Water stort zich over onze streken uit. Twee dorpen door brand geteisterd. Hel 3e&auQti{kste Vanavond luchtmail naar Indië! 52e (faargangr No. 15938' Ver-.-Hjnt 3agëTijKs, KeKalvë op Zon- én Feéslcfagen Dinsdag 11 'Juni 1935 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. \V. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTEN: per week 0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden 3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: fper week 0.05, p. maand 0.22, p. 3 mnd. 0.65, franco p. post 0.7254. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230. ADVERTENTIcN 15 regels 1.75, elke regel meer 0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 1—4 regels ƒ0.60. elke regel meer ƒ0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-. Duim ƒ250.-, Wijsvinger 150.-, Elke andere vinger 50.-, Arm-of Beenbreuk 30.— Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.-, Overlijden ƒ600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400-. Verlies Duim f 75.-, Verlies Wijsvinger f 75.-. Verlies andere vinger 30.-. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN. HAARLEM, 11 Juni. Krachttaal, Mussolini heeft krachttaal gesproken tot de divisie Sabandia, gereed om naar Oost-Afrika te vertrekken tot verdediging van het onschul dige Italië tegen het boosaardige en machtige Abessinië, dat het, zooals u weet, bedreigt. Hij heeft o.a. gezegd: „Wij hebben zoowel oude als nieuwe i-eke- ningen te vereffenen en zullen ze ook ver effenen". „Wij zullen geen rekening houden met wat men in het buitenland zegt". „Wij zijn de eenigen, die over onze eigen belangen oordeelen en de eenigen, die de hoe ders zijn van onze toekomst.". Wij zullen nauwkeurig diegenen navolgen, die ons de les willen lezen. Toen het er voor hen om ging, een imperium te stichten of wel het te verdedigen, hebben zij zich nimmer aan de openbare meening der wereld gestoord". Nu! Hoe hebben wij het nu? Ettelijke vredelievende redevoeringen (afge wisseld met andere) heeft de Duce in den loop der jaren gehouden. Maar niet alleen dat. Hij is zorgvuldig in den Volkenbond gebleven. Hij heeft initiatieven genomen van verschil lenden aard, op het gebied van internatio nale samenwerking. Hij heeft met- name zijn diplomaat baron Aloisi zich laten uitsloven om allerlei herries in Europa te helpen voor komen. Hij zit niet alleen in den Volkenbond, maar ook in het Kellogg Pact, in het Vier Mo gendheden Verdrag, in het Pact van Locarno. Hij is dik en dik bevriend geraakt met Frank rijk. Van Hitler, die niet in den Volkenbond is, wil hij niets weten. En hij heeft pas arbi trage aanvaard inzake het geschil met Abes sinië. Volkenbonds-arbitrage Dit laatste is het meest treffende. Want daar volgt nu op: „wij zullen geen rekening houden met wat men in het buiten land zegt". Waarom aanvaardt hij dan arbitrage? Moet men hier uit afleiden, dat hij niet van plan is met het resultaat van de arbitrage rekening- te houden? Logisch redeneerend zou men zeggen: natuurlijk. Maar waarom aanvaardt hij de arbitrage dan? Voor de aardigheid? Om Europa aan 't lachen te krijgen? Is het grappig? Neen, zou men zoo zeggen. Wil hij een nieuwe opvatting omtrent arbitrage ingang doen vinden? Heb ben we al geen origineele opvattingen genoeg veld zien winnen? Ja. zou men zoo zeggen. Is deze gewenscht? Logisch redeneerend: neen.. „Wij zullen nauwkeurig diegenen navol gen, die ons de les-willen lezen"enz. Dit slaat kennelijk op Engeland. De Ita- iiaansche pers heeft de heele historie van den Boerenooorlog opgehaald. Ja, dat was niet om trotsch op te wezen, maar het is nu dertig jaar geleden, en sinds dien is er een wereldoorlog geweest en een Volkenbond geschapen. We zouden het op een andere manier gaan doen. Er is ook een Kel logg Pact gekomen, mede onderteekend door het Volkenbondslid Italië, dat den oorlog, als middel tot oplossing van geschillen uitbant. Uitbant. Dat is toch duidelijk, nietwaar? En dat Kellogg Pact was er nog lang niet tijdens den Boerenoorlog. Ook de Volkenbond was er nog lang niet. Maar nu zijn ze er beide wèl. Dat is toch een vrij aanzienlijk verschil, dat misschien de Sabaudia-devisie niet op zal vallen, maar een heele massa andere men- schen meet frappeeren. Als Mussolini deze krachttaal werkelijk meent, kunnen de arbitrators wel meteen uitscheiden. Het lijkt logisch dat ze hem dat even vragen. Als zijn nieuwe internationale opvatting inhoudt, dat men met een beroep op de historie van anderen alles rechtvaar digen kan. dan is niets meer ongeoorloofd. Dan mag alles. Dan kunnen de anderen zich tegenover hem met „succes" beroepen op Caesar, die ook nogal een imperialist was. op de eigen aardigheden van de heeren Nero en Domi- tianus, op de levensopvattingen van de fa milie Borgia en op nog enkele dingen Maar het plan was toch. dat allemaal an ders en beter te gaan doen? Ik begrijp Mussolini's rede niet. Het zal wel aan mij liggen. R. P. Vrachttarieven Osaka-Batavia met 30 pCt. verminderd. Verscherping van den concurrentiestrijd. Uit Tokio: De vrachttarieven tusschen Osaka en Batavia zijn verminderd met 30 pet. ten gevolge van het afloopen van de over eenkomst tusschen de Japansche stoomvaart maatschappijen en de Java-China-Japan-liin. Het eerste schip, de Samarang Maroe, dat uit Osaka naar Batavia is vertrokken op 7 Juni, had 1400 ton vracht aan boord, hetgeen 400 ton meer dan gewoonlijk, dank zij de vermin dering in de tarieven. Gevreesd wordt, dat de concurrentie tusschen de Japansche scheep vaartmaatschappijen en de Nederlandsche nog scherper zal worden. Vooral, waar door som mige instanties reeds voorspeld wordt, dat de Japansche vrachttarieven met 50 pet. zullen worden verlaagd! AANSLAG OP OUD-MINISTER VAN ROEMENIë. BOEKAREST, 10 Juni. Het blad „Dimi- neatza" meldt, dat de oud-minister van fi nanciën Michel Popovici in zijn villa te Brasov ernstig gewond is door dr. Etienne Fopovici, zijn broer, die een reveioverschot op hem loste, dat in de hartstreek trof. De toestand van den oud-minister is hopeloos. Na den aanslag barricadeerde dr. Etienne Popovici zich in zijn villa, doch hij schoot zich later zelf in de borst. (V.D.) Vele straten stonden blank Maandagmiddag heeft over een groot deel van Nederland een waar noodweer gewoed. Felle regenbuien striemden uit loodgrauwe wolken, die onophoudelijk gescheurd werden door scherpe bliksemflitsen en de donder rommeide gedurig over de wereld. Ook Haarlem heeft haar deel van het noodweer gehad. Zag het er des morgens op den Tweeden Pinksterdag hoopvol uit, er kwam verandering, die zich uitte in onweers buien, die echter de voorloopers bleken te zijn van de geweldige uitbarsting in den na middag. Omstreeks half zes begon de wind krachtig op te steken en een plensregen stortte zich over Haarlem uit. De bliksem flitste, de donderslagen knetterden en over Haarlem daalde een dreigende duisternis. De trams en auto's waren gedwongen hun lich ten op te steken. Het was noodweer. De ontzaggelijke water massa's, die uit den donkeren hemel neer- striemden, konden niet snel genoeg via de goten en riolen afgevoerd worden en ver oorzaakten soms aanzienlijke overstroomin- gen. Kelders liepen vol, trottoirs waren niet te bereiken zonder dat de voetgangers natte voeten kregen, auto's moesten op bepaalde punten wel een halve meter diep door het water rijden. Op het felste oogenblik van deze bui regende het hagelsteenen en stukjes ijs. waarvan talloozen de grootten van een duivenei hadden. De brandweer is vele malen opgebeld en kreeg melding op melding, doch steeds moes ten de aanvragers teleurgesteld worden: de brandweer is er op ingericht water te geven doch niet om het weg te halen! Een enkele maal kon ze hulp bieden en wel bij een huis, waarvan de bewoners afwezig waren. Daar liepen de dakgooten over, zoadat de buren erge last daarvan ondervonden. Al die mel dingen. kwamen uit de omgeving van de volgende lijn: Groote Markt, Groote Hout straat, Gasthuissingel, Koninginneweg en Wagenweg'. En precies midden in de geweldige bui om 17.53 uur moest de' brandweer voor een brand uitrukken. Een wagen met drie man trokken pit om een gemeld brandje in een schuur in de Johan de Wittstraat te blus- schen. Het bleek echter voor de brandweer niet noodig op te treden. Vermoedelijk is er. kortsluiting ontstaan. Een groote brand is het niet geweest daar slechts rook zichtbaar was, die verdween toen een buurman emmers water er over wierp. Naar een kweeker ons mededeelde, zou het met de schade hier nogal losloopen, vooral als de zon niet direct krachtig gaat schij nen. Elders, en hiervoor verwijzen we naai de rubriek Binnenland, is het veel erger geweest. Aan de Plantsoenen In Haarlem is weinig of geen schade toegebracht. Naar men ons vertelde is in de duinen veel gehavend. Bla deren werderi van de boomen gerukt of danig gekneusd door de hagelsteenen. In Bloemendaal heeft het slechte weer kelders en straten doen onderloopen. Op de Julianalaan te Overveen moest het verkeer korten tijd worden stop gezet, daal de straat geheel blank stond. Ook de Gene- stetweg in Bloemendaal, de Noorder- en Zuider Stationsweg stonden onder water, evenals de Kinheimweg en de viersprong te Aerdenhout. Ook op andere wegen waren plassen van behoorlijke afmetingen. De„ brandweer moest de kelders van het ïiieuwe P.E.N.-gebouw, die waren onderge- loopen, leegpompen. In Heemstede. Ook Heemstede heeft zijn deel gehad. Vele straten en pleinen geleken op slooten en meeren. Vooral in de Indische buurt. In de Bankastraat stond het water van de cene huizenrij tot de andere, zoodat de bewoners hun huizen niet konden verlaten. Bijna even erg was het in de Bali en aan de Borneo- straat. De Dreef bij de Camplaan stond ook blank, evenzoo in de buurt bij de Landzichtlaan, de Adr. Pauwlaan en het Res Novaplein. In de laaggelegen huizen aan de Molen- werfslaan en de Raadhuisstraat stroomde het water de huizen binnen. Personeel van Openbare Werken en van de Brandweer werd gemobiliseerd om de be hulpzame hand te bieden. De verstopte putten van de rioleering werden zooveel mogelijk opengestoken opdat bet water kon weg- loopen. Op het Wipperplein was door het springen van een rioolbuis een kelder ondergeloopen. Deze werd door de brandweer leeggepompt. In de Adr. Pauwlaan is een stuk van den weg bij de brug weggespoeld, zoodat het ver keer daar afgesloten moest worden. De hagel heeft veel schade aan tuinen en landerijen toegebracht. Vooral de aardappe len en boonen hebben veel geleden. Op som mige plaatsen waren alleen de stengels blij ven staan, alle bladeren waren weggeslagen. Ook in vele particuliere tuinen is veel schade aangericht. In de Indische buurt vermaakte de jeugd zich met pootje baden. Andere jongen von den het een vermaak door het water te fiet sen. Te Hillegom zijn enkele partijen bollen in het bijzonder ernstig en alle bloembollen in bet algemeen door den hagel beschadigd. Het raadhuis is ten deele ondergeloopen en moest weer worden ..droog gelegd". De schade laat zich echter betrekkelijk gunstig aanzien. In Lïsse. Maandagmiddag brak een noodweer los boven Lisse. Het onweerde hevig. Reusach tige regenval en hagelsteenen. In de huizen moest licht worden ontstoken. De regenval was zoo hevig dat de straten blank stonden en de auto's tot de assen toe door het water reden. Zelfs moest het verkeer een oogenblik worden stopgezet. In verschillende huizen stroomde het water naar binnen. Aan vele tuinen verd groote schade toegebracht. Per soonlijke ongelukken kwamen niet voor. In Haarlemmermeer is het over het algemeen niet zoo erg ge weest als hier en in de onmiddellijke om geving. In de Meer is hoofdzakelijk regen ge vallen met wat hagel er tusschen door. Op het land zijn de gewassen tegen den grond geslagen, zoodat ongetwijfeld schade is aan gebracht. Een deskundige verzekerde aan on zen correspondent dat het vermoedelijk nog wel zal meevallen, en dat na enkele dagen wel zal blijken dat de schade minder is dan zij oogensehijnlijk lijkt. Veel ruiten hebben het ook moeten ont gelden. Van de Herv. Kerk te Nieuw Vennep werden er zelfs zestig verneild! TRAMVERTRAGING TUSSCHEN LEIDEN EN HAARLEM. Het onweer en de hevige slagregens heb ben Maandag in den namiddag een storing veroorzaakt in het ï'egelmatig tramverkeer tusschen Leiden en Haarlem. De zekeringen van de automatische seininrichting sloegen door waardoor veie trams vertragingen van een half uur tot drie kwartier hadden, om dat de diensten slechts gebrekkig konden worden uitgeoefend. In den loop van den avond is de seininrichting hersteld. LANGS DE STRAAT. Wolkbreuk in Haarlem- Noord. 't Is zes uur 's avonds ongeveer op Tweeden Pinksterdag. De donder rolt langs het zwerk, de bliksem flitst, de hagel klettert en de regen gutst. Zon der overdrijving mag worden gezegd: het giet. Het giet en heele straten of straatgedeelten in Haarlem-Noord, waar de riolen den water stroom niet verzwelgen kunnen, staan blank. In de Marnixstraat zijn groote stukken trot toir onder water verdwenen; op andere ge deelten zijn niet alleen de trottoirs, maar is ook de rijweg door een watervlakte bedekt. De Bleekenbergstraat is veranderd in een zacht kabbelend riviertje en de bewoners ko men naar buiten öp klompen of met water laarzen aan. Hier en daar moet je, om van den rijweg op het trottoir te komen, of om gekeerd, een vèr-sprong maken. Ja, Haarlem-Noord „is ondergeloopen", om het met eenigc geoorloofde overdrijving te zeggen. Maar Haarlem-Noord „loopt ook uit", want als de buien zijn afgedreven, komen de bewoners uit hun huizen, om den merkwaar- digen toestand eens op te nemen. Overal staan groepen menschen het geval lachend te bepraten. Het wordt tot een publieke vermakelijkheid. Hoera! zeggen een paar jongens en ze trek ken schoenen en kousen of sokken uit en gaan „pootje baaie"! Andere vertegenwoordigers van de hoop des vaderlands doen juist het tegenovergestelde, trekken waterlaarzen aan en baggeren juichend door de tijdelijke rivieren; weer an deren laten scheepjes-varen. Zelfs peddelen er een paar met een kano rond Veel chauffeurs hebben er aardigheid in, zetten hun motor aan en jagen er in volle vaart doorheen, zoodat prachtige „waterwer ken" ontstaan: hóóg spat het water op, aan weerszijden van de auto's en met groote bogen valt het weer neer. De menschen juichen bewonderend en be wonderen juichend. Daar nadert een auto in de Marnixstraat, uit het Noorden, met flinke vaart. En ieder een denkt, dat ook deze bestuurder een de monstratie zal geven. Maar mis! De chauf feur bedenkt zich, vóórdat hij het laatste, zoo wat geheel overstroomde deel van de Marnix straat tusschen Duinoordstraat en Kleverlaan „neemt", stopt en zwenkt dan de Kweek tuinstraat in, die droog is. voor zoover in deze omstandigheden van „droog" kan worden gesprokén. Dat kunnen de menschen niet verkropoen. Hoongelach stijgt op. „Hè-hè-hèldinkt het schimpend, omdat deze chauffeur blijk baar zijn medemenschen niet eens een on schuldig pretje gunt! Zóó „vierden" wij de wolkbreuk in Haarlem- Noord! J. C. E. Twaalf boerderijen en woonhuizen verwoest. Nieuwaal zeer ernstig bedreigd. Op twee plaatsen in ons land heb ben Zaterdagmiddag hevige branden gewoed, waarbij niet minder dan twaalf hofsteden een prooi der vlam men zijn geworden. De namen dezer dorpen, welke zoo ernstig zijn geteis terd. zijn Schayk en Nieuwaal. Te Schayk begon de brand in de woning van den landbouwer Van Linden, welke ge deeltelijk verbrandde. Van den inboedel kon slechts weinig worden gered. Hierop sloeg-de brand over op het huis van den landbouwer Van Zuilen. Vervolgens werd een groote schuur van den landbouwer Loorkens door het vuur aangetast, terwijl spoedig daarna een winkel met woonhuis van de weduwe Wijn- akker een prooi der vlammen werd. Deze per- ceelen brandden geheel uit. Vandaar sloeg de brand over op een schuur van T. Wijnakker, en daarna op het woonhuis van landbouwer Loeffen. Om half acht waren nog tien wonin gen in gevaar en was men. het vuur nog niet meester. De, groote brandweer uit Oss werd daarop gealarmeerd. Toen deze op de plaats des onheils aankwam, stonden er niet minder dan zes huizen in lichte laaie. De vrees, dat nog meer woningen een prooi der vlammen zouden worden is gelukkig niet bewaarheid. Met behulp van water uit de zuivelfabriek was met het vuur spoedig meester. Om half tien was het gevaar geweken en kon de brandweer weder naar Oss terug keeren. De schade, welke nog niet te schatten valt, wordt grootendeels door verzekering gedekt. Van de inboedels kon nagenoeg niets gered worden, eenig kleinvee kwam in de vlammen om. Het groote vee stond in de wei. Nieuwaal ernstig bedreigd. Toen te Nieuwaal het vuur, nadat het door onbekende oorzaak in de boerderij van den heer J. van Steenbergen .was begonnen, zeer snel om zich heen greep, weldra vijf andere woningen aantastte, en de vonken door den Noord-Westen wind over het heele dorp vlo gen, vreesde men het ergste. De burgemees ter riep dan ook dadelijk de assistentie in van de brandweren uit de omliggende ge meenten, wier hulp Nieuwaal stellig voor een nog ernstiger ramp heeft behoed. Desniet temin brandden de huizen van J. van Steen bergen. W. Verhoeks, A. van Steenbergen. A. Kuintjes, de wed. J. G. Steenbergen en J. Lambermont, totaal af. Het meerendeel dezer woningen was laag verzekerd, de wo ning van J. van Steenbergen, waar de brand uitbrak, in het geheel niet. Ook brand tc Berghem. Op tweeden Pinksterdag, des middags om streeks vier uur, brak brand uit in de kapi tale boerderij van den landbouwer Gutters in de Heibroek te Berghem. Het vuur greep zeer snel om zich heen en daar geen brand weer kwam opdagen, werd de geheele boer derij een prooi der vlammen, alsmede de ge heele inboedel en de landbouwinventaris. Tevens kwamen eenige koeien, een paar var kens en een groot aantal kippen in de vlam men om. De oorzaak van den brand is tot nog toe onbekend. De schade wordt door ver zekering gedekt. Oplichting door bankier. Veroordeeling tot anderhalf jaar. Voor de Haarlemsche rechtbank heeft op Mei terechtgestaan een bankier uit Amster dam, woonachtig in Zandvoort, thans gede^ tineerd. ter zake van oplichting voor f 750.— De officier vroeg een gevangenisstraf van een jaar en zes maanden. Mr. H. O. Drilsma drom aan op vrijspraak. De rechtbank veroordeelde den man tot anderhalf jaar met aftrek van de voorloopige hechtenis. Bij de verkiezingen in Griekenland hebben de rovalisten een groote nederlaag geleden. pag. 4 Tusschen Bolivia en Paraguay is gisteren een vredesverdrag geteekend. pag 4 De ontvoerders van den jeugdigen Weyerhau- ser zijn thans gevat. pa? 4 In de Sovjet-Unie heeft weer een opzienba rende arrestatie plaats gehad. pag. 4 Toch zuiveluitvoer naar Duitschland? pag. 3 De Pinksterdruktc te Haarlem en omgeving. pag. 2 Door het omslaan van een kano is op het Spaarnc een jongeman verdronken. pag. 1 Het noodweer van Maandag heeft op ver schillende plaatsen groote schade aange richt. pag. 3 Tijdens de Pinksterdagen zijn tal van ver keersongelukken gebeurd. pag. 3 Bij een ongeluk in de Rotterdamsche haven is een man gedood, een ander ernstig ge wond. pag. 3 Bij een twist te Aarlanderveen is een man ge dood. pag. 3 De dorpen Schayk en Nieuwaal zijn door zware branden geteisterd. pag. 1 ARTIKELEN, ENZ. R. P.: Krachttaal. pag. 1 G. .1. Kalt: Het muziekconcours van „Oefe ning kweekt Kunst". pag 4 J. Offerban verbetret een Nedeiiandsch cric- ketrecord. pag. 6 Bekende Haarlemmers: mr. II. O. Drilsma. pag. 3 De avonturen van professor Nimbus. pag. 3 »Vij herinneren cr aan dat morgen, Woensdag, in plaats van Donderdag, het eerste vliegtuig der K. L. M. van den dubbelwekelijkschen dienst op Indië, vertrekt. Brieven c.d. moeten dus heden avond reeds worden gepost. Interessante Cricketdagen Batting-record verbeterd. Pinksteren heeft zeer interessante cricket wedstrijden in de eerste klasse van den N.C.B. opgeleverd. De merkwaardigste was ongetwij feld de wedstrijd Hermes D.V.S.-Rood en Wit te Schiedam, waarin op één dag bijna zeven honderd runs werden gescoord. Hermes begon met 344 waarvan de veteraan J. Offerman 240 not out. Met dit totaal verbeterde .Offerman het Nederlandsche batting-record (indivi- dueele score), dat ten name van jhr. W. van den Bosch (H.C.C.) stond met 237. Offerman sloeg 30 vieren en 10 zessen, dus 180 aan boun dary-hits! Nog merkwaardiger evenwel was dat Rood en Wit, dat pas om kwart over vier ging batten en niet de geringste kans op een overwinning scheen te hebben, den wedstrijd won! De Haarlemmers scoorden 348 voor 5 (Hagenaar 139) en wonnen den wedstrijd net op tijd. in de laatste over van den dag, met 5 wickets en 4 runs. Een schitterende over winning! Haarlem leverde eveneens een mooie presta tie door V. O. C. overtuigend te slaan. Haar lem scoorde 223 voor 6 (innings gesloten) en had succes met deze sportieve declaratie, want het kreeg V.O.C. voor 201 uit en won dus met 22 runs. Maandag speelde Hennes D.V.S. tegen H.C.C II, ditmaal zonder Offerman, en maakte 133, waarop H.C.C. II antwoordde met 142 voor 0 (de Beus 104 not out. Neuerburg 33 not out) en dus met 10 wickets won. Een wonderlijke „draw" was het resultaat van den wedstrijd V.R.A.-V.V.V. De ongeslagen leiders der competitie. V.R.A., scoorden 215 voor 1 wicket (gesloten; H. W. Glerum 129 not out, R. de Waal 75) waarop V.V.V. er in slaag de den tijd uit te spelen op een totaal van 88 voor 9 wickets. Wij verwijzen voor overige bijzonderheden naar de sportrubriek. De overstrooming tijdens het onweer op Tweeden Pinksterdag. Het water spatte ender het viaduct bij den :sweg hoog op als de auto's daar passeerden Kano op het Spaarne omgeslagen. 23-jarige jongeman verdronken. Zaterdagavond omstreeks 7 uur voeren de broers Keyzer. wonende in de Hodsonstraat in hun kano s midden in het Noorder Buiten Spaarne. Bij het terugkeeren naar huis sloeg de kano van dén 23 jarigen H. Keyzer om. De jongeman kon niet goed zwemmen en ver dween in de diepte. Zijn 29 jarige broer kwam onmiddellijk naderbij en trachtte hem te redden. Volgens zijn mededeeling heeft hij zijn broer op een diepte van ongeveer 3 M. nog kunnen vastgrijpen, doch hij heeft geen kans gezien hem boven water te brengen. Een motorboot uit Koog aan de Zaan die bij de jachthaven lag, is terstond naar de plek des onheils gevaren en de opvarenden slaagden er in den oudsten broer, die op zijn omgekeerde kano zat, in veiligheid te brengen De politie is dadelijk met dreggen begonnen, doch heeft tot hedenmorgen toe het slacht offer nog niet kunnen vinden.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 1