweg te houden. Na het winnen van den toss gaan de Haar lemmers batten. H. v. Vreeden en J. Mulder trekken naar de wickets. Reeds op 16 valt het wicket van Mulder. Hierna vallen nog eenige wickets, doch J. de Boer en B. Smits weten door productief batten de score snel te doen stijgen. Als ook ziji7 verdwenen zijn, schijnt hét dat de Haarlem-innings spoedig afgeloo- pen zal zijn, doch G. O. K. Horbach weet als laatste man runs te maken, hierbij uitstekend gesteund door C. Dekker. Het totaal wordt, met inbegrip van 4 extra's, 112. In de dubbele cijfers kwamen: J. Mulder 10, J. de Boer 22, B Smits 24, C. Dekker 12 en G. O. K. Horbach 17 not out. R.I.O. ziet hierna kans, 28 runs te maken, voor het verlies van 4 wickets, waarna ge stopt werd. In de dubbele cijfers kwamen: D. van Gemen 14 en B. v. d. Puttelaar 10. HAARL. CRICKETBOND. C. V. H. II—Rood en Wit III. Rood en Wit bat eerst. Op 26 hebben reeds allen een beurt gehad. Mr. Extra met 8 was nog topscorer. C.V.H. passeert dit totaal zonder wicket verlies. Bij een stand van 1005 sluit zij haar innings, een kans wagend voor het derde punt. G. van Langelaan bleef met een prachtige stijlvolle 50 niet uit terwijl ook L. de Noo (18) O. Keyser (10) en A. van Roon in de dubbele cijfers kwamen. Voor de 2de maal ingaande doet Rood en Wit het veel beter; bij een stand van 36 voor 1 geeft de C.V.H.-aanvoerder dan ook op F. van Aken 14 not out en H v. d. Land 20 not out. R. C. H. 2Haarlem 3. R. C. H. 2 bat eerst en brengt het op het goede bowlen van Haarlem niet verder dan 68 runs. G. van Musscher, die als no. 1 in ging, droeg met een uitstekend gespeelde 43 n. o. zijn bat door de innings. De andere bats- men faalden vrijwel volkomen. Voor Haarlem 3 bowlde R. Ton 3 voor 17, P. Mulder 5 voor 33 en W. Onkenhout 1 voor 8. Haarlem 3 doet het hierna veel beter en scoort voor het verlies van 5 wickets 72 runs, waarvan R. Kammeijer een prachtige 48 n. o. en R. Ton 12. Voor R. C. H. 2 bowlde H. Zonneveld 3 voor 23 en G. van Musscher 1 voor 34. Haarlem 3 won dezen wedstrijd verdiend met 4 runs en nog 5 wickets in handen. Rood en Wit 4Haarlem 4. Haarlem wint den toss en gaat eerst fielden. Rood en Wit opent met J. Nijhuis en C. Poe- derbach op het bowlen van A. Hartog en A. Heimig. Beiden scoren eenige runs. Als zij vertrok ken zijn voor resp. een prima 41 van J. Nijhuis en 10 van C. Poederbach, is het alleen nog P. Freni, die het de bowlers nog lastig maakt. Het totaal wordt met inbegrip van 11 Extra's 107. P. Freni met 30 bleef not uot. Haarlem brengt het hierna op den niet ster ken Rood en Wit-aanval tot 67. P. Kruyt als negende man zorgde ervoor, dat door zijn 22 not out het totaal nog eenig aan zien kreeg. Verder wisten A. Hartog met 15 en A. Heimig met 11 (waaronder een fraaie zes) de dubbele cijfers te bereiken. Rood en Wit wint met 40 runs op de eerste innings. BUITEN DE COMPETITIE. Zandv. CricketclubRood en Wit- comb. Op eersten Pinksterdag werd bovengenoem de wedstrijd in Zandvoort gespeeld en door Rood en Wit met 47 runs op de tweede innings gewonnen. Rood en Wit verliest den toss en moet eerst batten. Op de slechte pitch waren alleen P. Ligtenstein en W. v. Rossem in staat eenige runs te scoren. Het totaal werd met inbegrip van 14 extra's 72, P. Ligtenstein 27, W. v. Ros sem 17. Zandvoort brengt het, dank zij een goede 46 van Steenbergen tot 79. Nogmaals maakt Rood en Wit er nu in vlug tempo 107, met inbegrip van 13 Extra's. Zandvoort brengt het hierna slechts tot 53. Bloemendaal met een harde 15 was de eenige die de dubbele cijfers bereikte. Rood en Wit won met 47 runs. CRICKET IN ENGELAND. DE KEUZE VAN HET ENGELSCHE TEST-TEAM. Voor de samenstelling van het Engelsché elftal dat Zaterdag a.s. te Nottingham de eer ste testmatch tegen Zuid-Afrika zal spelen zijn 12 spelers gekozen: R. E. S. Wyatt (War wickshire, captain) N. S. Mitchell-Innes (Ox ford University), I. A. B. Peebles en R. W. V. Robins (Middlesex), Hammond (Gloucester) Sutcliffe, Bowes, Verity en Leyland (York shire), Nichols (Essex) Ames (Kent) Smith D. M. (Derbyshire). De strijd zal ook hier te lande met belang stelling gevolgd worden, temeer omdat de Zuid-Afrikanen, profiteerend van den eersten warmen cricketdag tegen Glamorgan nog eens hun kracht demonstreerden door op den eer sten dag 327 voor 3 bijeen te slaan. Wade en Rowan scoorden een century. Om den Beels-Keker. Op Eersten Pinksterdag werd op de banen van de Kennemer Golf en Country Club te Zandvoort een wedstrijd gespeeld om den wisselbeker, uitgeloofd door den heer Beels van Heemstede en waaraan 19 spelers deel namen (18 holes handicap medalplay). Daar A. E. Thierry de Bye Dolleman en N. Hymans beiden een netto score van 67 maak ten, zal door hen om den eersten prijs wor den gespeeld. Derde was mevr.. Van Waveren met 74. j Int. tournooi te Parijs. Bij het internationaal golftournooi te Parijs werd Nederland met 63 door Frankrijk ge slagen. De Franschen wonnen ook met 6 1/2 tegen 21/2 van Duitschland. Het eindresultaat luidt: 1. Frankrijk 111/2 p.; 2. Duitschland 71/2 p.; 3. Nederland 6 p. Baer en Schmeling boksen te Amsterdam. Het staat thans vast, dat Baer en Schme ling te Amsterdam om den titel van wereld kampioen zwaargewicht zullen boksen. De match heeft plaats op 17 Augustus in het Am- sterdamsche Stadion. Het contract is volgens de Tel. geteekend tusschen den manager van Schmeling, met een combinatie van drie Ne derlandsche particulieren, met dien verstande, dat een Baer een gage van 300.000 dollar ge garandeerd werd, terwijl Schmeling een pro centueel aandeel in de recette zou ontvangen. B. en W. van Amsterdam hebben hun toe stemming voor het houden van dezen wedstrijd reeds verleend. De dames-negentallen van „Haarlem" (in witte blouses) en H. B. S. b speelden Zaterdagmiddag op het terrein aan de Kleverlaan een oefenpartijtje.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 10